Mie. van Dongen Maakt, Verzamelt Postzegels Bureau Bethelem Burgerlijken Stand Notaris VAN HAM Notaris VAN HAïff W Vermeulen, Het Arbeids contract. TH. WEIJNENArts, Vaals (Limburg.) verknopen verkoopen Allerlei, andelsbcrickten. Nieuwigheden voor 1906. Antoon Tielen, Consultatie uitsluitend voor Huidziekten. A. Voor de Erven van de Wed. C. van Ainelsvoort. Het op 9 Juli geveilde onroe rend goed staande met hooien op f1200.-- I Het toen ook geveild onroerend goed staande met hoogen op f 250, Het huis te Kaatsheuvel od f 1709. De boerderij in het Hoekske op f3500.— Wat stoom is voor de Nico tin a Sandrea Tabaksplant Prachtige Gazonplant Sodo jocco Aster met enorme groote bloemen, lila en wit. Cactus, Dalias in de fijnste soorten I zoowel kleur als vorm, zooals het door de Tweede Kamer is aangenomen, Verkrijgbaar bij NIEUWSTRAAT C 80, 's-B 0 S C H. industrie is de advertentie voor den handel, de groote drijfkracht, t van alle Landen zelfs de meest gewone, ten gunste der opleiding van minvermogende jongelieden tot priester missionaris. Als aan denken ontvangt men religieuse voorwerpen. trek om hulp hoorde schreeuwen. Onze voerman kreeg spoedig een goed idée. Maar spoedig een ladder en een lang touw! en in minder dan vijf minuten zat ons onverschrokken boertje onder in den put, en met veel moeite en de honderden raadgevingen van het steeds toenemend publiek mocht het hem gelukken, het touw aan een der pooten van het steeds spartelende dier vast te binden. Men drong elkander bijna in den put, om mede te kunnen helpen trekken. Vooruit jongens, halen 1 En daar kwam onze nieuwe badgast, al harder en harder schreeuwende uit zijn diepe badkuip te voorschijn. Men meende, dat men het beest be houden boven had, toen ongelukkig het touw brak en mijnheer knor zijn tweede bad nam. Gelukkig dat er niet veel water in den put was, want bij zijn tweede buiteling had het dier ons boertje mede in den put getrokken en lagen beiden heel leuk naast elkander te sparte len. Ja, was men niet bang geweest voor ongelukken, men had zich stellig ziek gelachen. Onder in den put twee spartelende badgasten en boven de nog door elkaar rollende helpers. De tweede keer is het echter beter afgeloopen en bracht men het meer dood dan levende dier behouden boven. P, Ct. Het ongeluk op dc Hefring. Omtrent het ongeluk op de kanon neerboot «Hefring» aan de Texelsche Hors, dient nog het volgende te worden gemeld Het arti lerie instructieschip «Bellona» houdt iederen zomer aan de hors schiet oefeningen en vertoeft daar elke week geregeld van Maandag tot en met Don derdag. Aan de «Bellona» is toegevoegd de stoom kanonneerboot «Hefring.» die steeds in de nabijheid der «Bellona» vertoeft. Donderdag werd een met zes koppen bemande vlet van de «Hefring» naar het instructieschip gezonden, tot het over brengen van een koortslijder, die zich onder behandeling moest stellen van den officier van gezondheid der «Bellona». De vlet schoot langs zijde van het in structieschip aan en juist was de zieke uit de vlet overgegaan, toen een ongeluk gebeurde. Een zware sloep, hoog boven de vlet in de davits hangende, kwam door het overgaan van een handel van het valstoel naar beneden, midden in de vlet en kloofde deze door midden vier der in zittenden kwamen er gelukkig goed af. Zij raakten te water en werden gered. Twee matrozen moesten helaas het gelag betalen. De omgekomen matroos 1ste klasse was 22 jaar en ongehuwd, zijn familie woont te Amsterdam. De zwaar gekwetste matroos Leenmans is ook ongehuwd. Men heeft de verwachting dat hij in het leven kan worden behouden. Levend begraven. Een treurig ongeval, dat een slacht offer eischte, heeft zich in de zandsteen- groeve Hernesse te Milmort in België voorgedaan. Zaterdagmorgen was eene ploeg werklieden bezig met het uitdelven van zand in een verscheidene meters diepe put. Terwijl de arbeiders hiermede aan den gang waren, verrichtte zekere