582STE SmTSLOlBIJ. mum Til UI BOS, Gemeenteraadsvefgaderingen. Burgerlijken Stand ROLHAM. Biljartfabrikant, Reclame. K aiïdelsh( richten Er is geen beter bewijs dan de getuigenis van lieden van W a al wijk. Ingezonden Stukken UITSPRAKEN KANTONGERECHT WAALWIJK. Levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem, met de nieuwste banden «EXCELSIOR», die door het afgeven van haar zuiver effect uitmunten boven alle andere. GEBRUIKTE BILJARTEN De Köln. Ztg' ontvangt uit New-York bevestiging van de totale verwoesting van Quillota, op 50 kilom. van Valparaiso. Op 10,000 inwoners zouden er slechts een 1000-tal zich hebben kunnen redden; De beweging van den grond heeft daar 4l/j minuten lang geduurd. Strenge maatregelen zijn genomen om de orde te handhaven. Minstens 150 personen zijn doodgeschoten. Er worden nog steeds lijken gevon den. 1500 zijn reeds officieel begraven. Een epidemie is bijna zeker De huizen in Santiago worden tenge volge van de voortdurende schokken met hét uur slechter. Uit Lima worden de volgende bijzon derheden omtrent Valparaiso geseind Van de 40 employés der Telefoon maatschappij werden er 38 gedood. Het huis van den heer Montt(inJuni tot president gekozen) is ingestort. De vrouw van den heer Montt, die op het balkon stond is op straat gevallen. Dieven sneden haar de ooren en de vingers af om de juweelen te bemach tigen. Stervende werd mevrouw Montt naar het oorlogsschip O' Higgins ver voerd. De stortregens, die thans neervalt, ver ergert den toestand van duizenden per sonen, die in de straten en op de open bare pleinen kampeeren. In Lima heerscht groote ongerustheid daar geen voedingsmiddelen meer ont vangen worden en er geen voldoende voorraden zijn om de bevolking te voe den. Heden-avond had een nogal hevige aardschok plaats. Nadere mededeelingen uit Valparaiso bevestigen de ergste berichten. Lerend begraven Zooals reedi gemeld is, heeft men te Uccle thans alle hoop op gegeven om de drie menschen, die bij de instorting vau een welput bedolven werden, weer op te graven en het werk verlaten. De opruiming vati de puinen zal nu ge beuren langs de normalen weg en door de aannemers. Tot het laatste toe hebben officieren eu manschappen het onmogelijke beproefd om toch maar iet» te vinden, doch ten slotte moesten zij alle hoop opgeven. En het zal nu nog eeu heelen tijd duren eer ineu zelfs nog maar de juiste plaats zal weten, waar de slachtoffers bedolven liggen. Het staken der werkzaamheden, zegt ren blad, had iets treurigs, iets akeligs. De soldaten raapten hun gereedschappen bijeen, generaal baron de Heusoh deelde aan het publiek de nutteloosheid der opzoekingen mee, hij deed de soldaten aantreden en dankte hun voor hun moedig gedrag. Eu, alvorens het terrein te verlaten tee- kende hij op de iuschrijvingslijst voor de slachtoffers in voor 10 fr. Da overige offi ciereu voor 5 fr. en de soldaten stonden ge- zamelijk 40 fr. af. De genie sloot den put en liet voor het vervolg van het onderzoek de zaak aan het gerecht over. D**rop verliet men de plaats gelijk men een graf een kerkhof verlaat. Woensdagmiddag ten 4 ure hebben de drie experts, Hoor het parketowngeduid, hun eed afgelegd en daarna werd na een over eenkomst tusschen de aannemers en de ma gistratuur, met de opruimingswerken begon nen. Woensdagmorgen hebben de geniesoldaten hun materieel op wagens geladen n weg gehaald en daarna zijn zij naar hun garni- toen te Antwerpen teruggekeerd. Een geheimzinnige geschiedenis Sinds eenigen tijd wordt te Chatenay in Frankrijk, de pastoor, abbé Delarue, vermist. Reeds onmiddellijk nadat het feit bekend was geworden, deden de meest fantastische verhalen de ronde. Wat men echter spoedig algemeen geloofde, begint nu meer en meer te worden aangenomen als zeker, dat n.l. hier moet worden