n Boekhouden. Notaris IIAVI Middelkoop c i s Notaris Canters Gemengd Nieuws Tien flinke Lcoiersknechts Hugo Heuseh, Aankondiging ingevolge 33 W. t. K. l W Klijbeig Pemot's Sioomschoenfabriek „Hollandia1 Advertentiën. Mevrouw Kuijk, DIENSTBODE, G. Brekelmans-v, d, Borght, Rusland. BINNENLAND. Reclame. RANT. Ingezonden Stukken Kerknieuws. publiek verk oopen Veilen en Verkoopen Gi Verkoopen De dankbaarheid van een inwo ner van Den Bosch. Voor mijne Lederfabriek zoek voor vast, tegen een weekloo van 20 tot 25 Mark. ESCHWEILER bij Aken. V toer is o te I derl #driaan <5. van Liempt Maria Tielen, goed kunnende koken en bekwaam in haar werk. Loon f 100. H. en H. J. Pijnenburg. alt ba til de Lessen in Franscbe handelscor respondentie, boekhouden en han- delsrekenen (volgens de meest practische, met goud bekroonde methode van W. Kreukniet.^ Den geheelen nagelaten, goed onderhouden Inboedel, bestaande in van Z. H. Paus Leo XIII in de eerste helft van October van de St. Pieter naar de St, Jan van Laleranen plaats vinden Het grafmonument, een meesterwerk van den beeldhouwer Luchetti, is reedt voltooid. Alle katholieke diocesaan vereenigitigen zullen deelnemen aan de overbrenging. De Italiaan- >c!ie minister-president moet het voornemtn hebben, het lijk van Paus Leo XIII op den vier K.M. langen weg de militaire eer te luien bewijzen. Stulvpin's dochter wordt weer wat beter: zij kan het gasthuis wellicht spoedig ver- laten. De politie is nog ijverig in de weer init het onderzoek naar den aanslag. W elke stof de helsche machine bevatte, weet men niet, maar zij moet zeer sterk geweest zijn. l)e ontploffing geleek op het losbranden van verschillende kanonnen ie gelijk. De uitwerkselen er/an waren zoo hevig, dat op 400 meters van de villa de booten op de rivier hevig geschokt werden gedurende verscheidene minuten. Velen grlooveu daarom, dat men hier te doen heeft met eene nieuwe uitvinding, alerker dan dynamiet en uieliniet; vooral wanneer men de gevolgen brschouwt bij den kleinen omvang van de bom, moet men dit wel gelooven. En het geheime schrikbewind duurt voort Te Toela is j.l. Zaterdag de president van de plaatselijke rechtbank in zijn villa met revolverschoten vermoord. De dader wist zich uit de voelen te maken. Dienzelfden dag werd te Warschau op straat, een ernstige moordaanslag gepleegd op generaal Tiemenkot, die door verscheiden „onbekenden* met revolverkogels werd be groet. Generaal Tiemenkof, dis juist uil het buitenland was teruggekeerd, was op de doorreis naar Riga. Hij werd do r drie kogels getroffen en is zeer ernstig gekwetst. De daders ontkwamen. Te L-rdz hebben onderwijzers, die zich hadden bereid verklaard, het onderwijs te geven in de Russische taal, aanzegging ge- kregeu, dat aan hen de doodstraf zal worden voltrokken. De czaar, die steeds een pantserhemd draagt, gaat na het ontbijt steeds in een weide wandelen, waaruit elke struik is ver wijderd. Soldaten omringen de weide en schieten op al degenen, die trachten den czaar te naderen. De laatste week wilde een kamervrouw den czaar een dringende bood schap van de czarin overbrengen. Zij had nog slechts eeuige schreden op de weide gedaan, toen ze door kogels doorboord neerviel. stpeds toe; in de afgeloopen 8 maanden vsn weinig vechtpartijen hebben plaats ge- het jaar kwamen er binnen 6055 schepen tegen 5705 't vorig jaar eene vermeerdering van 350 schepen. In Antwerpen 4282 nn de tonuemaat van Antwerpen was 115.922 minder dan voor den Nieuwen