Provinciaal Nieuws. Reclame. BINNENLAND. Altijd wePkom to Waalwijk. Vad. troebelen voorgedaan. De opstandelingen hebben veel schade aangerichtde troepen moesten optreden, waardoor vele gewonden vielen. Te Tsjoetsja in den Kaukasus zijn de dorpen in den omtrek door de artillerie ge bombardeerd. De Standard verneemt uit Petersburg Het gerucht van een hevige beschieting werd Maandag in de richting van Klodinka gehoord. Men denkt dat het een opstand is van het garnizoen van Moskou, dien men met artillerie tracht te bedwingen. Men verwacht een grooten moord ran Joden te Odessa. Te Warschau is Maandagmiddag in de voorstad Wola een bende terroristen een restaurant binnengekomen waar 4 politie mannen en een gendarme zaten. Zij doodden twee agenten en kwetsten een anderen agent en den gendarme. Dezelfde bende doodde een uur later nog een agent van politie. Goed nieuws van iemand uit omgeving is ons altijd welkom en wij zullen uiet be langstelling het volgende berichije, van een Gorkummer lezen. Het zal eveneens voor velen onzer waardevol nieuws zijn. De fleer C. Weil, wonende Lindeboom 224 te Gorichem, deelt ons mede: Gedu rende den laatsten tijd had ik onophoudelijk een knagende pijn in het kruis van den rug die me verschrikkelijk hinderde in mijn werk, want wanneer ik buk keu moest, was deze pijn niet om uit te houden, Nsehts durfde ik niet in mijn bed om te draaien uit vrees "an de scherpe steken de urine was be wolkt en liet een bezinksel achter en het gebéurde dikwijls dat ik duizelingen krerg voor de oogen. Ik was bij het minste wat ik deed vermoeid en wist niet wat ik morst beginnen toen men mij attent maakte op Poster's Rugpijn Nieren Pillen. Ik begon deze te gebruiken en het verheugt mij U te kunnen mededeelen, dat ik hierdoor in minder dan twee weken totaal genezen werd. Ik ben U erkentelijk voor zulk een goed werkend middel, en zal dit met vertrouwen aan medemeuscken kunnen aanbevelen. Ik otidergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machiig U het pu bliek te maken op elke wijzedi® U goeddunkt. Rugpijn duidt aan dat er een overmatige hoeveelheid urinezuur in het lichaam is. Dit vergif veroorzaakt de urine ongesteld heden want het verstopt niet alleen de nie ren, doch belemmert tevens de kanalen wel ke van de uitren naar de blaas gaan en te gelijkertijd brengt het de prikkeling en ont steking der blaas met zich mede. Het uri- ne-zuur is de hoofdzaak der blaasonsteking van stoornis der urine, van het verlies van eiwitstoffen enz. Rosters Rugpijn Nieren Pillen lossen het urinezuur op en helpen de nieren om het op natuurlijke wijze af te voeren. Verzekpr U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer C. Weil gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Poster voorkomt. Zij zijn te Waal wijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie-l)u- ujoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel h. f 1,75 voor één of f10.voor zes doozen. Het Uof. Zaterdagmorgen 10 uur per gewone trein arriveerde H. M. de Kouingin-Moeder met gevolg, gezeten in een salonwagen, aan het station Apeldoorn. Ter ontvangst waren aanwezig H. M. de Koningin en gevolg, benevens den burge meester. Na eon hartelijke begroeting en het wis selen van een handdruk met het gevolg en den burgemeester, reden de Koninginnen in een la deauinont bespannen rijtuig naar bet Loo. Bij Haar vertrek 's avonds van Het Loo werd H. M. de Koningin-Moeder door H. M. de Koningin