Notaris RANT DE VOCHT Mil Advertentién. NOTARIS RANT, veilen en verkoopen: Heerenhuis, Notaris de Vocht Eenige Meubilaire Goederen, Eenige Meubilaire Goederen, KEUKENMEID, WTIMMERMANS ZÓNEN te Waalwijk Correspondenten Eerste Klasse der Nederlandsche Bant Reclame. BUITENLAND. Frankrijk Spanje. Duitschland. Vereenigde Staten. BrNNF.NLAND. publiek verpachten publiek verkoopen feta cost 45 ets. per pond en 22% ets. pei Kassiers en Commissionairs in Effecten. I 1 Het beste, mooiste en bil- lijkste Drukwerk bekomt men bij de Waalwijksche Stoomdrukkerij 30 koopen zwaar masten top— hout, liggende op Westloon te Loonopzand in de bosschen afkom stig van den heer Houben. 100 koopen masten planken. zóó heerlijk van geur en smaak, zóó voedzaam en licht ver teerbaar, zóó fijn van kwali zóó voordeelig in 1 gebruik, dat gij na eens genomen •oef, een regelmatig verbruiker blijft, half pond. tr I i gemeenschap komt en dat het beheer der gemeenschap aan den man opdraagt. Het amendement-Limburg doorbrak het beginsel der gemeenschap zelvehet amendement-Heemskerk liet de gemeen schap intact, doch brak met het aange nomen stelsel van beheer. Dit was dan ook de reden, waarom de minister van justitie eene bepaling in den geest van de amendementen in het ontwerp niet had opgenomen. Bij de regeling ran de ar beidsovereenkomst wil hij niet meer dan strikt noodzakelijk is aan ons huwelijks- en huwelijksgoederenrecht veranderen. Het eind der discussie was, dat de heer Heemskerk voor zijn amendement eene lezing koos, waartegen wat minder juridische bezwaren waren aan te voeren, en waardoor ook nog enkele practische onvolledigheden werden weggenomen, waarop de heer Van Doorn had gewezen, en de heer Limburg, gevolg gevend aan het advies van mr. Drucker, zijn amen dement introk. De minister nam het eerste gedeelte van het amendement- Heemskerk over, waarop het tweede zonder stemming werd aangenomen. De gehuwde vrouw zal nu «gerechtigd zijn ten bate van het gezin over haar loon te beschikken.» Naar ons de telegraaf bericht, heeft men in Frankrijk weer een ministerie, bestaande uit S.irrien, Bourgouis, Clemenceau, Etieme, Thomson, Briuw, Leygues, Barthou, Ruan, Poincaré en Donmeraue». Het is beslist links, tegen Kerk en gods dienst. Thans is ook verschenen de zoo lang reeds verwachte regeeringsbesluiten tot uit voering der wet op de „Scheiding*. Feitelijk is dit de derde regeliug al. De eerste is de beruchte maatregel geweest waarbij het voorschrift der boedelbeschrijving werd uitgewerkt. De tweede gaf eeu admi nistratieve regeling ter uitvoering van de wettelijke bepalingen over pensioenen en an dere uitkeeringen aan de geestelijkeu. Deze, derde algemeene maatregel beval bepalingen over de overdracht van de kerkelijke goe deren en de kerken aaD de vereenigiugen voor den eeredienst, over de oprichting der vereenigiugen en haar wijze van werken en over de kerkelijke politie. Het toezickt over de financiën en de boekhouding van de vereenigiugen voor den eeredienst is op gedragen aan de ambtenaren van de regis tratie. Dat noemt men nu „vrijheid* van de Kerk. Dat ook de boekhouding der vrijmetse laarsloges aan zulk een toezicht onderworpen worden, vernamen we niet, en zullen wij niet vernemen. Te Algeciras gaat 't kalm voort, men schiet Diet op, over 't politiek vraagstuk zal men het wel eens worden, maar in de Bankkwestie staan Frankrijk eu Duitschland recht tegenover elkander. Do verloving van den koning is thans officieel bekend gemaakt. Een van DuitschHnd's grootste staatsman nen, Eugen Richter, een man uit een stuk, door sijn karakter en ijver bij vriend en tegenstander geacht is Vrijdag overleden. Onder ademlooze stilte, terwijl de afgevaar digden zich van hunne zetels verhieven, wijdde in