■■■■■li Slaapkam er - 4 meublementen. P. C. van der Meuten Zonen. Gemengd Nieuws 1 Burgerlijken Stand Ji u B Antoon Tielen, Permanent geëxposeerd BEDDEN MATRASSEN, DEKENS IJZEREN LEDIKANTEN enz NIEUWS UIT KAATSHEUVEL, Kerknieuws. H andelsberich ten F ij ne Lu xc-A r tikelen Galanteriën, enz. Verkoop uitsluitend a contant zonder korting. Pensmarkt 32 en 33VBOSCH. Phot, album en prijscourant op aanvrage franco WAALWIJK. KAATSHEUVEL. Nieuwe zending Rijke - en prachtige sorteering. Het meest gesorteerde, ver trouwde adres WAALWIJK. zullen op Dinsdag den 22 Mei a s te 's-Bcsch in de citadelkazerue aanwezig moeten wezen, teneinde bij de militie te worden ingelijfd. De jongelieden, die den aanstaanden wintercureus voor het voorbereidend militair onderricht willen bijwonen, znllen zich voor 1 Juni a. 8. ter secretarie dezer gemeente mooten aanmelden. De vergadering van den raad alhier zal worden gehouden op Zaterdag den 19 Mei 1906. des voormiddags te half elf uur, Onderwerpen ter behandeling 1. Mededeeling ingekomen stukken 2. Benoeming onderwijzer aan de o. 1. school in de Nieuwst raat. 3. Vaststelling staat hoofdelijkeu omslag dienst 1905. 4. Vaststelling staat hondenbelasting dienst 1905. Toen de heer L. K. Woensdagavond bezig was met het fietsen te lecj-en, raakte hij door een ongelukkig toeval vau den weg af en kwam met fiets en al in een «loot tarecht Met veel moeite gelukte het hem op het droge te komen en kon hij met eeu nat pak zijn ouders gaan verrassen. Dezer dagen verschrok door een weg waaiend papier het paard van den voerman K. Van schrik vloog het armo dier terug en viel bewusteloos tegen den grond. Met veel moeite kreeg de voerman zijn paard weer op de been en kou met eenig letsel aan zijn paard zijn weg vervolgen. Iu de hedenmorgen gehouden vergadering van den gemeenteraad werd tot ouderwijzer aan de openbare school iu de Nieuwstraat benoemd de hrer van Balkom met 5 stemmen. De heer van Zuijlen v«rkreeg 1 stem. In een volgeud nummer geven wij vad deze vergadering een gedetailleerd verslag. VBIJH.-CAPPEL. Bij de Woensdag ten raadhuize gehouden aanbesteding van het ma ken van een havenschoeiïug enz. alhier, werd ingeschreven als volgt II. Hermans, Vucht. J. Quirijns, Capelle (N.Br.) A. Verhagen, Made f 2760 2796.50 2860— 2890 - 2995 r, 3010 3091.— 3109— II Michaël, Loonopzand, (L.-dijk). A II. van der Pluijm, Dussen. C. P. Treffers, Capelle (N.Br.) C N. Kleinloog, Vrij hoe ven-Cappel. A. en P. de Gouw, Waspik. Het werk is aan den langste» inschrijver niet gegund, als zijnde f 260.boven de be- grooting. RAAMSDONK, 18 Mei. Bij het trokken van een met grond beladen kipwagentje op e«n werk in het Dombosch alhier, struikelde het 6 jarig paard van B. A., waardoor het wagentje over de achterpooten reed Deze werden zoo zwaar gewond, dat men het dier he«ft moeten afmaken. Dezer dagen geraakte de hand van den heer A. v. D. bij het schoonmaken zijner fiets bekneld tusscheu het sueldraaieud achter wiel en het slikbord. Zij werd zwaar gewond zoodat de geneesheer haar heeft moeten ver binden. Gisteravond werd in de consistorie dor Ned. Ilerv. Kerk aanbesteed het bouwen eener kosterswouing en van eeu iijkenhuisja Laagste inschrijvers waren voor de woning de heer D. Klein f 1322 en voor het lijken huisje, de heer D. P. vau Suijlekoin f 385. WASPIK, 18 Mei. Naar wij vernemen is onze kegelclub «Door eenvoud groot", tellende zeventien leden, van plan dezen zomer een groot concours te houden. Vergadering van Stemgerechtigde Inge landen vau de Juffrouwweide en Zeijlmaus- polder ouder de gemeente Waspik, Capelle, Dussen en Meeuwen op Vrijdag 27 Mei, des morgeus half elf uur in het café Van Beurden te Dus»en. Aan de orde is 1. Rekening van Januari 1904 tot 30 Januari 1905 (tot 27 Mei ter inzage bij den Secr.