Notaris RANT Aanbesteding. Advertentién. Notaris VAN HAM Bekwame Touwers Reclame. RUITEN LAND. Frankrijk. Spanje. doorwegen. Duitschland. Marokko. Rusland. van der Klokken Grave en Kinderen. verkoopen verkoopen aanbesteden Het bouwen van een Woonhuis met Schoenfa briek aldaar. ZENUWSTORINGEN HARTKLOPPINGEN SLAPELOOSHEID BERNARD TIMMERMANS VAN TURENHOUT ADDY VERSCHURE- GETROUWD: CORNELIS KOOLEN MATHILDA VAN HELVOIRT, Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Z°on DINA DE GREEFF- Verwiel. HELENA JACOB A LOEFF, Iemand te dezer plaatse, die nog over een paar uren per avond heeft te beschikken, biedt zich aan voor het bijhouden van boe ken of administratieve werkzaam heden. 10 koopen Rogge en 3 Haver. 2 koopen Rogge en 3 Haver een en ander wassende in het Hoekje. Een huis met erf, tuin en zeer goed bouw- en weiland, aaneen- gelegen op den Horot te Kaats heuvel, B nos. 837,1498 en 3026, groot 72 aren 86 centiaren. B. Voor Clara Dolphin. Bouwland aldaar B no. 1893, groot 44 aren. gevraagd door E. WESSELS ZOON, lederfabriek te Utrecht. Loon naar bekwaamheid. Vast werk verzekerd. tanden, die kankeren aan onzen samenleving. Die uit te roeien, den arbeider betere levens voorwaarden te verzekeren, daardoor wordt het socialisme 't best bestreden. Neen wij pro- pageeren geen vakorganisatie uit socialisten vrees, maar om de arbeiders zedelijk en stoffelijk op te heffen. Heofddoel is stoffelijke verbetering, zei spr. Voor de hoofdzaak gelde dit als algemeene regel, dat de bonden der arbeiders zoo moeten worden ingericht en bestuurd, dat zij het zekerst leiden tot het groots doel, d. w. z. tot do grootst mogelijke ontwikkeling van het lichamelijk, geestelijk en geldelijk welzijn van ieder bondslid in het bijzonder aldus de ency cliek lierum Novarum. De tijdelijke belangen die als naaste doel op den voorgrond staan, hebben vooral betrekking op i arbeidsduur, arbeidsvoorwaarden, fabrieksre- glementen enz. Ouder de vo mleelen van stof felijkeu aard, welke de vakorganisatie aan hare leden kan bieden behoort mede het op heffen of het verminderen van de uadeelen welke zijn verbonden aan ziekten en werke loosheid. Hij ziekten vindt de georganiseerde arbeider steun in het ziekenfonds terwijl bij werkeloosheid hij geldelijk gesteund wordtnit de voorzorgskas der vereeni>.iug, terwijl de vereeniging hem ook behulpzaam zal zijn in het zoeken naar werk. De vakvereeniging zorgt er voor dat ook het vak zelf tot een hoogeren trap vau ontwik keling wordt gebracht en om daartoe te ko men is noodig, dat de leden hunne kennis vermeerderen daartoe moet de vakorganisa tie ook zorgen evenals in andere landen met succes gedaau is, dat overal degelijk vakon derwijs wordt verkregen, daarom moet zij ook don strijd aanbinden tegen oueerlijke en one Iele concurrentie waardoor zooveel knoei werk wordt geleverd en de loonen zoozeer gedrukt worden. In de vakvereeniging moet vooral de kennis worden aangeknoopt. Volgens Mr. Aalberse moet nummer één op't program staan, de geestelijke ontwikkeling van den f r'jeider. Goede en degelijk geleide ontwikkeling van gemoed, karakter en verstand, dut is het allereerste vereischte voor stoffelijke verbete ringen. Zoolang de arbeiders dom zijn, zullen zij ook niet in staat zijn, hun eigen belangen goed in te zien. Want is 't geen domheid, wauneer een arbeider zijn hooger l»on in de kroeg zon gaan vertereu Is 't geen domheid, wanneer een arbeider maar