Tweede Blad. ATTENTIE. Provinciaal Nieuws. Zij die zich met het volgend kwartaalabon- neeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers GRATIS. Nummer 71. Donderdag 6 September 1906. 29e Jaargang. Met het oog op den feest dag van O. L. V. Geboorte van a. s. Zaterdag zal ons blad Vrijdag avond verschijnen. Advertenties en berichten wor den dien dag ingewacht uiterlijk tot 12 uur. cho van het Zuiden. ühmi m.ii.M ■uw .11"1* f 'jjji|M■«y» WAALWIJK, 5 Sept. 1906. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 6 Sep tember 1906 des avonds 6s/t uur. Aan de orde 1 Voordracht benoeming van 2 leden in het college van zetters. 2 Wijziging begrooting 1907. 3 Voorstel van B. en W. tot het on bewoonbaar verklaren van woningen. 4 Schrijven van den betrokken school opziener en van Gedeputeerde Sta ten opzichtens de voorgestelde nieuwe regeling der jaarwedden van de onderwijzers aan de openbare school. 5 Voorstel tot wijziging van den gas- prijs voor motoren in Besoijen- 6 Adres van J. C. Coppens om resti tutie van betaald vergunnigsrecht. 7 Reclames Hoofdelijken omslag. Examen. Door de Eerw. Zuster Mr. Cle mentine, in de wereld mejuffrouw D. L. van Mil, werd met gunstig gevolg de hoofd-acte afgelegd. Der geslaagde en hare familie onze felicitaties. Met genoegen deelen we mede dat gisteren alsnog slaagden voor toelatings examen H. B. S. te 's-Bosch, Victor van Laarhoven, Merjan Zeckendorf, beiden van Waalwijk. Feestelijkheden „W. V." Een heerlijk zonnetje, dat meer aan Juli dan aan September deed denken, blakerde onze gemeente, die Zondag middag de voorzetting der Koninginne- feesten ging vieren, ditmaal georgani seerd door de voetbalclub W. V. tevens ter opening van het voetbal-seizoen 1906—1907. En we kunnen 't als steeds volmondig zeggen, ook deze feesten zijn schitterend geslaagd, wat bijna voor Waalwijk spreek woordelijk gaat worden. Was 't uur van aanvang wel wat vroeg genomen, met 't oog op talrijke omstan digheden, dit verhinderde niet dat zich ten een uur een massa volks op de markt be vond om met de deelnemende gezelschap pen en de harmonie St. Crispijn aan het hoofd naar het terrein der W. V. op te marcheeren, onder de verzengende stralen der middagzon, want 't was enorm heet, de deelnemers, commissie en jury hadden onder deze tropische hitte den ganschen middag geene gemakkelijke taak. Was in den beginne de toeloop van be langstellenden slechts matig, deze groeide onophoudelijk aan, zoodat rond 4 en 5 uur, een zeer groot aantal bezoekers de beide rangen overvulde. Reeds direct moest de commissie, die alles zoo uitstekend organiseerde, en ook 't publiek eene teleurstelling ondervinden. Een telegram bracht de tijding dat de G. V. Neerlandia van Boxtel de trein had gemist en nu zoo mogelijk per fiets zou komennatuurlijk kwam van dit laatste niets en verwonderlijk is 't wel, dat ons daags te voren reeds van ver schillende zijden werd ingefluisterd, dat Boxtel niet zou komen; is dit werkelijk 't geval dat het reeds vooruit bepaald was, dan ware een meer tijdig bericht wel zoo collegiaal geweest Maar deze teleurstelling heeft aan het belangrijke, noch aan 't succes van den middag iets afgedaan. Wij zullen natuurlijk niet iederen wed strijd afzonderlijk beschrijven, de eene gaf zeer leuke, lachwekkende, andere weer zeer spannende episodes zoo b.v. 