1AASTBIGHTSGH HU. <L ME „DE ENGELBEWAARDER". Advertentiën. Attentie s.v.p.! P. Delftsche Zeisen Reclame. Frankrijk BUITENLAND. Engeland. België. Duitschland. Italië. B l N N F.N LAND."" Rusland. Als de ziekte tegen U is zullen de Pink Pillen met U zijn Van af heden verkrijgbaar: ■O alom beroemd oud 5 cent per glas. Sprang No. 6, Ouders, iets voor uwe kinderen Geïllustreerd Maandschrilt voorde Katholieke Jeugd. nog 16000 tot 20000 K.G. van het gemef halen. Me dunkt, d.t is nog al een sar- dige pacht. Ja, natuurlijk, mijnheer zou de boeren gauw rijk willen hebben. Er gaat heel wat af voor bewerking en bemes ting; en de tarra moeten we ook niet weg- oijferen. Maar er kan toch een aardig winstje opzitten. Waar ligt het nu aan, dat de eene boer meer bieten dan de ander van een bunder haalt en dat sommige boe ren zulk een hoog suikergehalte hebben.?' Dat haagt van verschillende dingen af, mijnheer. In de eerste plaats van het land. Het eene land is beter geschikt voor de suikerpee dan het andere. En dan hangt het verder af van den boer en van de ■treek. In de eene streek is men beter op de hoogte van alle kleinigheden van den bietenbouw. Doch de boer zelf, dat is het voornaamste. Hoe hij zijn land onderhoudt en bewerkt, en hoe hij bemest. De suiker biet is een dankbaar gewas. Maar men moet er wat voor over hebben. Ze kovt geld en zorg. En de boeren die er dat niet voor over hebben, deden maar beter geen bieten te zaaien, want zij zullen nooit groote wins ten maken. Hoe meer men voor de biet uitgeeft, des te meer winst maakt men. lu de eerste plaats moet de suikerbiet een rij ken bemesting hebben. Ik zie het nu al jaren bij mijn verschillende klanten Zij, die het meeste geld aan kunstmest uitgeven varen er het best bij. Er zijn boeren, die alleen stalmest aan de suikerbiet geven. Dat zijn de slechtste. Er zijn er die 200 h 300 KG. superphosphaat en 100 K.G. ChilissJpeter geven. Die halen meer Kilo's van het land en hun gehalte is ook beter. Doch de groote en goede bieteuboeren durven er nog anders aanstaan. Die geven van 600 eu 800 K.G. super en 300 en 400 K.G, Chili. #Toch niet in één maal* Neen, in twee, drie en sommigen in vier maal. Er zijn er die nog Chili strooien, als het land bijna met bieten bedekt staat dat wil zeggen, nls de bladeren bijna aan elkander reiken. Geloof me, er kan met een rijke bemesting heel wat uit den grond gehaald worden. Maar er is geld voor noodig. Óoch, daarom geren de fabrie ken ook voorschotten. De fabriek is ook beter met bieten met een hoog gehalte. yJa, dat denk ik ook wel." Nu mijn heer, hier moet ik uit. Verder goede reis En de man liet me alleen. Losse Wenken voor den Hoenderfokker. 1 Als hoenders gekweld worden door onge dierte, vermageren ze gaandeweg en de eieropbrengst vermindert. Men geve daarom de vogels gelegenheid zich te baden. In den loop of ren graaft men een gat, dat men vult met een mengsel van 3 deelen aarde en 1 deel kalk eu overdekt deze ruimte tegen den regen. Dit geeft den hoenders een gewenschte beweging, waardoor ze tevens van ongedierte vrij blijven. Deze moeten van zacht hout en niet dik ker dan een pink zijn.Spreek het diertje dikwijls op vriendelijke wijze toe, Be schut het tegen tocht, zonnehitte en kachel- warmte. Staat de vogel voor 't raam, zet hem dan even weg, als ge het raam opent. Doet ge dit niet, dan kan het beestje niet slechts verkouden en heesch worden, maar ook aan rkeumatiek in de pootjes gaan lijden. C. B. 31 BI. In de maand Mei worden voornamelijk de velden, die voederiapen, koolrapen en boekweit inoe'en dragen, in gereedheid ge bracht. Hiertoe is helaas de stalmest dikwijls niet voldoende. Wij kunnen niet aanbevelen geheel zonder stalmest rapen (dikke knollen) te planten, men geve dus een kleinere hoe. veelheid, maar