Provinciaal Nieuws. Rusland. Balkan. BINNENLAND. zeilen. Hij zal met den bisschop van Sion de verschillende godsdienstige plechtigheden leiden. Lnitenant Schmidt, de muitetsadmiraal, is tot den dood door den strop veroordeeld drie matrozen zullen worden doodgeschoten, vele andere beschuldigden zijn tot dwang arbeid veroord -eld en tien zijn er vrijge sproken. In Albanië is een ernstige opstand uit gebroken. De Daily Telegraph verneemt uit Konstantinopel van Zaterdag: Dat de Albaueezen in de nabijheid van Ipek in opstand kwamen en poogden den hoofdpriester uit dc stad te drijven. Acht bataljons Turksche troepen trokken de «Isd binnen en slaagden er na een hevig gevecht in den opstand fe onderdrukken. Vier andere bataljons dreven 3000 Albaneezen uiteen bij Debroshna, 17 mijlen ran Mitrowitz». Do Albaneesche inwoners van Ysokova zijn zeer opgewonden. Volgens een Reutcr-telegram zou de op stand onderdrukt zijn. Voor hoelang? Het Koninklijk Eohtpaur heeft Maandag het aangekondigde bezoek aan den Kinderdijk gebracht. Daar is een centrum van scheepsbouw, daar op de werf van Fop Smits liep reeds in 1824 de eerste stoom boot van stapeldaar ook werd het eerste ijzer en staal als materiaal voor schepen gebruikt. Het was eene frissche vaart geweest, toen te ongeveer 10 uur het Koninklijk Paar, vergezeld van het gevolg en geleid door Z.Exc. den Commissaris der Ko ningin aan deze zelfde vermaarde werf aankwam. Er waren bloemen en er was groen en er was eerbiedige belangstelling onder de 800 man, hier werkzaam. H. M. bezichtigde allerlei machinerieën, liet een zandzuiger te water en begaf zich vervolgens naar de machinefabriek Kinderdijk4, die uitmunt in het ver vaardigen vooral van groote scheeps- ketels. En zoo ging het voort, van het eene technische stuk naar het andere tot dat ten slotte te Rotterdam het nieuwe stoomschip der Holland-Amerika-lijn, de Nieuw Amsterdam werd bezichtigd H. M. vertoefde hier anderhalf uur en be tuigde hare groote voldoening. Daarna werdt nog het Prins-Hendrik-dok gezien en een machinefabriek en was het bezoek voltooid. De vorstelijke bezoekers waren vol be wondei ing over het vele belangwek kende wat zij op hun tocht aanschouwd hadden. Aan het ziekenfonds der arbeiders schonk de Koningin f 300. Het eindpunt van den tocht was het Station D. P., waar de Koninklijke trein te 5 uur 32 minuten gereed stond om de Koninklijke bezoekers weder naar de residentie te vervoeren. Toen dc trein wegreed, wuifden dui zenden de Hooge gasten na. Nieuwe geweren Naar het Hbl. verneemt, bestaat bij het legerbestuur het voornemen aan de korpsen nieuwe geweren te verstrekken en de thans daarbij in gebruik zijnde te bestemmen voor de landweer. Geen manoeuvres. De minister van Oorlog heeft thans definitief bepaald, dat er dit jaar geen groote najaarsmanoeuvres zullen gehou den worden. Zooals men zich herinnert, was daaromtrent bij de behandeling van de begrooting van oorlog in de Tweede Kamer reeds toezegging gedaan. Ceram. Bij het departement van koloniën is heden ontvangen het volgende telegra- phische bericht van den gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indië >Op Ceram hebben de radja's van Honitetoe en Roemahtita (die reeds in onderwerping waren gekomen doch daarna weder eene vijandige houding hadden aangenomen), zich opnieuw onderworpen. Zij zijn gevankelijk op Ambon aangebracht.4 Vredesconferentie. Wij vernemen dat er ernstig sprake van is, dat dezen zomer de tweede vredesconferentie te Den Haag wordt gehouden. Men raamt het aantal gede legeerden ter conferentie met hun secre tarissen op een 150-tal, of de helft meer dan op de eerste Vredesconferentie. Het plan moet zijn de grafelijke zalen op het Binnenhof te bestemmen voor vergaderlokalen der gedelegeerden. Muziek aun het Hof. De Haagsche corr. der N. Gr. Ct. schrijft: Bijna avond op avond zijn in den laatsten tijd de Koningin en de Prins in 't publiek verschenen, bij liefdadigheids- of andere voorstellingen en concerten. Het is een opmerkelijk verschijnsel dat de kunst meer de belangstelling van het Vorstelijk echtpaar trekt, hetgeen vooral aan de neigingen van den Prins, die zelf een bescheiden beoefenaar der toonkunst is, wordt toegeschreven. Ter wijl morgenavond eene kleine soirée dansante ten Hove plaats heeft, zullen in den loop van de maand een paar muziekavonden worden gegeven. De solisten voor die soirées zijn nog niet aangewezen, maar hoogst waarschijnlijk zullen 't alleen landgenooten zijn. Congres der S. D. A. P. Voor het aanstaande congres der S. D. A. P. zijn een aantal voorstellen inge zonden. Deze voorstellen betreffende o.a. opnemen van algemeen vrouwenkiesrecht in Grondwet ot Kieswetaansluiting van de vakbonden bij de beweging voor algemeen kiesrechtafscheiding van het landelijk kiesrecht-comité en zelfstandig agiteeren voor algemeen kiesrecht eischen in zake arbeidswetgevingbe noeming van een commissie om te rap porteeren over de wenschelijke wijzigin gen in de Grondwetverklaring ten gunste van de verplichte algemeene, neutrale volksschoolintrekking der Groninger motie voorstel tot herziening der Onderwijswet, in te dienen door de s. d. Kamerfractie aandringen op het houden der verkiezingen op Zondag of Maandag of op een daartoe ingestelden rustdagverplichte winkelsluitingop neming van de werklieden, betrokken bij den handel, in de Ongevallenwet aan de orde stelling van het werkloozen- vraagstuk propaganda tegen het mili tairisme stellen van De Nieuwe Tijd onder controle van de partij vereenig- baarheid van het lidmaatschap der partij met dat van andere organisaties ver hindering van ongewenscht twistgeschrijf in Het Volkrepublikeinsche redactie voor Het Volk. Katlioliekcndug in het Bisdom Haarlem. Het Uitvoerend Comité van den in het volgend najaar onder bescherming van Z- D. H. Mgr. Callier te houden Katho liekendag in het Bisdom Haarlem, is thans voltallig. Het bestaat uit de heeren Mr. J N. J. P. Thijssen, lid van de Prov. Staten van Noord-Holland, voor zitter Raad van Beroep, Haarlem, voor zitter. Prof. G. J. van Swaay, Hoogleeraar Technische Hoogeschool Delft, onder voorzitter. Jhr. mr. L. E. M- von Fisenne, lid van de Prov. Staten voor Zuid-Holland, Den Haag (Wagenaarstraat 75) secretaris. Mr. W S. J. van Waterschoot van de Gracht, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal voor Zuid-Holland. Dr. P. J. F. Vermeulen, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal voor Zuid-Holland P. Bos, notaris te Hoorn. W. C. J. Pastoors, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, 's Graven- hage. A. J- A. Gilissen, te Rotterdam. J. L. Vroome, voorzitter der R. K Kiesvereeniging te Middelburg. Nog kan gemeld worden, dat de Katho liekendag zal gehouden worden te Delft en dat prof. van Swaay optreedt als voorzitter van het plaatselijk regelings comité. De namen der leden van het Algemeen Comité zullen nader worden bekend ge maakt. Brcdascbe Katholiekendag. De derde Bredasche Katholiekendag zal op 15 Augustus a.s. gehouden worden te Bergen-op-Zoom. De Commissie van Advies is op het oogenblik samengesteld uit de volgende heeren Mr. J. W. van den Biezen, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Ginneken, voorzitter dr. A. Resemans, professor aan het Seminarie te Hoeven P. Hopmans, secretaris van het bisdom Breda, secretarisVictor van Gilse, te RosendaalJ. P. Asselbergs Az., te Bergen-op-Zoom. In het Uitvoerend Comité zijn in de laatste vergadering gekozen de heeren J. J. van Mierlo te Breda, G. Koen- raadt te Steenbergen, W. P. Swering te Ossendrecht, H. A van Dalsum te Hulst. H. L- J. Maertens te Hulst. Als Dagelijksch Bestuur zullen optreden de