SYSTEEM LOOPING INE LOOP, OffiKMi, Gemengd Nieuws. Gemeenteraad van Waalwijk, Burgerlijken Stand Advertentién. BILJARTFABRIEK Vuehterstraat H 11. I Reclame. E Kerknieuws. U andelsberichten. Laatste Berichten. abonneert u op dit blad. ■■—■—II ■■■■I ■■«I»»»» Den Bosch en Waalwijk. WAALWIJK. PFR TELEFOON. Brand „Halle aux Cuirs". rr Karronstraat B 358, 's-FCeCH. Levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem. GEBRUIKTE BILJARTEN Interc. Telefoon 176. Orthopaedische apparaten, Kunstledematen, Breukbanden en Lijfgordels, Artikelen voor Ziekenverpleging, MAGAZIJN van Brillen, Lorgnetten, Barometers Tooneel- en Verrekijkers, Messen en Scharen, voor eeu kleine negotie te beginnen. Bedoelde lersoon onze welgemeende gelukwensch met lit buitenkansje. K. K. Kicsrereeniging. Namens het bestuur dor R- K. Kiesveree niging in het hoofdkiesdistrict te Oosterhout, is aan de leden der alhier bestaande onder atdeeling, eene uitnoodiging gezonden tot bijwoning der Algemeens vergadering op Dinsdag 22 Mei a- s. ten half vier in het Hotel Koppelpaarden bij den Heer M. v. Riel te Oosterhout ter behandeling der volgende punten 1 Voordracht der nieuwe leden. 2 Voorstel van het Bestuur tot wijziging van art. 4 van het Reglement. Het bestuur stelt voor art. 4 van het Re— jlement vastgesteld den 17den Sept 1896 te ezen als volgt 3de alinea Katholieken kiezers die zich vóór 20 Juni 1906 bij een der bestuursleden aan melden worden zonder ballotage aangenomen en kunnen onmiddelijk aan de werkzaamheden der VereenigiDg deelnemen. Menigeen lijdt aan de nieren en aan pijn in den rug, doch het onderstaande be richt bevestigt onze meening dat hier kort bij een gr neesmiddel daarvoor bestaat, dat met succes aan gewend wordt. Mejuffrouw Oldemenger, wonende Munt- telwal L 357 te s' Hertogenbosch, meldt ons het volgende Sedert verschillende jaren heb ik geleden aan hevige pijn in de rechterzij en een benauwd, gedrukt gevoel in de maag streek Ik had veel last met de urine; elk oogenbTtk moest ik hieraan toegeven en dan kwamen er kleine hoeveelheden. Bij het minste wat ik deed, moest ik verschrikke lijk traii9pireeren ik was lusteloos en al tijd afgemat, zelfs wanneer ik 's morgens opstond, scheen het me toe alsof mijn bte- nen hun dienst zouden weigeren. De ge necsheer zeide mij dat het een nierziekte was, doch alle goede zorgen bleven zonder resultaat. Ik werd wanhopig en was bang dat ik mijn heele leven zoo verder zou moe ten sukkelen. Toen Foster's Rugpijn Nieren Pillen als zulk een uitstekend mid del tegen mijn soort ziekte aaubevolenwerd, liet ik hier een doosje van komen en wie zal mijn bewondering en blijdschap begrij pen, toen ik reeds gedurende de eerste acht dagen mijn pijn totaal 'kwijt was. Het water is nu weer gewoon en ik gevoel mij veel vroolijker en sterker dan voor jaren het geval was. Wanneer ik kan «al ik de lijdende menschen trachten in te lichten om lien van hun ellende te verlossen. Ik ondergeteekende veiklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Een kort woord gericht aan vrouwen Velen onder U schijnen voortdurend onge steld misschien lijd gij aan hevige pijn in den rug aan een kwaal die gelijkt op af matting, aan migraine of overspan der ze nuwen. Wees niet vlug in het vellen van een oordeel en met te zeggen dat gij lijdt aan een der ziekten waaraan vrouwen lijden. Een groot aantal dezer ingebeelde #vrou- weuziekten* zijn niets anders dan aandoe ningen der nieren. Verlies niet den moed en denk niet langer meer aan een ingebeel de kwaal, het zijn misschien Uw nieren welke in het spel zijn. