Derde Blad. Notaris RANT P. GLOUDEMAHS Me straat Waalwijk. BEKENDMAKING. Provinciaal Nieuws. Burgerlijken Stand Advertentiën. R0LHAM Gas-& W aterleidingen B andelsberichten publiek verkoopen IIE ETALAGE. Nummer 53. Zondag 1 Juli 1906. 29e Jaargang. HINDERWET. UWIUKtt kWTlMLHWIf WALWIJK. Spreekbuizen en Elerlrisclie Geleidingen Zeemleder, Sponsen en Dweilen, aanbevelend. De Echo van het Zuilen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Waalwijk maken bekend, dat op de secretarie ter inzage is nedergelegd een verzoek met bijlagen van E. W. Klijberg ie Waal wijk om vergunning tot uitbreiding zijner st oo raschoen fabriek op oerceclen Kadaster Sectie C Nos. 2103,2-0.», _2(.b, 2207, 2206. 2205, 2204 en dat op Zaterdag, den 14 Juli e.k. des voormiddags te elf uur, teu Rsadhuize gelegenheid zal worden gegeven om tegen het verleenen der vergunning bezwaren in te brengen en die mondeliug en schriftelijk toe te lichten zoowel de verzoeker, als zij die be zwaren hebben in te brengen, kunnen gedurende drie dagen vóór genoemden datum op de Secre tarie van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Waalwijk, 30 Juni 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, K. DE VAN DER SCHUEREN. De Secretaris, F. W. VAN LIEMPT. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk maken bekend, dat aan Bern. Hendriks en zijne rechtverkrijgenden vergunning is verleend tot het oprichten van een slagerij in het perceel, kada straal bekend, .Gemeente Waalwijk' Sectie B. No. 1667. Waalwijk, 30 Juni 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, K. DE VAN DER SCHUEREN. De Secretaris, F. W. VAN LIEMPT. Burgmeester en Wethouders van Waalwijk maken bekend, dat het primitief kohier van den hoofdelijaen omslag voor 1906, door Heeren Ge deputeerde staten van Noord-Brabant bij besluit van 21 Juni 1906, G. Nó. 177, is goedgekeurd en gedurende 5 maanden ter secretarie ter inzagtis nedergelegd. Waalwijk, 30 Juni 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, K. DE VAN DER SCHUEREN. De Secretaris, F. W. VAN LIEMPT. WAALWIJK, 30 Juni 1906. Benoeming geren, wat zeer zeker is toe tejuichen. Wel is een hunner beloofd in het a.s. najaar te mogen komen en dan op de markt, dan profiteert eenieder ervan. Schoen-industrie. De stoomschoenfabriek van den heer E. W. Klijberg-Pernot, die in eene naam- looze vennootschap is omgezet, zal voor taan den naam voeren van »Naamlooze Vennootschap E. W. Klijberg-Pernot's stoomschoenfabriek »Hollandia". Een aardige vondst. Een jongen van omstreeks 13 jaar, zekere J. W. deed 't volgende verhaal Toen hij Donderdagavond omstreeks halfzeven door de stationstraat ging vond hij daar een portefeuillehij ging met zijn kameraadjes dadelijk de zaak aan 't inspecteeren en ze bevatte de waarde van f 300, aan gouden tientjes, papier enz. en ook zaten er eenige monsters leer in. De jongen niet wetende wat te doen, vroeg aan eene daar juist passeerende dame of zij misschien geld verloren had. Deze antwoordde daarop beves tigend. Zij ontving de portefeuille en ver dween er direct mede, zonder eene be looning ot iets te zeggen. De portefeuille was van leer en er stond buiten op Wed. Thielen Capelle. Aldus luidt het verhaal van de vinder en nog anderen, die het gezien hadden, daaromtrent deden aan den polderveld wachter Van Dranen, die in de buurt was en de jongens spoedig ondervroeg Ook zeiden zij de dame niet te kennen, maar ze zich best te kunnen voorstellen en direct te zullen herkennen, We geven 't verhaal zooals 't ons gedaan is, zonder voor de waarheid van 't geheel of de bijzonderheden te kunnen instaan, 't Is anders wel een vreemde geschiedenis; vooral dat de »dame* zoo zonder even danken of wat ook dat geld meenam en er ijlings mee van doorging. 