LIMIYG Uitlofing van Schuldbrieven. OOR DE TOEKOMST. Limonades, Kwast en Grenadine, BLACK VARNISH. FIRM F. EYII. REEKERS, Verzamelt gebruikte Postzegels r- Oe Abdijsiioop Kloostei Sancta Paulo li- -J Anthracit- Nootjes, uni US M IS MO, Advertentién. potlooden G, v. d. Heijden Cz. P. C. A. ROOTHAERT Aftelen voor Ziekenverpleging, Bureau Bethelem Vaals (Limburg.) Rookvleesch mm F. W. RATH, Frits van Bladel, Eenig adres J. WESSELING. TH. WEIJNENArts, 3E3I_t±i_b6 Turkije. Keclame. BINNENLAND. MINERAALFABRIEK. G. v. d. Heijden Czn. NieuwNieuw Gezuiverde Kootteer, Prima Bruine Teer, Carbolineum, Asphalt, enz. Motorolie „Electric" Luehtvilters a f2,75. Prijs f 1.- f 2.- en f 3.50 per flacon Botjes, Spiertjes-Muisjes Aanleg en onderhoud van Tuinen. WAALYY IJK. 's-HERTOGENBOSCH. Consultatie uitsluitend voor Huidziekten. Gevraagd EEN No. 1 der geldieening van 1898 en no. 40 der geldieening van 1900,betaalbaar bij den Gemeente ontvanger alhier 1 September aanstaande. Spuitwater op siphons. Gerste, dubbel Gerste, Lager, Oud Bruin, Pilsener enz. Het onfeilbare middel voor vochtige muren in stallen en werkplaatsen is de «BLACK VARNISH". TILBURG Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste constructie' Ballen, Laken, Queuën enz, OPTICIENS, Kolberstraat A 276, 's-Bosch. MAGAZIJN VAN en Kindervoeding, als Brillen, Lorgnetten welke direct worden ingeslepen, worden ook op voorschrift geleverd van H.H. Prof. en Doet van alle Landen zelfs de meest gewone, ten gunste der opleiding van minvermogende jongelieden tot priester missionaris. Als aan denken ontvangt men religieuse voorwerpen. L. I. AKKER, Van Alkemadestraat 11, Rotterdam. DE NATUURW0LLEN ONDERGOEDEREN JANSEN 8, TILANUS FRIEZENVEEN Waalwijk. BLOEMIST. Vraagt Teekening en Prijsopgaaf. der beste Belgische en Engelsche Kantoor Sint Jozefstraat. Telefoon 340. NIEUWSTRAAT C 80, 's-B O S C H. drajastraat. De tweede bom ontplofte en verwondde twee agenten en een sol daat. De politiepost werd geheel ver nield. Een patrouille voetvolk begon daarop te vuren en verwondde een 20-tal per sonen. Een derde bom werd geworpen op een patrouille in VVola, maar niemand werd daarbij geraakt. Om 9 uur 's avonds waren alle straten verlaten en reden er nog slechts ambu lance wagens door de stracen om de ge wonden te vervoeren. In het geheel werden 17 politieagenten, 4 gendarmen en 7 soldaten gedood, 10 agenten, 2 gendarmen en 5 soldaten gewond. D- soldaten bleven het antwoord op deze geweidaden niet schuldig, zij schoten in het geheel 15 personen dood, terwijl 130 personen hetzij door geweerschoten, hetzij met de bajonet werden verwond. Men zegt dat het eene wraakneming der revolutionnairen is, wegens de aan houding van 140 socialistische arbeiders der hoogovens van Praga. Twee politieke gevangenen te Odes- sa hebben een vreeselijke manier toege past om een eind aan hun leven te ma ken. Zij begoten hun matrassen met petroleum, legden zich neer en stakenze toen in brand. Een hunner vond den dood, dien hij op zoo waanzinnige wijze had gezochtde ander werd in een jammer lijken toestand nog levend opgenomen. Men verwacht binnenkort een besluit van den Sultan, waarbij deze zijn jongsten (en lievelings)zoon, prins Boerhaneddin, tot troonopvolger benoemd. De prins is in 1885 geboren en de derde zoon des sultans. De beide anderen zijn Mohammed Seiim, geboren in 1870 en prins Abdul Kader, geboren 1878. De sultan heeft ter eere van zijn herstel gelast alle gevangenen in vrijheid te stellen in heel het rijk, die tweederde van hun straf hebben uitgediend. u—I ■IIWI I .11 ■■■II'. I I I III f. De dankbaarheid van een inwoner van Zalt—Bommel. Uit dankbaarheid voor de verkregen wel daden en xnet den wensch dat reien nut mogen trekken van zijne ondervinding, machtigt ons een inwoner van Den Bosch zijne verklaring te publiceeren. De Heer J. van den Broek, wonende Breede Haven 171 te 's Bosch, meldt ons: Gedu rende geruimrn