-penningmeester.) 2. Verkieziug bestuurslid wegens periodieke aftreding van den heer Jac. Boelen. 3. Vergunning tot het leggen van een heul NIEUWKUIK. Gisteren hield het oude gilde van St. Joris hare jaarlijksche potver- leeriug. Nadat men des morgens eerst ecne plechtige H. Mis, die voor de zielerust der afgestorven leden werd opgedragen, had bij gewoond, giug men gezamenlijk naar het lo kaal van den heer Merkx, waar de vereeni ging gevestigd is, om daar verder den dag iu f;ezellig samenzijn en het nuttigen van een ekker potje gerstenuat door te brengen. Deze week gaf onze liedertafel «Oefening baart KuubI" iu het café van den heer De Bont eene uitvoering, die wij iu alle opzichten goed geslaagd kunnen noemen. Do verschil lende zangnummers werden op uitstekende wijze door haar vertolkt, waarvoor het publiek dan ook telkens dankbaar applandiseerde. Ook de komische pcènes vielen bijzonder goed in den smaak en hadden veel succes. Het ging er gezellig toe en de lachspieren werden dik wijls hevig iu beweging gebracht. Een lief bruidje Begin dezer week zou het huwelijk voltrokkeu worden tusscheu een zeker jongmensch uit de naburige ge meente II. met een nog jeugdig maagdelijn uit onze gemeente. Op het raadhuis aange komen, bleek het den ambtenaar vau den Burgerlijken Stand, dat de noodige «tukken voor het huwelijk bestemd* niet volledig waren. Er zou dus den volgenden dag getrouwd worden. Het bruidje keerde naar de woning harer ouders terug, doch kreeg het in den loop van den dag te kwaad met hare moeder over 'een zeker geval. De twist liep daarbij zoo hoog dat er eene flinke kloppartij volgde tusschen moeder en dochter, waarbij de laatste de baas bleek te zijn. Na do handtastelijk- heden met hare moeder scheen de woede der toekomstige jonge vrouw nog niet geheel be koeld, waarom het trouwmutsje, voor deze gelegenheid expres gekocht, het moest ont gelden, door dit geheel aan flarden te scheuren Voorwaar een ideaal vrouwtje 1 HEUSDEN. Met genoegen vernemen we dat de zoon des burgemeesters, de heer P. Hon- coop Jr. bij het te 'B-Uage gehouden monde ling examen voor caudidaat—secretaris ge slaagd is. DUSSEN. Door het comité zich ten deel «tallende, het tot «tand brengen van een stoomtramondernemiug in de Bommelerwaard en 't Land van Heusden en Altena, is aan de gemeenteraden en waterschapsbesturen een uitvoerig adres gericht, waarin de plannen, kosten en bronnen daarvoor worden uiteen gezet. Te late ontvangst dwingt ons deze circulaire tot een volgend nummer te laten liggen. KAATSHEUVEL, 19 Mei 1906. Een prachtig voorbeeld De lieer L. v. d. Hoven, schoenfabrikant alhier, is met zijn wei kliedon overeengekomen zijn winkel aan den kant te doeu. Zijn arbei ders zullen dan echter 2 p'Jt. minder loon ontvangen. Of dit naar den zin is van zijn volk, behoeft niet gezegd te worden Moge spoedig meerdere patroons volgen. Op hol. Toen de heer v. D. dezer dagen met zijn wagen bij v. B. stond, schrok eensklaps het paard en sloeg op hol. Iu woeste vnart ging het tegen een lantaarnpaal, die stnk werd getrokken. Ook enkele Toompjes langs den weg zijn zeer beschadigd. Gelukkig werd het beest nog in tijds tot staan gebracht. Baldadigheid. Hoorde n en goruiraeu tijd hier niets meer vaD baldadige handelingen, tot onzen spijt moeten we echter weer zoo'u ongelukkig zaakje melden, Een paar lui kregen twist, die zoo hoog liep, dat tot handtastelijkheden weid overgegaan. Eindelijk moesten het de ruiten van zekere K. ontgelden deze werden kort en klein