Provinciaal Nieuws. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Kerknieuws. ïl aiidelsberiehten. Nummer 29. Zondag 8 April 1906. 29e Jaargang. De Echo WAALWIJK, 7 April 1906. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Door de Kamer van Koophandel alhier is het navolgende adres verzonden Waalwijk 6 April ipoó. Aan No. 980. den Heer Directeur-Gene- onderwerp: raai der Maatschappij tot Verkrijgen Exploitatie van Staatspoor- van veewa- we&en- Utrecht gens aan het station WelEd. Gestr. Heer. Waalwijk Het heeft in den laatsten tijd ten zeer ste de aandacht onzer Kamer getrokken dat zoowel bij Belgische als bij Holland- sche veehandelaars, die nog altijd gere geld onze van ouds zoo wijd en zijd bekende weekmarkten bezoeken, groote ontevredenheid heerscht over het moei- elijke vervoer van vee per staatsspoor uit onze plaats naar elders. Het is een bedroevend feit, dat daar door onze markten, waar sinds onheu gelijke tijden de talrijke veehandelaars en veefokkers uit de haar omringende dichtbevolkte landbouwersstreken hunne runderen aanvoeren, geheel dreigen te verloopen. 'tls daarom dat onze Kamer, gehoor gevende aan de velen, zoo mondelinge als schriftelijke bij haar ingekomen klach ten, U beleefd doch dringend verzoekt de volgende aan dat vervoer verbonden bezwaren zoo mogelijk te willen opheffen: le Thans moeten veewagens 2 ml. 24 u/en te voren aan het station Waalwijk worden aangevraagd. Die aanvrage voor uit is, vooral tegen den len en I5en van elke maand, de dagen, waarop het vee in België toegelaten wordt, alsmede gedurende het tijdperk 1 September tot 1 Januari, waarin het meeste vee hier wordt aangevoerd, een zeer groot be zwaar. Dit bezwaar echter zou grooten- deels zijn opgeheven, zoo de stationschef van Waalwijk dezelfden morgen van den marktdag telegraphisch aan den Bosch of Lagezwaluwe het aantal benoodige veewagens kon aanvragen. Konden op die marktdagen geregeld eenige veewa gens hier op 't emplacement van den spoorweg aanwezig zijn, dan zou dit nog al doeltreffender blijken. 2e Het vee, bestemd voor de plaatsen Hulst, Diest, Mechelen dat hier 's mor gens om 9 uur ingeladen wordt, vertrekt eerst om 11 uur, blijft onderweg ergens zonder voedsel en drinken staan, om pas den volgenden namiddag tegen 3 uur in genoemde plaatsen te arriveeren. Het vee echter, dat één dag later om 9 uur 's morgens uit Tilburg verzonden wordt, bereikt even tijdig die plaatsen, dat gaat alzoo zoo goed als recht door. Het van hieruit te verzenden vee, meest kaltkoeien in hoogst drachtigen toestand, moet dus of per tram naar Tilburg, wat zeer kostbaar is, óf den 3 V» uur gaans langen weg afloopen, wat groot gevaar voor het afkalveren op levert. Derhalve zoude het zeer gewenscht zijn, voor het vee voor België bestemd, te trachten eene aansluiting te vinden. 3e Thans kunnen de runderen, door handelaars uit onze streek, op markt te Wijchen gekocht, en die vervoerd moe ten worden naar Waalwijk, het aangewezen station voor de kooplieden dezelfden dag niet verder komen daD te 's Hertogebosch, waar zij een nachtmoeten overblijven. Dit overblijven en daarna overladen, doen ze aanmerkelijk in waar de dalen; 't zou daarom een toe te jui chen maatregel zijn, zoo de runderen voor onze streek, ook al waren er juist geen geheele waggon, toch nog den zelfden dag naar de plaats hunner be stemming