in een rijtuig inet vierspan naar het station uitgeleide gedaan. De begrooting. Wij lezen in het Bat. Nbld. van 28 Mei Evenals verleden jaar kwam heden de raad van Iudië, onder voorzitting van deu gouverneur-generaal met den raad van di recteuren in een buitengewone vergadering bijeen voor een onderzoek der begrooting voor 1907. Naar hetgeen wij er van vernamen, zou do begrooting sluiten met een beduidend lager nadeelig saldo dan die voor het loopende dienstjaar, men spreekt van 8 aiillioen. Dc havenwerken te Valparaiso. Het Haagsche correspoudentie-oureau meldt: Bij de inschrijving voor de uitvoering der havenwerken te Valparaiso, volgens het ontwerp Kraus, werd ingeschreven naar de Ingenieur meldt, door een Nederlandschp combinatie (Volker c. s.) voor ^>4.080750; door de Engelsche firma Sir John Jackson Ltd. voor 3,560,000 en door eeu Chi- leensch syndicaat voor 2,392,500. Thans kan worden medegedeeld, dat alle deze inschrijvingen door de Chileensche regeering ziju afgewezen. Volgens het N. v. h. N. zijn de onderhandelingen der Chileensehe Regeering met een bekende Nederlandsche firma nog niet geheel afgesprongen en mug er integen deel gegronde hoop gekoesterd worden, dat binnen enkeden weken deze zaak haar beslag krijgt ten voordeele der Nederlandsche in dustrie. Pr kan echter niets zekers worden bericht véér Minister Kraus uit Chili in ons laud is teruggekeerd. Celebes. De correspondent van de /,N. R Ci." te Batavia seint In den namiddag van 22 dezer ving majoor Lanzing met 150 bajonnelten zijn meerdaagschcn tocht naar Madjene aan. Vooraf was hel strandbivuk vau twee. zijden aangevallen, waarbij twee inlandsche soldaten gewond werden. De Siboga nam deel aan de beschieting van de bende, die het bivak aanviel. Weduwcpeusioen De weduwe van den landweermilicien, die Vrijdag in liet kamp van Zei»! doodelijk door den bliksem getroffen werd, krijgt aan spraak op een pensioen voor zich en bare kinderen van fllü 'sjaars. Het is meer malen voorgekomen en zal in dit buiten gewone geval vermoedt lijk ook geschieden, dat het legerbestuur dergelijke weduwe <en dienstbetrekking bezorgt met een loon, dat haar in de behoeften van het gezin tegemoet komt. ,N. R. Ci/' Ken nieuwe vinding. Door den Lbrieksarbeider P. Dekker, te Zaandam, is volgens de ffZianl. Cl. oen mechaniek bedacht, dat aan een fieis ver bonden, deze zal vooitbewegen zonder trappen kracht van stoom of gas. We denken dat heel de fietsende wereld wel met groote brlangstelliug naar dat toestel z.-.l komen kijken. Ongeluk aan boord van IIr. Ms. Tromp De Berlijnsche correspondent van de N. C. seint uit Trondjhem: Gisteren tijdens de lunch aan boord van IIr. Ms Tromp, waaraan als gasten van den éut-major deelnamen de Nederlandsche gezant en mevrouw van Heeckeren van Keil de attaché der legatie, de Nederlandsche consul en uw correspondent, hoorden wij plotseling eeu lievige slag op liet dek. Bij onderzoek bleek, dat door een noodlottige vergissing de matroos, die belast was met het schoonmaken van het saluutkanon, dit binnenboorde had algi-schoten, uiet het gevolg dat de nutloos 1 kl. Van Bommel werd gedood, en de segeaut Hildema en de kwart tiermeester Schaften beiden aan het rechteroog werden gewond. De Tromp is gisteren (Dinsdag) te 12 uur naar Nieuwediep vertrokken, waar de begrafenis vau den matroos van Bommel zou plaats hebbeu. De matroos, die het ongeluk veroorzaakte, geeft met de andere getuigen besliste