DE VOCHT CANTERS CANTERS Eisenhahn-pen. Joh., van Roessel, Gemengd Nieuws. Deensche Dog Bericht van Inzet. Advertentiën. Een bekwame Modenaaistei Notaris DE VOCHT Den gedeeltelijken Inboedel, f 2.50 en meer verdienste per dag, Thos. H. Whittfck I Co., IN GOUD EN SILVER. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kerknieuws. Handelsberichten. Reclame. Correspondentie. Rechtzaken. Ingezonden Stukken Telegrammen. publiek verkoopen verkoopen verpachten Vraag de Duitsche Hinthamerstraat A 21, s-Hertogeribosch. EEN PRACHTIGE X. BERNARD TIMMERMANS VAN TURENHOUT ADDY VERSCHURE- Geen Receptie. vijf jaar in Brussel werkzaam geweest, biedt zich beleefd aan tot het maken en vermaken van alles wat tot het modevak behoort. Tevens een net M EI S J E gevraagd. Nagenoeg den geheelen Inboedel bestaande in Van ieder der perceelen 1 tot en met 12 op den Lagen Omloop, een gedeelte, zoomede een perceel tusschen het riet, alles volgens afbakening. De Breimachine-Maalschappij lol bevordering van huisarbeid. Reparatiën geschieden net, spoedig en billijk, Deze kunnen bij ANDRE VAN R0ESSEL. Slager Waalwijk bezorgd worden. KAAMSDONK 26 Juni. Het telefoonkantoor het Dorp zal in het vervolg geopend zijn ()n werkdagen van 7,50 tot 8,20, van 11,20 tot 12,50, van 2,20 tot 4,20 en van 4,50 tot ^'op°Zon- en feestdagen van 7,50 tof 8,50 v.m. (Amaterdarasche Tijd). Onze dorpsgenoot, de Heer 11. Knaap, heeft aau de Universiteit te Utrecht met guu- stig gevolg het examen van semie.arts afgelegd- Naar men ons mededeelt heeft er van Vrijdag op Zaterdag inbraak met diefstal plaats gehad in de oude bergplaats van den heer Schippers, machiuefabrikant aan 't Veer- Een kraan ter waarde van f30 is ontvreemd. Door een noodlottig toeval viel de heer D- de Gouw, metselaar en aannemer alhier, van een vrij hooge stelling om het »Huis ten Halve" op den keiweg, waardoor hij zich aan beide ai men ernstig bezeerde. Zondag j 1 bielden do onderwijzers uit West Noordbrabant eene openbare vergadering te Roosendaal in de zaal van den heer an Gaaien, Na een rede van den heer H. W. J. A. Schook, uit Amsterdam, die op zaakrijke wijze de langzame verbeteringen d^r onder- wijzcrssala'.'isseu gedurende de laatste 25 jaren schetste en het onvolledige der tegenwoordige regelingen duidelijk aantoonde, werd met algemeene steramen eene motie aangenomen, waarin Ged. Staten worden verzocht, aan H. M. de Koningin te willen adviseeren, de jaar wedden der onderwijzers te verhoogen op grond ▼au art. 26 der wet op het l.ager Ouderwijs. RAAMSDONKSVEER, A. s, Zondag zal door de St. Puulusvereenigiug eene vergade ring worden gehouden des n m. te 4 ure. Als spreker zal optreden de Z.Eerw. Pater Jansen C. S. s. R. van 's Bosch. KAATSHEUVEL, 26 Juni 1906. Bedevaarten. De tijd van bedevaarten is weer aangebro ken, Was eerst 13 Juni Waalwijk de plaats waarheen men zich begafverleden week 18 Juni toog men naar Brielle. Verleden Maandag 25 Juni vertrok men van hier naar Sittard en a. s. Zondag 1 Juli vertrekt men weer naar Scberpenheuvel met aansluiting van Tilburg. Nog 14 dagen en men begeeft zich naar Berk dijk ter eere van de 11. li. martelaren van Gorcom en wederom een 3 weken liter 5 Aug gaat de processie naar Kevelaar. Weer 14 dagen daarna is St. Bernardus aan de beurt en 14 dagen na dien