DE VOCHT DE VOCHT rams l Ei li. Bi.Ci s.iiS, Kennisgeving. SIGAREN, Wed, C. P, VAN HILST en ZöE Gemeenteiaadsvergadeiing, Advertentiën. Artikelen voor Ziekenveipleging, tweede-hands aannemingen St. Lucas. Groote Zaal J.H, THIJSSEN, Café, Schitterende Voortellingen Antoon Wegkamp. Cadeaux. Cadeaux. SMEEDWERKEN Ingezonden Stukken publiek verkoopen publiek verkoopen Luchtvilters a f2.75 SLECHTS 3 DAGEN. door Antoon Wegkamp's Electro Hoscope. Hooge Werkblokken. LOONOPZAND. NOTARIS pl.m. 100 koopen mastenplanken. NOTARIS te Waalwijk, zal bij inzet eu toeslag op Maandagen 29 Januari eu 5 Februari 1906, ues avonds te 7 ure ter herberge van ALPH. SNOEREN te Kaatsheuvel OPTICIENS, Koiborstraat A 276, 's—Bosch. MAGAZIJN VAN en Kindervoeding, als Brillen, Lorgnetten welke direct worden ingeslepen, worden ook op voorschrift geleverd van Li.H. Prof. en Doet I)e schilders van Waalwijk, Baardwijk cn Besoijen, brengen aan de geachte ingezetenen ter kennis, geen meer te doen van schilderwerk, inzetten van glas enz. Alsmede het behangen van ka mers, indien het papier niet bij een schilder van genoemde plaat sen is aangekocht. MARKT, WAALWIJK. Vrijdag 12, Zaterdag 13 en Zondag 14 Januari, iederen avond van 8 tot 10 uur en Zondag van 6 tot 8 en van 8Vj tot lOVi uur. Komt zien U staat verwonderd Overal groot succes. van prima qualiteit, als.- N.3. Actieve Agenten gevraagd. SMEDERIJ, WAALWIJK, GROOTESTRAAT, met lange schuiven voor Schoen fabrieken. ging. Vooral na het requisitoir van den officier van Justitie Mr. van Geuns, ad vocaat en lid der Tweede Kamer, was wel geene andere beslissing te verwachten. De talrijke polishouders en candidaat- polishouders zullen intusschen die be slissing ongetwijfeld met genoegen ver nemen. Arrondlssements-Rechtbank te 's Bosch. Zitting van Donderdag 11 Januari 1906. Uitspraak in zake het O. M. tegen J. v. R., wonende te Hintham, beklaagd beleediging en bedreiging ambtenaar, veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf G. P. te Baardwijk, beleediging, f 10 boete of 20 dagen hechtenis F. L. H. L. te Vierlingsbeek, alsvoor, f 10 of 20 d. hecht.H. v. E. en T. W. B., beiden te St. Michiels-Gestel, wederspan- nigheid, 3 weken gev.J. v. H. te Woen- sel. diefstal, 8 d, gev. L v. d. B., te St Oedenrode, alsvoor, f 1 of 2 d. h. T. L. te Kaatsheuvel, mish- 8 d. g. J. v. te Sprang, alsvoor, 3 w. gev.; F. G. J. te Milsbeek, alsvoor, f 13 of 30 d M. v. K. te Grave, alsvoor, f 12 of 24 d. J. K. te Tongelre, alsvoor, f 8 of 16 d. Opeiibare vergadering van den gemeenteraad van Loonopzaud op Donderdag 11 Jan, des morgeus ten half tien uur. Voorzitter de Edelachtbare heer J. v. Besouw. Te ongeveer 10 uur'opent de Voorzitter de vergadering aanwezig de heereu Teulings, van Dortmond, van den Assum, van Beurden, Elias, Bressers, IlesselmanB, van Kuijk, Kijken, Cools, Dalleu en van Lier afwezig de heer Verhagen. De Voorzitter verzoekt den secretaris voor lezing te geven van de notulen der vorige vergadering Deze worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE Ontslag aanvrage van den heer Hornman als ouderwijzer nau de openbare school te Loouop»and. De Voonitter. B, en W. stollen voor den heer lloinxnao, daar hij te Lithooien is be noemd als hoofdonderwijzer, eervol ontslag te verleencn, mot ingang van 15 Januari a.s. Aangenomen 2. Benoeming onderwijzer. De Voorzitter, aan den oproep voor een onderwijzer aan de school van de heer van der Meeren te Loouopzand hebben slechts twee caudidateu gevolg gegeven, de heeren van Gorp Udenhout en Waijers te Tilburg. In overleg mot deu arroudissements-school opziener is de voordracht ongemaakt als volgt 1 van Gorp Udenhout, 2 Waijers Tilburg. Alsnu worden de getuigschriften voorgelezen van den le candidaat. Hieruit blijkt, dat