Derde Blad. buitenland!" Provinciaal Nieuws. ffi I)e steeds st jgende Huidenmarkt. Frankrijk Spanje. Rusland. Engeland. België. Duitschland. Italië. Balkan. BINNENLAND. Nummer 41. Zondag 20 Mei 1906. 29e Jaargang. De Echo van het Zuiden. '■Ml besparen de koning heeft daarom ook het ontslag aan 't ministerie Scruiiuo geweigerd. Op verzoek nemen wij onderstaande over uit de Ned. Lederindustrie Veertien dagen geleden hebben we doen uitkomen voor zoover dit ten minste nog noodig is 1 hoe we na den korten tijd van flauwte weer zoo spoedig een omhooggaande markt voor onze grondstof hebben te constateeren. In een ommezien herlevendigde de stemming en dat op een tijd, wanneer we meestal eer het tegendeel waarnemen. De lust tot koopen vergrootte bij den dag en daarmede groeide het vertrouwen van de importeurs, die van de gunstige stem ming steeds meer voordeel trekken. En nog zijn de prijzen der ruwe waar niet tot staan gekomen. De huidenhandel en de looierij schijnen beide bepaald zenuw achtig en gejaagd aangelegd te zijn te genwoordig. Men koopt maar raak en ontziet niet om nog maar telkens meer te besteden. We maken ons werkelijk bang, dat de boel spaak loopt en er een débacle voor de looierij uit voortvloeit Waar men ook leest en ziet, overal is 't rijzing, rijzing. Inlandsche huiden en vellen, La Plata's, Columbia's, Kaap, Chinahuiden, enz. enz-, alles is nog »en hausse*. Wat zegt men er wel van, dat de met het zeilschip »Cecilia« ver wachte 12.250 Fray Bentos Saladeros ossenhuiden van 15 a 20 K. G. 87 frs., die van 20 a 25 K. G. 89 frs., die van 25 a 32 K. G. 90 frs en die van 32 a 40 K G. 89 frs- opbrachten, d. w. z. 3 francs meer dan de Liebig lading per str- »Heelsum« Hoe zijn de prijzen te rijmen, welke eveneens besteed werden te Antwerpen bij een verkoop per in schrijving van 699 Fray Bentos Salade- ros koeien uit het stoomschip >Ittersum«, en welke 86 frs. voor koeien van 14 a 20 K. G. 88 frs- voor die van 20 a 25 K. G. en 9OV2 frs. voor die van 25 a 28 K G, bedragen, 't Is warempel, of men tegenwoordig zijn verstand kwijt raakt. Wat moeten die huiden wel aan leer kosten De menschen worden in dezen nieuwen tijd meer en meer volgestopt met kennis, het wetenschappelijk peil wordt van jaar tot jaar hooger, maar aan eenvoudig rekenen schijnt men niet meer te doen. Dat is niet meer noodig zeker, of is men er soms van overtuigd dat tegen den tijd, dat die huiden leer zijn geworden, de prijzen van 't product 10 a 20 pet. gestegen zijn en dus in evenredigheid zijn der huidennoteeringen. We hopen 't van harte, maar twijfelen er hard aan. Wij voor ons zouden 't er meer mee houden, om niet zoo fel te zijn met het inkoopen, zoo lang mogelijk te wachten, opdat we er 't onze toe bij zouden dra gen, dat de prijzen der ruwe waar ten minste niet meer zullen stijgen. Een kalme huidenmarkt en een beter leven diger stemming voor het product zou, dunkt ons, heel wat rationeeler en meer gewenscht zijn. Vecht evenwel maar tegen de feiten, die net andersom zijn 1 Want een feit is 't, dat alle huiden en vellen duur, veel te duur verkocht wor den, ja dat zij ongekende prijzen halen. Omgekeerd is 't echter nog lang geen feit, dat het leer naar rato zulke goede prijzen zal opbrengen. Iedereen wordt op de huidenmarkt op zijn beurt door zijn collega's meegesleept en is bang zijn deel niet te krijgen en het treurige re sultaat is, huidenprijzen, waarvan men alleen zeker weet, dat ze veel te hoog zijn. En hoe doet men met het leer Als men een partij te verkoopen heeft, dan is men eveneens bang zijn deel niet mee te krijgen en heeft men ook een dergelijk treurig, evenwel net omgekeerd resultaatleerprijzen, waarvan men alleen zeker weet, dat ze veel te laag zijn. Daarom met alle man aan 't