Notaris HAM Notaris liAINT BELS ES III INK Uil Notaris RANT Notaris RANT mm mis. DE VOCHT Boerderijtje AANBESTEDING. G. t>. d. Heijden Cz. publiek veilen eo verkoopen: te eu u. Isa god besluit. Advertentiën. BOERDERIJTJE, Spanje. Duitschland. Oostenrijk Rusland. Reclame. NNKNLAN 7 verknopen verknopen verkoopen verkoopen aanbesteden Asphalt, bruine Teer, Carbolineum, enz. Een kuur volgen met de lente met de Pink Pillen Eer.e partij nieuw gezaagd hout, bestaande in Hollandsche en Ame- rikaansche Planken, Schroten, Latten, Ribben, enz. Een best perceel Driesland te Besoijen, naast de boerderij van den lieer W. Klerx aldaar, Sectie C nos. 152, 704 en 705, groot te samen 81.30 aren. SCHUUR, ERF en -TUIN in de Station straat, sectie B No. 1732, groot 8,40 aren, bewoond geweest door den Heer C. J. Olifiers en waarin deze Hotel en Koffi» huis met ver gunning uitoefende. Onder de gemeente Waalwijk. KOOP I. Een perceel Hooiland over de Hooigracht kadaster sectie A No. 598, groot 1,00,40 H.A. Onder de gemeente Baardwijk. Een perceel Hooiland over de Hooigracht kadaster sectie A No. 308, groot 0,69,50 H.A. Een perceel Hooiland over de Hooigracht kadaster sectie A No. 310, groot 0,51,20 H.A. Een perceel Bouwland gelegen in «de Akkers» op het Hoogeind tusschen le eu 2e Zeine, kadaster sectie C No. 198 groot 0,52,30 H.A. De Diaconie der Ned. Herv. Gemeente te Chaam biedt voor oppassende lieden van den P. G. te huur een g oot ongeveer vijf en een halve Hectare Bouw- en Weiland. Het bouwen van een STOOM— LEDERFABRIEK met bijle vering der Bouwmaterialen, Op Zaterdag 14 April, des voormid dags ten 11 uur in het koffiehuis van den Heer VAN VUGHT. JOS. VAN REE, minstens eren reel als de vroolijke Né my, op hunne dankbaarheid. Gisteren was de toestaud der ontsnapten weer veel beter. Wanneer zich geene com plicaties voordoen, die niet te voorzien zijn, dan is hunne redding zeker. Men staat er echter over verbaasd. De jonge Pruvoat, bijvoorbeeld, die met een ernstige wond aan zijn hoofd twintig dagen en twintig nachten achtereen souder te klagen naast zijn vader in de galerijen ronddoolde, mankeert, met uitzondering van zijn wond, nauwelijks iets. In de ziekenzaal ligt bij op zijn bed uit gestrekt er ligt zelfs geen bleeke kleur op 7/11 gelaat. Hij ziet er juist uit als een Mraatbengelzijn hoofd is gewikkeld in een groot verband, en onder deze hoop linnen en watten, lacht hij nog. Hij heeft totaal geen koorts. Een hartroerend schouwspel was 't, toen minister Barthou gisteren een bezoek bracht aan de 13 mijnwerkers. Hij trad aanstonds toe op 't bed van Némy, drukte hem de hand, en wenschte hem warm geluk met zijn moedig optreden. Hij zeide verder, ge lukkig te zijn, hem niet alleen de geluk- wenschen te kunnen overbrengen, doch ook nog uit naam van de regeering der Repu bliek, de belooning, die hij :oo goed ver diend had. Op dit oogenblik ging Némy rechtop in zijn bed zitten en antwoordde De belooning is voor Pruvost, den werke- lijkeu reddermen moet ze hem geven Hij is 't, die ons allen heeft gered De verklaring, met een vasten stem en met overtuiging uitgesproken, werd door de anderen toegejuicht, die allen te gelijk uit riepen ,,'t Is waar, 't is waar, mijnheer de minister!' De heer Barthou ging toen naar 't bed van vader Pruvost, die naast zijn gewonden zoon ligt, en, zeer ontroerd, deelde hij hein mede, dat beiden, Pruvost en Némy, gede coreerd wareu met het Legioen vau Eer. E11 onder 't gejuich der overige geredden, dat hunne innige vreugde vertolkte, overhandigde de minister aan de twee helden de kruisen, die zij zoo moedig verdiend hebben. Hunne makkers ontvingen medailles van eer. Ouderscheidingen werden ook verleend aan alle personen, die, sedert de 3 weken, dat 't reddingswerk duurde, zich zoo moe dig daaraan hebben toegewijd. Pruvost heeft nu in zooverre zijn krachten teruggekregen, dat hij ook een