ver- verklaring, dat bij tegen de orders van offi cieren gehandeld heeft. De Nederl. gezant nam met kolonel Koster afscheid van den Koning, die zijn leedwezen met het ongeluk betuigde en hartelijk dankte voor de eer, hem bewezen. Belastingplannen. Naar wij vernemen, heeft gisteren, Vrij dag het eerste wetsontwerp tot versterking van de opbrengst van 's Rijks belastingen het departement van financiën verlaten. In de Memorie van Toelichting is, volgens onze berichtgever, overeenkomstig de. toe zegging, ten vorigen jare door tien minister van financieën gedaan, een koite uiteenzetting ook der overige belastingplannen opgenomen. bestuurslid gekozen de edelachtb heer Ridder de van* der Schueren, burge meester alhier. „Oefening baurt Kunst In de Zondagmorgen gehouden ver gadering der liedertafel >Óefening baart Kunst» te Besoyen, is de heer Herman J. A. Zeegers, gekozen tot president van het hoofdbestuur dezer liedertafel. WAALWIJK, 27 Juni 1906. Kermis. De heer Antoon 'Gerris-Simons is er in geslaagd voor de a. s. kermis te en- gageeren de Nieuwe Nederlandsche too- neelvereeniging van Amsterdam, een ge zelschap door geheel Nederland en vooral in N.-Brabant overbekend. De voorstel lingen door dit gezelschap te geven worden in alle couranten ten zeerste geroemd wat spel, monteering en cos tumes betreft. De stukken zijn aardig, geestig, doch bevatten niets, wat in strijd is met gods dienst of zeden. Op alle groote plaatsen met succes opgevoerdo. a- te 's-Hertogenbosch, Tilburg, Breda, Rozendaal, Helmond, Eindhoven enz. Deze kermis wordt het geacht publiek van Waalwijk en omstreken iets geboden, waarvan allen zullen genieten en een bezoek aan het schouwburglokaal van den heer Gerris-Simons in het hotel De Twee Kolommen» zal zich niemand be klagen. Wij hopen, dat de directie van de Nederlandsche tooneelvereeniging in haar moeilijke onderneming door het geachte publiek van Waalwijk en omstreken ge steund zal worden. Beroepen. Beroepen bij de Ned. Herv. Gemeente te 's-Bosch, ds W. Meindersma, alhier. R. K Ziekenverpleging In de te 's-Bosch in »De Katholieke Kring» gehouden vergadering van de afdeeling 's-Hertogenbosch en Omstreken der Vereeniging tot bevordering der R. K. Ziekenverpleging, werd o. m. tot Y\ ualwijksclic Stooinsohocnenfabriek Een aantal officieren van de Hoogere Krijgsschool te 's-Gravenhage zullen Vrijdag 6 Juli a- s. wederom een bezoek brengen aan de Waalwijksche Stoom- schoenenfabriek van den heer A. II. van Schiindel alhier. Openlucht uitvoering van „De Frank". Zooals op talrijke wijzen was aange kondigd, had Zondag 24 Juni 11. de uitvoering plaats der gymn. vereeniging »de Frank» in den tuin van den heer J. Fransen alhier. De vereeniging was de harmonie »Euphonia» van Kaatsheu vel die met de tram aankwam tot aan de haven tegemoet gegaan en van daar trok de vereeniging in frontrijen van twee en dubbele flankrij onder de vroolijke tonen der muziek en omstuwd door een talrijk publiek, dat zich reeds lang om en bij de haven en de markt had opgesteld, naar het terrein der uit voering. Onderweg werd bij den heer Herman Zeegers, beschermheer en bij den edel achtb. heer Burgemeester een saluut gebracht. De tuin was vol, veel te vol, zoodat velen zich met een staanplaatsje moesten tevreden stellen en talrijken weinig of niets van de uitvoering zagen. Na een vroolijk mopje werd het eerste gymnastisch nummer: opmarschen kwa- draatrij onder handen genomen en vlug en correct