werk om in dit laatste verandering trachten te bren gen 1 Tot zoover genoemd blad. Tot waardig slot kunnen wij mededee- len dat de droge Cuyaba Cibils bij in schrijving werden verkocht voor vijf iot tien francs boven taxatie. Zijn die prijzen ooit beleefd Is het mogelijk dat de looier zonder eene prijsver hooging van twintig procent op het leder deze inferieure soort huid werken kan Envoor welke prijzen staat de looier ook thans nog zijn leder af! lieken, 20 liberalen eii radicalen, 10socialisten 1 Uaensist. De vier andere provinciën, die ni«t aan herkiezingen onderworpen zijn, tellen 81 leden. De Kamer telt dus 166 leden, ver deeld als volgt93 Katholieken, 43 libera len, 28 socialisten, 2 Daensisten, alzoo 73 niet-Katholieken. De meerderheid bedraagt op het cogen- blik 20 stemmen aan den Katholieken kant. De socialist Dr. v. d. Brink, die in België lezingen ging houden, is uit 't land gezet. Volgens opgaaf der prefectuur van politie te Parijs waren er Maandag in het departe ment 81.000 werkstakers en Donderdag 68.600. De automobielfabrikanten hebben, op de toezegging des ministers Clémenceau dat afdoende maatregelen zouden genomen worden om hunne werklieden die arbeiden wilden te beschermen, Maandagochtend te acht uren hunne werkplaatsen weder geopend en een groot aautal van 't personeel heeft er gebruik van gemaakt, in 't bijzonder aan de fabriek der firma Dion-Bouton, waar 2100 van de 2500 zulks dedeu. Aan den andoren kant heeft het „comité van actie" der lcdigloopende metaalbewerkers te Puteaux eene bekendmaking aangeplakt, al de Fransche en buitenlandsche vereeni- gingen opsommende, die den werkstakeuden steun hadden toegezegd, verklaiende dat op die wijze voor wt e maanden hun onderhoud verzekerd is Het stelsel Troelstra, zooals men ziet. Die beloofde in 1903 een ton goud uit Engeland De Fransche minister van marine heeft last gegeven 6 slagschepen op stapel te zetten van 18,000 ton de schepcu zullen 145 meter lang zijn en 25.60 meter breed diepgang 8 m, 40 drie machinis met 22,500 paardenkrachten; snelheid 19 knoop'-n be wapening 6 kanonnen van 305 m.m., 12 kanonnen van 240 m.m., 16 van 75 m in., Minister Thomsom heelt de namen der 6 groote slagschepen reeds vastgesteld. Zij zullen heeten „Voltaire", „Diderot" „Condorcet" Vergniaud," „Mirabeau" en „Danton." Dat schijnen dift de voornaamste heiligen van het bloc te wezen. Ondertusschen houdt de, minister in Algiers vreeselijk bombastische redevoeringen, waar uit blijkt, dat hij zeer dure plannen heeft. flet huwelijksgeschenk van koning Alfonso. Volgens de Standard heelt het huwelijks geschenk van koning Alfonso am zijn bruid een waarde van 2V9 millioen peseta's. Het bestaat uit een gouden kroon met diaman ten, een diadeem, een diamanten snoer en een parelsnoer, twee paar oorknoppen, een diamanten broche en een raantielje-gesp. De Doema is dan toch gvre >1 gekomi-n met haar adres van antwoord. We. ac.ven de beraadslagingen maar niet weer. De voor naams'e eisch is volledige amnestie en de rijksraad verwierp die met OU tegen 30 stemmen en dam mede is het eerste conflict tusschen beide lichamen ontstaan. Men hoopt dat de Tsaar op zijn verjaardag amnestie zal afkondigen, maar eene algemeen»*, we betwijfelen. Er zitten toch zeker ook wel misdadigen onder alle soort van gevangenen. De Doema begint wel sterk en ram kan zich nog op ernstige conflicten voorbereiden. In Afrika neemt de opstand der kaffers steeds gr .otere afmetingen aan; als die luidjrs maar niet gaan denken „Afrika voor de Zwarten". Troepen worden erop afgezonden. Zakendoen kan ook in 't groot gebeuren. Zaterdag kreeg het kantoor van invoer rechten van een Londeusohe firma in beta ling voor verschuldigde invoerrechten op thee een cheque van, in een