deze alle uitstekend zijn, dat hij een ervaren ouderwijzer is en dat hij reeds deze maand in functie kan treden. De getuigschriften van Waijers zijn ook zeer goed, doch deze is nog kort ouderwijzer en kan hoogstwaarschijnlijk pas 1 Maart in functie treden. Uit het advies van den heer vau der Meeren blijkt verder, dat er groote kans bestaat, dat genoemde Waijers bij eeue eventueele vacant komende plaats in Tilburg zal soliciteereu en daar dau wordeu benoemd, zoodat dan hier wederom verandering van personeel zal moeten plaats hebben, hetwelk voor het onderwijs zeer nadeelig is. Daarom beveelt de heer van der Meeren ten dringendste de onderwijzer van Gorp aan, die reeds lang ouderwijzer is en van wien de zekerheid er is, dat hij in Loon opzaud zal I lijven. De arrondissements-schoolopzieuer vereenigt zich geheel met het door den heer van der Meeren gegeven advies. De Voorzitter Zooals de heeren wel zullen weten, is de heer van Gorp op wachtgeld gesteld, daar door het openen van eeue bijzondere school de openbare geheel iB leeg- geloopen. De raad van Udenhout heeft den heer van Gorp nog lang gehouden, zonder dat hij direct noodzakelijk was, alleen opdat hy in 't genot kou worden gesteld van wachtgeld, hetgeen wel een bewijs is, dat vau Gorp daar altijd uitstekend heeft voldaan. De minima salarissen worden door het Rijk uitbetaald, zoodat do vele dienstjaren voor de gemeente van geen nadeel is, alleen zal f 25 als vergoeding in de huishuur moeten worden gegeveu. Hiermede meeu ik voldoende gezegd te hebnen. De heer de Bresier. Hoelang is hij onder wijzer. De Voorzitter. Hij heeft zijne acte gehaald in 1887. Alsnu werd nog een schrijven voorgelezen van dan heer van Gorp, waarin hij den Raad verzoekt, hem alleen voor de school te Loon- opzand te benoemen, zulks met het oog op den toestand van zijn huishouden. De heer Cools. Dit is iets waar de Raad niet op in kan gaan. maar het gebeurt toch bijua uooit, dat een onderwijzer van Loonop zaud wordt overgeplaatst naar Kaatsheuvel. Van de 100 nog geen 1 keer. De heer de Bresier. Ik geloof dat hij een puik klasse-onderwijzer. De heer Rijken. Het pleit toch niet voor zijne capaciteiten dat hij nog geen acte heeft behaald. De heer Cools. Maar u moet in aanmerking nemen, dat eeue practische klasse-onderwijzer dikwijls beter is aan een met meer kennis. De heer Rijken. Afin daar zullen we maar uiet verder over uitweiden. De heer Cools. De man zal misschien te vroeg getrouwd zijn, dan komt er van door- jstudeeieu niet veel meer vau. Maar dat neem niet weg dat hij geen puik klas ouderwijzer is. Na nog eene langdurige discussie wordt tot stemming overgegaan. Benoemd wordt de heer van Gorp met 9 stemmen. De heer Waijers verkreeg 3 stemmen. 3. Schrijven van A. van Dommelen, ouder wijzer Loonscheudijk. De Voorzitter. Adressant deelt mede dat hij met Maart aan zijne verplichtingen voor de nat, mil. moet voldoen. Hij vraagt nu een tijdelijk verlof en zal trachten eeu plaatsvervanger te krijgen. Mocht hij hierin echter niet slagen, dan verzoekt hy den raad een oproep te doen voor een tndelijken on- derwijaer. Er ii «en schrijven bij van het nog hoofd der school. Deze erzoekt den raad op het 8chrijveu van Van Dommelen in te gaan daar deze nogal eeu goed ouderwijzer is. Ik heb het van Dommelen gezegd, dat hij •erst zijn best moet doen om een plaatsver vanger te krijgen Blaagt hij er niot in dan kunuen we nog zien, lk weet ook nog niet of hij voor 4 of voor 8 maanden zal moeten opkomen. Hij is gisteren naar den Bosch geweest om examen te doen voor lichame lijke geoefendheid, doch of hij geslaagd is weet ik niet 't zal hieraan liggen of hij 4 of 8 maanden moet dienen. Doch in ieder geval gaat het niet aau om iemand die nau zijne verplichtingen tegenover