St. Anna te Joachims- moer. Er is dus variatie in overvloed. Straf. Verleden Zaterdagavond arriveerden in onze Gemeente de mannen van de Landweer, ge wapend met de geweren en rausel. Wat waren ze blij weer bij moederde vrouw thuis te zijn. Een er van echter zekere P. L. huisvader van 3 kinderen was nog niet bij de troep. Hij was bij aankomst in het kamp, bij 's Bosch wegens dronkenschap in arrest gesteld en 8 dagen provoost opgeloopen. Die tijd was j 1. Maandag eerst om, en zal bij nu de heele week nog moeten exerceereu, En dan bij zijn thuiskomst de strafpredikatie van moeder de Yrouw nog. Verbetering, Met den aanleg der gasleiding naar de parochie Berkdijk is men druk bezig. Langs den straatweg van de Kruisstraat naar de pas- torie worden de buizen aangebracht. Zeer spoedig zal men dus hiermee klaar zijn, en zal 't in deze parochie een schoone verbetering zijn. Een goed teeken. Door het Gemeentebestuur is aan den Heer H. Boxtel schcenfabriekant alhier verguuning verleend tot het vergrooten en verbreeden van zijn fabriek. Een bewijs dus dat zijn zaak zeker floreert. H. v. Boxtel heeft ook met nog vier andere patroons den verkoop van brood aan de knechts afgeschaft. Moge meerdere patroons dit voorbeeld volgen, als een stap in de goede richting. Festival. Het gerucht loopt, dat er bij onze harmonie sEuphonia" plannen bestaan binnen niet langen tijd een festival uit te schrijven. R. K. Volksbond. Heeft onze R. K. Volksbond reeds besloten eene werkmansverzekering op te richten, men fluistert thans, dat deze zal worden uit gebreid tot eene gezins-verzekering. Als dit gerucht eens werkelijkheid werd, zou dit zeker weer een flinke stap zijn in de goede richting. Konijnen. Er zijn weer menschen geweest, die verba zend veel hielden van een lekker konijnen boutje, althans S. heeft dit Maandag moeten oudervinden er werden bij hem 2 vette ko nijnen ontvreemd. De daders hebben natuur lijk geen naamkaartje achtergelaten. ledene en op allen, die van deze droeve plechtigheid getuigen waren, Diep ontroerd verliet men den dooden akker. H. M. de Koningin had zich doen ver tegenwoordigen door baron Van Hardeubroek van Lockho-st, len luitenant, ordonuans-of- ficier, terwijl zoowel H. M. de Koningin- Moeder als U M. de Koningin reeds de vorige week telegrafisch van Haar deelne ming deden blijken. Gelukkige redding. Te Nieu«endaui viel in een onbewaakt oogenblik het kir ti v.-.n den machinist Mens in de kleine haven. Zonder aarzelen sprong de moeder er ook in, doch kon de kleine niet helpen. Een bnurman, de heer A. Kra ter, het gevaar ziende, waarin moeder en kind verkeerden, sprong ter hulp; uuar de drenkelingen omvatten hem zóódanig, dit hij zich niet verroeren kon en mede in de diepte zonk. Een ander buurman. J. Mes, was gelukkig voorzichtiger. Hij stak hun, onder water door, een stolt to*, di n zij grepen. De drenkelingen werden nu be houden op het droge getrokken. Met het kind had men echter nog geruimen tijd moeite, om hot bewustzijn weder op te wekken. Vreemde samenloop van omstandigheden. Saint Barthólemy (Landes) is 't tooneel geweest van een vreemden samenloop van omstandigheden, of liever gezegd tragedies. Een boer doodde bij ongeluk zijn zoon door hem met een gereedschap te slaan. Zijn vrouw die naar de plek des onheils