Gemeenteraadsveigadeiingen, voetbilWk „(V. V Notaris Canters N otaris Canters Advertentién. Athletische m O O o Wedstrijden gecostumeeide Voetbal-Match, Gemengd Nieuws Tien flinke Looieisknechts Hugo Heusch, nieuws uit kaatsheuvel. Zondag 2 Sept. 1906 Groote Handelsberichten. verpachten Verkoopen GETROUWD: #driaan <3- <3. van Liempt Maria Tielen, Ter viering van de verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina. te Waalwijk op het terrein der W. V EN ENTRÉE'S DE COMMISSIE. Voor mijne Lederfabriek zoek ik voor vast, tegen een weekloon van 20 tot 25 Mark. Lederfabriek ESCHWEILER bij Aken. 35 perceelen Hooitoemaat op den Lagen Omloop. De Hooitoemaat van het Waard je aan den Watermolen. Vrijdag 7 September 1906, vóórm. 9 uur ter herberge van HERM. DAELMANS te Vlijmen. Verschillende perceelen Hooi toemaat, zooals bij biljetten nader is omschreven. Dr. Piters verleende geneeskundige hulp, waarbij hij levensgevaar constateer de, zoodat den verwonde de laatste H. H. Sacramenten werden toegediend. Een perceel HOOILAND, ge legen onder de gemeente Baard wijk, van de eerste tot de 2e Brug, kadaster sectie B No. 207, groot 96.60 aren, in huur bij Hendrik Pullens, tot einde sei zoen 1907. RAAMSDONK, DORP 28 Aug. Op de Zaterdag jl. gehouden vergadering hebben jjeeren leden der landbouwvereeniging Rianaadonlr (Dorp)" bij ingelegde b-i-djes B»menlijk besteld 80000 K.Q. lijnko k, '5OOO K O. Amerikaansch lijumecl, 20U0 tr g gebroken Amerikaansche lijnkoek, 401)0 K G. grond notenkoek, 75000 KG Thomas Slakken meel, 15000 K.G. kaïniet, 1500 K.G iaperphosphiat en 1000 K G. opgeloste Peru- gUaoo, waar'an de levering zal worden aan- besteed op Vrijdag 7 September 's nam. ten 7 uur bij de Dames Floris. KAATSHEUVEL, 28 Aug. 19UÖ. Nieuw altaar. De kerk in de parochie St. Joachims- moer zal binnenkort verrijkt zijn met 2 nieuwe altaren. Het St. Anna altaar aan den Epistelkant is reeds voltooid, terwijl mcn aan de hoofdaltaar bezig is. Beide altaren van wit steen opgetrokken zullen een sieraad zijn van het mooi gebouwde Godshuis. Naar wij uit betrouwbare bron vernamen, zijn deze altaren een geschenk van de vader van de pastoor te St. Toachimsmoer n.l. den oud-burgemeester Kamp te Waspik, bij gelegenheid van zijn gouden huwelijksfeest aan voornoem de kerk geschonken- St. Bernardus Het feest van St. Bernardus hetwelk in Kaatsheuvelsch kerk met octaaf ge vierd wordt is weer ten einde. Vooral de Zondag onder het octaaf (jl. Zondag) is het de dag waarop van alle omlig gende plaatsen, de geloovigen opgaan naar Bernardus genadeoord, om door zijne voorspraak, genezen of bevrijd te worden van verschillende kwalen des lichaams. Hoewel de drukte (volgens ieders mee ning) minder was als voor eenige jaren, was toch het kerkgebouw stampvol onder de H.H. Missen van 6, 8 en 10 uur. Onder de H. Mis van 8 uur werd door den oudste kapelaan den weleerw. heer Warong de feestpredikatie gehou den op het leven en de deugden van den H. Bernardus. In het H. Lof om half drie bleek de groote kerk te klein om alle pelgrims te bevatten, die ge tuigen wilden zijn van de plechtige pro cessie, die binnen de kerk werd gehou den. Deze luisterrijke processie, maakte een plechtigen indruk op elkeen. Het Allerheiligste werd in dezen plechtigen ommegang gedragen door een van Kaats heuvels geestelijk zonen, den weleerw. heer J. de Kort, professor aan het klein