't pols-hoog en verhoogspringen, maar 't geheel slaagde uitstekend en verwekte groote belangstelling, amusement en soms hilariteit. Bij enkele nummers staan we nog wel even stil. Vanzelf werd door het wachten op voor leden der Boxtel het programma eenigszins gewij zigd en werd aangevangen met I. Wedloop niet hindernissen voor de jongens afdeeling van 'De Frank» en voor Aspiranten der W. V. Ie prijs Jan van Delft Azn. 2e Victor Dumoulin. 3e Willem Jansen. II. Polshoogsp ringen Prijswinster Gymnastiek-Vereeniging «De Frank» met 50 punten tegen W.V. 38 punten. Maximum hoogte 2.60 M. Als extra-nummer werd nog gesprongen 2.90 door leden var. 'De Frank» en door een lid de W. V. 2.70 M- III. Ver-hoogspringen. Prijswinster G. V. «De Frank» met 44 punten, tegen W. V. 43 punten Daarna voerde de G. V. «De Frank» onder leiding van den heer Joh. Treffers op de plancher do vrije oefeningen uit, die uitstekend voldeden en met luid applaus werden begroet. De leden zoowel als de aspiranten gaven blijk van zeker van hun taak te zijn, de juiste en regelmatige uitvoering liet niets te wen- schen. 't Was een mooi gezicht, die kranige turners in hun lichte costuums zoo uitstekend te zien werken, 't was zeer zeker een der meest interessante nummers van den middag. V. Gymkhana-races Fietsclub Wilhelmina. j a. Pijpen-race. Ie prijs Arnouö Verwiel. 2e Piet Botermans. b. Schoen-race. Ie prijs Emile Zeckendorf. 2e Jan Klijberg. VI Estafetten wedloop. Prijswinster G. V. «De Frank.» VII. Gecostumeerde Voetbalwedstrijd. Dit nummer was natuurlijk het succes nummer nu 't moet gezegd 't was een leuk gezicht de voetballers in hunne meest verscheidene en alle lachwekkende costuums te zijn matchen, de grootste nurks moest hier lachen; hier een clown, daar een boerenmeid, een chique jonge dame of een statige gentleman. Welk een hilariteit en vermaak dit nummer ver wekte, laat zich beter begrijpen dan be schrijven. De jury kende den prijs toe voor 't leukste geheel, costuum en spel aan den heer Jan Nieuwenhuijsen, die verkleed als boerin met kinderwagen en kind 't terrein overpedelde en die niet alleen door costuum, maar ook door manieren en spel de onbedaarlijke lachlust van 't publiek gaande maakte. Het was een kostelijk nummer. Wegens het late uur verviel het touw trekken en werd met de volkspelen be gonnen, die natuurlijk niet minder vroo- lijke scènes te genieten gaven. Onderwijl waren de bezoekers zoowel uit onze als omliggende gemeenten toe gestroomd, 't was er overvol, ook de edelachtb- heer Burgemeester bevond zich onder het publiek. De nieuwe har- monie van Drunen, die zeer goed speelde, bracht er de vroolijke stemming in, vooral de leuke marschen voldeden uitstekend. a. Driebeenswedloop. Ie prijs Willem Verhoeven en Jan Maas. 2e prijs Willem Brouwers en Ant. Mulders. b. Sprietloopen. Ie prijs Jan Verhulst. 2e prijs G. Timmermans. c. Blaastrappen. Ie prijs Ant. van Steensel. 2e prijs Gerrit van Meeuwen. De velschillende wedstrijden waren hiermee afgeloopen en de avond begon te vallen, juist geschikt oogenblik tot het vormen der groepen en standen door de G. V. »de Frank». Een viertal prachtige groepen weiden gegeven, die beschenen met groen en rood licht en onder het spelen van het Wien Neerlands bloed een indrukwekkend en tooverachtig schouwspel opleverden en een daverend hoera aan de honderden en honderden toeschouwers ontlokten en een waardig slot van dezen schoonen middag vormden. Onderwijl was de Nieuwe harmonie van Drunen vertrokken en St. Crispijn gekomen om de deelnemers naar het clublokaal bij den heer Chr. v. d. Werft te geleiden. Dat was me 'n gezicht toen al die menschcn van de rangen loskwa men en zich door onze straten verspreid den en op de markt stonden reeds talrijken te