Gemeenteraadsvergadering. Van 2 tot 4 gulden per dag te verdienen. Kruidenierswaren. Comestibles, BicCU'ts, Suikerwerken en Schoonmaakartikelen. 581STE STAATSLOTERIJ. W. ZUUKHOUT, MA l H. BECKERS, i| Aftelen vooi Ziekenveipleging, Halve Maantjes en Eieikoeken, m m - ERVI T WALT, J v. d, HEIJDEN. waarom wordt 0. Th. J. van den Bergh, HÏÏLPMESTSTOFF EN en KR ACHT VOEDER Burgerlijken Stand Paarden- en Vee verzekering laatschappij, N oord-B raban tsche W inkelvereeniging VRAAG ÜW BON H Fr WAARDE. Levensverzekering-Maatschappij Hoofdvertegenwoordiger voor de Langstraat Advertentiën. Fijae Koskjsa en Banket GROENTEN IN BLIK WAALWIJ K. P. J. VAX IARDEXXF, Dordrecht. Meest concurreerende tarieven voor Communie en volksverzekering. Op a'le plaatsen, waar niet vertegenwoordigd, soliede agenten gevraagd tegen hooge provisie. INSULA IKK HYPO f H I V IK K te Zierikzee. E andelsberich teil Luchtvilters a f2,75. Marseille, Kleine Houtstr. 85-91, Haarlem. Leeraar M. O. Boekhouden ïïandelsrekenen Handelsrecht. Opleiding voor practijk en examens. en WAALWIJK. Nabij de HAVEN. o— WAALWIJK BESLIST HET BESTE EN GOEDKOOPSTE ADRES VAN Beleefd aanbevelend. Sluit op voordeclige voorwaa den verzekeringen van af f 1000 WAALWIJK, UITSPRAKEN KAMOMECHT WAALWIJK OPTICIENS, Ko'.berstraat A 276, 's—Bosch. MAGAZIJN VAN en Kindervoeding, als Brillen, Lorgnetten welke direct worden ingeslepen, worden ook op voorschrift geleverd van 11.11. Prof. en Doet vanaf 12 ct- per ons en hooger HYPOTHEKEN. EN aan concurred rende prijzen en beslist goede qualiteit. Brood-, Koek- en Banketbakker. WAALWIJK. door H.H. Doctoren aanbevolen.- Omdat em» bi >liste genezing volgt na 't gebruik van slechts enkele fl icons. Men let te op liet volgende Elke flacon is voorzien vau een groenen band waarop voorkomt de n a am en adres van het Hoofddepot voor Nederland Het amendement Van Doorn (dringende reden imperatief omschrijven) werd verworpen met 50 tegen 8 stemmen. AI te vreeselijk. Uit het hart van Siberië komt een bericht, dat nadere bevestiging behoeft, wijl het te vreeselijk lijkt om geheel waar te zijn. De geheele stam der Tsjoektsen, in het gouvernement Jakoekst, zoo luidt hel ver haal, zou verdwenen zijn, uitgeroeid door zelfmoord Dit nomadenvolk, onder de be woners van Siberiü een der meest ontwik kelde stammen, vond zijn bezit en rijkdom in talrijke rendieren. Twee jaar geleden brak er een ziekte uit, waardoor nagenoeg al de dieren stierven. Daarduor kwam de bevolking tot diepe ellende en hongersnood. Gedurende den barren winter hebben zij hun ellendig leven voortgesleept, sieeds ho pende, dat de lente ver! etering zou brengeu in hun lot. Hierin echter zagen ze zich be drogen, want zij vervielen to', volslagr n gebrek. Toen hebben zij een gehee'en d ig beraad slaagd, waarna besloten werd dal ieder huis vader zijn geheele gezin en daarna zichzelvtn zou dooden. Den dag daarop is het besluit naar de letter volvoerd. Op een uitgestrekte vlakte hebben de Tsjoeksen zich den dood gegeven en daar heeft men tie lijken gevon den, meer dan twee duizend bijeen en in rijen geschaard mannen, vrouwen en kinde deren. Alleen enkele zwakke grijsaards wer den nog in leven gevonden. Vreeselijk druinu te bonden. Een vreeselijk drama heefi zich te Londen afgespeeld en een diepe ontroering verwekt. Zekere Thomas Perkins, die door geb.