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. Oldenmenger gehad heeft Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waal wijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie-Do- moulin, Markt. Toezending geschiedt franco ua ontvangst van postwissel f 1,75 voor één of f 10voor zes doozen. Broedermoord te Dordrecht De 51-jarige Jan Teuling, bijgenaamd „de Vlooi" te Dordrecht moet Dinsdagnacht zijn doodgestoken. Dinsdag was Jan aan de zwier geweest. Thuis kreeg hij „mot" met zijn broer en, wat in dergelijke gevallen onvermijdelijk is, •lag werd geleverd, Jan moet ondanks het kwantum Schiedam dat hij verwerkt had, de wijste partij hebben gekozen en het huis ver laten. Zijn broer moet hem, bij het retireeren hebben toegeroepen „Als je thuis komt, steek ik je doodj Met nog een maat, den sigarenmaker E., ook aan den boemel, is Jan toen een dutje gaan doen in een biggenkooi, aan de Mer— wekade. Diep in den nacht, om êén uur, moet Jan ontwaakt, opgestaan en naar zijn moeder's huis gewandeld zijn. Wat er verder is ge schied, moet nog worden vastgesteld en laat zich, voor het oogenblik slechts gissen. Woensdagochtend omstreeks halfzes kwam een broeder van den verslageue aan de woning zijner moeder in de Pompstraat, om zijn broeders mede te deelen, dat er een schip was aangekomen en er dus werk voor hen was. Hij vond daar alleen Johannes op den grond liggen en 1 emerkte aldra dat deze dood was. Terstond liet hij de hulp inroepen van dr. Benjamius, die slechts den dood kon constateeren, veroorzaakt door twee steken in de borst, met een mes of een ander scherp voorwerp toegebracht. Inmiddels was ook de politie gewaarschuwd, die zich van den toe stand vergewiste, het lijk in beslag nam en het vervolgens per brandcar naar het zieken huis deed overbrengen ter beschikking van de justitie en gerechtelijke schouwing, Kort daarop werd de verdachte, den 46 jarige Alberius T., toen hij in beschonken toestand aan de woning zijner moeder kwam, aangehouden en eerst naar den politiepost Groothoofd en later naar het hoofdbureau ge bracht, Waar hij op het oogenblik nog in be waring wordt gehouden. Hij blijlt echter alle schuld ontkennen ofschoon in zijn bezit is gevonden een mes, waaraan blijkbaar bloedsporen kleven Pink Pillen Hoe men door reclame fortuin kan maken wordt onder veel andeten ook bewezen door dei» uitvinder der Pink Pillen. Deze Geo*ge Taylor Rulford genaamd, was 20 jaar geleden een kleine drogist te B ook*ille, een C ma— deesch dorpje aan de St. Laurence—rivier. Op eeu keer vond hij een pil tot genezing der bloedarmoede ui-. Hij zig daarin een fortuin. Groote sommei» werden door hem pan adverteeren besteed. En deze advertenties zoowel als de aftrek zij-er P. P.'s brachten hem zooveel voordeel in, dat hij onlangs bij zijn dood een vermogen van 1 311.000 pond sterling of f 15.732 000 naliet. Acht moorden op zijn geweten heeft den schoenmaker Max Ditirich, die te Berlijn gearresteerd is wegens diefstal met inbraak. Toen zijn arrestatie te Dresden bekend werd. ver/ocht men hem daarheen te vervoeren, omdat de Dresdensche politie hem verdacht van een daar gepleegden dubbelen