geslaan. Dubbel feest. Donderdag 11. vierden de ech'e'Lden A. van Gestel den dag, waarop zo voor 40 jaar geleden zich iu het huwelijk begaven. Het ontbrak hen dien dag niet aan belangstelling. Op dienzelfden dag werden ook «Twee zielen gloeeud aaneengesmeld, «Of vast, geschakeld en verbonden „Iu lief en leed". Zijn dochter huwde. We kunnen niet nalaten hen beiden harte lijk te feliciteeren. Concours Donderdag n r zul de kegelclub «Oefening baart kunst" deelnemen aan het kegelconcours te Oosterhout. We hopen, dat onze jonge ver- eeuiging een flink succes zal hebben. liet drama te Gendringcn. Naar men verneemt, gaat dr. Rupert de geneesheer uit Gendringen, die door een half krankzinnigen patiënt met een hamer werd mishandeld sterk vooruit, zóó zelfs dat hij Dinsdag met het zach te weer geruimen tijd in den tuin van het Gasthuis heeft gewandeld en geze ten. Indien het, wat te verwachten is, zoo doorgaat, zal dr. Rupert vrij spoedig cn volkomen herstellen. Driedubbele schipbreuk. Een telegram uit Berlijn van eergiste ren, te Londen ontvangen, zegt dat de avondbladen het bericht inhielden, af komstig van Cuxhaven en Helgoland, waarin wordt gemeld, dat drie Duitsche zeilschepen zijn vergaan op de Noordzee tengevolge van een storm, eenige mijlen ten Westen van Helgoland. De namen van die schepen zouden zijn ilngras*, >Emile« en »Sophie«. De drie bemanningen, samen 70 kop pen tellend, zouden zijn omgekomen. Te water. Groote ontsteltenis ontstond gisteren morgen te half twaalf op den Vleuten- schen weg te Utrecht, doordat nabij den molen de Kat een kinderwagen met twee kleintjes het water inging. Het meisje, dat den wagen voortschoof, had zich even verwijderd en in hetzelfde oogenblik greep het ongeluk plaats- De wagen rolden van den hellenden kant af en de beide kleinen, één van onge veer l1/» jaar en de andere van pas enkele maanden, gingen met een vaartje het water in en kopje onder Gelukkig kwam er onmiddelijk hulp opdagen in den persoon van een heer, die zonder aarzelen in het water stapte en het oudste kind dadelijk weder op het droge bracht Het andere wicht was echter geheel onder water verdwenen en kon niet zoo spoedig gevonden wor den. Toen het eindelijk opgehaald werd was het geheel blauw. Reeds vreesde men het ergste. Een dokter kwam er aan te pas. Niet zonder moeite mocht men er in slagen, het leven in het klei ne lichaampje te doen terugkeeren. Zuidelijk bloed- Woensdagmorgen vielen op de Noordblaak te Rotterdam plotseling eenige schoten. Een vreemdeling staande tegen het postkantoor schoot een revolver af in de richting der ves tibule van de Wisselen Effectenbank, ter wij! hij in de andere hand een doek hield. Het blaek dat zijn tegsnstandsr eveneens met een dolk gewapend iu het gebouw der bank gevlucht was. De politie wiBt beide vreemdelingen te arresteeren. Het waren twee Spanjaarden die ruzie hadden gekregen over een ontslag. De patroon, een koopman ilfl in scheepabenoodigdheden, had den ontslagen bediende een dolksteek iu den hals toegebracht, waarop deze zich van zijn revolver bediende. De dolksteek bleek zoo ernstig dat de ge wonde naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Door revolverschoten werd, wonder boven wonder niemand getroffen. Sper Ibunknn weeën. Sinds een viertal weken logeerden te Maas tricht in een der hotels een heer en een dame, welke, naar schatting, ieder ruim 40 jaren oud waren. Ze zeiden van Pajijs te komen, om hnu geluk bij de Clubs de Bienfaisance te beproeven. Doch groot was huune teleurstel ling, toen ze vernamen dat het met de club «gedaan" was, zoodat ze, naar hnu beweren, ook nog ieder f20 kwijt waren, welk ze bij