Waterweg. Nieuw pautserschip. Naar de N. Ct. verneemt, zal het nieuwe, panlserschip Jacob van Heemskerk, het grootste schip van onze marine, den 28sten dezer te Amsterdam op 's Rijkswerf te. water worden gelaten door Z. K. H. Prins Hendrik. Mnastrichtsclic aardewerknijverheid Door de directie der aardewerkfabrieken „de Sphinx* en „de Céramique* is thans een schrijven gericht aan den Minister van Landbouw, den Commissar's der Koningin in Limburg en Hen burgemeester van Maas tricht, waarin zij wijzen lo. op de onuitvoerbaarheid van het Ko ninklijk besluit van 13 Juli betreffende den arbeid van vrouwen en jeugdige personen in aardewerkfabrieken 2o op het noodlottig gevolg, dat, door de storing die in eenige afdeeling der fabrica tie zoude ontstaan bij uitvoering dezer be sluiten, de fabrieken zouden moeten geslo ten worden en duizenden werklieden zich daardoor broodeloos zouden bevinden. Ball. Bij het departement van koloniën is ont vangen het volgende, van 3 dezer gedagtee- kende telegram van den gouverneur-generaal van Nederlaudsch-lndië, betreffende de verwikkelingen op het eiland Bali „Op 31 Augustus werd een inval in het landschap Gianjar van een gewapende bende uit Badoeng gestuit door de grensbewoners.* l'rins llcudrik naar Leeuwarden. Te Leeuwarden is thans officieel bericht ontvangen dat ook Z. K. H. Prins Hendrik 15 dezer te Leeuwarden zal komen, om de onthulling van het standbeeld van graaf Willem Lodewijk van Nassau bij te wonen. Z. K. H. de Prins werd hedenochtend ten 9'/i per 8.8. in de residentie verwacht in verband met de avondreceptie en de ope ning van het Internationaal congres tot bestrijding der tuberculose, welke door Z. K. H. zullen worden bijgewoond. Staten tieneraal. Men meldt uit Den Haag Het voornemen is de afdeelingen der Tweede Kamer nog in de week van de opening vau het nieuwe zittingsjaar te doen bijeenkomen voor het begrootingsonderzoek, allereerst van de Indische begrootiug. De Staatsbegrootiug voor 1907 zal iu de eerste vergadering na du opening ingediend worden. De Eerste Kamer, die iu de gewoonte van het beantwoorden der Troonrede met een adres geen verandering beeft gebracht, zal het bij haar aanhangige arbeidscontract niet voor de maand October in de afdeelin gen onderzoeken, daar het plan niet bestaat deze regeling naar eene voorbereidingscom missie te verzenden. Hulsgodsdienst. Naar wij in De Standaard lezen, heeft De Veluwe, christelijk weekblad voor Apel doorn eu omstrekeu, de volgende inededeeliug gedaan Naar oua ter oore kwam heeft onze Vor stin de vorige week een huis-order uitge vaardigd waarbij wordt bepaald, dat er in eeu der zalen van het paleis dagelijks des voorraiddags huisgodsdienst zal worden ge houden voor allen, die op Paleis of Domein een dienstbetrekking vervullen. Deze huis godsdienst zal worden geleid door het Ko ninklijk Echtpaar en bestaan in gebed, lezen vxu een gedeelte der H. Schrift en gemeenschappelijk gezang. Ieder, wiens dienst dit gedoogt, wordt tot bijwoning uitgeuqo- digd, terwijl niemand gedwougen wordt. Eenerzijds gaan dus de deuren voor el- ken belangstellende open, terwijl aan den anderen kant de persoonlijke vrijheid ge handhaafd blijft. De haven van Rotterdam. De havenbeweging te Rotterdam neemt De warmte De temperatuur, Maandagmiddag om half drie aan het Filiaal van het K. N. Met. Instituut te Rotterdam afgelezen 31°4 Celsius 88°5 Fahrenheit is de hoogste van het geheele jaar. Een ongeveer even hooge temperatuur, in