verhaal van zijn wedervaren, 800 meter onder grond heeft kunnen doen. Hij vertelde het volgende: Toen het ongeluk voorviel, hebben wij onmiddellijk gepoogd te vluchten. Maar alles was dicht. Wij waren met zijn tienen in de duisternis, want de ontploffingen hadden onze lampen gedoofd. Toen alles stil werd werden wij eerst moedeloos, daarna kwaadaar dig, razend, krankzinnig. Den tweeden dag onzer opsluiting vochten wij en beten elkander In de gaanderijen hadden wij al zoekend doode kameraden gevonden, die nog hun boterhammen en huu koffieketel bij zich droegen, die wij hun afnamen. Den derden dag was onze woede gestild en wij kregen een onoverwinbaren slaap. Wij kropen dicht bij elkander en sliepen. Ik geloof dat die slaap wel 48 uren duurde. De dagen volgden elkander op, zonder dat wij eenig gerucht vernamen. Het eten ontbrak, toen wij dicht bij een atal kwamen, waar haver lag en wortels. Dat gat ons voor eeu aantal dagen een klein rantsoen. Maar wij leden verschrikkelijken dorst Wij hadden niets meer te eten en knaag den schors van het hout. Eens hoorden wij een gerucht boven onze hoofden. Wij gingen er op af. Dichterbij gekomen, riep ik: nWie is daar Eeo stem autwoorde Ik ben de zoon van Pruvost 1 Het was miju zoon Anselme, die, evenals ik, met twee kameraden uitgesloten was. Wij dachten niet aan eenige uiting van vreugde. Wij waren nu met dertien en besloten een uiterste poging te doen, zelfs naar de plaatsen die wij wisten gevold te ziju met doodende gassen. Er uit komen of sterven, zeiden wij. Na een langen, pijnlijken tocht, ontmoet ten wij een frissohen luchtstroom. Het was de redding. Gelijk al de mijnwerkers liepen wij tegen den luchtstroom in. Wij kwamen aan «en instorting. Toen ze gedeeltelijk weggeruimd was, bemerkten we iu de verte lampen. Onze krachten verdubbelden we en alles werd weggeruimd. Om 6 uur 's morgens waren wij aan den ophaalbak van put no. 2. Wij wareu gered I' Er wordt thans nog opnieuw een onder zoek in de mijnen ingesteld naar mogelijke overlevenden. De gedelegeerden der mijn werkers, Simon, die steeds tegen het door de ingenieurs gevolgde systeem van redding heeft geprotesteerd, beweert dat hij Zaterdag vijf lijken beeft gevonden op eeu plaats, waar onmiddellijk na de ramp geen slacht offers lagen. De lijkeu waren nog warm. Misschien ziju vele mijnwerkers in de schachten van honger omgekomen. Ontzettend 1 De correspondent van het ^Journal' te Courières, die reeds eenige weken geleden met beslistheid verklaarde, dat zich nog levende mijnwerkers in deD put bevonden, een bewering die van de zijde der deskun digen met minachtend schouderophalen werd beantwoord, gaat thans na, wat eigeulijk wel de oorzaak van de ramp was. En die oor zaak die door sommigen zoover wordt ge- «ocht, ligt, volgens hem voor de hand. Men werkte in die ontzaglijk groote mijnen nl. met open lampen en niet met mijnlampen. En waarom Er was, zeide men, geen raijngas in de mijnen van Courrières. En dat was tot dusverre ook waar. Maar in de lagen van gas-kolen verschijnt dat gas steeds, als men mi-ar diep genoeg doorgraaft. Het komt voor dat men op 200, 300, 500 M. no«r geen gas heelt ontdekt, en dat het plotseling op iets grootere diepte verschijnt. Zoo is 't ook in de mijnen van de Loire gegaan, en daar heeft men, zij het dan ook nadat er reeds eenige ongelukken wartn gebeurd, de veiligheidslampen ingevoerd. Te Courières had men waarschijnlijk de grens bereikt, waar het mijngas, tot dusver in de kolen onder druk opgesloten, in voldoende mate los kwam. De conferentie houdt zitting om het proto col vast te stellen. Het officieel overzicht over het verhandelde, doet zien, dat de Ne- derlandsche gedelegeerde, de heer Test», toen hij voor Nederland voor de eer bedankte een inspecteur generaal over de Marokkaau- sche politie te mogen aanwijzen, er bijge voegd heeft, dat Nederland alleen die taak op zich