't Ware zeer gewenscht dat de dame zich aan de politie bekend maakte. De heer P. v. S. vond Vrijdag hier geen trottoirs zijn, en dit de gewone weg is, waarop iedereen zich beweegtwij snakken ook hier naar maatregelen van onze autoritei ten, om als het kon die woeste berijders een beetje te kalmeeren. Door de drukkende warmte van j. 1. Don derdag is nog dienzelfde avond het lijk van A. d. P. op het kerkhof bijgezet. Het bouwen van het woonhuis met werk plaats van den heer J. Klerks alhier is ge gund aan he6r W. Schoep. Door het onweder in den nacht van Donderdag op Vrijdag brandde in den polder alhier een flinke hooiopper tot den grond af 26 Juni. Vooruitgang Op het ge bied van dc schoenindustrie valt in onze gemeente een kolossale vooruitgang te bespen ren. Niet alleen dat overal druk werk is, maar zelfs worden er enkele machinale schoen fabrieken opgericht. Voor den werkman zoo goed als voor den patroon een goed vooruit zicht Als nu ons dorp a. s. winter met gaslicht zal verlicht worden, zijn wij een grooten stap vooruitgegaan. DKUNEN Vrijdag namiddag circa 3 uur werd onze gemeente geteisterd door een hagel bui. De korrels veel grooter dan knikkers hebben veel schade aangericht. De eiwten en boonen hebben zeer veel geleden, ook 't weinige fruit dat aan de boomen was is groo- teudeels door den hevigen wind afgevallen. Een stuk ornament van den toren is losgerukt en op 't Kerkplein gevallen. n. s. Zondag zal door de Nieuwe Har monie een concert gegeven worden bij den heer van de Wiel in ue Wolfshoek. Bij mooi weer zal 't aan belangstelling niet ontbreken. Zondag zal 't 25 jaren geleden zijn dat de heer H. Valk als brievenbesteller alhier iu dienst trad. Daar hij bekend staat bij zijn superieuren als een goed ambtenaar en bij de bevolking als een dienstvaardige postbode zal "t hem zeker aan geen bewijzen van symphatie ontbreken. Door verschillende vereenigingen waarvan hij of wel president ofwel lid is, is besloten hem op dien dag een souvenir aan te bieden. Van harte weuscheu wij ook hem proficiat en hopen dat hij nog jaren zijn ambt zal moge vervullen. Met den aaubouw der stoomboterfabriek is men reeds druk bezig, De muren zijn reeds ppn naar meter hoven deu arrend, wanneer 't morgen iu de stationstraat, eene porte De heer F. J. 'Ihijssen, hoofd c'er,,monaie met f 35, die hij spoedig tot school te Geldrop werd dezer dagen benoemd tot schoolopziener in het ar rondissement Eindhoven. Genoemde heer Thijssen heeft hier vroeger verscheidene jaren de betrekking van »eerste-onder- wijzer" aan onze openbare school bekleed. In dien werkkring toonde hij zich een kundig en talentvol onderwijzer, zoodat hij gezien was bij de autoriteiten en bemind door zijne leerlingen. Zeer velen zagen hem met leede oogen naar Geldrop vertrekken, hoe zeer zij hem die pro motie ook gunden. In zijne nieuwe stand plaats had hij mede spoedig aller harten gewonnen en steeds hoorden wij niets dan lof zoo over zijn leven als over zijn onderwijs. Wij kunnen dus gerust zeg gen, dat het Rijk door ZEd- tot arron- dissements-schoolopziener te benoemen, een verstandige daad heeft verricht, en dat de keuze zeer naar den zin zal zijn van de talrijke onderwijzers in het ar rondissement, die in hem een uiterst humaan superieur zullen vinden, die hun arbeid naar waarde zal weten schatten en zeker niets zal nalaten van wat hun moreel of financieel tot voordeel strek ken kan. Het zij onzen