1 W'd. W. G. Vaags, BES!UUR DOMEINEN. Op Donderdag 11 Juli Wed, C, P, VAN HILST en ZONEN, der Registiatie en Domeinen Dp Woensdag 11 Juli 1906, nm i i u. mm Aftikelen voor Ziekenverpleging, Gemengd Nieuws. Advertentiën. Henri Keijzers, Voor de Inmaak. van groadsn langs den SMEEDWERKEN Reclame. 'X Kerknieuws. Het systeem „W ECK". Openbare verpachting Deze verpachtingen wor den alleen bij AFSLAG gehouden, zonder uit- loving van strijkgeld. Er is geen onraad ver schuldigd. In geval van rampen wordt de pacht ver minderd. Kunst en Letteren. Hooge Werkblokken. Openbaar verpachten Luchtvilters a f2.75. Verklaring van een peisoon aan astlima en rheumatiek lijdende die door de Pink Pillen genezen is geworden. voldoet aan de hoogste eischen Bederven van groenten en vrachten onmogelijk. Is op den duur beslist de goed koopste manier van inmaken. Zeer gemakkelijk te behandelen. Alleen echt wanneer voorzien van 't merk Frischhaltung Verkrijgbaar bij Waalwijk. Haven. c. Om het nagras te weiden of te hooien de perceelen 42a tot en met 85a. B. Om het nagras te hooienj of te weiden De Zomerkade beneden het Capelsche Veer van. af den watergang langs de kade benedenwaarts tot aan het sluisje in de kade boven het Keizersveer in 7 perceelen nos 86a tot eu met 92a. Het nagras der Uiterwaardei langs den Kieuwen Maasmond van Het ongedempte gedeelte van het Oude Maasje, nabij den Ha- goortsclien loswal bovenwaard tot den Drongelenschen veerweg in 26 perceelen, nummer la toi en met 26a. Het nagras der Zomerkade vat af het Drongelensche veer boven waarts tot de aansluiting met dep Zuiderdijk aan de benedenzijd: van de uitmonding van het kanaal- 's-Hertogenbosch—Drongelen in 5 perceelen Nos. 45a tot en en met 49a. D. Om te hooien. Het nagias van gronden ont eigend voor het kanaal 's-Her- togenbosch-Drongelen in 6 per ceelen nos. 50 tot en met 55. met lange schuiven voor Schoen fabrieken. gelegen ten zuiden van de rivier. DE ONTVANGER A. De uiterwaarden Jangs den Nieuwen Maasmond van het on gedempte gedeelte van het Oude Maasje, nabij den Hagoortschen loswal benedenwaarts tot aan het Kousen, Wind en Waterkuren. MAGAZIJN VAN en Kindervoeding, als sluisje in de kade even boven het Iveizersveer, in 85 perceelen, nos. 1 tot en met 85. a. Om te hooien en het na gras te weidende per ceelen la tot en met 21a. b. Om tweemaal te hooien de perceelen 22a tot en met 41a. Brillen, Lorgnetten welke direct worden ingeslepen, worden ook op voorschrift geleverd van H.H. Prof. en Doet IFet is wel de ergst* graad van kapita listische eigenwaan, waaraan zij lijdt. De ontevredenheid van üet Volk is wel te begrijpen. Wanneer inen zoo vurig geijverd heeft, oin de tegenwoordige regeeringsmannen aan het bewind te brengen, is het verre van aangenaam door diezelfde mannen bij het samenstellen van belangrijke commissies te worden genegeerd. Niets natuurlijker dus, dan dat men een hooge borst opzet eu een dreigenden toon aanslaat. Maar van den anderen kant weten de liberale bewindslieden heel goed, dat ze zich daardoor niet al te zeer behoeven te laten intimideeren. De socialisten zijn, ondanks al hun bal derende phrasen, gedweeë bondgenooten. Aan het auti-clericale bloc zitten zij on verbrekelijk vast. En zoodra er weer verkiezingen zijn, zul len zij om den „c'ericaal* te weren „als ééa man" stemmen op dezelfde mannen van wie het thans heet, dat zij aan „den ergsten