over de. geheele vlakte, en brenge gelijktij lig per bunder 400-600 Kilo opgeloste Peru-Guano van Ohlendorff in den grond, door die met den stalmest onder te ploegen. Waar men tot nu toe de aardappelen niet met Peru-Guano mocht hebben bemest, kan men ook nog in deze maand, ja zelfs begin Juni voor het aanaarden circa 180 Kilo p°r H. A. uitstrooien, en dan langs de aardappelplanten verdeden. Op akkers, die voederrogge, klaverenz. gedragen hebben, en na de snede worden omgeploegd, zijn 250350 Kilo-Guano per H. A. dringend noodig. Deze akkers hebben reeds éénen oogst gegeven, zij het dan ook slechts als groen voeder. Nadat men aldus met Guano bemest heeft, kan men nog zeer goed een mengsel van erwtenhavergerst en ook paardeboouen zaaien en bekomt dan nogmaals een voortreffelijk voedermengsel, dat drels groen, deels gerijpt en gedorst, recht hooge opbrengsten levert. Dit is vooral in die streken hulpmiddel, waar klaver overwinter de, die van de muizen sterk geleden heeft en een slechten uitslag geeft. Men beproeve eens zulk een voedermen ging en bemeste rijkelijk met Peru Guano. inwoners heeft. Brussel met de voorsteden tezamen telt er 624,090 en Antwerpen 297,311, dan volgen Luik met 172,207 en Gent met 163,059 inwoners, terwijl de hoofdstad van de provincie Luxemburg, Arlon er slechts 11,006 telt. In België bereidt zich alle9 met kracht op de verkiezingf-n voor, vooral na den uit slag in Frankrijk. er en weinig katholieke zaak en tr zullen dat zich eer weer Voor en na ziet men in de bladen na pleiten over de verkiezingen en over de oor zaak van de overwinning vau het „lloc* Dat alle» helpt niets, 't feit is er en de kwestie is d*t er te stemmen zijn, d. i. de vele ja-en overheen gaan zal kannen wijzigen. Er zullen nu wel Frankrijk aanbreken Bommeu-antislagen, werkstakingen overal, tevredenheid heerscht bijna nergens in dit zwaar beproefde land. Een hevige brand is uitgebroken in de //Halle anx euirs'', die groote afmetingen dreigt aan te nemen. Nadere tijdingen ont breken. (Zie laatste berichten.) mooie ja' 2 Ter reiniging van den hoenderstal van ongedierte kan bloem van zwavel worden aangewend. Men brandt des morgens-natuur lijk als het hoendervolkje buiten is - een weinig zwavelpoeder op houtskool en sluit de deur tot den middag. Alsdan lucht men den stal, opdat de zwavelzuur des avonds verdreven zij. 3 Wanneer in uw buurt het mond- en klauwzeer heerscht, houdt dan het hoender- volkje binnen, want kwam het op plaatsen, waar het zieke vee vertoefde, of op de mest vaalten, dan zou het ook aangetast kunnen worden. Wel passeert deze ziekte gewoonlijk van zelf, maar de eieropbrengst lijdt er toch onder. 4 De hoeveelheid mest van een hoen ongeveer 10 Kilo per jaar. Voor groenten- en vruchtenteelt is hij uitstekend, vooral wanneer hij met water verdund gebruikt wordt. Het is wenschelijk den mest reeds in den stal met aarde te vermengen. is niet te veel met eivoeder hierdoor vaak maagziekte Men moet ze voeren, omdat ontstaan. Den eersten honger kunnen zij 's morgens met goed zaad stillen, dat desnoods flink gezwollen mag zijn. Met het begin van htt warmere jaargetij ir.oet het eivoeder dagelijks minstens twee maal versch klaar gemaakt wordeD, daar het anders zuur wordt en slecht voor de vogels is. Past op voor vogelmaden C. B. Algemeene Wenken. Geef uw kanarie een kooi van ijzerdraad, een vierkante, met een blikkeu schuiflade deze voldoet het best. Het hoofdvoedsel moet zijn zuiver zomer- raapzaad, dat een nootachtigen smaak heeft, met sla, muur, euz. als groenvoeder en in den winter in plaats hiervan stukjes vruchten. Ter afwisseling nu en dan wat kanarie, hennep, of msaizaad, eu eveneens een enkele maal een stukje hard gekookt ei. Geef geen aardappelen of brood en laat ook de