tijd heb ik geleden aan he- vige pijnen in den rug en in de zijdeu. Ik bod altijd een vermoeid, afgemat gevoel, dat ine slechts met moeite in staat stelde mijn werk naar belmoren te verrichten. Ik had veel last van plotseling huiveringen en zoo langzamerhand had ik mijn eetlust ge heel verloren. Ik was reeds verscheidene ma len hiervoor onder beh indeling geweest doch mijn toestand bleef hetzelfde. Men zeide mij 'iat ik aan de lougen leed eu ik maakte mij zeer ongerust, want alle medicijnen brach ten mij geen stap verder. Gelukkig kwam ik iu kennis met Posters Rugpijn Nieren Pillen. Ik nam ze in en mocht reeds na een paar dagen een aanmerkelijke verlichting be speuren, en na verloop van tien dageu kon ik niet meer het minste van mijn elleudige ziekte waarnemen. Dank Uw uitstekende pillen ben ik geheel genezen. Ik voel me gedrongen U mijn hartelijken dank te be tuigen, want ik had zulk eeu spoedige ge nezing niet verwacht en twijfelde er hard aan of ik nog wel ooit genezen zou. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Een welbekend geneesheer verklaarde dat de ziekte der nieren de ergste is aller ziek ten met uitzondering van tuberculose. De reden hiervan is dat men meestal geen no- litie neemt verschijnselen der nierziekte of dat deze verschijnselen verward worden met andere ziekten terwijl de nierziekte zich meer en meer uitbreidt en zich onopgemerkt com plicaties voordoen, totdat zij zich diep* in het gestel geworteld heeft, Let dus op de eerste verschijnselen van pijn in de zij neem Uw maatregelen nog heden, want morgen is het misschien te laat. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer v. d. Broek gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waal - wijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie- Dumoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst vau postwissel k I 1,75 voor één of flü.voor zes doozen. Bereden corpsen. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is het eerste verblijf onder de wape nen der militie bij de bereden korpsen, aanvangende met de lichting 1905, voortaan vastgesteld op 18 maanden. Rattenpluag Te Oudkarspel (Noord-Holland) worden door een vereeniging van landbouwers pre- miën uitgeloofd voor het dooden van ratten. Deze maatregel werkt zeer gunstigiu Juni werden 797 gedoode ratten ingeleverd, in Juli 642. Boringen naur delfstoffen De hoer A. Hartog Sr., civiel-ingenieur te Valkenburg, is door een Hollandsch- Duitsch consortium aangesteld ais directeur- ingenieur voor het verrichten van boringen naar zink en andere delfstoffen in Zuid- Limburg, waarvoor reeds de concession zijn aangevraagd. In Helenaveen is op 1000 M. steen kolen geboord. Bugugegoederen. Bij resolutie van den Minister van Fi nanciën, is aanwijzing geda.iu van de goe deren, welke als bagsge woiden beschouwd. Als bagage wordt in den regel slechts beschouwd al hetgeen de reiziger aan reis- beuoodigdhedcu medeneemt, alskoffers, mantel- en reiszakken, hoeden>loozen, kleins kisten en dergelijke) groote kisten, tonnen, meubelen en andere voorwerpen, die niet als reisbeuoodigdheden kannen beschouwd worden behoeven niet als bagage ingeschreven te worden. Onverminderd het bepaalde iu het vol gend lid is het verboden goederen, welke niet met spoortreinen mogen vervoerd w >r- den, of w.arvan het vervoer voorwcardelijk is toegestaan, ten vervoer per spoorweg als bagage aan te bieden of te laten aanbieden of per spoorweg te vervoeren. De staking te Leiden Van heden af herft de strijd tusschen de timiiirrliedtMipHtrouna en gezellen een nog scherper karakter aangenomen. De patroons hebben Maandagavond n een Ungduiige vergadering besloten de uitsluiting streng te handhaven en geen der thans stakenden weder iu het werk te nemen. Met de overblijvende» die thans aan den arbeid zijn, zal met ingang van 1 Janturi 1907 een loonregeling worden getroffen op du basis van het onlangs medegedeelde voorstel