getransporteerd konden wor den, wat zou kunnen geschieden door aan locaal- desnoods personentreinen loopende in de richting Waalwijk-Zwa- luwe, een veewagen te haken. Daar dit slechts éénmaal in de veertien dagen zou behoeven te geschieden, zouden de hieraan verbonden moeilijkheden niet groot of van ernstigen aard zijn. De Kamer vertouwt mitsdien, dat Uwe Maat schappij zoowel in haar eigen belang als in dat der talrijke veehandelaars en fokkers uit onze onmiddelijke omgeving en tot instandhouding en bevordering der Waalwijksche markten, bovenstaand verzoek zal inwilgen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk. Onderwijzers vergadering. Vergadering van het onderwijzers-ge zelschap in het arrondissement Waalwijk, te houden op Maandag 23 April 1906, des voormiddags 10 uur precies te Waal wijk in >Musis Sacrum.* AGENDA 1. opening en notulen. 2. Jaarverslag door den Secretaris. 3. Rekening en verantwoording door den Penningmeester. 4. Bestuursverkiezing. 5. Bespreking der Fecstvergadering. 6- Vogels en Vogelbescherming. In leider de Heer M. 7. Het Nieuwe Teekenonderwijs, toe gelicht door eene collectie Ameri- kaansche, Hamburger, Zwitsersche en Nunspeetsche teekeningen In leider de heer N. F. Perk, hoofd der school te Nunspeet. 8. Rondvraag en sluiting. Aanstaande Zondag zal de afdeeling «Waalwijk» van het Ned. Ond. Gen. des middags eene vergadering houden op Musis Sacrum. Op deze vergadering zal o. m. be handeld worden »Eene verbeterde salarisregeling voor de onderwijzers in Noord-Brabant-* Tevens zal dan benoemd worden een afgevaardigde naar Breda waar in een groote vergadering te houden op 6 Mei a. s. genoemd punt nader besproken zal worden. Voor de vergadering van het N.O.G. zal er, naar men ons meldt, ook nog een bijeenkomst plaats hebben van de afdeeling «Langstraat* van den Bond van Ned. Onderw. Lezingen. Wij herinneren nogmaals aan de al- gemeene vergadering van de afdeeling «Waalwijk* der R. K. Kiesvereeniging, met lezing van den WelEdgestr. Heer Slotemaker, op Zondag 8 April 's avonds 6 uur in 't hotel Verwiel. Naar wij met genoegen vernemen heeft de heer A C. van Vuuren, lid der Tweede Kamer, de uitnoodiging van de R. K. vereeniging van Kantoor- en Handelsbedienden alhier om eene lezing voor 't publiek te komen houden, aangenomen. De lezing zal begin Mei plaats hebben in de zaal Musis Sacrum, 't onderwerp is nog niet bepaald. Licdertufel. Met het oog op het reeds vergevor derde seizoen en de lezingen, die Zon dag 22 en 29 April door den Eerwaar den heer A. Suys op Musis Sacrum gehouden zullen worden heeft de Lie dertafel besloten de rij harer winteruit- voeringen ditmaal niet met een concert, doch met eene groote matinée te sluiten. Verschillende fraaie nummers als: Ossian van Beschnitt, de Stem der Zee van Coenen, No. 3 4 en 5 uit Albrecht Beiling, An der Weser van Presler enz. zullen dan ten gehoore worden gebracht. Wij twijfelen niet, of deze matinée zal door de liefhebbers der edele toonkunst druk bezocht worden. Sehoen en Lederindustrie. Zal met de verbouwing der Waal wijksche Stoomschoenenfabriek spoedig worden aangevangen a.s. Zaterdag heeft de aanbesteding van de lederfabriek van den heer J. J. van Dooren, die aan den stationsweg wordt gebouwd, plaats, ter wijl thans druk gewerkt wordt aan de plannen voor de belangrijke ver bouwing en vergrooting