suiker achterwege. Wat fiju zout of fijne muurkalk strooien op den bodem verdient aanbeveling. Maak dagelijks voeder- en drinkbakje schoon, plaats ze zóó, dat de vogel niet morsen kan. s Winters moet het diink- water de kamertemperatuur hebben. Bij mooi zonnig weer late men de kana rie baden, op ardere dagen niet en even min des avonds. Haal het badje na het gebruik weg. Keiuig de kooi geregeld ook de zitstokjes. Als lien die min rheuuintiek lijden. Als voorbeeld omtrent de waarheid der Pink Pillen laten wij hieronder de twee at testen volgen Voor eenigen tijd ontving de firma Bloek- poel drogist, Witlede Withstraatle 's Graven- hage, het bezoek van Mej. Maria van Kos sem, wonende 48 Koningsplein die het vol gende attest uit eigeu beweging af gege ven heeft. //Gedurende een jaar of vier was ik lij dende aan hevige pijnen in den rug en de beenen, het welk soms zoo erg was dat ik te bed moest blijven. Zelfs nog verleden zomer moest ik nog thuis blijven, wan! als ik maar even liep had ik pijn in den rug die hoe langer hoe erger werd en voelde mij zeer vermoeid. Thans kan ik naar waarheid verklaren, dat sedert ik eenige doozen Pink Pillen heb gebruikt is dat alles verdwenen en dank ik aan deze pillen mijne tegenwoordige gezondheid en levens lustigheid. Het volgends attest werd ons gegeven door den Heer C. Kruisselbrinke te Win ferswijk, ziehier wat hij ons schrijft z/Mijne vrouw was erg lijdende aan rheu- matiek in de beenen, zoodat zij met moeite kan loopen zelfs wanneer zij tr bed lag had zij pijnen. Door het gebruik van eeni- ige d'oozeu werd zij langzamer beter, wij hebben de behaudeliug voort gezet, eu kan U verklaren geen beter genetsmiddel ooit gekend te hebben want tegenwoordig klaagt zij niet meer over de geringste pijn, en ik raad ze een ieder aan en tevens de behan deling niet uit te stellen, want van af den dag dat men met behandeling begint, be gint ook de genezing.// De jicht en rheu- matiek zijn nauw verwand met de maag ziekten. Zij komen voort uit een onvol doende voeding en zijn nog te gevaarlijker daar zij achterhoudend zijn. De Pink Pil len die op de spiusel der maag werken, wekken de werkingen der spieren van dit orgaan op en doen de klieren werken die de maagsappen afscheiden. Als de spijsver tering goed is, zal het urine zuur zich niet meer door het lichaam verspreiden, en zal daarentegen er uit verdreven worden zoo als het behoort door de afscheidings orga nen eu niet meer door onze weefsels, spier eu loopen al waar het de rheumatiek ver oorzaakt om zich verder in de gewrichten der vingers, knieen vast te zetten waar het jicht veroorzaakt hetzij in de blaas en in de nieren wat men graveel noemt. De Pink Pillen zijn onovertreffelijk tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagkwalen, rheumatiek, neurasthenie. Prijs f 1.75 de doos f9.per 6 doozen, verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27 Rot terdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Tewfik-pasji heeft Donderdagmiddag den Engelschen gezant bezocht en daar voor stellen gedaan, die ten eenenmale onaanneme lijk waren en derhalve door den gezant beslist van de hand gewezen. De gezant waarschuwde Tewfik, dat de tijd begon te korten en dat niets dan volkomen inwilli ging der Engelsche eisc/ien aannemelijk was. Tewfik keerde terstond terug naar het p ileis, waar een ministerraad werd belegd. In het Lagerhuis heeft de heer Vivian een motie ingediend ten gunste van de ver mindering der uitgaven voor leger en vloot, waarbij hij een beroep deed op de Regee ring, om de kwestie van de verminderde bewapening voor de Haagsche conferentie te brengen. Sir Edward Grey, nam namens de re geering de motie aan en juichte haar toe. Hij zeide, dat de openbare meeuing in Europa nooit sterker in de