Gemengd Nieuws, Advertentiën. Reclame. BUITENLAND. België. Frankrijk. Duitschland. Noorwegen. Rusland. Turkije. "BINNENLAN i De dankbaarheid van een inwo ner van Den Bosch. S. FAN O-HE YM ANN, Thans vult de ruimte om 's-Hertogen- bosch zich reeds bij waterstanden in de Dommel en de Aa iets boven de ge middelde met het daaruit afkomstige schrale water, althans zoodra de Maas maar wat hooger is. Dat gaat, tenzij bij kj eene lange periode van vorst (en dat l komt niet veel voor), zoo den geheelen winter door. Komen er nu zware regens, gepaard als zij gaan met hooge Maas standen, dan vult zich de kom al hooger tot zij eindelijk eenig soelaas vindt over den Baardwijkschen overlaat. Is het kanaal er, dan loopt al het water in gewone tijden door dat kanaal weg en is bij zware regens de Maas bij Drongclen nog niet zeer hoog, daar het regcnwater een a twee weken noodig heeft om uit België hierheen te komen. Daardoor kan in die eerste week of die beide eerste weken reeds zeer veel water door het kanaal naar de Maas gestroomd zijn alvorens de afvoer die is, waarop bij het ont\yerpen is gerekend. Reeds vroeger is er sprake van geweest om het geheele kanaal 's Hertogenbosch- Drongelen achterwege te latenmaar daarvan was het doel, voor de 13 ton nen gouds, welke hiermede bespaard zouden zijn, het aan het rijk voor de Maasmondverlegging te betalen subsidie van twee millioen, dat het waterschap Noordoostelijk Brabant zoo noode op brengt en welks betaling door de goe digheid van eenige opvolgende ministers van waterstaat maar telkens opgeschort werd, met die 13 ton te verminderen- Men heeft daartoe toenmaals niet be sloten, en wij achten de redenen van den heer Van der Eist niet klemmend genoeg om dat thans te doen. Wel achten wij het gewcnscht, dat bij gelegenheid van de behandeling der staatsbegrooting door den minister van waterstaat wordt medegedeeld of wer kelijk het kanaal 's-Hertogenbosch Drongelen in staat is, ook bij het hoogste water, al het Dommel- en Aawater af te voeren. Tot nog toe heeft alleen de ont eigening voor dit kanaal plaats gehad, en het is wellicht gemakkelijk en niet al te kostbaar, er een ruimer doorsnede aan te geven, als dit mocht noodig blijken. (li Dat Noord-Brabant na voltooiing dor werken van water bovrijd zou blijven. Uit dankbaarheid voor dc verkregen wel daden en met deu wenseh dat velen nut mogen trekken van zijne ondervinding, mach tigt ons een inwoner van Deu Bosch zijne verklaring te publiceeren. De Heer J. van de Broek, wonende Brerde Haven 171 te 's Bo?ch, meldt ons Gedu rende geruimen tijd heb ik geleden aun hevige pijnen in den rug en in de zijden. Ik bad altijd een vermoeid, afgemat gevoel, dat me slechts met moeite in staat stelde mijn werk naar behooren te verrichten. Ik had veel last van plotselinge huive ringen en zoo langzamerhand had ik mijn eetlust geheel verloren. Ik was reeds ver- soheidene malen hiervoor onder behandeling geweest, doch mijn toestand bleef hetzelfde. Men zeide mij dat ik aan de longen leed en ik maakte mij zeer ongerust, want alle medicijnen brachten mij geen stap verder. Gelukkig kwam ik im kennis met Fosters Rugpijn Nieren Pillen. Ik nam ze in en mocht reeds na een paar dagen een aanmer kelijke verlichting beapcuren, en na verloop van tien dagen kon ik niet meer het min ste van mijn ellendige ziekte waarnemen. Dank Uw uitstekende pillen ben ik ge heel genezen, Ik voel mijn gedrongen U mijn hartelijken dank te betuigen, want ik had zulk een spoedige genezing niet verwacht en twijfelde er hard aan of ik nog wel ooit genezen zou. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Een welbekend geneesheer verklaarde dat de ziekte der nieren de ergste is aller ziek ten met uitzondering van tuberculose. De re den hiervan is dat men meestal geen noti tie neemt van verschijnselen verward worden met andere ziekten terwijl de nierziekte zich onopgemerkt complicaties voordoen, totdat zij zich diep in het gestel geworteld heeft. Let dus op de eerste verschijuselen van pijn in de zij, neem Uw maatregelen nog heien, want morgen is het misschien te laat. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer v. d. Broek gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos dehandteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waal - wijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie- Dumoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel it f 1,75 voor één of flü.voor zes doozen. Bij de staatsspaarbank lag op 1 .Augustus een vermogen va» 1 milliard 163 millioen francs. De Belgen zijn dus, on danks hun voorliefde voor bier, ren spaar zaam volk. Blijkens de nu uitgekomen statistiek over 1905 drinkt men in België per hoofd en per jaar (dus de zuigeling in de wieg mede gerekend) 225 liter bier. In de laatste drie jaren is het aantal brouwerijen dan ook met 11Ö vermeerderd. Sumcnzwcring tegen het leven van President Fallières. Men irrldt uit Marseille aan de dagbladen dat de prefectuur dezer dngen werd ingelicht da» een konspiot gesmeed was tegen hei lev n van president Falliè e< en dat de annsb-g zou plaats hebben tijdens de reis van den president naar Marseille. Tengevolge vun een onmiddellijk ingmtrld onderzoek is een schoenmaker, de It diaau Cirillo, aange houden. G'irillo woont sedert 18 maanden te Marseille en behoorde vroeger tot een bende anarchisten, die Italië moest ontvluchten. Hij ontkent iets te weten vr.n een aansbg tegen Fallières, en zegt dat de ontploffings- stoffeii, te zijiient gevonden, zijn achterge laten door een jongen man, dien hij niet kent, en die hem een paar schoenen kwam bestellen. Hij wist ook niet wat die pakken inhielden, Clémenceau heeft nu ook het zijne gezegd over de encycliek van den Paus. Zijn persoonlijke meening is, dat men, wanneer vóór December geen cultueele vereenigingen gevormd zijn, de Kerk wel de kerkgebouwen zal laten maar geen andere goederen en inkomsten, en haar zal overlaten, hoe zij den eeredienst denkt in te richten. Als zij dat dan nog maar doet, maar Clémenceau zelf sprak van een oorlogs verklaring, die een nieuwen toestand heeft geschapen en de geheele Fransche poli tiek den eerste tijd zal bcheerschen. Zullen de pensioenen en bezoldigingen der geestelijkheid, die bij de scheidings- wet zijn voorzien, gehandhaafd worden, ondanks het verzet van de Paus werd hem gevraagd. >Dat zal, zei Clémenceau, het ministe rie weldra hebben te onderzoeken. Ik wil niet vooruitloopen op zijn beslissingen, maar het is duidelijk, dat in beginsel een nieuwe toestand nieuwe wetten vereischt* Dus nieuwe wetten, scherpere wetten vermoedelijk, juist zooals Bismarck de Meiwetten door een tweede editie deed volgen. En toch moest hij het opgeven. Men wil naar 't schijnt over 't algemeen niet de kerken aan den eeredienst onttrek ken, ze desnoods als er geen vereeni gingen zijn gevormd aan den pastoor verhuren sluiting der gebouwen zou overal groot verzet wekken- Maar hebben de katholieken het recht, dan nog godsdienstoefeningen te houden Natuurlijk hebben ze dat wel, maar zal de regeering het hun laten Verschillende bisschoppen hebben de encycliek openbaar doen voorlezen zul len zij ot de priesters die het deden, worden vervolgd Maandag is te Essen de 53e algemeene vergadering «au de Duitsche katholieken geopend. Zaterdag zijn 42,000 katholieke arbeiders in optocht door de straten getrokken. Z.Em. kardinaal Fischer sprak hen toe en zeide, dat deze grootsche botooging van bet katholieke geloof zijne verwachtingen had overtroffen. Zaterdagavond waren de afge vaardigden met vele nieuwsgierigen, te ramen 12,000 menscbeu in de feesthal bijeen, om