ronde som, 111.000 p. st. d. i. f 1.332.000. Zestigduizend werklieden van de scheeps- bouwwerven aan de Clyde dreigen tegen 2 Juni een werkstaking te zullen beginnen, indien de eiic'nen vau hun vakvereeniging morgen niet ingewilligd zijn. Gelijk gemeld is, zullen op 27 Mei de verkiezingen plaats hebben in 5 provinciën, verdeeld in 15 arronaisseraenteu. Er ziju 85 uittredende leden, te weten: 54 Katho- De rijkskanselier vierde gisteren zijn herstel, l'it alle9 blijkt, dat hij geestelijk en lichamelijk weer volkomen gezond is. Hij heett tijdens zijne ziekte van alle hoven, en diplomaten groote belangstelling onder vonden, ook van koningin Wilhelmina. Verder kwamen er een groote menigte geschenken binnen, voor een deel v.»n roe rende uaieviteit geiuige de, en nierkw.urdige recepten, om te genezen en weer sterk te worden. Hierbij komt wel dc eereprijs toe aan een 70-jarig paardenarts, die zijn zelf gevonden kruidenuiiddel voor aanvallen vau beroerte enz. toezond mot de trouwhartige verzekering, dal hij daaruitde al zoovele paarden genezen had. Nooit is Bülow's populariteit duidelijker aan den dag gekomen dan in de dagen van zijne ziekte. Thans gaat hij naar Norderney. Krachtens keizerlijk bevel zijn in de Pruisische staatskerken gebeden voorgeschre ven voor een gelukkigen afloop van de aan staande bevalling der kroonprinses. Nabij Ttscbeu (Silezië) zijn bij een begrafenis door den bliksem dertien personen doodgeslagen en werden er twintig gewond. Italië heeft weer eeu ministerieele crisis, maar om zulk een ounoozele zaak, dat we onze lezers de moeite van 't lezen maar Het ziet er op 't balkan schiereiland nog maar steeds iuw uit en 't gaat er echt middeleeuw sell toe. Nu weer zijn een aantal Koetzowalaschen bij Grevena door een bende overvallen en werden er hiervan 60 en var. de soldaten 12 vermoord. Veertien soldaten werd gedood en een groot aai,tal vrouwen ontvcerd. Verschillende Servische dorpen werden platgebrand en leeggeplunderd en de inwo ners hiervan hebben nu een sterke bende gevormd, die overal moorden en plunderen Een mooi le*entje daar I Lasten en voordeden. Blijkens de laatste volks ellingen heeft België ruim zeven millioen inwoners en Nederland vijf en een half uiillioeu aan belastingen betalen de zeveu millioen Belgen 250 millioen tranc9 en om liet in dezelfde munt uit te drukken, de vijf en een half millioen Nederlanders 315 mil lioen francs Nederland is dus heel wat zwaarder belast dan België daarmede zou men misschien nog vrede kunnen hebben, als, in Nederland, tegen over de meerdere lasten, ook meerdere lus ten stonden dit is in lusschen niet het geval wèl worden in België, bij minder uilga ven, feven goede, zoo nog niet betere, uit- k'.msten dan in Nederland bereikt; bij ons te lande is men dun ook eindelijk tot de overtuiging gekomen, d t de Staats huishouding te duur is ingericht en is ineu op bezuiniging bedacht het is te hepen, dat dat stroven ernstig zij en dat, waar noodig, krachtig iugegiepen eu doorgetast wordt met een paar vac.vtures van „plaatselijk commandant" on*ervuld te Wen, gelijk thans is geschied, worden bijv. de uitgaven van het Departement van Oorlog nog o zoo weinig-verlicht. Ctr. Toch f 60.000 Men schrijft aan het Utr. Dagbl. „'t Schijnt een eigenaardigheid te zijn voor dr A. Kuyper, dat alles wat met zijn persoon in verband staat, wordt besproken, bevestigd en ontkend. Nu weer met zijn reisbeschrijving. Laat ons daarom eens mogen bevestigen, dat, toen (F- Kuyper door de ziekte van zijn dochter, ziju reis moest onde.breken en in Den Haag aankwam, dtn volgenden dag hij een bezoek ontving van eeu uitgever uit Weenen, die hen aanbood zijn reisbeschrijving geïllustreerd uit te geven in eenige talen, en hem daarvoor aanbood het genoemde bedrag van f 60,000". Minachting of De heer Bolsius zeide gisteren in de Tweede Kamer, dat de werklieden aan de grenzen niet klagen .over de uitbetaling in vreerad geld, waarop de heer Schaper sma lend uitriep: „Nu ja, de weikman in Bra bant en Limburg De lieer Schaper, ziet dus zeer uit de ho gte neer op dien werkman. 