zou nemen, indien dat noodig was 0111 de algemcene overeenstemming te ver gemakkelijken. Bij den Zwitarrscheri Bonds raad kwamen nl drie solicilaties naar het luctratieve baantje in. De conferentie heeft de haven» aldus ver deeld: De Spanjaarden zullen de politie organiseeren in Tetuan en Larrach, de Franschen en Spanjaarden te zamen in Ca sablanca en Tangerde Franschen te Mo- gador, Saffi, Magazan en Rabat. De politie-conventie wordt aangegaan voor den tijd van vijf jaren. Fraukrijk krijgt drie bankaandeelen, de andere landen één, de houders van aandeeleti in de Fransche leening van 1904 vier. De censoren zullen worden benoemd door de Engelsche bank, de Fransche bank, die van Spanje en door de Duitsche Rijks bank. De Keizer heeft den intocht van het 2" Wcstfaalsche regiment huzaren in de nieuwe garnizoenplaats Krefeld bijgewoond. Daar liet Z. M. zich de mannen, die aan den reddingsarbeid te Courrières hadden deelgenomen, voorstellen hij uitte zijp harte- lijken dank en gevoelen» van bewondering en zeide gij hebt bewezen, dat er over de grenspalen heen iets bestaat, dat de volkeren verbindt, van welk ras zij ook zijn en dat is de naasteliefde; gij hebt de geboden, zooals onze Heiland die heeft geleerd, op gevolgd. Het heeft ons allen ten zeerste verheugd, wij danken u voor uwe opoffering, en bovenal voor de doodsverachting waai- mede gij voor de vreemde broeders onder den grond zijt afgedaald. Vervolgens stelde, de Keizer de mijnwerkers een ordeteeken ter hand In het Ca«ino ontving de keizer de Ne. derlandsche afvaardiging, bestaande uit den luitenant-generaal en minister van staat Bergansius, den ge.neraal-majoor Smeding en luiteulant-kolonel Westenberg, comman dant van het 2e regiment cavalerie in Venlo. Generaal Bergansius hield in de Fransche taal een toespraak tot den Keizer, die door Z. M. werd beantwoord. De Keizer heeft aan generaal Bergansius het Grootkruis der Orde van den Rooden adelaar, generaal- majoor Smeding de. Orde van den Roeden Adelaar met de kroon, en de overste Westen berg de Orde van de Pruisische Kroon der 2e klasse verleend. Aan tafel zat generaal Bergansius naast den Keizer: De Keizer stelde een hoera! in op de Koningin der Nederlanden. Maandag is de reeds aangekoudigde. staking der Schoenmakersknechts te Weenen begon nen. Tegen de 95 patroons namen het door de knechts gestelde loontarief aan daar werd toen door gewerkt. Een veigadering van vertegenwoordigers der patroons besloot toe te staan 15 pet. Iooii9verhooging en af schaffing van kost en inwoning bij den patroon. De stakers houden zich rustig. Volgens de Slowo Polski, te Lemberg verschijnende is generaal Stoessel gevangen genomen. Uit het gehouden onderzoek zou gebleken zijn, dat Stoessel Port Arthur voor twee millioen roebel aan de Japanners heeft overgegeven I De Roes bevat een onthulling uit den oorlog met Japan, die de raenschen te Petersburg de haren ie berge heeft doen rijzen. De pas uit Mansjoerije teruggekeerde kolonel Fedorof heeft namelijk vergeld, dat na den slag van Sandepoe waarin de Russen 14,000 man aan dooden en gewonden ver loren, 1200 gewonden naar den spoorwegdijk bij het station Drkowilskaja werden gesleept en daar in den sneeuw neergelegd. De on- gelukkigen deden alle mogelijke moeite om zich door beweging wat te verwarmen, maar de krachten begaven hen en allen vroren dood. Solozef, de chef van den geneeskun digen dienst, maakte toen het schandaal bekend werd, een eind aan zijn leven. Een handvol berichten teekenen den ver warden en onordelijken toestaud in Rusland. Te Kostroma is de inspecteur van het middelbaar onderwijs, die bij de staatskas 2000 roebels tot betaling van de leeraren had opgenoiner, door twee gewapende jonge mannen beroofd. Zij verdwenen in hetzelfde rijtuig waarin de inspecteur was gekomen. Het postrijtuig van den trein van Tasjkent naar Asjabad i» een onbewoonde