0 Agentuur. JÉÊ Gemengd Nieuws. Henri Keijzeri LANDBOUW een solied Agent Een bekwame Modenaaister Advertentiën. 2002 Lake street, Schouwvoering. Deensche Dog w Reclame. 1 BINNENLAND. R John. van der Sterren, Het Bestuur. Eene gemeubileerdeZit-en Slaapkamer met pension. TEERGEVOELIGE MAGEN Eene scherp concurreerent Sigarenfabriek vraagt voor Waa wijk en omstreken tegen hooge provisie. vijf jaar in Brussel werkzaar geweest, biedt zich beleefd aa tot het maken en vermaken va alles wat tot het modevak behoor Tevens een net MEISJ] gevraagd. Wegens aanschaffing van paar en rijtuig, te koop een Saroléa 274 P. K., in uitstekendei staat en een HONDENWAGEN geschikt voor elk bedrijf. Ondergeteekende laat weten dat hij van af 22 Juni is verhuisd van 24 Harding Ave naar om reden dat zijn huis te klein werd voor het plaatsen van meer kostgasten. Op Maandag 6 Augustus aan staande, en zoo noodig op een of meer der volgende dagen, zal door het Bestuur de Schouw wor den gevoerd over de Waterlei dingen in den Binnenpolder van Waalwijk. De onderhoudsplich tigen worden verzocht de water leidingen en sloten tijdig in orde te brengen. EEN PRACHTIGE Morgen gaat de czaar weer een kruis tocht maken langs de Finsche kust. In het zuiden wordt een algemeene opstand gevreesd. De minister van binnenlandsche zaken vraagt voor dit en het volgend jaar een crediet van 100 millioen voor de door hon gersnood geteisterde bevolking. In Rusland ziet 't er zeer slecht uit, zelfs men denkt er niet meer aan de ge wone vormen die een parlement vereisoht, dat men elkander laat spieken en naar elkander hoort. Van de laatste Doemazitting wordt door Reuter geseind Nadat professor Koesmin Karaw«jer grooten indruk had gemaakt met een rede, waarin hij de afschaffing van do doodstraf had bepleit, werd achtereenvolgens vóór het behoud van de doodstraf gesproken door den minister van Justitie, den procureur- generaal bij de Marine-ru den procureur- generaal bij het leger, Pallof. Deze rede voeringen werden door de vergadering begroet met rumoer en het geroep treden „uitscheiden!", //genoeg!". Men liet Paflof in het geheel niet aan het woord komen, zoodat hij onverrich- terzake de sprekerstribune en de verga derzaal verliet. Do Doema besloot nu een wetsontwerp tot afschaffing der doodstraf door een com missie te doen opstellen. Deze zette de wet in een ommeaientje in elkaar en even snel nam de volksvertegenwoordiging haar met algemeene stemmen aan. Op ernstigen arbeid lijkt 't niets. "-1'—j- 'li-* Men vindt dikwijls in de advertenties dc aanwijzing om iets goedkoop tc koopen. (Jij zult hier dc aanwijzing vinden die U dc beste gelegenheid zal geven om U te genezen als gij aan eene maagziekte lijdt. Voor de teergevoelige magen geven wij dezen brief weer van eene door de Pink Pil len genezene persoon. Wat zij verkregen heeft kan iedereen des te beter verkrijgen diar de behandeling met de Pink Pillen voor alle lichaamsgestellen goed is Mejuffrouw A. Van Brugge, Arkelstraaf A 425, te Gorichem schrijft ling vastgeknoopt, dat H. M. mogelijk iu blijde verwachting was. Zeker heeft hiertoe zeer bijgedragen liet uitstellen of niet doorgaan van uitstapjes in het binnenland en de voorgenomen bui- tenlandsche reis in het voorjaar; ook is 't bekend, dat H. M. in den laatste» tijd zich herhaaldelijk niet wel gevoelde en zelfs niet deelnam aan het dagelijksch diner met He Hofhouding. Hieraan kan nu nog worden toegevoegd, dat het vaststaat, dat de verpleegster, die daarvoor is aangenomen en woonachtig is te Rotterdam, bericht heeft ontvangen zich gereed tc houden om in de maand Septem her op 't Loo aanwezig te zijn. Hieruit mag dus zeker wel met gronc worden afgeleid, dat H. M. onze geliefde Koningin, werkelijk in blijde verwachting is en zal 't zeker niet lang meer duren ol den volke wordt hiervan op de officieele wijze kond gedaan. Naar men verneemt, zou Z. K. II. Prins Hendrik heden naar Tilburg gaan en