raak wil staneu, zonder flinke weeritnndskas en zonder eerst alle mogelijke andere vredelievende oplo6sin- g<m van 't geschil te hebben beproefd Is 't geen domheid, wauneer arbeiders hun kinderen veel te vroeg naar de fabriek sturen, zonder hen voor een vak op te leiden Het kleine gewin, door dien kinderarbeid behaald, zal zijn leven lang door dat kind, dat, man gewor den, geen vak kent, duur en zuur worden behaald, is het geeu domheid, wauneer de moeder haar kindereu verlaat, om naar de fabriek te gaan, ook al weet zij, dat van het kleine loon nog veel afgaat, om de oppassing der kindereu en den zedelijken en stolielijkeu achteruitgang van het gezin te betalen Is 't geen domheid, wanneer nog zoovele duizenden arbeiders weigeren lid te worden hunner vak vereeniging, of zich niet ontzien om zelfs bij eene rechtvaardige werkstaking onderkruipers- dieusteu te verleeneu en zoo zichzelf te be strijden Daarom is de taak der arbeidersvereniging in het belaDg barer vakafdeelingeu, om hare leden tot hoogere geestelijke ontwikkeling te brengen, waut alleen daardoor zal op den duur Btofl'elijke verbetering kunnen worden verkregen. In de vakvereeniging vindt de arbeider de plaats waar met kracht en kloeke vastberadenheid, langs wettigen weg naar verbetering van zijn maatschappelijken toe stand gestreefd wordt, waar er naar gestreefd wordt, dat de misbruikeu, die door den loop der tijden in onze maatschappij zijn ingeslopen uitden weg worden geruimd. In de Kath. vakor- gauisatieleert men dat werkgever tegenover den werkman plichten heeft, maar ook rechten en eveneens de workman tegenover zijn werkge ver niet slechts rechten, maar evenzeer plich ten. Wanneer de werkman vraagt om zijn recht, heeft de patroon ook recht hem te vragen naar zijn plicht. En willen we komen tot ons recht, dan moeten we opgaan langs den weg van plicht. In de Kath. organisatie leert men dat de verhouding tusschen patroon en werkman moet worden g-'regeld, dat tus schen beide toenadering moet komen. Daar leert men dat de arbeider en de patroon niet vijandig tegenover elkander moeten staan en dat de verbetering der toestanden niet kan komen, door den klassenstrijd zooals de socia listen dat willen. Wij wenschen de verbete riug niet door klassenhaat maar door klasse vrede. Eu hierin verschilt vooral de Katho lieke en de socialistische arbeidersbeweging in den grond. Zij prediken het evangelie van haat tusschen beide klassen, wij het evangelie der liefde, zij willen den oudergang der hoogere klassen, wij wenschen verzoening tusschen de klassen totstaud te brengen. Im mers beiden hebben elkaar noodig, de patroon heeft noodig den arbeider en omgekeerd. Do eene heeft den steun van den andere noodig, het kapitaal kan niet zonder arbeid en arbeid kan niet zonder kapitaal bestaan Wij zien dus in onzen werkgever niet onzeu vijand, maar wij beschouwen het, dat werkgever en werk uemer door gemeenschappelijke belaugen zijn verbonden. Is het niet van groot belang voor den arbeider, dat de industrie bloeit, dat de zaken van den patroon goedgaan Men denke er steeds aan dat de belangen van den patroon indirect ook onze belangeu zijn. Maar de vakvereeniging is er ook om benaald onwillige werkgeverB te wijzen op hnn plicht. Dit laatste bedoelt niet op brutaal geweld Neen zonder dat geweld kannen wij in de meeste gevallen den loonstandaard en de ar beidsvoorwaarden aan vaBte regels binden. Is dit gedaan, dan zal