s:reek leeg geplunderd. Er moet veel geld gestolen zijn. Twee beambten werden gedood. Tusschen Choni en Koetais overvielen twee gewapende mannen twee postkoetsen en beroofden de reizigers van 1500 roebels. In Kazan weigeren 1500 leerlingen van tien Tataarscholen de lessen te volgen. Zii eischen hervormingen in de verordening van de scholen. V II «—-TB—»-I t Wij moeien aan zekere regels van het leven gehoorzamen om welvarend tc zijn. Ongelukkigerwij7.e is het bepaald onmogelijk en zulks om vele oorzaken deze regels te volgen. Nemen wij bijvoorbeeld de beweging in de open lucht, de dagelijkschw beweging die wij behoeven. Hoe kunt gij gedurende het slechte seizoen uitgaan en deze be.wegiug nemen. Zulks zou U blootstellen een ziekte, eene bezetting op de borst, bronchitis op te loopen en tusschen twee kwade dingen kiest gij de minstegij neemt weinig beweging, maar gij bekomt geene bezetting op de borst. Maar door dit gebrek aan beweging, hebt gij de goede werking van al Uwe organen verminderd, waarvoor die beweging onmis baar is; uwe. organen zijn een wei lig ge stremd, zij werken, maar al werkende gaat zulks met moeite en die moeite doet U lijden. De Pink Pillen zullen Uwe organen goed doen werken eu ze versterken. Zij zullen naar Uw zin weiken. Met de lente d. w. ••a het slechte seizoen heeft het geheele lichaamsgestel behoefte versterkt en opge wekt te worden. De Puik Pillen zullen zulks heel goed voor U doen. Zij geven bloed, zij wekken den eetlust op, bevorde ren de. spijsvertering, geven krachten. Zij versterken de werking der organen die tot afvoering dieneu zooals: ingewand, lever, nieren, en vermijden door eene natuurlijke afvoering der overblijfsels van het voedsel, de abnormale verwijdering dezer vergiften door de huid onder den onaangenamen vorm van eczéma, roode vlekken, puisten bloed zweren. Prijs f 1.75 üe doos f9.per 6 doozen, verkrijgbaar bij Snabihé, Steiger 27 Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland ril Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Arbeidscontract. Gisterenmorgen is in de Tweede Ka mer de beraadslaging over 't arbeidscon tract weer begonnen. Aan de orde was nog art. 1737 v. dat luidt De werkgever ter zake van eenzelfde feit kan geen boete heffen en tevens schadevergoeding vorderen. Elk beding strijdig met deze bepaling of met eenige bepaling van het voor gaande artikel, is nietig.* Na verwerping van een door den heer Tijdeman ingediend amendement werd dit artikel aangenomen. Tweede Kamer. Het Haagsche Correspondentiebureau meldt De Tweede Kamer die voornemens is a. s. Vrijdag op reces uiteen te gaan, tot de laatste week van April, of wellicht tot de eerste week van Mei, denkt na vatting van het werk nog een viertal zittingweken noodig te hebben voor de verdere behandeling van het arbeids contract. Ook bestaat het voornemen in die pe riode de wijziging van wet op de per- soneele belasting aan de orde te bren gen. liet Hof. Het Koninklijk echtpaar arriveerde Maandag omstreeks 1 uur met den Ko ninklijken trein uit den Haag op het Loc, waar het als naar gewoonte den zomer zal doorbrengen. Op het perron werden H M. en Z. K. H. ontvangen door den burgemeester. Na begroeting werd naar 't paleis gewandeld. Een tal rijke menigte juichte geestdriftig. Naar uit 's-Gravenhage aan de Midb. Ct. wordf gemeld, is er sprake van een officieel bezoek der Koningin en van den prins aan Zeeland in den aanstaan den zomer. De juiste tijd daarvan is nog niet bepaald. De bedoeling zou, volgens de Midb. Ct., zijn ook behalve Wacheren, andere deelen der provincie te bezoeken. Dr. A. Kuyper. Men deelt aan het U. D. mede, dat dr. Kuyper van plan is voorloopig in den Haag te blijven wonen en na eeni ge weken de redactie èn van de Heraut èn van de Standaard over te nemen. Bull. De correspondent van de N.R.Ct. seint: Ongeregeldheden op Bali maken een expeditie