zich van daar naar Middelbeers en omstre ken begeven ter bezichtiging van de heide gronden en de werking der stoomploeg, die in den loop der vorige week is aangekomen. Dezer dagen bracht dr. Pot uit Apel doorn een bezoek teu paleise Soestdijk, iu verband met een lichte rheumatische aan doening van H. M. de Koningin-Moeder. Afschaffing der Tienden Blijkens het Voorloopig Verslag omtrent het hiertoe strekkend wetsontwerp, werd van alle zijden met de algemeene strekking instemming betuigd en sloot men zich al gemeen aan bij de hulde, in de Memorie van Toelichting gebracht aan het Nedc-- landsch landbouwcomilé, dat door het be noemen van de commissie „Tiendrecht", den stoot gaf tot deze voor den landbouw zoo belangrijke zaak. Interpellatie huzaren uit liet garnizoen Venlo. De heer van Weideren Rengers heeft verlof gevraagd, op nader te bepalen dag, tot den minister van oorlog de volgende vragen te mogen richten le. Zijn de berichten dezer dagen in de dagbladen voorkomende omtrent een bui tengewone desertie onder de manschappen van het garnizoen te Venlo juist? Zoo ja, is de aanleiding tot die desertie bekend be. Worden maatregelen toegepast, of voor onze stellingen uit kunnen shnn. Niet wij hunkeren naar het zien van boosheid, opda» daaruit het o.i. goede voorkomt. Niet wij wrijven ons de handen van genoegen bij het aanschouwen van ontaarding, die koren op onzen molen is. Dit laten wij aan de sociaal democratie over, met name aan het Volkdat baadt in wellust bij elke. bank die springt, bij mijnrampen als te Courric- res, bij vleeschschandalen als iu Amerika, en welk-» politiek een droevig belmg heeft bij alle menschelijke zonde en ellende. Verschrikkelijk spoorwegongeluk. Een ernstig spoorwegongeluk heeft bij Salisbury in Engeland plaats gehad. De expres, die, de passagiers voor Londen opueemr, aankomende uit Amerika met de booten der American Line en die nu de passagiers der S/int Paul vervoerde, was bet station van Salisbury voorbij, toen, ter plaatse wa?r de lijn eene sterke bocht vormt, de met volle snelheid rijdende locomotief uit de rails sprong e;i verbrijzeld werd tegen een pijler van een brug, die dwars over de lijn gaat. Na nog op een trein op de andere baan te zijn geloopcn, viel de locomotief onderste boven, de stoker en den machinist verplet terend. De rest van den trein, bestaande uit drie eerste klas- en een restauratie-rijtuig wer den verbrijzeld het eene rijtuig schoof in liet andere, zoodot er slechts een vortrilooze alle hoop om hen nog levend boven te brengen, werd opgegeven. Thans, na een week, heeft men de beide mannen levend en ongedeerd, ofschoon uitgeput van ont bering, teruggevonden in een ouden mijngang, waar reeds in 22 jaren niet meer gewerkt was. Tram ongeluk. Te Halifax ontspoorde een wagen van de electrische tram, die met veel vaart van een brug kwam, en reed tegen een pijler van het spoanvegviaduct, waardoor de wagen omviel. Er zaten'15 passagiersin. Eén hunner, een werkman, die nog onbekend gebleven is, was terstond gedood en een andere passagier bekwam een schedelbieuk, waarna» hij op weg naar het hospitaal over- l«ei. Al de andere passagiers werden min ot meer ernstig gekwetst; alleen de bestuur der wist zich te r»dden, doordat hij nog tijdig van den wagen sprong. ■Scheepstijdingen. De transatlantieker „La Savoie", waarover men reeds ongerust was, is Zaterdagnamid dag 36 uren over tijd van New-York ter reede van Havre aangekomen. liet schip had 983 passagiers aan boord, waarvan 268 le klasse, die het stoomschip „Titan" te Havre heeft aangebracht, 138 2e klasse en 577 3e klasse. De vertraging werd veroorzaakt doordat het schip den 24en Juni, op de hoogte der Ntwfoundlaodsche Banken, schade kreeg aan de bakboordsschroef en sedert ruet vermin derde snelheid moest varen. Men denkt, dat een of twee schroefbladen gebroken zijn. Het schip gaat in het droogdok om nage- I t t Heden overleed tut onze diep, t droefheid, onze dierbar. Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw Agathe Maria Kaarsgaren, weduwe van den Heer PETRUS ADRTANUS JURRISSEïf in den ouderdom van 65 jaren, meer. malen gesterkt door de Genaderaid. delen der H. Kerk. MATHILDE VERWIEL— JuRIilSSEX PIETER W. H. VER WIEL en Kind. Waalwijk4 Juli 1906. V.. oor de vele blijken ven deelneming, dervonden bij het overlijden van o dierbaren Vader, Behuwd- en Grootvi betuigen wij onzen hartelijken dank. FAMILIE ZIJLMANS Mejnff. A. Vau Brugge (portret Pelgrom) In waarheid verklaar ik U dat de Pink Pillen mij groote hulp verleend hebben. Sedert langer tijd leed ik aan de maag hetgeen mijn leven uiterst ongelukkig maak te, want na eiken maaltijd, was de spijsver tering van het voedsel voor mij eene ware marteling. Ik voedde mij dus zeer slecht en mijn algemeenen toestand leed er na luurlijk erg onder, van dag tot dag werd ik zwakker. Vele geneesmiddelen heb ik zon der het minste succes gebruikt eu wanho pend zijnde, wist ik niet meer wat te doen om mij te genezen of minstens eene ver lichting te bekomen. Ik heb de goede in geving gehad de Pink Pillen te nemen en weldra gevoelde ik mij beter. Het is won derbaar hoe deze pillen den eetlust opwek ken, de spijsvertering bevorderen en krach ten geven. Ik ben thans zeer welvarend. Er zijn een menigte meuschen die groote sommen gelds hebben uitgegeven om hunne zieke maag te genezen en deze personen zijn geneigd om zich nog grootere uitgaven te getroosten teD einde de genezing te be komen, zonder pijnen de spijzen te verteren. De hoeveelheid van het uitgegeven of nog uit te geven geld beteekent niets. Voor een matigen prijs, kuut gij het goede ge neesmiddel voor uw maag hebben en dit goede geneesmiddel, zijn de Pink Pillen die de maag versterken, haar de kracht geven de noodzakelijke bewegingen te doen tot het verbrijzelen der spijzen, de noodzake lijke kracht om de maagsappen af te scheiden die de spijzen verteren. Zij hebben per sonen genezen die als ongeneesbaar geacht werden en alle hoop verloren hadden. Zij zijn onovertrefbaar tegen bloedarmoede, bleek zucht, neurasthenie algemeene zwakte, rheumatiek. Prijs f 1.75 de doos; f9.— per 6 doo- zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27 Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. iriimn liet Hof. Herhaaldelijk deden in den laatsten tijd berichten in de pers de ronde over den al of niet gunstigen toestand van H. M. de Koningin eu werd hieraan de veronderstel- zijn deze in voorbereiding om aan deze treurige plichtverzaking een eiude te maken Het gevraagde verlof is verleend. Vragen—dag. De Nieuwe Ct. wijst er op, dat in de pers met eenige geringschatting is gesproken over de in het Reglement van Orde der Tweede Kamer aangebrachte wijziging, die de gelegenheid opent om op vast bepaalde dngeu eenvoudige vragen tot de regeering of een minister te richten, zonder zijn toe vlucht te nemen tot het meer omslachtige middel eener interpellatie. De N. Ct. geeft toe, dat door deze wijzi ging niet veel tijd zal worden uitgewonnen, maar juicht ze toe, omdat uilbreidiug der publiciteit er het gevolg van zal zijn. Voor de regeering is een nieuwe weg geopend om direct tot 't publiek, tot het Ne- derlandsche volk, te spreken. En dit is van groot belang. Hoe vaak brengen half ware geruchten of berichten, publiek en pers in beweginghoe menigmaal blijven onjuiste voorstellingen veel langer in omloop dan noodig of ge- weuscht is en vormen zich legenden. Een simpele opheldering, tijdig gegeven, zou ze iu de kiem kunnen smoren of er alle be- teekeuis aan ontnemen. Maar do regeering zwijgtuit eigen beweging het woord te nemen, is zoo iets exceptioneels, daartegen bestaan zooveel bedenkingen, dat zij er niet licht toe overgaat. Generaal Bergnnsius. Luitcnant-gtneraal Bergansius, die naar de Res-bode mededeelt Maandag den dag herdacht, waarop hij vóór 50 jaar tot offi cier werd benoemd, neemt