Provinciaal Nieuws. Venezuela. Perzië. BINNENLAND. gevuurd, zijn gearresteerd. Batoem. De telegraafdienst en het per sonenvervoer op den spoorweg ziju weer hersteld. Er zijn troepen aangekomen. Gomel. Het grootste gedeelte van de stad is door vuur vernield. Do belangrijkste winkels en de bazar zijn leeggeplunderd. Verscheidene districten in de gouverne menten Koersk, Poltawa en Tschern:gow lijn door krachtdadige maatregelen weder tot rost gekomen. De aanvoerders van de revolutionnaire beweging zijn uitgeleverd. Op het gemeenschappelijk protest door de mogendheden bij de regeering v»n Ve nezuela iogedieud wegens de behandeling van den Franschen zaakgelastigde Taigoy, heeft de regeering verklaard bij haar hou ding te zullen blijven volharden. Volgens de Te raps* lal de Fransche regeering om Venezuela te straffen, beslag leggen op het eiland Margarita. De Ver- eenigde Staten hebben geen bezvaar tegen dezen maatregel, die den Venezolaanschen handel groot nadeel zal toebrengen. De sjah schijnt werkelijk ernstig bezield te zijn met vooruitstrevende gevoelens. Vol gens een Teherausch blad heeft hij in een toespmak tot een talrijke vergadering een toespeling gemaakt op de pogingen van de reactionnaire partij aan het hof, om de vrij heid van het woord en van de pers te be perken en voegde hij daaraan toe, dat de wel/aart en de vooruitgang van een land geheel en al afhingen van den graad van ontwikkeling van het volk. De pers, zei hij, heeft altijd een belangrijke rol gespeeld in de bevordering van den geestelijken voor- uitgang. Ten slotte, verklaarde Moezaffer-ed-Din, dat hij zich gelukkig zou achten, wanneer zijn volk hem zou willen beschouwen als een vorst, die niet tegen den vooruitgang gekant is. Handel in vrouwen en meisjes Door de Regeering is bij de Tweede Kamer ingediend een wets-ontwerp tot goed keuring van de o,» 18 Mei 1904 te Parijs, namens Nederland, Duitschland, België, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Groot-Biit- tannié en Ierland, Italië, Portugal, Rusland, Zweden en Noorwegen onderteekendc rege ling met bijbehoorend prces-verbaal van onderteekening, strekkende tot bestrijding van den zoogenaamde» handel in vrouwt n en meisjes en voorbehoud der bevoegdheid om met de betrokken mogendheden neiier overeen te komen nopens de toepasselijkheid der regeling iu de Nederlandsche koloniën, noliandsohe Hypotheekbank. Te ongeveer halfdrie werd Zaterdagmiddag in de groote zaal van het gebouw van de Maatschappij van den werkenden stand* alhier, de buitengewone algemeene vergade ring van aandeelhouders der Hollandsche Hypotheekbank geopend door den presidettt- cotnmissaris mr. Eysell uit Den Haag. Op het podiom had het volledig college van commissarissen plaats genomen. De groote zaal wes geheel gevuld met aandeel houders en pandbriefhouders welke laatsten met adviseerende stem krachtens de statu ten toegang hadden. Onder hen bevonden zich o. a. het beschermingscomité voor de belangen der pandbriefhouders, benoemd door de Prov. Vereeniging voor deD geld en fondsenhandel, bestaande uit de henen Kann, lid van de ffriua Lissa en Kann in Den Haagdr. W. W. van der Meulen, Den Haag en Schippers, bankier te Nijmegen. De president-commissaris hield eei. rede, waarin hij de droevige ramp die de instel ling na dertig jaren van bloei heeft getrof fen uiteenzette. Volledige, gegevens kunnen nog niet ver strekt worden, daar de justitie over het materiaal beschikt en zij bovendien onbe scheiden mededeelingen zou kunnen maken. De fraudes bestonden in het weer in cir culatie brengen van pandbrieven die ver nietigd hadden moeten worden, tot een be- jdrag van één millioen zes honderdduizend de verduistering van kasgelden tot een bedrag van f 195,000 en knoeierijen met prolongatie posten vu-i 1 525,000, samen dus voor c. a., f 2,820,000. De voorzitter verzekerde, dat de pand briefhouders geen gevaar liepen dat alle door ouderpand