wachten. Zelden zagen we zooveel volk in onze gemeente bijeen de harmonie begon direct haar concert op de kiosk en ondertusschen had op 't clublokaal de uitreiking der prijzen plaats door den WelEd. heer Herman J. A. Zeegers, die na voorlezing der prijswinners 't woord verkreeg. Hij bracht hulde aan de voetbalclub W. V. die haar naam Waalwijk Vooruit getrouw blijft en die ook thans weer een schitterend feest heeft gegeven om Waalwijk te laten blijven het centrum van de Langstraat. Wij hebben prachtige verbindingen, maar wat baat het wanneer we die niet aanwenden om de menschen hierheen te krijgen. En waren het niet de jongelui die er sinds jaren iets voor voelen, dan zou men in onze gemeente reeds lang de rouwvlag in plaats van de driekleur hebben kunnen uithangen. Hij brengt hulde aan de Frank en aan de W. V. en aan de aspiranten dat zij de sport en gymnastiek beoefenen en bevorderen, die de spieren staalt en den geest verlicht, misbruiken op ver schillend gebied tegengaat. Mogen de ouderen voortgaan op den weg en de jongeren hun voorbeeld volgen, voor deze laatsten voeg ik erbij leert, leert goed, opdat gij flinke burgers der Maat schappij zult worden. Na een f.-lecitatie aan de prijswinners schetst spreker de historie van af Willem I grondlegger van Neerlands onafhankelijkheid, Stadhouder van Holland, Zeeland, Utrecht. 1575—1584 door de hand eens sluipmoorde naar vermoord (Balthazar Gerards.) Spreker zegt dat heden ten dage nog de af stammelingen van 't huis van Nassau door het Nederlandsche volk geëerd worden, eeuwen na hun dood; hij wijst op de huldigingyanl.odewijk ea Hendrik van Nassau bewezen in den vorm van een godenkteekeu in de Kerk te lleumen, gesneuveld in den veldslag op de Mookerheide, en ook dat door H. M. onze geëerbiedigde Koningin Wilhelmina den 18 September a. s het standbeeld zal worden onthuld te Leeuwar den van Graaf Willem van Nassau, Stadhouder van Friesland. Roemvolle mannen kenmerken onze geschie denis. Prins Maurits, Frederik Hendrik en meer anderen. Spreker verzoekt hem te willen volgen tot het jaar 1748, geboortejaar van Willem den Vijfde, Stadhouder der Ne- derl. provinciën. Zijn Doorluchtige Vader, Willem IV stierf 1751, zijnj Doorluchtige Moeder 1759 ouder regentschap van den Hertog van Br una wijk groot gebracht, aan vaardde hij de regeering 1766. Een goed, doch zwak vorst zijnde, doch binnenlaudsche onlusten tengevolge der Frau- sche revolutionaire woelingen veroorzaakt, noodzaakten patriotische en oranje—gezinde woelingen hem in 't jaar 1795 Nederlands roudgebied tc verlaten om nimmer zijn ge- oortegrond meer te betreden. Hij overleed in 1806 in Engeland.1 De Bataafsche republiek 1795—1806 't koninkrijk holland door Napoleon I, daarge- steld ouder Lodewijk broeder van Napoleon volgde toen. Bodewijk was een zwak vorst, geheel afhankelijk van zijn broeder, deed af stand van den troon 1810 en werd Holland iugelijfd bij Frankrijk. De Frausche overheerschiug dateert van dien dag en de slag bij Leipzig bracht eenige ver lichting in deu gedrukten toestand. Napoleon werd verslagen en naar Elba verbanuen en een voorloopig bewind daargestold, bestaande uit het driemanschap Gijsbert Karei van Hoogeu- dorp, Vuu der Duijn van Maasdam eu Graaf van Limburg Stirum. Den 30 November 1813 werd de oudste zoon van Willem V, gehuldigd als souverein vorst der Nederlanden. Napoleon keerde terug, vormde eeu nieuw leger, doch werd bij Waterloo 18 Juui 1815 verslagen. De slag bij Waterloo was uoodlottig voor Napoleon het was de zoon van onzen souverein