-ek aan werk een weinig in de war was gebracht, zeide eergisterenavend tot zijn zoontje: Willy, mijn jongen, ga maar niet naar bed, dan zal je iets aardigs zien. Tegen middernacht, de kamer binnendrin gend waar zijne vrouw en zijne vijf kinderen 'e rusto lagen, heeft hij zijn geheele gezin met hamer- en beitelslagen vreeselijk mis handeld, in zijn waanzin in den wilde rech'.s en links slaande. De ongelukkige kleine Willy, verlamd door schrik, ha l evenwel nog de kracht om tot zijn vader te zeggen Vader, ik smeek hel u, dood mij niet. Neen, neen, antwoordde de razende, eensklaps gekalmeerd. Toen nam hij het kind in zijne armen, omhelsde het aandoen lijk, legde het toen op den grond, en sneed zich daarna zelf den hals af. De oudste van Perkins' kinderen, eeu 20—jarig meisjes, heeft verschrikkelijke won den op het hoofd, zij verkeert in levensge vaar evenals hare 18 jarige zuster. Een ander 12 jarig meisje is dood en niet meer te herkennen. Een priester laaghartig vermoord Te Geut is de Eerw. heer Dujardin iu .zijn eigen tuin laaghartig om het leven gebracht Sedert korteu tijd had hij, na vau de orde der Redemptoristen overgegaan te zijn tot de seculiere geestelijken een fraai huis met uitge- Btrekten tuin gekocht eu woonde daar met ziju ouden vader, zijn moeder en een dienst meid. Maandagavond heeft hij een wandeling met ziju vader in don tuin gemaakt es deze wan deling, zooals hij dat gewoon was, nog laat voortgezet, toen ziju vader zich ter rusten had begeven. Des morgens moest hij de li. Mis lezen te Vosselaere, doch toen hij daar niet verscheen, ging men zoeken en vond zijn lijk in den vij- vci- van den tuin. Men zag boven water ecu spade uitsteken, greep die, haalde tegelijkertijd het lijk op, dat op de spade zat vastgebonden. De bceneu waren aan elkaar vastgesnoerd met zijn eigen sjerp om den hals zat eeu strak aangehaald touw eu in den mond een groote pr>p. Eeu geroepen dokter vond op het hoofd van het lijk een wonde, toegebracht met een ijzeren staaf, die het hek afsluit van den tuin. Uit de gevonden sporen is opgemaakt dat de moord heeft plaats gehad op 60 M. afstand van den vijver eu het lijk daarop naar den vijver is gesleept. Da portemonnaie vau het slachtoffer is verdwenen, doch op eenigen afstand van de plek waar de misdaad moet hebben plaats gehad, vond men een franc en een paar centimen. De WelEerw. heer Dujardin had steeds veel geld op zak eu was bekend om zijue liefdadig beid. 't Parket is ter plaatse met een onderzoek begonnen en heeft reeds uitgemaakt, dat een der daders klompen moet gedragen hebben, blijkens de voetstapafdrukken in het gras. Keclanies in Amerika. De Revue van 1 Juni geeft aardige bijzon derheden over de ontwikkeling van de recla me in Amerika. Men besteedt daar jaarlijks voor reclame doeleinden ongeveer 500,000,000 dollar, d. i. U/4 milliard gulden, een som, welke bijna de leger uitgaven van Rusland, Duitschland, Frankrijk, Oostenrijk en Spanje zou dekkeu. In 1905, het tentooustellings jaar bedroeg de som tusschcu U/a eu 2V3 