der schoenfa briek van den heer E. W. Klijberg- Pernot, die spoedig onderhands zal wor den aanbesteed. Voetbulspert. Het eerste elftal van W.V. speelt mor gen een match tegen «Sparta* te Geer- truidenberg- Centraal Bureau van de onderlinge hulp voor R. K. werklieden in het Bisdom vun 's Boseh. Naar wij uit goede bron vernemen zal het voorloopig Bestuur van het Dioee- caan ziekenfonds bestaan uit de Heeren M. Berens, Waalwijk. J. W. C. Herboldt 's Bosch. M. v. d Leur Drunen J. v. d. Nieuwenhuizen Tilburg G. Sanders Nijmegen P. Spijkers- van Gorp Goorle C. v. d. Ven Helmond terwijl tot leden der Commissie van toe zicht zijn aangewezen de Heeren Mr. P. H. Loeff 's Bosch Dr. A. C. M. van Moorsel 's Bosch Dr. K. H. C. Lomers 's Bosch Kapelaan F. C. J. Franssen Baardwijk J. de Vlam Industrieel Eindhoven. A. Cools Tilburg A. v. Rijen Tilburg Eea sohadepostje. Donderdagmorgen werd een koe van den heer A. v. B. alhier dood in den stal gevonden. Het dier was eerst Dins dag 1. 1. geleverd voor f 170 en was Woensdag wel minder goed. Alle ontsmettingsmaatregelen zijn di rect en zoo volledig mogelijk genomen, en werd het cadaver verbrand en in den grond gestopt. Gelukkig dat de melkbeesten van den heer v. B. reeds in de weide waren 1 Amsterdamsehe Schoenmakerspatroons vereeniging. In Amsterdam is opgericht eene schoenmakerspatroonsvereeniging onder I bovenstaanden naam, in hoofdzaak ten doel hebbende het vak te helpen vere delen, dus de vakopleiding te steunen en daar waar het mogelijk is ook ande- algemeene vakbelangen te steunen, door b-v. het houden van tentoonstellingen enz. enz. Als bestuurders van deze vereeniging treden op de heeren Frielink, Raadhuisstraat, le Voorzitter. Wilh. Buch Nieuwe Spiegelstr. 11ie Secr. W. G. Peters, Rokin 34, Penningmeester. A. v.d. Wiel, Oude Leliestr. 4, 2e Voorz. H. J. Tuinder, 2e Oosterparkstr., 2e Secr. J. A. Plag, en H. de Roos. Om lid te worden is vereischt, dat men 25 jaar is en minstens 2 jaar als nieuwwerkende patroon (of daarmede ge lijk staande) in Amsterdam gevestigd is. Belangstellende patroons, welke lid wenschen te worden, kunnen zich aan melden bij den lsten secretaris. C'omoiissiftn vun Beroep voor bijzondere onderwijzers. Voor het bisdom 's-Hertogenbosch is de commissie van beroep voor bijzondere onderwijzers samengesteld uit de heeren VoorzitterMgr. J. Pompen, Vicaris- Generaal van het Bisdom. Schoolbesturen L. Berkvens, J. P. v. d. Heuvel, J. J. Versterren. Onderwijzend personeelMr. W. M. Van Lanschot, Mr. P. H. Loeff, Dr. G. Van Zinnicq Bergmann. Deze commissiën zijn wettelijk gevor derde raden, bij welke bijzondere onder wijzers in appèl kunnen gaan, ingeval zij zich verongelijkt achten door een hun vanwege hun schoolbestuur gegeven ontslag. Kwartet-wedstrijd. Het Bosch' Vocaal-Mannen-kwartet heeft tegen Zondag 14 October een nationalen wedstrijd voor mannen-kwar tetten uitgeschreven. Jhr. P. J. J. S. M. van der Does de Willebois, burgemees ter van den Bosch, heeft het bescherm heerschap van dien wedstrijd aanvaard. DRUNEN, Toon de landbouwer F. R eergi«tereu '«morgen» in zijn schuurtje kwuin om voedsel aan zijne varken» te brengen, kwam hij tot de zeer ouaaugeuame ontdek king dat een zijner dieren dood lag. Neemt men nu in aanmerking dat hetzelfde dier eerdaags jongen moest werpen, dan kan men wel begiijpen hoe groot zoou