moord. Reeds te Berlijn bekende hij hieiaan schuldig te zijn, zoodat men hem naa' Dresden overbracht en daar bekende hij zijn schuld aan nog zes anderen moorden, die reeds al niet op te helderen door de jus'it:e waren opgegeven. Vooreerst had hij den 25en Maait 1900 op den land eg tusschen Schmöckwifs en Zeulhen de vrouw van den schipper Ferdinand Gramich den hals afge— sr.eden. Vooi deze misdaad weid de slagers knecht Teichmann gearresteerd, die na een jaar voorarrest wegens gebrek aan bewijs werd losgelaten. Men bleef echter in Teich mann den moordenaar zien en toen in den herfst van 1905 weder bij Zeuthen de viouw van een tuinnier wetd vermoord op dezelfde wijze als de schippersvrouw, viel onmiddellijk de verdenking op den armen slagersgezel, die weder gearresteerd weid en eeuige maanden in bewaring bleef, om daarua nog maats bij gebrek aan bewijs te worden los gelaten. terwijl hij voor de openbare meening toch een dubbele moo-denaa'r bleef. Ook deze moord was door Ditirich gepleegd, die vei der nog bekende, dat hij in de jaren 1899 en 1900 nog vier moorden in Oosteuiijk bsd begaan. Z. D. H. mgr. P. Leijteu, bisschop van Breda, heeft besloten tot stichting eener twee de parochie te Oosterhout en den weleerw. heer Bressers, kapelaan, aldaar, belast motde voorbereidende werkzaamheden. Te Vught is gevierd het gouden feest van het verblijf der Zusters Franciscanessen. De weleerw. rector van Liempt droeg de H. Mis op en hoewel op 5 Juni weer algemeen feest zal worden gevierd, was ook nu de be langstelling zeer groot. Op den Katholiekendag in het bisdom Breda, op 15 Augustus te Bergenopzoom te houden, zullen de navolgenden onderwerpen behandeld worden le Afdeeling, Werklieden: Diocesane orga nisatie der vakafdeelingen en plaatselijke R. K. vereeuigingen tot ouderlingen bijstand inleiders P. Raas te Breda en A. van den Noord te Steenbergen 2e afdeeling, Middenstand: Coöperatie; inleider W. W van de Kar Steenbergen 3e afdeeling, Landbouwers Landbouwon derwijs; inleider J. Gielen te Oudenbosch 4e afdeeling. Drankbestrijding Drinkge woonten inleider J. W. Goldschmit, St. Jan- steen 5e afdeeling, JongelinBvereeuigingen en R. K. Militairen-Vereeniginginleiders A. F. Wijtvliet, Rucphen eu J. P. L. Niesten, kapi tein alhier 6e afdeeling, Liefdewerk voor kinderbe scherming De Kinderwetten inleider C- van Gils te Breda. In de avondvergadering zullen als sprekers optreden dr. Ch. van Dam, professor aan het Seminarie te Hoeven, en mr. J W. van den Biesen, lid van de Eerste Kamer. ■LH' JÜJ1IIL_- 1J-U.- I1XJH Vergadering- van den Raad der Ge meente Waalwijk op Vrijdag 11 Mei, des namiddags ten 6s/.t uur. AAN DE ORDE 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel Van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het raadsbesluit tot heffing van haven geld. 3. Voorstel tot het voeren van een rechtsgeding in hooger beroep, in zake proces van Cooth. 4. Voorstel tot wijziging van het raads besluit regelende de jaarwedden van onderwijzers aan de Openbare school. 5. Voorstel tot verhuring van 't post kantoor aan het rijk tot 31 Juli 1907. 6. Wijziging der begrooting, dienst 1905. 