het Rijk moet vol doen, uit zijne betrekking te weren. Het beste is dat de Raad deze zaak maar overlaat aau het Dag. best, 't is nog tijd genoeg, daar voor dezen datum toch een vergadering zal worden gehouden. De heer v. Lier zegt nog, dat van llsmm;- len in de eerste plaats zijn best moet doen om een plaatsvervanger te krijgen, daar, als de gemeente dit moet doen, het weer veel geld kost voor oproeping aan annonces enz, 4. Verzoekschrift van den heer Rous secretaris der commissie tot wering vau schoolverzuim, om voor het jaar 1905 alsnog eeue bijdrage te mogen ontvangen aangezieu dat jaar verbazeud veel werk aan dat ambt is verbonden geweest. Na eeue lange discussie werd besloteu de commissie inlichtingen te dragen, dan kan in de volgende vergadering na verkregen in lichtingen dit punt worden behandeld. 5 Verzoekschrift veu de R. K. onderwij zersbond en vau de afd. Waalwijk van het N. 0. G. houdende verzoek om verhoogiug van salaris van de 5 pCt. voor het pensioen fonds voor weduwen eu wezeu. De Voorzitter. Het Dag Best- heeft hier over reeds gesproken, doch B. on W, wen- scheu zich te onthouden van het geven vnu advies om de eenvoudige redeu dat de fiuau- ciëu het bi slist niet toelaten. De heer de BresBer. 't Is dat de financiën het niet toelagen, anders was er dunkt me wel wat voor, waut de ouderwijzers mogen er niets bij doeu waarvoor ze kunnen zorgen voor de toekomst van hun geziu bij voorbeeld door een zaakie te beginnen. De heer Teulings. Voor de toekomst moeten ze dan maar een beetje missen, 't is toch zooveel uiet. De heer Hesselmaus. 't Is ook niet ver plichtend en anders moeten ze maar wat zui niger zijn. De heer Cools- De onderwijzers hebben hemel en aarde bewogen om dit pensioenfonds te krijgen en nu ze het hebben zouden ze guarue hebbeu, dat de gemeente, dus de be- la6tingbetalendeu, de premie hiervoor betaald. Weliswaar kunuen Zij geen zaken doeu, doch ze behoeveu ook niet ongerust te zijn voor bankroeten enz. Ze hebben nu een vast in komen waarnaar zij alles kunnen regelen, wat eeu zakenraen8ch niet heeft. Ook ik zou gaarne mijn huishouden verzekeren, maar ik kan niet. Verder is het nog iets onrechtvaar dig. Het pensioenfonds is ingesteld voor burgerlijke ambtenaren als Rijksontvangers enz en nu dit fonds goed is gegaan en er millioanen zijn overgeschoten, gaan ze er een fonds voor de onderwijzers bij maken, Ze hadden de premie moeten verlagen, dat was billijk geweest. Ik zou, als het kou, als Wethouder eu door de gemeente mijn gezin ook wel willen zien verassureerd. Do heer Hesselmans Daar heb je gelijk in. De heer van Dortmond. Het onderwijs kan aan een >ler scholen ook wel wat beter zijn. Nadat door den heer Rijken nog ten goede der adressanten was gesproken en een voor stel was ingediend om 50 pCt te verleenen, doch dat door niemand werd gesteund, zoo dat afwijzend op 't adres werd beschikt ging men over ter behandeling van punt 6. Onbewoonbaar verklaring van een woning. Het desbetreffende schrijven van de Ge zondheidscommissie wordt voorgelezen. De woning, bewoond door Fabrie en eigen dom der Wed. C. v. Vucht, is totaal onbe woonbaar. De vloer is van leem en aanmer kelijk lager dau de straat zoodat bij regen achtig weer het water in huis staat. Wordt besloten deze woning voor onbe wooubaar te verklaren. 