snelde, legde, bij 't hooren van den dood haars zoons, een twee-jarig kindje op den grond en omhelsde, bitter weenend, het lijk van den jongeling. Terwijl zij dit d*eó, kwam toevallig een zeug langs en verslond het hulpeloos wicht. Krankzinnig van droefheid pleegde de vader zelfmoord door verhanging. Twee vrouwen vermoord. Gezworenen te Kassei hebben Sippel, een bediende uit Schlitz, schuldig verklaard aan moord op zijn vrouw. Sippel had de on gelukkige naar den oever van een riviertje gelokt, haar daariu geworpen en haar laten verdrinken, om met een weduwe te trouwen. De schurk komt er gemakkelijk af, met tien jaar tuchthuis en politietoezicht daar na. Te Zweibrücken in den Palts is zekere Brückel wegens moord op een vrouw ter dood veroordeeld. De ramp in het kamp van Zeist- Op buitengewoon plechtige wijze had Maandagmiddag om 2 uur de teraardebe stelling plaats van het stoffelijk overschot van den Vrijdag in het kamp zoo jammer lijk omgekomen milicien bij het wapen der genie v. d. Weijden. Nadat de stoet zich binnen het kamp had opgesteld, zette hij zich onder de droevige tonen van een treurraarsch in beweging. De 3de compagnie, waartoe de overlede ne behoorde, bewees dezen de laatste eer, terwijl alle aanwezigen manschappen bin uen het kamp waren opgesteld. Bij het verlaten hiervan, ging bij de politiepost van het daar opgestelde kanon, het schot af. Nadaf aan den ingang der R' K. Kerk de gebruikelijke schoten wareu gelost, had daarbinnen de kerkelijke plechtigheid plaats, waarop de kist naar de groeve werd gedragen. Hier nam de kolonel der genie plechtig het woord om in gevoelvolle taal te schet sen, welke diep treurige gebeurtenis oor zaak was van dit samenzijn aan de groeve. De hartelijke woorden door de kolonel gesproken maakten blijkbaar diepen indruk «p de aanwijzige familieleden van den over- burgemeester van Den Dungec, voor de auto t van den heer A. B. J. v. d. Hagen, boterfa- brikant te St. üedenrode, tengt^olge waarvan Êaard en rijtuig, zoomede de ïüfittendeu, de eer en mevrouw Van Rijckevorsel. te water geraakten. De zaak liep betrekkelijk goed af, maar tegen den heer v d. H. werd proces verbaal opgemaakt ter zake van overtrediug van artt. 9 en 12 van het motor- en rijwiel reglement, en dn kuutourechter te 's-Herto geubosch veroordeelde hem deswege tot 2 geldboeten, een vau f50 en een van f 100 subs, te vervangen door 10 en 20 dagen hecblcnis- straf. Van dit vonnis in hooger beroep gekomen werd Dinsdag 12 Juui jl. door hetU-M. bij de rechtbank te 's-Hertogen bosch verooideeliug van appellant geëischt tot 2 hechtenisstratfen van 8 dagen elk, met ontsettiug uit het recht gedurende 3 maanden om motorrijtuigen te besturen. Mr. Loefl', voor beklaagde optreden de en het reqeisitoir van het U. M. bustrij- dende, concludeerde tot vrijspraak van ziju cliënt. De rechtbank heeft heden beklaagde vrijgesproken. Per s. s. Rijndam keert zooals wij reeds hebben gemeld a. s. Zaterdag de missiona ris pater v. d. Eisen weer naar zijn missie iu West De Pere terug, llij wordt hierbij vergezeld door de theologanten Smits en De Vries, den student vau het gymnasium Glau- demaus uit Berlicum, en den heer Schouten, cand. notaris uit Lith de drie eerstgenoemden hopen in Amerika hun studiën te voltooien. Ook zal de reis worden