waarschijnlijk- Bangliërs deden een inval i 1 Karang Asem. Kapitein Schutstal vertrekt naar Bali, om maat regelen te beramen voor een gewapend optreden. Frans Ressier. Naar de N. R. Crt. verneemt heeft de rechtbank te Rotterdam thans rechtsin gang met last tot instructie verleend Frans Rosier, in zake de poging tot moord, gevolgd door diefstal ten huize van de wed. Overgaauw, te Gouda. Teven zijn er deskundigen benoemd om zijn geestestoestand te onderzoeken. Voorspoedig bevallen van een welge schapen ZOON THÉRÈSE VAN DONGEN— Zijlmans. Haarlem, TeUeiodestraat 24. Voor de menigvuldige blijken van belang stelling ondervonden bij de le H. Commu nie van ons Zoontje MATHIEU, betuig; n wij door deze onzen welgemeenden dank. F. J. VAN LOON. C. G. VAN LOON— Gragtmans. Waalwijk, 3 April 1906. TToor de. vele blijken van belangstelling, .ondervonden bij de le H. Communie van ons Dochtertje LOUISA, beluigen wij bij deze onzen oprechten dank. B. G. SPEEKENBRINK en Echtgenoote. Waalwijk, 3 April 1906, /Vizen oprechten dank aan allen, voor de v hartelijke en veelvuldige blijken van belangstelling bij de le H. Communie van ons Zoo itje THEODORUS ondervonden. J. BOTERMANS en Echtgenoo>e. Waalwijk, 3 April 1906. A h:i ailt*ii die bij gelegenheid der le H. Communie van ons Zoontje LEO be wijzen van belangstelling gaven, onzen bisten dank. J. F. SPIJKERMAN. M. C. M. SPIJKERM AN- van Beijnen. Waalwijk, 3 April 1906. Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij de le H. Communie van ons Dochtertje FRANCINA, betuigen wij besten dank. J. HEIJHUURS en Echtgenoote. Waalwijk, 3 April 1906. T5ij deze betuigen wij onzen Inrtelijken dank voor de talrijke bewijzeu van be langstelling bij de Eerste. H. Communie van ons Dochtertje TRUUSJE. J. VAN DAM ME en Echtgenoote, Besoijen, 8 April 1906. te Waalwijk, zal voor JAN BRA AT Joost zoon te Made op Donderdag 5 April 1906, 's voor middags ten 12 ure, aan de Haven te Waal wijk, om contant geld, publiek te Waalwijk, zal ten sterthuize van J. F. VAN BA VEL (woonhuis J v. d. Broek, naast den Heer J. le Blanc) te. Waalwijk, op Vrijdag 6 April 1906, voormiddags 10 uur, om contant geld, publiek Te zien twee uren voor de verkooping. (Zie de Biljetten.) te Waalwijk, aal voor zijn priocipaal In huur tot 1908 bij Joh. Witlox te Besoijen voor 'sjaars f50.de huur komt vanaf 1 Juni 1906 ten voordeele van kooper. Grondlasten f3.27, die ook van 1 Juni 1906 ten la9te van kooper zijn. De verkooping wordt gehouden te Waalwijk in het Hotel GERRIS-SlMONS. hij inzet Dinsdag 10 April 1906 bij toeslag Dinsdag 24 April daarna, telkens 'savouds 7 uur. te Waalwijk, zal voor zijn principaal in het Hotel ,I)e Twee Kolommen' bij den Heer A. GER- RIS-Simons te Waalwijk, bij inzet op Dinsdag 10 April 1906, bij toeslag op Dinsdag 24 April 1906, telkens ten of na 7 uur des avonds, publiek ONDER WAALWIJK. Toebehoorende aan Mej Wed. A. VAN DE VEERDONK-Van der Heijden te 's Her- togenboscli en andereu. Aanvaarding in lasten vanaf 1 Januari 1906, in eigen gebruik bij de betaling der kooppenningen. NOTARIS te Waalwijk, /al ten verzoeke zijner principalen bij inzet op Woensdag 11 April 1906 en bij toeslag op Woenödag 25 April 1906, beide dagen des avonds te 6 ure in het Hotel VER WIEL te Waalwijk, publiek KOOP II. KOOP III. KOOP IV. Betaling der kooppenningen vóór of op 6 Juni 1906. Grond- en alle andere lasten voor rekening van koopers van af 1 Januari 1906. Aanvaarding bij de betaling der koop penningen. Inlichtingen te bekomen bij den Adm. Diaken ABR. NUNNIKHO VEN te Chaam, Ondergeteekende zal voor rekening van den Heer JOH. VAN DOOREN-de Greeff te Waalwijk, Aanwijzing één uur voor de besteding op het terrein. Bestek en teekening te verkrijgen ad fl.00 vanaf Zaterdag 7 April a. s. Inlichtingen op de werkdagen. Architect. Brandstoöenhandel. Groote voorraad

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 4