7. Aanbieding van het primitief kohier van den hoofdelijken omslag 1906 Voorzitter de burgemeester K. A. M. ridder de van der Schueren. Afwezig de heerenBaijens, Klijberg, Timmermans van Turenhout en Verbunt. Na opening worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onge wijzigd vastgesteld. I. Ingekomen stukken. a. Een schrijven der heeren Klijberg en Verbunt dat zij verhinderd zijn de vergadering bij te wonen. Voor kennisgeving aangenomen. b. Het verslag der teekenschoolcom missie. Ter visie voor de leden. c. Een adres van den heer J. J. van Dooren om vrijstelling van het in art. 21 le lid der woningwet bedoelde, voor zijne in aanbouw zijnde looierij. B. en W. stellen voor die vrijstelling te verleenen. Aangenomen. d. Een schrijven den heer L. Ketels, verzoek idem voor een houten schuur. Voorstel en besluit idem. e. Een schrijven van den heer C. J. Verhoeven, verzoek idem voor een hou ten schuur... Voorstel en besluit idem. f. Ingekomen een verzoek van de commissie voor de vakschool om op de begrooting van dit jaar een post van f 500 te brengen, voor onderzoekingen, enz. De Voorzitter »Bij nadere begrooting en toelichting is dit bedrag teruggebracht op f450 en aangezien dit jaar het ge- heele bedrag nog niet noodig zal zijn, stellen B. en W. voor, voor dit jaar f 200 te verleenen, blijkt 't dat zulks niet ge noeg is, dan kan men 't volgend jaar de rest toestaan.* De heer Verwiel»Het voorstel van B. en W. is dan toch het geheele be drag te verleenen, maar in 2 termijnen.* De Voorzitter >Voorloopig f 200 te geven en alleen als 't noodig is 't volgend jaar de rest De heer van Schijndel»Het plan is juist om dit jaar het voornaamste te doen verschillende vakscholen te gaan bezoe ken dat zullen wel de voornaamste kosten zijn, de rest zal zoo hoog niet loopen, dat meen ik. De Voorzitter De heer Klijberg heeft met mij de zaak besproken en toen kreeg ik den indruk, dat dit jaar de grootste kosten nog niet zullen worden gemaakt De heer van SchijndelHet plan is verschillende reizen te maken om de vakscholen te bezoeken, dat zal't meeste kosten, dus m. i is dit jaar 't grootste bedrag noodig. De Voorzitter: Aangezien het ons voorkomt, dat het geheele bedrag dit jaar niet noodig zal zijn achten B. en W. zich niet gemachtigd voor te stellen, de begrooting van dit jaar met het geheele bedrag te bezwaren en stellen voor, voorlooping f 200 toe te staan. Aangenomen. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het raadsbesluit tot heffing van haven geld. Ingevolge een verzoek door den minis ter aan Ged. Staten en door dezen aan ons gericht stellen B. en W. voor de verordering op 't heffen van havengeld dusdanig te wijzigen, dat eventueel daarin komende hospitaal schepen; daarin eene gratis ligplaats vinden. 3 Voorstel tot het voeren van een rechtgeding in hooger beroep, in zake proces van Cooth De VoorzitterZooals de heeren zullen gezien hebben is mr. Rits in de procedure tegen de verschillende ge meenten, erfgenamen van Cooth, door de rechtbank in 't gelijk gestemd, eene uitspraak in lijnrechte tegenspraak met den eisch van O.M. dat de gemeenten in 't gelijk stelde. Een afschrift van 't vonnis heeft ter visie gelegen. Gezien 't adres van mr Thorbecke en de eisch van 't O. M. stellen B. en W. de ge meenteraad voor van het besluit van de rechtbank bij 't Hof in hooger beroep te gaan. De heer van SchijndelAls 't mijn eigen zaak was zou ik niet in hooger beroep gaan. De VoorzitterAls 't mij privé was dan zekerwe hebben in den Bosch eene vergadering gehad van de burge meesters der belanghebbende