de werkgever zijne con currentie niet meer laten slaan op het loon zijner werklieden, maar op betere inrichting, vakkundig bestuur, handelskennis enz. Gij ziet dus waar het heen moet. Thans moeten wij de arbeidsvoorwaarden aanvaarden zooals ze worden voorgelegd. Zijn we eenmaal goed georganiseerd, dan zal er meer op voet van gelijkheid worden onderhandeld. Een enkele werkman durft men wel eens onrechtvaardig behandelen, maar men zal zich wel tienmaal bedenken, vooraleer men een degelijk geor ganiseerde vereeniging in het harnas iaagt. Maar zoo'n strijd zal in onze Kath. vakbe weging altijd wel tot de zeldzaamheden blijven behooreu, daar zoo'n strijd, een oorlog op econsmisch gebied, beschouwd moet worden als een ongeluk voor beide partijeu. Wij zien zoo graag in werkgever en werknemer vrien den, werkend voor één doel. elkander helpend en steunend. Maar is het echter, dat er werkgevers zijn, die weinig belangstellen in hunne werklieden en deze beschouwen soms alB machines, die zij liefst tegen den laagst mogelijken prijs huren, is natuurlijk gevolg dat iemand, die zoo behandeld wordt, nietr het minst belang stelt in de zaak waarvoor hij werkt en alleen vraagt op wolke manier kan ik mijn loon, mijn inkomsten verhoogen Maar ook zijn er nog vele werkgevers, die wel degelijk belangstellen in hunne arbeiders, die wel degelijk in aanmerking nemen onder welke omstandigheden hua ondergeschikten leven. Jammer, dat dezulke vaak zoo weinig voelen voor de organisatie der werklieden ze schijnen er bang voor to zijn Zij meeneu dst door die organisatie hunne werklieden oproerig worden gemankt en zij getroosten zich de moeite niet eens, ora na te gaau of deze meening gegrond is, anders zonden zij tot de ervaring komen, dat de goede vak organisatie in werkelijkheid niet anders beoogt dan vrede en geluk te brengen onder (Te gauscho maatschappij. Maar mochten er ook werkgevers gevonden worden, die vergeten twee kenmerken volgens Rerum Nova um den arbeid eigen nl dat deze is persoonlijk en noodzakelijk en voor den werkman nog minder zouden voelen dan voor hunne machines, ja wanneer er zulke patroons zouden worden gevonden, dan zou het wel eens kunnen, ja dan zou het onvermijdelijk tot een botsing komen tusschen hen en de organisatie. Maar zulke patroons worden Goddank steeds zeldzamer. Hij sommigen hunner ontwaakt eindelijk het meuschelijk ge voel en bij auderen de vrees voor de macht der organisatie en die is ook wenschelijk. Deze laatste soort ziet wel iu, dat zij in 't heden reeds, maar vooral in de toekomst met vereenigingen moeten onderhandelen, dat vereenigingen eene macht zullen vormen, die opgewusseu is tegen hunne macht en dat het van groot belang is iu welke handen die berusten. Is die macht in de handen der so cialisten, dan zullen de patroons ook socialis tisch behandeld worden en is zij in handen van ons, dan zal die behandeling christelijk, dan zal die katholiek zijn. Dus door dat de patroons dat gaan inzien, is minzame samen werking tus6cheu hen on de vakorganisatie mogelijk. Eu zulke samenwerking zal zijn in beider belang. De kath. vakorganisatie zal verder de sociale wetgeving iu de hand werken, zij moet den wetgever wenken geven gegrond cp de practijk, zij moet nagaan wat er aan deze of geene wet ontbreekt of hapert; zij moet ook zorgen dot de wetten betrekking hebbeud opdearbei ders worden nageleefd. Zij moet de sociale wetten bestudeereu, helpen