verschillende toespraken aan te hooren. Ook vele niet-katholieke burger» van Essen hebben ter gelegenheid van de vergadering huune huizen versierd. De officieuze Norddeutsche AUgew. Ztg. schrijft in haar wekelijksch overzicht De ontmoeting van den Keizer met den koning van Engeland is voor beide partijen met bevredigende indrukken afgeloopen. De omgang van de vorsten met elkaar droeg een karakter van vriendelijke tegemoetkoming en van hartelijkheid als tusschen bloedver wanten gebruikelijk is. In ongedwongen vriendschappelijke gesprekken is op het kasteel Friedrichshof ook over de groote staatkundige vraagstukken gesproken in een geest die slechts bevordelijk kan zijn voor de bevestiging van den Europeeschen vrede. Het »peelschandaal te Miiuchen is slecht9 een voorspel van een and: re opzien barende zaak, een woekerproces tegen den natuurgeneeskundige Ilofbrücke en 19 van zijne kornuiten. De akte van beschuldiging beslaat 600 bladzijden druks. Bij het ge ding ziju een heele reeks dienstdoende of gepensioneerde Beiersche ruiterofficieren als getuigen betrokken. Zij zijn allew op schaarntelooze wijze geplekt en moesten bijwijlen het dubbele van de geleende som terugbetalen. Zaterdag heeft kapiteiu-ter-zee Snethlage, gezagroerder van den Nederlandschen kruiser Friesland, te Kristianij, vergezeld van den Nederlandschen consul-geneiaal Nickelseu, bezoeken afgelegd bij den eersten minister, den minister van buiteulandsche zaken, 'en opperbevelhebber vau het leger en dien der vloot en bij den bevelhebber van het fort Akershus. Eenige van die autoriteiten brachten dcnzelfden dag de Friesland een tegeu bezoek. Mrii sriiit uit Petersburg Het aantal a^nslay<ii leyen ambtenaren neemt toe, vooral in Polen AUn constateert ook eeu toeneming in boerenonlu«ten met brand stichtingen, plunderi'ig-ii, het neerhakken van bossclien enz. Boerenme.etingrn heb ben allerwegen plaats en worden dan met verlies van dooden en gt-wonden, door de tropen uiteengedreven; de bo-ren hT'ben de eigendommen van vrrschriHrne dofin.i- leden in brand gestoken, w<*gn s bei mis lukken hunner werkzaamheden. Een eigendom van prinses G»gari"P, in Kostroma, is vernield.; De gouverneur van Ivn meutsjor g hericb', dat meu artillerie z*| gebruiken om de meetings in de Dnieper-eifi nden uileen te jagen. Uit Joesowka wordt gem ld. dat Zon dag een menigte van eenige duiz-nden ar beiders een vergad-ring beleen wilde, waarop twee eskadrons dragorid rs de me nigte uiteen wilden drijven. Plotseling vielen uit eeu hinderlaag eenige schoten, waarep de d-agonders vijf salvo's afgaven. Vele arbeiders werden gedood of gewond en 18 aanvoerders vaD de arbeiders gevangengeno men. Een en ander heelt groote ontstelte nis verwekt. Over den Zvtrrd g op den gouverneur- generaal te Warschau gepleegde» aanslag wordt gemeld Torn de gouverneu'-generaal met zijn rijtuig door een straat rerd, werdi n drie hommen uit de derde verdieping van een huis geworpen. Twee bommen ontploften achter het rijtuig, zonder ander gr".olg (lm dat alle ruiten van de naburige huizen in stukken vlogen. De gendasmen drongen het huis binnen, m*ar de bedrijvers van den aansUg waren al gevlucht Uit een onder zoek bleek dol ernige jonge mannen het huis binnen waren gekomen en de bewoners onder bedreiging mr.t reiolvrrs hadden ver jaagd. Dadelijk daarna kwam het rijtuig van den gouverneur-generaal aangereden. Tengev Ige van den r.anslag is de gou verneur diep neerslachtig en doof aan het linkeroor. De patroeljes voeholk op »tra*t zijn met arffllerie versterkt en men verwacht de af kondiging van den staat van beleg. Om den gouverneur-generaal naar buiten te lokken, hadden de terroristen het vol gende middel, to'gepast. Eenige dagen ge leden zocht een als officier van de infanterie gekleed man twist met den Duilschen vice- consul e.n gaf di$n eeu oorveeg. e gou verneur-generaal was zood ei.de gedwongen, persoonlek zijne verontschuldigingen over bet gebeurde te gaan aanbieden. ffDe re- volutionnaire» huurden daarna een huis fi de buurt van het consulaat.'