Provinciaal Nieuws. China BINNENLAND. Heclame. Altijd welkom te AYaalwijk da verantwoordelijkheid, want het is ons onmogelijk in hun denkbeelden iets misda- - dip-* te zi n Eon voorstel van de Polen om aan de commissie van het adres een memorie voor te mogen leggen, die den toestand in het koninkrijk Polen van het nationale stand punt voorstelt, w rd aangenomen. Witte moet in den iiussischen rijksraad aangeraden hebben, de amnestie ie ver— leenen, daar dit z. i, het eenige middel was om dn onrust in den lande tot bedaren to brengen. Al# de rijksraad den keizer de amnestie aanbeveelt, zal de keizer niet wei geren. Sjipuf wilde een voorstel doen tot wijzi ging der grondwet. In 't adres van antwoord aan den czaar wordt gezegd, dat de doema met hem: de grondslagen der vertegenwoordiging wil volmaken, en samenwerken tot nut van 't vaderland, om in Rusland de nieuwe begiu- s len in te voeren. Eerst was men verheugd cvsr 't manifest van 30 October, doch dit werd verduisterd door het wreede optreden en terechtstellen. Men vraagt verder een verantwoordelijk ministerie: vrijheid van geweten, van het woord, voor de drukpers, van vereeniging, staking en vergadering, daar zonder deze grondslagen de hervorming van do sociale toestanden ondenkbaar is. Voorts, gelijkheid voor de wet voor alle burgers' afschi-fli <g van de doodstraf, be vrediging der behoeften van de landbou wende bevolking en van den arbeidersstand, en eindelijk verhooging van de volksont wikkeling, alsmede bevrediging van de eischen van de afzonderlijke landaarden, welker geestelijke vereeniging alleen mogelijk is door met de eigenschappen van elk af zonderlijk rekening te houden. Teu slotte vraagt bet adres algeheele po litieke amnestie als eerste onderpand voor een wedefzijdsche overienslemiuing tusschen Keizer en volk. Het lijk van Gapon blijkt gevonden te zijn in een villa, die reeds 6 April voor den zomer gehuurd was door iemand uit St. Petersburg. De eigenares liet de ge huurde vertrekken openbreken, toen de huur der maar niet kwam opdagei. Op een ge sloten privaat vond men toen onder een pelsjas het geworgde lijk van den ex-pries- tir; het gelaat was geheel brum, de neus was verdwenen, een van de oogen w. s uit dc kas getreden, de mond stijf gesloten. Men vond in zijn zakken een krant van 9 April en een retourbiljet naar Oserki (de plants, waar de villa staat). Niet onmoge lijk vcht men het, dat Gapon elders ver moord is en dat ziju lijk toen in de villa is verstopt. De val van Port—Arthur. De ingenieur Plotnikol, die na de bezet ting van Port Arthur, de stad eerst verliet, geelt in de Fel. Caz. nog meer bijzonder heden over den val der vesting. Ilij verloor alles: vrouw, kind en zijn gehcele bezitting. Na Kondratenko's dood, vertelt hij dan, had er een krijgsraad plaats. Behalve Slössel waren daar slechts twee ollicieren voor capi- tuleereu later voegde zich Reiss met tegen zin bij hen. Alle andere officieren waren er strrk tegen. Toen het besluit bekend werd, riep een zekere Pavlof, etn kantoorbediende, die in een der forten dienst deed, uit „Verraad. Slössel verkoopt ons Hij werd voor die woorden tot den strop veroordeeld, maar dank zij de tusschenkomst van een 6U0-tal kameraden kwam hij vrij. In een geheime bijeenkomst van burgers werd toen besloten Slössel uit den weg te ruimen en het opperbevel op te dragen aan generaal Smiruot. Het lot wees eeu goudgraver, een zekeren Wassiliëf aan om Slössel te doodeu maar op weg naar het fort om een hand granaat voor dat doel te haleu werd hij door een Japansch projectiel gedood. Drie dagen later, vóór er een nieuwe loting had kunnen plaats hebben, rukten de Japanners de stad binnen. Er waren nog 13.8UÜ weerbare ver dedigers. Vóór de overgave liet Slössel 100.000 projectielen, die zich in den toe stand bevonden, vernietigen. Er was nog mondkost genoeg, op zijn minst vcor drie maanden. komen verrassende berichten, verrassend voor hen, die steeds