seminarie. Onze geestelijkheid en nog twee theologanten uit het groot seminarie P. en M. van der Wee vormden de eere- wacht rondom het Allerheiligste. Deze grootsche plechtigheid, werd met groo- ten eerbied bijgewoond. Moge de ver eering van St. Bernardus meer en meer toenemen. Waterschouw. Door de bevoegde autoriteiten is ter kennis onzer gemeentenaren gebracht dat de z.g. >schouwing» over de waterleidin gen in deze gemeente wordt gehouden op Maandag 10 Sept. a. s. Belangheb benden zij medegedeeld dat die bedoelde afleidingen moeten gezuiverd zijn van alles, wat de at- of aanvoer van water eenigszins kan belemmeren. Tentoonstelling. Verleden Zondagnm, werd in de zaa der harmonie »Euphonia« gelegenheid gegeven, om de schoenpatronen te be zichtigen, welke bij den wedstrijd in het patronenmaken, vanwege den schoenma kersbond met verschillende prijzen waren bekroond geworden. Van deze gelegen heid werd geen druk gebruik gemaakt om reden er maar zeer weinig waren die hiervan kennis hadden gekregen Dit is wel te bejammeren daar het ten toongestelde een bezoek overwaar blee te zijn. Ware er een weinig publiciteit aangegeven voorzeker was de belang stelling zeer groot geweest. Vergissen wij ons niet dan is er bij al deze be kroonde inzendingen, geen enkele bij door Kaatsheuvelsche personen, gemaakt Zijn wij hier zoover achter of is de ambitie zoo min. Gaarne zagen wij bij eene volgende gelegenheid hierin ver andering. Uitvoering. Zondag 1.1. gaf onze harmonie Apollo ten llVa ure eene uitvoering. Hoewel het weder niet zoo buitengewoon gun stig was, werd het toch in den tuin ge houden. Vele honoraire leden waren opgekomen om van dit matinée te ge nieten. De stukken, welke zij ten ge- hoore gaf, werden dan ook flink gespeeld en voldeden ieder. Toen men zich om circa l uur huiswaarts begat, kon ieder voor zich getuigen weer een paar uurtjes genoten te hebben. Schoenindustrie. Is het ook andere jaren omtrent dezen tijd niet druk met de schoenmakerij, vooral dit jaar is dit hier in ruime mate het geval. Reeds weken lang klaagt men over eene aanhoudende slapte in deze industrie. Wel zal hierin over enkele weken weer verbetering gebracht wor den, wijl men dan druk begint met de voorjaarsorders, maar van *wat kotnen zaleet men nu niet. De publieke opinie is het over de oorzaken van dezen slappen tijd vrij wel eens. Op de eerste plaats wijt men het aan het slechte voorjaar, dat we gehad hebbenruw, buiig weder, veel en langdurige regen. De schoenwinkeliers zijn derhalve voor een groot deel blijven zitten met hun fijnste werk, vooral met het gekleurde, want zoo iets, dan is het de schoen- industiie die voor een deel afhankelijk is van het weder. Het is dus niet te verwonderen, dat bij die winkeliers eene groote overproductie van schoenwerk is welke hun het bij-bestellen onmogelijk maakt. Op de tweede plaats is de be trekkelijk zeer kleine streek der schoen industrie te productief. Telkens nieuwe zake„, telkens nieuwe en betere „tachines van jaar tot jaar grootere productie in Mijnheer de Voorzitter die levens eisch van korter tijd. Wanneer we ook dit feit den onderwijzer stelt ons vroede mannen, die aandachtig nagaan en thans in verband toch ook aan onze algemeeue ontwikkeling •-engen met het eerste, dan kunnen we niet loochenen, dat dit ook grootcn invloed uitoefent op de tegenwoordig hier heerschende slapte. Rekenen we op de