- (Dit is dus een andere lezing dan die, volgens welke de bewoners verdreven waren.) Toen de politie vernomen had dat een meisje met blond haar de bom had gewor pen, nam zij alle blondInrige meisjes in de buurt in hechtenis. Maar het onderzoek leverde niets op. Grieken, Bulgaren en Turken. Ze vechten er maar steeds lustig op los. Een vorige maal hebben we de historie in Auchialos beschreven, waarbij ren groot aan tal Grieken door Bulgaip» zijn vermoord en verbrand, of nu komt, voor de variatie, berieht van een geregeld geveolit tu«»chen Turken en Bulgcrrn, Er heeft, seint Reuter, een gevecht, dat zes uur aanhield, plaats gehad in het district Kotsjapa (wifijet Uskuub) tusschen de gar nizoenen van drie turksche blokhuizen en bulgaarsche troepen. De Bulgaren hadden 3 dooden. Het aantal gewonden is onbekend. Het Hof. Z. K. H. Prins Hendrik is Zondagmorgen halfacht met den gewonen trein te A pel. doorn nit 't buitenland teruggekeerd. Op het bordes van het paleis 't Loo had een allerhartelijkste ontmoeting plaats tussehen het Koninklijk Echtpaar, '9 Middags maakten H. M en de P.ius samen een rijtoer in de omgeving van 't Loo. Kijksvleeschkeuring Naar het N. v. h. N. uit goede bron verneemt, is de wet op de rijksvleeschkeu- ring reeds bij den Raad van State en kan de indiening daarvan bij de Tweede Ksmer binnenkort worden verwacht. In het ontwerp zijn, naar men verzekert, voorloopig alleen dwingende bepalingen opgenomen omtrent de keuring van vleeach voor export. Voor het binnenlandsch gebruik wordt de keuring nog facultatief gesteld of liever blijft voor loopig aan de gemeenten overgelaten. Dit laatste is vooral gedaan met het oog op de omstandigheid, dat er i.og lang niet een voldoend aantal gediplomeerde keurmeesters beschikbaar is, om overal direct een rijks- keuringsdienst in te richten. Celebes De correspondent van de N. li. Cl. te Batavia seint Volgens geruchten geeft de toestand in Boni reden tot ongerustheid. Vrouwen en kinderen zijn naar Makassar teruggezonden er worden hinderlagen uitgezet. Baroepoe is verledeu week '9 nachts be schoten slechts vier inlandsche soldaten werden onbeduideud gewond. Socialistische overdrijving! Het Zondaguummer van bet Volk geeft een plaat, waaro 1 men een peloton soldaten ziet, die een aan een paal gebonden Rus- sischen moejiek doodschieten. Er boven staat rOp voor liet algemeen kiesrecht!" en er onder: fIn Rusland wagen de arbeiders het Ie/en voor hun burgerrechten. Arbeiders van Nederland, wat zult gij doen Het antwoord op deze vraag kan slechts zijn Ons aangeven Dan worden we door den burgemeester op de kiezerslijst geplaatst. Maar 't ia toch curieus, dat een redactie, die „de arbeiders" 766 goed kent, zulke krasse middelen als deze bloedige prent noo dig oordeelt om hen te bewegen tot de siinnele invulling van een aangiftebiljet N. CL f 1.500.000 voor Landbouw! Het feit dat de begrooting voor het De partement van Landbouw, Nijverheid en Handel voor 1907 op l'/j raillioe.i hooger wordt geraamd schuilt: lo. tot een bedrag van f 200.000 in ver hoogde kos'en tol bestrijding van veeziekten 2o. van ruim f 940.000 in de voortzet ting van de uitga-en tot aanleg van Staats mijnen in Limburg; 3o. in het aandeel van den Staat in de bi z I liging der ambtenaren bij de Rijks verzekeringsbank dat f 88.000 hooger is geraamd dan in het loopende jaar. Daartrgenovc r s aat echter bet verblijden de I it, d 1 de middelen voor het eerst vrr- me-rderd zijn met f 1 12.500 als bate der geproducct rde steenkolen. Wie de kerinisfooien opstrijkt! Alberts f:è es, die op de