Tweede Blad. Provinciaal Nieuws. Niets is onmogelijk. Gemengd Nieuws NIEUWS UI"TKAATSHEUVEL. Keclamc. Nummer 30. Donderdag 12 April 1906. 29e Jaargang. De zinspreuk der Pink Pillen. Als de andere gent esmiddelcn ge faald hebben, genezen de Pink Pillen. De Echo van het Zuiden. WAALWIJK, 11 April 1906. Kamer van Koophandel. Door de Kamer v«n Koophandel eu Fabrieken te Waalwijk is in antwoord op eene mi?sire van Zijne Excellentie den Heer Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel aan de verschillende Kamers in den Lande gericht, in zake organisatie der Kamers van Koophandel en Fabrieken het volgende geadviseerd Het kiesrecht te beperken voor den kleinhandel en detailverkoopers zou haars inziens terugtreden zijn op den weg die tot sociale hervormiug leidt. Ook, om aan de Kamers eene bijzondere afdeeling bijvoorbeeld die van den Middenstand te verbinden, acht zij om verschillende reden niet wenschelijk. Oin echter de belangen van den klein handel evengoed als die van den groot handel te kunnen behartigen zou het vol gens haar oordeel wenschelijk zijn het leden tal der Kamer, naar verhouding der Ge meente en streek, waar zij is gevestigd uit te breiden. Het kiesrecht te verleenen aan forensen, beaamt zij ten volle, doch het recruteeren van kiezers uit naburige gemeenten acht zij niet verkieselijk. Dat procuratiehouders weer in het kie zerskorps worden opgenomen vindt bij haar geen bevrijding. De Kamer zou gaarne zien, dat zij, die tneenen voor de eerste maal op de kiezerslijst geplaatst te kunnen worden, hiervan ook mondeling aangifte konden doen ter Gemeente-Secretarie, of dat hun daar een gemakkelijk in te vullen formulier werd verstrekt. Zij wenschte tevens, dat haar meer macht werde toe gekend, doch heeft hierover geen voorstellen te doen. Subsidieering uit 's Rijks Schatkist werd met onverdeelden bijval begroet, daar de gelden welke haar thans ter beschikking staan verre van voldoende zijn om de haar toevertrouwde belangen naar behooren te behartigen terwijl de werkzaamheden efi de kosten der Kamer steeds vermeerderen zoo wel door binnen als buitenlandsche ver bindingen. Voor eene Kamer als die te Waalwijk bijvoorbeeld wordt door de ge meente slechts f 140, uitgetrokken, wat veel te weinig i*, dewijl daarmede alle kos ten en werkzaamheden moeten worden be streden. Gelegen in het centrum der volkrijke Langbtraat en grenzende aan de zoo voor name landbouwstreek //het Land van Heus- den en Altena», wordt de aandacht der Kamer steeds op de talrijke onmisbare ver keerswegen en op de nijverheids, handels, en scheepvaartsbelangen gevestigd, zoodat de Kamer over een hooger bedrag zou moe ten kunnen beschikken. In welke verhou ding echter de steun der gemeente zou moeten staan tot dien uit 's-Rijks schatkist, meent zij aan 's Ministers beleid te moeten overlaten. De Kamer is niet voor bet in stellen van districtakamers, noch voor com binatie van drie of meer Kamers, daar op de wijze als tot heden geschiedde, Kamers die gemeenschappelijke belangen hebben, heel goed kunnen samenwerken. Dat bij benoeming van Leden voor de Commissie der Handelspolitiek het advies der Kamers van Koophandel werd inge wonnen zou zij toejuichen, opdat er in die Commissie ook plaats zou zijn voor prac- tisch ontwikkelde mannen. De Kamer meent hiermede de gevraagde inlichtingen voldoende te hebben toegelicht. R. K. Kiesvereeniging. Zondagnamiddag ten omstreeks 6 uur had in 't hotel Verwiel alhier, de aange kondigde algemeene veigadering der afdee ling //Waalwijk'' der R. K. Kiesvereeni ging plaats. De zaal was goed bezet, talrijken waren opgekomen om de lezing van den heer Slotemaker bij te wonen, ook leden der afd. Baardwijk en Besoijen hadden toegaug, waarvan nog al gebruik werd gemaakt. De Voorzitter der afd. Waalwijk, de edelachtb. heer K. A. M. ridder de van der Schueren opende de vergadering, riep allen welkom en stelde den