7. Schrijven van directeur post- en tele graafkantoor. De Voorzitter. Vau den directeur is een schrijven ingekomen om in het postkantoor een spreekcel en tel#foonkamer te maken. Te Schrijven van Ged. Staten houdende goed keuring begrooting 1906. De Voorzitter zegt dat dit jaar de gelden der krankzinnigen met f 25 moet worden ver hoogd en dat het voor hen die er nu inkomen f 50, meer is, zoodat dit, met het oog op de vele krankzinnigen een leelijk schadepostje voor de gemeente is- Door B. en W. is bij de gemeente-ontvanger procesverbaal van kasopname gedaan. Alles was goed bijgehouden eu het geld f9632,411/2 aanwezig. Niemand meer het woord verlangend sluit de voorzitter de openbare vergadering en gaat de raad over in geheim comité ter be handeling vau Reclames tegen den hoofd, omslag. ven8 verzoekt hij op te willen geven, met welk percentage de huur zal worden verhoogd. Het Dag. Best. heeft aan eeuige timmerlieden reeds gevraagd wat de kosten zullen zijn en de raming vau dit werk is f 170 Ik vernam dat Dongen f 100 onkosten heeft gehad en dat de huur met 20 pCt. zal worden verhoogd. De huishuur bedraagt hier f 580, nu stellen B. eu W. voor het dan te brengen tot f625. De heer van Dortmind. De raming komt mij nog al hoog voor. Voor 170 gulden kan nog al wat worden gemaakt. Ik zou de huishuur maar niet al te veel verhoogen, want naar ik hoor, zal nu al reeds het contract maar voor 5 janr worden aangegaan daar naderhand hier dan spoedig een eigen kantoor zal worden gebouwd. De heer van Lier. Als men gaat bouwen valt het anders tegen. De heer van Dortmond- Maar als het voor een bepaalden prijs is aangenomen, komt er toch geen cent meer bij. Na nog eenigo discussie zegt de heer van Dortmond dat binnenkort hoogstwaarschijnlijk postpakketten van 10 K. G. zullen kuunen worden verzondeu, zoodat dan (och wel zal blijken dat het kantoor te kleiu is. De Voorzitter. Dat zal dan overal wel zoo het geval zijn. De heer van Dortmond. Op veel plaatsen zal men het kautoor dan kunnen uitbreiden, doch dat zal dan hier uiit zoo gemakkelijk gaan. Na nog eenige besprekingen wordt besloten, dat 20 pCt. in de te maken kosten zal moe ten worden betaald en verzocht zal worden het huurcontract aan te gaan voor 10 jaar. 7. Benoeming stembureau 1906. Na stemming en herstemming worden be noemd de heeien, Hesselmaus le lid, Dalleu 2e lid, le plaatsvervanger De Bresser, 2de van Beurden, voor 4de lid vau Dortmond. Elaatsvervaugeud 4c lid Rijken, Voorzitter oonopzand Cools, plaatsvervangend Voor zitter Verhagen, als leden de heeren van Lier en Elias. als plaatsvervangers de heereu van Kuyk en v. d. Assum 4e lid Versterren en plaatsvervanger v. d. Meeren. 8 Ingekomen stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Kaatsheuvel 13 Januari 1906. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U eeu plaatsje voor 't ouderstaande. De heer P. loopt wel wat hard van stal. Pas is het voorloopig bestuur van den R. K. Volksbond bekend, zelfs de eerste vergade ring moet nog plaats hebben en reed* werpt de heer P. zich als dwarskijker opdat be looft wat voor de toekomst. Doch ter zake. Schrijver schijnt het voor al op de bestuursleden, die de Schoenindustrie vertegenwoordigen gemunt te hebben en gaat daarbij zonderling te werk. Hij beschouwt die ineesi er knechts wel als zeer in raoreele personen. Terwijl hij begint met hen een geweldigde pluim in hun staart te steken, want hij noemt hen „fl nke vakmannen die, met hart eu ziel hun vak voorstaan, die zich tijd en moeiten getroosten om hun bedrijf iu groei en bloei te. doen toenemen" enz. acht P. even later dezelfde flinke man nen in staat tc huichelen, te kruipen voor een patroon, hij acht ze in staat hun mede arbeiders te verloochenen om daarvoor eeu plasdankje bij den patroon te verdienen. Neen, mijnheer P, de prrsouen in quarstie zijn niet van die kracht. En juist daarom, valt er op de keuze 'van het voorloopig be stuur mets aan te uitik n De leden zijn meesterknechts en staan volgens U naast deu patroon aan 't hooid van de zaak, maar tegelijk staan ze als con frater naast den werkman, zij weteu dus even goed als de patroon wat er in de zaak omgaat, ja bij eventmel geschil beter waar de schoen hem wringt Zij