den Rijksdag de president Von Ballestrem een diep gevoeld woord aan de nagedachtenis van Eugen Richter. Hij legde er den nadruk op, dat de overledene altijd, tot het laatste oogenblik, met onvergelijke lijke plichtsvervulling en zelfopoffering, ge werkt heeft voor het welziju en den bloei van het vaderland. Zijn nagedachtenis tal in den Rijksdag in groote eere blijven. Er is niets wat ons meer opbeurt dau het lezen van goede nieuwstijdingen. Wij geven goede nieuwstijdingen voor de zieken. Het lezen der attesten van genezingen die hieronder vermeld worden zal eeu straal van hoop en vertrouwen werpen in den geest van hen die lijden. Zegt wel bij U zelven dat dezelfde oorzaken dezelfde uitwerkingen met zich brengen. Wat de ziekte der per sonen heeft veroorzaakt waarvan wij gaan spreken, is wat de Uwe veroorzaakt heeft. De Pink Pillen hebben deze personen ge - liezen, zij zullen U ook genezen. Een telegram heeft bericht gebracht van een ernstig gevecht op de Filippijnen. Amerikaansche troepen en Moro's hebben elkaar bij Jolo bestredende Amerikanen hadden 51 dooden en gewonden, de inboor lingen honderden, naar men zegt. Volgens den berichtgever van Central News duurt de strijd voort en is men bang voor een algemeenen opstand op Mindanas. De troebelen werden, naar 't schijnt, te Washington sedert geruimen tijd voorzien. Elk transportschip dat te Manila aankwam, bracht daar krijgsvoorraad, zoodat men nu genoeg heeft naar 't heet, voor een leger van 50,000 man. De forten zijn met zwa re kanonnen bewapend oulangs is nog een batterij stukken van 8 c. M. aan wal gezst. Ook bet verkenningscorps heeft een nieuwe uitrusting gekregen. In de vier dagen dat om den Dajo-berg gevochten is, moeten omstreeks 900 menschen het leven verloren hebben. De Heer Braat te Made schrijft„Ik ondergeteekende verklaar dat mijne vrouw erg aan de maag geiedpn heeft. Hare spijs vertering was zoo slecht geworden dat zij bijna niets geen voedsel meer kou gebruiken eu zij was zeer zwak geworden. Zij kou niet meer slapen. Gedurende eenigeu tijd heeft zij de Pink Pillen genomen die haar veel goed gedaan hebben Thans eet zij met smaak, de spijsvertering is goed en zij gevoelt zich veel beter dan voorheen. Haar slaap is ook veel rustiger.* Mejuffrouw J. Penning?, in het Hemelrijk H 185 te Helmond, verklaartOp aanraden mijner dochter, heb ik de Pink Pillen ge nomen om eene algemeene uitputting tegen te gaan, waarvoor ik reeds zooveel te ver geefs gedurende langen tijd had aangewend. Ik werd bepaald beangst omdat de genees middelen-mij niet hielpen, en doordat eiken dair mijne krachten afnamen, mijn eetlust en slaap verminderden ook. Mijne gewone bezigheden kon ik niet meer waarnemen, want terstond had ik steken in de zijde, of ik voelde mij zwak, bovendien had ik oor suizingen. l)e Pink Pillen hebben de beste uitwerking op mijn gestel gehad. Deze verzwakking is terstond verdwenen, zij hebben al mijne ongemakken doen verdwijnen. De Heer P. de Bot, Schip Petronella te Roosendaal, zegt op zijn beurt dat hij de beste resultaten met de Pink Pillen ver kregen heeft. „Sedert langen tijd, zoo schrijft hij, was mijn bestaan als vergiltigd door al de on gemakken, waaraan ik te lijdeu had, zooals maagziekten, hevige schele hoofdpijnen, hartkloppingen en pijuen. Bovendien ge voelde ik mij erg vermoeid. Een mijner kennissen die de goede uitwerkingen der Pink Pillen ondervonden had, spoorde mij aan ze ook eens te probeeren. Ik heb de Pink Pillen ook genomen en zij hebben mij van al mijne ongemakken op snelle en vol- komeDe wijze verlost. De Pink Pillen zulleD de grootste dien sten bewijzen aan allen die vermoeid zijn, aan de jonge meisjes en bleeke vrouwen. Aan hen die aan de maag lijden, eene slechte spijsvertering hebben en over pijnen klagen. Zij hebben eene machtige werking op het bloed tn op het zenuwgestel eu worden ten zeerste aanbevolen aan neuras- thénielijders. Prijs f 1.75 de doos f9.per 6 doozen, verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27 Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Prol. Pnasehc en de Ned.