den reus zich als lui, sla pend voorstellen en nog maar niet aan het denkbeeld gewend zijn, dal hij is ontwaakt. Tot opper-inspecteur, of hoe men liet noemen wil, van de douane, die tot nu toe onder leiding van een Engelschman, sir Robert Hart stond, is thans bij keizerlijk besluit een Cbiuees benoemd. Alle beambien, meest Europeanen, komen nu ouder Chineesch gezag te staan, en wat het meest verrassing wekte is, dat geen enkele der vreemde mogendheden, zelfs Japan niet naar het schijnt, te voren in dezen maatregel is gekend. laten en in een andere, die volgde, den tocht moesten voortzetten. Ned. Vlootverccnlglng. Naar wij vernemen, gaat de voorbereiding tot oprichting eetier Nederlandsche Vlootver- eeniging uitstekend. Al? alles naar wensch gaat, zal nog deze maand de vereeniging worden opgericht. Hei voorloopige comité is reeds geconstitueerd- het bestaat uit personen van allerlei richting en stand. N. Crt. De Koningin—Moeder. Van bevoegde zijde bericht men, dat van een automobiel-ongeluk, aan H. M. de koningin-moeder overkomen geen sprake behoeft te zijn. Gaande per automobiel van Burgsteinfurt naar Bentheim, kwam dit rij tuig in aanraking met een slagerswagen, waardoor de machine zoodanig werd bescha digd, dat de inzittenden, Hare Majesteit de koningin-moeder cu de vorst en vorstin van Bentheim, de automobiel moesten ver- Goed nieuws uit onze omgeving is ons altijd welkom en wij zullen met belang stelling het volgende berichtje van een Gor- kummer lezen. Het zal eveneens voor velen onzer waardevol nieuws zijn. De heer G. Weil, wonende Lindeboom 224 te Gorin chem, deelt ons mede: Gedurende den laat- steu tijd had ik onophoudelijk een knagen de pijn in het kruis van den rug, die me verschrikkelijk hinderde in mijn weik, wanneer ik bukken moest, was deze pijn niet om uit te houden, 's Nacht» durft de ik me niet in mijn bed om te draaien uit vrees van de selierpc steken de urine was bewolkt en liet een bezinksel achter en liet gebeurde dikwijls dat ik du'zelingeu kreeg en sell meriugen voor de oogen. Ik Wjs bij liet minste wat ik deed ver moeid e.i wist niet wat ik moest beginnen toen men mij attent maakte op Foster's Rugpijn Nieren Pillen, ik begon deze te gebruiken en bet verheugt mij U te kun nen mededeelen, dat ik totaal genezen werd. Ik ben U erkentelijk voor zulk em goed werkend middel, en zal dit met vertrouwen mijn inedemenscben kunnen aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Rugpijn duidt aan dat er een overmatige hoeveelheid urinezuur in het lichaam is. Dit vergif veiourzaakt de urine ongesteld heden want het verstopt niet alleen de nieren, doch belemmert teven» de kanalen welke van de nieren naar de blaas gaan en tegelijkertijd brengt liet de prikkeling en ontsteking in de blaas met zich mede. Het urine-zuur is dc hoofdzaak der blaasontste king, van stoornis der urine, van het verlies van eiwitstoffen enz. Festers Rugpijn Nieren Pillen lossen het urinezuur op en helpen de nieren om het op natuurlijke wijze af te voeren. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Niereu Pillen geefl, dezelfde die de Heer C. Weil gehad heelt. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waal wijk verkrijgbaar bij de firma W ed. Orie-Du- mouün, Markt. Toezending gescbisdt franco na ontvangst van postwissel ii f 1,75 voor één of f IU voor zes doozen. Steunt dc Kutholieke Pers. Wij lezen in de Mededeelingen van het Centraal Bureau voor de Kath. Soc. Actie: In ons volgend nummer zal worden gelegd het nieuw te verschijnen vlugschrift Steunt de Kath. Pera. Wij vestigen daarop reeds nu de aandacht o:\zer Plaatselijke Comité's. Immers het groote belang bij het steeds ruimer verspreid worden van de katholieke Dag- en Weekbladen springt iedereen in 't oog. Maar bovendien hebben wij, mannen van de K. S. A., een zwaren plicht van dank baarheid te vervullen tegenover onze Kath. Peis 1 Zonder baar zoo krachtigen en onbaat zucbtigen steun, zou