staan voortdurend met den patroon in verbinding, zij kannen dus vrijer en ongedwougener dan een gewoon arbeider ra'*t den patroon spreken. Juist om dat de uieoteiknechts meer weteu dan een gewoon werkman, kan de patroon hen zoo maar niet m t een kluitje in 't riet sturen Waren hun vroeger de handen min of mer-r gebondt n, doordat ze alleen stonden nu als bestuurslid van dun II. K. Volksbond niet meer; zij staar, uu sterk tegeno.erden patroon omdat zij de arbeiders in den Bornl achter zich hebben, sterk, omdat de Bond hen zal steunen, daar waar zij voor dien Bond in 't krijt moeten treden. Juist omdat het flinke, energieke mannen zijn, zullen zij niet echroomen, den band schoen voor hun mede-arbeiders op te nemen. Doen ze het niet, zij zijn dan ook den lof, dien Gij hun toezwaait onwaardig, doch heb daarvoor geen vrees, want vast we heb ben hier; ,Tle right men on te right place." De eerste vergadering m et nog plaats hebben laten we eerst den Bond in wer king zien en dan spreken, dan wijzen op mistoestanden, die trschten op te heffen. Zoodra we voor feiten staan behoeven we niet meer t<- schroomen ons aan lage ver dachtmaking schuldig te maken. In afwachting weusch ik den nieuwen Boud alle heil. dat de jeugdige loot zich spoedig moge ontwikkelen tot een forschen eik, waaraan de werkman vau Kaatsheuvel zich als het klimop vastklampen kan, waar bij hij den steun moge vinden, om zich op te houden en waarmede hij de zwaarste stormen, welke zijn bestaan bedrijgen, zal kunnen doorstaan, X. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U onderstaande in uw veel gelezen blad te plaatsten. Met verwondering las ik in uw blad van 11 Jan. j.l. het ingezonden stuk van den heer P. Met verwondering zeg ik daar de heer P. een nieuwstijding kwam brengen voor heel Kaatsheuvel, door te melden, >tot voorloopig bestuur van den hier op te richten R. K. Volksbond zijn gekozen Tot heden was ons niets bekend als dat er enkele heeren aangezocht waren, door den weleerw. heer van Heeswijk om met hem eene bespreking te houden aangaande een concept-reglement voor een R. K. Volksbond; wat dan ook ge beurde, daar zijne Eerwaarde nog niet genoeg met de plaatselijke omstandig heden op de hoogte was. Dus kan er van een gekozen bestuur geen sprake zijn Daarop begint mijnheer P. nu deze heeren (naar zijn zeggen bestuursleden) te critiseeren wat naar mijne bescheiden meening een groote voorbarigheid is. Maar enfin, laten we dit achterwege en luisteren we even wat P. van deze enkele heeren weet te vertellen. Hij noemt hen flinke vakmannen, die met hart en ziel hun vak voorstaan enz... Ik geloof wel, dat de lof deze hee ren, door den heer P. hun toegezwaaid, hun niet zal verhoovaardigen. Verder doel van den R. K. Volksbond, stoffelijken en moreelen steun aan den werkman te verleenen"; zeer mooi maar voor Kaatsheuvel zeer bezwaarlijk. Eindelijk noemt de heer P. deze (naar zijn inzicht benoeming) partijzucht. Gaarne ontving ik van den heer P. nog een kleine explicatie, aangaande het woord partijzucht" zooals dit hier is voorgedragen. Zoo ver als ik weet, kan men toch geen der heeren bij de socia listische, vrijzinnige of welke partij ook, rekenen. Daarna krijgen we een kleine beeld spraak, die den heer P. wellicht een maal groot zal maken, maar hier weinig nut uitoefent. Daar komt dan eindelijk de gedwon gen winkelnering. Dit is het eenige punt waarin ik den heer P. moet prijzen. Er is al veel geschreven over deze gedwongen winkelnering, echter weinig ter zake in zoo verre het eenig nut had. De heer P. schijnt daarvan eene spe ciale calculatie gemaakt te hebben, mo gelijk dat hij iets heeft, laat ons af wachten. Ook schijnt de heer P. nog genieën te kennen, die tot heden onbekend zijn gebleven, mogen dezen zich