Derde Blad. Gemeenteraadsvergadefing Provinciaal Nieuws. Ongeval of Misdaad NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Ingezonden Stukken Nummer 25. Zondag 25 Maart 1906. 29e Jaargang. De Echo van het Zeiden. Waalwijk, 24 Maart 1906, Vrijdagmorgen verspreidde zich in onze gemeente de droeve mare, dat de heer C. F. Kien, secretaris van Vrij- hoeven-Cappel, levenloos uit de Labbe- gatsche haven was opgehaald. Naar wij vernemen was Donderdag avond wethouders-vergadering gehou den, die door den secretaris werd bij gewoond en men vermoedt dat K. in plaats van huiswaarts naar Capelle is gegaan, waar hij nog laat is gezien. Toen men hem des morgens vond, dacht men natuurlijk direct dat hij door een of andere omstandigheid te water was geraakt en verdronken en werd in tegenwoordigheid van den Burgemees ter van Capelle het lijk per rader brancard van het gasthuis te Waalwijk huiswaarts vervoerd, waar de bedroefde weduwe, die reeds den ganschen nacht in angstige onzekerheid de uren had zien voorbijkruipen, langzaam op het verschrikkelijk feit voorbereid, het we- zenlooze en ontdane lijk in ontvangst kon nemen. Onderwijl was reeds de maréchaussée te Waalwijk gewaarschuwd, te meer daar op 't hoofd van 't lijk verwondingen waren te bespeuren, zoodat men lang zamerhand ook aan een misdaad ging denken. Eene bijkomende omstandig heid was het nog dat des morgens zekere v. d. W. uit Labbegat, bij de politie aangifte deed, dat bij hem des nachts een inbreker aan het huis was geweest, dien hij met de pook echter op de vlucht had gedreven. Een en ander in ver band brengend, drong het vermoeden zich op dat de persoon, die aan de deur was geweest, de heer C. K. was, te meer daar nog vernomen werd, dat ook andere personen in de buurt hadden hooren roepen »doe open, of ik bloed dood.' Hoe het lijk in 't water terecht kwam, daarover loopen vele veronder stellingen en geruchten. De politie heeft in een en ander termen gevonden om genoemden W. te arresteeren, naar Besoijen te vervoeren en de justitie te 's-Bosch in kennis te stellen van een en ander; deze arriveerde hedenmorgen alhier en is per rijtuig naar Sprang vertrokken ter lijkschouwingeveneens werd W. derwaarts gevoerd, om met het lijk te worden geconfronteerd. Nader kunnen wij nog melden De vergadering van Burgemeester en Wethouders te Vrijhoeven-Cappel, die Donderdagavond plaats had en ongeveer 11 uur was afgeloopen werd ambtshalve ook bijgewoond door Secretaris Kien. Volgens de verklaring van den veld wachter, die onder het raadhuis woont, is K. ongeveer half 12 uur van daar vertrokken. Waarheen hij toen is ge gaan is niet bekend, doch ongeveer 's nachts een uur is hij onder de ge meente Capelle gezien. Bij de woning van den arbeider van de Waard, die tusschen Labbegat en Capelle onder aan den dijk woont, schijnt hij te zijn aangekomen en daar geklopt te hebben. De dochter die van te voren een kar had hooren rijden, dacht dat het een landlooper was en riep haar vader, die een lampje aanstak en naar buiten ging om te kijken. Het lampje waaide echter door den wind spoedig uit. De persoon die had geklopt kwam naar hen toe zeggend ik moet naar binnen. V. d. W. had toen de pook gepakt en hem daarmede gekeerd toen hij echter door bleef dringen, heeft hij hem een slag gegeven en de deur gesloten. Vandaar schijnt K. naar de buurman van Van den Waard, te zijn gegaan en heeft daar ook nog gerammeld en geroepen: 'laat me binnen anders bloed ik nog dood.» Roomer, hem niet kennend, heeft hem niet binnen gelaten. Hierop schijnt hij naar Capelle. althans een eind weegs, terug te zijn gegaan en