N ummer 57 Donderdag 19 Juli 1906 29e Jaargang Tweede Blad. Provinciaal Nieuws. SS Gemengd Nieuws. Reclame. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. elite beid i en LtOOï igcaj het WAALWIJK, 18 Juli 1906. Benoeming. Het is slechts oen paar kilometers van hier verwijderd. Ds. Mcindersma Naar wij vernemen is door Ds. rijn! gemeentewaren, maar ook de aD^r0 inwoner. van Waalwijk hem ver- trekken. omdat hij zich in den korten tiju, welke hy hier doorbracht, algemeen geach heeft gemaakt. Examen. Met genoegen kunnen we mededeelen dat de beer P. Botermans rtotgunstig toelatingsexamen voor do H. B. b. te s Bosch aflegde en de heer Gérard Jansen met goed gevolg het overgangs-examen van de 2e naar de 3e klasse H. B. S. te Tilburg passeerde. Beideu onze felicitaties Pauselijke zegen. Aan den heer en mevrouw Bernard Tim mermans-Verschure viel tergelegenheidvan hun huwelijk op 10 Juli 1.1. het voorrechtten deel, den Pauselijken zegen over hun huwelijk te mogeu ontvaugen. Kermis. In aansluiting op on. verlag orerd. kermis in ons vorig nummer diene nog, dat de der dagen een goed verloop had t*asQver 't geheel wat wij voorspelden een drukke kermis en noch herbergiers, uoch kermis menschen hebben te klagen. Ook uitvoe ringen waren over 't algemeen goed bezocht Het Ned. Tooneel mocht zich niet in druk bezoek verheugen, wat zeer zeker hoogst te bejammeren is, daar hier werkelijk iets goeds werd geboden daarentegen was het op de Borrées en matinées vnn het specialittiten- gezelschap Faveur druk-, ja overdruk, di handhaafde z'n ouden roem, ja overtrof die verre Faveur is er met de zijnen voor goed hier «in«. Ook het gezelschap ouder Bram voldeed uitstekend eu trok steeds een massa bezoekers, terwijl de feestelijkheden der gilde en harmonie St. Crispijn goed van stapel liepen en hoogst gezellig waren. Ook bij den heer Job. Thijsseu was 't vooral de laatste dagen aardig bezetvertellen we nu nog even, da het bal Vriidag op Mussis zeer druk werd bezocht en U geLimeerd en gezelhgw». dan gelooven wij in deu beginne met te veel gezegd te hebben, toen we spraken van een drukke kermis, die zoo weer naar de „ouwer- wetsche" gaat. Zaterdagavond en vooral de laatste Zondag, trokken wederom duizenden menschen, die het slot mee wilden maken vau de gezellige kermis van 1906, die thans weer tot het verleden behoort, die voor velen eoue echte, verdiende uitspanning gaf en aan- moedigde om met verdubbelden ijver ons thans weer aan onze dagelijksche werkzaamheden te begeven, om te werken met kracht voor den vooruitgang vr.n ieder persoonlijk en voor onze gemeente in 't algemeen. i—9H- D« kermis is goed afgeloopen. Hier en daar werden wel eens wat klappen uitgedeeld, maar van ernstigen aard was dit toch niet. De po litie, die steeds overal present was, moest er nog al verschillenden die wat al te vroolijk en lastig waren, naar 't bureau brengen, om te laten xalmeeren of uitslapen- Zondagavond nog waren eenige snuiters iu de beiguetkraam, deden zich daar to goed, maar wenschteu liever niet te betalen, De politie kwam hier even tusschenbeide en het relletje was spoedig afgeloopen. Ook ging het soms bij uitvoeringen wel wat al te vroolijk toe, lastig zelfs voor exécutauten en publiek, maar daarom 't was ook kermis Rombrandt—hulde. Ofschoon op zeer bescheiden schaal heeft onze gemeente toch ook wat meegedaan aan de Rembrandt-Hulde. Door het Comité dat tot dool had geldon bijeentezamelen en daarvoor de bekende liem- braudt-albums aan te schaffen zijn Zondag, deu herdenkingsdag de resteereude albums verspreid en dat de albums in den smaak vallen, bewijzen de aanviagen van buren en vrienden om zoo mogelijk eveneens in liet bezit van bet album te worden gesteld. Het comité betreurt het daartoe niet in staat te zijn, maar mochten er nog gelden voor dit deel inkomen en de mogelijkheid tot aan schaffing nog bestaan dan zal zooveel mogelijk met de