de club hadden gestort, als entréegeld. In middels leidde het paar een leventje van vroo- lijken Frans Iu 't hotel beschikten ze over J een paar kamers, en aangezien de hotelhouder het tweetal reeds meerdere malen onder zijne gasten had mogen tellen, die steeds trouw hnn- ne verplichtingen waren nagekomen, genoten beiden zijn volle vertrouwen. Wat zij verlang den kr<gen ze. Toen re een negental dagen reeds tot werkeloosheid gedoemd waren, gaven ze als hun plan te kennen, dat zij naar Vaals wilden vertrekken om daar «aan den slagn te komen. Edoch, l.un reisplan stuitte af op de ziekte van de dame toen deze echter hersteld was werd de heer ziek, en nauwelijks was hij beter, of de dume moest weer naar bed. Gedurende die ziekteperiode besteedde de hotelhouder vooral grootste zorgen aan zijne gistenVan geld hoorde of zag hij even wel nietsmaar, dat zou wel terecht komen! Donderdag van eerverleden week veroorloof de hij zich e\euwel de vrijheid Mijnheer en Madame de rekening le presenteeren. Tot zijn spijt kou Mijnheer evenwol do rekening niet voldoen, dewijl hij slechts Rumeeusche specie had, en die omzetten.. 't is waar, dat zou wel gaan, doch dan zou hij 300/° verliezen, en dat was toch erg jammer. Hij zou daarom eene naar eene Brusselsche wisselbank telefo neereu. wélke in direct verband stond met eene Rumeensche bankinstelling. Zaterdag vóór 8 dagen deelde bij daarop den hotelier mede dat hij bericht had gekregen hij zou zijne Rumeensche specie kunnen inwisselen tegen een verlies van Blechts 35 centime per 100 francs. Dat was nog te doen en de geld kwestie zou derhalve spoedig geregeld zijn. Den daarop volgenden Maandag-echtend om streeks haif elf, verliet het echtpaar het hotel om het geld op de post te gaan halen ze zei den tegen half één terug te komen om op dat unr te diueeren. Ze wisselen hun Rumeensche specie vermoedelijk echter nogwant sinds dat gedeukwnardig oogenblik zijn ze niet rarer teruggekeerd, en de hotelhouder vreest met grooten vreeze een fraaien deun te kunnen fluiten naar de 300 frs. welke hij ongeveer van hen te goed beeft. Slechts eukelo toilet artikelen, wat vuil ondergoed en eenige oude kleedingsfukken hebben ze op hnnue slaapka mer achtergelaten, ook een doosje met visite kaartjes, gedrukt bij eene Amsterdamsche firma, wat vermoeden doet, dat zij ook iu Amsterdam hebben gespeeld. Watersnood te België Te Leuven ziet het tr allertreurigt uit. Het II, v. A. schrijfl De burgemeester laat bij plakbrief weten, dat liet «tadswater tot Woensdag afgesloten is. De scholen zijn gesloten. Veel werk huizen liggen stil en al de diensten zijn ontredderd. De troepen ruimen het slijk weg Vele hoveniers zijn totaal geruïneerd e>: werklieden verliezen al hunne meubelen. In de meest beproefde strat*n zijn de kas seien opengebroken. Cesarsberg is half weggespoeld. De Me chelsohe baan ligt tusschen twee hoogten van verscheidene meters en is gansch over dekt met weggespoelde bootnen Heel de Provinciestraat is opengebroken. Het water staat op sommige plavtsen twee manshoogten. Buizen van gas en waterlei ding zijn doorgebroken. Overal hebben erge grondverzakkingen pKats gehad. De St Jacobswijk is erg getroffen. Vele huizen zijn ingestort. De achterschuur van het kerkhof is op de spoorbaan geslagen geheel het kerkhof staat onder water. De lijken spoelen uit hunne graven. Op de Gcldenauk-che baan zijn vele huizen op het punt in te storten den b'woners wordt veiboden in hunne hui zen te gaan. Weei.ende vrouwen liepen rond, inlich tingen vragend over den toestand van fami- leden die ontbreken. Van vele zijn de meu belen en huisraad vernietigd. Een kunstenares, die