-Indische ambtenaren. Renter seint uit Berlijn In den Rijksdag heeft Paasche gisteren bij de beraadslaging over de derde aanvul- lingsbegrootiug voor de koloniën de gele heid aangegrepen, om zijue vroegere bij de eerste lezing uitgesproken ongunstige oor deelvellingen over de Nederlandsche-Indi- sche ambtenaren in hun gebeelen omvang in te trekken. R. K. Commissie voor bet Kiesrecht. Hot Centrum deelt mede, dat de Com missie uit en door de Katholieke Kamerclub benoemd om een rapport in zake kiesrecht hervorming uit te brengen, bestaat uit de heeren Lotff, Passtoors, Sas«e van ï'sselt, Aalberse en Janssen en dat zij denkelijk in den loop van dit jaar rapport zal uit brengen. Voorts zegt het Centrum, dat, naar ver luidt, het rapport der antirevolutionaire commissie over net kiesrechtvraagstuk pijn voltooiing nadert. De R. K. Kamerclub en het kiesreoht. H^t Huisgezin schrijft Een commissie, uit en door de katholieke Kamerclnb benoemd, werkt al eenige maan den aan een rapport in zake kiesrechther- vorming, dat de eenheid der katholieken in het kiesrechtvraagstuk zou kunnen bevor deren. Aldus een mededeeling in de Tijd. Twet dingen zijn verblijdend lo. dat er een commissie is, die de zaak onderzoekt; 2o. dat naar eenheid gestreefd, deze dus niet onmogelijk geacht wordt. Naast deze tot verheuging stemmende zaken is er ook iets, dat bevreemding moet wekken het feit, dat het alweer de Kamer clnb is, die dat zaakje zal klaarspelen. Lijkt het nu niet, of de katholieken nog als onmondig worden beschouwd, dat het wederom de Kamerleden moeten zijn, die zullen vaststellen „7.66 denkt het katho lieke volk over het kiesrecht* Eerst hebben zij voor ons bet program opgesteldnu zullen ze gaan uitmaken, welke meeuing katholiek Nederland ten aanzien van het kiesrechtvraagstuk is toe gedaan, althans behoort te zijn toegedaan. Hebben wij dan niet onsen Algemeenen Bond van R K. Kiesverenigingen en den Provincialen Bond van Noord-Brabant, welke de aangewezen lichamen zijr. om vau de raeening der kiezers te doen blijken. Is het nu nog geen tijd, dat wij de heeren Kamerleden, onder behefde dank betuiging voor de bewezen diensten, vau h t door hen uitgeoetende voogdijschap ont heffen Uit de ilofwereld. De door H. M. de Koningin, Maandag in de groote balzaal vau het Paleis te 's-Gravenhage aangeboden muziekavond, tijdens welken H. M. en de Prins zich weer in de tegenwoordigheid van H. M. de Koningin-Moeder mochten verheugen, werd door 250 genoodigden bijgewoond. Behalve het Vorstelijk aUvïitorium, bestond het ge hoor voornamelijk uit de leden dar Ko ninklijke Hofstaten, eenige Ministers, de partementshoofden, eenige leden van de verschillende hooge Staatslichamen en mili taire officieren, dames en heeren uit de aan het Hof komtnde kringen. Op dit conceit lietrn zich hooren de vio list de heer Joh. Wolff eu de zanger de heer Van Gorkom. Het Hof zal dit jaar het paleis het Loo betrekken omstreeks denzelfden tijd als in vorige jaren. De dag van verirek in de volgende maand uit de residentie naar het Loo is evenwel nog niet aangewezen. Vermoedelijk zal dus van uit het Loo het jaarlijksche Koninklijk bezoek aan Amsterdam gebracht worden. Z. K. H, de Prins der Nederlanden zal zich voor een viertal dagen uaar Olden burg begeven, ten einde, een bezoek te brengen aan zijn zuster H. K. II. !e Groot hertogin van Oldenburg. Z. K. H. zal vergezeld zijn van Zijn adjudant den