heer Slote- maker aan 't publiek voor, wien hij ver volgens 't woord verleende. De lezing, over „Middenstandsbelangen* die men aan 't hoofd van ons blad vindt, had een zeer aandachtig gehoor, en het hartelijk woord van dank den geachten spreker namens 't publiek, door den voor zitter na afloop gebracht was welverdiend. Zij oogstte algemeen bijval. Daarna werd de leiding der vergadering aan den onder-voorzitter den heer M. van Loon overgedragen, welke vergadering slechts door weinige leden werd bijgewoand. Door den secretaria-penningmeester werd rekening en verantwoording gedaan over 't aigeloopen jaar, waaruit bleek dat de ver- eeniging een 150tal leden telt en de re kening over 't afgeloopen jaar sluit met een nadeelig saldo van f 1.85. De rekening en verantwoording werden goedgekeurd en overgegaan tot vaststelling van 't huishou delijk reglement der Afd. Het concept werd door den voorzitter voorgelezen en na een opmerking van den heer J. J. van Dooren betreffende het toelaten van personen op deze vergadering in verband met het artikel wat handelt over de leden, onge wijzigd vast gesteld, waarna de vergadering werd gesloten. Examen. Met genoegen kunnen wij melden, dat de heer Willem Pulles Adrz. alhier, dezer dagen te 's-Gravenhage met schitterend ge volg het examen als Rijksklerk bij de los- terijen heeft afgelegd. Niet minder dan 317 candidaten waren opgekomen om naar eene van de 30 beschikbaar gestelde plaatsen te dingen, zoodat de kans van slagen uiterst gering was. De heer Pulles was een leerling onzer openbare school en genoot vóór en na schooltijd uitsluitend onderricht van het hoofd, den heer Spijkerman, die dus geen ge.-ing aandeel heeft in het succes van zijn onvermoeide», wakkeren discipel. Naar wij verder vernemen, zal de ge slaagde reeds de volgende week, vermoede lijk te Amsterdam, in functie treden. Het moge hem in zijn betrekking, waaraan zulke, goede, vooruitzichten verbonden zijn, in alles naar wensch gaan. Een niet minder schitterende over winning werd door een ander inwoner, den heer Theodorus van Delft alhier behaald. Voor twee jaren aan de Kon. School voor Nuttige en beeldende Kunsten te 's-Bosch begonnen met het teekenen van den kop naar pleister heeft hij in die twee jaren dusdanig gewerkt, dat hem thans de vol gende prijzen zijn to gekend De eerste prijs voor 't schilderen naar 't leven de eerste prijs in de klasse van 't groot antiek voor 't teekenen naar stilleven dc eerste prijs oriism» nt-ontwerp de tweede prijs anatomie. Waarom vooral deze prijzen van groote waarde zijn, is dat ir. gewone gevallen over datgene wrat de heer van Delft in twee jaar deed, in de respectieve, klassen vier h vijf jaar gewerkt wordt. Wij feliciteeren hem van harte met dezen belangrijke overwinning heeft hij den naam van Delft eer aangedaan, ook Waalwijk, welks naam hij heeft hoog gehouden, mag tro'sch op hem zijn en moge hij in de toe komst de go^de vruchten van werkkracht, ambitie en vakkennis plukken. Voetbalclub. In de vergadering van 1.1. Maandag is definitief besloten tot het uitschrijven van een medaille-weds'rijd. Als datum is be paald, de eerste Zondag in Mei, zijnde 6 Mei. Eene commissie van organisatie is uit de leden benoemd, die te geven festi viteiten zal regelen. De uit te noodigen clubs hopen we spoedig mee te deelen, als ook nadere bijzonderheden, maar we kun nen wel zeggen, dat h^t een hoogst inte ressante wedstrijd belooft te worden, zoodat een groote toeloop van vreemdelingen valt te verwachten. Zondag speelde „W. V." alhier een match tegen „Sparta" te Geertruidenberg. De rust ging in 10. De match eindigde jnet 3in 't voordeel van „Sparta". „De Frank De gymnastiekvereeniging „de Frank" alhier heeft de koninklijke goedkeuring op hare statuten verkregen. Binnenkort zal de:e vereeniging eene uitvoering in de openlucht geven, opge luisterd door muziek, welke dusdanige uit voering 't vorige