aanvallen en aan bare leden bekend maken De wetten die in den Haag gemaakt worden en waarbij de ai- beideis betrokken zijn, moeten iu de vakor ganisaties worden voorbereid. Ziedaar hoe door de Katholieke vakbeweging het tijdelijk belang der arbeiders wordt be hartigd zietdnar hoe in de Kath. vakorga nisatie het lot der arbeiders wordt verbeterd en naar billijkheid de betrekking wordt ge regeld tusschen arbeiders en werkgever, lioe zij in beider gemoed voedt en sterkt het besef van ieders plicht en hen opwekt tot naleving van wederzijdsche verplichtingen. Iu Kath. vakorganisatie zal de arbeider dus steeds kun nen vinden bescherming en voorlichting. Hij zal er steuuvinden in ziekten en werkeloosheid en zij zal voor hem steeds zijn een schntse, waar hij hulp en troost kan vinden, waar hij zyu belangen kan bespreken, zijne grieven blootleggen en bij gebleken rechtvaardiging zijner klachten zal men voor hem optreden, daar waar zulks noodig is en waar den werk man onrecht wordt aangedaan zal de Kath. vakorganisatie op de bres staau om het recht van den werkman krachtig te verdedigen, met de middelen, die in overeenstemming ziju met ons Katholiek beginsel. (Slot Volgt.) ik u beschuldigen, zegt spreker. Er kan niets in de maatschappij tot stand koin-n als de orde niet wordt gehandhaafd. Van daar de arrestaties. Hij noodigt de socialis ten ten slotte uit mede te werken tot het welzijn der republiek. Als deze advertentie onder de oogen kon vallen van lieden die nnn zenu-vstorin gen lijden zou zij vele genezen On - gelukkigerwijze veronachtzamen lieel wat personen de advertenties tc lezen Aleu vindt er evenwel zaken van een groot belang. Kr is niets wat U meer belang in boezemt dan l'wen gezond heidstoestand wat rolgt stemt er misschien mede overeen. Een Heer te Schiedam, de fleer J.G Str.ppelman WilheliniriHplein 4, schrijft Ik deel U mede dat ik door het gi-buik Uwer Hink Pillen van de zenuwziekte ben gene zen waaraan ik sedert langen tijd leed Mijne dochter neemt tluns ook de Pink Pillen en wij hebben kunnen bemerken dat haar toestand zich veel verbeterd beeft. Zij slaapt veel brter en zij klaagt niet meer over hartkloppingen. De. zenuwstoringen worden veroorzaakt door een te groote span ning, een te groote prikkeling van het ze nuwgestel IV. e spanning, deze prikkeling worden veroorzaakt door de lichamelijke of geestelijke overspanning, hetzij door te he vige gemoedsbewegingen, zedelijke schokken, groot verdriet De zenuwstoringen doen zich bij-a gelijktijdig voor met een ve'ar- ining van het bloed. Het bloed het voedsel zijnde, van het zenuwgestel, voedt het bloed als het arm is de zenuwen niet, die prik kelbaar worden door ,de vermoeienis. De behandeling met de Pfnk Pillen is de be-te die gij kunt aanwenden. Zy bevatten geen verdoovende middelen om Uw zenuwen te doen inslapen, wat een slecht middel is om ze te verzorgen, zij werken door de her nieuwing van het bloed, de versterking de zenuwen, dat wil zeggen, door de gelijk tijdige herstelling van al de organen, van a de werkingen. De zieke die Pink Pillen neemt, roeit van af de eerste dosis, een rij ker edeler bloed in zijne aderen stroomen zijne zenuwen bedaren zich, zijn eetlust wordt opgewekt, zijne spijsvertering is beter, de pijnen verdwijnen en hij slaapt des nachts rustig. Dc Pink Pillen zijn onovertrefbaar tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, alge, in-ene zwakte, maagkwalen, schele