van mr. Fokker. Het komt er nu msar op aan werklieden van buiten te krij gen. Voortaan zal dus door de stakers eu hunne vrienden hier en elders gepoogd worden dit te verhinderen en hiervan zal liet ten slotte afhangen, wie aan het eind den strijd zal winneu. N. R. Crt. Herziening der Botcrwet. Binnenkort zal bij de Tweede Kamer een wetsontwerp inkomen, ter aanvulling van de tegenwoordige Boterwet, noodig om de iü de ervaring gebleken knoeierijen te beteu gelen. (Vad.) Dc Kijksfinanoiën De Nieuwe Ct schrijft: „De stijging vau de opbrengst der Rijks middelen blijft regelmatig aanhouden. Ook de afgeloopeu maand Juli mag weer op een ontvangst van bijna 71/2 ton meer dan die der gelijknamige maand iu 1905 wijzen en het accres (de toename) over het to'. dus ver verloopen gedeelte van het begrootiugs- jaar is hiermede tot bijna vier millioen ge stegen.* Nederland in opspraak. Na de artikelen van den Franscheu Sena tor Langlois in de „Ternps*, publiceert nu de „Allg Ztg.* van Miinchen een artikel over een eventueel bondgenootschap met Nederland. General Langlois wil ons aan België bin den, eu de vAllg. Ztg.* aan Duitschland. Het Hot. Volgeus de Duitsche bladen, heeft de Pri.is der Nederlanden eeuige dagen te Schiinhagen, in den kreits Erauzburg (Prui sen) vertoefd eu daar in de koninklijke bosschen op herten gejaagd. Maandag heeft Prins Hendrik zich naar Ivendorf bij Doberan, in Mecklenburg bege ven, oin ook daar te jagen. In het najaar zouüeu de Koningiu en haar gemaal te Rabeiisteinfels en te Dobbin verwacht worden. Een centruul Comité. Naar de /rArnh. Ct.* verneemt, heeft de minister van Binnenhndsche zaken de ziens wijze van de commissarissen der Koningin verzocht over het in het leven roepen van een centraal comité, om bij rampen van algeineeneu aard dadelijk handelend te kun nen optreden, te meer waar bij de jongste ovorstroomingen in Zeeland is gebleken, hoe nuttig en noodig zulk een comité zou kuuueu werken. Het vergaan van de wereld. Het vergaan van de wereld was door enkelen tegen Woensdag aangekondigd. Wij hebber er niet veel van bemerkt. A. Bonman, f Men uialdt uit Maastricht De heer A. Boumaii, directeur der regis tratie en domeinen alhier, oud-lid der Twee de Kamer, is iu Engelaud plotseling over leden. BegrootiBg van het departement vanlundbouw. Naar wij vernemen, is de begrooting voor het departement van landbouw, nijverheid en handel voor het jaar 1907 geraamd op l'/s millioen hoojer dan die voor het loo- pende jaar. (Vad.) Roulettespel. Dat de p'annen om te Vaals weder met een roulette te gaau spelen nog niet opge geven zijn, zal u uit het volgende blijken. J. 1. Zondagmiddag kwam een te Vaals logeerende heer een roulette aan het kau- toor der invoerrechtten ten invoer deelaree- ren. Nauwelijks was genoemde roulette ge declareerd, of de wachtmeester der mare chausseea verscheen en nam het speeltuig ouder herig protest van den invoerder in beslag. Dis mijnheer schijnt eehter voor geen klein geruchtje vervaard te zijn althans gistermorgen kwam hij wedt*r met een nieu we roulette aandragen, welke ook door den zelfden wachtmeester, bijgestaan door eenige marechaussees, in beslag werd genomen. Ditmaal kwam er echter nog iets bij. De roulettekoopman werd eveneens irr beslag genomen, d. w. z. hem en uog een aanwe zig lid zijner vereenigir.g werden de hand boeien aangedaan, naar de kazerne der marechaussees geleid, en van daar per rijluig naar Maastricht. Alles was dan ook weer voorbereid om het winstgevende spel te beginnen. Dc twee de etage van het huis waar vroeger de club High life troonde, was reeds in orde ge bracht circulaires aan leden verzonden en warempel loopen ook reeds een stuk of tien croupiers hier rond. Die gearresteerde mijuheer is een Amster dammer. Zich in persoon fe vervoegen Stoom-Schoen- f-ibriek VAN DORTMON D-PENNOCK, Kaatsheuvel. BURGEMEESTER en WETHOUDERS VAN WAALWIJK, maken bekend, dat zijn uitgeloot de