kapitein jhr van Suchteleu van de Haare. Mijnramp in Frankrijk. Alvorens de beraadslagingen over liet arbeidscontract in de Tweede Kamer werden voortgezet, g*f de voorzitter jhr. rar. Roëll, terwijl alle leden zich van hun zitplaatsen verhieven, met een gevoelvol woord aiting aan de oprechte deelneming, welke de Kamer wenscht te betooneu aan de Fransche re geering naar aanleiding van de verschrikke lijke mijnramp in Frankrijk, waarbij meer dan 1200 arbeiders, die een moeilijk stuk brood vetdirnden in den schoot der aarde, zijn omgekomen. Bij zulke rampen heerscht een gevoel van mededoogeu en medelijden. De voorzitter verzoekt namens de Kamer aan onze regeering om aan de regeering van Frankrijk de deelneming der Kamer te betuigen met deze verschrikkelijke gebeur tenis. De Minister van Buitenlandsche Zaken jhr. Van Tets van Goudriaan, sloot sicb namens de Regeering aan bij de welspre kende woorden des voorzitters en zal gaarne aan het verzoek voldoen om namens de Kamer haar gevoelens te vertolken, gevoe lens, welVe, daarvan hield de Minister zich overtuigd, ook gedeeld worden door de geheele natie. Bezoek aan de „Niéuw-Amsterdam. De ministers, de ledeu vau den Ras.d van State en de leden der Eerste en Tweede Kamer zijn uit geuoodigd om de volgende week Maandag het stoomschip Nieuw-Am- sterdam, van de Holland-Araerikalijn, te bezichtigen en aan boord de lunch te ge- bruikeu. Mr. W. van der Vlugt. Naar wij vernemen zal het lid der'l'w ede Kamer, mr. W. van der Vlugt, zich tot herstel zijner gezondheid gedurende eenige maanden naar Montreux begeven De afge vaardigde van Leiden is genoodzaakteenige rust te nem»»n. (Hbl.) Van Kol. Het Volk meldt Men vraagt ons, wat er waar is van het Telegraaf-nieuwtje, dat Van Kol zich blij vend in het bniten land zou vestigen. Geen jota. S. S. De directeur-generaal van Staatsspoorwe gen is door den raad van commissarissen gemachtigd, aan de regeering een voorstel te doen, strekkende tot den bouw van een nieuw station te Maastricht en zich tegen over haar bereid te verklaren, om lusschen Sittard en Roermond dubbel spoor aan te leggen. Insulaire Hypotheekbank. De Maandag te Zierikzee gehouden alge meene vergadering van aandeelhouders der Insulaire Hypotheekbank, gevestigd te Zie rikzee, heeft de balans en de winst- en verliesrekening over 1905 goedgekeurd. De op 1 Juli a. s. aan de beurt van aftreding zijnde commissarissen de heeren m. A. J. F. Fokker en H. G Hammacher werden herkozen; tot commissarissen werden be noemd de heeren S. J. W. van Buuren, directeur der Nederl. Indische Crediet eu Bankvereeniging te Amsterdam, en jhr. J. F. Schuurbeque Beye, administrateur te Zierikzee en tot directeur der bank werd enoemd mr. D. van Vliet. De pandbrieven dezer bank zijn, alhier verkrijgbaar bij de firma W. Timmermans Zonen. Kamers van Arbeid. Bij kon. besluit van 19 Februari is me! intrekking van 9 Juli 1901 voor de Ka mers van Arbeid een nieuwe algemeene maatregel van het bestuur vastgesteld. De kamers zullen voortaan maandelijks inlichtingen moeien verschaffen omtrent 1 Staud van het loon en den arbeidsduur 2 Bestaande vakorganisaties 8 Bestaande arbeidsbeurzen 4 gedwongen winkelnering 5 vakopleiding en leerlingswezen 6 Algemeene toestand en stand der ar beidsmarkt. 