schadepost is. De weg bij Pijnenburg (in de heide) is ge lukkig eindelijk droog, de roeiboot die ge meenschap hield met de bewoners van Uiers- bergen is wederom naar 's-Bosch terugge bracht Voor de vele koupers van hout in de Druuensche heide is er dus eindelijk kans um *t thuis te krijgen. Gisteravond hield 't bestuur der Vee- fonds ouder voorzitterschap van den heer Burgemeester eene bestuursvergadering. Er werd besloten nog eenige spuitjes aan te koopen welke gebruikt worden bij kalfziekte, w<*l een bewijs dat ze buiteugewoou goed voldoen. Er waren bij de laatste telling 448 koeien verzekerd. ELSHOUT. Bij 't openen der iiischrijf- biljetten voor de alhier te bouwen room boterfabriek, bleek de. laagste inschrijver te zijn de Heer H. Kempenaars, wieu dau ook het werk gegund is, onder conditie 6 Mei het op te leveren. Door de schooljeugd alhier is op Don derdag 5 dezer afgedragen de niet onbedui dende som f 18,17 ter leeniging van den nood der door den jl. watersnood in Zeeland zoo zeer getroffenen. NIEUWKUIK. De Harmonie «de Een dracht" van üusenoort en Nieuwkuik heeft in hare laatste gehouden algemeene vergadering den heer C. v. d. Broek tot President en den heer H. Driessen tot bestuurslid harer vereeniging gekozen. Aan beide heeren onze gelukwenschen. VRIJHOEVEN—CAPPEL, Op Vrijdag 20 April 1906 zal in deze gemeente een verkiezing plaats hebben ter vervulling van één plaats in den Gemeenteraad. Op dien dag kunnen van des voormidd. 9 uur tot des uamidd. 4 uur bij den Burge meester dezer gemeente opgaven van candi- daten worden ingeleverd. De tot invulling bestemde forn ulieren voor de opgaven, hierboven bedoeld, zijn ter se cretarie dezer gemeente kosteloos verkrijg baar van Woensdag 4 April 1906 tot en met Vrijdag 20 April 1906. CAPELLE, 6 April. Met genoegen verne men wij, dat enze vroegere dorpsgenoot, Christiaan L. W. van Beek, met goed gevolg examen heeft afgelegd voor de Rijkskweek school te Nijmegen. 4 April. Dezen nacht had een onzer visschers een buitenkansje, daar zich in ee» zijner fuiken een zalm bevond. Voor eene flinke som, men spreekt van twintig gulden, werd het dier verkocht. Hedenmorgen omtient 8 uur, had J. V, ee* knaapje van 8 jaar, het ongeluk, terwijl hy op eene schuit aan 't spelen was, van de loopplank te vallsn. Door zijn augstgeschrei werd het ongetal opgemerkt en kwam het ventje met den schrik en een nat pak er af. Dinsdagavond raakte de heer J. P. die flink in het glaasje gekeken had te water. Luidkeels schreeuwde deze om hulp waarop vele personen kwamen toegeschoten, die hem uit zijn benarden toestand verloste De Heer J. van Dommelen uit Stellen dam heeft zijne betrekking als onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de O. L. school in de Nieuwstraat aanvaard. Ihans moet aan deze school nog worden voorzien in de vacature van onderwijzer, ontstaan door de benoeming van den Heer M Kuijpers tot gemeente-secretaris en ontvanger te Vrij- hoeven-Cappel. Tot onderwijzeres aan de Chr. School te Loonscheudijk is benoemd Mej. De Mild uit Bergen op Zoom. RAAMSDONK. De «Provinciale Regelings- commissie voor de paardenfokkerij in Noord Brabant" gaf, voor de zoo veelste maal, blijk, eeu goeden practi- schen blik te hebben op de belangen, haar toevertrouwd, door het, namens hnar, en voor hare rekeuiug, doen naukoopen van den, in alle opzichten, zeer