doen gelden ten voordeden van den R. K. Volksbond. Ten slotte mijnheer P. wil ik U in overweging geven, alvorens verder te gaan, eens goed te informeeren wat het voorloopig doel van den R. K. Volks bond, meer bepaald, te Kaatsheuvel is, en dan zult u tot de overtuiging komen, dat dit is niets anders, althans voorloo pig, als het oprichten van dezen Bond om te kunnen oprichten een R K. zie kenfonds, zooals dit door Z. D. H. Mgr. van der Ven is bepaald. Later wanneer eenmaal eene vergade ring moet gehouden worden en er ge sproken moet worden, laat dan die ver borgen geniën, door U bedoeld, spre ken, en als dan zal blijken dat dit de mannen zijn zullen met groote ideën en geen dwaze, dan zullen ze zeker tot de bestuursleden gekozen worden, moge dan ook zij er in slagen een gezonden toe stand te Kaatsheuvel te kwecken. Mijn dank mijnheer redacteur voor uwe plaatsruimte. D. te Waalwijk, zal (en verzopkr van CORNELIS BEERENS landbouwer te Waalwijk op Woensdag 31 Januari 1906, morgens te 10 ure Een vierjarig inerriepaard, 2 kalf koeien, hoog- eu aard kar, Ludbouwgeri edscbappen, hooi cn stroo, huismiuibeien en wat verder te koop zal worden aangeboden, b nevens 8 koopen schaarhout, staande op de boirderij. Na afloop van bovenstaande verknoping zullen ten koffiehuize van JAC. VAN BAVEL te Kaatsheuvel (Loonshoekje) worden verkocht Onder de gemeente LOONOPZAND. Huis, Erf en Bouwland te Kaatsheuvel, op de Hooge Zand- schel, kadaster sectie A no. 2785, groot 22 aren 60 centiaren eigendom der erven Grootzwagers, Aanvaarding bij de betaling der koop penningen vóór of op den 19 Maart I9U6. O Breukbanden, Buikgordels, Rechthouders, elastiek»- Kou-en, Wind en Waterkussens, Mas«agebdleii, Ilospiiaallinnei), Spuiten voor alle doeleinden, Irrignoren, Inhilleertoestel- len en Grot-pketels, flacons naar verschil lende grootten volgens Dr. Dettweiler. Speciaal wordt de aandacht gevestigd op met een geheel nieuw Progiamma: Een klein overzicht van het rijke Programma Het leven en sterven van een Mijn werker. Een drama in de Wolken. Op de Vredesconferentie te Portsmouth. Een kind gestolen door Zigeuners. Vaders eer gered. VoDaetta de Spaansche Bandiet. Napoleon Bonaparte, Keizer en Banneling. Het laatste van den Oorlog tusschen Rusland en Japan. Een WEES aan het OUDERGRAF. Opstand en troebelen in Rusland. Verschrikkelijke Aardbeving in Italië. H. M. de Koningin en de Prins Gemaal bij de manoeuvres in Limburg, en verder onuitgeput repertoire. Een boertje aan de telephoon (groot lachsucces). Rups en Vlinder (zeer in teressant door zijn kleurenpracht). De nieuwe loopjongen (groot lachsucces). nsES- EXTRA NIEUW 11 INDIANEN EN COIBOI. De Indianen overvallen een Postwagen in het bosch. Lachen Men moet lachen men zal Lachenof men wil of niet. A HA DIE OSCAR De gevolgen van een Huwelijks-Adver tentie, of tien vrouwen om een man. ENTRÉE le rang 40 cent, 2e rang 20 cent. Kinderen Entrée le rang 25 cent, 2e rang 15 cent. Voor Biographische Reclame wende men zich tot de Directie. Hoogachtend, Ned. Sigarenfabriek „INDUSTRIA*, STRATUM b. Eindhoven, levert met enorm succes net verpakte Recht model f 0,80 Regalia f 0,90 Knakjes fl.Knakjes met gouden ring F 1,10 Groote Knak f 1,20 Groote Knak met gouden ring f 1.30; zeer fijne groote of kleine knak f 1.50Handwerk 11.80; Knak handwerk f2,30; Prachtig Rolwerk t f 2,50 per 100 stuks. Bij afname vanaf 500 stuks geren we fraaie inxe cadeaux. Franco na ont-angst van postwissel. Rembours 15 ets, hooger. beslist succes. bevelen zich beleefd aau tot het leveren van lichte eu zware Steeds iu voorraad eu in bewerking Verder bevelen wij ons beleefd aan voor alle REPARATIE aan Machines voor •choentfcbrieken drijfwerken, enz.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 6