vandaar langs de zuidzijde van den weg terug gekomen. Dit is af te leiden aan de bloedsporen die over de weg liepen tot aan de kant van de Labbegatsche Haven. Men veronderstelt thans, dat hij, zich willende afwasschen of wat ook, in het water is gevallen. Naar wij verder nog vernemen, hadden 's morgens reeds vroeg eenige aanko mende jongens achter het café van Nieuwenhuis iets in de haven zien drijven, doch dachten dat het een zak was. De justitie uit den Bosch, bestaande uit den rechter van instructie Mr. Th. H. baron van Lamswaarde en de sub situut officier Boll, benevens de genees kundige Dr. Wolff kwamen hedenmorgen ten 9 uur hier aan en vertrokken direct naar Sprang en Labbegat om ter plaatse een onderzoek in te stellen, en de lijk schouwing, die in 't schoollokaal te Sprang plaats had, te verrichten. Verschillende getuigen werden gehoord V. d. W. legde eene verklaring af als bovenstaand, n.l. den heer K. absoluut niet gekend te hebben, en eerst na herhaalde vermaning geslagen te hebben. Verder heeft de dokter geconstateerd dat de overledene levend is te water ge vallen, ook dat de wond, welke door den slag met de pook op het hoofd is toegebracht, niet levensgevaarlijk was. Nog niet eens was het been gekneusd, was zelfs betrekkelijk weinig bloedverlies geleden. Het onderzoek had tengevolge dat de gearresteerde v, d. Waardt hedenmiddag te 3 uur op vrije voeten werd gesteld. Het lijk is, nadat de kist goed was ge sloten en verzegeld, naar de familie te ruggebracht. KiezersJijst De op 22 Maart door B- en W- vast gestelde kiezerslijst dezer gemeente be vat voor de Tweede Kamei en Provinciale Staten 563 en voer den Gemeenteraad 5 58 keizers. Benoeming. Bij Koninklijk besluit van den 7 Maart 1906, No. 27, is de heer Dingeman Tim mermans te Raamsdonk (Dorp), benoemd tot correspondent van de Directie van den Landbouw bij het Ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel, voor de kleigronden in den Biesbosch en de klei- en zandgronden onder Raamsdonk, Geertruidenberg, Waspik, Capelle en Made en Drimmelen. Het water. Het water is sedert ons vorig bericht nog sterk gewassen in den buitenpolder, _i- ,1 on RncnVlv<- rl rif ook in de Overlaat en Boschve!d de tram rijdt nog voortdurend niet. De reizigers, die gisterennamiddag met den trein van 1 u. 40 min. uit Waalwijk naar den Bosch stoomden, hebben, gedurende al den tijd van hun vervoer, kunnen waarnemen, hoe een brand midden in het water tot de mo gelijkheden behoort. In den Baardwijk- schen overlaat, bezuiden den spoorweg, viel dat verschijnsel waar te nemen. Tot vlam scheen de brand niet te kunnen gerakendes te omvangrijker was de rookkolom, die al dien tijd uit een blijkbaar groote voorraad smeulende brandstof bleef opstijgen en bij aankomst te 's-Hertogenbosch nog steeds viel waar te nemen. Het was een vreemd gezicht een brand midden in het water. Van den Bosch uit de Langstraat in kan men nog altijd een zee van water zien, waar de spoorbaan als een lange sliert door loopt. Men meent, dat het kanaal 's-Her togenboschDrongelen, in een waar schijnlijk nog ver verwijderd tijdperk, aan den huidigen toestand een einde zal maken maar er zijn ook, die de overtuiging hebben, dat het watervrij maken van die wegen niet behoeft te wachten op het tot stand komen van genoemd kanaal en met betrekkelijk weinig kosten zou zijn te verkrijgen. Volgens hen zou daarvoor het overlaatje van den Vucht- schenweg in den Boschdijk, ongeveer 60 M. lang, dat nu aan peil ligt van 4.20 M., op 4.80 M. moet worden gebracht. Werden dan bij een waterstand van 3.70 M. de sluizen in den Boschdijk