gedacht aan misdaad De justitie spant echter tot dusver vergeefs al h&ar krachten in om in deze geheimzinnige geschiedenis eenig licht te doen schijnen. Men heeft het rijwiel van den verdwenen pastoor gevonden er gens bij een sloot in de nabijheid van het dorpje Etompes en niet ver van de zelfde plek een zwarte mannenkous be nevens zijn doorstoken en met bloed bevlekte hoed. Maar dit is dan ook al les. Een dierentemmer, Pezon geheeten die met een uitgehongerden hyena de omgeving van het dorpje doorzocht, eenig specialiteiten op het gebied van het hyp notisme en magnetisme, ja zelfs een roemruchte waarzegstersomnambule- kaartlegster madame Flaubert hebben tot dusverre in dienst van Themis te vergeefs hun kunst geraadpleegd. De Fransche bladen staan eiken dag vol gissingen - prachtige lectuur voor den komkommertijd. KiATSflEUVEL Openbare vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 23 Augustus 1906, des voor- middags ten half tien uur. Voorzitter de WelEdacbtb. heer van Besouw. Te kwart voor tien uur opent de Voorzitter de vergaderingaiuwezig de heeren Cools, Verhagen, Daleu, van Kuik, van den Assem, van Lier, Elias, de Bresser, van Beurden, Hesselmans en Teulingsafwezig de heeren Rijken en van Dortmond. De Voorzitter verzoekt den secretaris voor lezing te geven van de notulen der vorige vergadering. De Voorzitter. Heeft niemand nanmeikiDg op de notulen De heer vau 1 -i» r. Ik hoor daar voorlezen dat de hoofden vau Geuuip eu van deu Hout verhooging van salaris hebben gekregen. Ik meen dat dit wel in uitzicht is gesteld, maar geen besluit iB gewurdeu De Voorzitter. Er is besloten dat de sa larissen na een aantal dienstjaren worden verhoogd. De heer Cools. Ja, de Voorzitter heeft toen nog gezegd, dut naar aanleiding van dat besluit de instructie in dien geest moest wordeu verauderd. Hierna worden de notulen onveranderd goedgekeurd eu vastgesteld. De Voorzitter. Naar aanleiding van het in de vorige vergadering genomen besluit om de gemeenten Capelle eu Dongen te vragen of ze genegeu zijn in het onderhoud van de Dreef bij te dragen hebben B. en W. de betrokken gemeenten geschreven. Hob ik toen reeds liet bezwa'.r geopperd dat de gemeenten geen cent iu de kosten zouden bijdragen thans is het ook zoo gebleken. De Voorzitter leest alsnu een schrijven voor van de gemeente Capelle. Hieruit blijkt dut het gemeentebestuur van Capelle niet genegen is in de onderhoudskosten bij te drugen. daar de gemeente Loouopzand zichzelf opgetft als onderhoudsplichtige. Wanneer de wog met keien wordt ver bard, dan is het gemeentebestuur van Capelle be reid, mits de gemeenten Tilburg en Dongen ook worden gevraagd, in de kosten bij te dragen. Van Dongen is een Bchrijven ingekomen. Deze melden, dat ze niet genegen zijn in de onderhoudskosten bij te dragen daar de ge meente Kaatsheuv -1 zich zelf, zooals op het kadaster blijkt, als onderhoudsplichtige op geeft. Wel is zij bereid bij te drageu als de weg doelmatig wordt veihurd. Voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter. Nog is een scbrijveu inge komen vau de administratieve veraeniging van Tilburg- houdende verzoek udhaesie te willen betuigen aan hun adres waarin zij de leden van de Tweede Kamer verzoeken huu in het pensioeufonds voor weduwen eu wezen te doen opnemen. Zij wijzen er op dat de Re gcering meermalen heeft erkend dat het nood zakelijk is, dat de nagelaten betrekkingen van de ambtenaren in het fonds worden opgeuomen De Voorzitter. Geen der heeren zal bezwaar hebben om adhaesie te betuigen aan dit adres. 