L., gehuwd en vader van 5 kinderen, van welke het oudste 16 jaren telde, werk zaamheden in eene smederij.] L- die reeds meer dan 20 jaren in deze groeve werkte, bevond zich in den put met meerdere anderen, toen plotseling een deel van den rotswand begon te wag gelen. Toen werd het een sauve-qui- peutde meesten konden het gevaar ontsnappen. L. echter werd bijna geheel onder de zandsteen bedolven. Door uiterste krachtsinspanning wist de onge lukkige zijn hoofd buiten de steenmassa te werken. Zijne kameraden, het gevaar lijke van den toestand inziende, waarin L. verkeerde, namen direct alle maatre gelen om de redding mogelijk te maken. Helaas alle pogingen bleven vruchteloos toen plots een tweede instorting plaats had, die den werkman geheel bedolf. Na langen tijd had men L. uit zijne be narde positie bevrijd de dood was reeds ingetreden het lichaam was geheel ver morzeld. Er is een onderzoek naar de oorzaak dezer instorting ingesteld. Een langdurige handdruk. In de Prov. Overrijssen Zxu. Courant lezen wij «Monard en Deniange spoedden zich dadelijk na de beslissing van het Hof naar Dreyfus' huis. Zij vonden Dreyfus in hevige ontroering. Bevend van hoofd tot voeten drukte de vrijges/>rokene zijn verdedigers gedurende 12 lange jaren de hand heninnig dankend Inderdaad, een langdurige handdruk! Alfred lieits nalatenschap. Alfred Beits nalatenschap wordt ge raamd op tusschen 25 en 30 millioen pond sterling. Men verwacht dat een groot deel van dit vermogen te goede zal komen aan liefdadige instellingen en onderwijs-inrichtingen. Voor zeker wordt reeds verteld dat een flinke som beschikbaar is gesteld voor de oprichting van een leerstoel in koloniale geschiedenis aan de hoogeschool te Oxford. Branden Een brand dichtbij dc jaarmarkt be gonnen en die zich met verbazende snelheid uitbreidde, heeft te Nisjr.i Now- gorod (Rusland) binnen 6 uren 275 hui zen vernield. Ettelijke fabrieken en de Armenische kerk zijn geheel afgebrand. Te Norbonne (Frankrijk) brandde een huis van 3 verdiepingen af. Dc brand brak uit in een kleedingmagazijn, die beneden gevestigd cn onbewoond was. Slechts de bewoners der lc verdieping konden gered worden, die der overige verdiepingen, 5 personen kwamen in de vlammen om. Te Bordeaux heeft in den nacht van Maandag op Dinsdag, een buiten gewoon hevige brand gewoed in een groote olieslagerij Gevoed door de zeer brandbare in de magazijnen opgeslagen stoffen kreeg het vuur in korten tijd zoo grooten omvang, dat de in allerijl aan gesnelde brandweer, inziende dat de fabrieksgebouwen toch verloren waren, zich beperkte tot krachtige pogingen om de belendende gebouwen te bescher men. Maar ook daarin mocht ze niet geheel en al slagen. Men schat de aan gebrachte schade op meer dan één 1 millioen francs. Dezer dagen brak in de Kraut- strasze te Berlijn een geweldige brand uit in een complex huizen, dat ongeveer 30 fabriekszaken omvat. Het vuur breidde zich zoo snel uit, dat zes stoom brand spuiten noodig waren tot bestrijding van de vlammenzee. Een - dicht opeengepakte menschen- massa waaronder een massa gepeupel, had zich in de aangrenzende straten samengedrongen en belemmerde de brandweer zoodanig, dat de politie seinde om meer agenten te voet en te paard. Hierbij kwam het tot ernstige opstootjes. Eenige opgeschoten lummels jouwden de agenten uit en staken de paarden der bereden manschappen met spijkers en messen, zoodat van de blanke sabel gebruik moest worden gemaakt. Toen bij het ontstane gedrang een zekere Karl Schumann, een slagersjongen de hoed van het hoofd viel en hij zich bukte om hem op te rapen, kreeg hij van een politiecommissaris een zwaren sabelhouw over de linkerhand en later nog een steek. Hij werd naar een zieken huis gebracht. Tegelijkertijd moest ergers anders zich een agent met revolverschoten verde digen tegen een schreeuwende menigte die hem belette tot arrestatie over te gaan. Er werden daarbij sabelhouwen