hoofd pijnen, rhcumatieke pijnen. Prijs f 1.75 de doos t 9 per 6 doo zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27 Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederlanc eu Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. In de Fransche Kamer was gisteren de geheele zitting gewijd aan de interpellatie van Basly over de stakingen in het Noorden. Basly viel de regeering heftig aan. Minister Cléinenc au bean1 woordde hem en nam de verdediging op zich van het gedrag der regeering, die recht en wet ver dedigd heeft. De minister werd krachtig toegejuicht. Jf.uiè«, de socialist, heeft een heftigen aanval gedaan op de regeering, vooral op Clémenceau. Deze heeft hem in een prar zittingen even si faire geuomen Hij wijst de verwijten van Jauiès af als zou hij de arbeidende klasse hebben ver treden. De arbeidende kla«se is volstrekt niet altijd d&D, waar zich de werkman bevindt. Waar heb ik de arbeideude kl»sse ontmoet Achter de barricaden soms, wi luitenant Lautour gevallen is met de sabel in de sch.ede? Ot te iniddeu van de on bewuste n, die de woningen hunner kameraden vernielden (Applaus bij de radicalen en het centrum). Cléuienceau is er van over tuigd conflicten tusschen troepen en stakers te hebben vermeden. Maar de itakers heb ben de soldaten aangevallen. Een lid roept dal het niet waar is. Uw tegenspraak is leugen! zegt Clémenceau. Vanwaar anders de vervolgingen en veroordeelingen. Het was de taak der regeering tegea de verkie zingen de gemoederen te kalmeeren. Spre ker is er altijd vóór geweest geen soldaten naar het terrein der werkstakingen te zen den, dan nadat er ongeregeldheden hebben plaats gehad. Ik ben geen vijand der ar beiders. Maar spreker verwijt den socia- listischen leiders, dat zij de arbeidende klasse niet hebben geleerd de wet te eer biedigen. Hij laakt degenen, die de werk lieden in hun dwalingen aanmoedigen en spreekt dan over het „complot* en de ar restatie van de gedelegeerd* n der arbeiders- confederatie. Jaurès roept, dat zij gear resteerd werden op een courantenartikel. Dat deed het parket van Béthune, zegt de minister. Bovendien, niet ik heb hen ver raden, maar gij Verouderstel, dat gij mi nister waart. Zoudt gij dan verlof geven tot plundering van huizen Sprekend over de gewone soldaten, zegt hij dat het kin deren dea volks zijn. (Langdurige toejui chingen). Tegenover deze trearige lijst durf Dc reis ran liet Spaansche koningspaar. Koning Alfonso en Koningin Victoria zullen einde Juli op het koninklijk jacht „Giralda" te Ostende aankomen Hunne Majesteiten zullen ontvangen worden door Koning Lcopoid Na een verblijf van tien dagen te Ostende vertrekken de Koning en Koningiu naar Antwerpen en Rotterdam. Van alle kanten komen de gasten op et- ten, die de plechtigheid der kroning van koning Hakon en koningin Maud komen bijwonen. De prins en prinses van Wales zijn al onder weg. Maandag is Prins Hein- rich van Pruisen vertrokken. Hollaudsche Fransche eu audere oorlogschepen zijn reeds naar hun bestemming vertrokken. En onder wijl doorkruisen de vorstelijke personen op weg naar het oude Drontheim een mooi deel van hun schilderachtig land. Een deel van de reis maken zij over water, aan boord van de kanonneerboot „Heimdal". Zondag was het prachtig weer en het oorlogschip werd toen door een vloot van wel 30U visschersschepen vergezeld. Het paar werd geestdriftig toegejuicht, zoowel van de schepen als van de wal. Hoe