gedekte reserve, groot f 325,000. intact bleef. lilt de Tweede Kamer. De Kamerversla^rever van de Tel. heeft uitgerekend, dat 9o^van de 100 Tweede- Ka merledeu bij de begrootings-de- batten het woord hebben gevoerd. De hecr.n Lely en Boogaardt waren, af wezig zwijgers waren de heeren Loeff, De Ram, v. d Heuvel, Arts en Hennequin. Het is welletjes 1 De overstroomlngen op Java Bij het departement van koloniën is, ten vervolge op het vroegere telegram betref fende aware overstroomiugen in Pekalongan eu Semarang, ontvangen het volgende, van Zaterdag gedagteekende telegram van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië De schade in de residentie» Pekalongan en Madoura is weinig beteekeneud. In de residentie Semarang worden door het bestuur eu particulieren geldeu verstrekt voor voeding en huisvesting der noodlijden- de bevolking en tot aankoop van padi(rijst)- zaailingen. Andere maatregelen zijn voorshands on- noodig.' Celebes. Blijkens een bij het depart» ment van koloniën ontvangen telegram van den gou- verneur.generaal van Nederl,-lodië is het verzet bezuiden het Lingormeer in midden- Cel ebri gebroken. Uit Batavia werd aan de N. R Ct geseind, dat de kapitein der infanterie A. C. L. Phaff z inder verliezen de stelling Koulawi nam en dit luitenant E. Franssen Herderuhee van de marechaussee de zwaar versterkte kampong Langga in Sawietto, bewapend met 20 vuurmonden, vermeesterde. IJe hoofden in beide streken onderwierpen zich. Uit Srhwerln Terwijl de groothertogin Marie Zondag wegrns verkoudheid iu het Paleis blief, woonden Koni igin Wilhelmina en Prins Henurik de godsdienstoefening in de slotkerk- bij en gebruikten daarna met gevolg even als de overige aanwezige vorstelijke personen het lunch bij den groothertog eu zijn ge malin. In den loop van den namiddag maakte het Kouinklijk Echtpaar een wandeling in den tuiu va:i het slot. Zondagavond waren de Koningin en de Prins met de overige vorstelijke personen in den Hofechouwburg ter bijwoning vnn de uitvoering van Mozart's /,Don Juan*. H. M. de Koningi en de Prins zijn thans weer in Nederland terug. Bond van Stationschefs. De bond van stationchefs S. S hield Zondag te Utrecht een goedbezochte alge meeue vergadering. Statuten en huishoudelijk reglement werden vastgesteld, terwijl een definitief bestuur gekozen werd bestaande uit de volgende zeven hfctren J. W. Hoe gen te Winschoten le voorzitter; J. N. Parree te Nieuweschans, 2e voorzitter; P. H. v. d. Bolck te Waal wijk-Bt soyen, le secretaris; D. C. Jin'eeu te Zevenbergen, ,2e secretarisE. de Bruin te Rotterdam- Beurs, penningmeester; A. E M. Joritzaar te Vocht-, en G. J. de Punt, leden. Aan het bestuur werd opgedragen, aan den directeur-generaal der Staa'sspoorwegen kennis te geven van de oprichting van den Bond. Tevens zal iu dit schrijven een on derhoud gevraagd worden, dat zal loopen over de volgende punten: le. wijziging van het percentage vuur en licht2e verande ring van den staat van looneii van het A. R. I). V. 1905 in overeenstemming met dien van de H. IJ. S. M 3e. bepaling n omtrent rangsvtrhooging resp. vaststelling van het aantal jaren dat in eiken rang ge diend moet worden, al orens in rang ver hoogd te worden 4e. benoem ng tot adjunc'- stationschef uit het corps stationchefs 5e. verstrekken van vrije bovehkleeding. Waalwijk, 31 Jan. 1906. Benoemingen De stationchef te Lage-Zwaluwe, de heer van der Sluis, is benoemd tot wnd. controleur van den loopenden dienst te 's-Hertogenbosch. Met ingang van 19 Febr. a. s. is de klerk der posterijen en telegrafie VV. Mulder, verplaatst van Waalwijk naar Leerdam. Woningonderzoek. Bij de firma A. Tielen alhier is ver schenen het verslag van het Woning- onderzoek in de gemeenten Waspik, Capelle, Sprang en Vrijhoeven Capelle door den heer Th. L. D. de Surmont de Bas Smeele, ingevolge de opdracht ZEd. door de Gezondheidscommissie, welke haar zetel heeft te Waalwijk, ge