jaar zulk groote belang stelling trok en zoo uitstekend, slaagde. Lezingen 11. Lnnd. De lezingen met lichtbeelden door den weleerw. heer Suijs, op Musis Sacrum te houden zullen niet plaats hebben op Zon dagen 22 en 29 April, zooals in het be richt betreffende de matinée der Liedertafel, in ons no. van Zaterdag stond vermeld, maar Dinsdag 17 April, des avonds 8 uur (entrée 50 cent) en Zondag 22 April, des avonds half acht uur (entrée 10 cent). St. Paulusvereeniging. A. s. Zondag zal de St. Paulusvereeniging alhier eene algemeene vergadering houden, behalve de gewone jaarlijksche huishoudelijke zaken, komen aan de orde een lezing van den heer J. G. Onland, leeraar aan de R. K. Kweekschool te 's-Bosoh, eenige komieke scènes, vérkieziDgvan bestuurs leden enz. Verkoopiagen. Het door notaris Rant, gisterenavond in 't hotel Gerris geveilde koffiehuis, met erf en tuin van de wed. van de Veerdonk- van der Heijden, is iDgezet op f 5000 door den heer C. Vivie, alhier. Door den heer Adrs. van Druner. alhier is 't huis vroeger bewoond door A. Pulles-Oomen aangekocht, naar wij ver nemen met doel, daar na verbouwing een flink café te exploiteeren. Gestorven. Wederom is hedennacht een koe van den heer A. van Baal gestorven, onder politie toezicht verbrand en in den grond gestopt. Het beest is bij de veefonds verzekerd. CAPELLE. 10 April. De jonge heer C. W. L. Van Beek, van wien wij verleden week vermeldden .dat hij met guuBtig gevolg't examen aflegde voor de Rijkskweekschool te Nijmegen, ontving gisteren bericht, dat hij ook geslaagd ia voor de Rijkskweekschool te Haarlem. Voor plaatsing te Nijmegen heeft hij nu bedankt. Maandagavond kwara T. J. K. per fiets van den Loonschen Dijk huiswaarts rijden. Onderweg kwam hij een voerraauskar tegeu. Door de snelle vaart kou hij zijn fiets met inhouden «u kwam onder de kar terecht. De voerman wist bet paard echter plotseling stil t<3 houden eu zoo kwam onze fietser met eeuig letsel er af. De visschers schijnen in deze gemeente nog al succes te hebben in de vischvaugst. De visschersfamilie Rosenbrand op de Zand- schel ving Maandag een prachtigeu snoek welke wel 17 Kilo zwaar woog. De vooraf gaande week hadden ook zij het voorrecht een zalm te vangen, dien zij tegeu een flinke som hebben verkocht. Het kohier van den hootdelijken omslag dezer gemeeuto voor 1906 ligt vanaf heden gedurende vijf maanden op de secretarie alhier ter inzage. Als een zeldzaamheid kan gemeld worden dat bij de Wed. P. H. in de Heistrnat, een kalf 18 ter wereld gebracht, dat de melktanden reeds bezit. RAAMSDONKSVEER, 10 April. De bak ker H S had gisteren nabij Oosterhout het ongeluk van zijne fiets te vallen eu eene rib te breken. Dr. Qui rijns verleende de eerste geneeskundige hulp. Door eene onbekende oorzaak ontstond gisteren in de woning van A. B alhier brand. Gelukkig bleef de schade beperkt bij eenige kleedingstukken. Naar wij vernemen dekt assurantie de schade. RAAMSDONK, 10 April 1906. Naar wij vernemen heeft de collecte ten bate der nood lijdende bevolking van Zeelaud, gehouden ou der de protestanten in deze gemeente, opge bracht de som van ruim f500. De voorraad aardappelen in deze streek is tot een minimum geslonken, vandaar dau ook dat de prijzen steeds stijgen. Voor goede kwaliteit eigeheioiers wordt zelfs meer dau f5 pe; H. L. besteed. Zondag werd de gemeente bekend ge maakt, dat Ds J. F- Boonack.