oud-gemeentenaar ver gund vele jaren zijne betrekking te ver vullen. Het centraalbestuur van R.K. Werk- liedenvereenigingen in het Bisdom van 's Bosch heett in vergadering van 29 Juni benoemd tot secretaris van den arbeid de heer A. van Reijen uit Tilburg. Liedertafel „Oefening en Vermaak". Evenals de laatste jaren zal de Lieder tafel ook thans met kermis eene groote soirée geven en wel op Maandag 9 Juli. Behalve het groote fraaie toonwerk »De Vrede" van Hol, waarin de heeren Jos. Wilmont en Adr. Groenen als solist op treden, zullen ook nog worden opgevoerd twee nieuwe operetten »De Ontvangst van den nieuwen burgemeester' en »Een repetitie met hindernissen". Wij twijfelen niet, of deze operetten zullen buitenge woon in den smaak vallen, zoodat wij een ieder durven aanraden de uitvoering te gaan bijwonen. Zondags geeft de Liedertafel het gebruikelijk volksmatinée. Kermis. Alles wijst erop, vooral de uitvoeringen, soirée's, dat men alle zeilen met de a.s. kermis zal bijzetten- Onlangs hebben we reeds gemeld, wat er zoo al op 't kermis terrein komt. Naar wij vernemen hebben ook een paai circussen standplaats gevraagd, maar aangezien dergelijke inrichtingen thans geheel buiten de kom der gemeente een plaats zouden moeten vinden en daarheen een massa volks trekken en 't kermisterrein ontvolken, wat onzen her bergiers en den anderen inrichtingen zeer veel schade bezorgt, heeft de edelachtb. heer burgemeester besloten die te wei- DUS3EN, 29 Juni. Door Dr. Millenaar is alhier een geval van Febris Thyphoidea gecon stateerd. (Haak). Dat dj bevolking alhier op een verbazende wijze to-neemt, blijkt het best hieruit, dat am de zusterschool, die vóór een drietni jaren is geopeut, eeu lokaal moet wor den bijgebouwd en de openbare school in dat tijdsverloop met 38 leerlingen is vermeerderd Hedenmorgen te 4 uur Bloeg de bliksem in den mast van Thor IX, te Drongeleu lig gende. Verdere ongelukken kwameu niet voor. WASPIK. Een goed slot. Van het op 11 Juni 1.1 te Waspik gehouden festival bij ge- legeulieid vau het 25-jarig bestaan der ver eeniging «Volksvlijt en Volksvermaak- onder deu zinspreuk «Virtue Nobilitat Artem- hoeft de regelings-commissie de rekening en verant woording van haar financieel beheer iu de harmuniezaal voor een ieder ter inzage gelegd. Uit die rekening blijktdatderegelingscommissie met inbegrip vau de f 100 subsidie der ge meente en van de bijdrage der ingezetenen heeft te beschikken gehad over eeu bedrag van f572 151/2. De gezamenlijke uitgaven bedragen 515,52, zoodat de rekening sluit met een batig saldo van f 46.631/2. Vau dit bedrag ïb door de regelingscoramissie een gedeelte gereserveerd voor eene verrassing aan de feestviereude vereemging, terwijl de overige gelden aan het bestuur der vereeniging zijn overhandigd. Voorzeker mag eeu woord van lof en dank voor de goed genomen maat regelen aan de regelingscommissie van het festival hier niet ontbreken. Onze oud-burgemeester, de heer F. Kamp vierde Dinsdag j 1. zijn gouden bruiloftsfeest. Van schier alle huizen wapperde de vlag en menige felicitatie ontving 't geachte en beminde paar. 