vorst namelijk Willem van Oranje na hem Koning Willem den tweeden die roemrijk streed, gewond werd op 't slagveld, doch nog denzelfdeu nacht daarop een schrijven deed aan zijn door luchtige ouders en zijn levensbehoud meldde. Na genoeradeu veldslag werd Napcleon voor de tweede maal verbannen naar het eiland St. Helena. Nederland werd tot Koninklijk ver heven en verbonden met de Zuid-Nederlaud- sche provinciën ouder Koning Willem I Jaren van voorspoed eu minder gelukkige jaren volgden elkander opoutevredeuheid werd gekweekt. Opstand in de Zuid-Neder- landsche provinciën, de held van Waterloo Willem Prius van Oranje werd naar Brussel gezonden om het ouheil af te weren, doch te laat De opstaud is in volle werkiug, de strijd werd aangegord en bleef in 't voordeel der onzen, doch zij moesten ten slotte het onderspit delven voor de Frausche strijdmacht die België werd ter hulp gezonden. Willem I bleef de mobilisatie handhaven tot 1839. De schatkist uitgeput, het volk ontevree, noodzaakten hem in 't jaar 1840 afstand van den troon te doen, ten behoeve van zijn zoon Willem de lie dieroemrijk gestreden had, en de held van Waterloo en Quaterbras genoemd werd kort na de ontevreden woelingen in 1848 mede gemaakt te hebben stierf hij plotseling te Tilburg iu 1849. Ziju oudste zoon, gehuwd met prinses Sophie vau Wurtemberg volgde hem op onder den naam van Willem III 12 Mei 1849. Het vijf eu twintig jarig feest zijner inhul diging werd in 1874 luisterrijk door geheel Nederland gevierd en in 't jaar 1860/61. was het Willem III die leniging en troost bracht aan de geteisterde bevolking der Bommeler- waard. Nog thans zijn er die hem daarvoor steeds dankbaar zullen blijven. Onze eertijds zoo bloeiende stamboom werd opnieuw getroffen door de onverbiddelijke dood. Het was in 't jaar 1865 dat de droeve tonen der doodsklok' gehoord werden door geheel Nederland, bij 't afsterven van H. M. Anna Paulowna, Grootvorstin van ltuslaud, gemalin van wijlen Willem den tweede, Moeder van Koning Willem III. 3 Juni 1877 stierf H. M. onze gevierde en geliefde Vorstin Koningin Sophie der Nederlanden, prinses van Wur temberg. 13 Januari 1879. Prins Hendrik, broeder des Koniugs sterft te Wolfersdauger in Luxemburg den 11 Juüi 1879 Willem, prins van ornDje te Parijs. 21 Juni 1884 Alexander, toen Kroonprins der Nederlanden te 's Hage, welke na korten tijd zijn gevolgd door 't overlijden van Z. K. H. Prins Frederik eu Priusès Marianne, Oom eu Tante des Koniiigs. Huwelijk van Koning Willem III met Prinses Emma Van Waldeck Pyrmont, 9 Jan. 1879. Geboorte onzer geliefde Koningin Wilhelmina 1880, wierj 26-jnrig geboortefeest thans alhier wordt herdacht, thans gehuwd met Z. K. 11 Prins Hendrik van Mecklenburg, thans Prins der Nederlanden. Z. M. Willem III stierf in 't jaar 1900, ua een regeeringstijdperk van 41 jaren te hebben afgelegd, eon tijdperk van vrede en voorspoed, opgevolgd door H- M. Koningin Wilhelmina. Wat Neerlands Vorstenhuis steeds voor Nederland geweest is, wensch ik niet ongemerkt voorbij te laten gaan, maar gaarne even Uwe aandacht daarop vestigen. Hei waren Prins Frederik en Prinses Ma- riame, de onbekende weldoeners van de Maat schappij van weldadigheid Frederiks en Willem soord. lletwasZ.M Willem III, die Brdnbesk stichtte voor Hulpbehoevende Militairen van Oost-en West-Iudië Het was Prins Hendrik, broeder des Koniugs, die te Egmoud aan Zee eeu rustoord dnarstelde voor oude hulpbehoe vende zeelieden. Ilet was H. M. Koningin Emma, Moeder onzer geëerbiedigde Koningin die Oranje-Nassau-oord