-r beroepen tot predikant aan de Ned Herv. kerk alhier zijn bero p niet heeft aangenomen. Gister werd naar Rotterdam vervoerd eene aan tuberculose lijdende koe van J. Schoenmakers, alhier, na taxatie door het Rijk te ziju overgenomen. Dit is reeds het tweede geval, dat zich binnen korten tijd in deze gemeente voordoet. DUSSEN, 10 April. Do faufare «Wilhehni- uau alhier heeft met algemeenp stemmen be sloten het festival mede te maken te Waspik, dat aldaar óp 11 Juni a. s. Zal gehouden worden ter gelegenheid van het 25-jarig bo staan van het muziekgezelschap in die ge meente. De eenige industrie van beteekeuis voor onze gemeente zijn de klompeumakei ijen. Als men weet dat de voorraad wilgen- en kanada hout, de twee soorten vooral, waarvan klom pen gefabriceerd worden, niet gemakkelijk uit de omgeving is te betrekken, ja veel buiten de provincie en zelfs niet zelden uit België hier aangevoerd wordt, dau is het wel de moeite waard te vermelden dat dezer dagen boomeu zullen arriveeren waarvan de meesteu een omtrek van pl. m. 2 Meter tot 32 Meter hebben. BAARDWIJK. Dezer dagen liep alhier een landloopster die zooveel aan Schiedam had geofferd, dat ze als een verdierlijkt wezen langs den publieken weg lag. Zij werd door de politie ouder het raadhuis getransporteerd waar ze dien nacht goedkoop logies had. Eene vrouw uit deze gem had het on geluk zich met eene spelt te prikken met het gevolg dat haar arm direct opzwol. Daar zij oumiddelijk de hulp van een geneesheer in riep is een en ander nog gelukkig afgeloopen. DRUNEN. In de gister gehouden bestuurs vergadering van de boterfabriek' is besloten het benoodigd materiaal voor stoom, te be trekken van de fabriek des Heeren Grasso te Vucht, agent dier fabriek de heer Driek van Dommelen alhier. Gisteren is een hevige boschbrand ont staan tusschen Pessaert en Fellenoord. De brand liet zich zeer ernstig aanzien eu moet ontstaan zijn, door het wegwerpen van een brandende lucifer. De persoon, die deze onvoorzichtigheid beging bekende dit aan de veldwachters die gelukkig juist in de buurt waren, en die door het werpen van water op 't nog niet braudende gedeelte, het vunr nog wisten te bedwingen. Toch is de schade reeds vrij groot. De maréchaussée stelde hedenmor gen ter plaatBe een onderzoek in. raadsbesluit 31 Mei 1901. 1 aandsel van f500 geldleening groot f10,000 raadsbesluit 4 Oct. 1901. 2 aaudeelen vau f 500 geldleening groot f33,000 raadsbesluit 16 Juli 1902. 1 aandeel van f500 geldleeuiug groot 10,000 raadsbesluit 13 Mei 1904. 1 aandeel van f500 geldleening groot 11,000 raadsbesluit 24 Mei 1905. Uitvaart Pastoor Swreens. Verleden Dinsdagmorgen had in depar Berkdijk de plechtige uitvaart plaats van Pastoor Sweens, eerste pastoor dier parochie. Begeleid door een talrijke priesterschaar, de beide Harmonieën rEuphonia" eu »Apollo« de Liedertafel, het R. K. Zangkoor, de Eere- wacht H H Sacrament, het kerkbestuur, de Burgemeester eu Wethouders, een deftige familie8chanr cu eene ontzaglijke menigte be langstellenden, werd het stoffelijk overschot van uit de pastorie tempelwaarts godrageu, alwaar om 10 uur een solemueele lijkdienst werd opgedragen door Pastoor Völker, geassisteerd door de kapelaan, Warongs eu Joosteu. Het Zangkoor bracht op onbe r spelijkewijze, de Requiemmis van Huiler ten gehoore. Door Pastoor Völker werd na de Mis, de aangrij pende lijkrede uitgesproken, üp den doodeu- akke:\ voerde het Zaugkoor behalve de ritu eele gezangen, het zielroerende „Op het Kerkhof van de Vlitgh uit. Over de rouwversiering in de kerk was één roep. Deszelfs aanblik was machtig eu indrukwekkend. Der Firma Krijbolder uit 's Bosch, komt, hiervoor een woord vau dank toe voor deze aangebrachte decoratie. Een voorbeeld ondi-r duizr-nd'n genomen. Juffr. B v d. Gevel We iteler, Batavier straat 19, Rol te id am, schrijft; „Ik heb gedurende zeer langen tijd aan bloedar moede geleden. De. geneesmiddelen die in j voorgeschreven waren geworden, hebben mij hoegenaamd geen goed gedaan. Mijn toe- KAATSH EUVEL, 11 April 1903. Ontvreemd. In den nacht van Maandag op Dinsdag is de wasch van de Wed. J. ontvreemd. 't Is wel treurig, maar hoe dikwijls is er al niet voor gewaarschuwd 's nachts geen goed op de bleek te laten liggen Verbaliseerd. 