afgewerkt. Rek en ringen volgden nu en ofschoon de oefeningen niet zwaar of moeilijk waren, voldeden zij heel goed. De vrije oefeningen, stok en paardoefeningen werden met goede actie voorgesteld, vooral het paardnum- mer muntte uit door gelijk- en gelijk tijdigheid. De posen, die hierbij werden ingenomen werkten nog al eens op de lachspieren van het kleingoed. De jonge leden gaven goede oefeningen te zien. Na de pauze kwamen de oudere leden meer en meer op den voorgrond. De rek gaf eenige goede draaien en onder- sprongen te genieten. Ook de stok- oefeningen werden over 't algemeen zon der fout uitgevoerd. De nu volgende barren (brug) oefeningen wekten terecht meer belangstelling, het kreitsen en rollen was vrij volmaakt te noemen. Een leuk en lachwekkend nummer was het touw trekken, terwijl het polstokspringen al- gemeenen bijval vond en een goed ge slaagd nummer was. Jammer genoeg was de aanloop erg kort. Met enkele mooi gebouwde groepen sloot de uit voering. Intusschen was de avond reeds gevallen. Als we een schaduwzijde zouden mogen noemen is het wel, dat de muziek zich wat schaarsch deed hooren en de rust- poozen tusschen de verschillende num mers soms wat lang waren. Toch belet dit niet, dat we de gymnastiekvereni ging met hare uitvoering hartelijk geluk- wenschen. De harmonie Euphonia die eenige marschen speelde en een enkele ouverture gaf over 't geheel goede muziek te hoo ren, hoewel bovengenoemd euvel, van weinig spelen, zich nog al deed gevoelen. Aan het einde nam de beschermheer der vereeniging 't woord, schetste in welgekozen woorden het groote nut, ja de noodzakelijkheid van de gymnastiek voor ieder induvidu in 't bijzonder en voor een maatschappij van flinke, krach tige mannen in 't algemeen, spoorde dringend aan tot meerdere beoefening der edele sport en ging de ontwikkelings geschiedenis in 't kort na. Hij bracht een woord van dank aan leider en leden der Frank, aan het talrijk opgekomen publiek en niet 't minst aan de harmonie >Euphonia«, wier verdienste hij ten zeerste prees. De heer Zeegers gaf bij deze uiting aan zijn gevoel van spijt, dat in onze gemeente de muziek kwijnt en stelde kaatsheuvel, waar twee puike gezelschap pen voortdurend in bloei toenemen, aan onze gemeente ten voorbeeld. Ten slotte dronk ZEd. op den voor uitgang van Waalwijk en Kaatsheuvel. Politie—zaken. Zaterdagavond werd zekere S., die zich in 't café van den heer A. v- d. W. bevond, door een paar personen lastig gevallen. Toen hij niet dadelijk een rondje gaf, werd hij direct aangevallen. S. geen ruzie, noch vechtpartij wenschende, ging naar buiten, maar hij werd door een der bovengenoemden achtervolgd en flink geslagen en getrapt. S- vocht nog niet, verwijderde zich zoo spoedig doen lijk en gaf de zaak in handen der politie. Zondagmiddag werd door de mare- chaussée, een persoon, zekere H. mee genomen, die zich als dronkenman aan stelde en wat drukte maakte. Nadat hij was uitgerust en daardoor gekalmeerd, kon hij wederom vertrekken. Gemoedelijke klanten In den tuin van den HeerJ. F. alhier zijn met St. Jansnacht de aardbeien af gedaan, met achterlating van een brictje waarin gemeld]: Nu Jan, tot over een jaar, doch wij hopen alsdan een rijperen oogst aan te treffen. Dat buigt breekt zelden. Uit de leden der Harmonie St. Cris- pijn, heeft zich eene Tooneelclub ge vormd onder den naam: »Dat buigt breekt zelden". Deze nieuwe Vereeniging heeft besloten hare eerste uitvoering te geven op