een man is. in zich de kracht om thans eerst groote dingen te scheppen. De Nederlandsche kunst mag van dezen kuns'enaar nog veel verwachten. De heer Jeltsema hoopt binnen eenige maanden weder in zijn ware gedaante zijn vaderland en zijn geboorteplaats, waar zijn ouders nog leven, te komen bezoeken. (Hbld.) In het «Nieuwsbl. v. Ned.werd dezer dagen medegedeeld dat een beeldhouw ster van naam, die nog voor enkele jaren den prix te Rome verwierf, mejuf frouw F. J. steeds als meisje beschouwd en als zoodanig ook bij den burgerlijken stand ingeschreven, gebleken was een man te zijn. Het verhaal kwam op het eerste gezicht ongeloofelijk voor, doch het is ons ge bleken dat men hier inderdaad te doen heeft met een kunstenares, die blijkt een kunstenaar te zijn. De beeldhouwster van voor enkele weken, mejuffrouw Free Jeltsema, is in werkelijkheid thans de Jeltsema. Eenige weken geleden is de 26 jarige kunstenaar uit Nederland naar Italië vertrokken waar hij thans werkzaam is. Free Jeltsema werd te Uithuizen in de provincie Groningen uit eenvoudige ouders geboren en op gezag van den ge neesheer dier plaats bij den burgelijken stand ingeschreven als zijnde van het vrou welijk geslacht en werd ook aldus opge voed. «Zij» bezocht de school, werd te Amsterdam leerlinge der rijksnormaal school voor teekenonderwijs, kwam later aan de rijksacademie voor beeldende kunsten en werd spoedig een kunstenaar van naam, getuige den prix den Rome, dien zij wist te verwerven. Herhaalde male toefde zij ter wille der kunst in Italië en te Parijs en woonde daar steeds op kamers. In de laatste jaren echter rees allengs twijfel en ofschoon haar vrouwelijke ge laatstrekken en dik hoofdhaar ieder anders deden vermoeden, kwam ten slotte de zekerheid, dat zij tot het >sterke« geslacht behoort. Natuurlijk zijn toen de noodige stappen gedaan om naar de wet de vergissing te herstellen aan alle wettelijke forma liteiten, die vele waren, is nu voldaan en nu staat Free Jeltsema ingeschreven bij den burgerlijken stand, zoodat hij ook zonder grondwetsherziening in het kie zerscorps kan worden opgenomen. Een paar weken geleden is de »herboren< kunstenaar naar Italië vertrokken. Hij gevoelt zich na zijn wedergeboorte zoo gezond en opgewekt mogelijk. Bevrijd van allerlei sombere gedachten, die hem vroeger wel eens kwelden, wijdt hij zich met opgewektheid aan de kunst en voelt Gouden feest van mgr. A. D Smits tc Tilburg Donderdag werd het gouden priesterfeest van den beminden pastoor-deken, mgr A. 1). Smits, 13 Januari 1833 geboren en 17 Mei 1856 priester gewijd, luisterrijk gevLrd. Tilburg's mooiste plein was door het Hanze gilde «St. Phocas", in een lustterreiu herschapen, de kerk was in hare architectonische lijnen gansch ver sierd, draperieën, schilden en groen maakten een indrukwekkend geheel. Statig klokkengelui verkondigde den vooravond ten 6 ure de opening van het feest en het was ol dit het sein was om alle vlnggen uit te steken, want van uit de nederigste stulp tot van dï hoogste buizen op den Heuvel, niet een uitgezonderd, woei iu een ommezien Neer- laud's driekleur. In den morgen van Donderdag werd de hoog eerw. jubilaris ruim half negeu afgehaald aan de pastorie. De eerste beilwensch werd hier gebracht door de kindereu, die bij monde van jongejuffrouw E. llouben mgr. met het feest gelukweuschta. Bruidjes, koor cn schildknapen gingen den jubilaris vooraf en begeleid door zijn knpe aneu, oud—kupelauen eu Tilburgs geestelijke zonen, schreed de grijze, doch krachtige priester-jubilaris zijn kerk binnen, onder het gezang «Veni Creator." De plechtige 11. Mis, die toen volgde werd opgedrageu door mgr. met