't Is thans den tijd van het eendeneieren zoeken. Opdat ieder voorzichtig zij, diene het feit, dat Zondag LI. v. B. eu V. hiervoor in het Hoekje een proces verbaal hebben op- geloopen. Men zij dus gewaarschuwd Aangebonden. Toen H. v. R- Zondag avond naar huis keer de, werd hij in den Kerkpad in het straatje door een hem onbekend persoon aangehouden en om geld gevraagd. Toen W- R. weigerde ontving hij een geweldigen slag op het hoofd. Gelnkkig zag hij nog kans te ontsnappen, anders ware het zoo misschien niet afgeloopen Uitlotingen. Bij beschikking van B- en W. der Gemeente zal op 13 April a. s. 's namiddags ten 3 uur, ten Gemeente huize publiek worden uitgeloot 4 aandeelen elk van f500 in de geldleening groot 106,500 aangegaan krachtens raadsbesluit van 14 Maart 1895 1 aandeel van f500 geldleening groot f7000 raadsbesluit 10 Juli 1895. 2 aandeelen van f 500 geldleening groot f31000 Juffr. B. v. d. Gevel Wenteler. stand werd dun ook van dig fot dag erger. Ik was zoo zwak reeds geworden dat liet geringste werk mij onmogelijk was. Ik at niet meer. Ik was uiterst bleek en sliep niet meer. Ik dacht dat ik nooit meer zou genezen. Men heeft inij eindelijk de Pink Pillen aangeraden en ik heb het genoegen U mede te deelen dat 4 doozen dezer Pillen voldoende zijn geweest om mij geheel en al te genezen en hebben mij een goede gezondheid doen terugvinden, die ik voor immer verloren waande." Vele dingen schijnen ons onmogelijk om dat wij ons in het hoofd gezet hebben dat zij onmogelijk zijn. Vele zieken, na te vergeefs vele behandelingen gevolgd te hebben zeggen. Mijne genezing niet mogelijk. Er bestaai evenwel niets dat op eene, volstrekte wijze bewijzen kan dat de ziekte ongeneeslijk is. Het noodlottigs!e voor een zieke is dat hij zich voorstelt, dat hij zich niet genezen kan. Als hij zich zulke ideëen in het hoofd zet is zijn wil verlamd. Het verlies der wilskracht in den strijd der ziekte zoowel als in onverschillig welk geval van het leven is vooruit de veroordeeling van de beoogde onderneming. Niets is onmogelijk voor de Pink Pillen en men moet aan zijne genezing niet wanhopen, als men ze niet geprobeerd heeft. Zulks betreft natuurlijk de ziekten die de Pink Pillen genezen. De Pink Pillen zijn geen alles generend geneesmiddel, zij genezen slechts de ziekten die de armte vau het bloed tot oorsprong hebben, alsmede de zwakte vau het zenuwgestel. Deze ziekten zijn overigens talrijk eu algemeen genoeg, het terrein dat door de Pink Pillen te be werken is, is zeer uitgebreid. De Pink Pilleu zijn onovertrefbaar tegen de ziekten die te wijten zijn aan de armte van het bloed. Bloedarmoede, bleekzucht, algemee ne zwakte, gevolgen van overspanning, maagkwalen, rheumatiek. Zij genezen ook de aandoeningen tengevolge van de ver zwakking van het zenuwgestel, de neura- sthéuie onder alle gedaanten, zenuwpijnen, zenuwachtige schele hoofdpijn. Prijs f 1.75 cie doos f 9.— per 6 doozen, verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27 Rot terdam, hoofddrpothoudrr voor Nederland en Apotheken. Franco tcezending tegen postwissel. De Vesuvius. De Vesuvius is al sedert geruimen tijd in werking en de uitbarstingen worden voortdurend sterker waardoor schrik en ontsteltenis heerschcn in den geheelen omtrek. Het dorp Borco-Tre-Case, tegen de helling van den berg gebouwd, is J ten ondergang gedoemd. Reeds had een - lavastroom van 30 meter breedte het tot op een afstand van 300 meter genaderd en het eerste huis van het dorp ver woest, toen midden in het dorp een nieuwe krater zich opende, die groote hoeveelheden asch en gloeiende steenen uitwierp. In het binnenste van den berg rommelt en dondert het onophoudelijk, de hoogste krater werpt de steenen duizend meter de lucht in en doet een dichten aschregen neerdalen, tot op Napels toe. De koning en de koningin hebben zich naar Napels begeven, met den her tog en de hertogin van Aosta en kar dinaal Prisco. Van de 32000 bewoners der rondom den Vesuvius gelegen dor pen zijn er ree 's 30 000 gevlucht. Soldaten helpen de huizen te ontruimen Een zijstroom van