September is bier te lande op 10 September ]89o waargenomen (lulde aan Michiel Adriuansz. De Ruijter! De Braziliaansche frrgaikapitrin, Carlos Pereira Lima, commandant van het Brazi liaansche oorlogschip „Benjamin Constant*, dat thans iu het IJ te Amsterdam ligt, heeft een daad van piëteit verricht, die waardeering verdient. Hij kwam gistermor gen een prachtigen lauwerkrans met rozen, asters en seringen zwaar beladen, neerleggen in de Nieuwe Kerk, op het graf van zijn roemruchtige» Hollandscben voorganger, Michiel Adriaanszoon De Ruijter. Op de groote, breede liuteu, in de Brazi liaansche kleuren, stond afgedrukt„Aan den grooten Hollandschen admiraal M. A. De Ruijter, 3-9-06. Van den commandeeren drn officier van het Rraziliaansche marine schip „Benjamin Constant*. Onderaan hingen lange linten iu rood, wit en blauw. De cominan ;ant werd door drie zijner officieren vergezeld, terwijl ook de heeren De Leeuw en Schmeink, resp. als vice-con sul en consulair agent, aanwezig waren. Aan den voet van het iudrukwekkende grafmonument lagen nog drie kransen één van den Duitschen keizer, door Z M. per soonlijk in 1891 neergelegd; de tweede door den kroonpri s van Zweden aan De Ruijter's nagedachtenis gewijd, toen hij vóór eenige jaren met zijn jacht de „Freja* Amsterdam bezocht, en de andere als hulde van Duit- sche hoogleerareu. wmmmamm i wmmmmmi aimiM i T— tiruweldaad. Zaterdagmiddag heeft in het hotel Jungfrau te Interlaken onder het dejeu ner een ongeveer twee en twintigjarige deftige Russische dame een heer door verscheidene revolverschoten gedood. Het eerste schot was doodelijk, maar de dame stond kalm op en naar het op den grond liggende lichaam gaande, schoot zij daarop nog vier schoten af. Het slachtoffer is een rentenier uit Madrid, Mtiller geheeten en 73 jaar oud. De Russin werd gevangen genomen. Onder vraagd, verklaarde zij, de opdracht te hebben, den vroegeren Russischen mi nister Doernowo te dooden. Meer wilde zij niet uitlaten. Zij heeft waarschijnlijk den ouden rentenier voor den Russischen minister aangezien. De aanslag had plaats in de volle eet zaal, waar meer dan honderd gasten zaten, die allen verschrikt de vlucht namen na de gruweldaad. Het slacht offer logeerde met zijn zoon in het hotel. De Russin was in gezelschap van een heer, maar deze js verdwenen. Uit Londen wordt gemeld, dat de vrouw, die bij vergissing Muller ver moordde, geen Russin maar een Engel- schc is, de echtgenoote van den Engel- schman Stofferd Joung. Men gelooft dat zij krankzinnig is, want zij had met Müller, diens zoon en diens dochter, al vijf dagen omgang gehad en had dus moeten weten, dat deze niet de ex- minister Doernowo was. De Bund meldt hierover nog Men heeft op de moordenares een nummer van een Russisch blad gevonden, waarop op de eerste pagina het portret van ex-minister Doernowo afgebeeld was. Doernowo moet ook inderdaad eenigen tijd geleden te Interlaken vertoefd heb ben. Het is mogelijk, dat Müller eenige uiterlijke gelijkenis met Doernowo had. De moordenares moet verklaard hebben, dat zij haar vergissing betreurde. Moord. De Tilburgsche kermis heeft dit jaar wederom een treurig tooneel te boek staven. Ofschoon overigens de rust wei nig werd verstoord en er betrekkelijk had, was er ten slotte toch nog een menschenleven mede gemoeid. Zaterdagavond zat de 47-jarige J. van Dijk oud-agent van politie aan zijne woning aan de Stevenzandsche straat alhier. Aldaar passeerde te ongeveer 10 ure de 22-jarige