't Is wel merkwaardig van iemand, die altijd voor den werkman heet te strijden en lid van is de „arbeidersparty Zou ziju minachting wellicht haar oor. aak vinden in de omstandigheid, dat de werklieden in het Zuiden mcerendeels katholiek zijn en de Schapers er geen vasten voet kunnen krijgen. Rcrum Novarum. Woensdag was het vijftien jaren geleden dat de encycliek „Berum Novarum,dat document, deze grondwet voor de arbeiders beweging door Paus Leo XIII werd uitge vaardigd. Deze gids, de onveranderlijke wet, waar naar de maatschapp» lijke verhouding moeten worden geregeld als steunende op de onwrik bare beginselen des Christendoms. Deze veilige gids tegen de revolutionaire dwalin gen, maar ook tegen de sophismen van een verkeerd conservatisme. En mogen de heilzame gevolgen groot zijn 't diner met de Koninklijke Hofhouding. Sedert een 4-tal dagen werden de dage- lijksche rijtoeren uiet door II. M. gemaakt. Maandagmorgen heeft .le lijfarts van H. M., dr. Roessingh, ren kort bezoek ten paleize 't L 0 gebracht. - H. M. de Koningin is geheel welva rend, bevindt zich dagelijks in luar werk- k,.binct eu verleent de gewone audientes. Sinds twee dagen ging H. M. niet uit lijden, als gevolg van het ongunstige weder. Zondag zal H. M. den kerkdienst in de hofkapel bijwonen. H. M de Koningiu-Moeder is heden uit Kötiig te St. Blasiën in het Schwartzwald aangekomen, waar II. M. haar intrek geno men heeft in het Hotel en Ku haus St. Blasiën. Celebes. De rotsstelling Bonto Ba'oe is 16 dezer van drie zijden aangevallen en genomen. Do vijand verdedigde zich hardnekkig Nadere berichten ontbreken. Midden Kuropccsche tijd. Naar wordt gemeld, is een wetsontwerp bij den Rsad van Staten ingekomen tot invoering van den Midden-Europeeschen tijd in ods laud Arbeidseontraet Nog steeds houdt «le Kamer zich bezig met de beraadslaging over 't Arbeidscontract. Bij ziekte wordt 't loon uitbetaald" en ook als de patroon door eigen schuld of door toevallige verhindering niet laat werken. Ook wilden nog eenigen, dat de patroon zou betalen, als hij door overmacht was ver hinderd. Maar dat viel. Bij winstverdeeling kan inzage der boeken worden gegeven. Heeft een werkman schuld dan kan op V6 vati 't loon beslag worden gelegd voor die minder dan f4 verdienen. Het debat over de munt, waarin 't loon wel door een Waalwijkschen schoenfa brikant, waar geen enkel paar Weener- schoenen voorhanden is. Wel heeft in 1905 een Hongaarsche schoenfabriek in Amsterdam twee depóts geopend, maar deze bloeien niet. Dat ligt in hoofdzaak hieraan, dat de binnenlandsche fabricatie speciaal in goedkoop en middelsoort werk zeer leistiingsfahig is, zoodat daar niet tegen geconcurreerd kan worden. Zelfs worden niet onbelangrijke hoeveel heden Hollandsch schoeisel naar Duitsch- land uitgevoerd Het vakblad schrijft daarbij, waarmede wij ons ten volle vereenigen, men ziet hieruit, dat ook volgens buitenlandsch oordeel onze schoenindustrie zich op de wereldmarkt met het buitenland kan meten. Het zij een aansporing tot nog meerdere krachtsinspanning onzerzijds. Vreemde en willekeurige toepassing vu» het Duitsch turiel op schoenen. Schoenen met een gewicht van minder dan 600 gram per paar zijn in Duitsch- land belast met 90 pf. per kilo, van 600 tot 1200 gram 80 pf. Doch wat is nu het geval; de schoenen worden elk paar in een doosje verpakt en ook voor de wicht van dat doosje dat royaal 150 tot 200 giam weegt, moet men