gesloten" dan zou daarmede het verlangde resul taat zijn verkregen. Deze gedachtengang steunt op de niet zeer gewaagde veronderstelling, dat de Maas bij Crèvecoeur (ijsstremming buiten gesloten) in de toekomst wel geen hoo- ger peil dan 4.60 M- zal aanwijzen. Zij, die aldus redeneeren, wenschen allerminst afbreuk te doen aan het tot stand komen van het ook door hen be geerde kanaal; zij zijn alleen de over tuiging toegedaan dat men, om genoem de wegen watervrij te maken, niet op dat kanaal heeft te wachten. Aanbesteding. De uitslag der Woensdagavond ge houden aanbesteding der huiden en vellen van het Hanzegilde der Slagers te 's Bosch, voor de maanden April Mei en Juni 1906, is dat gegund geworden aan de firma A- E. Van de Waal: Heelkophuiden Ct Opeakophuiden 2 5^ Stierhuiden w4 Kalfsvellen tot en met 13 pond 367a van 14 tot 20 pond 36 van 21 pond en hooger 35 Alles per half kilo. BESOIJEN. Sedert Woensdagavond is de Zomerdijk weder watervrij en de verbinding tusschen de Langstraat en bet land van Altena langs dezen weg weer opengesteld- BAARDWIJK. Met ingang van 27 dezer wordt, de diensttijd, op werkdagen, van het hulptelegraafkantoor te Baardwijk geregeld als volgtvan 7,30 tot 9 uren voormiddag, van 11 uren voor- tot 1 uur namiddag, als mede van 4 tot 5,30 en van 7 tot 8 uren narr iddags. (Greenwichtijd.) De dieasttijd op Zon- en Feestdagen blijft onveranderd. DRUNEN, 25 Maart 1906, Gister nacht oustoud er een begin van brand bij de Wed. G. Berkelmaus alhier. Door de activiteit van den nachtwaker, die het ongeval bemerkte en de bewoners wekte, gelukte het met vereenigde kracht het vuur, dat ontstaan was door t springen eener buis, die alB rookgeleider dienst deed, na veel moeite meester te worden. Er is eenige schade aangericht aan 't op den zol der liggend leder enz. dat door verzekering echter gedekt is. Door 't bestuur der boterfabriek is van den heer P. v. Veurooij alhier een stukje grond aangekocht tot uitbreiding der fabriek. Hoe onvoorzichtig sommige menscheu met paarden omgaan bleek weer een dezer dagen. Een boer meende dat 'l genoeg was zijn jong paard vast te binden aan een in den grond gestoken riek. 't Paard rukte lo» en verwarde zich zoodanig in de leidsels met den riek er aan verbonden, dat t eeist na veel moeite gelukte 't dier dat wild geworden was, los te krijgen en tot bedaren te brengen. Zou 't niet beter ziju in 't vervolg een speld in den grond te Btekeu eu daaraau een jong paard vastbinden Er is dan heel wat minder gevaar en men kan gerust zijn dat t paard niet zal gaan loopen. Donderdag had alhier in dc zaal van de Congregatie der Jongelingen de jaarlijksche Algemeene vergadering plaats van de Leden der Boerenbank. Zeventig leden wuren er tegenwoordig. De Directeur de Heer Joh Pijnenborg opent de vergadering met den gebruikelijken Christe- lijkeu groet. Daarna worden door den Kassier den lieer Frans van Drunen de notulen van de vorige vergadering voorgelezen eu onveranderd goed gekeurd. Na eerst de presentielijst te hebben afgele zen wordt door den kassier het jaarverslag uitgebracht, dat wij in ons volgand nummer iu ziju geheel opnemen. Plaatsgebrek belet ons dit thans te doen. VIJUOEVEN-CAPPEL. De kiezerslijst de zer gemeente voor bet jaar 1906-7, be nevens de alphabetiache lijsten der na men cn voornamen van hen, die met betrek king tot een cf meer der verkiezingen van de. kiezerslijst zijn afgevoerd en daarop gebracht, zijn van den 23 Maart tot eu met den 21 April 1906 op de secretarie dezer gemeente voor een ieder ter iuzage uedergelegd. Afschrift ot afdruk zijn tegen betalmg der kosten verkrijgbaar