3. Adres van den heer C. J. van Beers, ouderwijzer houdende verzoek om eervol out slag tegen 1 September. De Voorzitter. Vau Beers is mei ingang van 1 September a. s. benoemd te Oosterhout dus feitelijk al over 14 dagen. De Voorzitter. Ik heb bet hoofd der school gevraagd hoe hij iu deze er over dacht Hij heeft mij gezegd, dat het 't beste was dat van Beers met ingang vau 1 October ontslag werd verleend. Dan werd ook tevens de hand gehouden aan de instructie. Daarin toch slaat dat 6 weken van te voren ontslag moet worden aangevraagd. Voor bet ouderwijs is het 't beste, want op het oogenblik heeft van Beers twee klassen. Met algemeeue stemman wordt besloten vnn Beers met ingang van 1 October eervol out slag te verleenen. 4. Adres van den heer Surig, onderwijzer, houdende verzoek verbooging van toelage in de huishuur. De Voorzitter zegt dat vroeger door den heer Surig een groot huis moest wordeu be woond waarvoor hij een hooge huur moest betalen, daar hij anders geen onderkomen kon krijgen. Nu is hij echter verhuisd eu betaalt aanmerkelijk minder. Het gaat nu niet om den persoon maar om den ouderwijzer. Nu we in Loonopzand ook een gehuwden onder wijzer hebben gekregen, zal deze, wanneer wij gunstig op het adres beschikken, ook komen en de billijkheid vordert dut we het hem dan geven. Geven 't wij Surig bij wijze vangrati— ficitatie, omdat hij zijn best goed doet voor de klas, dan ook komen er anderen want er zijn er wel meer die goed hun best doen in school. Het ie om die redenen, zegt de Voor zitter, dat B. eu W. deu raad in overweging geven niet op het adres in te gaan. De heer van Lier. Dus de reden is weg genomen dooi dat hij vroeger in een grooter huis wooude dan nu. De Voorzitter Ja, z'n huishuur is uu aan merkelijk minder geworden. Gaan wij het hem nu nog geven dan vordert de billijkheid dat we het den anderen ook doen. Als men het den een geeft, moet men hat den andereu ook gaven. Als gratifictaie gaat hat ook niet, dan hebben ook de andere ouderwijzers er recht op. De heer Cools. Dat hij het vroeger kreeg was een ander geval. Hij moest toen om onderdak te komen, een zser hooge hunr betalen. De Voorzitter. De onderwijzers zoaken naar verbetering, waar ze gelijk iu hebben. Ik wil dan ook alvast zeggen dat B en W. wel ge negen zijn, de salarissen te verbeteren, als we eens verder zijn en het verloop der financiëu wat beter kennen, die nu wat vaster zijn, dan kunnen wij eens zien. B v. een onderwijzer die een aantal jaren iu de gemeente heeft door gebracht verhooging geven. Met algemeeue stemmen wordt besloten afwijzend op het adres te beschikken. 5 Opmaken eener voordracht voor de be noemiug van twee zetters, wegeus periodiek aftreden op 1 Januari a. s. van da leden van den Assum en Hesselmans. Na eonige malen gestemd te hebben, worden benoemd (in de vacature Hesselmans) als le candidaat, de heer Hesselmans. Als 2e can didaat de heer W. van Beurden. (In de vacature vau den Assum) nis le can didaat, de heer van den Assum, als 2e can didaat de heer C. de Bresser. 6 Adres van den heer Dankers uit Loonup— zand. De Voorzitter leest het adres voor. Hieruit blijkt, dat de heer Dankers den raad verzoekt, maatregelen te willen nemen, zoo dat zijn stalpoort wat wordt verbreed, als de heg van den veldwachter wat achteruit wordt gezet is het goed. De heg behoeft maar eeu weiuig achteruit gebracht te worden, zoodat hij met paard en wagen er doorheen kan rijden. De Voorzitter. Ja, hierover zullen de heeren van Loonopzand het beste kunnen oordeelen. De heer Cools zegt dat de inrijpoort van den heer Dankers smaller is geworden toen de weg daar is verhard. De heining van den veldwachter is daardoor ook wat vooruit ge komen. Door omstandigheden staat Dankers niet op goeden voet met den veldwachter en het komt nu wel eens voor dat Dankers door de zoon vau den veldwachter wordt nitge scholden. De heining kan zeer goed een paar voet achteruit worden gezet, zonder dat hij er schade door ondervindt. Het is toch van de gemeente. Als veldwachter