guustig bukeuden, bel- gi8chen hengst «Sultan», die heden, 4 April 1906, publiek werd verkocht te 's-Hertogeu- bosch, namens de «Vereeniging tot verbetering van het paardenras te 'sHertogenbosch en Omstreken. De hengst is gekocht met het doel om dien weêr te verkoopeu onder de fokkers in NoordBrabant. Tot leden der «Commissie van aankoop* waren door den Minister vau Landbouw, Nijverheid en Handel benoemd de heeren A. Meulemans, te Eindhoven Dingeman Timmermans, te Raamsdonk (Dorp), en G. L. Hinrich8, te Eist. Verkocht verleden jaar de heor W. Zijlmaus eene driejarige merrie, afstammeling van «Diamant", voor den zeldzameu prijs van f600., dezer dagen verkochteude heeren A. C. Timmermans en M. Koninus elk een driejarig paard eveneens afstammelingen van Diamant voor f 550. Heden wordt langs de woningen der iugezetenen door de heeren A. Zijlmans en D. Timmermans een collecte gehouden ten bate der hulpbehoevende bevolking van Zee- land. Dezer dagen had de he6r S. het ongeluk van zijn fiets te vallen en eeu rib te b;eken. Onmiddellijk moest geneeskundige hulp wor den ingeroepen. Gister bad ten overstaan van Not. v. d Meer den verkoop plants vau een perceel bouwland groot 1.29 H A. De inzet bedroeg f 4100.verhoogiug f100.Kooper werd de heer J. H. Kommers voor f4175.— DUSSEN, 6 Apr. De collecte voor den watersnood in Zeelaud, gisteren op alle scho len vau Nederland gehouden, haeft iu de wijkeu A en B en de bijzoudere christelijke school in den Hoek alhier respectievelijk op gebracht f 7.00, f3,101,2 en f 5.461/2. DRIMMELEN. Deze week is met goed gevolg te water gelaten van de scheepitim- merswerf van Mej de Wed. A. van Suilekom alhier de stalen boeeirsch uit groot 80 ton voor den Heer P. Broekkeu te Made Oumiddelijk daarna is de kiel gelegd voor een dito vaartuig voor rekeniug van den Heer A. Broekken te Made. GEERTRUIDENBERG, den 6 Apr. 1906. Naar wij vernemen is de voetbalvereenigiug «G- V. V. Sparta" alhier voornemens een match te spelen tegen »D. 0. V uit Breda lezing te gaven van de notulen der vorig» vergadering. Deze worden na voorlezing en een kleine opmerking van den heer vau Lier ongewijzigd goedgeneurd en vastgesteld. Aau de orde 1 Ingekomen stukken. De Voorzitter er is een schrijven van den heer Rous iugekomeu waariu hij mededeeling doet, dat hij ontslag heeft genomen als secre taris van de commissie tot wering van school verzuim. Het archief der commissie is dien tengevolge door hem terugbezorgd. De Voorzitter ik stel voor dit voor ken nisgeving aan te nemen- De heer Verhagen vraagt of het niet beter is nu een secretaris voor de commissie tot wering vau schoolverzuim te benoemen. De Voorzitter zegt hierop dat het beter is dit in een volgende vergadering te doen. Naar hij heeft vernomen heeft de commissie giste renavond een vergadering gehouden, doch nu is hier geen enkel lid tegenwoordig. De heeren van Dortmoud en Rijken zijn afwezig. Beter is het eerst advies van de leden der com missie in te wiunen. 2 Ingekomen schrijven van den heer van Gorp, houdende mededeeling dat hij onder dankzegging zijne betrekking als onderwijzer te Loonopzand zal aanvaarden. Voor keuuisgeving aang nomen. 3 Aanbieding van het verslag over den toestand der gemeente gedurende het jaar 1905. De Voorzitter ik stel voor dit, ev»n nis voorgaaude jaren voor de leden gedurende 14 dagen op de secretarie ter visie te leggen. Aangenomen. 