derde plaats de duurte der grondstoffen, de meestal geringe prijzen voor de schoenen, de overgroote concurrentie, dan kunnen we best begrijpen, dat onze patroons er van worden teruggehouden nu toch maar volop te laten werken tegen betere te worden genoemd met de hoofdstad van c 1 ons land. Maar toch, al ben ik waarschijnlijk niet zóó op de hoogte met Amsterdamsche toestan den als de onderteekenaars van de memorie, ik moet het helaas in twijfel trekken, dat het leven, zij het met uitzondering der woninghuur en dat nog «misschien" volgens de heeren, in Amsterdam niet duurder zou ziju dan iu Capelle. Verder vergelijkt men de aauvangsnlarissen hier ad. f500.en te Amsterdam ad. f800. eene vergelijking die reeds daarom niet opgaat, omdat te Amsterdam slechts onderwijzers met hoofdacte benoemd worden. De onlangs hier in de Ileistraat benoemde ouderwijzer met hoofdakte geniet ook f800. Gelijkstelling van salaris van hoofd der school en van onderwijzers, waarop in de toelichting gezinspeeld wordt is voor onze gemeente nog wat prematuur, wat voorbarig. De republiekeinsche Bchool, waar het thans bekende hoofd der school eene overtolligheid zal zijn, is eene instelling, waarover gedebat teerd kan worden en, werd ze hier voorgesteld, er zou in dit college inderdaad een woordje over gesproken worden, dc.ch daarmede heb ben we hier vooralsnog geen rekening te houden. En zoolang we een hoofd hebben met ver antwoordelijkheid grooter dan die van den onderwijzer (te recht, of ten onrechto) moet daarvoor hooger salaris worden toegekend. Elders zie ik staan«Wat betaalt onze gemeente aauvaugsalaris f 500-eiudsa lnris na 20 jaar f700.dat klinkt, maar er genomen, den onderwijzers de overtuiging zal verschaffen, dat de wil van den Raad goed is. Doch alvorens hiertoe over te gaan wenschte ik nog iets te zeggen over de memorie van toelichting, die het aan den Raad gerichte verzoekschrift vergezelt. Ik zou geneigd zijn de argumentatie der heeren niet gelukkig te noemen, ware het niet, dat de m. v. T. de keumerkeu draagt uiot uitsluitend voor onze gemeeute gesteld te zijn. Doch zelfs als passe—partout is h6t stuk te veel preek en te weinig argument. Ik wensch in appriciatie voor het onder wijzersambt voor niemand onder te doen, doch waag de opmerking dat de heeren hun lier wel een toon'je lager konden stemmen zonder gevaar voor zeltouderschatting. Ik wijs hier bijv. op den eisch, dat de onder wijzer zich voor vak en algemaene ontwik- werken, een min of meer beschamend voor beeld. Of zou wellicht het kennis nemen van al het wetenswaardige, dat er verschijnt, een phrase zijn, zooals er helaas meer voorkomen in de toelichting? Dan wordt eene vergelijking gemaakt tus— schen onze traktementsregeling en die van Am sterdam. Mijnheer de Voorzitter, daar zit voor ons iets vleiends in. Hat overlforat ons niet eiken dag in één tijden. 0. i- zijn dit wel de voornaamste oorzaken van den slependen gang onzer industrie, 't Is te hopen èn voor pa troons èn voor werklieden, dat hierin spoedig verandering komt. CAPELLE. Verslag van de vergadering van den Raad der gemeente Capelle, gehouden den 25 Aug. 1906. Tegenwoordig de leden: J. M. Rijken, W. Wachter, R. Middelkoop, D. M, de Bruin, A. L. Sneep en S. Oerlemans. De Voorzitter opent de vergadering en deelt den leden mede, dat het lid J van dei Hoeven heeit kennis gegeven, dat hij wegens verhinde ring