Kermiswoensdag in vereeniging met hare Harmonie op de bovenzaal van den Heer Jos. van der Werff. Daar deze Tooneelvereeniging is saam- gesteld uit leden welke reeds vroeger een goede naam hebben verworven, twijfelen wij niet of hun succes is ver zekerd, wat wij hun dan volgaarne toe- wenschen. Leo Bond. Bij het Bestuur van den Leo-bond is een schrijven ingekomen van de stakende timmerlieden, te Leiden, waarin gemeld, dat zij uit vertrouwbare bron vernomen hebben dat eenige timmerlieden uit Waal wijk en omstreken, het plan hebben opgevat naar Leiden te komen en hun werk aldaar te gaan opnemen, en alzoo onderkruipersdiensten te gaan verrichten. Reden waarom zij zich dan tot het be stuur wenden, met het verzoek dat dit de noodige stappen zou doen om hun van dat voornemen af te brengen. Provinciale Staten run Noord-Brabant. In de 3 Juli te openen zomerzitting zullen alsnog ter tafel worden gebracht a. een brief en een rapport van den hoofd-ingenieur van den provincialen waterstaat betreffende den invloed van de Bergsche Maas op den afvoer van water b. een ontwerp-afwijzende beschik king op verzoekschriften van de gemeen tebesturen van Waalwijk en Bergen-op- Zoom om verhooging van de provinciale bijdragen in de kosten van verpleging' van armlastige krankzinnigen c. een ontwerp-besluit tot toekenning van een bijdrage in de jaarwedde van den gemeente-geneesheer te Goirle d. een brief van Ged. Staten, betref fende de herstelling van de brug over het Oude Maasje onder Doeveren e. een ontwerp-gunstige beschikking op een verzoekschrift van het bestuur det onderlinge maatschappij tot ver betering van den toestand der bewoners van de kerkelijke gemeente St. Wille- brord, om een provinciale bijdrage voor 1907 van f1000; f. een idem op een verzoekschrift van het bestuur der afdeeling Noord- Brabant van de vereenigingen Het Ne derlandsche Paardenstamboek en Het Nederlandsche Rundvee-stamboek, om een bijdrage uit de provinciale kas voor 1907 van f 300 g. ontwerp-afwijzende beschikking op een verzoek van de overste der Ursula's zusters te Tilburg om een bijdrage in exploitatiekosten der kook- en volks huishoudschool aldaar h. een ontwerp-besluit tot toekenning van een bijdrage van f 1000 in de kosten van aanstelling van twee zuivelconsu- lenten in Noord-Brabant i. een idem tot toekenning van een bijdrage aan het bestuur der Baroniesche Tuinbouwvereeniging ten behoeve van de exploitatie van haren proeftuin. BAARDWIJK. De vorige week mankten we melding van monsters melk die ter controle waren opgezonden. Het eene voldeed uit stekend, het andere liet nogal te wenschen over. Gisteren zijn weer twee nieuwe mon sters opgezonden. In den polder alhier wnren twee boeren nau het maaien, toen zij door iemand werden gewaarschuwd dat zij op een verkeerd stuk waren. Zij hebben alzoo een paar uurtjes voor een hnnner collega's gewerkt. Maandag had de aanbesteding plaats van de vergrooting der fabriek der Heeren Gebr. Pullens. I)e inschrijvers waren P. Schoep f 2395, J van Huiten f2310, P. van Iiulten, Waalwijk f2285, G. van Huiten Waalwijk f2155, M. Schonk Waalwijk f1995. Het werk ia aan den laagsten inschrijver gegund. Gisteren werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis met werkplaats voor den Heer J. Klerks alhier. Ingeschreven werd^ als volgt Van Oers f5000, Hombergen Waalwijk f4975, G. van HulteD Waalwijk f4310, G. de Rooij Waalwijk f 4289, Michels Vrijhoeven— Cappel f4446, W. van