wenschen der aanvragers rekening worden gehouden. Na aftrek van het aantal waarop de naburige gemeenten recht hadden en het aantal voor de inschrijvers die zelf een exemplaar in eigen dom wenschteu en reeds eerder waren be zorgd, zijn Zondag in onze gemeente 52 vol ledige albums verspreid. Gedeeltelijk geschiedde deze verspreiding op aanwijzing van sommige inschrijvers en voor het ander deel meent de commissie op doel matige wijze te hebben zorg gedragen. Zoo zullen dus ook in verschillende gezin nen onzer gemeente jarenlang reproducties 5) van den meester der schilderkunst te zien zijn getuigende van Rembrandt's heerlijke kunst Langstr. Administratieve Vereeniging. In de 1.1. Zaterdag alhier in 't hotel Ver- wiel gehouden vergadering der LangBtraatsche Administratieve Vereeniging, is besloten en- corps de tentoonstelling op administratief gebied de volgende maand te Amsterdam te houden, te bezoeken en daaraan een uitstapje naar den Haag en Scheveniugen te verbinden. Ongeval. Een persoon iu onze gemeente, die in zijn tuin aan bet wieden was, vroeg aan een kind dat bij hem was, even de hark te halen. Het kind kwam met de hark, zwaaide er mee en trof den wieder dusdanig in bat oog, dat het geheel uitgerukt werd. ilij moest terstond naar Utrecht om zich onder behandeling van een specialiteit te stellen. Het oog is verloren. Te water. Dezer dagen geraakte een aankumend kind van A. te water. Een makkertje dat juist daar was, riep aanstonds om hulp waarop de moeder van bet kind kwam toegesneld en haar lieveling nog bijtijds kon redden. Postduif. Dezer dagen kwam hier een postduif aan vliegen, zij droeg aan een poot een ringetje, waarop staat no. 6006 T 89. Aan 't bureau van ons blad worden verdere inlichtingen verstrekt. Prins Hendrik te Tilburg. Dinsdag der vorige week brachv 1 rins Hendrik een bezoek aan Tilburg. Aan bet station door den edelachtb. heer Burgemeester ontvangen, stapte men direct iu de gereed staande automobiel van deu heer Frans er- buut en zoo ging het naar Hilvareubeek, Middelbeers om de heideontgiuning en vooral de groote stoomploeg in oogeuschouw te nemen Met groote belangstelling werd alles bekeken en de Prins waB uiterst voldaan. Evon hartelijk als de ontvangst, was het uitgeleide, dat Z. K H. Prius Hendrik van de zijde der Tilburgsche bevolking te beurt viel. Alle strateu, die Z. K. H- op Zijn teiug- tocht passeerde, waren met belangstellenden omzoomd, die den lloogen Reiziger geest driftig toejuichten. Gevolg gevende ton een door het 'bestuur der Nieuwe Koninklijke Harmonie tot Hem gerichte uitnoodigmg, hield de auto, waarin Z. K. H. zich bevond, om half vijl voor het Sociëteitsgebouw stil waar werd uitgestapt. De nieuwe zaal der Harmonie was kwistig met groen en bloemen getooid, terwijl de nationale kleuren en de keurige damestoiletten het geheel eeu recht feestelijk aaDzien gaven. Na de ontvangst door het bestuur der Harmonie, waarbij de heer W. Mutsaers, burgemeester aanwezig was. nam de heer O- Strater, president der Harmonie, het woord, om Z. K. II. dank te zeggen voor het voorrecht, dat bestuur en leden door de aanvaarding der tot Hem ge richte uitneodiging te beurt viel, daarbij ge wagende van de betrekkingen, die van ouds tusschen Tilburg en het Vorstenhuis hebben bestaau. De Prins betuigde in eenige welgekozen woorden Zijn oprechten dank voor de harte- lijk3 ontvangst, die Hem was te beurt gevallen en betuigde Zijn sympathie met het streven der Harmonie. Onder het gebruik van eenige ververschingen voerde de Harmonie eenige stukken uit en zong de Oratorium—vereeniging een lied. Na ruim een half uur toeveus uam Z. K. U. weer plaats in de auto, die Ilem naar het in de nabijheid gelegen station bracht. Ook hier was wederom een talrijke menigte bijeen, die den Prins geestdriftig begroette. Op het perron sprak de burge meester deu Prins een vaarwel toe en onder de tonen van de harmonie samengesteld uit het personeel vau de Kon. Neder). 