daan. Dit onderzoek is geheel geschied volgens de modellen door den Centralen Gezondheidsraad vastgesteld en is ver richt door den Heer Smeele, bij het doen van opmetingen door een deskun dige geassisteerd. Reeds bij oppervlakkige beschouwing ziet men, welk een reuzenwerk de Heer Smeele daarmede op zich heeft genomen en met welke nauwkeurigheid hij dit heeft volbracht. Beginnend met eene algemeene beschouwing der gemeenten, bevolking, bodemgesteldheid, bronnen van welvaart, enz. volgt daarna het ver slag van het woningonderzoek. De heer Smeele komt tot de conclusie, dat de woningtoestand in genoemde gemeenten over het algemeen niet gunstig is. In Waspik gaven van de 139 onderzochte woningen slechts 6 geen aanleiding tot directe opmerkingen, terwijl 17 zeer slecht waren. Voor Capelle waren deze cijfers respectievelijk 92, 2, 9voor Sprang 205, 9, 18; terwijl in Vrijhoeven-Capelle van de 44 onderzochte woningen slechts 5 geen aanleiding tot directe opmerkin gen gaven. Te zijner tijd zal ook het verslag van het onderzoek der woningen in de overige gemeenten van het ressort verschijnen. Vakschool. Gisterenavond ten 7 uur had op een der zalen in het gemeentehuis de instal latie plaats van de door den raad be noemde commissie voor de vakschool. Alle leden waren tegenwoordig, n.l- de heeren E. W. Klijberg, Chr. de Kort, A. Nieuwenhuisen, J. van Oudheusden, Th- Pulles en A. H. van Schijndel. Onze burgemeester de edelachtb. heer K. A. M. ridder de van der Schueren opende deze eerste vergadering, heette de leden der commissie welkom, felici teerde hen met de benoemingalle mannen van het vak zal het onderzoek en de voorbereiding in goede handen zijn, de raad heeft dit begrepen, door u bij acclamatie te benoemen ik wensch u voorspoed in uw streven, want ontveinst u de moeielijkheden van uwe opdracht niet, uwe taak is niet lichtmocht u hier of daar mijn steun of hulp noodig hebben, dan zal ik die gaarne verleenen; alle teekenen zijn er, dat zoo de vak school er komt, deze zal zijn van het grootste belang voor onze gemeente en voor de industrie, een weldaad voor het toekomstig geslacht is. Ik twijfel niet, mijneheeren, of u zult uwe taak met den meesten ernst aanpakken, werkende voor den vooruitgang van gemeente en in dustrie, maar vergun mij toch nog even op iets te wijzen eene dergelijke school zal kunnen worden ingericht groot en luxurieus of wel op kleinere schaal, nu durf ik hier in overweging geven, dat wij in deze matig moeten beginnen. Later kunnen we nog uitbreiden, mocht het eens niet toenemen, wat wij natuur lijk niet verwachten, dan is alle geld weg. Ik beveel u nogmaals de belangen der vakschool, gemeente en gemeente- financién ten zeerste aan van harte wensch ik u veel succe» met aw werk in belang van de industrie en als onver mijdelijk gevolg der gemeente en hier mee verklaar ik de commissie geïnstal leerd. Ik stel u voor een voorzitter te benoemen, aan wien ik dan de verdere leiding overdraag. Gekozen met algemeene stemmen op een na, de heer E. W Klijberg, die zegt 't vertrouwen dat de heeren in hem stellen ten zeerste op prijs te stellen, en verklaart gaarne de benoeming aan le nemen, en met alle krachten te pogen, het tot stand komen der vakschool, dat hij beschouwt als een der noodzakelijk ste middelen tot verheffing der schoen industrie te bevorderen. Hij meent de tolk der heeren te zijn als hij dank brengt aan den voorzitter, voor het groote belang dat hij stelt in de schoenindustrie, om daardoor weer de gemeentebelangen te bevorderen en geloof dat op het tijdperk dat ridder de van der Schueren aan het hoofd der gemeente staat, de gemeente met dank baarheid, de burgemeester met genoegen kan terug zien. Hij brengt dank voor de toegezegde hulp, waarvan de com missie gaarne gebruik zal maken en vertrouwt dat alle commissieleden hunne krachten zullen .wijden aan de hen op gelegde taak, tot heil der industrie van Waalwijk. De