meegemaakt door den zeereerw. pater G. v. d. Eisen, adviseur van den N. C. Boerenbond, die in begin Oc tober weer iu het vaderland hoopt terug te keereu. l)e weleerw. heer W. Verhoeven is belnst met de verzorging von de godsdienstige be laugeu der R. K. verpleegden iu de tuchtschool te Ginueken. Pauselijke benoeming. Het heeft Z. H. den Paus behaagd te be noemen tot Kanunnik van het Metropolitan Kapittel den HoogEerwaarden heer C. F. Ie Blauc, deken vau het Dekenaat Wijk-bij-Duur- stede en pastoor te Everdiugen. BESOIJEN, 19 Juni. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Be.soijen op de mijn .kiiigeviHrd, bedroeg, de hoogslr. f 1,25 »le laagste t 1.13 l)« pr. der eieren was 3VS en 4 cent. GOKINCHEM, 25 Juni. De uuu-oer van granen was herten gering me gewonen h.ndel. Kisiarwe S 88 20 roode dito i 7.35 a 7,45 witte dito t 7.50 a 7.60 int. rogge 5.1U a a.20 Buitenl dito 4 95 a 5,10 gers 1 4.70 a 4.80 Unvtr 365 a 3,75, «luiveboouen J 7,50 a 7 60 blauwe erwten 0a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt wareu heden aangevoerd 163 runderen, 10 nuchtere kalveren, 31 vette varkens en 413 biggen. te qual. Kalikoeten 1180 a 260 Kali vaarzen 1140 a 2')0 Melkkoeien 1 1G0 A 210 21/s jarige ossen f— a (luiste vaarzen (120 a 140 Pinken I 60 100 Qraskalveren f 20 A 40 Nuchtere kaG. 8 i 14 Aangevoerd vette varkens van 20 ii 23 ct per half kilo, biggen vun l 10,i 14. per stuk. Aangevoerd schapen en lammeren; scha- tn 1a en lammeren f k foer stuk Te bevragen bureau van dit blad. pen Eieren iU90i 1.05 per 26 stuks. Boter 60 i 65 ct. per kilo. ROTTERDAM 26 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 5^ paarden, veulen, 1 ezel, 782 magere en 766 vette runderen 253 vette 251 nuchtere en graskalveren, schapen ol lammeren varkens 242 biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 26 tot 39 cent, stieren 24 a 33 kalveren 36 a 50c. per kilo. Melkkoeien f 110 a 265, kalfkoeien f 185 a f 310 slieren 1 65 a 190, pinken 45 a, 115 graskalveien f' a vaarzen f 45 a 85, alles mager vee; biggen 7.a 14.paarden f 45 a 125. Nuchtere kalveren fok- 12.A 18.slacht- f 7. A 11.— Op de botermarkt werden aangevoerd 88/8 en DE PINK PILLEN EN DE DIENSTBODEN. Prijs le Per Ouderwijs. In de Zendag te Eindhoven en te Roosen daal gehouden vergaderingen van openbare onderwijzers in Noord-Brabant is met alge meene stemmen een motie aangenomen, waarin de weusch wordt uitgesproken, dat Ged. Staten van N.-B. aan H. M. de koningin willen adviseeien, de jaarwedden der openbare ouderwijzers te verhoogen op grond van art. 26 der lager-onderwijswet. Bij het eindexamen-Gymnasium op 21, 22 en 23 Jnui in het Bisschoppelijk College te Roermond slaagden alle candid&ten voor A Ileuri Arts, Tilburg Walter Baars, Hoofdplaat; Jozef Bremmers. Roermond; Charles Evers, Meersen Henri Joosten, Bu- delAntoine Körner, Roermond voor B: Eugène Dubois, Venlo Henri Ruyten, Roermond en Jeau Sindorff, Venlo. De dienstboden lijdeu aan dezelfde ziekten als de meesters. Zij lijdeu er meer aan, want zij werken hardei en hebben de ge legenheid niet uit te rusten of zich te ver zorgen. De ziekten die het meest de dienst boden aantast zijn bloedarmoede, maag ziekten, zenuwuiiputting, rheumatiek. De bezorgde meester die zijn bediend» aan een dezer ziekten ziet