1' abriek van Muziekinstrumenten des heeren M H. Kessels, die op het perron was opgesteld stapte Z. K H- in den trein. ZD. H. de bisschop van 's Bosch heeft benoemd tot pastoor te Reuzel de weleerw heer C. P. Verstappen tot kapelaan te Asten den weleerw. heer F. M. A. WBots tot kapelaan te Zevenbergen deu weleerw. heer F. F. M Willaert en tot kapelaan te Lith den eerw. heer Q. Th H. de Bekker, priester van het seminarie. BAARDWIJK. Gisteren werd aanbesteed het melkvervoer van hier naar de Drunensche boterfabriek, de minste inschrijver was A, Baijens alhier voor f 1.40 per 1000 L. Vrij logies. Deze week zijn een paar malen eenige laud- loopers vrij logies komen vragen bij onzen Edelachtbare om n. 1. den nacht te mogen doorbrengen onder het raadhuis, voorwaar een goedkoop onderkomen wellicht is an geen ont bijt sprake geweest. In de nacht van had alhier eene bloedige vechtpartij plaats, waarbij het ongelukkige mes wederom een rol heeft gespeeld. Zekere V. alhier kwam van de Waalwijksche kermis en werd opgewacht door drie zegge door drie personen, die hem overvielen en ernstig toetakelden. Hij had eene diepe wonde in het aangezicht. Zijn kleederen op verschillende plaatsen stuk gesne den behalve de verdere mishandeling, daarop zijn de broeders van den gewonde naar de woning van de drie gebr. P. gegaan gewapend met stokken en hebben daar ruiten verbrijzeld eu een hunner een flinke wonde op het hoofd toegebracht. Van beide zijden is een proces verbaal opgemaakt. De brug bij Timmermans is zoover gere pareerd, dat zij hoewel niet zonder gevaar weer kan gebruikt worden voor voertuigen. Van geachte zijde vernemen wij dat er plannen zijn om na verloop van tijd eene nieuwe daar te stelleu. DRUNEN. Wederom als vorige jareu heeft het kruisbooggezelschap üefeuiug ouder Ons, gevestigd bij deu heer M. Melis haar jaarlijksch koning-schieten gehouden op Maandag 16 Juli. Trouw waren al de leden opgekomen en om half zes begon dan onder veel belangstelling de hevige strijd om 't koningschap dit werd behaald door den Ileer C- Jozen uit Elshout met 50 punten in 12 schoten. Kort werd hij echter opgevolgd door den Heer M. «ie Munuik uit Drnnen die 48 in 12 pijlen schoot. Na den heer Jozen hartelijk ge- filiciteerd te hebben werd er nog lang gezellig een glaasje gedronken en gesproken over de aanstaande prijsverschieting die begint op 22 Juli a. s. Geoefende schutters blijft niet achterwege bij deze groote algemeene prijsverschieting. Moge zoodoende onze leden veel ambitie krij gen iu de oefening eu de vereeniging toenemen in ledental. De afdeel mg Drnnen van den Nod. bond van schoenfabrikanten heeft besloten deel te nemen aan de congres vergadering, welke dit jaar op 5 Aug. a. b. te Tilburg gehouden zal worden. Bij de alhier gehouden tiendverpachtiug zijn flinke prijzen besteed ongeveer f 150. meer dan 't vorig jaar. Dit is ook 't laatste tiendplichtig jaar. De Nieuwe Harmonie had Maandagavond een feestje. Twee barer leden waren in het huwelijksbootje gestapt en nu outbaaldeu zij huune medeleden op bier met worstenbrood. Dat het er heel vroolijk naar toeging en menig glaasje gedronken werd op 't geluk der jong gehuwden laat zich begrijpen. De gevreesde aardappelziekte heeft ook alhier haar intrede gedaan. Op verschillende plaatsen zijn de velden reeds aangetast. Maandag werd door de handboogschut terij Constantia alhier eene prijsverschieting gehouden. De eerste prijs werd behaald met 42 p. de laatste met 20 p. alles in 10 pijlen. De Naar meu ous meedeelt is er bij deu laudbouwer C. van Suijlekom alhier een kali geboren met een paardenkop, waarin vijf tan den. De pasgeborene trekt natuurlijk tal van nieuwsgierigen, die echter door ontstentenis eener baker het traditioneele «Jcwartje niet be hoeven te offeren. De heer Van Eindhoven, uitvoerder der werken aau het klooster met toebehooren. ver