langzaam in beterschap toe. Indische krijgsverrichtingen Blijkens een van den gewestelijken mili tairen commandant te Makassar, ontvangen telegram zijn bij de vermeestering van een bergbeuting nabij Baroepoe in de Toradja- landen op 27 Juni jl. gesneuveld 3 Euro- peeache militairen beneden den rang van officier eu gewond 1 officier eu 26 miudere militairen, onder wie 6 Europeesche. Raak. In een polemiekje met het Volk maakt de Nederlander de volgende rake opmer kingen Nader is gebleken, dat de motie, in de Rotterdamsche afdeeling van den bond van Nederlandsche onderwijzers voorgesteld, waar van wij onder bovenstaand opschrift gewag maakten, niet door de afdeeling is aange nomen. Een foutief bericht in het Volk het blad heeft de vergissing reeds hersteld had ons op een dwaalspoor gebracht. De motie is door 21 leden voorgesteld, maar met groote meerderheid besloot de vergade ring, op voorstel vau het bestuur, ze niet in behandeling te nemen. Wij verheugen ons hierover zeer, en het olk speelt al te zeer de rol van den waard die zijn gasten als zichz lf vertrouwt, wan neer het meent, dat dit verbeterd bericht ons leed zal doen. Niet wij volgen de tactiek om datgene, wat wij bestrijden, gaarne zoo slecht mogelijk te hebben, opdat wij er munt puinhoop van overbleef. Een verschrikkelijk verminkt lijk werd zien en gerepareerd te worden, met ongehoord geweld over de baan tot in Uit dit ongeval blijkt weer eens voor de een aangrenzende straat geslingerd. zooveelste maal, het nut van twee schroeven. Dank zij de tegenwoordigheid van geest Een familiedrama na het kaartspel, van den remwachter, bleef een bijwagen, Te Cardiff had een douane-beambte, Wil- waarin zich een zeker aantal koks en be- fiam Partius genaamd, met zijn vader en dienden bevonden, op de baan staan zonder eenige kennissen in zijn woning kaart ge- eemg letsel. speeld, Het schijnt, dat Partius daarbij In het station, waarheen men de slacht- heeft verloren eu zich door het spel zoozeer oilers verroerde, was het een ïjzelijk schouw- heeft opgewonden, dat hij, nadat zijn be- spel. len 12 ure waren er 20 dooden eu zoekers waren heengegaan, getracht heeft twee gewonden, zoodat er toen reeds niet zijn vrouw en zijn 3 kindereu met een ha- minder dan 24 lijken lagen in het geimpro- mer en een bijtel te vermoorden Zijn 8 viseerde doodenbuis. jarig dochtertje Marie bracht hij zoo zware De burgemeester vau New-York en mevr. verwondingen toe, dat zij gestorven is, zijn Mac. Clellan waren aan boord van de St. zoontje William wist te ontkomen en waar- Jam te Plymouth aangekomen en zijn lmn schuwde daarop zijn moeder en zijn zuster behoud verschuldigd aan de omstandigheid, Catherine, die ontkomen zijn Vervolgens dat zij met een anderen trein zijn vertrok- heeft de moordenaar getracht 'zich met een «Dij deze betuigen wij onzen opred hartelijken dank voor de belangstelling o/ts Huwelijk ondervouden. H. IIENRI KEIJZERS-Fredbi P S. Tevcn9 bericht ik het zeer gei publiek dal mijne werkplaats is overg plaatst in het huis vrorger bewoond i den heer ARNOLD v. REE, naast de Baijens, Grootestraat B 154, waar voort orders eu boodschappen in dank wore aangenomen. Uw Dienstwillige Dienaar, SCHILDER. ken. Er zijn een lOtal zeer erg gewonden. Iu 't geheel bevonden er zich 50 perso nen op den trein28 onder hen, allen Amerikanen, zijn omgekomen; 13 zijn ge wond 9 zijn ongedeerd gebleven. Onder de passagiers was er een jong Ame- rikaansch koppel, dat op huwelijksreis was gekomen naar Europa. De man is gedood, de jonge vrouw is ongedeerd, maar men vreest voor haar verstand Eene familie van 3 personen is orngeko- scheermes den hals af te snijden. Hoewel hij zwaar gewond is, wisten de ter hulp geroepen buren zijn voornemen uog te ver ijdelen. Hij is thans in het hospitaal en zal, als hij hersteld is, in staat van beschul- digiug gesteld worden. Paarden te» toonstelling te Nijmegen _._DIn atwijkiug vau het Programma voor men, 3 bedieuden 7an den trein zijn ver- de tentoonstelling van Paarden, te Nijme- brand. gen te houden op Donderdag 9 Augustus Om eenige gewonden te redden, heeft men bij gelegenheid van de 63e Alg. Vergad de wanden der waggons moeten doorzagen, der Geld.