richting van den vrede was geleid dan tegenwoordig en toch kwam er geen eind aan de drukkende uil gaven voor leger en vl ot. De Haagsche conferentie zou geen grooter dienst kunnen bewijzen dan door de voorwaarden, waarop de vrede te handhaven is, minder kost baar te maken. De volkeren wachten allerl ui aal op elkaar om tot vermindering der uitgaven over te kunnen gaan. Op de een of anderen dag moest er een den eersten stap doen. Wat wij op de Haagsche con ferentie kunnen doen, zal afhangen van het antwoord der overige Regeeringen. Hij hoopte, dat de motie door andere landen zouden worden opgevat als een uitnoodiging van het Engelsche Parlement om te ant woorden op de oproeping tot vermindering der bewapening. De motie werd met algemeene stemmen onder.luide toejuichingen aangenomen. In de op 10 Mei verscheneu Moniteur Beige, Journal officieel4 komt de opgave voor van het aantal inwouers in elke ge meente van het koninkrijk België op 31 December 1905. Wij zien daarin dat België than» 7,160,547 Zooals te verwachten was is het bericht, dat in Lotharingen, waar de keizer gisteren heengetogen is, een complot tegen zijn leven en een gioote hoeveelheid dynamiet ontdekt zou zijn, officieel tegengesproken, Wat er van aan is, valt moeielijk uit te maken het leek vooral daarom niet on waarschijnlijk, omdat juist in die buurt, ge lijk wij hebben gemeld, de vorige week een belangrijke hoeveelheid dynamiet gestolen is. De Berlijnsche correspondent van de Daily Mail vertelt nog, dat er al meer ge tracht is den keizer van het leven te be- rooven. Zoo zou er, volgens hem, aan boord van het schip der HamburgAmerika-Lijn waarmee de keizer eeu reis naar de Middel- landsche Zee wilde maken, omdat zijn jacht in reparatie was, eeu bom ontploft zijn, die zes matrozen verwondde en de eetzaal der officieren ten deele vernieldeer zouden planuen bestaan hebben, om den aanslag te plegen gedurende de zeereis. Te Milaan is een algemeene werkstaking afgekondigd bij wijze van arbeidersbetooging tegen het optreden der militairen te Turijn, waar stakers gewond zijn. De tentoonstel ling is gesloten en wordt van binnen en buiten bewaakt door militairen. De tramdienst is gestaakt. Onze Nederlandsche werklieden moeten leegloopen. De Kamer van arbeid heeft ook de alge meene werkstaking te Rome afgekondigd. Reuter seint uit Rome dd gistereD Tengevolge van de afkondiging der alge meene werkstaking in Rome zullen de dag bladen een sptciale uitgave doeu drukken, waarin aangekondigd word, dat zij niet zul len verschijnen totdat de drukkers liet werk hebben hervat. De tram loopt niet, de winkels zija ge sloten, afdeelingen infanterie honden de toe gangen tot de Kamer, de ministeries en de banken bezet. De wegen naar het plein Monte Citorico zijn afgesloten door ruiterij. Ook op verschillende andere plaatsen zijn opstootjes voorgekomen, maar volgens de laatste tijdingen verloopt de staking wederom. lijk schouwspel van de huizen wappprden vlaggen scholen, banken en officeele ge bouwen waren gesloten, de straten waren opgevuld met wandelaars cn uit de. kerken klonken de ionen van de feestgodsdienstoe- feningen. De czaar kwam van Peterhof op zijn jacht naar de hoofdstad om het par lement voor de eerste maal te openen de bruggen over de rivier en de Newakade waren natuurlijk afgezet en het bootenver- keer stond tijdelijk stil. De doema werd niet in het gebouw, waarin zij voortaan zal vergaderen, doch in het winterpaleis geopend. Na het uitspreken van een gebed las de czaar met heldere stem de begroetingsredc voor De mij door de Goddelijke Voorzienigheid opgedragen tar.k, aldus het voornaamste de< l der rede, te waken voor het welzijn van het vaderland, heeft mij bewogen de door het volk verkozenen tot medewei king aan de wetgevenden