's Avonds van half acht tot 10 nnr bracht de Harmonie een bezoek en speelde er fanfare's, die ver over Waspiks grenzen weer klonken. Van uit Raamsdonk zag men vuur pijlen als felle bliksemschichten de lucht door klieven. Moge hij met zijne eebtgeuoote een langen, genoegelijken levensavond doorbrengen. RAAMSDONK(Dorp). Deze week vond men J. FaasSen 's morgeus om half vier zoo goed als levenloos op den grond liggen. F. was aan 't steenkolen lossen van een kar en stortte ter aarde, gelukkig juist na 't leegschudden van ren zak. Dr. Quirijns constateerde hartver- KAAT8HEUVEL. De prijs der boter was htden op de mijn hoogste prijs fl,17. middelpnj9 f 1.15. laogete prijs fl,08. WAALWIJK GEBOORTEN Co: nelia d. v. J. Trommelen en II Jansen Johanna ArnoLlina d. v. J. H. M.aijweeenA A M«tihijssen 1 auremius Lucas z. v. C. van de Leur en O. v. Loon Willem z. v. 11. F. Meeuwis en J. van der I.ee. OVERLIJDEN: Oatharina Cornelia van Weert 15 dvgen Josephas Adiianus de Folter ech'genoot van II. A. vèn Dijck 46 jaren. HUWELIJKEN: Adrian us van Beers 25 jaren rn Maria Johanna Buitenkamp 21 jaren. DKUNEN. Maand Juni. GEBOREN: Johannes Ma<tinus, z. v. Th. Siegers en A. Brok. Johanna Luurin», d. J. van den Hoven en J. M. Klerks. Maria Hendrik», d. J. van den Bosch en J. van Son. Hendrikus Johannes, z. v. H. van Holten en E van Ra>esteijn. OVERLEDEN: Johai na »-n Veggel, ech'g. van Johaunes van de Wiel. 47 j. Johanna Heuskenf, 2 j. - Pieternella van Holten, echtg van Cornells Elsbou", 68 j. Fian- cijna Elisabeth vivcon, 17 m. Wilhel- mina Tiaitnetmans, 13 m. GEHUWD: Johannes tan Boxtel, 34 en Maria Elisabeth Knippel*. 30 j. HUWELIJKS-AANGIFTEN: l'aulus Boom, 30 j. en Lamberta Antonia van der Steen, 27 j. Josephus Cornelia van Delft, 28 j. en Lambertha ELhout, 27 j. Hendrikus Adrianus van Delft, 29 j. en Johauna Maria van Delft, 23 j. een paar meter boven deu greud, wanneer 't reu zak. Dr Quirijns constateerden zoo doorgaat zal spoedig 't stoom in gereed- lamming. 1' s toestand is bedenkelijk Keid zijn RAAMSDONKSVEER, 28 Juni. Eer beider groote voldoening, aan den eigen naar kon ter hand stellen. Op liet kantje uf. Bij het onweder, dat zich Donderdag avond boven onze gemeente ontlastte bevond zich een zekere P. T. alhier in den buitenpolder om zijne vischnelten uit te zetten. Hij zocht een schuilplaats in een der hooibergen vlak bij het visch water. Na een hevigen bliksemstraal stond plotseling een hooiberg in zijne onmiddeijke nabijheid in lichte laaie Men stelle zich de schrik van den vis scher voor en hoe blijde hij vervolgens was, dien hooiopper niet tot schuilplaats gekozen te hebben. Ongeval. Donderdag j.l. had een arbeider werk zaam op de inrichting van de firma van Iersel-Witlox Co. het ongeluk het rad eener machine tegen het voorhoofd te krijgen, met het gevolg, dat hij bewus teloos en gewond ter aarde viel. Naar men ons meldt, werd de gewonde door Dr. van Gils verbonden, en is zijn toe stand thans naar omstandigheden vrij wel. Donderdagmorgen zakte op de markt alhier een kersenkoopman plotse ling ineen. Door de omstanders werd hij spoedig opgenomen en op 't politie-bu- reau gebracht waar dokter Sweens, die toevallig passeerde de eerste hulp ver leende. Hij constateerde een flauwte door oververmoei.tig, de man was 's nachts .met zijn kar van Uden gekomen. Langzamerhand kwam de man bij en kon zich huiswaarts begeven. Prov. Staten van Noord—Brubunt In de zomerzitting zullen alsnog ter tafel worden gebracht ontwerp-besluiten tot toekenning van bijdragen groot f 500 aan het bestuur der vereeniging »Am- bachts en Industrieschool voor Tilburg en Omstreken4 voor 19C6, en van f800 aan het Provinciaal Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen in Noord- Brabant voor 1907, Ongeluk. Een groot ongeluk is dezer dagen aan de Haven voorkomen. Een groen tenboer was met zijn kar, waarvooreen paard is gespannen, in de rails vast geraakt juist toen de tram in aantocht was. Door de oplettendheid van den machinist die, zoodra hij het ongeval bemerkte, uit alle macht begon te rem men, is het te