graad van kapitalistischen eigen waanlijden. De regiering, die geen „greintje demo cratisch gevoel* heeft, kan dan onvoorwaar delijk op hen rekenen I De tweede Iintbpolder. Bij bet afdeelingsonderzoek in de Eerste Kamer is, naar de Haagsche correspondent van het Hdbl. hoorde ernstige tegenstand legen het Bathpolder-ontwerp gebleken. In twee secties was men er vrij algemeen tegen, terwijl in de andere sectie de meeningen verdeeld waren, doch eer ten ongunste dan ten gunste van het ontwrrp neigend. Nedcrlandsche Industrie te Seuz Het N. v. h. N. schrijft: Zooals indertijd door ons werd medege deeld, is het uitdiepen van Seuzkanaal toe gewezen aan de firma Volker en Bos. Naar wij vernemen, zijn thans de voorbereidingen voor dit werk in vollen gang. Te Sliedrecht, Krimpen en xVmsterdam zijn de verschillende materialen in aanbouw, die van Rotterdam uit over zee naar Egypte zullen worden vervoerd, onopgetuigd om bij aankomst aldaar onmiddellijk in elkaar te worden gezet. Er gaan 2 baggermachines, 12 bakken en 4 stoom bouten mee, waarvan een welke thans reeds in de vaart is onder den naam van „Kolonel*, in „Ismaïla* de plaats waar de kantoren der firma worden gevestigd wordt herdoopt, verder nog een drijvende reparatie-inrichting, waarvoor door de firma een Engelsche zeeboot is aan gekocht. Wordt de Nederl industrie met het vervaardigen der materialen beguustigd, ook het werkvolk wordt zooveel mogelijk uit Nederland gerecruteerd. Er gaan voor- loopig 80 man mee. Het werk, dat ongeveer 5 jaren duren zal kan worden verlengd. Gewerkt zal worden 6-maal 24 uren per week, terwijl de 7e dr.g voor reparatie aan de materialen zal worden vrijgehouden. plaats. Eenige door den drank opgewonden bezoekers van het café „de Kroon* begon nen onderling te twisten. De ruzie werd echter door eenige andere personen gestild en de zaken zouden stil gebleven zijn, had oiet een zekere Jan Vereman, van Dender leeuw, zich naar buiten begeven. Twee personen van Pbig:1 waren hem toen spoe dig opgevolgd en dtze staken zonder een woord te spreken, een mes driemaal in zijn lichaam. Eene der wonden was zoo diep, dat de long geraakt was en men, volgens den geneesheer die hem verzorgde, geeo hoop op levensbehoud heeft. De moordenaars zijn gevlucht. Vereman is getrouwd eu vader van zes kinderen. Veie bejaarde personen en zelfs jonge zul len in de bier onderstaande adverten tie eene aanwijzing vinden die alhoewel zich in liet publicitcitsgcdcelte van de courant bevindende, deswege toch van zeer groofe waarde is. Mejoff. Adriaan Kersten Heliinons te Zegge bij Oudenbosch, schrijft „Ik ondergeteekende verklaar dat ik ge durende 8 jaar aan rheumatische pijnen in de armen en beenen geleden heb, alsmede aan ssthmaaanvallen. Al de geneesmidde len die ik aangewend heb om mij te gene zen, zijn vruchteloos geweest, tot op het oogenblik dat ik van de Pink Pillen ge bruik gemaakt heb. Deze pillen hebben mij geheel en al hersteld. Ik hen 43 jaar oud. Drama in een sehouwburg-loge. In den Madison«square-Schouwburg te New- York is een drama afgespeeld, niet op het tooneel, maar onder de toeschouwers, dal geëindigd is met den dood van een beken den architect Stanford White genaamd en de arrestatie van eeu voornaam handelsman uit Pittsburg, Harry Thaw eu diens vrouw, geboren Vloreme Nesbit. Stanford White was 53 jaar oud en gehuwd. Hij was de ontwerper van den