lijden, beveelt hem 9teeds de behandeling met de Pink Pillen aan en geeft hem eenige doozen. De meester weet inderdaad dat de behandeling met de Pink Pillen op volkomene wijze aan zijn bediende past. Deze behandeling geneest. Zij geneest op snelle wijze en bijgevolg met weinig onkosten, zij maakt de staking van het werk niet noodzakelijk. De meester en de bediende zijn aldus tevreden. De meester omdat hij op zijn brdiende gesteld is en het onaange naam zou gevonden hebben van hem beroofd te zijn geworden, de bediende omdat hij zeer dikwijls aan zijn meester gebe :ht en steeds op zijn plaats gesteld is en genezen zijnde kan hij ziju werk voortzetten. Juffr. I M. van Noordenue, p. a. den Heer G. H. de Jong, Zomerdijk, Vianen aan de Lek, schrijft /fik deel u mede dat ik veel welvarender ben sedert ik van de Pink Pillen heb ge bruik gemaakt. Voorbeen was ik uilerst zenuwachtig en wel zoodanig dat het mij somtijds onmogelijk was een woord te spreken. Verder was ik zoo zwak geworden dat ik mijn werk bij mijn patroons niet kon ver richten. Thans beu ik welvarend, ik heb krachten, moed en een goed uiterlijk." De behandeling met de Pink Pillen is hoogst gunstig voor de werklieden. De Pink Pillen geven bloed, versterken het zenuw gestel. Zij geven krachten, wokken den eetlust op, bevorderen de spijsvertering Zij brengen eerst het gestoorde lichaamsgestel iu orde, de werking van al de organen be vindt zich versterkt, de zieke voelt zich leven en ondervindt eene groote gewaar wording van welzijn. Prijs f 1.75 de doos; f9.per 6 doo zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27 Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Eenigen tijd geleden schrikte het paard voor het rijtuig van jhr. Th. van Rijckevorsel, Voor de zooveelste maul. A. te W. Uwe verwachting, dat wij het eens ziju met dat ingezonden stuk, omdat wij het hebben opgenomen, is volkomen on gegrond. Zie het opschrift boven de rubriek nlugezonden Stukken". Het is een vrije ru briek, waarop ieder tot op zekere hoogte kan zeggen wat hij wil, ook al gaat het tegen de meening der redaktie in. Slechts bij uitzon dering laat deze haar meening blijken in een toegevoegde noot. Correspondenten Drunen. Hoe komt het dat zoo weinig berichten van U inkomen. In al dien tijd was er in uwe gemeente toch wel vermeldenswaard. Een beetje meer voortvarentheid ware in deze wel gewenscht, er moet u niets ontgaan, wat voor uwe gemeentenaren van belang kan worden geacht. Rkd. Buiten verantwoordelijkheid der Rrdactie.) 26 Juni '06. Aan de bevoegde autoriteit Bestaat er in Waalwijk eene bepaling omtrent snelheid van automobielen, motor fietsen enz. in de kom onzer gemeente Zoo ja, waarom wordt daaraan niet beter de hand gehouden? Als men de motorfietsen ziet voorbij bliksemen, en als men hedennamiddag circa zes uur een Minervette-Automobel zag wegstuiven of er de duivel in- en achter zatdan vraagt men zich af: ,hoe is „het mogelijk dat er niet dagelijks ougeluk- „keu gebeuren.