afstond voor Sana toriura. De weldadigheid van onzo geërbie- digde Koningin Wilhelma is te overbekend om daarover heden uit te weiden. Dat teleurstellingen evenwel plaats vinden in het Paleis des Konings, als in de hulk des bedelaars, is uog voor korten tijd bewezeu. .Hopeu wij, dat dergelijke teleurstellingen in t vervolg mogen achterwege blijven, tot in standhouding van deu stamboom van Oranje en Nederland, deze wensch er gaarne bij voegende, dat het II. M. Koningin Wilhelmina gegeven worde nog vele jaren over ons dier baar Nederland te regeeron, dat Handel, Scheepvnart, Nijverheid on Landbouw voort durend mogen bloeien tot welzijn van ons Vaderland en de helderste lichtstialen eener glorievolle zon steeds over Oranje en Neder land mogen uitstralen, waarin in gedachte de woorden te lezeu staan Heil dierbare Koningin 1 God zij steeds met U eu met Uw dierbaar Volk. Na een daverend applaus voor deze welgekozen woorden, die juist op dezen dag en in dit millieu van jongeren zoo goed pastten, werden de prijzen uitge- leikt en bracht de voorzitter der com missie, de heer Frits van Gils, een har telijk woord van dank aan den heer Zeegers voor diens bereidwilligheid en gloedvolle woorden. De heer Gérard Zuurhout bracht een woord van dank aan de jury en na een dankbetuiging aan alle deelnemers, werd deze welge slaagde bijeenkomst gesloten. Ondertusschen gaf de harmonie een goed concert, welke muziek echter door het gejoel der ontelbare menigte werd overstemd, 't was er enorm druk en 't bleef er nog lang vol en gezellig. Zoo waren we wederom aan het einde van dezen dag, die we zeiden het reeds aan 't begin, zulk een schitterend verloop had. Der voetbalvereeniging W. V. die 't initiatief nam voor dezen dag komt een warme hulde toe, maar aan de com missie van organisatie een bijzonder woord van lof; aan haar is 't te danken niet alleen dat 't publiek zooveel kreeg te zien en te hooren, maar ook de goede regeling waardoor alles zoo uitstekend van stapel liep, was geheel haar werk, daarvoor een woord van dank en ten slotte willen wij nog iets tot onze en ieders groote voldoening constateercn n.l. dat voor de zooveelste maal is be wezen dat men hier weet feest te vieren geen enkele wanklank werd ook thans evenmin als vroeger gehoord. Dat strekt ons tot eer 1 KoniHginnefeest. Naar wij van terzijde vernemen zullen B. en W. op de ontwerp-begrooting voor 1907 eene som van f 100 vooi feestvie ring ter gelegenheid van H. M. verjaar dag uittrekken. Wij twijfelen niet of een dergelijk voorstel zal bij den raad in goede aarde vallen en door de burgerij van Waalwijk met groote sympathie worden ontvangen. Op die manier is een passende jaarlijk- sche herdenking gewaarborgd. E. W. Klijberg Pernot's stoomschocnfubriek „Dollundia". De Stct. (no. 205) bevat de statuten van de naamlooze vennootschap E. W. Klijberg Pernot's stoomschocn- fabriek »Hollandia«, te Waalwijk. Doel de exploitatie eener stoomschoenfabriek met alles wat daar mede in verband staat. Duur 25 jaren. Kapitaalf 250,000 verdeeld in 5 seriën, elk van f 50,000, terwijl elke serie is onderverdeeld in aandeelen van f 1000. Voorloopig worden uitgegeven 2 serieën, alzoo 100 aandee len, waarvan 50 zijn geplaatst. De ven nootschap wordt bestuurd door 2 direc teuren onder toezicht van 2 commissa rissen. Tot eersten directeur is benoemd de heer PL W. Klijberg en tot tweeden directeur de heer J. A. J. M. Pernot. Voor de eerste maal treden als commis sarissen op de heeren F. J. M. Pernot en J. A. J. Pernot. De controle der