4 Verslag volkshuisvesting. Dit wordt door den Voorzitter in zijn ge heel voorgelezen aaugeuomen voor kenuisge ving. 5 Procesverbaal van kasopname. De Voorzitter door B. en W. is bij den gemeente—ontvanger kasopname gedaan. Bij tiet onderzoek bleek ons, dat de boeken en registers behoorlijk waren bijgehouden »n dat het bedrag f7660 441/2 aanwezig was. Hierna gaat de raad over iu somite gene raal ter behandeling van vaststelling kohier hoofd, omslag. KAATSHEUVEL, 7 April 19UÖ. Vertrek Puter Sweens. Verleden Woensdagmorgen was Pater Jos. Sweens, van 'b-Bosch naar de par. Berkdijk gekomen om afscheid te nemen, wie weet voor levenslang van ziju ZeerEerw broeder Pastoor SweeuB. Hij vertrok 's namiddags om halt vijf weer naar 's-Boscb de woon plaats zijns vaders. Vandaaruit is hij verleden Donderdagmorgen naar Parijs gereisd, waar hij iu een klooster zijner orde overnacht Vrijdag vertrekt hij van Parijs naar Mar aeille, alwaar hij Zaterdag per stoomboot naar Algiers vertrekt. Hij hoopt daar Maan dag iu het klooster «Maisou Carée" aau te komen. Pater Sweens word vergezeld door eeu witte Pater uit het klooster te Boxtel. Hoogstwaarschijnlijk komt Z.Eerw. iu Juni of Juli nog eens iu Nederland, eer hij n«ar de binnenlanden van Afrika vertrekt. Gevolgen der nieuwe Woningwet. De strenge eischen die door de nieuwe Woningwet gesteld worden, doen zich hier reeds sterk gevoelen. Verschillende perso nen, die plan hadden nieuwe huur vertrek ken te bouwen, hebben van dat plan afgezien, om de belangrijk hoogere kosten die voor den bouw van aau de wet voldoende wonin gen worden vereischt. Alras komt hier groot gebrek aan geschikte woningen. Naar wij vernemen, hebben van de 13 of 14 trouw paren regen de maand Mei nog maar 3 een geschikte woning kunnen huren. Pluutselijk vceloads. Verleden Donderdagavond ten 7 uur ver gaderde in deu Berkdijk bij Joh vau Amels- voort, het bestuur eu al de leden van de hier bestaande plaatselijk veefonds. Pres. J. Lombarts Ouder verschillende besprekingen, was toch hoofddoel het kiezen vau een Vice- President. Deze functie was onbezet, wegens het overlijden van C. v. Amelsvoort, die tot heden als zoodanig werkzaam was. In zijn plaats is nu als zoodanig benoemd de heer Wilh. Smulders op de Baan. Koepokinenting. Voor belanghebbende zij vermeld dat op Maandag 9 April, 'smorgens om 9 uur, ten Gemeentehuize de koepokinenting zal begin nen. Voor elk ingezetene kan van deze gelegen heid gratis worden gebruik gemaakt. De in enting zal worden verricht door den Gemeen- dokter W. F. M. de Both. Dood van Pastoor Sweens. Hedenmorgen omtrent 5 uur overleed in de pai. Berkdijk,, de ZeerEerw. Heer A. J. M. Sweens Pastoor dier parochie. Was ■ijn kwaal door de geueesheeren voor enge neeslijk verklaard, zulk onverwacht afster ven was niet voorzien. Het kankergezwel aan zijn hoofd is door gesprongen en de ZEerw. lijder gestikt. Pastoor Sweens was geboren te 's-Bosch 11 Maart 1864. Sedert 8 Aug, 1898 was hij Pastoor in de par. Berkdijk. Veebten. Woensdagnamiddag ontstond er een he vige twist tusschen de buurlui Th. V en J. v D. op heftige wijze giDg men elkander met stokken te lijt. Nadat dezen twist nog eeu geruimeu tijd voortgeduurd had, eindigde hy met het inwerpen der ruiten van D. Kaadsverslug. Openbare vergadering van den gemeente raad van