de plechtig heid in zijn werk zal gaan, hebben we reeds in den breede beschreven. Moge hier geen wanklank worden gehoord als bij de feesten te Madrid. Volgens het „Militair Wochenblatt* zal de Duitsche marine in 1920 kunnen be schikken over 2250 officieren (thans 1370) en 68.838 gegradueerden eu matrozen (thans 31.738. Krijgshaftig. Te Bremen is Donderdag de groote kruiser Gneisenau te'water gelaten. Generaal graaf Sohlieffen, die het schip in de naam des keizers doopte, zei daarbij o.m. het volgende Mocht eens het morgenrood bloedig aan- brekon, mocht eens de dag des toorns komen, dan wensch ik u, edel schip, dat ge uwen naam waardig, het eerste zult zijn bij den aanval, en dat ge eerst, wanneer de nacht is neergedaald op den donkeren vloed, al is het dan ook stuk geschoten en bloedend uit tal van wonden, het laatste zult zijn, dat de vervolging opgeeft. En hiermede doop ik u in den naam des keizers Gneisenau. De keizer heeft plotseling een bezoek gebracht aan den Rijkskanselier .op Norder- ney. Deze maakt het uitstekend. De Sultan van Marokko zal maar doen wat hij toch niet kon vermijden. Aan de „Köln. Ztg." wordt uit Tang r bericht, d*t volgens mededeeling van welin- gel chte personen, de Sultan ia beginsel heeft besloten de algemeene acte van de conferentie te Algeciras te onderteekeuen. Dit sal gebeuren, nadat nog enkele formaliteiten zijn vervuld. Uit Tanger wordt verder gemeld, dat wanneer de zaak van den vermoorden Franschen employé Charbonnier niet terstond na den terugkeer van den ltaliaauschen ge zant Malmini uit Fez, geregeld wordt, en Trfjeb, de in Fez gevangen gehouden zoon van Boe-Amama, die als Algiersch burger door Frankrijk wordt opgeeischt, niet aan den gezant Taillandier mocht worden overgegeven de Fransche regeering het Maghzeu een ultimatum op korten termijn stellen zal. De toestand in Rusland wordt met den dag ongunstiger. Iu ons vorig nummer hebben we nog iets medegedeeld over den aanslag eu de moorden te Bieloslok. Eener- zijcis geeft men de schuld aan de joden, anderzijds aan de revolutioimaiien, ot die genen die door de politie ziju aangestookt, o;i zoo een voorweudsel voor nieuwe joden moorden te hebben. De Königsh. Ilarhurgsche Ztgepn be trouwbaar Duitscli blad, beeft van oogge tuigen bijzonderheden over de moordpartij te Bielostok vernomen. Volgens hen, is te Sje.eiuetjrf, de adjunct voor e enige dagen geleden vermoo-d en do liberalen commissaris van poli1 ie, is de schuldige. Toen de kerke lijke ommegang door een voetzoeker, niet door een bom, in de war was gestuurd werden dadelijk ledea van de Zwarte Bende omboden, die aan het plunderen slopgen. Er vielen verscheidene honderden dooden en gewonden. Honderdvijftig huizpn en winkels moesten er aan geloovcn. De plunderingen werden onder bescherming van officieren en van de politie verricht. Sol- daten schoten op de leden van de vereeni ging voor zelfverdediging. Vrijdag outstond op het gerucht, dat op het lijk van een Christin steenen geworpen waren, een nieuwe plundering. Aan het station werden voor de oogen van hooge officieren en ambtenaren van politie zes joodsche reizigers vermoord, in de wacht zaal late kl»s worden ook joodsche vluch telingen ged :od. Anderen werden uit de waggons gesleurd of uit de woning ran den stationschef, waar zij gevlucht waren, op straat geworpen. Men kan de symptonen van Ruslano's tegenwoordige toestand gelijk stellen de eer ste dagen der