volgende heeren E. E. M. C. Laane voorzitter, pastoor E. Raaymakers, C. J. Asselbergs Az., J. M. A. F. A. van Hasselt, mr. G. J. van Heyst, G. M. Kok, A. J. L. Maas, dr. J. C. de Meulemeester, W. H. M Bartels, secretaris, allen te Bergenopzoom. Binnenkort zullen de onderwerpen be kend worden gemaakt, die behandeld zullen worden. Waalwijk, 7 Maart 1906. Benoeming. De heer Klijn, hoofd der school te Sprang is met ingang van 1 April be noemd tot onderwijzer aan de Rijksnor maallessen te Waalwijk. Rembrandt. Nu de tentoonstelling van een viertal reproducties van Rembrandt's werken zoo zeer de aandacht trekt, worden wij als 't ware bestormd met vragen op welke wijze men zich daarvan in het bezit kan stellen. Zonder nu vooruit te loopen op de beslissingen van het Comité, (dat Maan dag a. s. zal gekozen worden) willen we met een enkel woord zeggen op welke wijze zich het Centraal-Comité deze Na tionale Rembrandt-Hulde heeft gedacht. Als bekend mag worden aangenomen dat 15 Juli 1906 het 300 jaar is geleden dat te Leiden de man is geboren, die voorbestemd was Neerlands naam voor alle tijden en bij alle volken der be schaafde wereld beroemd te maken. Rembrandtis een van Neerlands grootste burgers geweest. Niemand vóór noch na hem, heeft den Nederlandschen naam luisterrijker glans verleend. Zijn nagedachtenis te eeren is der halve onze dure plicht. Hoe? Door iets van zijn kunst te brengen tot het geheele volk. De waardigste hulde, welke den groot sten schilder van zijn tijd gebracht kan worden, is, er naar te streven, dat weldra in geen enkel Nederlandsch huisgezin één ©f meer mooie reproducties zijner meesterwerken ontbreken. Dat te verwezenlijken is het doel der Nationale Rembrandt-Hulde. Het Rembrandt-album wordt aan de Plaatselijke Comités a f 1.per stuk geleverd onder conditie en met de be doeling, dat die Comité's het onder de onvermogenden in hunne gemeente ver spreiden, gratis of tegen eenige vergoe- ding. De bedoeling is niet en mag niet zijn het werk voor f 1.te ver koop en aan hen, die er zeker den gewonen handels- prijs voor zouden kunnen betalen. Maar het Centraal-Comité voelt wel dat zeer velen uit den gegoeden bur gerstand, uit de onderwijzers- en ambte naarswei eld gaarne het Rembrandt-album willen bezitten en juist omdat zij er prijs op stellen dat het verbreid worde in alle kringen der maatschappij, stellen zij iedereen in de gelegenheid zich het album aan te schaffen tegen 'n bij drage van minstens f 2.(verhoogd met 10 ets. administratiekosten) aan een Plaatselijk Comité. Wat dit Comité meer dan f 1.ont vangt, kan dan weer besteed worden ter aanschaffing van meerdere albums voor de verspreiding. Als het Comité in actie is zullen we vermoedelijk wel meer hooren, wij meenen thans, met aansporing tot krach- tigen steun der meergegoeden, hiermede te kunnen volstaan. T. A. V. E. N. U. Onder dagteekening van 27 Februari komt betreffende de uitvoeringen met Vastenavond, een résumé voor in 't Dag blad van Noord-Braband. De correspon dent begint met te zeggen dat op de volksmatineé goed werd gezongen be halve door den heer Adr. Groenen en voegt er dan vrij lief bij >jammer is het dat deze heer bijna altijd in ongun stige conditie verkeert om te zingen, daar zijn stem bepaald geschoold is". De schrijver heeft beslist deze matinée niet bijgewoond, dus hij weet niet beter en is niet ingelicht of hij vertelt hier willens en wetens eene grove onwaar heid, beide is een groote fout, daar de solo door den heer Groenen in >Schwei- gen der Nacht" gegeven eenieder met bewondering vervulde zoo forsch, zoo juist, zoo zuiver en met zooveel gevoel werd hier gezongen, als bijna nimmer tevoren. Dat de dikké rookwolken in de zaal hem ten slotte veel last veroor zaakten, was niet de schuld van den zanger. Verder volgt een verslag der uitvoe ring van