wondde zich gisteravond ernstig met een beitel aan de hand. Groot was het bloedverlies in korten tijd. De duim hing met een velletje aan het overige lichaamsdeel te bengelen, maar dr. Quirijns bracht hem spoedig in zijn fat soenlijken stand terug, waarvoor de heer V. E. zeer dankbaar was. Dezer dagen ontving C. Balmakers uit Rotterdam bericht, dat zijn zoon od een werk aldaar door een val deu arm gebroken had en dat men dien in het ziekenhuis heeft moeten amputeeren. Men vreest het ergste. om een kleine bijdrage aan den Alg. NeJ. Wielrijdersbond te geven, die voornemens is een fietspad van Tilburg naar Waalwijk aan te leggen, is voor kennisgeving aan genomen. Wegens overvloed van copie moet h«.t uitgebreide raadsvcslag tot ons volgend nummer blijven liggen. KAATSHEUVEL, 17 Juli 190Ö. rijzen waren mooi en bestonden uit huis houdelijke artikelen en kunstvoorwerpen. SPRANG, 18 Juli. In de gisterenavond teu half acht uur gehouden vergadering van den gemeenteraad werden als leden voor de commissie tot onderzoek der rekening 1905 benoemd de hee en Haverhals en Vos. Iu ons volgend nummer geven wij een gedetailleerd verslag. Verleden week deed de Heer M. N. v-d. Bijl met een gunstig gevolg examen voor de 3e klas Hoogebnrgerschool te 's Hertogenbosch. Tevens werd bij Nol op de ranglijst geplaatst, Het ware te wenschen dat vele jougelui uit deze gemeente zijn voorbeeld volgen. RAAMSDONKSVEER, 17 Juli. De werk man Z. werkzaam bij den aounener Roovers had Zaterdag het ongeluk met een been tus schen eenig kipwagens bekneld te geraken met het gevolg dat dit ernstig gekwetst werd. Dr. Gutteling verleende de eerBte geneeskundige hulp. Gisterenmorgen sloeg het paard van den landbouwer J de Roon op hol. Na eerst een aantal heiningen stuk gemaakt te hebben werd het woeste dier tot staan gebracht, de R. bi acht het er met den schrik af, de materieele Fcbade is nogal aanzienlijk. Den 15 September e. k. hoopt het ver dienstelijke hoofd der openbare school teRaams- donk den dag te herdenken, waarop hij, 25 jaren geleden zijne betrekking aanvaardde. De beer P. d. Bont reed deze week met paard en kar op den z. g. Stadweg alhier een kar voorbij met witte huif, waarvan het dier zóó hevig schrok, dat paard, kar en voermau na een minimum tijd met maximum snelheid in een sloot terecht kwamen. Het nerveuze ros, met doorgesneden strengeu, stond spoedig op den kant en G. Timmermans, hulpvaardig nis altijd, trok met zijn paard de kar uit den sloot. VRIJHOEVEN-CAPPEL. Het kohier voor de helaating op de paarden enz. over het d 106 door H. H- Gedeputeerde Staten van "koord-Brabant op 11 Juli 1906 invorderbaar verklaard, ligt voor belanghebbenden van 17 Juli 1906 gedurende acht dagen op de secre tarie ter lezing. De rekening van de inkomsten en uitga ven dezer gemeente over het dienstjaar 1905 ligt van den 17 Juli 1906 tot en met den 30 Juli aanstaande op de secretarie voor een ieder ter inzage en is tegen betaling der kosten alge meen verkrijgbaar gesteld. Door Burgemeester eu Wethouders dezer gemeente is aan de firma Oerlemans en Zo. alhier vergunning verleend tot uitbreiding der bestaande hooiperserij met plaatsiug van een zuiggasmotor op het perceel, kadastraal bekend ^sectie A. no. 417. Zondag op Maandag! - In de raadsvergadering, van 16 Juli 1.1. fcverd de rekening voor 't dienstjaar 1905 aan geboden. DUSSEN, 13 Juli. Gister kwam iu het Hotel Heessels alhier tijdenB de tieudverpach- ting een postduif binnengevlogen. Hare kleur iB wit met bruin, onder den linkervleugel lichtgroen en draagt tot merk T. D. N. G. no. 1219. Ofschoon de geschiedenis leert dat de duit niet zelden de overbrengster was van geluk kige tijdingen; bracht zij hier onze vergaderde boeren toch nog niet het algemeen gewenschte nieuws, dat het eeuwenoude tiendrecht is afge schaft. RAAMSDONK (Dorp) 13 Juli. Dezer dagen kreeg ouze dorpsgenoot, de heer Jos Leijten alhier, bij bet