kermis te Haar lem voorstellingen gaven met een bioscoop, hebben gedurende de kermisweek de kleinig heid van f 16.000 ontvangen. Daarvan gaat »f f 6000 voor vervoer van tent, wagens enz. uit België, personeel voeding, en andere u'tgaven blijft dus over een zoet winstje van f 10.000 Valsciic Beschuldiging Eenigeu tijd geleden bevatte een der bla den een correspondentie uit Amsterdam, waarin de directeur van het telegraafkantoor aldaar beschuldigd werd op al te vertrouwe- lijken voel te staan met eeu of meer der vrouwelijke klerken. Vanwege het besiuur der posterijen werd daarop een grondig onderzoek ingesteld, maar geen enKele aanleiding voor de be schuldiging werd gevouden. Wel echter kwam men te weten, wie het lasterlijke stukje aan de krant had ingezonden. 't Bleek een commies der telegrafie te zijn, die tenslotte erkend moet hebben, het leugenachtige verhaal te hebben verzonnen om den directeur te trtlfen. Gisterochteud is hem in tegenwoordigheid van het persoueel, op het telegraafkantoor te Amsterdam werkzaam, medegedeeld, dat hij bij Koninkl. besluit als commies 2e kl. bij de telegrafie is ontslagen en dat hij, met den rang vau telrgraffit, op een ander kan toor zal geplaatst worden. Voor de vele dames op het telegraafkan toor aldaar werkzaam is dit resultaat van het onderzoek minstens even verblijdend als voor den directeur. Vad. Spoorloos verdwenen! De Tel meldt De heer J. C N., commies der posterijen en telegrafie te Helmond, nog zeer onlangs van Nunspeet naar eerstgenoemde plaats overgeplaatst, s sedert Zaterdagavond spoor loos verdwenen. De politie, die dadelijk een onderzoek naar den toestand zijner zaken instelde, be waakt sedert zijne woning. Teraijl uit Helmond tan den Msb. wordt gerchrever, Sedert Zaterdag is voortvluchtig de heer J. C. Nieuwenhuijs, lste commfis der pos terijen alhier, welke zich moet schuldig gemaakt hebben aan verduistering van gel den, ten bedrage van circa f 6000, ten nadeele van het postkantoor te Nunspeet. Nieuwenhuijs was op zijn verzoek een paar maanden geleden, naar Nunspeet overge plaatst, omdat aldaar zijne vrouw verpleegd werd, doch wederom teruggeplaatst naar Helmoud. Het draadbi richt uit Nunspeet over deze ïauk moet hem persoonlijk ter hand zijn gekomen, w.-ama hij is gaan vluchten. Al hoewel de rij ka en gemeente-politie ijverig in de weer zijn, is het hun nog niet mogen gelukken hem op te sporen. Ue aardbeving; te Valparaiso. Na de allereerste, wat door schrik te alarmeerende, telegrammen omtrent de aardbeving in Chili komen nu hoewel schaarsch meerdere bijzonderheden. Van een tweede San Francisco mag feitelijk niet gesproken worden, alhoewel ieder met ontzetting vervuld wordt bij het vernemen van de détails. Voornamelijk uit New-York komen de tijdingen deels door particulieren en handelsfirma's ver zonden en ontvangen, en slechts enkele officieele. Eén bericht luidt aldus Zonder de minste waarschuwing heeft een aardbeving Valparaiso bezocht om 8 uur 's avonds, den onmiddellijken dood brengende aan honderden onder puin begravenen, van welke velen den dood in de vlammen vonden. Onmiddellijk na den eersten schok begon de brand en elk onderdeel der stedelijke diensten was verlamd. Een onbeschrijfelijke pa niek en verwarring volgden en zij, die aan den dood ontkwamen, waren als waanzinnig van vrees en konden wéinig hulp bieden aan de slachtoffers. De handelswijk der stad is bijna geheel ver woest. De branden woeden nog steeds en wolken verstikkende rook hangen in de straten, waar daklooze zwervelingen zich verdringen half waanzinnig door de vreeselijke ramp. Er is niets vernomen van Santiago, zoodat wij vreezen, dat zijn lot even erg zal zijn als dat van Valparaiso. Er zijn geen trams in de stad aangekomen, noch hebben die verlaten sedert de aardbeving. Deze bestond uit