uitgedeeld over gezicht en hoofd. Ongeveer 50 personen werden gear resteerd. Een leuk boertje. Uit Haarlem meldt men Op het Houtplein alhier liep een boer. Daarnaast een hond. Uit de Groote Houtstraat snorde een auto langs den boer, doch overreed den hond. De auto stopte en de boer schold den mijnheer erin voor dierenmoordenaar en maakte zoo'n misbaar, dat het publiek toeliep. De mijnheer uit de auto tastte in den zak, gaf den boer een tientje, zei houd nou je groote mond maar en reed weg. De boer bekeek den gouden Willemen zich tot het publiek wendend zei hij nou mocht ik toch eens weten van wien die hond is? Aanvaring der Koning Willem II Inzake de aanvaring door de «Koning Willem II» van de Maatschappij «Neder land» zoo schrijft men aan de A v d p. werd Dinsdag de gebruikelijke scheeps- verklaring gegeven en Woensdag had in Den Haag het eerste verhoor plaats. De bewering, dat de bemanning van de Engelsche boot niet goed zou ont vangen zijn, moet bepaald worden tegen gesproken, want niet alleen werd voor de vrouw van den kapitein dadelijk een hut beschikbaar gesteld met kleeren en alles wat noodig was (een kind van den kapitein was er niet bij), maar alle man schappen ontvingen de kleeren die zij konden gebruiken, van den eerste officier af tot den minsten schepeling toe. Een half uur na 't ongeluk hadden alle schip breukelingen alle hulp en een dadelijk gereed gemaakt ontbijt van koffie, met brood en kaas enz. en zoo verder. Pro ces-verbaal is opgemaakt, en door alle betrokken personen geteekend, van de levensmiddelen, successievelijk verstrekt waaruit blijkt, dat de berichten, dienaan gaande verspreid, onjuist zijn. De En gelsche kapitein en de geheele bemanning hebben dan ook inderdaad hun dank baarheid betuigd voor de wijze, waarop zij ontvangen zijn. De gezagvoerder van de «Koning Willem II» had tot 12 uur dienst gehad en de le officier stond op de brug met den 4en officier en verder personeel voor de wacht. De booten waren gereed toen de Engelsche booten al aankwamen. Het schijnt, dat de Engelsche boot een licht verkeerd had, althans dit wordt beweerd, terwijl men 't ook niet eens is over de houding van den loods op die boot. Een gerechtelijk onderzoek zal dit hebben uit te maken. De «Willem II» heeft schade aan wat geborgen was nabij de plaats waar het schip zoo ernstig beschadigd is. Het grootste deel der bemanning gaat over op de «Willem I», alleen niet na tuurlijk de personen die ten behoeve van het onderzoek tegenwoordig moeten zijn. De boot is naar het dok. Was het ongeluk korter bij Southamp ton gebeurd, dan had het schip daar kunnen dokken zonder dat de lading be hoefde gelost te worden, een wenk om over zulk een dok ook voor Amster dam eens te denken. Het recht oui onthoofd te worden Een 28-jarige Parijsche »apache", Pierre Adam, bijgenaamd de krullebol van de Halles, werd 29 Juni 1- 1- wegens moord en diefstal ter dood veroordeeld. Zijn verdediger hoopte echter gratie voor hem te verkrijgen, omdat de Place de la Roquette, het plein waar tot dusverre de terechtstellingen plaats hadden, daar toe niet meer geschikt is en de overheid nog geen andere plek heeft uitgekozen om de guillotine op te slaan. Adam zelf wil echter van geen gratie weten en eischt als zijn goed recht, onthoofd te worden. Thans zegt hij is het een waar genoegen, bij zonsopgang zijn slaapkamer te verlaten thans wil ik mijn »tout Paris", mijn vrienden en vriendin nen, om mij heen zien. Tot November of December te wachten, om dan stil uit te knijpen en op den koop toe nog een verkoudheid op te doen, daarin heb ik geen lust''. De prefect van politie, met de meening van den veroordeelde in kennis gesteld, heeft zijn onderge schikten opgedragen, spoedig een ge schikt terrein voor het plaatsen der guil lotine uit te zoeken want reeds begint men op de boulevards den spot te drij ven met het geval en zeggen de grap penmakers daar: »De overheid heeft