mede betalen. Nu zou men denken dat dus een paar dameslaarzen, die ongeveer 600 gram zonder doosje wegen, dus met doosje 750 gram, dat die in het tarief van 80 pf. per KG. zouden be rekend worden. Neen, het zuiver gewicht van de schoenen bepaalt in welke cata- gorie zij ingedeeld zijn en ook naar dat tarief moet men voor de doosjes mede betalen dat scheelt op elk paar ongeveer 15 pf. dat men alleen voor die doosjes per paar meer aan inkomend recht moet betalen. Deze beslissing is door de Duitsche douanen eerst nu moei worden uitbetaald, werd uil Besteld tot later, e.i op vooi.tel ran ror. Lohman «erd f '°e het artikel, waarin verboden wordt loon in kroegen en kinkels uit te betalen, geschrapt. Goedkoop reizen. In den Haag Is een „Nederlnndsche Reis- vereeniging* gesticht, die zich ten doel steil reisgezelschappen te vormen ii. den geest als door de toynbee-vereeingingen geschiedt. Dat door zulke combinaties de kosten zeer dalen, blijkt uit het volgendeeen vier- daagsche reis naar de Ardennen heeft nog geen f 1 7 per persoon gekosteen vier- ilaagsche Rijnreis per spoor en boot naar Rüdeaheim, Coblcns, Lahntlvd met Eras en Nassau kostte f 28 per persoon een vier- daagsche reis naar Brussel, Luik, Dinant, Namen, Seraing kostte f 22.50 per persoon een vicrdaagsche reis naar Köningswinter, Rolandseck, BarmenElberfeld, Burgisclie Land, DiDseldorf, kostte f21.60 per persoon. WAALWIJK, 19 Mei 1906. R.K. Kicsvercenigiug. Op Zondag 27 Mei 1906 des n.m. 4Vs uur zal in het Hotel Verwiel eene vergadering gehouden worden van de leden van het Hoofdbestuur der R.K. Kiesvereeniging, ter behandeling der Rekening en Verantwoording over het afgeloopen dienstjaar en storting der contributie door de afdeelingen, welke vergadering voor de leden der kiesver eeniging toegankelijk is. De Voorzitter van de afdeeling Waalwijk, IC. DE VAN DER SCHUEREN. Alg. Noordbr. L'onpeursvcreeniging. In de vergadering van bovengenoem de vereeniging, 1.1. Zondag gehouden, is besloten, dat ieder inzender in den wedstrijd in het patronen-maken ver plicht zal zijn, bij zijne inzending zijn naamkaartje of adres in een met lak gesloten enveloppe te voegen, hetwelk de heer A. Gerris-Simons in bewaring zal houden, teneinde het te openen wanneer zulks bij de bekroning nood zakelijk wordt geacht. Op deze enve- loppes moet hetzelfde motto en nummer zijn geplaatst, als op 't ingezonden werkstuk. Ieder inzender neme hiervan goede nota, opdat reclames en onaange naamheden kunnen worden voorkomen! N'ntionulc Militie. Inlijving voor de korte oefening heeft plaats op 22 Mei 1906 te 's Her togenbosch. Ingelijfd worden C. J. A. van Liempt. Th. v. d. Broek. H. J. van Huiten. J. C. v. Oudheusden. Weencr seboencn in Nederland. Wij lezen in het Vakblad voor de Schoenmakerij het laatste verslag van het Volgens er zijn nog vele katholieken die zich ver- Oostenrijksch consulaat-generaal in Am- zetten tegen de organisatie der werklieden sterdam speelt de O.-H. monarchie de eu ook die zich aan de verdere grondregels volgende rol bij den export naar Neder land Als in meerdere artikelen is Oosten ter oplossing der sociale kwestie daarin aan gegeven, niet storen. En toch, in het kennen tan en in het leven naar de encycliek is het heil gelegen, niet slechts van een bepaalde klasse, niet slechts van een enkelen stand, maar van de geheele maatschappij, die juist iu hare ver scheidenheid tot een zoo harmonisch geheel leidt. liet Hof. Woensdag nam H. M. de Koningin voor 't eerat sed'ert enkele dagen weder deel aan rijks export ook in schoenen achter uitgegaan. Langzamerhand, zegt het consulaat, zal men hier onder de be naming Weener-schoenen slechts schoe nen vinden, die noch Weenen, noch de Monarchie ooit gezien hebben, en óf inlandsch