gesteld. Tot en met den 15 April a. s. is een ieder bevoegd bij het gemeentebestuur verbetering van de bovengenoemde kiezerslijst te vragen, opgrond, dat hij zelf ot een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt of niet behoorlijk voorkomt. Het verzoekschrift kan op ougezegeld pa pier worden gesteld HOOGE ZANDSCHEL. Woensdagavond ontstond er bij den schoenmaker R. een begin van brand. Door het direct en Hink optred- der huisgenooten wist men het vuur echter paal eu perk te stellen. De schade is niet groot. CAPELLE. Donderdagavond zijn er bij den Heer P. S. 4 ruiten ingegooid. Daar dit wel eens op meer plaatsen gebeurt, wa bet te hopen dat zulke vlegels spoedig aan t licht kwameu. WASPIK. De werkstaking aau de drijfrie- meufabriek alhier heeft geeue verdere uitbrei ding genomen. De stakers verlangden verhoo- gïng van weekloon, welk verzoek gedeeltelijk door den eigenaar werd ingewilligd Ze namen evenwel hiermede geen genoegen waarop oumiddelijk het ontslag volgde. RAAMSDONK, Met de werkzaamheden aan de los- eu laadplaats nabij de spoorhalte van het Dorp alhier zal eerstdaags een begin ge maakt worden. Aannemer van de grondwei ken is de heer J. Damen aan het Dorp alhier. Gister ontstond door onbekende oorzaak brand in het logement „het Huis ten Deil" bewoond door den heer H. van llouten alhier. Ofschoon spoedig de brandweer ter plaatse was eu de spuiten onmiddeliik werkten, kou men de vlammen geen meester worden, waar door het gebouw omstreeks 7 uur tegen den grond lag. In het gebouw bevonden zich kost bare stukken, welke grootendeels ziju verbrand en wat gered is zwaar beschadigd. De Bchade wordt geschat cp 111000. welke gedeeltelijk gedekt wordt door assurantie. Hedenmorgen ten 10 uur hield de raad dezer gemeente eene openbare vergadering. DOEL le Adres van de onderwijzers om tege moetkoming voor de meerdere pensi— oenbbdrage hunner weduwen en weezen. 2e Verzoek van den Kapitein de genie om gebruik te mogen maken van de kazer ne Maréchaussee tot berging van pa tronen. 3e Verzoek van A van Willigenburg om eervol ontslag als telefoonhcuder 4e Wijziging begrooting dienst 1905. 5e Va-tstelling kohier hondenbelasting dienst 1906. 6e Ingekomen stuknen. Uitvoerig verslag in 't volgend nummer. Ziekte oud burgemeester onzer Gemeente. De toestand van den oud-Burgemeester P. van Dortmoud is steeds achteruitgaande. Dezer dagen zijn hem de laatste H 11. Sacramenten der stervenden toegediend. Hij is 84 jaar oud, zoodat ziju hoogeu ou derdom in Aanmerking genomen, de dood spoedig te verwachten is- Een Eerw. Broeder is ter verpleging aanwezig De edelachtb heer P. van Dortmond was ruim 36 jaar als Burgemeester van do Gemeente Loonopzaud werkzaam. Voorjaarsmurkt. Op Maandag 26 Maart zal te Kaatsheuvel de groote voorjaursmarkt gehoudeuworden. De groote toeloop vauvolk, der vorige jaren doet ons ook nu weer een heele drukte verwachten Waren het vorige jaar de piemieu voor de veehouders afgeschafs, thans is dit veranderd- Door het Gemeentebestuur is weer f 25 be schikbaar gesteld om als premieu van f 2,50 ouder de landbouwers te wordeu verloot. Ongeval. Aau het huis met verguuuig, staande in den Berkdijk eigendom vau Mevr. vaii Beringen eu bewoond door W. K. moeten van woge de nieuwe Drankwet, vergrootiugeu worden ge maakt. Bij dit werk had de metselaar G. L. het, ongeluk van eeu hooge stelling t© vallen, met zijn pols op een bijtel. Bewusteloos eu hevig bïoedeud werd hij opgenomen, en ver bonden. Kiezers. Het aautal kiezerB door B. en W. op 22 Maart voor onze gemeente voor dit jaar vastgesteld, bedraagt 920. KAATSHEUVEL, 24 Maart 