Adam ter dood veroordeeld en nu zelf het hoofd verloren". Een ufscliuwclijkc marteling. Een daad van afschuwelijke marteling is gepleegd in een boerderij, op een kwartier van Moeskroen (België), bewoond door twee neven, een van 65, de ande re van 62 jaar. De eene was een avond luchtje gaan scheppen, toen de oudste plotseling door vier binnendringende ke rels overvallen werd. Zij wierpen den landbouwer op den grond en bonden hem stevig de armen en beenen vast. Een der roovers nam een petroleumkan en begoot de voeten en den rug van het slachtoffer met pe troleum. Een andere deed een strop om den hals van den man. Toen vroeg men waar het geld verborgen zat. Daar de man niet spoedig genoeg antwoordde, haalde een der kerels lucifers te voor schijn en stak de voeten van den onge lukkige in brand. Het slachtoffer duidde een bed aan, waarin een som van 650 frank verbor gen zat. De roovers namen deze som, alsook dertig frank die op een plank lagen. Daarmede waren de roovers nog niet tevreden en eischten nog meer geld van den ongelukkige, wiens voeten ver brandden. Een der kerels dreigde tot driemaal toe hem de keel af te snijden en plaatste telkens een mes op zijn hals Eindelijk bemachtigde zij nog een spaar boekje.. Toen kreeg een dei bandieten medelijden en doofde met zijn vest de vlammen uit- Zij waren op het punt te vertrekken, toen de andere bewoner thuis kwam. De roovers grepen ook hem vast, en wierpen hem op den grond en sloegen hem half dood met ijzers en met den kolf van een geweer, dat zij uit de schouw genomen hadden. Vervolgens werd hij ook aan handen en voeten gebonden en een handdoek over de oogen toegesnoerd. Tegen half elf verlieten de roovers de hoeve. De laatste gebonden slaagde er in los te geraken en bevrijdde den ander. Hij verwittigde te middernacht de politie die onmiddellijk een onderzoek instelde De persoonbeschrijving der roovers is slechts zeer onvolledig. Het parket van Kort- rijk is ter plaatse geweest. Geen spoor der daders is ontdekt. had de inschrijving van O. I. droge huiden weer een zeer coulant verloop en het Inlandsche artikel huiden en vellen is mede zeer vast en wordt door 't buitenland voortdurend tegen hooge prijzen opgekocht. De leermarkt verkeert in betere stem ming, hoewel de prijzen nog veel te wenschen overlaten. Eerste kwaliteit licht zoolleder is in hoofdzaak gevraagd voor paardeleer besteedt men ook weer iets meerdit is echter meer een na- jaars- en winterartikel, evenals zwaar zooileder. Inl. schors sterk gevraagd. Nu de kwa liteit en de voorraad van 't nieuwe pro duct bekend is, neemt de handel toe prijzen vast. Vreemde looimiddelen in een doen; garouille hooger, de berichten uit Oran luiden van een middelmatig gewin en hoogere prijzen. I)CISSEN, 19 Juli Boterprijs per K.G. van f 1,22, f 1.36, Middelprijs f 1.32. Aanvoer 61 -K.G. Eieren 11,de 26 s uks. te Kaatsheuvel, zal Maandag 23 Juli 1906. 's avond, 8 uur bij den Heer H. VAN WOENSKt te Kaatsheuvel' finaal B. Voor Clara Dolphin. WAALWIJK GEBOREN: Antonius Franciscus Maiinus z. v. A. G. Mertens cn C H. Mengelberg Petrus Gerardus z. v. P. H. van Eeten en G. de Hart. OVERLEDEN: Julianues Marti, us Muonen 1 da^ Adriara van Bivcl echtgenoote van Jchaui es de Jong 42 jaren. Johanna Lucia Maria van Hilst 5 jaren. GEHUWD: Johannes van ililst 44 jaren en Ma ria van de Wiel 46 jaren. K AA.MS DONK. Aangifte van 13—20 Juli. GEBOREN: Adriana Jncoba d. v. D. Zijlmans cn A. M. Verhagen. Adriaan Marinus z. v. Konings eD C. A J. Rijken. Johannes z. v. W. Konings en A. Pietermm. Wilhelmus Gerardus z v. R. Verhulst en A. A. BouWens. Cornells Godefridus z. v. C. K ie boom en H. J. Kieboom. ac bus Adiianus Leouardus z. v. A. H Smcur en A. M. de Wit. OVERLEDEN. Ilcudrika de Bruijn, weduwe van Wilhelmus Klerks 73 jaur. ONiiERTROU WD Eduardus Gerardus Waclpoei 2ö jaar te Amsterdam en Au onia Peiro- nella Vissers 25 jaar alhier. te Kaatsheuvel, zal Dinsdag 31 Juli 1906, 's avonds 8 uur bij den Heer ALPH. SNOEREN te Kaatsheu.el, voor do Erveu DRIK VAN DER ZANDEN, finaal De op 17 Juli jl. geveilde onroerende goe deren staande met hoogen ais volgt TJ WAALWIJK, 20 Juli 1906. Bij redelijken aanvoer van hoornvee wai de markt vast gestemd met vluggen handel, in de weiden werden prima kalfbeesteu op levering tegen rijpheid reeds uan hooge prijzen opgekocht. Kalfkoeien prijzen van f 170.