gemeen ten, en unaniem besloten om te advi- seeren in hooger beroep te gaan, 't gaat hier over een bedrag van f 27000 voor 7 gemeenten, we dragen met 7 de kos ten, en winnen we het dan is 't zeker niet weggegooid en anders zijn de kos ten nog zoo groot niet. De heer HoffmansHoeveel zijn de kosten tot nog foe. De Voorzitter: 6000 voor7 gemeen ten. Laa'» er nu nog eens f 400 bij komen, dan is de kans om V7 van f 27.000 te krijgen toch nog niet zoo duur gekocht. B. cn W. zijn overtuigd dat het in 't belang der gemeente is. De heer van SchijndelIk ben bang dat 't hier weer zal zijn >1 wee honden vechten om een been, en de derde loopt er ras mee heen- De Voorzitter Boxmeer, Raamsdonk, Bergenopzoom, Eindhoven, gaan ook in hooger beroep. Aangenomen, en zal de machtiging aan Ged. worden aangevraagd. 4. Voorstel tot wijziging van het raads besluit regelende de jaarwedden van on derwijzers aan de Openbare School De VoorzitterEen vorige vergadering is ter tafel gekomen een adres van h.h. onder- wijzers, en een adres van de afd. Waalwijk van 't Ned. Onderw. Genootschap. Het Ij adres bedoelde eene nieuwe salaris regeling en 't tweede een verzoek om bijdrage in 't pensioenfonds. Deze beide adressen zijn aan de schoolcom missie ter fine van raad en advies gezonden eu zijn thaus ingekomen. De commissie stelt voor de volgende wijzi gingen in de salarisregeling te brengen. Het minimum blijft f 525 Vroeger vier 5 jaarlijkscbe verhoogingen van föo (volgens de wet thans 2 2 jaarlijksche van f25 en 4 4 jaarlijkscbe van f50; was dus 't vroegere maximum ua 20 jareu f725, thans bedraagt dit f775. Het bedrag voor huishuur is gebracht van f75 op f100. op Bij-acten voor vreemde talen waarin geen onderwijs wordt gegeven f 25 5 waarin les wordt geven «nder gewone schooluren van negen tot half twaalf of van twee tot 4 u f50. Is de acte verplicht, zoodat les gegeven moet worden van half twaalf tot twaalf uur eu van vier tot vijf uur dan f100 vroeger f75. Dit is de globale wijziging. B. en W. kunnen zich hiermede vereemgen en Btellen voor deze aan te nemen. De heer van Dooren Dit advies regardeert alleen 't eerste adres, niet waar De Voorzitter: 't Tweede komt dadelijk. De heer Hoffmans De bij-acten, waarin geen les wordt gegeven, geven f 25 nietwaar De Voorzitter: 't Is om de ambitie tot studeeren te prikkelen. De heer Hoffmans de prikkel moet zijn het begrijpen van eigen welzijn als ze er geen ouderwijs in geven, behoeft 't m i. niet betaald te worden, anders natuurlijk wel mij dunkt 't zoo niet is in het belang der gemeente. Do VoorzitterDe meesten geven er onder wijs in slechts en Kelen niet; de ambitie is zeker veel grooter als men er ook eenig financieel voordeel bij heeften als de lust tot studeeren wordt aaugewakkerd, komt dit 0 i- zeker het onderwijs ten nutte. Aangenomen. De Voorzitter: liet tweede adres van de afd. Langstraat is om 5 pCt. in de pensioenfonds te storten De commissie stelt voor afwijzend hierop te beschikken ie. in verband met bovenstaande 2e princieel, daar ieder gepensionueerde tot zijn pensioen moet bijdragen. B- eu W. stellen voor afwijzend op dit adres te beschikken. Aangenomen. Deze regeling gaat 1 Juli a. s. in. 5 Voorstel tot verhuring van 't postkan toor aan het rijk tot 31 Juli 1907. De Voorzitter Op 31 Juli a. b. is de huur vau 't postkantoor om, en is door't rijk aan gevraagd om 't voor korten tijd te huren; wij hebben daarover met den miuister breedvoerig gecorrespondeerd, en zijn ten slotte eens ge worden om 't onder dezelfde bepalingen te verhuren tot 31 Juli 1907 voor f750, vroeger f 625,— per jaar. Aangenomen. 