assistentie der kapelaans van de St. Josephskerk. Na het Evangelie hield de oudkapelaan thans pas- toor van VVauroy, de zeereerw. heer J. Gluu— demans, de bekende redenaar een indrukwek kende feestrede, waarin zijneerw. het vijftig jarig priesterleven van mgr. Smits aan de feestvierende parochianen ontvouwde. Toen de zegen met het H. Sacrameut gege ven was en de officianten zich van hunne gewaden hadden ontdaan, bood de oudste kapelaan van St. Joseph, de weleerw. heer A Senger8, namens de parochie liet faestge scfienk aan, bestaande iu 14 kruiswegstaties. Mgr. Smits dankte diep geroerd voor de hulde hem gebracht en voor het kostbare cadeau Nauwelijks waren de laatste woordeu door de ruime gewelven weggestorven of daar weergalmde uit een jongenskoor, versterkt door 4 mannenstemmen, de priester cantate van P. J. Jos. Vrancken. Indruk maakte deze zang op allen, niet hot minst op hem wieu de.'.e gold. Middelerwijl werd de stoet wederom opge steld en de jubileerende Herder naar de pastorie geleid. Van de receptie, die om twaalf uur begon werd druk gebruik gemaakt. üp de kiosk hadden muziekuitvoeringen plaats door de N. K. Harmonie en de dag werd verder iu algemeene feestvreugde door gebracht. Ontelbaar waren de felicitaties en geschen ken. o. a. twee geschilderde ramen, verschil lende kerksierraden enz. Een onvergetelijke dag voor den hoogeerw jubilaris en voor Tilburg. Nog ceu gouden priesterfeest. Eergisteren vierde de weleerw. heer R. J v. d. Heijden, rector der eerw. zusters onge schoeide Carmelitessen op het kasteel van gravin d'Ursel te Dussen, zijn gouden pries terjubileum. Een grootsch feest was het, voor geheel Dussen, en vooral het klooster met omgeving en de prachtige laan, waren zeer i ijk versierd. Talrijke felicitaties kwamen in, o. n. van alle Nederlandsche bisschoppen en van een Amerikaan eken prelaat (rector v. d. Hoijdeu was 45 jaar pastoor iu staat Michigan). De plechtige Hoogmis werd opgedragen door den jubilaris, geassisteerd dooi deu Zeereerw. heer II. C. Baekers, pastoor te Dusseu en den zeereerw. heer vau Dooren pastoor der parochie Do Polder. Da Zeereerw. heer Baekers hield de feestpredicatie. Cursus voor organisten in R. K. Kerken. Door bemiddeling der R. K. geestelijkheid is in het jaar 1904 in Noordbrabant eeu cur sus opgericht voor organisten iu R. K. kerken. Die cursus zal 21 dezer eindigen en bij die gelegenheid zal in de II. K. kerk te Geldrop oen uitgelezen programma voor orgel en kerkgezang bij den R. K. eeredien6t worden uitgevoerd, ingeleid, onderbroken en gesloten door redevoeringen van de heereu VV. H. van Besouw eu prof. Aut. Housen. De heeren Kallenbach, Tychou, C. Klijn, W. J. Re ijniers en J. Bots, organisten, resp. te 'sllortogen bosch, Helmoud, Haarsteeg, Tilburg en te Gemert zullen de orgelmuziek voor hunne rekening nemen en verschillende vierstemmige en Gregoriaansche kerkgezangen zullen door koren worden ten gehoore gebracht. Varkens aangevoerd 90 stuks prijzen van f7.— tot 113, Boter aangevoerd 918 kilogr. prijzen vanaf 1.16 j U f 1,24 Eiereuprijzen van 3 tot 3'/j cent per sfnk. F"**7 Nog Jterds blijft de huidenmarkt in zeer vaste stemming verkei ren en er schijnt vooreerst geen vooruitzicht te bestaan op prijsvermindering.. Men zal dus eerst bet volle zomer-ei zoen moetea a!wachten, om misschien wat billijker te kunnen koopen dan thans. Alles wijst er op, dut de prij zen, die weikeli k eene hoogte bereikt hebben, zooals maar zeldzuam in de looieiswereld bekend' was, zich vooreerst zullen handhaven. De voor raad in Havre, Hamburg en Antwerpen etc. is tengevolge van betrekkelijk groote aanvoeren in de laatste weken