Blijpen van een beitel een stukje van den slijpsteen in 't oog, waardoor dit dermate werd beleedigd, dat de Ileer L. zich onder behandeling heeft moeten Btellen van dr. Q. Op hol. De heer W. Zijlmans had voor eenige dagen in het Dombosch alhier juist een halve vracht hooi geladen, toen zijn paarden aan den haal gingen. Een knecht viel, zonder zich te bezeeren, boven van den wagen op den grond en de paarden vlogen over sleb en sloot. Bij een hooge ka kwamen ze tot rust. De wagen is zwaar beschadigd. KERMIS. Begunstigd door een echt prachtig zomerscb weer staan wc heden aan den vooravond van de kermis. Nog een laatste hand wordt geslaan aan het opbouwen der tenten en kramen en de straat voor het stadhuis en bet eind van de Peperstraat heeft een fantastisch aanzien gekregen, een aanzien dat bij jong en oud bij rijk en arm reeds een feestelijke stemming i er in brengt. Wat door velen werd ver moed nl. dat dit jaar een heele slappe kermis «ou zijn, is niet waar gebleken. Behalve het circus Pigmans van Tilburg waar een groot aantal gedresseerde paarden in aanwezig zijn en waar springen, acroba tische toeren, voltigueeren, slangenmensohen enz. te bewonderen zijn, is nog aanwezig een draaimolen, een schommel van Reinierse, een panorama en een tent met wilde menschen. Vooits nog een groot aantal koek en galanterie- kramen. Naast dit alles liebbtu onze vereenigiugen er uitstekend voor gezorgd, dat met volle leugen kan genoten worden, zoowel van muziek en zang als van tooneel en voor drachten. De harmonie Euphonia zal Donderdag 19 Juli des voormiddags te 10 uur de feeste lijkheden met een keurig matinée openen. Behalve eenige mooie goed ingestudeerde harmonienummers zal worden opgevoerd een blijspel in één bedrijf „Groote Lui*, en eenige com. terzetten en scones. Een groot bal zal een waardig slot zijn voor dit schoone de H. H. Ee'een Honoraire leden en hunne dames welwillend aangeboden Matinée. Vrijdag 20 Juli des morgens te 10 uur zal door het handboogschuttersgezelschap in de zaal van den heer Alph. Snoeren- Mombers eeD groot matinée gegeven worden waar verschillende comische scènes, Kwar tetten, Duetten, en Com: terzetten ten ge- hoore zullen worden gebracht. Bij afwisseling muziek. Ook hier is na afloop bal Bij van Spaandonk in het Loonsch Hoekje zal door de vereeniging Spaarzaamheid ook eeu maiinée worden gegeven. De harmonie Apollo biedt hare leden ook een prachtig programma, dat aan elk wat wils geeft, aan. Bij den heer J. Smits aan de Rechtvaart /.al door de aldaar gevestigde vereenigingen ook een mooi matinée en uitvoering worden gegeven. De clou van de feestelijkheden is het matinée musicale et amusante te geven door de harmonie Euphouia op Zaterdag 21 Juli met vereerende medewerking en optre den van de alom gunstig bekende karakter komiek de heeren Solser en Hesse van Amsterdam die in huune nieuwste voordrach ten eu cre&tie's zullen optreden Dit matinée is ook toegankelijk voor niet leden. Voegt men hier nu nog bij, dat liefheb bers van dausen hun hartje in bijna ieder café kunnen ophalen, dan ziet men dat er genoeg amusement is. En nu wenschen wij onze lezers een ge noeglijken kermis. Moge onze kermis eeu kalm verloop heb ben en vrij blijven van walgelijke drouke- manstooneelen dan zal de kerm-'s van 1906 nog lang in aangename herinnering blijven voortleven. Het zij dan ook zoo 1 Raadsvergadering. In de Dinsdagmorgen gehouden vergade ring van den gemeenteraad is .net algemeene stemmen besloten het salaris van het hoofd der school, wijk Het Straatje, met f 50 te verhoogen. Ook besloot men het reglement te wijzigen, opdat ook de heer v. d. Horst, hoofd der school Loonschendijk, in deze Dat zich het volgende geval voorgedaan heeft. Gij kent de plaats en mogelijk kent gij ook deu Heer L. v. llelvoort, te Aalst in Gelderland, die ons het vol geilde meldt Sedert eenigen tijd was ik lijdende aan een ongesteldheid der