milliard gulden. Volgens H. Wisby houdt de ontwikkeling van den handel gelijken tred met de ont wikkeling der reclame. Voorde burgeroor log gold een annonce van 3000 dollar voor iets ongehoords, tegenwoordig vindtmeu zoo'n sommetje heel gewoon. De firma Fairbank Co. geeft jaarlijks 750,000 dollar aan re clame uit, de zeep fabriek „Sapolio'4 besteed 1000 dollar per dag. De grootste magazijnen in Newyork, zooals Louvre en Bon Marché te Parijs besteden jaarlijks 4 millioen dollars aan advertenties alleen, De Tears Robuck te Chicago geeft een catalogus von 1200 bladzijden uit. "liet vervoer per post van dit boekje kost alleen al 640,000 dollars De periodieken ontvangen de hoogste prijzen voor uun annonces. De Laudies Home Jour nal bijv., die een oplaag heeft van 1 millioen exemplaren, ontvangt voor reclameadverten— ties zes dollar per regel! De magazijnen be talen graag sommen aan bedienden, die slag hebben van handig reclame maken of een verlokkende etalage samenstellen. Een trak tement van 12000 dollars ie voor zulke ge lukkige. maar naar het schijnt zeldzame raeutchen, geeu uitzondering BAARDWIJK. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 7 Juni 1906 des namiddagsten 7 uur. Voorzilter de Edelachtbare heer J. A. J. van Heijst. Te 7.15 uur opent de voorzitter de verga- deriugtegeugeuwoordig alle leden. Na voorlezing der notulen van de vorige vergadering worden deze ongewijzigd goedge keurd eu gearresteerd. Aan de orde 1 Schrijven vr.u Ged. Staten houdende wij ziging reglement van orde. De Voorzitter. Er is een schrijven ingeko men waarin zij er op wijzen dat do laatste zinsnede van art 23 overbodig is, daar in dit geval de gemeentewet al genoegzaam voor ziet. De gemeenteraad mag dan nader niet iu herhaling treden Het zal daarom ook geeu bezwaar zijn deze zinsnede te la'eu vervallen. Gedeputeerde Staten willen hebben dat, wanneer bij benoemingen tot tweemaal toe do stemmen staken, niet liet lot beslist maar dat dan twee briefjes met de namen er op iu de bus wordt geworpen, eu er daarna worden uitgehaald. Die het eerst wordt gelezen is gekozen liet andere briefje moet echter ook worden gelezen. Dit moet gedaan worden om fraude te voorkomen, daar het zou kunnen gebeuren dat op heide briefjes dezelfde namen waren geschreven Iiet is heel secuur zoo. Na nog enkele zaken volgens de opmerkingen van Ged. Staten te hebben veranderd werd het reglement aldus gewijzigd, vastgesteld. 2 Mededeeling van ingekomen stukken. a. De Voorzitter Bij den gemeente ontvan ger is iu dd. 2 April proces-verbaal van kas opname gedaan. De registers en boekeu waren regelmatig eu ordelijk bijgehouden. Voor kennisgeving aangenomen. b. Adres vau de Gemeente Bergen op-zoom. Do Voorzitter. Dit adres is door de ge meente ingediend nar.r aanleiding der verhoo- ging van de kosten der armlastige krankzin nigen Deze kosten zijn aanmerkelijk verhoogd, terwijl de bijdrage van het rijk en de Provin cie dezelfde zijn gebleven. De gemeenteraad van Bergen-op zoom ve: zoekt ous ook voor de krankzinnigen onzer gemeente een grootere bijdragen aan Ged Staten te viagen of iu stemming te betuigen met hun adres. Daar wij echter geen krankzinnigen hebben zou ik