lava nadert ook Torre Annunziata. De bewoners, die nog ter plaatse zijn overgebleven, houden pro cessies met beelden van de Heilige Moeder Maagd en zenden vurige ge beden op, om de uitbarsting te doen bedaren. Een nieuwe lavastroom daalt langs dc helling van den berg af, na een afstand van 2000 meter te hebben afgelegd, deelt deze stroom zich in tweeën, een arm vlo it naar Atrio del Cavallo, de andere heeft den tandrand- spoorweg verwoest, waarvan reeds vroe ger een station door het lava vernield werd. De genie tracht met technische middelen de lavastroom n te keeren, of ze van de bewoonde plaatsen af te leiden en werkt daaraan met den groot sten ijver voort. De prefect van Napels heeft, in samenwerking met de liefdadig heidsverenigingen, maatregelen genomen om kosteloos levensmiddelente verdeelen want er wordt veel gebrek geleden in de geteisterde streken Dikke wolken van zwarte asch verduisteren de lucht. Van Napels uit kan men noch den Ve suvius, noch het schiereiland Sorrento zien. Te Eoggianola valt een dichte aschregen neer. De angst der bevolking neemt voortdurend toe en men ontvangt te Napels allerlei verontrustende berich ten uit de omgeving van de Vesuvius. Ottajano, Boggio-Marino en Somma zijn geheel door de bewoners verlaten. Te San-Anastasia vallen gloeiende steenen. De vluchtelingen komen bij duizenden te Napels aan, vele overzee met zeilbooten Van de zee uit biedt de vulkaan een grootsch en indrukwekkend schouwspel. Zwarte rookwolken omgeven den top en uit dien rook barsten telkens groote vlammen uit en brandende steenen door- blieven als vuurpijlen de lucht. Alle bes.chikbare gebouwen worden gebezigd om de vluchtelingen onder dak te bren gen en de militaire commandant heeft 10.000 rantsoenen levensmiddelen afge staan om hen te helpen. Alle booten vvorden onder stoom gehouden om voor bereid te zijn op hetgeen er nog ge beuren kan. Het ergste voorval lijkt op 't oogen- blik het instorten van de nok der kerk te San Giuseppe, waar 49 lijken zijn te voorschijn gebracht Torre Annunziata is gered. Men heeft er de spoorweg brug laten springen in de hoop zoodoende den lavastroom naar de zee af te leiden. Eigenlijk is daar volgens het volk seint de correspondent van het Berliner Tageblatt slechts door een groot wonder uitkomst gekomen, dat het werk van St A.nna is. Voor het Campo santo, het kerkhof, hield de lavastroom plotse ling stil, splitste zich in tweeën en boog zich om kerkhof en kerk heen zonder deze te beschadigen. In Torre del Greco is de lava echter binnengedrongen cn alles gevlucht. Te Portici zijn alle huizen gesloten de menschen zijn naar Napels uitgeweken. Door de ontruiming van Boscotrecase zijn 10,800 menschen dak loos. Telegrammen melden nog, dat het stadje Corre dell Annunziata verloren is. 't Is bijna geheel door de lava vernield. Drie menschen stierven in de kokende lava een vreeselijken dood. Achtien an deren konden met moeite gered worden, doch bekwamen zeer ernstige brand wonden. Bij de vlucht uit Boscotreease moest men oude zieken op de schouders dragen. Langs den weg vond men twee van die ongelukkigen, die niet loopen konden. Men gelooft, dat andere zieken den vreeselijksten dood in hun bed hebben gevonden. Te Portici stierf een vrouw van schrik. Talrijke personen moenten in de velden zijn omgekomen, onder de regens bran dende asch en de hagels van steenen. Te Benevent zijn veischeidene huizen door aardschokken ingestort. Er zijn een groot aantal gewonden en 5 a 6 dooden. Te Torre Jell Annunziata kwamen de gevangenen in opstand en eischten naar elders te worden vervoerd. Men voldeed hieraan, doch gedurende den transport ontsnapten er veertien. Een regen van asch en water valt steeds door op Napels neer. Het aantal daar aangekomen vluchtelingen bedraagt 150,000- Men kan er nauwelijks ademhalen, zóó snikkend is de atmosfeer.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 5