arbeid op te roepen. M*-t een vurig gt loof aan een gelukkige toekomst voor Rusland begroet ik in u bes- t* mannen, welke te verkiezen ik mijn ge liefden onderdanen heb bevolen. Ik ben overtuigd dat liefde lot het vaderland en vurige verlangens u bezielen en vereeuigen zullen hij den zwaren arbeid. Ik zal echter de door mij gewaarborgde instellingen onveranderlijk handhaven met de vaste over tuiging, dat gij alle krachten zult aanwen den ten bate van het vaderland, ter onder zoek van de nooden van den mij zoo Ier harte gaanden boerenstand, ter bevordering van de ontwikkeling van het volk en van zijn welvaart, overtuigd dat voor de groot heid en het welzijn van den staat niet slechts vrijheid maar ook orde op den grondslag van het recht noodig is. Mogen mijn vurige wenschen zich ver vullen d.it ik mijn volk gelukkig mag. zien en mijn zooa een krachtigen, goedgcorden- den ontwikkelden slaat kan nalaten. Moge de. e dag de verjonging van h> t Russische land in zedelijk opzicht en de wedergeboorte van zijn beste krachten toeteekenen*. De woorden van den czaar werden niet langdurige toejuichingen begroet. Daarna werd in het Taurische paleis de doema ge constitueerd. Vrijdagmiddag is de Rijksraad geopend, na het houden van een plechtige godsdienst oefening. Baron Ukskul, staatssecretaris, las een krizerlijke oekaze voor, waarin de benoe ming van Witte en van den vroegeren mi nister van justitie Manoekin tot leden van den Rijksraad werd bekend gemaakt. Na de verkiezing van graaf Solski tot voorzitter en van den staatssecretaris von Frisj tut ondervoorzitter, las Solski, e begroetingstoespraak voor, waarin hij er op wees, dit den Rijksraad een gewichtige taak wachtte, daar de nieuwe denkbeelden in overeenstemming moeten gebracht worden met de oude grondslagen waarop Rusland berust en met de eisohen van een gezonde ontwikkeling van den staat. Hij eindigde met het uitspreken van den wensch, dat de arbeid van den Rijksraad zegenrijk moge zijn. Opening der Doema. Bij heerlijk lenteweder vertoonde de Russische hoofdstad gistermorgen een vroo- Hollandsche Hypotheekbank! De instructie tegen de ontrouwe directeu ren der Hollaudsche Hypotheek bunk nadert haar einde. Dank zij het geduld eu de scherpzinnigheid van de rechter-commissaris, mr. Hij mans, geven de verzamelde gegevens thans eeu vrij volledig overzicht van al wat gedurende eeu jaar of acht gebeurd moet zijn. De beide beklaagden zien blijkbaar ook met verlangen het einde van dit voorberei dend gedeelte hunner zaak tegem iet, althans zij hebben de meest volledige inlichtingen verstrekt. Hoe hopeloos verward hun admi nistratie ook was, nauwkeurig is toch door hen van alle transactiën en handelingen aanteekening gehouden, zoodat er in hoofd zaak slechts wat geduld noodig was, om alles haarfijn uit te pluizen. Vooral jhr. De Geer had zorgvuldig alle aanteekeningen bewaard. Van de beide beklaagden is De Geer het zwaarst getroffen. Zijn voorkomen i9 lijdend e_ wekt deernis. Beiden hebben hun baard laten groeien, wat hen op het eerste gedicht haast onken baar maakt. N. v. N. Lustrumfeesten te Utrecht. Het Romeinsche circus zal 5000 toeschou wers kunnen bevatten. Voor de wedrennen zijn 11 nieuwe paar den uit Lithauen aangekocht. In 't geheel is de feestcommissie thans in 't bezit van 47 paarden. De Koningin—Moeder. Koningin Emma is gistermiddag te Neu- wied aangekomen. Van Burgsteinfurt wordt aan Tubantia gemeld Dinsdagnamiddag deed de vorstelijke fami lie met haar hooge bezoekster (Koningin Emma) een automobieluitstapje naar Bent- heim. Ongeveer een kilometer fau de stad, kwam de eerste automobiel met een slagerskar in aanraking, waarbij de inzittenden, H. M. Koningin Emma en de Prins van Bentheim eruit geslingerd werden, gelukkig echter zonder eenig