voorzitter brengt nogmaals dank, en geeft vol vertrouwen het voorzitter schap over. Daarna ging de commissie in gewone vergadering over en werd benoemd tot vice-voorzitter de heer A. H. van Schijn del. De commissie hei ft zich den heer Th. Smeele als lid geassumeerd terwijl deze bereid is bevonden het secretariaat der commissie op zich te nemen. Hol—Mutinéé. In aansluiting met ons vorig bericht kunnen wij melden, dat de Matinée waarop Leidens Ontzet in zijn geheel zal worden uitgevoerd, a. s. Zondag plaats heeft. De entrée—prijs is gesteld op minstens 10 cent. Wij hopen dus, dat niemand achterwege zal blijven. De entrée is zoo klein, en het doel, waarvoor het georganiseerd wordt, zoo goed, dat wij ons van verdere aanprijzing kunnen Onthouden. Ieder toch zal wel iets over hebben om de oprichting te bespoedigen van een monument van den toonkun stenaar, aan wien ons Vaderland in het algemeen, en wij Waalwijkers, nog in het bijzonder verplichtingen van dank baarheid en erkenning hebben. Tramverkeer. De gedurende eenige tijd door den hoogen waterstand belemmerde treinen loop bij de Stoomtramweg-Maatschappij «Hollandsche Buurtspoorwegen» is vanaf heden Woensdag 31 dezer weder vol ledig hervat zoo voor goederen als voor personenvervoer. Uitvoering Crispijn. De uitvoeringen willen dit seizoen wel druk bezocht worden. Ook het concert der harmonie St. Crispijn op Zondag jl. trok zooveel bezoekers, dat de ruime zaal van den heer Thijssen al spoedig veel te klein bleek, om alle be zoekers te bevatten, zoodat aan velen geen toegang meer verleend kon worden. Op dit concert verleende de bekroonde komiek, de heer Jan Wilmont, zijne gevierde medewerking. Hij droeg een vier tal scènes voor, waarvan «De Ongelukkige Schoolmeester», en «Collecte voor den algemeene Arme» ons het best mochten bevallen. Zij werden door het overtal- rijke auditorium zoo toegejuicht, dat het gebruikelijke bisnummer niet achterwege kon blijven. Ook de andere scènes werden niet minder verdienstelijk voor gedragen. Wat de harmonie zelve betrof deze speelde eenige, wel algemeen be kende, doch nog altijd gaarne gehoorde marschen en concert-nummers. Nieuw was, gelooven wij, la Parure van Werk man. Al die nummers, doch vooral laatstgenoemd, werden bevredigend ten gehoore gebracht. Wel was de zuiver heid niet altijd boven verdenking ver heven, ook lieten de nummers wel eens te wenschen over, doch het geheel marcheerde goed en droeg teekenen van goeden wil en ijverige studie. Wij zijn dan ook verplicht voor het genot ons dien avond geschonken een woord van oprechten dank te brengen, zoowel aan den heer Jan Bijlhout, den directeur der harmonie, als aan den heer Jan Wilmont en den heer Schrijnen van Baardwijk, die den komiek hoogst verdienstelijk op de piano begeleidde. De Uunze. Maandagavond ten acht uur had in de achterzaal van het hotel Verwiel eene algemeene vergadering plaats van de Hanze. Nadat door den Voorzitter de vergadering met den gebruikelijken groet was geopend en de aanwezige leden een welkom was toegeroepen, werd overge gaan tot verkiezing van bestuursleden. Met algemeene stemmen werd het be staande bestuur herkozen. Door den penningmeester werd rekening en verantwoording gedaan. Hieruit bleek dat er een voordeelig saldo was van f7 36. Alsnu werd besproken welke middelen zouden worden aangewend om tot ver vroegde winkelsluiting te geraken. Na eenige discussie werd besloten een lijst te doen circuleeren bij alle neringdoenden ook niet Hanze-leden, om te sluiten 's avonds ten negen uur, uitgenomen Zaterdag en de 14 dagen voorafgaande aan het St. Nicolaasfeest. Alg. Ned. Bond van Schoenfabrikanten Maandag 11. ten 2 uur had in 't café van den heer J. Marinus te Tilburg de jaarlijksche hoofdbestuursvergadering plaats van den A. N. B. v. S. die mede toegankelijk was voor alle leden. Des morgens hadden de commissies tot onderzoek der rekening en der prijs vraag