Loonopzand op Woensdag 4 April 1906, des morgens ten half tien uur. Voorzitter de edelachtb. heer G van Besouw. Te ongeveer 9 45 uur opent de Voorzitter de vergadering aanwezig de heeren Teurliugs Hesselmans, v Beurden, De Bresser, Elias, v Lier, v. d, Aesum, v Kuijk, Da eu en Verhagen afwezig de heeren v. Dortmoud, Rijken eu Cools De Voorzitter verzoekt deu secretarie roer- Men schrijft ons Het zoo heerlijk geslaagde feest der le H. Communie in onze parochie, werd 1.1. Donderdag beëindigd, met een pleeh- tig Lof van dankzegging. Deze plech tigheid vormde een waardig slot aan de feestdagen der afgeloopen week, ge durende welke de eerstelingen van het Paaschteest tot de Tafel des Heeren naderden- Het Lof waarin behalve de communi canten, vele belangstellenden tegenwoor dig waren, werd opgeluisterd door gezang der kinderen, dat steeds een zoo welda- digen indruk op de aanwezigen maakt. Dat deze kerkelijke plechtigheden een bliivenden invloed ten goede op de parochianen uitoefenen, is niet te ont kennen. Op den feestdag der le H. Communie zagen we onzen Herder voor het eerst aan het altaar verschijnsn, met een keu- - rig bewerkt artistiek Kasuifei, een mees- B terstuk van borduurkunst, dat den inak stempelt tot kunstenaar. Zeldzaam schoon in1-'zijn eenvoud, eenlg mooi i8 het eenvoudige Christusbeeld, dat de rugzijde versiert. Dit geschenk met het kostbare tapijt waarmede de kerk het vorig jaar bij gelegenheid der le H, Communie werd verrijkt, vormen een schoon geheel. Ongetwijfeld dan ook zullen de edele gevers, bij allen die iets voelen voorde versiering van Gods woonstede, in dank bare herinnering blijven voortleven. Deze geschenken getuigen van den geest des geloofs, van den goeden geest die heerscht tusschen Herder en Volk en Volk en Herder. Paus Pius X heeft mgr. J. H, Drehraann*, bisschop ran Roermond, bij geleyenheid van den 40stcn verjaardag zijner priesterwijding, benoemd tot zijn huisprelaat, tot assistmt- bisschop bij den pauselijken troon eu tot Romeinsch graaf. De. Z.Eerw heei boortig van Waspik, missionari», thar.s pastoor te Woodwerd, Okl», N-Amerika, zal »oor eenigeo tijd met vacaotie in 'net vaderland terugkeeren. Z.Eerw Mei c. k. per s.». „Potsdam' uit New-York vertrekken en hoopt omtrent 26 Mei te Rotterdam aan te komen. Ee* Tegenspraak. Het N. v. d. 1deelde dezer dagen mede, dat de bekende pater Coelestinus naar het Prott'8l*ntisme was overgegaan. De heer A. Bn. van Hugenpoth tot Aerdt van Boxtel zendt naar de N. R. Crt. de volgende tegenspraak Ik wensch tegen dit onware bericht te protesteeren. Uw „vlug" blad is ditmaal wel wat traag geweeit. Dit bericht toch is al plm. vier weken oud en afkomstig uit een Duitsch blad, als ik mij goed herinner, uit de Neu Frcie Pietse. Ik kan u uit de beste bron verzekeren, dat gebleken is, dat van dit geheele bericht niets waar is en dat pater Coelestinus O. C. van de Hollendsche Provincie van de orde der Capucijnen naar de Belgische Provincie van de orde der Capucijnen overgaat. WAALWIJK, 5 April 1906. Bij ruime «anvoer *an hoorneee was de koop- lusi vrij *oed eu de haud'-l was vluK- Kulfkbeieu prijzen van f 170.— tot Kalivaarzen prijzen van f 150.- tot l90-—- Varkeus aangevoerd 90 «luk» prijzen van I 0.— tot 115..Q Boter aangevoerd 812 kilogr. pryzeu vanaf l.lö fl..2ë

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 9