de K. S. Actie, niet in zes maanden tijds geworden zijn, wat ze nu reeds is. Dat hebben wij voor een zeer groot deel aan onze katholieke Pers te danken. Geen Plaatselijk Comité moge dit verge ten 1 Bovendien zal in bet volgend nummer der Mededeelingen een artikel voorkomen, waarin zal worden aangegeven, op welke wijze de Plaatselijke Comité's praclisch ds Kath. Pers kunnen steunen. Dien weg mort 'i toch nit. Wij moeten de vlugschriften ruim ver spreiden, maar ook tot praclische resultaten zien te komen Lundwcerplichtigcn. De Staatscourant bevat een koninklijk besluit, wa .rbij geregeld wordt bet verleenen van schadevergoeding aan landweerplichtigen tijdens hun opkomst oLder de wapenen. Het verzoek moet gericht worden aan den minister van oorlog door het hootd van het gezin of degenen in wier onderhoud de dienstplichtige voorziet. Arbeidscontrust. De Tweede Kamer ze'te het debat over 't Arbeidscontract voort, ui. wat betreft de behandeling van zieke inwonende knechts of dienstboden. De slotsom was dat liet regeeiingsartikel dat deze materie regelt in dier voege, dat de patroon verplicht is tot behoo-lijke verpleging en verzorging, werd aangenomen met dien verstande, dat zulks vervalt als bij overeenkomst ander» is be paald. Dc Cblnecscüe missie- Tegen het eind dezer maand wordt in de residentie verwacht een bijzonder gezant schap uit China, aan het hoofd waarvan ge plaatst zijn Z.Ex, Touang Fong, ond~rkoi.ing van de provinciën Foo-Kieu en Tsjè-Kiang, en Z Ex Nai Hou g T jie, minister van eeredienst, en w.lke missie verder b'slaat uit een talrijk gevolg van aanzienlijke per sonen. Aan dit buitengewoon gezantschip is bij bijzonder besluit van Z M. den Keizer van China opóedragm zich op de hoogte te stellen van de staalkundige, administratieve en staathuishoudkundige instellingen van ons land. Uit goede bron vernem n wij, dat het gezantschap voornemens is een tiental d.»gen te 's-Graveuhage te verblijden, ian*aar uit het verschillende reizen in ons laud zal oudernemen om de voornaamste instellingen op verschillend gebhd te bezoeken. De beide hoofd«n cn de verdere leden van de bijzondere missie zullen in Den Hang hun intrek ntmen in het Hotel den Ouden Doelen. Kiesrecht-kwestie. Maandag 28 dezer zal de jaarvergadering van den Alg. Bond van R. K. Kiesvereni gingen plaats hebben in Het Kasteel van Antwerpen te Utrecht. Behalve cukele voor stellen van huishoudelijkeit aaid, rakende de. financiën en de samenstelling der agenda, komen aan de orde de verschillende moties, die door 21 aangesloten kiesverenigingen zijn ingediend in zake liet kiesrechtvraag- stuk. Het bondsbe^uur heeft de wensch n, iiv deze motiën uitgedrukt, geresumeerd en verzameld in één enkele motie, die aldus luidt „De Algemeene Bond van R. K. Ki s- vereefligiugen in Nederland, „O; dat door de tegenwoordige regeering in de naaste toekomst in het vooruitzicht i» gesteld een voorstel tot grondwetsherzieni- g o. a. ten doel hebbende de regeling van liet kiesrecht aan den gewonen wetgever over te laten „O; dat het mitsdien te eeniger lijd weti- schelijk en zelfs noodzakelijk kan blijkt n, dat de Algem. Bond van R. K. Kitsver. in Nederland zich uitspreke over wijzigingen in de wettelijke bepalingen, regelende het kiesrecht, aan te brengen „O; dat aan een deugdelijke bespreking dezer kwestie in de kiesverenigingen en dei: Boud een schriftelijke voorbereiding zeer bevorderlijk moet zijn „besluit een commissie te benoemen van vijf leden, aan welke wordt opgedragen de kwestie van het kiesrecht aan een nauwkeu- iige studie te onderwerpen, daarover een uitvoerig rapport uit te brengen en dit in te.leveren bij het bestuur, uiterlijk biniipu zes maanden na lieden. Dit rapport worde door het bestuur, al of niet voorzien van zijn opmerkingen, ter bespreking toegezonden aan de aangesloten kiesverenigingen, ten einde een vruchtbare discussie op de eerst volgende algemeene vergadering mogelijk te