schouwburg, waar hij op zoo tragische wijze om het leven kwam eu van verscheidene andere groote gebouwen in de Amerikaansche wereldstad. Met eenige vrienden wooüde hij de opvoering bij van de operette „Mamzelle Champagne* en tegen over hem in een loge zat Harry Thaw met zijn vrouw. De voorstelling liep reeds naar het einde, toen, terwijl een der auteurs op het tooneel ecu lied zong, dat begint met de woorden „I could love a million girls*, (lk kon wel een milhoen meisjes beminnen). Thaw eensklaps een revolver uit zijn zak haalde en op White schoot. Het eerste schot miste, maar terstond daarop volgden een tweede en een derde en beide kogels trolfen den achitect in bet hoofd. Thaw bleef uiterlijk kalm. Toen men hem aan greep en ontwapende, zeide hij„Hij heeft mijn vrouw in het ongeluk gestori eu ik heb haar gewroken.» Onder de toeschou wers ontstond een paniek, die echter spoe dig bedwongen werd door de tegenwoordig heid van geest van den regisseur. Dcz* kwam voor het voetlicht, stelde het publiek met enkele woorden gerust en liet onmid dellijk de muziek voortspelen. Jntusschen werd White de zaal uitgedragen, een dokter was spoedig ter plaatse, maar kon slechts den dood constateeren. Thaw werd gearres teerd door een politieagent en een brand weerman. Hij bood in het minst geen weerstand. Zijn vrouw werd toegestaan hem te vergezellen. „O Harry Waarom hebt gij dat gedaan I* riep zij. Hij kuste haar en antwoordde kalm „Het was gord, dat ik het deed, hij heeft u in het ongeluk ge stort en zijn verdiende loon gekregen.* Nadat men Thaw in bewaring had gesteld, reed mrs. Thaw met haar rijtuig naar het hotel terug, doch den volgenden morgen werd ook zij gearresteerd. Thaw weigert alle inlich tingen omtrent de drijfveer tot zijn daad. Eerst voor de rechters wil hij spreken. Drama te Okchem. In de gemeente Okehem bij Ninove (Bel gië), had tijdens de kermis een gevecht t MejufF. Adriuua Kersten. (Port:*. Bruglemans. RosendaalJ Het asthma en de rheumatiek zijn 2 ziek ten die in 't algemeen de jichtlijders aan tasten. De jichtlijder ziet er gewoonlijk uitwendig goed uitRooskleurig, flink ge vuld gezicht met nijging tot algemeene ge zetheid. De huid van den jichtlijder is klam, zijne luren vallen vroegtijdig uit, hij klaagt vaak over langzame spijsvertering, verstopping, schele hoofdpijn, flauwten, uit slag. Iu zijn jeugd heeft hij vaak last ran keelontsteking, verkoudheid in 't hoofd, lichte pijnen in rug en borst. Alle jichtlijders hebben dit bijzondere keuteeken, dat des morgens bij het opstaan zij zeer vermoeid zijn en deze vermoeidheid verdwijnt langzamerhand. Bij bijna alle personen die deze verschijnselen hebben die wij hierboven opnoemen, zullen zich vroeg of laat rheumatiek of jichtaauvallen voor doen, hardnekkige huidziekten, eczéma bij voorbeeld en asthma. Men heeft het door hierboven staand at test van MejufF. Adriana Kerstens gezieu, dat zij door de Pink Pillen is genezeü ge worden. De personen die zonder door rheu matiek of asthma zijn aangetast en eenige jichtaandoeningen gewaar worden, die wij hierboven aangeven, zullen zich met de be handeling der Pink Pillen ook wel gevoelen en zullen aldus vermijden in de toekomst door deze twee zoo pijnlijke en gevaarlijke ziekten gemarteld te worden Asthma cn rheumatiek De Pink Pillen bezitten een zeer krachtige werking op het bloed, dat zij zuiveren eu verrijken en ook op het zenuw gestel. Men beveelt ze aan tegen bloedai- raoede, bleekzucht der jonge meisjes, maag ziekten, neurashénie, onregelmatigheden der vrouwen. Prijs f 1.75 de doos; f9.per 6 doo- zeu. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27 Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Een geheimzinnige misdaad. Te Saint-André, bij Marseille, heeft men de vrouw van zekeren Barbero dood iu haar brandende kamer gevonden en men vermoed de, dat zij door een ongeluk haar bed in brand had gestoken, totdat een medisch onderzoek aan 't licht bracht, dat zij ge wurgd was. Toen de brand werd ontdekt, vond men den echtgenoot op diens kamer opgesloten terwijl de sleutel buiten op de deur stak. Dit werd aangenomen als 't bewijs zijner onschuld. Van den anueren kaut echter gelooft men niet, dat de misdaad door een dief is gepleegd, daar op het lijk van Mme Barbero nog een beurs met 40 francs werd gevonden. Een beestuchtige vrouw. geen de politie aanleiding gaf een onder zoek in te stellen, waarbij zij de zekeiheid kreeg, dat meer dan 30 kinderen, aan haar zorgen toevertrouwd, op geheimzinnige wijze waren verdwenen. De grond werd in den omtrek van haar huis opgegraven en men vond verscheidene kinderlijkjes. Toen de bevolking de z»ak hoorde, verzamelde zich een groote menigte voor 't huis van de vrouw en de politie kou slechts met moeite voorkomen, dat zij niet gelyncht werd. .Moord aanslag. De stokers en tremmers van de Rot- terdamsche Lloyd, die nog steeds in sta king- zijn, zagen met leedc oogen aan, dat op het nieuwe stoomschip deze maatschappij, deRindjani, dat eerstdaags zijn eerste reis naar Indië zal maken, mannen aan het werk genomen waren die hun plaatsen in de machinekamer hadden ingenomen. Toen vanavond omstreeks half zes van dit nieuwe personeel vier man, van de Wilhelminakade gekomen, met de veerboot aan de Veerkade aankwamen, werden zij daar door eenige stakers op gewacht, die hen weldra lastig vielen De neger Ph. H verblijf houdende in het Christelijk Zeemanshuis aan de Veerkade, een der vier mannen, opwien men het blijkbaar gemunt had, kreeg al dadelijk eenige schoppen en trappen. Hij had het hard te verduren. Plotse ling trok hij toen zijn zakmes en sneed daarmede, naar de stakers beweren van andere zijde wordt het ontkend den stakende Duitschen stoker Robert F. over den linkerslaap. Deze stoker kreeg een wonde van 9 centimeter leng te, tot het been toe, verloor zooveel bloed, dat hij nagenoegbewusteloos was, en werd in de politiepost aan de Veer kade binnengedragen, waar dr. Bitter hem verbond. Dr. B. acht de wond ernstig, doch niet direct levensgevaarlijk. De Duitsche stoker zal zoodra zijn toestand het gedoogt, naar zijn tijdelijk verblijf in de Karrensteeg No 5 alhier vervoerd worden. De neger, die door de politie gevat en gearresteerd is, ontkent de verwon ding te hebben toegebracht. Hij is voorlcopig op vrije voelen gelaten. Eeu avontuurlijke ontvluchting Uit Jiminez in Mexico wordt het vol gend bijzondere verhaal gemeld van een Amerikaanschen machinist, J. E. Larcy, in dienst bij de Central Mexican Railroad. Larcy had voor eenige dagen op een bal te Jiminez twist gekregen met een Mexicaan, wiens jaloezie hij had opge wekt. In den strijd die hieruit volgde, doodde Larcy zijn tegenstander. Uit vrees van te worden gelyncht, nam hij aanstonds de vlucht, in een express spoortrein. Terwijl de