— tot 240.— Kalfvaarzen prijzen van f 160.— tot 100. Varkens aangevoerd 110 stuks prijzen van 17- tot 113, Boter aangevoerd 613 kilogr. prijzen vanaf 1.36 tot f 1,48. Eieren prijzen van 3'/» tot 4'/j cent per stuk. In de Meierij zoowel als in de Bovenlangstraat heelt men reeds een aanvang gemaakt met rogge te maaien. De oogst valt vroeg iu en belooft voor 't meeiendcel een goed beschot. De huidenmarkt is stil, maar de prij zen blijven desniettemin zeer vast. Op de voornaamste Europeesche markten, zooals Havre, Antwerpen, Liverpool, Hamburg, etc. klaagt men vooral, dat er weinig voorraad is in prima waar zoodra er beschikbare huiden aanwezig of nog slechts op komst zijn, vinden ze onmiddelijk koopers. De voorraad is op genoemde stapelplaatsen beneden het middelmatige. Zoo zijn te Antwerpen slechts p. m. 52000 stuks huiden aan wezig tegen 97700 verleden jaar en 114000 per 13 Juli 1904. Te Amsterdam Kenteekencn. Mijn zwager is electrotechnicus. Dat dacht ik wel. Zelfs op zijn gelaat draagt hij een gloeilamp. Kaak. Dame (tot den fotograaf) Ik kom u zeggen, dat ons familieportret niet goed is uitgevallen. Mijn jongste ziet er uit als een aap. Fotograaf: Ja, mevrouw, dat had u moeten bedenken, toen u hem liet foto grafeeren. Bescheiden. Wel juffrouw, is u er ook niet voor, dat den vrouwen eveneens het kiesrecht moest worden toegekend Och, mijnheer, ik zou al tevreden zijn als ik maar één keer mocht kiezen. Hotel co ui lort. Een reiziger, die 's avonds zijn kamer in het hotel binnentreedt, ziet twee rat ten onder het bed loopen. Hij schelt en beklaagt zich bij den kellner, die op zijn schellen verschijnt. Zonder te blikken of te blozen roept deze naar beneden Stuur dadelijk de kat op nummer 23 Hoed ontvangen. Dokter, ik kom alleen bij u, omdat ik het mijn vrouw heb moeten beloven, maar ik verklaar u openhartig, dat ik niet het geringste vertrouwen in de dok ters heb. O, dat geeft niet. De ezels heb ben ook geen vertrouwen in den veearts en toch geneest hij ze. Goedgcuiaukt. Rechter: Ge geeft als verzachtende omstandigheid op, dat gij de jas gesto len hebt, omdat de uwe u te kort was en niet goed gezeten heeft. Daarvoor moogt ge nu des te langer zitten. A ia Miiuchhausen. A.Stel je voor Jansen is zoo dik geworden, dat hij sedert tien jaar zijn eigen voeten niet heeft kunnen zien. B.Dat is niet zoo buitengewoon. Ik ken een student, die is zoo groot, dat hij op een ladder moet klimmen, om zijn hoed te kunnen afnemen. C. Dat is ook niets bijzonders. Ik heb een neef, die zulke lange beenen heeft, dat hij, als hij op 1 Januari natte voeten krijgt, pas op 24 of 25 Januari begint te niezen. Naar de natuur SchilderWel, hoe bevalt u het por tret Heer (die zich laat uitschilderen)O, heel goed, alleen de neus bevalt me niet. SchilderMij ook niet maar het is de uwe toch. in 8 verschillende kleuren. in flinke polten, per stuk 25 cents. Per 10 stuks 40 cent. Per stuk 75 cent. Verder alle ZAAI-, POT- en KAMER. PLANTEN, enz. enz. bij BLOEMIST. ZAADHANDEL WAALWIJK. dat gij er bij komt, voor 16 gulden een spliutei nieuw Handnaaimachme, Hoog. arm, 8 jaar garantie, ook op 50 ct. pet week, bij Hoogstraat No. 78, RotterJam, Am sterdam, 's-Gravenhage, Dordrecht Culemborg rn Tiel. i Hjltoi., WAALWIJK. Prijs 10 Cent. Spreekuur 127g2 uur. Behandeling en onderzoek met X-stralea dagelijks behalve 's Zondags Voor verdere inlichtingen en toezending van Postegels wende men zich tot het

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 10