twee duidelijk te on derscheiden verschrikkelijke schokken de tweede volgde bijna dadelijk op den eersten en vervolledigde het vernielings werk. De geheele stad scheen plotseling voorwaarts en achterwaarts gezwaaid te worden en daarna een plotselingen schok te ondervinden. De kracht was zóó groot, dat heele rijen huizen in enkele seconden tegen den grond smakten dadelijk daarop braken branden uit in de handelswijk en vóór Donderdag te middernacht bewezen de vlammen in het Bellavistakwartier, dat ook dat deel der stad geteisterd was. Uit Linza in Peru wordt gemeld, dat de omliggende dorpen en kleine steden, Holigria, Vinadelmar, Quilpque en Lin- sache eveneens in puin liggen. De ka pitein van het Duitsche schip »Iran«, die te Iquique arriveerde, verhaalde hoe hij ongeveer 29 mijlen ver in zee Valparasio had zien branden en hoe zijn schip als gevolg van zeebevingen heftig had ge slingerd. Een bericht, gisteravond te Parijs ont vangen, dat gedateerd was 18 Augustus, deelt omtrent de ramp te Santiago mede De schok heeft hier 3Vï minuut geduurd, waardoor meerdere personen gedood en gewond werden. De branden, die op verschillende plaatsen ontstonden, werden door de brandweer gebluscht, waaraan ook een heftige regen veel meewerkte. Alle verkeersmiddelen met Valparaiso zijn verbroken, zoodat de geredde dak- loozen te voet naar alle richtingen het land intrekken vele zoeken op de sche pen te vluchten. De waterleiding is vernield, voedsel begint te mankeeren, zoodat de wanorde begint toe te nemen. Evenals te San Francisco zijn reeds een aantal lieden die de lijken bestalen, door de soldaten doodgeschoten. Onder voorbehoud deelen wij het be richt van de Preuza uit Rome mede, als zou het aantal dooden 1100 bedragen en als zouden alle vreemdelingen van het Grand Hotel, reizigers dus, verongelukt zijn. De straten, die het zwaarst ge leden hebben, zijn de Calle Blanco, Calle Condeel, Calle Esmeralda en het Delici- askwartier. Uit Buenos Ayres komt verder het bericht, dat ook in Mendoza in Argentinië aardschokken zijn gevoeld. Eigenaardig is het, dat de bevolking van Valparaiso hoofdzakelijk uit Engelschen en Duitschers bestaat. De Nederlanders die er zijn, zijn ongeleerd. Gelukkig voor de stad, dat de haven werken nog niet zijn uitgevoerd, waarvoor onze minister Kraus onlangs in Chili is geweest I VALPARAISO (via Galveston) zonder datum. Het geheele personeel van het agentschap Havas vluchtte, door schrik bevangen. Een gedeelte zou zijn omgekomen. Een beambte van Havas, die zich 300 kilometer van daar te paard heeft be geven, kon constateeren, dat 200,000 personen zonder onderdak zijn. De stad Plaine is geheel verwoest. Het aantal dooden is ontelbaar. De ma- terieele schade bclcopen 250 millioen dollars. NEW-YORK, 19 Aug. Volgens een telegram uit Valparaiso werden er tot den avond 82 schokken gevoeld. Het grootste deel der huizen is ingestort of beschadigd. De verliezen zijn zeer groot; zij bedragen waarschijnlijk 50 millioen pond sterling. Het aantal dooden wordt op 2000 geschat. Vinodelmar, Quiritua, Salto en Quillota, dorpen in den omtrek van Valparaiso, zijn voor 't grootste deel verwoest. Groote schade werd veroor zaakt door den brand, die onmiddellijk na den eersten schok op vele plaatsen uitbrak. De bevolking is gevlucht naar de heuvels, de parken en in de straten. Levensmiddelen zijn zeer schaarsch. De melk kost twee Chileensche dollars per liter vleesch is eveneens zeer schaarsch en zeer duur. Alle spoorwegen zijn ver nield. De bevolking lijdt veel, want de nachten zijn koel en er waait een sterke wind. Heden overleed onze geliefde Moeder, Mevrouw de Weduwe in den oude.-dom van 59 jaar. CELINE FANO. JEANNETTE FANO. Eenige en algemeene kennisgeving Den Haag, 18 Aug. 1906.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 2