volgende obligatiën Waalwijk, 18 Aug. 1906. K. DE VAN DERSCHUEREN, Burgemeester. F. W. VAN LIEMPT. Secretaris. ZIJN DE BESTE. Verkrijgbaar bij ANTOON TIELEN, Waalwijk. Naar de laatste eischen des tijds ingerichte Levering van zeer fijne Agentschap van de „PHOENIX", bekend als le klasse Bierbrouwerij. Steeds voorradig alle soorten Verkrijgbaar op heele en halve flesscheu en ook per fust. Beleefd aanbevelend, Groothandel in Alsmede handel in Aaubevelend Reparatiëu en levering van spoedig en tot de minste prijzen. Vraag teekeningen en prijsopgaaf. Breukbanden, Buikgordels, Rfchthouaers elastieke Kousen, Wind en Waterkussens Massageballen, Hospitaallinnen, Spuiten voor alle doeleinden, Irrigaioren, Inhalleertoestel- len en Groepketels, flacons naar verschil lende grootten volgens Dr. Dettweiler. Speciaal wordt de aandacht gevestigd op Voor verdere inlichtingen eu toezending van Postegels wende men zich tot het Een zeer verspreide ziekte is Asthma. Het doet zich onder Verschillende gedaanten voor. Benauwdheid bij de minste bezigheid, onpleizierige gemoeds stemming, vooral als men trappen klimt of snel loopt, moeielijke ademhaling, slec'ite en onrustige slaap, hartkloppingen, hoesten en moeielijke slijmloozing, hetwelk een ziekelijke toestand is, die de Abdijsiroop steeds met 8UCCCS geneest. De voorbeelden van genezing zijn ontelbaar; ziet wot Mej. A. SCHAGER-RONG te Pellen N.-Hons mededeelt. Reeds tien jar n leed ik aan hevige asthma. Mijn borst piepte voortdurend. Dagen auhtcresn had ik soms zulk een benauwdheid. Ik gevoelde mij dau terneerge slagen en lusteloos; ik had niet den minsten zin in mijne bezigheden. Ik kon bijna niet meer loopen, want ik was terstond moe. Mijn eetlust was beneden het middelmatige. Vooral 's nachts had ik het hevig benauwd, ik kon het dan in bed niet houden en moest opstaan. Zoo bracht ik tien jaren van mijn leven door en U kunt begrijpen dat ik ernstig naar mijn rust ver langde. Op zekeren dag spiak ik met den Heer G. SOMMERDIJK uit 't Zand, die mij aanried het eens met de Abdijsiroop te probeereu. Ik kocht toen een flacon en ik zegen het oogenblik dat ik met die heilzame siroop begonnen ben, want van stonde af aan kon ik de verlichting mijner kwaal bespeuren en thans ben ik na het gebruik vau eenige flacons volkomen genezen. Ik heb nergens geen last meet van. Mijn eet- eu slaaplust lateu niets meer te wen- schen over. Ik geef u gaarne het recht bovenstaand te publiceeren. is een gezegend middel voor jong en oud, zij is altijd onschadelijk, zij ver sterkt de luchtpijpen en longen en geneest onvoorwairdelijk den hardaekkig- str.n hoest, de hevigste verkoudheid, asthma, keelpijn, heeschheid, kinken slijm hoest, bronchiles, influenza eu alle borst- en longaandoeningen. Centraal-Depöt Verkrijgbaar; Waalwijk bij HERMAN ZEEGERS, Firma van Gils, Qeer- truidenberg bij J. van Bavel, Kaatsheuvel bij Jacob Esoh, Loonopzand bij G. Peters, Raamsdcnksveer bij Jos. van Aalst Zn.„ Sprang bij W. Geenen, Waspik bij G. Dusseldorp. Moerdijk bij J. Ansems, Capelle bij J. L. Cové, Raamsdonk bij P. P. van Dongeu, Baardwijk bij Gez. Klerx Vrijhoeven-Capelle bij A. A. Moonen. (Rundvleesch) p. pd. 60 cents van 4 10 pd. Zware Rookbillen ook verkrijgbaar. Ban- kethammetjes ca. 8 pd. f 0.40 R dham zonder been f 0,45 Metworst f 0.45 Botcr- hair,worst f 0.35 Saucisse f 0.65. Alles per pond fr. rembours. Maasiriehtcr StoomslachterijMaastricht. ZIJN VERKRI JCBAAR BIJ vrij van gruis en steen, per wagon en uit onze overdekte magazijnen. Zeer concurrente prijzen. Magazijnen Kanaal. P.S. Piijscouranten worden bij aanvrage franco toegezonden. A. B. C. reisgids op aanvrage gratis verkrijgbuar. voorheen CREMER Co., Bolswird. Zilveren Med. Amsterdam 1883. IJZERAARDEN BUIZEN DRAINEERBUIZK N METSELSTEENEN Spreekuur 121/*2 uur. Behandeling en onderzoek met X-stralea dagelijks behalve 's Zondags

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 6