deze zitting niet kan bijwonen. Nadat op verzoek van den voorzitter door den secretaris de notulen van de vorige vergadering zijn gel:zen, worden die onveranderd goedge keurd en geteekend. Aan du orde van behandeling worden nu gesteld de volgende punten 1. Adres verzoekende medewerking om aan sluiting te verkrijgen aan het interlocale Rijks- telefoonnet door middel vau een hulptelefoon- kautoor. Volgens ingekomen begrooting zou de iurich- staat niet by dat we dan óok met iemand te ting eener spreekcel in het Rijkstelefoonkautoor doen hebben, die na het bemachtigen van de ongeveer kosten f90.Daar de gelden voor hulpacte en wiens studie dus toen pas begon deze kosten op de begrooting voor 190(5 niet voigens de toelichting, het bijltje er bij neer- ziju te vinden, stelt de Voorzitter voor een 1 gejegd heeft, althans zijn meerdere kenniB daartoe betrekkelijken post op de begrootiug Qjet jQ akten heeft omgezet, voor 1907 uit te trekken, voorts Burgemeester Doch al vindt men deze m. T. hier en en Wethouders te machtigen de noodige stappen 1 daar vrjj van overdrijving, het dient erkent, bij den betrokken Minister te doen en de tijd dat [u de verordening regelende de salarissen daarvoor zoo te kiezen, dat de kosten der in- der onderwijzers dingen voorkomen, die anders richting komen ten laste van het volgende moe8ten zijn, al wijzen we daarbij alleen maar dienstjaar. op de verhoogingen van f50.om de 5 jaren. Na eenige discussie over de inrichting der Daarom wenschte ik de volgende motie in spreekcel, de kosten welke daaraan verbonden te djeuen zullen zijn, de noodige toestemming van den j)Q Raad der gemeente Capelle overwegende eigenaar van het betrokken woonhuis voor het da^ de verordening regelende de salarissen verbouwen, de verhooging der jaarwedde van der onderwijzers herziening behoeft; den telephonist, welke met de tot staudkomiug da^ echter de kosten, die daze herziening gepaard zal moeten gaan, en over den tijd die me^ zjcb brengt thans niet gevonden kunnen in den regel verloopt tusschen de aanvraag worden 0D de becrootintr. aan Spreekt de wenschelijkheid uit om de ge zegde verordening te herzien, zoodra de mid delen daartoe aauwezig zijn, gaat over tot de orde van den dag. Spr. verzoekt den voorzitter deze motie in egel verloopt den Minister en de beschikking, wordt voorstel van den Voorzitter zonder oofdelijke stemming aangenomen. II. Adres verzoekende de salarissen der onderwijzers te verhoogen. De voorzitter leest het adres voor waaruit blijkt, dat naar de meeniDg der adressanten, de stemming te brengen, terwijl de laatste den traktamenten der onderwijzers en onderwijze- leden vraagt of een hunner het woord nog reusen veel te laag zijn, waarom zij den Raad verlangt, alvorens tot stemming over te gaan, verzoeken, de in de gemeente vigeerende re- doch niemand neemt het woord. op. Met al geling van jaarwedden der onderwijzers en gemeene stemmen wordt de motie aangenomen onderwijzeressen zoodanig te wijzigen, dat hun De Voorzitter stelt vervolgens voor, om bo- een aanmerkelijke verhooging van jaarwedden ven de jaarwedde van het onderwijzend per- wordt toegekend. soneel der openbare lagere scholen in deze Het adres is vergezeld van een memorie van gemeente bij wijze van tegemoetkoming in de te toelichting en daar beide stukken aan ieder storten pensioensbijdrage aan de ouderwijzers der leden is toegezonden, oordeelt