reeds vergaderd, om hunne be sluiten op de namiddagvergadering te kunnen bekend maken. Deze vergadering was druk bezocht en werd door den voorzitter den heer E W. Klijberg-Pemot geopend met een hartelijk woord van welkom en zijne beste wenschen voor het nieuwe jaar Na voorlezing der notulen der vorige vergadering door den secretaris, den heer Leonard Groenen, deelde de voor zitter mede, dat de rekening en verant woording door de commissie waren nage zien en in orde bevonden, dat de com missie voor de prijsvraag frnstig de vraag had overwogen of een wedstrijd moest worden gehouden in 't patronen of wel in 't schoenen maken en dat zij tot de conclussie was gekomen om dit jaar beide te doen. 't Vorig jaar ging dit niet in verband met de financiën, maar daar thans 't Maandblad door steun van heeren adverteerders goed vooruit gaat, kan de kas wel f250 daarvoor beschikbaar stellen en zal zoo de ver gadering hare goedkeuring hieraan ver leend, de commissie het plan verder uitwerken, zooveel mogelijk in 't belang van den bond en de schoenindustrie. Aangenomen. In het Vakblad voorde Schoenmakerij zijn van de hand van den heer de Jong verschillende artikelen verschenen be treffende een verlevendigenden schoen- handel tusschen Nederland en Transvaal. De president heeft zich door bemiddeling van den uitgever, met genoemden per soon in verbinding gesteld, die in een uitvoerig epistel, dat thans ter tafel is en door den secretaris wordt voorgelezen de verschillende noodzakelijke hoedanig heden, voorwaarden enz. beschrijft, en tevens de condities waarvoor en hoe hij deze zaak wil leiden stelt. Deze condities kwamen de vergadering voorloopig veel te kostbaar voor en besloten werd ge noemden persoon te verzoeken, 12 paar van de meest gangbare schoenen te willen overzenden, deze op de a.s. con gresvergadering in Juli te exposeeren en hebben een of meer personen er ambitie in, dan kunnen zij of ieder afzonderlijk of gecombineerd met den persoon in kwestie in relatie treden. Aangenomen. Daarna stelde de voorzitter aan de orde, »de prijsverhooging*. Hij deelde mede, dat het hoofdbestuur in December eene bijeenkomst had gehad met nog eenige groote fabrikanten, maar zonder resultaat, dat er groote moeielijkheden aan verbonden zijn om tot eenstemmig heid te komen, omdat er een vorige maal wantrouwen is gewekt. Maar de toestand dringt, 't is zeer noodzakelijk, er moet toch iets gedaan worden. Laat ons daarom eene circulaire aan alle winkeliers verzenden, netjes gedrukt, die opgehangen kan worden in den winkel, kort en bondig het publiek zeggen, dat door de steeds stijgende prijzen der grondstoffen, prijsverhooging der schoe nen noodzakelijk is. We bereiken dan zeker iets en helpen den winkelier. De heer Smits uit Dongen is tegen circulaires en wilde in vakbladen nog eens breedvoerig en duidelijk voor de winkeliers uiteen 2êtten, alles nu en vroeger koste, dan zullen ze zien, dat ze meer aan ons moeten betalen en dan moeten zij 't ran 't publiek zien te krijgen, dat is hun werk, dat is hun zaak, de winkeliers zijn ook geen weeskinderen en wij zijn geen voogden. De Voorzitter zou hen willen helpen, omdat het ook 't belang is van den schoenfabrikant, met welke meening talrijke leden 't eens zijn. De heer C. Kooien uit Oisterwijk zou geregeld kleine berichten enz. in de bladen willen doen opnemen om zoo 't geheele publiek te bewerken. Een uitgebreide discussie ontspon zich over deze zaak en de slotsom was dat bij stemming werd uitgemaakt, dat zoo veel mogelijk in de pers zou worden gewerkt en ook biljetten zullen worden verzonden aan alle winkeliers, met de waarschuwing aan 't publiek erop, door den heer Kroot te Kaatsheuvel aange geven, dat men voor de oude prijzen niet meer kan koopen, dat 't dan beslist op de kwaliteit moet worden gevonden. Nadat nog besloten was dat de Bond met zijne informaties bij de Graaff Co. zou blijven, die nog meer mildere