1906. Pater Sweens. Verleden Woensdag arriveerde in de par Berkdijk de WelEerw. Pater Jos. Sweens missionaris in Afrika. Hij zal eenige dagen vertoeven bij zijnen broeder Pastoor bweens, wiens zie tetoestand niet vooruitgaande is Hoewel Pater Sweens nog slechts 48 jaren oud is, ziet hij met zijn verouderd gelaat en ver grijsden baard reeds veel bejaarder uit, dan werkelijk is. Hierin ziet men duidelijk de zware taak van het missionanssenlevem ZEerw. blijft tot de Goede Week in Nederland, en vertrekt dan van uit Marseile naar Algiers, waar hij einde April hoopt aau te komen. Eerste H. Communie. Met Passie Zondag a. s 1 April zullen in de drie parochieën %an ons dorp de kinderen hunne Eerste H. Communie doen. Het getal Communiecanten bedraagt in de par. Kaats heuvel 94. in par Berkdijk 19, en in de par. St Joachimsmoer 7. Moge een zonnige dag deze feestdag zoo mogelijk nog verhoogen. BAARDWIJK. Openbare vergadering vau den Gemeente raad op Donderdag 22 Maart 1906, deB avoads ten half zeven uur. Voorzitter de Edelachtbare heer J. A. J. van Heijst. Te 6 40 uur opent de Voorzitter de vergade ring aanwezig de heeren Loeff, van Beijueu, H. PulleiiB, C- Schouis, en J. Kiertx het lid SchrijDer had kennis gegeven verhinderd te zijn de vergadering bij te wonen. Hierna worden de notulen voorgelezen dei- vorige vergadering welke onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. Aau de o de. 1 Aanbieding verslag woningwet. De Voorzitter. Jaarlijks wordt hieromtrent verslag vau opgemaakt eu een naar de Ge zoudheidscommie en eeuige aLdere personen en lichamen gezonden. Ik stel voor het ver slag ter inzage der leden te leggen. Aldus wordt besloten" 2 Aanbieding uitvoerig en beredeneerd ver slag van den toestand der gemeente. De Voorzitter. Dit staat wel niet op de agenda maar het moet toch in de maaud Maart ot April worden aangebodeu. Het is het ge wone jaarlijksche verslag. Het geeft aan de loop der bevolking, 't aantal geboorten, hu welijken, overlijden enz., Verkiezingen die in het jaar hebben plaats gehad, het aantal uitgebrachte stemmen, eveuzoo bij herstemmin gen enz verandering in de samenstelling van het gemeentebestuur de voornaamste punten door den raad behandeld plaatselijke veror deningen door den raad vnstgesteld arctievi u geldmiddelen waarbij de rekening over 19U4 en de begrootiug over 1905 enz voorts nog de gemeente-eigendommen, als straten, plei nen, riolen eu waterleidingen. Wij hebben hier slechts maar 98'/s Meter weg, dat is de schoolpad, de rest ziju allemaal rijks- en pro vinciale wegen besmeltelijke ziekte heeft niet geheerscht, op de R K. begraafplaats zijn 55 lijken begraven en op de algemeeue begraafplaats 5 enz. enz Ik stel voor dit verslag ook ter visie der leden te leggen. Aangenomen. 3 Wijziging begrootiug 1905/6. De Voorzitter. Er zijn eenige posten over schreden vooral die van kosten administratie en drukwerken. Door de nieuwe wetteu is de administratie aanmerkelijk uitgebreid, zoo dat in 't vervolg deze post hooger moet wor den geranmd. Ook de post van schoolbehoef- teu is door het bijkomen van een klas over schreden evenals de post van onderhoud der wegen en die der geneesmiddelen. Besloten wordt dit van andere posten af en over te schrijven. De Voorzitter. Bij de vaststelling der be grooting is niet voorzien dat de presentie gelden verhoogd zouden worden Ged. Staten hebben de begrooting goedgekeurd, doch hadden er een nota bijgezoudeu. Deze wordt door den Voorzitter voorgelezen. De presentiegelden voor de leden van den rand zijn gebracht van f 30 fr. 40 en die der wethouders van fr. 38 A fr 60. De post van onvoorziene uitgave is hiervoor reeds ontoereikend, zoodat van een andere post ook nog zal moeten worden afgeschreven. Met algemeene stemmen goedgekeurd. 