politie de wag gons doorzocht, wist hij op de locomo tief te komen, koppelde haar van den trein en gelastte met den revolver in de hand den machinist er vandoor te gaan En nu ging het met ijzingwekkende snelheid de grens der Vereenigde staten tegemoet. De spoorweg-ambtenaren maakten uit vrees voor ongelukken de lijn vrij. Slechts ééns moest gestopt worden om water in te nemen. Een afstand van 222 kilometer, van Jiminez naar Chihuakua werd in 2 uur en 27 minuten afgelegd. Aan de grenzen ge komen, liet Larcy de machine in den steek en de machinist van de locomo tief kon uit vrees voor wraak van de zijde der Mexicanen niet beter doen dan met Larcy mede te trekken. tweeden en derden prijs enz. Diezelfde graad van beoordeeling heeft ook plaats bij de „lectnre vue» in de 3de, 2de, en 1ste afdee- ling en bij het „concours de direction» iu de «supérieurs» en excellence» ook daar worden de prijzen uitgereikt naar de waarde vau het gepresenteerde en niet wie hot beste voldoet. Daarentegen worden de eerste prijswiuuers allen opgeroepen voor den eerewedstrijd, die des avonds wordt gehouden en alsdan heeft wel een vergelijkend concours plaats Dan wordt door de jury bepaald wie het best voldoet, welke vereeniging in waarde volgt, zoodat dan de onderlinge prijskamp plaats heeft Ook den juryleden wordt geen geringe taak opgelegd, een zeer billijke echter tegenover de mededingende koren Ieder jurylid is verplicht onmiddelijk na ieder concours een beschrijving van het gehoorde aan den directeur te over handigen waarop een volledige critiek over wat elke vereeniging heeft voorgedragen bovendien moet ieder jnrylid zwart op wit zijn stem motiveeren en dus ziju voorkeur aan deze of geene vereeniging met woorden verdedigen en ten slotte zijn stembriefje tee kenen. Men ziet dus, geen puntenstelsel, maar alle voorzorgen, dat de jury verplicht wordt een oordeel te geven. Dr. Vulliuge, overste van het Missiehuis te Arnhem, is Woensdag uit Rome teruggekeerd, waar hij een gewichtige opdracht ontving Van verschillende zijden u.l werden de Tilburgsche missionarissen aangezocht om iu de Vereenigde Stateu een hni6 vau Nederl Vólks-missionarissen te stichten, teneinde aan de talrijke Hollandsche en Belgische puiigraii- ten zooveel mogelijk geestelijke hulp te bi den Aan dr. Vullings is nu opgedragen, de uit voerbaarheid vau dat plan ter plaatse te gaan onderzoeken en de oprichting van dat Missie huis voor te bereiden. Hij zal omtrent half Juli vertrekken en denkt drie maanden in de Vereenigde Staten door te brengen. Bij deze betuigen wij onzen oprechten hartelijken dank voor de belangstelling bij ons Huwelijk ondervonden. H. HENRI KEIJZERS-Fredbiks. P.S. Tevens bericht ik het zeer geacht publiek dat mijne werkplaats is overge plaatst iu het huis vroeger bewoond door den heer ARNOLD v. REE, naast de firma ijens, Grootrstraat B 154, waar voortaan orders en boodschappen in dank worden aangenomen. Uw Dienstwillige Dienaar, SCHILDER. - Sproeten of verbrand zijn van het ge laat kan men het best vermijden door op het aangetaste gedeelte een schijfje kom kommer te leggen en herhaaldelijk het ge zicht te wasschen met komkommersap of wat versche karnemelk. - Eeu arme jongen zag een speld op straat liggen. Dadelijk hield hij stil, raap te de speld op en stak ze op zijn buis. Een rijke heer, die langs hem kwam, werd daardoor zoo getroffen, dat hj den