condities aanbood, werd de vergadering met een woord van dank door den voorzitter gesloten. Attentie Wij maken onze lezers attent op achterstaande advertentie van den heer P. T Bierlaagh-van der Heijden, waarin deze het publiek bekend maakt, dat hij thans gereed is gekomen met zijn maga- zijn van ijzerwaren, gereedschappen, huishoudelijke artikelen, schoenmakers artikelen etc. Wij waren in de gelegenheid gesteld een kijkje te nemen in het ruime maga zijn, dat voorzien is van een enorm groote keuze van allerlei artikelen tot het vak behoorend. Vooral trok onze aandacht de groote voorraad benoo- digdheden voor h h. aannemers, metse laars, timmerlieden, vooral wat betreft sloten. Ook in huishoudelijke artikelen biedt dit magazijn eene ruime keuze. Zeer zeker eene aanwinst voor onze gemeente en wij wenschen den eigenaar 1 goed succes. Diefstal. In den nacht van Zondag op Maandag 1 is ingebroken in de schoenmakerij van den heer J. K. alhier. Door't indrukken van een ruit heeft men zich toegang verschaft tot de werkplaats en daar eenige stukken chroomleder, voerings enz., naar schatting voor eene waarde van omstreeks 80 gulden, ontvreemd. Geen der omwonenden heeft iets ver dachts gehoord en ook een tweetal honden die er vlak bijliggen lieten zich niet hooren, daarom vermoedt men dat het geen vreemden zijn. De zaak is in handen der politie. VlIJMEN, 27 Jan. Heden werd door den Bouwkundige J. Van Vlijmen voor rekeniDg van de firma Vau de Veu—Hendriks alhier aanbesteed het afbreken eu hetweder-opbou- weu eener kookfabriek met bijlevering van de te kort komende materialen Inschrijvers waren als volgt R. van den Biggelaar, Engelen f 12000 Vaasen en Van Dun, Vught 9773 J. Van der Avoort, Vlijmen 8725 A. Van Gaal, 8700 I N. De Bout, Nieuwkuik 8624 Wed. Luijben en Zonen, Vlijmen 8523 F. Van Bokhoven, 8400 Firma H. Van Stokknm, 7987 A. Dankers, Heusden 7977 1 Adr. M. Martens, Made 7400 De besteders behouden het recht over acht da- gen bet werk te guunen al of niet. VRIJHOEVEN-CAPPEL. De ingevolge I artikel 17 van bet Kon. Besl. van 16 Dec. 1901 (Stbl no. 222) opgemaakte alphabetisehe lijst, V bevattende de namen der in deze gemeente i metterwoon gevestigde eigenaars of beheerdors van eén of meer ter vordering aan te bieden paarden, is gedurende de maand Februrri voor eenieder op de secretarie dezer gemeente ter inzage, nedergelegd. LOONSCHEN DIJK. De zangvereeniging 1 «De Lofstem" alhier verleende in baar ver- gadering van Zaterdagavond j.l. ontslag aan baar president den heer M. R. CAPELLE. Vrijdagavond liep een zekere mejuffrouw M. op de Hoogevuart in deu sloot en moest door een paar voorbijgangers uit haar gevaarlijken toestand gered en naar buis gebracht worden. De zes lotelingen der lichting 1906, die behooreu tot de lange oefeningen, zullen op den 13 Maart a s, woiden ingelijfd bij de. militie. Bezig z\jnde met glazen zeemen had de1 dienstbode R. bet ongeluk van een trapleer' te vallen en daarbij ernstige kwetsuren anj baar rechterband te bekomen, waardoor zjJ genoodzaakt werd hare werkzaamheden voor eenigen tijd te staken. Op den Winterdijk is een jongentje door een fiets aangereden. Het kind werd inwen dig en aan het hoofd gekwetst naar de ouder lijke woning gebracht, alwaar een zorgvuldi ge verpleging verstrekt werd. Zondagavond had de 2 jarige V- wonen de in de Heistraat, het ongeluk, spelende in de ouderlijke woning, te vallen en daarbij ziju linkerbovenarm te ontwrichten. De vader van bet kind bracht den arm weer in den normalen stand en verbond hem vervolgens. De heer Joh. Treffers, tijdelijk onder wijzer aan de school in de Nieuwstraat alhier is bencemd tot onderwijzer aan eene open bare school te Leerdam. RAAMSDONK, den 30 Jan. 1906. Op Zon dag 4 Februari a s. des avonds ten 6 ure zal de tooneelvereeniging «Oefening en Uitspan ning* in de saai van Mej. de Wed. Kioboom-

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 2