4 Wijziging reglement van orde. De Voorzitter. In verband met artikel 57 van den g- meenteraad moeten eenige wijzigin gen in 't reglement van orde worden gebracht. WeuBcheu de heeren dat ik het reglement ge heel voorleest?... of alleen die artikelen welke dienen te worden veranderd Door de leden wordt te kennen gegeven alleen die artikelen voor te lezen welke wor den veranderd. Met algemeene stemmen wordt besloten de veranderingen, door B. en Wvoorgesteld, aan te brengen. 5 Adres van de R. K. onderwijzersbonden het Ned. Onderwijzers Genootschap, verzoe kende de preraiën voor het weduwenfouds door de gemi ©nte te doen betalen. Door de Voorzitter worden beide adressen voorgelezen. De Voorzitter Ja, B. en W. hebben deze adressen reeds ampel besproken en gemeend op de adressen afwijzend te beschikken, daar de financiën het absoluut niet toelaten. Zooals u straks hebt gezien is de post van onvoorzieue uitgaven niet eens toereikend om iets over te schrijven. De heer Schonis Kunnen ze het volgend jaar als ze willen ook nog toetreden? De Voorzitter. Jawel, ze kunnen gebruik ervan maken als ze willen. Ze zullen wel blij zijn het te kunnen doen. 't Is om zoo te zeggen een verzekering. Als de onderwijzes zou komen te overlijden, zouden de nablijvendeu vroeger nietB trekken en nu wel. De heer Schonis. Is er geen middenweg. Zijn er geen plaatsen die gedeeltelijk daarin betalen eer Klerkx. Ik geloof niet dat er il&atsen ziju, die gedeeltelijk tegemoet komen. heb daaromtrent ten minste nog niets gelezen. De heer Palleus. Zijn er geen audero bron nen om er iu te voorzien. De Voorzitter. Jawel, de belasting verhoogen. De heer Pullens. Neen, daar klagen de meu8chen nu toch al geuoeg over De Voorzitter Als we het ongeluk hebbeu dnt we een arme krankzinnige krijgen, waar we f200 ii f300 voor moeten uitgeven, moe- teu we de belasting op den li. O. toch reeds verhoogen De heer Schonis. Neen, dan kunnen we ook onmocelijk op de adressen ingaan. De Voorzitter. Voor krankzinnigen trekken we op de begrooting ook een memorie post uit, iu de hoop dat er geen komen. Na nog eenige discussie wordt met alge meene stemmen besloten afwijzend op de adressen te beschikken. 6 Ingekomen stukken. a. Schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring rekening 1904. b. Schrijven Ged. Staten, houdeude goed keuring vorig raadsbesluit. c. Besluit Ged Stat. goedkeuring verhooging jaarwedde wethouders. Voor kennisgeving aaugeuomeu. De Voorzitter. Verlangt nog iemaud het woord De heer Klerkx wijst alsnu nog op den ge vaarlijken toestand van de heul bij TrelVers. Alhoewel dit bij de polder thuis behoort wil hij er hier toch opwijzen, daar het zeer ge vaarlijk is. Als de polder er niet in voorziet moet de gemeente bet maar doen, 't is toch maar een kleine onkosten. Verder wijst hij er nog op dat het zeei dikwijls voorkomt dat er lantaarns uitwaaien en dat deze dan niet meer worden aangesto ken, Z'iodat het dan hels donker is. Hij geeft iu overweging daarop te laten letten en te zorgen dat deze dan weer wordeu aangestoken, hetzij door den veldwachter of wie dan ook. De Voorzitter. Als het stormt kunnen ze moeielijk worden aangehouden. De beer Klerkx. Dan moet daar een beet je op wordeu toegezien, want 't komt ook wel ei ns voor als liet niet stormt. De Heer Pulleus. Zeker is het soms zeer donker, het is daarom wel eens g>>ed als ei eens over wordt gesproken, anders wordt het maar verslold De Voorzitter. Ik