J. Leijten, een weggejaagd huzaar. Uit wraak begon hij weldra tegen van Dijk ruzie te zoeken, omdat hij voor een drietal weken zijn broeder een paar klappen had gegeven, toen hij zijn vader mishandelde. Leijtens voegde van Dijk toe: »dat had je mij eens moeten lappen/ Je bedoelt zeker mij, zei v- D. en toen ontstond er eene woordenwisseling met het gevolg, dat J. L. onverwachts een revolver voor den dag haalde en een tweetal schoten loste, waarvan een Van Dijk bezijden het linkeroor trof. De kogel drong door tot in de hersens, zoodat de gewonde bijna onmiddellijk buiten ken nis was. Spoedig waren ter plaatse de heeren Dr. Eijgenraam en Caarls, commissaris van politie, benevens den weleerw. heer de Bruijn die den getroffene de laatste H. H. Sacramenten toediende. Zondagmorgen werd van Dijk naar het Gasthuis gebracht, alwaar hij te 10 ure des morgens overleed. De moordenaar had inmiddels de vlucht genomen, naar men vermoedde naar Duitschland, alwaar hij den laatsten tijd werkzaam was. Maandagmiddag arriveerde de justitie uit Breda tot het instellen van een onder zoek in zake deze moordgeschiedenis. Daarbij bleek, dat het projectiel tot in de hersens was doorgedrongen en er zich nog in bevond. De kogel 7 m M. kaliber, werd te voorschijn gehaald. Ver volgens werd het lijk verzegeld en zal op nader order van de justitie worden begraven. Gisterenmorgen kwam de 22-jarige Leyten zich in gezelschap van zijn vader ten politiebureele aanmelden. Volgens zijn mededeeling was hij na het begaan zijner misdaad naar Turnhout en van* daar naar Antwerpen uitgeweken. Maar rust noch duur kunnende vinden, voelde hij zich als door een onweerstaanbare macht naar zijn woonplaats getrokken. In dezen gemoedstoestand kwam hij van Antwerpen geloopen, gisterennacht ten huize van zijn ouders aan- Uit valsche schaamte om zich alleen aan te melden had hij zijn vader verzocht hem te ver gezellen. Roerend was het afscheid van vader en zoon. Om 3 uur had gisterenmiddag in het gasthuis de confrontatie plaats, waarbij de dader niet de minste ontroering ver ried. Per rijtuig is hij daarna van het politie bureau naar het station gebracht, om verder naar Breda te worden getransporteerd. De verslagene is gehuwd en laat eeue vrouw met 6 kinderen na. Vecht- en snijpartij. Men schrijft uit Sittard Bij gelegenheid der kermis in het na burige Geleen heeft, in den afgeloopen nacht op den Rijksweg naar Sittard een hevige vecht- en snijpartij plaats gehad, waarbij een mijnwerker uit Kerkrade zoodanig werd toegetakeld, dat meu voor ziju leven vreest. Vijf personen werden spoedig door de politie uit Sittard in hechtenis genomen, doch later weder ontslagen, behalve M. S., ook mijn werker van Sittard, bij wien een bebloed mes werd gevonden. Uit dankbaarheid voor de verkregen wel daden en met den wensch dat velen nut mogen trekken van zijne ondervinding, machtigt ons een inwoner van Deu Bosch zijne verklaring te publiceeren. De Heer J. van de Broek, wonende Bree de Haveu 171 te 'a Bosch, meldt or.iGe durende geruiinen tijd heb ik geleden aan hevige pijnen in den rug en iu de zijden. Ik had altijd een vermoeid afgemat ge voel, dat me slecht» mei moeite in staat stelde mijn werk naar behooren te verrich ten. Ik had veel last van plotselinge hui veringen en zoo langzamerhand had ik mijn eetlust geheel verloren. Ik was reeds ver scheidene maleu hiervoor onder behandeling geweest, doch mijn toestand bleef hetzelfde Mm zeide mij dat ik aan de longen leed en ik maak ie mij zeer ongerust, want alle medicijnen brr.chteu mij geen stap verder. Gelukkig kwam ik in keunis met Fosters Rugpijn Mieren Pillen. Ik nam ze in en mocht re. ds na een ptar dagen een aan merkelijke verlichting bespeuren, en na ver loop van tien dagen kon ik niet meer het minste van mijn ellendige ziekte waarnemen Dank Uw uitstekende pillen beu ik geheel genezen Ik vo.