toegenomen, maar niet zoodra is er passende w «ar aan de markt, of er komen koopers voor directe behoefte in de looierij op dagen. Zoo o. a. is Engeland sterk met orders van prima waar gezouten huiden te Antwerpen opgetreden, wat sedert gernimen tijd niet heeft plauts gehud. De ledcrmaikt is aldaar zeer vast en uit Noord-Aroeiika schrijft men, dat er in del lederindustrie eer.e ongekende bedrijvigheid heerscht In België en Frankrijk is men niet zoo opiimistifch, doch men leeft op hoop, dat er weldra voor getabriccerdo waar een betere markt zal te con.'tateeren zijn. In ons land gaan de prijzen weinig omhoog; de looierij doorleetteen ongunstiger) tijd. De schoenenfubiieken werken druk, maar men klaagt zeer terecht over geringe verdiensten en langzame betalingen. Inl. schors zonder handel, met het oog op het naderend nieuwe gewin. Vreemde looimiddelen prijshou dend en vast bij geregelden omzet. DUSSEN, 17 Mei Boterprijs per K.G. van f 0,88, f 1.16, Middel prijs f 1.00. Aanvoer 104 K.G. Eieren 10,70 de 26 s uks. KAATSHEUVEL. De prijs der boter was htden op de mijn, hong-te prij3 fl,30. middelprijs f 1,25. laagste prijs f 1,15. V HUWELIJKEN: Henricus Vors enbosch oud 28 jaren en Cornelia Petronel* Eibers oud 25 jaren OVERLIJDEN Adrianus Cornelus Zijlmans, wduwnnar van Adrianu Maria van der Heijden 71 jaren. GEBOORTEN Theodora Maria d. v. VV. G. van Heesch en M. Pols Adrian* Johanna d. v. A. II. van Eeten cn M. F. Heeffer Geertruida, Johanna, Maria d. v. A. J. de Ruijter cn M. J. de Werd. Fianciscus, Murinus: z. v. II. J. Pnpenhoten en H. C. Hoppenbrouwers Petronella Walthera °P°"j d. v. M. J. van Assen en A. 11. van den Houdt. De beket jonge GEBOORTEN: Hendiikns Johannes, z. van J. B. Dingemans en M. C. van de Louw. Hen drik* Maria, d. van J.Vrinten en C. Netten. Dymphna Johanna Maria, d. van U. J. Pols en Th. Beaart. Johannes, z. van P. C. d; Rooij en A. de Rooij. llenrica Cornelia Maria, d. van P. vbb Wezel en M. Morval. Bertha, d. van J. Voogd en C. Netten. OVERLIJDEN: Co>nelis Nerings, weduwnaar van Heil»je Swart, 72 j. Adriana Groe- nendaal, echtg. van Pieter van Laarhoven, 36 j. Joannes Josrphus Timmers, 3 m. Cornelis van Oosteihout, 8 m. Cor nelia Petronella van Loon, 21 j. Hen- drikus van der Sander, weduwnaar van Maria van Gurp, 63 j. Lambertus van Berkcl, weduwnaar van Hendrika van der Velden, 59 j. HUWELIJKEN: Jacobus Musters en Maria Ver hoeven. Froncitcua Laroscn Martha van Boxtel. Joannes Antonius Verschuren en Cornelia van Berkel. Joseplius Eve- I rardus Marinus Wijtvliet en Helena Mari» van Lier. Wilhelmus Melis en Anna Cornelia Conwenbei g. Thomas Corneiie Ligtvoet en Martha Klijndijk. Jacobus van Zon en Cornelia Ypelaar. Adrianus Cornelia Vloemans en Cornelia Maria van Gestel. Lcecdert Pols en Sijke Bos. voorl Vo derri alle ook gen. De bij c gers al d klee verl naai W. J. F F. A. M ziel nen dag zoo WAALWIJK, 18 Mei 1906. De h&tdel was heden vlug ter hoornveemarkt, als gevolg van ruimen aanvoer, zoowel van kalfkoeien als weivee. Kalfkoeien prijzen van f 170.— tot 225.— Kalfvaarzen prijzen van f 155.— tot 202.50. Wei vee prijzen van f 100 tot f 150. Weilammeren aangevoerd 205 stuks, prijzen van f 6.25 tot 12. Hoogste prijzen der 5e klasse, Trekking vac 16 Mei. Prijs v. f 1000 No. 19837 400 4300 7699 11667 87-12 200 611 14556 13172 100 15037 7<U3 6194 7845 20480 12632 2720 Trekking van 17 Mei. Prijs v. f2000. No. 4910 1500. 13548 5000 6689 1000. 9908 11168 19144 4455 400. 17928 200. 18901 19889 251 100. 20326 11539 13489 11819 18347 Vei E Wa de Lai noj acl: pli' ont mi I aar oni zot soc to

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 10