6 Wijziging begrootiug dienst 1905- Er zijn eeuige posten op de begrooting die gewijzigd moeten worden o. ra. exploitatie gasiabiiek verhoogd m,-t f 44,47 ver kleinere potten van 149 on 38,681/2 wat gevonden kan worden op meerdere opbrengst gasfabriek f1068 persoueele belasting eu verschillende kieiuere posten. Aangenomen- De heer van Schijndel: Waarvoor is die verhoogiug van den post van 't gasfabriek. De Voorzitter: Voor meerdere aankoop van verschillende artikelen, meters enz. De heer van Schijndel De post van de leiding te Bf.ardwijk i6 er die bijbegrepen, die niet betaald is. De heer Gragtmans U bedoelt wanneer Storuebrink betaalt. De heer van Schijndel- Ja ik bedoel degene die verplicht is te betalen, waarom zou hij 't niet doen. De heer van den Broek Dat zal ik wel zeggen, omdat ze niet gelegd is, zooals 't moet, dat heb ik wel gehoord van menschen, die 't weten kunnen. De heer van Schijndel Dan heeft Stome brink groot gelijk, als er weer geknoeid is, zooals dat meer gedaan wordt. 7. Aanbieding van het primitief kohier van den hoofdelijken omslag 1906. De Voorzitter Ik bied U aan 't primitief kohier van den H- O. en verzoek U eene commissie van onderzoek te benoemen. Gekozen de heeren Hoffmans, Baijeus eu Verwiel welke laatste echter buiten aan merking wenschte te blijven in diens plaats gekozen, de heer J. J. van D«oren. De heer Hoffman» De Putsteeg wordt nu door 't gemeentebestuur zoo goed in orde gemaakt eu nu wou ik vragen om ook eens wat aau den dijk te besteden, die bij slecht weer onbegaanbaar is, en dat gaat wel zonder veel kosten. De Voorzitter We zullen er aan denken. De heer v. d. Broek De rioleeriug aan de Westzijde der le Zeine is geheel verstoptis dat in onderhoud bij de gemeente of polder Da Voorzitter Bij de gemeente, we zullen ze open laten maken. De heer VerwielDe veranderingen aan de school en aan de kade zijn die geschied volgens een raadsbesluit. De VoorzitterToen de bovenschool ge bouwd is, zou reeds eeu verandering gemaakt zijn voor den toegang naar beneden maar dat is altijd blijven liggen en nu ter baud gepakt. Wat de haven betreft, is dat geschied 111 overleg met den thans overleden voorzitter van 't polderbestuur, de loswal voldeed niet, en nu waren we met keien enz. juist goed in de gelegenheid om 't in orde te maken. De heer Verwiel Mijn vermoeden is dan toch wel gegrond dat dat aan 't oordeel van den raad had moeten worden ouder worpen. De Voorzitter Indertijd heeft de raad zich geuit, dat een en ander zoo spoedig mogelijk moest gebeuren, eu dat is nu uitgevoerd dat hebben we in ons geheugen gehouden tot we 't kor.den doen op de minst kostbare wijze er behoefde geen nieuw besluit over uitge lokt te worden n De heer v. d. Broek De kade aan de Uost zijde is die voortaan voor rekening van de gemeente? De voorzitter: Voor den polder. De heer v. d. BroekDe secretaris zeide dat 't thans voor de gemeente was. De SecretarisNeen, 't blijft voor den polder, ik heb gezegd dat ik zulks vermeende. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de Voorzitter de vergadering. b. komen in de wichten 25/32 kilo's. De buidel in alle poorten is levendig en de prijzen g-an nog gestadig hooger. Ook voor leder is de opinie gunstig, de markt is zeer vast, maar toch zijn de prijzen nog ver van loorend. In vergelijking ran de leerprijzen in 1895 zou men minstens nog 10 a 20 cent per kilo hooger moeten gaan. Daar arbeidsloonen en looistoffen sedert enorm zijn gestegen, komt den leerfabriekant eene zoo danige prijsverbetering ruimschoots toe. DUSSEN, 10 Mei Botcrprijs per K.G. van f 0,71f 1.14, Middelprijs fl.OÖ. Aanvoer 171 K.G. Eieren 10,70 de 26 stuks. KAATSHEUVEL. Dc prijs der boter wa9 htden op de mijn, hoogste prijs f 1,27. middelprijs f 1,25. laagste prijs fl,10. OVERLIJDEN: Maurita Johanna Verhoeven 9 uind. Henricm Lambertus van Niinwc- gen 8 jaren Cunelis Melis 68 jaren. Adriauus de Bruine 10 dagen. GEBOORTEN: Pietrooclla Antonia Maria d. v. W. van der Mad en U. van der Pas Elisabeth Anna Henrietta Maria d. v. A. N. C. Gems en M. H. C. Simons. HUWELIJKEN: Gerardös van Veldhoven oud 27 jaren en Johanna Autonia van Es oud 24 jaren HUWELIJKS-AANGIFTEN: Adrianus Couwen- berg 40 jaren en Adriana Gertruda Veraa 35 jaren. PARIJS. Een ontzettende brand is uit gebroken in de Lederhal, di_* groote afme ting n dreigt aan te nemen. Tot dusverre geen persoonlijke ongelukken. (2e telegr.) De muren van het gebouw 2000 M2. oppervlakte, zijn onder donderend geraas ingestort. Hierbij werden verschil lende politieagenten gekwetst. De brand schijnt niet aan kwaadwillig heid le moeten worden toegesehreven. (3e telegr.) Dc brand heeft voedsel ge vonden in de licht-ontvlauibare sloffen en heeft alles vernield. De vaten met zurende voor looierij bestemd ontploffen na elkander, persoonlijke onge lukken, schijnen verder niet voorgekomen. Oorzaak onbekend. Naar wij vernemen, gaai; alle 7 ge meenten, nl. Waalwijk, Raamsdonk, Box meer, Eindhoven, Boxtel, Bergcnopzooin en Wijchen in beroep tegen het vonnis der rechtbank, inzake de erfenis van Cooth, contra rar. Rits. NIEUW KUIK. Cmcert te geven door de Liedertafel „Oefening baart Kunst* van Nieuwkuik en Onsenoort op Maandag H Mei 1906, in het café van den heer G. de B nt. Aanvang 7 uur precies. H-"I 'i I—-Jl—ü- L— 1-1 ,'i Ook steeds voorhanden tegen zeer billijken prijs. Levert ook alle diverse biljartspelen, waarvan vooral uitmunt het kegelvlot 't nieuwste op 't gebied van concoursen, hetwelk op 't oogenblik in verschillende café's met groot 8UCC63 wordt bespeeld. Verder verkrijgbaar alle biljartbenoodigd- heden, als: laken, Queuen, ivoren- en imhatictullen, pommeranzen, ouwels, etc. Reparatiën geschieden spoedig, net en billijk. WAALWIJK, 11 Mei 1906. De hoornveemaikt was vatdaag zeer goed voorzien en de handel wr.s geanimeerd Kalfkoeien prijzen van f 170.- - Kalfvaarzen prijzen van 1 105 Weivee prijzen van f 105 tot f 197-50 Wei lammeren aangevoerd 198 stuks prijzen van f 5.00 tot 12.25. Varkens aangevoerd 178 stuks prijzen van fi_. tot 113,25 Boter aangevoerd 748 kilogr. prijzen vanaf 1.12 fl 23 Èierenprijzen van 3 tot 3'/j cent per sluk- De buidenmaikt is tot eene ongekende hoogte eesteeen. Sedert 1895 betaalde men niet zulke prijzen al» thans. Prima Fray Bento» der nieuwe slachting zijn te Antwerpen niet onder fr. 90 te FABRIEK van Heelkundige Instrumenten, Uitgebreide keuze Machinale Slijp-, Polijst en Vernikkel—inrichting.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 10