-l me gedrongen U mijn hartelijken dank te betuigen, want ik had zulk een spoedige genezing niet verwacht en twijfelde er hard aan ot ik nog wel ooit genezen zou, Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtigt U het pu- blitk te maken op elke wijze die U goed dunkt. Een welbekend geueesheer verklaarde dat de ziekte der nieren de ergste is aller ziekten uiet uitzondering van tuberculose. De reden hiervan is dat inen meest geen notitie neemt van verschijnselen vei ward worden met an dere ziekten terwijl de uierziekte zich meer en meer uitbreidt en zich onopgemerkt com plicaties voordoen, totdat zij zich diep in het gestel geworteld heelt. Let dus op de eer ste verschijnselen van pijn in de zij, neem Uw maatregelen nog heden want morgen is het misschien te laat. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer v. d. Broek gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekeniug van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waal - wijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie- Dumoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f10voor zes doozen. Lederfabriek Bij akte, verleden voor den onderg. teekende Notaris te Waalwijk den 21 Ji 1906, is opgericht de Naamlooze Ve nootschap gevestigd te Waalwijk. Die akte is in haar geheel geplaafc in het bijvoegsel van de Nederlandse!) Staatscourant van Dinsdag 4 Septembc 1906, No. 205. zal 9 uui te V in mo< tuir ach 2 1 dit (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Antwoord aan het Bestuur v. d. afd. Langstraat r. d. Bond van Neder- lundsehc Onderwijzers. Stoffel, de broer van Woutertje Pie- terse, schijnt een enkele afstammeling te hebben, die ook bij 't onderwijs is. Want Stoffel zaliger was in zijn tijd school meester". En Stoffel was toch zoo knap, zoo geleerd. Hij was de trots van zijn familie. Zijn moeder, juffrouw Pieterse, wie, die 't haar kwalijk neemt, een moeder is nu eenmaal zoo zijn moeder, dan, kon het maar niet laten over Stoffel en zijn geleerdheid te vertellen als ze zich met haar buurvriendinnen onderhield. »Daar heb je nu bijv. Madrid, dat »leit aan de Manzenaris" Ja, ja, juf- »frouw Laps>een onderwijzer moet >>zijn een hoog staand man, intellectueel »>en moreel, hij moet zich op de hoogte >»houden van wat er wetenswaardigs verschijnt" >Zegt u dat wel, juffrouw Pieterse >ja ik wil nog wel een bakkie". Sindsdien geniet Stoffel Pieterse de reputatie, die zijn moeder hem bezorgde. Stoffel junior reclameert thans in eigen persoon de eer van 't vak, waarvoor in vroeger tijd een teerhartige, misschien eenigszins verblinde, moeder opkwam. O Stoffel vergeef mij, ik heb den naam niet bedacht bedenk dat Uw grootmoeder niet verstandig deed en doe er Uw voordeel mee. CapelU4 Sept. 1906. W. W. Te Gilze vierde gisteren de ZeerEerw. heer G. A. Biestratcn zijn 60-jarig priester feest. De ruiui 83-jarige grijsaard vervult nog met opgewektheid en ijver de plichten aan zijn ambt verbonden. Velegelukwenscheu heeft de jubilaris uit het geheele dorp, zoowel als van elders ontvangen. Tot de geschenken, die den prie'ter zijn