* Moet hier de put ook weer gesloten worden als het kalf verdronken is De verantivooj (lelijkheid rust op het hoofd onzer gemeente. Als er geen afdoende verordening tegen het te snelrijden bestaat, is Z.Ed.Achtb. verplicht er ten spoedigste een voor te stellen. Geachte Redactie Mogen wij door middel van uw geacht blad eens wijzen op den zeer slechten toe» stand van deö keiweg in de stationstraat, vooral het achterste gedeelte is aller treu rigst. Tal van groote kuilen en gaten vindt men erin, zoodat er vooral voor fiet sers gevaar bpstaat. Deze week kwamen er door deze oorzaak nog een paar le vallen. Zouden bevoegde autoriteiien deze niet eens willen laten nazien. Met besten dank. Pietsclub Wilhelmiua". P. S. De parallelweg, waar het overigens thans onder die prachtige boomen zoo heer lijk rijden is, blijft ellendig. 34/16 vn. en 322 stukken a 1 /3 kilo. qual 52, 2e qual. f 48, 3e qual. f 44 kilo 62l/s 67'/» ct. ROTTERDAM, 18 Juni Tarwe per heet., 18.25 ii 7.90, Per 100 K.G. f8 25 a 9.25 Daar kwaliteit. Kogge was van 1 5.tot 5.75 Gerst. Winter per 100 kilo f8.19.Zomer per 100 kilo f825. a f9.25 en Chevalier per 100 kilo f 8.— A f 8.50. Haver per 100 k.f f 8.n 9. Witte Boonen, van lo.tot 18. Bruine booneD van f 8.tot f 10.75 Klanwe Erwten naar kook en kwaliteit erkochl van ftot eo vertrouwde kook daarboven Koolzaad f Al. BERLIJN, 26 Juni. Tengevolge vau een aanvaring met een sleeptrein is gisterenavond op de Elbe, dicht bij Maagdenburg een plezier- stoomboot gezonken. Aan boordvan de snel zinkende Btoomboot waren 450 kinderen, die niettegenstaande de paniek, welke ontstond, op wonderbaarlijke wijze allen gered werden, zoodat bij de ramp geen offers te betreuren viel. ONDERTROUWD: EN Waalwijk, Oosterhout, J. DEN TEULING—de Leijer, Besoijen, 269 A. NOTARIS te Waalwijk, mankt bekend dat het perceel yen P. A. VAN DER PENNEN te Waalwijk, in bod staat op f 1575 Toeslag op Dinsdag 3 Juli 11)06 bij J. P. BÓTERMANS te Waalwijk. le Waalwijk, zal ten verzoeke en ten woonhuize van den heer ADR. OOMEN te Waalwijk, op Don derdag 5 Juli 1906, 's namiddags 2 uur, wegen» aanstaar,d vertrek, om contant geld, Te bezichtigen des morgens van deuzelfden dag (5 Juli) van 9 tot 12 uur. NOTARIS*" te Drunen, zal op Woensdag 4 Juli 1906 des morgens 9 uur, ten huize en ten verzoeke van de Weduwe JOHs. VAN IERSEL op de Kuiksche Heide te Drunen a contant Tafels, Stoelen, Schilderijen, Lampen, koperen Waschkete!, Kachel, veeren Bed, Planken, Palen, Tinnen Schotel, Tinnen Pot, Potten, Pannen, Koffiemolen, Emmers, Vaten, Tonnen, ijzeren Pot, Kist, Keukengeiief, Kruiwagen, Egge, Waschkuip, Koekuip, Aks. Snij bak, Zeis, Zicht, Wan, Vorken en Rieken, en verder Boerengereedschap, partij Hooi, Schaarhout en Kloven en het geen verder ten verkoop zal worden aan- gcbodeq» 20 Juui 1906. NOTARIS te Drunen, zal Woensdag 27 Juli 1906, vóórm. 9 uur, ter herberge van J. VOET te Haarsteeg Voor den Heer Mr. CII. SASSEN. Inlichtingen geeft de opzichter TH. VAN DE WATER te Haarsteeg. ROEST NIET. Alleenverkoop bij de ANTOON TIELEN, Keizersgracht 263. AMSTERDAM, verklaart hiermede openlijk, dat men bij doelmatige op volging harer aanwijzigingen f2.50 en meer per dag kan verdienen, en dat zij over een groot aantal'dank betuigingen beschikt van koopers harer „MIRAMAR* BREIMACHINE, alsmede officieele rapporfen van experts, die zonder onderscheid volkomen overeenstemmen in het beweren, dat heigeen wij in ons prospectus beloven, met de waarheid overeenkomt. W ij koopen het werk. Men vrage prospectussen aan bovenvermeld adres.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 3