-Overijs. Maatschappij van Laud- Het lijk van den machinist werd tot asch bouw, is thans bepaald, dat alle voor die verbrand gevonden onder de locomotief. tentoonstelling ingeschreven paarden, zoo zij Drama. daartoe in de termen vallen, ook kunnen Te La Croyèrein Henegouwen gelegen, mededingen naar de prijzen, uitgeloofd bij woonden de echtgenooten Vilain in een tamelijk afgelegen huis. Zij kwamen niet goed overeen, en daar Nos. 13 en 14 van het Programma. De aangifte sluit op 14 Juliaanst. Uit Vlijmen wordt ons dd. I Juli ge Brieven onder No. 20 bureau van blad. J. DEN TEULING-de Leijei Besoijen, 269 A. nu sinds een paar dagen geen van beiden schreven gezien was en het huis gedurig gesloten Heden werd in de vergadering der tuin- bleef, vermoedde men een. ongeluk of eene bouwers besloten de veilingen der doperw- misdaad en de politie brak de deur open, ten enz. voortaan aan het station te houden, Hunne lijken lagen op den vloer, beiden daar dit een groot gemak voor de vreemde met doorgesneden hals. koopers is, die dan tevens met het spoor Men kan alleen gissen wat er gebeurd komen. mag zijn; vermoedelijk heeft de man in een m nieuwen ,wist eerst de vrouw en toen «oh- L G,'Strrtn T' do°' de Jum- 1 bouwveihng in het café van den heer H. zeiven gedood. De man was 55, de vrouw 49 jaar oud. Vrecselijk vermoeden. Daelmans geveild ruim ten-en-twintig dui zend pond frambozen, waarvoor tot halt Augustus werd besteed 92/10 cent per pond Te zien en te bevragen bij A. C. MULDEBa Vleeschhouwer Raamsdonksveer. Het parket van Aarlen onderzoekt eene 3350 pond roode bessen, hiervooi werd be- vreeselijke zaak. steed 12J/S cent per kilo een partijtje witte Een gehuwde vrouw zou hare vier kin- bessen 101/» cent per kilo; ongeveer 1200 deren vergiftigd hebben. pond zwarte bessen, hiervoor werd besteed Men weet nog niet of de feiten echt zijn. 29 Cent per kilo; ongeveer 500 kilo roode In alle geval is het parket op het kerkhof kruisbessen, hiervoor 12 cent per kilo zwar geweest eu heelt er een der kleinen doen opgravon. De lijksbeschouwing werd gedaan en de ingewanden werden meegenomen om doe-r een scheikundige onderzocht te worden. Een bloedige bruiloft had nabij Messina op Sicilië plaats, waar een jonge, mooie weduwe teu tweede male in het huwelijk getreden was. Uit de kerk teruggekeerd, wilde de jonggehuwde vrouw naar een bovenkamer gaan, om de twee kin- ren uit haar eerste huwelijk te omhelzen. Nauw was zij de trap opgeklommen, of er klonk een doordringende gil. Haar echt genoot snelde naar boven en vond haar be wusteloos op den grond liggen, naast de lijken van haar twee kinderen, wie» de hals was afgesneden. De vermoedens vielen dadelijk op een voormalige geliefde van den man, die, aangehouden, spoedig bekende, dat zij, terwijl de bruidsstoet uaar de kerk was, de kinderen had vermooid om zich op den man te wreken. Uit den dood herrezen. De vorige week werd g°m<;ldt, dat een overstrooming iu de Coradoc Vale kolenmijn in Wales een instorting veroorzaakte, waar door 6 mijnwerkers bedolven werden. Van drie vond men weldra de lijken weer, de vierde werd zwaar gewond teruggevonden eu de twee overigen kon men niet bereikeu, te bessen en kruisbessen werden opgehouden. De veilingen worden niet meer alleen door inwonende maar ook door vele vreemde koopers bezocht. GETROUWD: J. C. WINKEL KN J. A. GROOTHUIS, die mede namens wederzijdsche familie har telijk dank seggen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Sprang, 4 Juli 1906. 2002 LAKE STREET, Chicago I. 1. 1. Te bevragen bureau van dit blad. I Brieven in te zendeD onder letter H- aan 't bureau van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 2