danken dat geen groot onheil is gebeurt. De voerman kwam met den schrik vrij. BAARDWIJK. Lazen wij in het vorige nummer vau dit blad een ingezonden sink van X uit Waalwijk over het verschrikkelijk snel rijden van auto's maar vooral vau mo tor, ij wielen, hier is het mt*t 't oog op den weg die er zich speciaal voor leent om met nog grootere snelheid te bliksemen nog ge vaarlijker voor groot maar vooral kleine als men nog in aanmerking gelieft te nemen dat zijn ELSHOUT. Staalscouwnt no. 148 bevat de statuten der vereeuigiug tot verbetering der zuivelbereiding te Elshout, gein. Oudheus den. Te Elshout is een coöperatieve kolen vereeniging opgericht. Aau den middelweg hebben zij aan den buitenkant van deu dijk een terrein met een blok oude huizen er op gekocht. De huizen zullen gedeeltelijk worden geamoveerd en op het open terrein zal een lcolenbergplaals worden gemaakt. Ii. N NIEUWKUIJK. 29 Juni 1906. Gisterenavond woedde boven onze gemeente een zwaar on weder. Circa half negen sloeg de bliksem in Itet huis bonuon»! iL„r landbouwer H van Wijk, met het treurig gevolg dat het pand aanstonds iu vlammen stond. Door het laiden der braudklok werden onze dorpsbe woners van het ongeluk verwittigd. De man schappen waren met de beide brandspuiten spoedig op de plaats des onheils, en Blaagden r in, krachtig gesteund door het hemelwater, dat iutusschen als met stralen nederviel, den brand in zijn voortgang te stuiten. Assurantie Jekt de schade. VRIJHOEVEN. Dezer dagen veiliet onze craukzinuigen dorpsgenoot den Heer G. V. ouze gemeente. Hij werd door de Heeren M. v. d. W. uit Vrijhoeveu en A. H. uit Sprang naar het krankzinnigengesticht te Zutfen vervoerd. Tijdens het onweder dat Donderdag morgen boven deze gemeente woedde, werd in de Oude Straat een boom zoodanig door den bliksem getroffen, dat hij bijna geheel van zijn vel werd ontdaan. Andere ongelukken kwamen gelukkig niet voor. CAPEELE- Toen Donderdagmiddag het dochtertje van den herbergier II. N. aan 't spelen was had het kind het ongeluk te struikelen en een armpje te breken. Geneeskundige hulp moest worden ingeroe pen. Donderdagavond omstreeks half negen bevond P. v. R. uit Vrijhoeven Cappel zich nog met een kar met hooi op den Aanwas. Toen hij dezen wilde verlaten over de brug, bezweek deze onder de zware vracht, zoodat de kar en hel paard in het water stortten, liet paard lag met zijn voorpooten tegen den kant, terwijl het achterste gedeelte geheel in liet water lag. Ondanks deze gevaarlijke positie werd het dier daaruit nogal gauw verwijderd zonder dat het eenige letsel be komen had. Met achterlating van de kar begaf P. v. R- zich hüiswaarts. Bij het grint rijden iu den Buiteupolder overkwam den voerman A. K. een ongeluk. Doordat het paard plotseling een voorwaartsc'ne beweging maakte, rukte de voerman, die naast het rad stond, zoo hevig aan de leidsels, dat zijn vuist met 't rad in aanraking kwam, waardoor aan dien vuist een bloedende ver - wonding ontstond. Tengevolge van de hevige pijn en van het groote bloedverlies, viel hij bewusteloos tegen den grond. Nadat bij weder tot bewustzijn gekomen was, sukkelde hij naai den dokter, die de wond verbond. L00N0PZAND 29 Juni, Gisterenavonden hedennacht ontlastte zich een zwaar onweder boven het dorp. Omstreeks 4 uur sloeg de bliksem in op het Bergeind bij J. M- en de Wed. G-, beide keeren zonder brand te ver oorzaken, alleen wierp hij een paar schilderijen van den wand en een paar stolpen van een kasthij verwijderde zich door het dak, waar van de sporen blijk geven. Een tiental leden onzer fanfare zijn ge vraagd om