7 Voorvallen, als pogingen voor verande ring in loon en arbeidsduur, werksta- kingen, oprichting of opheffing van vak-organisaties enz. Een en ander heeft ten doel om een maandschrift uit te ^even, dat gegevens bevat, belangrijk voor overheid, patroons en werklieden. Het meerdfre werk voor secretarissen, hieruit voortvloeiend wordt vergoed, naar gelang de meer ot minder nauwkeurigheid en volledigheid, waarmea zijne Kamer uit voering geeft aan de nieuwe regeling, die ook van deze. veel meer werk zal eischen. te Waalwijk, zal voor Mevrouw de Wed. S. FANO en de Dames C. en J. FANO aldaar, publiek E»n uitstekend onder houden en comfortabel De Heer en Mevrouw Henbi DE VOCHT- Lurmans geven kennis van de geboorte van een ZOON. Waalwijk11 Maart 19U6. te Waalwijk, zal voor de Diaconie der Nederduitsch Her vormde Gemeente van Waalwijk, in het hotel VER WIEL aldaar, Vrijdag 16 Maart 1906, 's namiddags 7 uur, Voor 8 jaren (1907 t/ra 1914.) ONDER WAALWIJK. Perceel 1. Wei en Bouwland „Brou wers drieske* Seciie B Nos. 306, 307 en westelijke helft van no. 1090 groot te za- raen ongeveer 1.16.20 H.A. Laatste huurder Antonie Kuijsteu te Waalwijk. Perceel 2. Wei- en Bouwland, Sectie B Nos. 304 en 305 en oostelijke helft van No. 1090, gpoot te zamen 1.28.70 H.A. Laatste huurder Jos. Bogers Johzu. te Sprang. Pïrcekl 3. Wei- en Bouwland, Sectie B Nos. 1 en 2 en westelijke helft van No. 1089, groot te zamen 0.86.90 H.A. Laatste huurder Hubertus van Lier te Waalwijk. Perceel 4. Wei- en Bouwlaud, Sectie B no. 3 en oostelijke helft van No. 1089, groot te zamen 0.87.50 H.A. Laatste huurder Denis van der Zaken te Besoijen. Perceel 5. Bouwland over de Spoorlijn voor 1ste Zeinc Sectie B no. 1157, groot 0.26.50 H.A. Laatste huurder Jan van Kempen te Waalwijk. Perceel 6. Weiland, sectie B Nos. 126 en 1156, groot 0.66.20 H.A. Laatste huurder Johannes Zuurhout te Waalwijk. Ieder pachter moet twee borgen stellen. Zij die aan de verpaebtster of aan den notaris nog huren of koopsommen schuldig zijn. worden niet als pachters of borgen aangenomen. ERF en TUIN te Waal- wijk, ten Zuiden van de Groote Straat, Sectie C nos. 108 en 1371, groot te zamen 9 aren 23 centiaren, bestaande uit een zeer ruim en fraai Woonhuis aan de Oostzijde en een Kantoor met groote Magazijnen aan de Westzijde, beide met afzonderlijken in gang. Te aanvaarden het Woonhuis bij de be taling der koopsom op 9 Mei 1906 eu het Kantoor met de Magazijnen 1 Mei 1907, tot welken tijd die zijn verhuurd aan deu heer G. Gom pen te Amsterdam voor f 300.-, welke ten voordcele van kooper zijn. De grondlasten ad f46.87 zijn vanaf l Januari 1906 vcor rekening van den kooper. Deze verkooping zal plaats hebben te Waalwijk in het Hotel VERWIELbij veiling Woensdag 14 Maartl906.cn bij toeslag op Woensdag 28 M*art daarna, telkens des avonds ten 7 ure. Informaiiën geeft genoemde notaris, bij w ien eene plattegrond-teekening ter inzage NOTARIS te Waalwijk, zal op Maandag 19 Maart 1906, des morgens te 10 ure, ten vrrzoeke van den Heer P. J. VAN DEN AKKER te Oirschot Onmiddellijk daarna ter herberge van WOUTER VAN BEERS te Loonopzand te Waalwijk, zal op Dinsdag 20 Maart 19 6, des morgens te 10 ure, ten huize en ten ver zoeke van Mejuffrouw de Wed. A. C. DE GREEFF— Rath te Waalwijk, om contant geld, publiek Te zien één uur voor de verkooping. Onmiddellijk na afloop van bovenstaande verkooping, ten huize en ten verzoeke vau CORN EL IS SCHAPENDONK in de Be- soijv-.nsclie Steeg te Besoijen, om Contant geld: Te zien des morgens vóór de verkooping. Alles brcedei bij billetten omschreven. Te ROOZEN* DAAL (N.-Br!) wordt gevraagd tegen 1 Mei, eene nette boven de 20 jaar, goed kunnende koken en netjes werken. Zonder goede getuigen on- noodig zich aan te melden. Adres Mevrouw LEBRET DE BOSSON, Domioéstraat Roozendaal (N.-Br.) c #_t V\' t V>' Kautoor-ureu op alle werkdagen van 9 tot 6 uur, en voor de Verwisselingski a ,ler Nederlandsche Bank van des voormiddags 9 tot des namiddags 1 uur. Buitenlandsche Wissels, Coupons, Bankpapier eu vreemde Muntspeciën, worden steeds tot de hoogste koersen uitbetaald. Wissels en andere waarden op t Buitenlana worded te* billykste gefourneerd.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 2