mag hij zeker niet beginnen het een ingezetene lastig te maken. Als hij or schade bij had was het nog ecu ander geval. De Voorzitter. Wil de Raad het ann B. en W. overlaten De heer vau Lior. Het hoort toch bij het dagelijks bestuur thuis, is niet De Voorzitter. Ja, maar het adres is aan deu raad gericht. De heer van Lier. liet schrijven was mij niet bekend, anders had ik er wel eens op gelet. Do heer Cools legt de leden do legging der perceeleu uit en toont nogmaals aan, dat de heg zonder dat de veldwachter er schade bij beeft, achteruit kan worden gezet. Met nlgemeene stemmen wordt besloten deze zaak aan het dagelijksch bestuur over te lat«n. 6 Vaststelling van de rekening over 1905. De Voorzitter- De rapporteur zal wel rap port willen uitbrengen. De heer var Lier. Er is weinig van te zeggi'u De commissie heeft de rekening in orde bevonden Alleen heeft zij een kleine aan - of opmerking van admiuistratieven aard. Eeu post, die bij de gasfabriek behoort, is bij een andereu post gebracht 't Komt nu wel op hetzelfde neer, maar de commissie ziet liever dat al wat de gasfabriek betreft bij een wordt gehouden. De Voorzitter. U bedoelt dat de rekening der gasfabrirk zuiver moet blijven. De heer vau Lier. Ja. 't is maar eeu klei nigheid, maar dan heeft men e«-n zuiverder overzicht. De inkomsten ziju f56197 03'/.; de uitgaven 55505.91','3, zoodat er een goed slot is van f691.12. De (ommissie Btelt voor de rekening voorloopig vast te «tellen. Met algemeeue stemmen wordt daartoe besloten. De Voorzitter. Dezer dagen zijn er twee nandeeleD vau f250 ingekonuu. Deze hadden reeds verleden jaar moeten inkomen, maar aangezien er vijf jaar tijd is dat men da cou pons kan inwisselen is daar niets aan te doen. Up de begrooting is er niet genoeg voor uitgetrokken, daaram stellen B eu W voor van een andere post op deze post over te schrijven. Met algemeens stemmen wordt aldus besloten. Hierna gaat de raad over iu geheim comité ter behandeling van reclames tegen den hoofd omslag. Wij wenschen Uwe aandacht te vestigen op een der belangrijkste punten onzer sa menspraken met het publiek. Men haalt immer gevallen aan van personen uit u* buurt. Iemand, in Engeland woonachtig, zou U misschien een wels,,rekenden brief kunnen schrijven vo! waarheid, maar gij z ;lt er waarschijnlijk de voorkeur aan geven er e-.u uit Uw eigen buurt te ontvangen, nietwaar De Heer J. Kogels, Parallelweg C 48 te Waalwijk, meldt ons'k ben blij dit ik bekend raakte met Foster's Rugpijn Nieren Pillen want hieraan en aan nie ts anders In b ik het te danken dat inijn tienjarig zoontje Joseph, absoluut genezen werd van eene verschrikkelijke oieraaudoening, die het hoold geboden had aan verschillende vo rgegchreven medicijnen. Sedert drie weken bevond zich in de uriue van mijn kind veel bloed, het geen veroorzaakt werd dooreen nice bloeding dit was verschrikkelijk om aan te zien in uit ttegenstaande alle goede zorgen ging de jongt-n niet vooruit. Bij toeval hoorde ik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen en hoe groot was mijn geluk toen mijn zoontje na het gebruik van twee doozen L) wtr weldoende, pillen geheel en al genezen was en ik zal het mij steeds ten plicht rekenen Uw heil zaam geneesmiddel aan alle nierlijders te rc- commsndeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek tc maken op elke wijze die U goed dunkt. De bovenstaande verklaring, zoo eenvou dig en oprecht bewijst ons het doeltreffende van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Het is een zeker middel voor alle ongesteldhe den der nieren eu der blaas, evenals voor hunne eerste kenteekïnen als pijn, stramheid en zwakte in den rug, opstopping, overvloedige urineloozing, bezinksel der urine, rugpijn reroorzaakt door een koude, aandrang van bloed iu de nieren of blaas, ontsteking enz. eu al de ziekten daaruit voortvloeiend, zooals suikerziekte, waterzucht, verlies van eiwit stoffen, onreinheden in het bloed enz. Ver mijd dus de ziekte, terwijl gij dir<ct bij de eerste verschijnselen dn kiemei» doodt, welke zich voordoen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer Kogels gehad heelt. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers cr op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waal wijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie- Dumouliu, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel 1,75 voor één of flüvoor zes doozen. WAALVTBK, 24 Aog. 1906. Onze weekmarkt weid heden druk bezocht. Bij veel aanvoer ter hoornveema kt was de handel vlug. Kalfkoeien prijzen ran f 180.— tot 276.— Kalfvaarzen prijzen van f 160.— tot 230. Varkens aaugevoerd 72 stuks prijzen van (6.25 tot 113, Boter aangevoerd 431 kilogr. prijzen vanaf 1.46 tot f 1,54. Eierenprijzen van 4 tot 5 cent per stuk. De huidenmnwkt is nog steeds zeer vast. De inschrijving, deze week te Amsterdam gehouden, liep vlug af. Er heertchte goede vraag voor runder- en buffelhuiden. De berichten van de Europeefche hoofdmarkten zijn steeds eensluidend. Voorraad klein, prijzen stijgende. Leder is sterk gevraagd. De looiers zien het onhoudbare van den tegeDwoordigen toestand in. Zij begrijpen dat door samen werking eeoc flinke prijsverhooging gemakkelijk kan worden door gevoerd. Voor licht leer 0. a. heeft men reeds een beduidende prijsverhooging weten te ver krijgen, terwijl het zwaardere van zelf in die opgaande beweging zal volgen. Bij handelaars noch verbruikers is er noemenswaardige voorraad soudat men met alleD grond tegen den herlst een vluggen gang van zaken verwechten kan. Terwijl er voor den looier dus betere vooruit zichten bes aan, ziei liet er met de schoenftbri- catie niet zoo rooskleurig uit. Leder en four nituren duur, over het algeraeeu veel voorraad schoener, en dc omzet zeer gering. Onder zulke omstandigheden is het moeiclijk de prijzen tc verhoogen, hoe billijk en noodzakelijk dit ook «ij, wil de schoenenfabricatie een eenigsziDs loonend bedrijf blijven. Schors en alle andere looimiddelen met eenigen omzet zonder noemenswaardige prijs verbetering. DUSSEN, 23 Aug. Boterprijs per K.G. van f 1,36, f 1.28, Middelprijs fl.48. Aanvoer 54 K.G. Eieren 10,90 de 26 stuks. KAATSHEUVEL. De prijs der boter was heden op de mijn hoogste prijs fl,43. middelprijs f 1,35. lasgste prijs f 1,23. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Kaatsheuvel 24 Aug Mijnheer de Redacteur Gaarne zag ik mij eeu plaatsje verleend iu uw blad. Uw naschrift en het antwoord van uwen Kaatsheuvelschen Correspondent op het inge zonden stuk van Kapelaun vau Hees wijk ge lezen hebbend, zeide ik gaarne mijne meening daaromtrent Voor zoover ik opmerkte, was het iu het gansch de opzet niet van Kapelaan van Heeswijk, uweu C-.rrespondent met zijn bericht kwade bedoelingen aan te wrijven Z Eerw. zegt, alleen, dat het bericht, zooals het daar vóór hem ligt (goede ot kwade bedoelingen er buiten gclatun) skchts kan dienen, d. w. z. w.'inig meer nut kan hebben, dan belangheb benden 't spoor bijster te maken; en wanneer dit zoo is, dan volgt er ook uit, dat het eenigst voordeel van dat bericht slechts den corres pondent ten goede komt. Ik kan mij de on aangename stemming, waarin dat bericht Kanelaan vau Heeswijk bracht zeer goed voor stellen. Gedurende enkele maanden is door Z.Eerw. eu door anderen, zelfs door den "*Vel- eerw. Heer FrauBseu, den medeontwerper van bet Diocesaan Ziekenfonds geen moeite ge spaard om den leden van den R, K. Volksbond, den aard van het verzekeringswezen en het doel vau het Diocesaan Ziekenfonds uit een te zetten en duidelijk te maken. En hun