Fransche lievolu'ie. In Rusland vervangt de oorlogskreet „Zeiulya I Volka* (Land eu Vrijheid) die van „Liberté I Egalité Frateruité De regeering moet onmiddelijk beslissen of zij zal heengaan. Doet zij dit niet spoedig dan mag men met reden verwachten, da» de groote strijd zal beginnen. Sommigen meenen echter zeker te weten, dat het Ka binet in de naaste toekomst zal aftreden. Zal Gtiremykin dan opgevolgd worden door Steshinsky, den vurigen reactionnair of door een Premier door dc Doema gekozen Daarvan hangt het lot van Rusland af, als teminste de regeering het gunstigste oogen- blik nog niet heeft laten voorbijgaan eu het elfde uur nog niet is geslagen. De overtuiging dat een revolutie onver mijdelijk is, wordt sterker. De toou der pers van beide richtingen is scherper en de libe ralen eischen het onmiddelijk ontslag van 'i ministerie, als 't eenige voorbehoedmiddel voor de revolutie, die thans broeit. De ontevredenheid bij leger en vloot neemt steeds grooter afmetingeu aan. Een detachement kozakken heeft te Odessa ge weigerd op een tn,ep stakers te schieten, die hen daarop toejuichten en het roode vaandel ontblootten. De kozakken drongen er toen op aan dat dit vaandel opgerold en weggeborgen zou worden. Te Kroonstad hebben de matrozen ver klaard, niet te zullen dulden dat men zich mengt in de aangelegenheden der Doema. Men zegt, dat de grootvorst Alexander Mi- chaëllowitsch soldaten van het garderegimeut aan boord van zijn admiraalschip heeft. Een officier zeide gisteren tot mijde regeering hoopt nog zich achter leger en vloot te verschuilen, maar ditmaal zal ze worden teleurgesteld. In Moskou is de opwinding groot. Men spreekt er van niets anders dan derevolutie Vele zaken liquideeren reeds. De beurs is gedrukt en er zijn geen ziken. De verzekerings-maatschappijen weigeren verdere risico op zich te nemen voor huizen van landeigeoaais. ONDERTROUWD EN Waalwijk, Oosicrhout, - 20 Juni 1906. Geen Receptie. EN die mede namens Faraüie hun hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij gelegenheid van hun Hu. welijk ondervonden Oisterwijk, 20 Juui 1906. Waalwijk, 16 Juli 1906. f Tot onze diepe droefheid ovcr- t leed heden, na eene kortston dige ziekte, voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, onze beminde Moeder, Behuwd- en Groot moeder Mejuffrouw wed. van wijlen deu Heer JOHANNES KOOLEN, in den ouderdom van 77 jaren. Waalwijk18 Juni 1906. De Wed. A. G. LAMBERMONT- Koolen en Kinderen. Den Ilaag. C. J. KOOLEN. J KOOLEN- J. C. KOOLEN. A. M. KOOLEN -.Maas Stratum. en Kinderen. AUG. N. KOOLEN. J. M. KOOLEN-Sevens. Helmoml. FR. KOOLEN M. J. P. KOOLEN- W aalwijk, N t eu weniiuiz en J. A. WAGEMAKERS. L G. WAGEMAKERS- Koolen en Kinderen. Waalwijk. Brieven onder letter P. aan het Bureau van dit Blad. te Waalwijk, zal op Dinsdag 3 Juli 1906, voormid dags ten 11 uur, publiek A. Voor Dionisius Couwenberg, thans te Eoschot. En B. Voor de Wed. M. Laros in het Hoekje. Bijeenkomst bij de boerderij van Cou- wenbf rg. te Kaatsheuvel, zal Maandagen 9 fa 23 Juli 1906, 's avonds 8 uur, bij JAN RE1JNEN te Kaatsheuvel, provisioneel A. Voor de Erven van de Wed. C. van Amelsfoort. Op Dinsdag 26 Juni, des a oormid dags om elf uur, zal dc Heer J. KLERKS VAN HERPT te Baardwijk, Bestek en teekening zijn bij den besteder verkrijgbaar fl.per stel. Nadere inlichtingen verstrekt H. C. MEULKENS, Architect te Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 2