maken. Financiccle Hcriclitcn. De 4 pCis. Pandbrieven der Iusulaiic Hypotheekbank te Zierikzee ziju opgenomen in de officieelc Amsterdamsche beursnolee- aing; de aanvraag om opname is geschied door de zes volgende Amsterdamsche ban kierskantoren de Incasso B*uk J. Fred. Baugert Co Boele van Ifensbroek Ger- desCramr.rus TheijseLeembruggen, Guépiti Muisken en J. A. Mathe» Co. Wij vernemen dat op 12 dezer reeds voor een bedrag van f 536400 aan Pandbrieven in omloop was en op dien datum 1 601525 aan IlypothekeD uitstond. Wel een bewijs dat deze jonge instelling zich in ongeveer een jaar tijds flink heeft ontwikkeld. De Pandbrieven der Insulaire zijn groot f 1000f 500. f 100—en f50 en tot den koers van 100 °/0 verkrijgbaar. De Bank is hier ter stede vertegenwoordigd door de Heeren W. Timmermans Zonen. WAALWIJK, 16 Mei 1906. R. K. Vereeniging; van Kantoor en llundelsbcdicndcn. Maandagavond ten 81/» uur had op de zaal Musis Sacrum4 alhier, de lezing plaats van den weled. gestr. Heer A. C. A. van Vuuren, daartoe uitgenoodigd door de R- K. Vereeniging van Kan toor en Handelsbedienden alhier. De zaal was vrij goed bezet en de presi dent der vereeniging de heer C- v. d. Bergh opende de vergadering en riep spreker en 't publiek een hartelijk welkom toe. De heer van Vuuren krijgt daarna het woord. In zijn inleiding biedt spr. zijne verontschuldiging aan voor de teleur stelling van verleden week en roept ook deze in als hij thans misschien door dezelfde oorzaak te kort mocht schieten. Hij geeft te kennen hoe gaarne hij naar Noord-Brabant en vooral naar dit gedeelte komt. Het doel is voor de jeugdige vereeniging eene propaganda lezing te houden, te pogen sympathie daarvoor te verwekken. Ik heb me daar, zoo gaat spr. verder direct toe bereid verklaard, maar verzocht geen onder werp te publiceeren men zou dan spoe dig zeggen, wat wil hij ons nog van 't nut van vakvereenigingen gaan vertellen, en dan zou men al weinig belangstelling hebben gezien. Het verheugt mij zeer u hier te zien, meteen had ik de ken nismaking met de ingezetenen van Waal wijk moeten derven, en ten tweede 't symphatiebewijs voor de jonge vereeni ging. Ik wil u dan spreken over t nut van vakvereeniging, die niet is een kind van onzen tijd, geen vrucht van 't soci alisme, geen kerkelijke instelling, maar wel een kind van katholieken-huize nl. de gilde der middeleeuwen. Dan geeft spreker eene korte uiteen zetting van 't geen de gilde was, haar doel c.n werking, wijst op de goede hoe danigheden, maar ook op feiten, en komt tot de slotsom, dat de vakvereeni gingen, met wat daarmee in verband staat, niets nieuws onder de zonne zijn. De gilden werkten daardoor zoo gelukkig, omdat 't vak werd hooggehouden, daar er geen werkman was of hij had bewijzen van bekwaamheid afgelegd. Het wegvagen van die gilden door de revolutie, dc vrijheid van nering, ambacht en bedrijf, bracht èn naddcl voor patroons èn voor den werkman, maar plaatste de patroon economisch zwakker tegeno ver zijn afnemer, dan de werkman te genover zijn patroon ook tegenwoordig is men zoo vlug met te zeggen, de patroon is dit, de patroon is dat, een uitzuiger enz. maar dc patroon staat dikwijls zeer economisch zwak tegenover den afnemer. We vragen ons niet af. welke econo- mische oorzaak er is die een patroon dwingt den prijs zijner artikelen te ver lagen, en daardoor op zijn beurt een ander dit ook te doen; als dit wat meer geschiede, zou men de patroon ook wel eens gelijk gaan geven, nl. de teuge- looze concurentie roept èn voor patroon èn voor werkman groote misstanden in 't leven dit mogen wij wel in 't oog houden en gaan begrijpen. Er is een nieuwe strooming gekomen. Men heeft begrepen dat men het ambacht in eere moet houden. Er is een tijdperk geweest, dat iemand van ontwikkeling alleen de man is handenarbeid werd niet geëerd en nu erken ik volkomen de groote noodzakelijkheid van 't onderwijs, maar gelukkig is men ook gaan begrij pen, dat