ar beid heeft dan ook reeds een betrekkelijk goed succes gehad. Dat Z Eerw. voor dat succeB zich beijvert, mag hem niet ten kwade g duid worden geen persoonlijk belang, doch alleen het heil van den werkman zit daarbij v or. Nu vraag ik, Mijnheer de Redacteur of een dergelijk los bericht, verstoken van de miuste commentaar, dat lofwaardig streven in de hand werkt, of het de ontwikkeling omtrent het verzekeringswezen bij den werkman zal be vorderen, welke ontwikkeling ook door uwen Correspondent zeer gewenscht, doch zóó niet bevorderd wordt Zijn Eerwaarde en ook de leden van het Ziekenfonds weten even goed als uw Corres pondent, dat de promiën hooger zijn en de leeftijdsgrens lager is dan iu de bestaande fondsen doch zij weten tevens dat deze be palingen slechts theoretisch, niet practisch bezwaarlijk zijn, zooals ook de Heer Matthien van der Wee duidelijk heeft dom uitkomen iu de laatste vergadering. Uw Correspondent heeft die vergadering bij gewoond, ik geloof het, maar of hij ze aan dachtig heeft bijgewoond Overigens, mijnheer de Redacteur zag ik berichten, welke bepalingen van sociale in stellingen bespreken, hetzij op guustige, hetzij op ouguustige wijze, gaarne eenigszins ge documenteerd. Hoe verder uw Correspondent kan schrijven dat «ruim 200 leden niet veel buiten de waar heid is en enkele regels verder, «dat hij overtuigd is van de waarheid zijner bewering omtrent het ledental", is voor mij onbegrijpe lijk. De waarheid is mij lief, maar niet wat niet veel of weinig daarbuiten is. Ten slotte nog eeue vraag ik zag ouder 't ingezonden stuk van uw Correspondent, geen naschrift der Redactie, waarin zij mededeelde geen tijd meer gehad te hebben, om Kapelaan vnn Heeswijk met het ingezonden Btuk in kennis te stellen U beleefd dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend EEN LEZER. Eene kleine kantteekening onzerzijds. Wij beschouwden het bericht slechts als de bloote vermelding van het feit«den toestaud van het ziekenfonds" en zien beslist niet iu, dat het slechts kan dienen, om belanghebbenden het spoor bijster te maken. Verder stellen wij er prijs op te verklaren, dat wij de eersten zullen ziju om te appre- cieeren hetgeen de eerw. heer van Heeswijk doet ten belange van het ziekenfonds en den R. K. Volksbond van Kaatsheuvelwij zijn overtuigd, zeker niet minder dan de geachte inzender, dat deze belauglooze bemoeiingen alleen geschieden tot heil van den werkman, maar daarom mag èu ziekenfonds èn volksbond of zijne uitwerkingen wel eens worden bespro ken, dat kan 0. i. de zaak niet scha leu. Ten slotte moeten we den geachten inzender opmerken, dat hij niet goed thuis schijnt te zijn iu het journalistieke Jeruzalem. Daar toch is 't de gewoonte ingez*udeu stukkeu, die entiek uitoefenen op berichten of mededeelingen vau correspondenten of medewerkers, of die bespreken, in twijfeltrekk?n of wat ook, direct op te zenden aan den betrokken cor respondent of medewerker, opdat hij daarop direct zijn antwoord kan geven. Niet aldus worden antwoorden van dezen aan inzenders van ingezonden stnkkeu, ter directs beantwoording gezonden, die personen, taan gebeel buiten de redactie. Red. staarde gymnastiekvereenigingen. Ook heb ik de verslagen dier uil voeringen in uw ge. acht blad gelezen. En het is naar aanleiding hiervan dat ik eene opmerking wenachte te maken. Het is mij namelijk opgevallèn dat de manier, waarop de uitvoering der W. G. V. werd onder handen genomen schril afstak bij de milde wijze, waarop d„ openlucht-uitvoering van de Frank w rd besproken. Hierbij moet mij van 't hart, dat ik van uw verslaggever verwacht had, dat hij zic|, wat meer in deuzelfden toon zou uiten. Hoewel ik mij van het uitspreken van een oordeel over de waarde der beide uit. voeringen liefst onthoud, wenachte ik