T. A. V. E. N. U.het duo Faveur gaf o. m. eenige coupletten be trekking hebbende op Waalwijksche toestanden beter ware 't zeer zeker dat bij zulke gelegenheden wel toestanden, maar geen personen ten tooneele wer den gevoerd, maar eveneens is 't zeker, dat 't geen hier werd voorgedragen be slist niet door 't bestuur van T. A. V. E- N. U. werd ingegeven Waarom dan zoo dadelijk vragen gesteld als de vol gende »Waarom getracht haat en twee dracht te zaaien in onze rustige ge meente. Is deze rust soms een doorn in 't oog der heeren En of bovenstaande aardigheden aan 't adres van genoemde vereeniging nog niet genoeg zijn, wordt genoemd gezelschap 1.1. Zaterdag nog eens a faire genomen. Bij een geweeklaag dat eene werkliedenvereeniging als de Leo-Bond zoo weinig donateurs heeft, heet het weer als volgt »Des te pijnlijker is het dan ook, te »moeten zien, dat een troepje personen, >die zich gedoopt hebben met den naam >van »T. A. V. E. N. U" en absoluut niets anders beoogt dan het geven van >een concert per jaar (geen kunstcon- »cert, getuige het gedeeltelijk in het >water vallen van de uitvoering van het >vorig jaar en het de hulp inroepen »van vreemde krachten dit jaar) zeer >veel donateurs hebben, die f 2,50 voor >deze zaak geven en niets kunnen mis- »sen voor een R. K. Werkliedenver- >eeniging". Ook hier gaat 't weer glad mis. De operette-vereeniging T. A. V E. N- U. is eene vereeniging bestaande uit flinke jongelieden, die door wekelijksche repe tities zich oefenen in goede muziek en daaidoor in staat zijn, of afzonderlijk of in vereeniging met onze Liedertafel, eenige uitvoeringen van goede operet- tcn te geven, waar men steeds kan genieten van uitstekende muziek, goede zang, uitnemende voordracht, in 't kort van een goed ensemble, een ware kunst avond voor hen die naast goede mu ziek, ook wel eens heerlijk willen lachen, en dat doet deze vereeniging juist zonder honoraire leden, alleen bij uitvoeringen tegen entreé. Dat men in Waalwijk zulk een concert bijwoont, eens gezellig uit wil zijn en daardoor deze vereeniging steunt, sluit in 't geheel niet uit, dat vereenigingen als onze Leo-bpnd, die werkelijk een zegen zijn voor onze gemeente voort durend moeten en zullen worden gesteund en dat ook voor 't goede doel onze in woners wel te vinden zijn bewijst op nieuw de viering der kerkelijke feesten met Vastenavond, in ons vorig nummer beschreven, de financieele steun aan K. S. A. cn zoovele andere zaken. Heeren correspondenten en schrijvers, gelieven eerst wel eens goed te infor- meeren en te bedenken wat ze doen, eer ze toestanden in onze plaats ver keerd voorstellen wil niet juist hun geschrijf aanleiding zijn tot twist en tweedracht. Geld vermist. Uit een aangeteekenden brief, ver zonden door de firma P. C. Baijens alhier, aan het adres der heeren Penners Co. te Heerlen is een bankbiljet van f 60 gestolen, genummerd G. W. 3111. R. K. Kantoor en Ilandolsbedieaden- vereeniging. Naar wij vernemen zal op de statuten van bovengenoemde vereeniging de kerkelijke en koninklijke goedkeuring worden gevraagd en stelt de vereeniging pogingen in 't werk om een geestelijk adviseur te krijgen. Voetbal. Zondag speelde de W. V. V. >Waal- wijk Vooruit4 een match, tegen V. V. V. »01ympia4 te Vlijmen. Voor de rust was de stand 11, na de rust maakte >01ympia> 3 goals en eindigde dus deze match met 41 in 't voordeel van Vlijmen. >Waalwijk Vooruit4 moest door omstandigheden met drie plaats vervangers spelen. Ongeval. Zondag had alhier 't volgende onge val plaats. Toen de kinderen van zekeren P. aan 't spelen waren, had het jongetje een geweertje en zou zijn zusje een olienootje in den mond schieten. Hij had niet gerekend op de kracht die achter de veer zat, en het nootje drong in plaats van in den mond, in de keel door, met zulk een kracht, dat dadelijk geneeskundige