aangeboden en die alle voor het kerkgebouw be9teind zijn, behooren twee geschilderde kerkramen. Er was te dezer gelegenheid een optocht georganiseerd, waaraan alle vereenigingen in die gemeente deelnamen. De juöilaris heeft op zijn beurt alle kinderen in het dorp feestelijk onthaald. H. M. de Koningin, de verdiensten van pastoor Biestraten erkennende benoemde hem op 31 Augustus lot ridder iu de orde van Oranje-Nassau. - I I I iT w De Heer en Mevrouw A. C. OERLEMANS- Rectkr geven kennis van de geboorte van hun Zoon DIRK HENDRIK. Vrijhoeven-Cappel, 31 Augustus 1906. GETROUWD eu die mede namens wederzijdsche familiën hartelijk DANK zeggen voor de zeer talrijke en ondubbelzinnige blijken van belangstel ling bij gelegenheid vau hun huwelijk onder vonden. Waalwijk, 28 Aug. 1906. PLANTSOEN No. 17 LEIOEN, vraagt 1 Nov. eene nette Van goede getuigen voorzien. te Waalwijk, zal ten verzoeke van ziju priucipaal, b Inzet op Donderdag 13 Septembe 1906, ten koffiehuize van A. VAN VUG1 tegenover 'l station te Waalwijk, bij toesla op Donderdag 27 September 1906 ten koffiehuize van A. v. d. BROEK, te genover 'f. station aldaar, telkens ten of n 7 uur des avonds GEMEENTE WAALWIJK. Een perceel Bouwland aan di le Zeine, Sectie B no. 209, grot 1.03.60 H.A., behoorende aan L Te aanvaarden einde seizoen 1906. NOTARIS j te Capelle, zal aldaar in de Heistraat bij M. J. DE JONG op Vrijdagen 14 en 28 Sep tember 1906, 's avonds 7 uur in hel pen baar Ten verzoeke van Mevr. de Wed. L. VERMEULEN-Verheijden. ONDER CAPELLE IN DE HEISTRAAT. le. Een zeer logeabel Huis, bevattende be neden 5 kamers, keu ken, 2 kelders en kamkamerboven, lo- geerkamer eu ruime zoldermet annexe schuur, waarin stalling voor vee en paarden verder een afzonderlijk staaude landbouw- schuur, en kleinere schuur ingericht root koetshuis, ruim erf ei groote tuin waarin verschillende vruchtboomen, samen groot 32.76 aren. Het geheel is in goeden staat van onder houd en thans bewoond door de eigenares. Te aanvaarden bij de betaling der koop penningen. 2e. Het bouwland achter den tuin, groot I.20.30 H.A. Te aanvaarden Kerstmis aanstaande. Combinatie bij den toeslsg. De kooper van het bovenomschreven huis, krijgt de voorkeur om de achter het huis gelegen landerijen te huren. Zoowel die vdór als over de Spoorlijn gelegen. Inlichtingen geeft bovengenoemde Notaris. VOO Aangeboden door gediplomeerd eu prac- tisch werkzaam Boekhouder. BESÜIJENSCUE STEEG ti la. te Deunen, zal op Donderdag 6 September 1906. d"s namiddags 1 uur ten sterfhuize van de Heeren GEBROEDERS VAN BUUL te Nieuwkuik, ten verzoeke hunner Erven Kabinet, Bureau, Hangkasten, Nachttaff!, Stoelen, Tafels, Spiegels en Schilderijen Klok, Wekker, Vogelkooi, Bed met toe be hooren, Kachels, Kachelketels, Petroleumstel, Treklamp, Staande Lampen, Glas- en Aar dewerk, IJzeren Potten en Pannen, Steeneik Potten, Boterschotel, Koperen Ketels, Karin met toebehooren, Karnmolen, Baktrog, Weegschalen, Waschkuip met Stoel, Wasclv bord, Schraag, Koffer, Kisten, Kalverkooi, Houtbak, Kruiwagen, Koekuipen, Fornuis, Ladders, Plavuizen, Steenen, Pannen, Tegels, Gaas, Draad, Lood-, Koper- en Tin werk, Paardetuig, Boerengereedschappen, partij Mest, partij Hooi, Stroo en Hout. Voorts Een Hond met Hondehok, eene beste Geit en 7 Kippen en hetgeen verder ten verkoop zol worden aangeboden. Koopen tot en met f 2.contant, rest betaaldag Bamis 1906, mits solicde borg stelling. api

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 2