vak-onderwijs dringend noodig is er is belangstelling gekomen, in de steden, maar ook op 't platte land; en alles spant zich daarvoor, zoowel patroons als daarnaast de gezellen-vereenigingen. Deze laatste organisaties staan dikwijls nog in een slecht blaadje, juist of 't vij anden van de patroons zijn dat is een verkeerde voorstelling en de fout ligt bij de organisatie zelve, die dikwijls naar buiten den indruk gaf, der pa troons onaangenaam te willen zijn. Wat is daarvan de oorzaak 't Kwaad van 8/i der verecnigingen is dat men daarin eene kleine rumoerige partij de baas laat spelen. In de Kath. pers is er terecht op gewezen dat de S. D. A. P. in ons land 6800 leden telt, en een prententie heeft ze als geene enkele andereen die kleine groep, waarvan de meeste leden nog geen ar beiders zijn, geeft zich uit als de arbei derspartijgeeft zich uit als was zij de eenige pleitbezorgster der verlangens en wenschen der arbeiders. Hoe is 't moge lijk dat zij nog zulk een invloed uitoefe nen,? leden naar de Kamer zenden zoo'n invloed bij verkiezingen werkstakingen hebben r Dat komt omdat die 6800 zich over alle organisaties hebben verspreid, er. daarin naar voren gedrongen en daar de lakens uitdeelen, zij hebben besluiten en moties de wereld in gezonden, als te zijn van de geheele organisatie de kleine rumoerige minderheid roert zich druk, terwijl de degelijke, flinke leden, denken hun plicht te doen door kalm te blijven, of niet bij zulk eene vereeni ging te gaan, d. i. de groote kwaal. Zoo gaat 't ook in de onderwijs-we- reld. Vraagt men mij 't oordeel over de openbare school, dan zou ik moeten zeggen, dat er onder de onderwijzers te groot aantal socialisten zijn, dat een gevaar oplevert voor onze jeugd en ons land, maar of 't zoo erg is als 't zich laat aanzien, dat geloof noch hoop ik maar stellen de anderen daar geene andere vereeniging tegenover en pro testeeren zij niet tegen de resoluties enz., die door sommigen de wereld wor den ingestuurd, dan is dit als spraken zij namens allen, alsof alle onderwijzers zoo waren. Ik ben overtuigd dat het gros van ons volk te soliede isziet naar Frank rijk, daar zijn zoovele kalme, rustige burgers, die in stilte hun plicht ver vullen en denken dat 't dan goed is, d. i. 't ongeluk en de kwaal der maat schappij; naast die rumoerige moeten de gelijke en deugdelijke vereenigingen ge plaatst worden. De katholieken moe'en flinke vereenigingen stichten die uit komen voor hunne goede eigen opinie. In dergelijke vereenigingen treden ook de kalme deugdelijke elementen, niet alleen de heethoofden 1 anders krijgen we weer dezelfde kwaal, allen moeten er hun plaa's nemen, dan kan ze spreken namens en voor allen. Meent niet, dat ik behoor tot diegenen die denken dat eene vereeniging alles is. Boven de vcreenigingsplichten, staan de plichten van onzen staat, gaan de plichten van ons huisgezin voor, maar ook dit mag niet te ver worden gedre ven men blijve evengoed huisvader, als evengoed vakman. Men moe1 daaren boven voorzichtig zijn met het stichten van vereenigingen, wachten tot de tijd er iijp voor is. Ik heb hiermede gezegd, wat ik meende te moeten zeggen het vereenigingsleven moet doordringen; deze jeugd'ge ver eeniging heeft goede vooruitzichten ik heb er tenminste goede verwachtingen van en waaromten eers'e omdat zc heeft de sympathie van geestelijkheid cn patroons 2e, omdat zij in den goeden geest werkzaam wil zijn, nl. de kennis vermeerderen ontwikkeling, wat kan iemand daartegen hebben, dat zal iedereen toejuichen eigen positie wordt daardoor verbeterd en de patroon vaart er wel bij, dat geeft dus onderlingen s'eun. Zoo ziet u zal deze vereeniging in den goeden geest werkzaam zijn wie in de termen valt, trede toegeeft verder bewijs van sympathie door donateur te worden en de vereeniging in s'aat te stellen spoedig een cursus te openen cn een bibliotheek te slichten, want ook in deze moet iedereen zijn plaats vinden, de