hulp van Dr. van Gils moest worden ingeroepen. Had 't iets lager getroffen, dan had er voor de kleine groot gevaar bestaan. Nieuwe Club. Iets waarvan men zelden in onze buurt hoort, is van eene vereeniging van visschers en hengelaais. Zulk eene vereeniging is Zondag opgericht, aan vankelijk met een ledental van 10 per sonen. Zij die nog als lid willen toe treden, kunnen zich aangeven bij J. Vissers Zomerdijk, alwaar de club is gevestigd. Provinciale paardenbelasting. De Noordbrabantsche stalhouders hebben zich, naar aanleiding van het rekwest van Gedeputeerde Staten, andermaal tot de Tweede Kamer gewend en o.a. nogmaals gewezen op de groote onbillijkheid der prov. paardenbelasting, die slechts voor 1./95 wordt opgebracht door de houders van luxepaarden en voor "/as door neringdoenden en land bouwers, houders van paarden om hun bedrijf uit te oefenen en den kost te verdienen, alzoo geheel op den arbeid drukt en als het ware is, een bijzondere provinciale bedrijfsbelasting. R. K. Sclioeninukersvereenigiug te 's Bosch. Onlangs werd te 's Bosch opgericht door eenige R. K. Schoenmakers, die thuis voor eigen rekening werken, een vereeniging op katholieken grondslag tot behartiging hunner zedelijke, maat schappelijke en stoffelijke belangen. Allereerst wil men trachten eenige directe geldelijke voordeelen te behalen door gezamenlijken inkoop van grondstoffen en benoodigdheden voor het vak. Deze vereeniging zal op a.s. Zondag 11 Maart, om 12 uur precies een pro- pagandavergadering houden in de kleine Congregatiezaal van de parochie St. Ca- thrien. De weleerw. heer kap. Simonis zal het doel en streven dezer vereeni ging uitleggen. Alle R. K. Schoenmakers te dier stede, die voor eigen rekening werken en verbetering van hun toestand wen- schen, worden dringend uitgenoodigd deze vergadering bij te wonen en op tijd, 12 uur precies, aanwezig te zijn. Secretariaat van den Arbeid. Het bestuur van den Centralen Bond van R. K, Werkliedenvereenigingen in het bisdom van 's Hertogenbosch heeft onder goedkeuring van mgr. W. v. d. Ven, bisschop van 's Bosch opgericht een Secrecretariaat van den Arbeid. Het stelt zich, onder meer, vooral ten doel a. door schriftelijke en mondelinge propaganda het vereenigingsleven der R. K. arbeiders in dit diocees op te wekken, waar noodig; te bevestigen en te versterken overal. Het zal daarbij steeds in overleg treden met de besturen der reeds bestaande R. K. arbeiders- en vakvereenigingen ook in zake de rege ling van de federatieve samenwerking met andere bonden b. het verstrekken van (gevraagde) nlichtingen omtrent de sociale wetgeving ^ongevallenwet enz.) woningbouw, coöpe ratie, pensioen- en andere verzekering, sparen, (collectieve) arbeidcontracten, be palingen over minimum loon en maximum arbeidsduur, statuten van R. K. werk lieden- en vakvereenigingen, arbeidsbeur zen, militie, belasting, erfenis, enz. enz. c. het geven van alle soortgelijke in lichtingen waar zulks noodig geacht wordt door het secretariaat van den arbeid zelf in verband met het doel, genoemd onder a d. Het verzamelen (en verspreiden) van statistische gegevens, ten behoeve van de genoemde vereenigingen e. mee te werken aan de handhaving van de godsdienstige en zedelijke be grippen (o- m. drankbestrijding.) Aan het hoofd van het Secretariaat van den Arbeid staat een commissie, gevormd door de geestelijke, een rechts kundige en een arbeider en benoemd door den Centralen bond van R. K. Werkliedenvereenigingen in het bisdom van 's-Hertogenbosch. Deze commissie bestaat uit de heeren kapelaan Berkvens (Noordhoek, Tilburg), mr, v. d. Grinten (advocaat, Eindhoven) en J. W. C. Herbolt (Keizerstraat G213 's-Bosch.) Met ingang van 1 Maart 1906 is tot secretaris van den Arbeid benoemd Th. Postma Thzn. Kerkstraat B 11'8 te Hel mond, die de betrekking heeft