nieren, waardoor ik veel pijn leed in den rug juist boven de heupen, liet was eeu doffe, ellendige piju die me niet verliet en zich vooral'a morgens bij het opstaan deed gevoelen. Ik had dik wijls duizelingen en mijn maag ging er door van streek. »Do aanhoudende piju hinderde mij dikwijls in mijn werk en ik wi»t niet wat ik moest beginnen, want het werd van kwaad tot erger. Ik begon toen Uw pillen te gebruiken en moet u eerlijk zeggen dat ik reeds dadelijk bij de inname verlichting kon waarnemen en na verloop van zes da gen was de pijn verdwenen. Ik wil thans nog een tweede doosje nemen om zeker te zijn geheel en al van mijn ziekte te worden geuezen. Ik ben U ten zeerste dankbaar voor Uw onschatbaar geneesmiddel eu ben overtuigd dat veel menschen hierdoor van hun lijden verlost zullen worden. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U btt pu- te maken op elke wijze die U goeddunkt. De zwakheid der nieren wordt aangeduid door een doffe pijn en zwakie in den rug. De zieke kan nauwelijks loopen, de wreede pijn verlaat hem niet gedurende den dsg. 's Nachts is het hetzelfde terwijl hij met smart in zijn bed woelt en tracht in te slapen, nimmer rustende op zijn rug, die morgens bij het opstaan pijnlijker dan ooit schijnt. Verzeker U dat meu U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer van llelvoort gehad heeft. Wij waarschu wen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening James Foster voorkomt. Zij zijn te Waal wijk verkrijgbaar bij de firma W ed. Orie- Dumoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor één of f10.voor zes doozen. ■«hm Twee man door aanvaring verdronken. Het Zaterdag van IJmuidon vertrokken stoomschip «Koning Willem II" van de maat schappij «Nederland" kwam in den nacht van Zaterdag op Zondag iu botsiDg met de «lsle of Cadly" De «Willem 11" heeft drie gaten aan stuurboordzijde, de «Islo of Cadly" is gezon ken. Twee machinisten van deze laatste boot zijn verdronken, de overige ekwipage is gered. Nader wordt omtrent dit ongeluk gemeld De aanvaring had plaats ter hoogte van de Sandetty bij dikken mist en west-zuidwesten wind. De «lsle of Cadly," een Engelscb stoom schip, behoorde thuis te Liverpool, was ge laden niet kopererts, komende van Heulva, met bestemming naar Amsterdam. Het werd door de «Koning Willem 11 aan bakboord midscheeps aangevaren met zoo groote kracht, dat do schoorsteen van de «lsle of Cadly" direkt overboord viel en de vlammen naar buiten sloegen. De «Koning Willem 11" drong zoo diep in de midscheeps bakboordzij van de «lsle of Cadly," dat aan rtddeu geen denken meer was. Oogenblikkelijk werden van dat schip de sloepen uitgezet, waarin zich bals over kop de ekwipage stortte, met het noodlottig ge volg, dat een der overboord springende ma chinisten verdronk. De andere machinist is hoogstwaarschijnlijk in de machinekamer ver pletterd. Althans van de ekwipage werden 2 man vsrmist en 15 gered. Ook de loods K. Wijker redde het leven en nam direkt san boord van «Koning Willem 11" het beleid over. Do «Koning 11" bekwam ernstige averij aan stuurboordzij. Boven de waterlijn werden de ijzeren platen op twee plaatsen doorgedrukt en beneden de waterlijn was ook eon groot gat zich baar. Men kan zich eenigszins de konsternatie voor stellen, toen bericht werd, dat de, «Koning Willem 11" wegens zware averij terugkeerde. Ondanks den in stroomen neerplas6endeu regen verdrong zich een groote massa menschen aan de nieuwe sluizen te IJmuiden, waar met zeer veel moeite met behulp van de sleeplwoteu Simon" en «Adsideut," van de firma C. IL, eu A. E. Zurmuhlen, de «Koning Willem 11 werd binnengebracht. Onder de geredde van do «lsle of Cadly bevonden zich ook de gezagvoerder en dieus gunst kan deelen. Een voorstel van den heer van Dortinond De ekwipage vond een onderkomen in het Zeemanshuis van miss Woodman aldaar.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 5