de Voor- en de onderwijzeressen, die zijn toegetreden zitter het onnoodig, om ook de memorie nog tot de Rijksverzekering van weduwen en wee voor te lezen. De voorzitter opent de beraad- ten van Burgerlijke A.mbtenaren met ingang slaging over dit onderwerp en geeft aan den van 1 Januari 1907 uit te keeren als volgt Heer Wachter op diens verzoek het woord, aan de Hoofden der scholen 5®/„ van de jaar die woordelijk het volgende zegt wedde en van de huurwaarde van vrije woning ,r- 1 eD tuin of van de eventueele vergoeding voor Mijnheer de Yoor^üerhuishuur, aan de onderwijzers 5®/0 van de Het zij mij vergund naar aanleiding van het jaarwedde en van de eventueele tegemoetke- adres vau de afdeeling Langstraat van den m- -Q de huishuur en aan de onderwijze- «Bond van Nederlaudsche onderwijzers" het reggeu i0/0 vau de jaarwedde. Het desbetref navolgende in het midden te brengen feude COnCept raadsbesluit ter tafel gebracht, Het was reeds sedert laug bekend aan het wordt zonder eenige op of aanmerkingen goed- Dagelijksch Bestuur van de Gemeente dat de Keh#urd. onderwijzers en onderwijzeressen hunne sala- K m Voorstel de jaarwedde van den velcl— rissen te gering achten en reeds dikwijls heeft wachler te verhoogen. het D. B. zich met de vraag bezig gehouden of in -t Voorstel is de jaarwedde met f 50— te die salarissen verandering gebracht behoorde verh00gen en alzoo te brengen op f 475.— te worden. Dit onderwerp heeft een levendige discussie Ook bij het opmaken van de gemeente be- uitgel0kt, waaruit blijkt, dat de Heeren Rijken grootiug voor 1907, die in deze zitnng aan den Wachter, lijnrecht tegenover elkander staan wenschen wij met deze jaavlijksche gratificatie steeds de teugels iu handen te honden." Dit is echter geen systeem tegenover iemand die getooud heeft zijn plicht te begrijpen. Een goede veldwachter geve men een goed salaris een slechte lx hoort te worden ontslagen. Bovendien acht spr- een jaarwedde van f 475.voor een veldwachter niet te hoog en wijst er op dat men, wanneer een behoor lijk salaris 'wordt aaugeboden een keuze zal kunnen doen uit betere elementen men vrage niet voor hoe weinig kan ik een veldwachter krijgen, doch wat behoort een goedeu veld wachter te worden betaald. Mn ar de heer Rijken is niet van zienswijze te veranderen, ofschoon hij ook volkomen overfuigd is van den ijver en toewijdipg, waarmede de veldwachter ziju betrekking vervult. De heeren Oerlemans en Sueep zijn het gevoelen van deu lieer Rijken tuegedaau, terwijl de Heeren de Bruiju 011 Middelkoop zich aan de zijde vau deu Heer Wachter scharen. Het voorstel wordt in stemming gebracht, doch het komt tot geene beslissing omdat de stemmen staken, weshalve het voorstel tot een volgende vergadering moet worden aangehou den. IV. Voorstel der toelage van den onbezoldigd Rijksveldwachter te verhoogen. 't Voorstel is de toelage met f25's jaars te verhoogen eu alzoo ta brengen op f125. Was de Heer Rij keu bij 't vorige behandelde punt als opposant van den Heer Wachter op getreden, nu echter was hij wel te vinden voor verhooging in den zin van een vaste toelage, maar de Heeren Oerlemans en Sueep pleiten voor het. toekennen van f25 bij wijze van een gratificatie. Met 4 tegen 2 stemmen wordt het voorstel aangenomen. V. Voorloopige vaststelling der gemeente- rekening over 1905. De Voorzitter verzcekt aan de Commissie ir wier handen in