zal er den lantaarnop steker op wijzen. Hij k>u het er nu ook goad voor doen want het vorig jaar is zijn salarip nog verhoogd Wat betreft het hek aan de heul zal ik bij den polder ter sprake brengen, liet is Maan dag a s. toch juist vergadering. We kunnen dan zien wat er gedaan moet worden De Heer Klerkx raagt nog of de Waterloo- zing bij v. d. Geld nu geregeld is. De Voorzitter antwoordt bevestigend en zegt dat bij contract daarvoor is geteekend. Dt opzichter is hier reeds geweest, doch ik wat opreis. In het voorjaar wordt er nu wel voor- gezorgd. Hierna ontstaat eene langdurige discussie over de waterloozing. De Vcorzitter zegt dat 't veelal de meuschen hun eigen schuld is als ze voor huu woning last van water hebben daar ze het zelt keeren, zoodat het niet naar achteren kau wegloopeu. Niemand meer het woord verlangend sluit de Voorzitter de vergadering. SPRANG. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 22 Maart, des morgens ten hall twaalf uur. Voorzitter de edelachtbare heer C. G. H. Meijer. Secretaris de heer J .^L. van Santen. Ten ongeveer 11-40 uur opent de Voorzitter de vergadering aanwezig de heeren JMaijers, B. Verhoeven, Haverhals, de Jong eu Vos; afwezig zonder kennisgeving de heer J. Rijken. De notulen worden voorgelezen eu onverau derd goedgekeurd en vastgesteld. De Voorzitter. Vanmorgen is door B. eu W. bij den gemeente-ontvanger proceB van kasopname gedaan. Alle boeken eu registers waren in orde en het geld f 519.14 aanwezig. Voor kennisgeving aangenomen. 1 Vaststellig Kohier Hoofd, omslag. De Voorzitter. De H. O. is door B. eu W. opgemaakt en iB door allen reeds ingezien. liet bedraagt iu ontvangsten f 1399.52,/8 Goedgekeurd. 2. Adres om rijkssubsidie onderwijs. Door deu secretaris wordt het adres voor gelezen Het gemeentebestuur wijst er H. M. de Koningin op, dat tengevolge der wet van 24 Juni de kosten van het onderwijs r oo aanmer kelijk zijn verhoogd, dat onmogelijk aan alles zou kunnen worden voldaan zoo niet eeu rijks subsidie wordt verkregen. Verder wijst het gemeentebestuur er op, dat de belastingen reeds tot het hoogste zijn opgevoerd. De Voorzitter Ik stel voor dit adres weer aau 11. M. de Koningin te zenden. Hiertegen zal wel geen bezwaar bestaan. Met algemeene stemmen aangenomen, De Voorzitter Ik kan do heer Vos nu antwoorden wat betreft den weg Eikendijk. Dat gat heb ik een beetje dicht lateu stoppen doch zoolang als dat water daar in 't zuiC" blijft zal dat zoo wel blijven. De heer Vos. Daarom moet het wat hooger gemaakt worden, dan kau het water er van zelf niet zoo gemakkelijk komen. De Voorzitt -r. Er is mij beweerd dat dat niet kau. De heer Vos. Als 't hooger gemaakt wordt gaat het toch van zelf met. De heer Verhoeven. Maar het wster dient toch in elk geval z'n afvoer te hebben. De heer Maijers zegt dat er wel niet heel veel aan valt te doen, maar als er zoo dikwijls als het noodig is grond op wordt gebracht, is al vast goed. Het water van laag op boog te brengen is ondoenbaar, althans zeker daar Wat Vos wil is met kleine kosten goed te brengen De heer Verhoeven. Heel Sprang heeft toch z'n uitloozing van laag op hoog. Na nog eene eenige discussie sluit de Voor zitter de vergadering. ii L (Buiten verantwoordelijkheid der Radactie). Mijnheer de Redacteur. Een bescheiden plaatsje t. p. voor het vol- 00||(]0 'j Olschoon he' artikel van den beer R. d.d. 18 Maart jl. als nrtwoo»d op uiijn schrijven van 11 Maart jl. een weinig poleniineerend karakter dr-agt. toch acht ik mij verplicht daarop met een kort woord te repliceoren.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 9