toch te verklaren, dat de uitvoering der W. Q V. op mij een prettigen indruk heeft ge. maakt, welke geenszins strookt met het verslag, dat bovendien op meerdere plaatsen met zichzelf in tegenspraak is. Dankend voor de verleende plaatsruimte. Uw. dw. dn. X op 23 Augastus 1906. G. H. te Sprang, overtr. motor- en rijw. regl. f 1 of 1 d. A. T. S. te Besoijen, dronkenschap f 8 of 3 d. H. D. te Loonopzand, overtr. ijkwet f 0,50 of 1 d. Dezelfde, overtr. aiooor 4 m. f 0,50 of 4 na. 1 d. L. P. te Kaatsheuvel, overtr. veld pol. f 5 of 3 d. F. v. G. te Waalwijk, overtr. prov. regl. f 1 of 1 d. D. V. te Veen, drorkenfchap (7e herh.) 3 w. h. J. Z. te Waspik dronkenschap, f 2 of 2 d. C. v. Z. te Waalwijk, overtr. en boete «levoor. G. L. d. V. te alsvoor dronkenschap f 5 of 3 d F. J. K. te alsvoor, dronkenschap (2e herh.) 3 d. h. P. J. v. S. te nlsvoor, overtr. motor- en rijw. regl. f 2 of 2 d. Dezelfde overtr. motor- en rijw. wet f 2 of 2 d J. B. te Besoijen, overtr. prov. regl. f 1 of ld. W. d. R te Willemstad, verand woonpl. niet overbrengen f 3 of 3 d J. S K. te Spreng, overtr. alsvoor, f 0,50 of 1 d. J. B B. té Dru 11 en, visscherij oiertr. 2 ra. f 1 of 2 ui. 1 d. Th. E, en A. v D. te alsvoor, straatschenderij ieder l 1 of 1 d. H. v 11. te Baardwijk, overtr, alg. veiligh. wet f 2 of '2 d. M. v. E. te Nieuw- knik, overtr. veld pol. f 3 of 2 d. I,. S. te Udenboot, overtr. prov. regl. f 2 of 1 d. A. v. K. te Kaatsheuvel, overtr, woningwet, f 5 of 3 d. J. V. te Dassen, overtr. motor- en rijw. regl. f 1 of 1 d. I). v. B. (e Meeuwen, overtr. en boete alsvoor J. V. te Besoijen, overtr. prov. regl. f 1 of 1 d. W. D. te Loonopzand, overtr. alg. veiligh. wet f 2 of 2 d. L. H. te Waalwijk, dronkenschap f 2 of 2 d. P. r.d.V. te Kaatsheuvel, overtr. pol verord. f 1 of 1 d. St. B. te alsvoor, overtr. inotor- en rijw. regl, f 1 of 1 d. J. V. te Udenhout. overtr. en boete alsvoor. C. v. B ie Vrijhoeven-Gsppel.overtr. en boeie alsvoor. A. v. Z. te Knatsheuvej^ overtr. en boete alsvoor. W. E. v. O. te Capelle, overtr. en boete alsvoor. J. v. d. V. te Waspik, overtr. leerplichtwet f 3 of 2 d. H. J. v. O. te alsvoor, overtr. alevoor f 1 of 1 d. WAALWIJK. GEBOREN: Pieter Adriaana Aga ha z. P. W. H. Verwiol en M. W. M. Jurissen Geer* truda d. r. H. Kolsteren F. Lagarde. RAAMSBONK. van 9 tot en met 24 Auguptus 1906. GEBOREN Cornelis Hermanns a. v. Piet« Pruijsers en Anna Rosenbrand. Cornelia Johsnna d. v. Arnoldus Verechure eu Petronellu Broeders. Antonius Karei, z. t. Marinus Cornelis de Rooij en Anna Snijders. Helena d. v. Chr. Warner en G. Fros. Maria Huiberdina d. v. Marcelit Vissers en Anna Johanna de Jong. GEHUVVD: Gerard as B. v. d. Westen en Cat h*- rinn Simons, beiden alhier. Pieter J. v. Strien en Jacoba P. Kommers, beiden alhier. OVERLEDEN: Hendricus Broeders 4 w. Adriana van Eijl, 76 j Wilholinui Richardus van der Pluijm, 1 maand Maiia Cornelia de Wijs 4 maanden. 3e Klasse. Trekking van 22 Aug. Getrokken prijzen. Prijs van f1000 No. 5247 v 400 10556 r 200 8217 9054 100 543 4559 14320 15410 Trekking van 23 Augustus. Prijs vau f 400 No. 12526 200 5240 r 100 1313 Hammetjesfijn van smask, circa 8 pd. f 0.40 Rol/iatn zonder been t 0.45 Botjes Rookv/eesch t 0 65 Metworst f 0.45 Saucise f 0.65 Boterhamworst f 0.35, ulles per pond franco rembours. Maastrichter SiootnslachlerijMaastricht. Karronstraat B 358, 's-EOSCH st'A itöfRtMBÖii Waalwijk, 25 Aug '06. Geachte Redactie Als belangstellende heb ik de laatste uitvoeringen bijgewoond van beide hier be- Ook steeds voorhanden tegen zeer billijken prijs. Verder verkrijgbaar alle biljartbenoodigd- heden, alslaken, Queuen, ivoren- en imiiatieballen, pommeranzen, onwels, etc. Reparatiën geschieden spoedig, net eu billijk.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 10