óf Duitsch fabrikaat zijn. Er werd in den laatsten tijd in Amsterdam een schoenwinkel onder den naam is voor de doosjes niets betaald. De voorzitter van den A. N. B. van Schoenfabrikanten, de heer Klijberg- Pernot alhier, heeft zich over deze vreemde toepassing van het Duitsche tarief tot onzen consul gewend, en hopen wij in het belang van de schoenindustrie dat aan deze vreemde en willekeurige toepassing een einde moge komen. Gedwongen Winkelnering. Aan een onzer groote bladen wordt uit de Langstraat een en ander geschre ven over gedwongen winkelnering. Het is in hoofdzaak een résumé van hetgeen voor en na door onze redactie, zoowel als door inzenders over dit onderwerp werd geschreven. Ook deze schrijver constateert, dat in Waalwijk de gedwon gen winkelnering tot een minimum is gereduceerd en dat de fabrikanten zich daarover niet te beklagen hebben. Opgepast. Naar we vernemen is van hoogerhand aan de politieau toriteiten opgedragen nauwkeurig toe te zien naar de juiste naleving van de motor- en rijwielwet. Voornamelijk zal moeten gelet worden of de nummerplaten en de lantaarns aan de voorschriften voldoen. BESOIJEN. Naar wij vernemen zal de Chr. Zangvereenigiug «Hallelujah" (p Don derdag 24 Mei (Hemelvaartsdag) weer eene uitvoering geven iu de Hervormde Kerk a'hier Wij hopen dat dns deze uitvoering nis ge woonlijk wederom met een druk bezoek zal vereerd worden. Tot onderwijzer aan de openbare tch> ol alhier is benoemd de heer Kemperraan te Waalwijk met 4 stemmen. De heer Brekel- mans te Tilburg verkreeg er 2. Alhoewel door de vroede vaderen onzer gemeente iu do deze week Woensdag gehouden vergadering besloten was, te zorgen voor hetere straatverlichting, is daar nog weinig van te bespeuren geweest en heeracht hier 's avond» nog steedB een Egyptische duisternis. llet is te hopen dat hier spoedig verbetering in komt. Dat fietsen ook niet zonder gevaar is hebben wij hier in den laatsten tijd kuuueu zien. In den Zomerdijk had een fietser het ongeluk dwars door zijn fiets te vallen zoodat hij met de atukken naar huis kon. Slechter kwam er echter de Heer P. N. uit Sprang af. Deze trof n 1. ook een dergelijk ougeluk in de Bes- Steeg ao*:h heeft zich door den val ook nog ernstig verwond SPRANG. Baldadigheid. Toen de heer I) Donderdagavond wilde huiswaarts rijden be merkte hij dat beide banden zijner fiets waren leeggeloopen. Bij onderzoek bleek, dat men met een scherp voorwerp er ingestoken had. CAPELLE. Donderdagmiddag ontstond door een ontplotling in den motor brand aan boord van de motorboot «De Iioop", liggende aan de Haringvliet No. 2 te Rotterdam, toebe— hoorende aan den heer A. L. Sneep alhier, de brand die in de machinekamer ontstond, breidde zich snel uit en zou ook spoidig andere gedeelten van de boot hebben aan getast, wanneer de kapitein G A. le Sage geen tegenwoordigheid van geest genceg be zeten had, om zoodanige maatregelen te nrmen dat het vuur benerkt bleef tot de machine kamer. Dank dus aan diens flink optreden waardoor verder ongelukken voorkomen werd en ook de schade nu betrekkelijk gering is. Een politieagent, die aan de kade stoud, den brand bemerkend, riep de hulp van de brandweer in. Onmiddellijk was spuit no 9 ter plaatse en onder leiding van den hoofd man den heer G. van Sillevoldt Gz. werd de brand gebluscht. De spuiten 10, 8, 11, 19 en 20 mede uitgerukt, verleendeu geen hulp. Hoewel de geheele machinekamer uitgebrand is, is in 't geheel geen schade berokkend aan de machine zelf, zoodat de motorboot na de bekomen averij, haar reis toch naar VJaar dingen kon voortzetten. De lotelingeu dezer gemeente dor lichting jWeenerschoenenmagazijn* geopend en 1906 behoorende tot de korte oefeningen

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 9