Hees Waalwijk f 4200, Wed. Aarts Waalwijk f4193, Schoep Baard wijk f 4044, G. den Teuling Besoijen f 4040, P van Huiten Waalwijk f3850, J. v. HulteD Baardwijk f3776. Dit werk is nog niet gegund. Dezen morgen vond men A. P. in het St. Autouiusgesticht alhier dood op een stoel. De man moet zeker al in 't vroeg van den nacht zijn bezweken, daar zijn lijk reeds geheel stijf was. Nog een ander persoon in deze gemeente werd hedenmorgen zittende op een stoel, dood gevonden. In deze gemeente doen zich talrijke gevallen van mazelen bij de kinderen voor. DRUNEN, 25 Juni. Begunstigd door prachtig weder, had gisteren de jaarlijksche feestviering plaats van het genootschap der II. Kindsheid. In eeu plechtigen optocht die werkelijk hoogst bezienswaardig was trok men door de straat naar de kerk, waar een plechtige H. Mis werd opgedragen. Na de kerkelijke plechtigheid werd de Btoet weder in dezelfde volgorde saamgesteld en trok men onder de vroolijke tonen der harmonie van de Jonge lingenCongregatie door het andere gedeelte der straat- Gedurende den optocht heerschte onder de kleinen een voorbeeldige orde en er w»8 zeer veel belaugstelliog. Een woord van lof m*ig hier niet onthouden worden aan den WelEerw. heer Werners kapelaan, voor zijn moeite en opoffering, de Eerw. ZusterB, de zelatricen en aan allen, die hebben meegewerkt om dit feest naar wensch te doen slagen. Toen Zondag avond zekere Van D. van een fietstochtje huiswaarts reed, even in het café van P. binnenging om een glaasje te drinken en zijn fiets voor het huis plaatste, bemerkte hij, buiten gekomen en willende vertrekken dat zijn stalen ros verdwenen was. Do politie stelde een onderzoek in, en mocht er in slagen de dader in Nieuwkuik op te sporen. Hij was er voor de grap mee naar Elshout geieden en had ze daar ergens neer gezet, waar ze nog te vinden was. Flauwe aardigheid Onder begunstiging van prachtig weder had Zondagnamiddag bij den heer Melis aan het station het eerste zomerconcert plaats van de harmonie «de Eendracht". De ver schillende muzieknummers werden netjes uit gevoerd en werden luide toegejuicht. Er heerschte den geheelon namiddag in de om geving een gezellige drukte. Ten ongeveer negen uur trok de harmonie dorpwaarts naar het lokaal van den heer M. Pulles, waar meu nog langen tijd gezellig onder elkander bleef. DUSSEN, 26 Juni. Tot secretarispan ningmeester van «Het Zuideveld" is gekozen in plaats vau den heer P. Verschoor, die had bedankt, de heer W. Middelkoop Rz. Het klooster der Carmelitessen, het kas teel alhier, zal worden vergroot. Aan de oostzijde, over de gracht heen, zal een vleugel worden bijgebouwd. DEN BOSCH. In de gisteren gehonden ver gadering van hoofdingelanden voor het water schap «Noord-Oostelijk Noord-Brabant" is ge bleken, dat, na de opening van den nieuwen Maasmond, op de rivier de Maas en verhouding met vorige jaren een lagere waterstand is geconstateerd te Grave onbeteekenend, te Kaveusteiu van 14 tot 15 cM., te Megen van 35 cM., te Ooien vau 50 tot 56 cM te Lith van 85 cM., te Sint-Andries van 1,15 M., te Blauwe Sluis van 1 M. te Crèvecoeur van 1,25 M., te Hedikhuizen van 1,90 M. eu te Heusdeu van 2 M. Uit mededeelingen van deu voorzitter en auden bleek, dat hoogstwaarschijnlijk nog in den loop van dit jaar zal worden begonueu met het aanleggen van een kanaal van Den Bosch naar Drongeleu. ZEVENBERGEN, 25 Juni. Het bestuur van de Centrale It. K. Kiesvereeuiging voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer ïu het district Zevenborgen, van oordeel dat een algeheele reorganisatie der kiesvereeuiging noodzakelijk is, heeft collectief ontslag ge nomen. Eenige kiesvereeuigingen zijn reeds begonnen met nieuwe vertegenwoordigers te kiezen, die daarna gezamenlijk een nieuw stel statuten zullen ontwei pen. Naar aauleidiug van eene interpellatie aan het bestuur der R. K. Kiesvereeuiging voor den gemeenteraad, wegens het onbeant woord laten van een schrijven van eenige antirevolutionairen, heeft genoemd bestuur eenparig bedankt. BESOIJEN, Bij de gisteren gehouden stem miug voor een lid vau den gemeenteraad wer den uitgebracht 157 stemmen. Van onwaarde 5 stemmen. Hiervan bekwamen J. van Damme 19 stemmen. J. Groenen 75 M- Holster 58 Herstemming tusscheu de heeren J. Groenen en M. Holster op Dinsdag 3 Juli a s. De Ned. Hervormde gemeente alhier zal overgaan tot het stichten van eene bewaar school. Het bouwen daarvan wordt aanbesteed op Maandag 9 Juli a. s. des voormiddags ten 11 uur in de consistoriekamer der Hervormde kerk. Alleen leden der Ned. Herv. gemeente zullen bij deze aaubesteding kuunen inschrijven. VRIJ HOE VEN-CAPPEL. Aanstaanden Zon dag zal er in de Ger. kerk alhier een collecte voor de Chr. school op den Loonschen dijk worden gehouden. A. s. Zaterdag zal de Chr. zangvereeni- giug Halleluja haar gewone halfjaarlijksche- vergadering houden, waarop beslist zal worden waar zij hun jaarreisje naar toe zullen maken. In de op heden gehouden bijeenkomst der Zangvereeniging «Halleluja", deelde Mej. de Koning, onderwijzeres ann de O. L. school alhier, mede, dat zij wegens het vertrek ge noodzaakt is te bedanken als lid van genoemde vereeniging. De beer Hello dankta haar in warme woor den voor hetgeen zij als lid gedaan heeft en merkte tevens op, dat de vereeniging ouder haie medewerking zich heeft mogen verheu- in een gestadigen bloei. Een bewijs is het wel, dat Mej. de Koning veel in het belang der zangvereeniging verricht heeft en dat zij minzaam met de andere leden heeft samengewerkt, als men ziet, dat het afscheid zoo roerend was, dat bij verscheidene leden de tranen opwelden in hunne oogen. Het gemis van haar zal zich het ergst doen gevoelen bij de eventueele te geven uitvoering daar men haar schoone melodieuse stem zal moeten missen. CAPELLE. Doordat mej. F. voor een paard uitweek, werd zij op Zaterdagavond 1.1. om streeks halftien door den Heer A. A. A. met de motorfiets zoodanig aangereden, dat ze tegen den grond geslagen werd. In bewuste- loozen toestand werd zij in de woning van den gemeentebode W. Molegraaf gedragen, alwaar, na geneeskundige hulp te zijn ingeroepen, deze werd verstrekt door Dr. Kohier alhier. Door zijne zorgvuldige behandeling mocht het hem gelukken haar weer tot- bewustzijn terug te brengen. Verwondingen heeft mej. F. bekomen aan de knieën en aan den hals. De samenloop van meuschen voor en in de woning van den Heer W. Molegraaf was zoo groot, dat Dr- Kohier hen uit de woning moest verwijderen De Heer W- Molegraaf, gemeonte-bode dezer gemeente is door Burgemeester en Wet houders alhier als zoodanig herbenoemd voor onbepaalden tijd. Wij feliciteeren hem hartelijk. De in deze gemeente langs de huizen ge houden collecte ten behoeve van het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den ge- wapenden dienst in Nederland heeft opge bracht het bedrag van f4,20'/,.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 2