processie Tilburg—Scherpeuheuvel te vergezellen. Gister Vrijdag middag omstreeks 3 uur ontlastte, zich boven onze Gemeente eene kortstondige hagelbui. Hagel steeneu, of lie ver ijsbrokjes ter grootte vau boonen vielen kletterend neder en veroorzaakten behalve aangrijpende :chrik eene groote schade aan de te velde staande gewassen, Roode of zwar te bessen liggen in menigte onder de struiken hennip is totaal vernield, boonen, erwten, en vooral de hop heeft het moeten ontgelden, terwijl ook frambozen aardig toegetakeld zijn. Heden daags na de verwoesting blijkt de vernieling nog grooter dan eerst verwacht. Een zwaar verlies trofgisterou den koopman iu Veevosder J. v L. alhier. Te Capelle bij een klnnt binuenzijode wist zijn paardje, dat aau eeu venster vastgebonden was, dit los te maken. Door het geraas van het vallende venster waarschijnlijk geschrikt sloeg het paardje op hol, het venster meesleurende. Het geraakte met deu kop iu een moddeisloot waaruit men het niet meer levend heeft kunnen redden. De wagen werd ook erg beschadigd Terecht mogen wij dua van een zwaar verlies spreken. A. v. d. K. alhier, w erkzaam bij Roovers, aannemer van het verzwaren van eenige kaden van den Maasmond, viel gisterén van eene aanzienlijke hoogte met zijn rug op een kip- wagen. Meer dood dan levend werd hij thuis gebracht. Dr. Gutteling ventende de eerste geneeskundige hulp. Gisteren bad een kindje van J de G. het ongeluk in eeu pot met kokend water te vallen zoodat het gezicht en de handen deer lijk verbrand werden. Men vreest voor zijn loven. Dr. Quirijns verleende de eerste ge neeskundige hulp. Op de groote soheepwerf der firma D. P. v. Suijlekom en Zoon alhier had gisteren een erusfig ongeval plaats. De ijzerwerker P. K had het ongeluk een zwaren ijzeren plaat zoo danig op zijn rug te krijgen dat hij bijna voor dood werd opgenomen Dr Gutteling verleende de eerste geneeskundige hulp. Wij vernemeu nader dat hoop op herstel zoo goed als uitgesloten is en dat, mocht K. hiervan genezen, hij toch zijn verder leven een invalide zal zijn. De directeor-generaal der post- en tele grafie heeft besloten, den postdienst der gem Raamsdonk met ingang van 1 September te wijzigen. De bodeloop tusscheu Veer en Dorp wordt opgeheven en op «De Bergen" een bus geplaatst. De bewoners van het Dorp ont vangen en verzenden na Sept. hunne corres pondentie rechtstreeks, maar daaivoor is het dringend noodzakelijk, dat zij gedurende de maanden Juli en Augustus zorgen, dat men op hunne adressen steeds ziet staan llaanis- donk(Dorp). De bewoners van 't Veer schrijven van zelf Raamsdouksveer. Bij het verzorgen van eeu paar honden wilde de bakkersknecht H. een bak eten onder den neus van een der honden weghalen, omdat deze zich het voedsel van den ander met hondenegoisme wederrechtelijk toeeigende. De verwoede hond trad als verdediger vaa het recht van den sterkste op en beet H. een vinger af. RAAMSDONK. vau 23—28 Juni 190G. GEBOREN: Cornelia, d. v. M. Fijneman en P. llessels. Wilhelmus Richarda», s. v. A. vau der l'luijra en J. M.Amstuz.Jacoba Johauna, d. v. A. Kieboom en J. van Wan- rooij. Elisabeth, d. r. A. J. van Dongen op 28 J uni 1906. J. A. V. te Kaatsheuvel, overtr. motor- en rij- wielregl. f 1 of 1 d. A. C. H. te alsvoor, overtr. en boete alsvoor. J. G. d. L. te Waal wijk, overtr. alsvoor f 2 of 2 d. A. F. B. te Besoijen, overtr. en boete alsvoor. W. P. te Waspik, overt, prov. regl. f 3 of 1 d. W S. te Vlijmeu, overtr., alsvoor f 1 of 1 d. M. v. B. te Vlijorien-Haarsteeg, overtr. en boete alsvoor. J. W. v. H. te Waalwijk, overtr. alsvoor f 3 of 1 q. S. V. te Veen, overtr. en boete als voor. F. A. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor f 1 of 1 d. A. M. te Driiuraelen, overtr. alg. veiligli. wei i 3 of 2 d. A. L. te Tilburg, overtr. en boete alsvoor. J. v. E. te Besoijen, overtr. en boete alsvoor. A. te Capelle, oveilr. alsvoor f 4 of 3 d. G. J. J. v. d. II. te Loonopaand, overtr. alsvoor f 2 of 2 d. C. d. V. te Vlijmen-Ilaarsieeg, overtr. art. 455 sub. der strafwet f 10 of 3 d. D. V. te Veen, dronken schap 6e herh., 3 d. hecht en 6 mnd. opzending. H. M. ie Waalwijk, H. V. en P. D. te Kaats heuvel, dronkenschap ieder f 2 of 2 d. A. v. D. te Kaatsheuvel, dronkenschap, f 5 of 3d.— A. T. S te Besoijen, dronkenschap, f 10 of 3 d. J. P. te Nieuwkuik, jachtdelict. f 10 «f 4 d. J. K. en P. v. H. te Drunen, overtr. tramweg izz\ vrij. J. J. A. D. v. S. te Waalwijk, overtr. arbeidswet vrij. B. J. H. C. T. te alsvoor, overtr. alsvoor f3 of 2 d. J. C. d. R. te Vlijmen, overtr. prov. regt.fof 1 week plaa sing in een tuchtschool. J. v. G. te WMpik vissclierij, overtr. en opgave valschen naam, berirpiug. G. M. te VVailwijk, strooperij, f 0.50 óf 1 week plaatBing in een tuchtschool. WAALWIJK, 28 Juni 1906. Bij redelijken aanvoer was de handel op de hoornveemarkt vlug. Kalfkocien prijzen van f 18o.tot 23U.— Kalfvaarzen prijzen van f 130.— tot Varkens aangevoerd 80 stnks prijzen van ib.7o tot 111,r 1 on Boter aangevoerd 770 kilogr. prijzen vanaf 1.20 tot f 1,28. Eieren prijzen van 31/» lok 4 /a cenl Per ■tu"- Het prachtige zomerweder beinvloedt weldadig den hooibouw en alle landbouw en tuin gewas sen, zoomede fruit en alle andere fijne vruchten. De aard appelen bouw belooft in de kleistreek een tamelijk goed gewin en de qualiteit is uitmuntend. In de huidenmarkt is geen verandering van eenige beteekenis te constateeren. Prijzen blijven vast en zelfs gaan die van prima gezouten La Platahuiden nog sieeda omhoog. Zoo zullen de in Augustus verwacht wordende 12000 Fray Bentos der Liebig Maatschappij en bovendien nog enkele duizend stuks Cass Blaucahuid»n roet half en langhaar weer in evenredigheid der verkochte en hevig door koupers betwiste zomerhuiden. rog duuider betaald worden, immers men «preekt nu reeds van fr. 88 en fr. 89 voor de 25/32 en de oude sorteering naar evenredigheid. n. (reldersche Schors is weer goed ge- te Waalwijk, zal in de zaal Musis Sacrum" van den Heer A. GERRIS-SlMONS te Waalwijk, op Donderdag 12 Juli 1906, na afloop van de verpachting voor den Staat der Nederlanden A Voor Adrlaan KruijfTtc Vrijhoeven Cappel Het STROOISEL aan den Noorderdijk van den Nieuwen Maasmond vanaf het Drongelsche Veer tot aan den Tol, in 8 perceelen, zooals afgepaald. B. Voor Hendrik Sebregts te Tilburg; Het STROOISEL van de Zomerkade aan de Zuidzijde van den Nieuwen Maas mond, van den Zomerdijk tot de Sprang- sloot in 18 perceelen. Betaaltijd mits borgstelling, Kerstmis 1906. Hammetjes, fijn van «maak, circa 8 pd. f 0 40 Rol/tam zonder heen f 0.45 Botjes Rookvleesch f 0.65 Metworst f 0.45 Saucise f0 65 Boterhamworst f 0.35, alles per pond franco rembours. Maastrichter Stoomslachterij, Maastricht. ronie hoort men nog van geen vaste roai m prijzen Vreemde lonimiddelen onveranderd vast DUSSEN, 21 Juni Boterprijs per K G van f 1,17, f 1.24, Middelprijs f 1.20 Aanvoer 39 K.G. Eieren 10,90 de 26 e'.uks. .,ij de Haven Koper-, Lood- en Zinkwerker. word"'» aan zeer concurreerende prijzen aan gele Solied adres voor Mastiekdaken ROOTE SORTEERING «n verder alle Huishoudelijke artikelen tegen uiterst lage prijzen.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 9