letsel te bekomen. Het Vredespaleis. Uit Den Haag ontvangen we den uitslag van den wedstrijd voor het Vredespaleis. Geen Nederlander kouit voor op het lijstje le prijs f 12,090. L. M. Cordonnier te Rijssel 2e prijs f 9000 A. Marcel te Parijs 3e Prija f 7000: Franz Wendt te Charlotteuburg 4e prijs f 5U00 Otto Wagner te Weenen; een prijs van f 3000 aan Howard Greenley tn 11. S. Olin te New-York. en een prijs van f 3000 aan Franz Schwechten te Berlijn. De wiunaar van den eersten prijs zoo schrijft men ons uit den Haag er bij de heer Cordonnier uit Rijssel, is ongeveer 48 jaar Hij is de zoon van een timmerman aannemer en was oorspronkelijk bestemd tot officier van de genie, doch toen zijn vader zag dat hij zeer veel liefhebberij had in de architectuur, gaf hij hem een architectonische opleiding. Doordat hij in Noord-Frankrijk woonde was hij in staat 9tudie te maken van Fransche kasteelen en tevens bij zijn ontwerpen de Vlaau'sche en Hollan Ische kunst in toepassing te brengen O. a. is het Raadhuis te Dun.kerken door hem ge bouwd. Hij is ook ile eerste prijswiuner geweest bij de piijsvraug in 1885 voor de beurs te Amsterdam, welk ontwerp nimmer is uitgevoerd. Het nu bekrooude ontwerp Vredespaleis is uitgevoerd in den stijl der kasteelen in het Noorden van Frankrijk en in baksteen eu bergsteen opgetrokken met 3 4 torens, waarvan twee aan den voor gevel, tusschen welke de middenbouw verrijst. Het ontwerp dat den tweeden prijs behaalde i9 uitgevoerd in het karakter van het Petit Palais te Parijs. Het ontwerp dat den der den prijs verwierf is in /klassieke" stijl uitgevoerd. Het vertoont zuiDu-ordonnan- ties met een grooten koperen koepel be kroond. De vierde prijs viel ten deel aan een ont werp dat eenvoudig doch deftig is g< dacht. De vijfde prijs is iu Frahschen renaissance stijl met een lagen koepel, terwijl het ont werp dat den zesden prijs won een vooi bouw met fronton vertoont. Terwijl een koepel den middenbouw bekroont. Arbeidscontract. Bij de voortgezette beraadslaging over 't arbeidscontract betoogde de minister, dat het betalen tijdeus ziekte is overeenkomstig de nationale rechtsovertuiging. De Minister haudhaafde zijn standpunt dat hier niet wordt vooruitgeloopen op de Ziekteverzekeringswet. De arbeider krijgt eenvoudig eeu vorderingsrecht op den patroon tot uitkeering van zijn loon, maar bij die actie zal bij zijn ziekte moeten bewijzen. Nu is beweerd dat de werkgever die actie niet zal afwachten, maar liever maar dadelijk het loon zal betalen, doch dat achtte de Minister geen reden om den werkman het vorderings recht te onthouden. Doet men dit, dan zou de arbeider rech teloos staan. Voorts wees de Minister er nog op, dat het nooit, de bedoeling is geweest loonsver- goeding toe te kennen bij verhindering wegens militaire plichten. Daarna kregen we behandeling der artike len waarop een groot aantal amendementen waren ingediend door mr. Aalberse, Schaper, De Klerk, Drucker, Heemskerk, enz. Verschillende werden verworpen. Aange nomen zijn een amendement van den heer Heemskerk, bedoelende loonuitkeering, gedu rende betrekkelijk korten tijd. Daarna werd het regeerings artikel aangenomen. Aanbevelend, CAFÉ HAVEN. Ondergeteekende bericht bij a^». ,-ïf* deze dat hij van den CAPEL- SCHEN DIJK is verhuisd naar alwaar tluns de zoovele jaren gunstig be kend staande verkrijgbaar zijn. Bij voortduring beleefd aanbevelend, SPRANG, 3 Mei 1906. Wilt gij uw kinderen aangename en tevens nuttige lectuur verschaffen, teeken dan in op Prijs f 1.32 franco per post. De eerste aflevering van den nieuwen jaargang is 1 MEI verschenen Op aan vraag zeuden wij gaarne een proefnummer gratis. Adres Stoomdrukkerij van hot R. K. Jongeas- tweeshuts, Tilburg.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 6