jongen een plaats op zijn kantoor en hem later als kind aannam. Na 30 jaar was de arme jongen van vroeger een millionnair. Hij gaf toen een wissel van f 20.000 aan een vroegeren schoolkameraad, wien het niet zoo voor spoedig was gegaan. - Alles wat ik nu ben, heb ik aan jou te danken, John, zei de millionnair. - Maar dat begrijp ik niet, stamelde zijn blij verraste oude .tennis. - Eenvoudig genoeg. Als ik niet zoo'» hekel aan jou had gehad, zou ik nooit die speld hebben opgeraapt om ze in je bank te steken. DER ten overstaan van Notaris A. J RANT t. Waalwijk, in h^t hotel „De Twee Kolom men* bij A. GERUIS te Waalwijk, te ginnen des voormiddags precies om half. tien uur. A. Om te weiden. B. Om tw eemaal te hooien. De uiterwaarden vanaf hei Drongelensche veerslop boven waarts tot de uitmonding van he; kanaal 's-Hertogenbosch-Drongi. len in 18 perceelen. nummers 27t| tot en met 44a. C. Om te hooien. Het gras der perceelen sub A. B. en C. moet gemaaid zijn voor 15 September en weggevoerd vóór 1 October; van de per ceelen sub D gemaaid vóór 8 September en weggevoerd vóór 15 September. Van iedere verpachting zijn BOEKJES, be vattende de voorwaarden en perceelsbeschrij- ving met de grootte van elk perceel, tegen 10 cent verkrijgbaar bij den Ontvanger der Regi stratie en Domeinen te Waalwijk, den Waards, man van den Nieuwen Maasmond te Drongelen eu de Notarissen RANT eu MIDDELKOOP. De perceelen zijn op het terrein aange duid door palen. Op de vele misbruiken, die de regeling van zangwedBtrijden bevordert, is reeds meermalen gewezen. Vaak zegevieren bij zulke „feesten» allerlei andere eigenschappen dan juist de artistieke. Vermelding verdient daarom een nieuwe regeling die bij den internationalen wedstrijd te Tourcoing zal worden toegepast. Deze wedstrijd, waaraan behalve Fran*cbe, ook Belgische en Nederlandsche vereenigingen mededingen, zal in één opzicht van andere Eene vrouw, Marianne Konophora ge- belangrijk afwijken, eu wel naar de Muziek 1 .1* a ÏT.'.I.'T_ a J* l. 1 j J .U J-.A I» JL 1. naamd, die te Vieliczka woont, wordt be schuldigd ongeveer dertig kinderen vermoord te hebben. Zij nam de opvoeding der klei nen op zich voor een kleiue som gelds. Onlangs vond men den schedel van een dier kleinen op een veld nabij haar woning, 't bode meedeelt dat in den 's namiddags te houden prijskamp de mannenkoren niet ver- gelijkender wijs worden beoordeeld, maar ieder een prijs krijgt dien bij verdientelk koor krijgt, zonder vergelijking met andere koren, mits het aan zeer goede eischen voldoet, vol gens het oordeel der jury een eersten, een SMEDERIJ, WAALWIJK, GROOTESTRAAT, bevelen zich beleefd aan tot het leveren van lichte en zware Steeds in voorraad en in bewerking Verder bevelen wij ods beleefd aan vo. r alle REPARATIE aan Machines voo: schoenfabrieken drijfwerken, enz. te WAALWIJK, zal in het VOOR HET SEIZOEN 1906 ten overstaan van Notaris B. A. MIDDEL KOOP te Capelle, in liet hotel „De Ploeg* van J. W. TEUNEN te Waspik, te begin nen des voormiddags precies om halftien uur. Massageballen, Hospitaallinnen, opuiten vooi OPTICIENS, Kolberstraat A 276, 's—Bosch. Breukbanden, Buikgordels, Rechthouaers alle doeleinden, Irrigatoren, Inhalleertoestel- leu en Groepketels, flacons naar verschil lende grootten volgens Dr. Dettweiler. Speciaal wordt de aandacht gevestigd op

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 6