besten moeten er zijn, de meer kalmen behooren er thuis, en daarnaast klinke 't woord van diegenen die door een of andere oorzaak meer op den voorgrond treden. Een enkel woord van dank, namens de vereeniging aan u allen voor uwe tegenwoordigheid, dat geeft steun en kracht, een woord van persoonlijken dank aan heeren geestelijken cn anderen, uw hier-zijn zal veel meer indruk op de verdere ingezetenen maken, dan mijn zwak woord in het belang der vereeni ging. Zal deze avond geslaagd blijken aan U de eer, is hij niet geslaagd aan mij dan de oneer. (Applaus). De president bracht daarna hartelijk dank aan den heer A. C. van Vuuren, en sprak de hoop uic, dat de krachtige woorden ingang bij allen zouden hebben gevonden, en succes zullen hebben, en dat de heer van Vuuren nog meermalen in ons midden zal optreden, verder dankte hij allen voor de goede opkomst. Daarna verkrijgt onze ZEerw. heer Pastoor, met de weleerw. heeren Hordijk en Kluijtmans aanwezig, 't woord en zegt o. m. Een der uwen fluistert mij in 't oor, mijnheer pastoor zoudt u ook niet eens een woordje zeggen »dat doe ik met genoegen, daar ik elke gelegenheid aangrijp om van mijne belangstelling, niet alleen in 't geestelijk, maar ook in 't stoffelijk welzijn van Waalwijk te doen blijken. Op de eerste plaats breng ik dank aan den geachten spreker, die van 't vorstelijk 's-Gravenhage, als afgevaardigc der Zeven-bergen naar de vlakte van ons Waalwijk is afgedaald. Zeker zijn er misschien voor U, sprekers hier geweest, die het hunne met meer knal-effect ten beste gaven, maar uwe rede was duide lijk en practisch; juist zooals ik ze zoo graag hoor, geheel naar mijn zin, ik hoop dat de jongelui komen in den warmen gloed van 'tKath -Soc.-vereenigingsleven. Dan roep ik de nieuwe vereeniging van harte welkom; ik doe dat des te liever, omdat zulk eene vereeniging dikwijls veel kans beloopt te varen onder neu trale vlaguw president is mij een waarborg, dat gij zult varen onder ka tholieke vlag en u zult aansluiten, bij de Kath. Soc. actie, welker president hier tegenwoordig is; dat uw vereeniging op stoffelijk gebied veel goed zal be werken, daarvoor getuigt de wetenschap van uw president, zijn pas afgelegd examen. Ik zal mijn best doen spoedig de bisschoppelijke goedkeuring te ver krijgen en U dan in te lijven in 't groote leger der K. S. A. Terecht werd door den geachten spreker gewezen op eene zekere bedaardheid. Uwe vereeniging zal uwe sociale belangen bevorderen, maar ook moet zij zich toeleggen, ter bevordering der onderlige broederschap, wijl uwe leden hoofdzakelijk allen aan vreemden haard leven, opdat gij moogt zeggenhoe zoet en aangenaam is het, als broeders in deze vereeniging saam te zijn. Treedt in 't spoor U door den spr. aangegeven en aangesloten bij de K.S. A. sta U de door de Oranje's zoo geliefde spreuk voor oogen»L'union fait la force"; mogen allen saamwerken aan 't geestelijk en stoffelijk welzijn van U allen en vooral van ons dierbaar Waal wijk. (Applaus). De president brengt een woord van dank aan den ZEerw. heer pastoor, voor zijne hartelijke woorden, den president der K. S A. voor zijne tegenwoordig heid en sluit daarna de vergadering. Mutinée Licdertufcl. Hoewel het warme, schier middenzo- mersche weder Zondag j.l. het bezoek aan de Concertzaal niet bijzonder aan lokkelijk maakte, was toch Musis Sacrum tot in de uiterste hoeken met een aan dachtig luisterend publiek gevuld. Wij verheugen ons daarover, wijl wij in die trouwe opkomst het bewijs meenen te vinden, dat, in weerwil van den toene- menden zucht naar sport op allerlei gebied, toch ook de liefde tot de edelste ailer kunsten, de toonkunst, nog steeds den boezem der Waalwijkers warm doet kloppen. De Liedertafel had ook dit maal weer succes van haar werk. Wel klonken de stemmen, waarschijnlijk door de groote warmte in de zaal, en het openstaan van vele deuren en vensters

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 2