de vorige vergadering gemelde rekening ter fine van onderzoek en rapport, is gesteld, van hare beviuding verslag te willen uitbrengen, waaraan wordt voldauu hij monde van den Heer Sneep, die mededeelt, dat de rekening van de ontvang sten en uitgaven dezer gemeente over het dienstjaar 1905 door de commissie is onderzocht en dat dit onderzoek geen aanleiding heeft gegeven tot het maken van op- of aanmerkingen weshalve de commissie voorstelt bedoelde re kening voorloopig vast te stellen zooals zij door Burgemeester en Wethouders aau deu Rand is overgelegd iu ontvangst op f21294,055 eu in uitgaaf ep f18501 61. Dit voorstel wordt met algemeeuo stemmen aangenomen met dien verstande dat de Deide Wethouders zich, ingevolge Art. 220 der Ge meentewet van medestemmen hebbeu onthouden VI. Goedkeuring van a de rekening over 1905 0de begroeting voor 1907 van het alge meen Armbestuur. Op verzoek van den voorzitter, brengt de zelfde commissie haar verslag uit van hare bevindingen bij het onderzoek van sub a en b waaraan wordt voldaan bij monde van den Heer Sneep. Deze meent gerust te kunnen adviseeren tot het goedkeuren van de rekening over 1905 en de begrooting voor 1907 van het algemeen Armbestuur. Aldus geschiedt. VIL Aanbieding gemeente begrooting voor 1907. Er wordt besloten de begrooting te stellen in handen eener commissie vau drie leden. Daartoe worden door den Voorzitter aangewezen de Heeren Middelkoop, Sneep en Oerlemans. VIII. Opmaking opgave zetters. De Heeren G. M. Veiheijdenen W. Wachter treden op 31 December 1906 periodiek af. Benoemd worden (in de vacature Verheijden) als 1ste candidaat G, M. Verheijden met 6 st. als 2de W. B. Aiijken 1» 6 Bt. (in de vacature Wachter) als 1ste candidaat W. Wachter met 4 Bt. als 4de R. Middelkoop 3 ut. Niets meer aan de orde zijnde en niemand het woord verlangende sluit de voorzitter hierna de vergadering. en die mede namens «ederzijdjche familiëu hartelijk DANK zeggen voor de zeer talrijke en ondubbelzinnige blijken van belangstel- liug bij gelegenheid van huwelijk onder vonden. Waalwijk, 28 Aug. 1906. aanvangende 1 uur n.ui. afgewisseld door een Raad zal worden aangeboden, hebben B. en W. de mogelijkheid van salarisverhooging ernstig overwogen. De financiën der gemeente laten echter op het oogenblik niet toe eene verhooging van eenige beteekenis toe te staan. Reeds wordt een omslag geheven beduidend hooger dan in een der ons omringendegemeentcn en die naar do bestaande verordening haar maximum heeft bereikt. Tal van noodzakelijke werkzaamheden, waar onder ik kan noemen bet verven van het schoolgebouw in de Kom der gemeente, moesten reeds door B. en W. worden uitge steld eenvoudig uit gebrek aan middelen. In dezen toestand zal echter binnen niet te langen tijd verandering komen. Op de begrooting voor het jaar 1910 komt een beduidend bedrag vrij, door de aflossiugen die de Gemeente van hare leeningen heeft te doen dan beëindigd zijn. In die aflossingen die naar mijne meening veel te hoog gesteld zijn, is de oorzaak gelegen dat zoo veel dat noodig was achterwege moest blijven. Met het oog op het vorenstaande Mijnheer de Voorzitter is het mijn voornemen eene motie in te dienen, die indien zij wordt aan- De Heer Rijken is beslist tegen een vaste verhooging der bezoldiging, maar wel voor een gratificatie van f 50den veldwachter jaarlijks toe te kennen. Want het kan voor komen, gaat