aanvaard. BAARDWIJK, Gister avond had bij den Heer J. de Kort alhier eene bijeenkomst plaats van de landbouwers uit deze gemeente die ten doel had, een geheel te vormen omtrent aan sluiting bij de 8toomboterfabriek te Drunen De vergadering waaraan een 40 tal deel namen werd geopend door den Edelachtb. lieer van Ileijst Burgemeester dezer gemeente Ijverig als 't geld de belangen der gemeente toonde de voorzitter vooral in deze zaak dat bij het wel meende met onze boeren door hen op te wekken tot dien belangrijken stap. Spr. betreurde het dat het onmogelijk was om in onze gemeente zoo'n boterfabriek op te richten daar wij het aantal vee misten noodig om tot een stoomboterfabriek te gerakeu en hand- kracht kon nooit die voordeelen afwerpen, dit was volgens zijn meening genoeg besproken in de verg. te Drunen en bij den heer Mul ders. Was bij de vorige vergadering bet aantal vee 60 in deze welgeslaagde bijeenkomst steeg dit cijfer tot 100. Na nogmaals de aanwezigen aangespoord te hebben in hun belang en vooral in hun voordeel nu allen toe te treden daar het later uiet zoo gemakkelijk zou zijn, sloot de voorzitter deze vergadering. Door Z. E. den Miu. vau Oorlog is op daartoe gedaan verzoek, voor een jaar uitstel vau eerste oefening verleend, aan den milicien Hendrik de Folter, wegens de droevige om standigheden, waarin het gezin thans verkeert door bet overlijden der moeder. DRUNEN. De St. Lambertus vereeniging van verzekering op bet loven (begrafenisfonds) hield 11. Zondag, bare jaarlijksche algemeene vergadering. Volgens bet uitgebracht verslag bedroegeu de ontvangsten vau 1 November 1904 tot 1 November 1905, f632,731/» eu de uitgaveu f 183,29 zoodat het reserve-kapitaal met f449,44V» vermeerderd, en nlzoo gebracht werd tot de som van 1060, welke op 1 Maart 1906 was gestegen tot 1248,011/» Door het bestuur werden de volgende voor- deelige voorwaarden voorgesteld 1®. Wanneer en zoolang het bezit der vsr- eeniging gestegen is tot f 15 per lid, kan door het bestuur vrijdom van contributie gegeven worden, in de maanden November December en Januari. 2®. De ledeu zullen geheel vrij gesteld wor den van contributie betaling, te beginnen na bet 65° 70° 75® levensjaar enz. naar gelang de betaalde contributie en het aantal jaren van het lidmaatschap. 3®. Voor hen die ongehuwd komen te over lijden, wordt, zoo zij 15 jaren lid der ver eeniging zijn geweest, boven de gewone uit- keeriug van f55, eene extra bijbetaling van f5 gegeven. Men kan begrijpen dat deze gunstige bepa lingen door de leden met genoegen werden vernomen. Hoe langer hoe meer blijkt het groote nut dezer vereeniging, waardoor, behalve de zoo even genoemde voordeelen door de gezamen lijke leden jaarlijks ruim f250 wordt bespaard aau op te brengen contributie. Gaarne brengen wij hulde eu dank aau den WelEerw. Heer A. T. J. Werners, aan wiens edele bemoeiingen en opofferingen wij het ontstaan der vereeniging te danken hebben, eu die nog voortdurend als Geestelijk Advi seur door zijne gewaardeerde krachten dezelve blijft steunen. Moge zij groeien en bloeien. Zaterdag middag schrok 't paard van den bakker W. van een hondenwagen, bet maakte •en zijsproDg en kwam met den volgeladen broodwagen tegen een paal terecht waardoor 't paard en den wagen omvergeworpen wer den. Met veel moeite slaagde de bakker erin uit de broodkar te kruipen. Het paard heeft enkele lichte kwetsuren aan den voet bekomen de wagen zal echter eene flinke reparatie noodig hebben. Het water heeft den keiweg bij Pijnen burg hedenmiddag buiten gebruik gesteld. Blijft 't nog een paar dagen wassen, dan loopt nog deze week de Baardwijksche overlaat onder. ELSUOUT, Met den heer H. van Hoorn alhier is eene overeenkomst aangegaan om op iqn land naast 't Raadhuis de boterfabriek te

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 2