voorstellen er niet op in te gaan. Wij heb ben er thans geen reden voor als wij liet nu vragen zonden ze spoedig zeggen dat wij er geen hebben. Voor liet algemeen is het wel goed. Door geheel de provincie wordt eeue beweging op touw gezet om het te verkrijgen 't Is voor sommigen gemeenten ook een zeer groot schadepostje. Voor Waalwijk, waar ze, geloof ik, 10 krankzinnigen hebben komt het op f300 te staan Wij hebben er verscheidene jaren al geen gehad. De heer Schonis. Het zal toch zeker niet schaden al vragen wij het. Do Voorzitter. Neen dat niet, maar het staat zoo gek als ge het vraagt en ge hebt er geen- De heer Klerkx. Een ander jaar kunnen er toch wel zijn. Do Voorzitter Ja, Van het Rijk krijgen we nu f 40 en van de Provincie ook. Het kostgeld bedraagt f 200 doch nu is het op f250 gebracht, zoodat ieder krankzinnige voor de gemeente toch nog op 170 gulden komt te staan. De heer Schrijner. Nu wij geeu krankzin nigen hebben, kunnen wij geen meerdere bij dragen aan de Provincie vragen, maar wel kunnen we onze instemming betuigen. De heer Ivlerkx. Hoe meer aanzoek, hoe meer kracht. Na nog eene minder.belangrijke discussie, wordt besloten instemming te betuigen met het adres van Bergen-op zoom. c. Iugekomeu schrijven van Ged. Staten, houdende mededeeling goedkeuring besluit wijziging begrooting 1905 en 1906- Voor kennisgeving aangenomen. Hierna sluit de Voorzitter de openbare vergadering eu ging men over in geheim comité ter behandeling van den hoofd, omslag. De jaarmarkt werd heden druk bezocht. Hoe wel de huidenmarkt vast gestemd i., gelooft men toch niet, dat de tegenwoordige abnormale prijzen gehandhaafd blijven. Thans zijn de prijzen van prima gc-zouttn La Plat» huiden hooger dan ooi'. Daarentegen zijn de leerpi ijzen oneindig veel lager dan in 1873/7-4 b.v. toen men p. m. 45 cents per half kilo voor huiden en f 1.— a f 1,10 voor het leder rao st betalen. Nu be taalt men weer ongeveer denzelfden prijs voor huiden maar voor leier 10 u 15 cent per lrtlf K.G. minder, terwijl de daggelden minstens 25 it 30 percent zijn gestegen. Men kan uit deze gegevens gemakkelijk den ongurtsiigen toestand der looierij afleiden. Gaandeweg worden de leerprijzen beter, vooral licht leder i9 zeer ge zocht, maar toch is de leermarkt naar etenrrdig heid nog ver achter. Iet9 beter- is 't gesteld mot paaidauleder, dit artikel is veel in prijsges'egen De berichten omtrent de schorfcarapagne uit het Grnatschap zoowel als uit de Baronie luiden niet ongunstig; als het ingetreden zomerweder aanhoudt met weinig regen, dan zal het product een ruim beschot opleveren en een goed looi- gehalte. DUSSEN, 7 Juni Botrrprijs per K.G. van f 1,10, f 1.23, Middelprijs f 1.18. Aanvoer 79 K.G. Lieren 10,80 de 26 s.uks. KAATSHEUVEL. De prijs der boter was htden op de mijn hoogste prij8 f 1,42. tuiddclprijs f 1,30. laagste prijs f 1,15. I.U[Oiteur van alle soorten iirfwr.jrr* «se«Bawtnac os*»MXcojtaarci «r* GEBOREN: Maria Petrnnella d. v. VV. Verhoe ven en J. Fabric. Petrus Josephas z. v. P. v. d. Griendt en J. M. Strikkers. Petronella Cornelia d v. F. v. Delft en P. C. Klijn. Laiireutius z. v. A. Kok en A. v. Gotkum. Wilhelmina Maria Johanna d. v. C. v. Zon en A. J. de Swart. G«Js- bertus Aloysius Antonius z. v. C. J v. d. Meijdenberg en G. J. v. d. Water. HUW.