spreker voort, dat later een nieuwe veldwachter moet worden benoemd, terwijl dan de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat we het niet zoo goed getroffen hebben als thans. Een slecht politiemau evenwel geniet dan een hooge jaarwedde, welke hij feitelijk niet verdient en omdat de Raad die wedde op dat moment niet zou kunnen verminderen, heeft bij Spr, de overtuiging post gevat, dat het verleenen van «en gratificatie de weg is om de inkomsten van den veldwachter op zoodanige wijze te vermeerderen, daar zij, wanneer onvoldoende plichtsvervulling blijkt kan worden ingetrokken. lste Rang met sortie f 0,40. zonder sortie f 0,80. 2e Rang met sortie f 0,20. zonder sortie f 0,15. DONATEURS der „W. V." vrijen toegang. BESOIJEN, 21 Aug. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste f 1,47 de laagstet 1.38 De pr. der eieren was 4 41/, cent. Hevige brand te Egmond aan Zee. Vrijdagavond brak te Egmond aan Zee een hevige brand uit in de winkelgalerij ten noorden van het Kurhaus. Vier win kel huizen zijn afgebrand de bovenwo ningen daarvan waren bewoond. De naast de perceelen staande Kurhausbar bekwam geene schade. De huizen wa ren het eigendom van J. P. v. d- Heu vel te Egmond aan Zee- en Brand-as- surantie-Maatschappij. De oorzaak is onbekend. Rechterlijke vervolging. Mevr. Armour te Chicago reed on langs met haar dochtertje in een auto mobiel. De vaart zal wat snel zijn geweest: ten minste een politieagent dacht er zoo over en loste vijf revolverschoten op het voertuig, welke alle doel troffen. De auto werd geraakt en tot stilstand gebracht. Mevrouw Armour en het dochtertje zijn ziek van den schrik. De heer Armour zal den agent gerechtelijk vervolgen. Levensgevaarlijke verwonding. Men schrijft ons d. d. heden uit Til burg De eerste kermisdag reeds heeft zich gekenmerkt door eene vechtpartij het café-Schollen in de Veldstraat. Uitgebreide programma's it 10 ct. per stuk. Verkrijgbaar vanaf Donderdagmorgen bij Mej. Wed. C. HOLTGREFE, Markt, Waalwijk. te Drunen, zal Vrijdag 31 Augustus 1906, voorm. 9 uur, ter herbergevan J. VOET te Haarsteeg Voor den Heer Mr. Alph. M. Sassen. 42 perceelen Hooitoemaat op Elderwaard, Hoogen Omloop en Hoogen en Lagen Slusschenwaard. Voor den Heer Mr. Charles Sassen. Voor Mej. de Wed. P. Eekels. - ii in nee caie-ocnoncu m kan worden ingetrokken. ,T >7 A tt waarbij zekere II. Zondag van IJ. een De Heer Wachter wijst er op, dat d. zaak teJek toebracht in den rug en een finantieel voor den veldwachter geen verschil w.rd ver. uitmaakt, doch wijst op het principieelo ver schil, dat bestaat tusschen jaarlijkiche grati ficatie en salaris-verhoogiug. Volgens spr, is er iets beleedigends in die janrlijksche gratificatie. Het. is alsof men zegt: "Wij zijn niet over tuigd dat gij Uw plicht zult doen en daarom in de borst, zoodat de long werd ver wond. te Deunen, zal ten verzoeke van zijn principaal, bij inzet op Woensdag 5 September 1906, ter herberge van JAN VAN SCHIJN DEL te Baardwijk en bij toeslag op Woensdag 19 September 1906, ter herberge van THEOD. VAN LOON in de Korenbeurs te Waalwijk, telkens des voorm. 10 uur Grondlasten f 6 90. Polderlasten f 3.50. De huurpenningen over 1906 worden gereserveerd. Grond- en polderlasten ziju voor den kooper van 1 Januari 1907 af. Betaling der kooppenningen zes weken na den toeslag.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 3