-AANGIFTEN Jacobus Jozef Kogels 28 j rn Maiia Anna Trimbach 25 j. GEHUWD: Johannes vau Ham 36 j. en Johanna M -ria Sohiuitt 37 j. OVERLEDEN: Johannes van der Pennen, echtg. van Johanna Hceringe 76 j. RAAMSDONK. Van 1 tot 9 Juni 1906. GEBOREN Maria d. v. Johannes van Dongen en Adriana Catharina van Oir-cliot. Maria Antonia ,i. v. Petrus Cornelis Kie- loora en Mechelina de Wit. Laurentia Wilhelmina <1 v. Hubertus Petrus Bouwers en Maria Elisabeth van Sirien. Adriauus Norbertus z. van Norbertus v. Keulen en Johanna Jacoba de B>t. ONDERTROUWD: Antonius Marinus Chris- tiaunen 23 j. en Ant a Maria Petronella Broeders 23 j. beiden alhier woonachtig. GETROUWD: Dirk Johannes Fruijt van Hertog 24 j. te Made en Drimmelen en Elisabeth Pruijssers 21 j. alhier. OVERLEDEN: Anna Catharina Zijlmans 5 m. EERSTE NKDEKLAX9SCJIK ONDERLINGE gevestigd te 's-Gravenhage, Kantoor LAURENS REAELSTRAAT 1. Telegram-Adres: VEEVERZEKERING—11AAG. Telefoon latere. 12. Wij vragen personen van belde geslachten om op onze eenvoudige en snelwerkende breimachine te werken. Gemakkelijk werk aan huis het geheele jaar door zonder ondervinding. De atstand doet niets ter zake, wij koopen uw werk. Gouden Med. Exp. Parijs Febr. 1C05. Schrijf aan de Maatschappij „LA DUCHE", Gelderschekade 8, Rotterdam. Oudste firma in Kederland en België. De rechtbank te Termonde heeft bij vonnis van 29 Maart J.l. beslist, dat de brei- machlae ,,i.a Ruche" in alle opzichten aan elke oisch voldoet, dat daarop iedere maat kan worden gebreid en dat hetgeen de firm. in hare brochure beweert, volkomen met »'e waarheid strookt. Vele Holtan 'sche getui sclu i. ten ter- inzage. Sekroond Gouden Medaille Internationale Tentoonstelling te Antwerpen 19 Mei 1906. 1000 •100 200 100 5e Klasse. Trekking van 7 Juni. Prijs v. f 1500 No. 7055 1512 15655 18078 18112 1274 10392 14063 18577 19868 2650 6434 7671 10402 10656 170D0 20945 3705 4093 4828 7818 7870 8134 9187 9215 13498 13505 14445 16u64 17524 Trekking van 8 Juni. Prijs met premie f 31000 No. 17094 Prijs v. f 1000 No. 4496 11459 19307 r v 400 3580 16347 4520 11182 200 14553 18598 9971 u 100 8722 9332 3286 18521 5378 1773 20482 l'Européenue. 8255 14201 8404 10853 1698 op den 8en Juni 1906. M. D. en H. P. te Kaatsheuvel, dronkenschap, v. E. te Nieuwkuik, ieder f5 of 3 d, H. overtr. en boete alsvoor. P. K. en H. J. te Kaatsheuvel, overtr. motor- en rijwiel regl.ieder 2 of 2 d. F. D. ie B -foijen, in dronkenschap de orde verstoren f6 of 3 d. M. v. G. te Baardwijk, overtr. prov. regl. f '2 of 1 d. De zelfde, overtr. en boete alsvoor. C. J. W. te Drunen, overtr. alsvoor f 1 of 1 d. C. v. d. A. te Kaatsheuvel, overtr. pol. verord. f5 of ld. J. K. zonder vaste woonplaats, dronkenschap 3 of 2 d. Dezelfde, valschen naam opgeve 10 of 10 d. W. K. te I.oonopeand, over: drankwet, f 3 of 2 d. P. C. M., te Amsterdam, overtr. alsvoor, f 10 of 10 d. J. S. en Ch. C. te Loonoptand. J. v. d. M. te Waalwijk en D. d. B. te Sprang overtr. motor- en rijwielrcgl. ieder f 1 of 1 d. Th. K. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor f2 of 2 d. H. IJ. te alsvoor, overtr. alsvoor, f 0.50 of 1 d. A. V. te alsvoor, dron kenschap, f 2 of 2 d. A. D. te alsvoor, overtr. en boete alsvoor. C. B. te Udcnhout, overtr. prov, regl. 2 in. f 0.50 of 2 ra. 1 d. D. v. B. te 's Bosch, o erlr. alsvoor, f 1 of 1 d. G. 11. E. en L. v. E. tc Vlijmen, overtr. en boete lsvoor. W. M. te Tilburg, overtr. en boete alsvoor. A v. S. tc Raamsdonkveer, overtr. scheepv regl. f 3 of 2 d. AL v. K. te Waspik, overtr. spoorw. regl. vrij. A. D. te Kaatsheuvel, overtr. pol. verord. f 1 of 1 d. A K. te* Vlij men, dronkenschap, 3 d. hechtenis. J V. te Kaatsheuvel, straatschenderij, f 2 of 2 d. A. V. tc nlsvoor overtr. alsvoor, vrij. VV. M. te Loonopzand, overtr. pol. verord. f 1 of 1 d. S. V. te Veen. overtr. prov. regl. 2 m. flof2m. 1 d. Dezelfde, dronkenschap, f 5 of 3 d. Dezelfde, overtr. alg. veilig!) wet 1 3 of 2 d. Z. v. D. te Drunen, overtr. prov. iegl. fof 1 d. J H. D. te Waalwijk, overtr. motor- en rij wielrcgl. berisping. M. H. V. te alsvoor, overtr. prov. regl. straf alsvoor. M. L te Kaatsheuvel, straatschenderij, f 2 of 2 w. plaatsing in een tuchtschool. WAALWIJK, 7 Juni 1906. Dc gupstige weersgesteldheid kwam de jaar markt van heden zeer te stade, ook nact het oog op grnsverpachtingen, die reed» een aanvang hebben genomen. Alen kon heden bedingen f85.— flOO.— tot f128.— per hectare naar qaaliteit, otu eens tc hooien en met S: Jan plat d. w. z. ui'.eilijk 24 dezer moet het hooiland gemaaid zijn. Ter hooi nvt einarkt was de handel vlug bij veel aanvoer. Kalfkoeicn prijzen van f 160.tot 245.— Kalfvaarzen prijzen van f 150.— tot 210. Weivee prijzen van f 120 tot f 175 Varkens aangevoerd 205 stuks pi ijzen van f6.25 tot 112, Boter aangevoerd 884 kilogr. prijzen vanaf 1.15 tot f 1,25. Eierenprijzen van 4 tot 4l/2 cent per «tuk. O Breukbanden, Buikgordels, Rechthouders elastieke Kousen, Wind en Waterkussens Massageballen, Hospitaallinnen, Spuiten voor alle doeleinden, Irrigaioren, Inhalleertoestel- len en Groepketels, flacons naar verschil lende grootten volgens Dr. Dettweiler. Speciaal wordt de aandacht gevestigd op PANDBRIEVEN In omloop op ultimo 7150, 15300, 35-250, 58300, 91250, 150750 219950,— 313550.— 539300,- Ingekomen 104 aanvragen lol een bedrag van Gesloten 54 lec ingen tot een bedrag van waarop is afgelost Uilsla'»: dc hypotheken op 15 Mei 1900 Mei 1905 Juni Juli Augustus September October November December y 15 'lei 1906 De Bank 4 pCls. PANDBRIEVEN tot den koers van 100 pCts welke thans zyn opgeno men in de oflicieele Amsterdainsche beursnotering Zij zijn verkrijgbaar ten kantore 'ier Bank en ,e Waalwijk bij d-< Heeren W. TIMMERMANS ZONEN. f 1690385,— f 622850,— v 21325,- f 601525,— geelt uit, in stukken van f 1000.f 500.f 100,en f 50, (HUISHOUD EN FIJNE) van het bekend beste merk HOOGST RA AT EN Aanbevelend, UEd. dw. Dienaar, PRIJS PER FL ICON f 1.50. Franco toezending tegen postwissel van f 1 65. Het Nervïll is verder verkrijgbaar bij II 11. Apothekers, voorname Drogisten en vol gende adressen Te Sprang F. MAAT, te Kaatsheuvel MARINUS J. HEIJS, te Geert ruideuberg J. VAN BA VEL, tc Zevcnbcrgsche Ilock Wed. SN ELLEStaal.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 10