ad ministratie zal worden opgedragen aan een door de algemeene vergadering te benoemen accountant, die jaarlijks rap port zal hebben uit te brengen. Adresboek van Waalwijk. De Waalwijksche stoomdrukkerij firma Antoon Tielen heeft het plan gevormd samen te stellen en zoodra mogelijk uit te geven een »adresboek van Waalwijk* Van talrijke zijden werd daarop sinds lang aangedrongen en zij is thans over tuigd dat een zoo betrouwbaar mogelijk samengesteld adresboek in eene lang gevoelde behoefte zal voorzien. Waar elke plaats van eenige betee- kenis zulk een onmisbaren wegwijzer bezit, kan, noch mag ook voor deze gemeente langer worden gewacht. Door samenwerking der heeren A. J. van Liempt le ambtenaar ter secretarie en Jan Tielen, redacteur van dit blad zal alles worden gedaan om 't boek zoo volledig mogelijk te doen zijn Men zal er in vinden, de namen, wijk en huis nummers alfabetisch, daarna gerangschikt naar de bedrijven, beroepen, ambten, alle vereenigingen met besturen, openbare personen, lichamen, commissies enz. Voor nadere bizonderneden zie men de circulares met inteekenbiljetten, die weldra verzonden worden. Moge bovengenoemde firma succes hebben met hare onderneming l liicdertufcl „Oclening en Vermaak". Zaterdagavond had op de repetitie der Liedertafel eene eigenaardige plechtig heid plaats. Na de uitvoering van Hol lands Glorie, nam de heer A. C. v. d- Heijden het woord en schetste in een korte toespraak de vele en groote ver diensten van den baszanger, den heer Cornelis -van den Meijdenberg, die. we gens bijzondere omstandigheden gemeend had zijn ontslag als werkend lid der Vereeniging te moeten nemen. Spreker liet duidelijk uitkomen, hoe de kranige, maat en toonvaste baszanger bijna der tig jaren schier onwaardeerbare diensten aan de Liedertafel had bewezen zonder ooic naar hulde of erkening van het gepresteerde te vragen. In de meest vleiende bewoordingen werd hem daar na het fraaie, geëncadeerde diploma van Lid van verdiensten overhandigd, waar na de Liedertafel een driewerf »Hij leve lang« den verdienstelijken man toezong. Deze antwoordde, diepgeroerd, met enke le woorden waaruit de verzekering sprak, dat hij de Liedertafel bij repetitie als uitvoeringen, zooveel mogelijk uit alle krachten steunen zou. Matinée. Zondagmiddag had op Musis de aan gekondigde volksmatinée der liedertafel »Oefening en Vermaak» plaats en als altijd was deze matinée zeer druk bezocht. De zangers waren uitstekend bij stem. Hollands glorie van Hol werd goed ge zongen, maar het nummer was thans wederom het prachtige toonwerk «Neer lands Heil» woorden van onzen Zeer- Eerw. heer pastoor Sprangcrs, muziek van Richard Hol. Het was een genot dit kunstwerk, waarin èn dichter èn componist zooveel hebben gelegd, opnieuw te hooren ver tolken en dan nog wel op eene wijze zooals dit thans geschiedde, er werd kranig met gevoel gezongen, men liet uitkomen wat er uit dit kunstgewrocht spreekt, 't Is ook hier als bij elk kunst werk, hoe meer men 't ziet of hoort, des te meer verlangt men er naar en begrijpt en voelt men de waarde ervan. 't Was een genotvolle morgen een woord van hulde aan de liedertafel, die verrast werd door de tegenwoordigheid van den dichter, onzen beminden herder, die vanaf 't balcon de uitvoering van zijn kunstwerk volgde. Erfenis Mr. van Cooth. Zooals onze lezers weten heeft de rechtbank te 's Bosch 23 Februari jl. uitspraak gedaan in de kwestie tusschen de gemeenten en Mr. Rits, inzake de hooge salaris-rekening erfenis van Cooth, en wel tengunste van mr. Rits. Daartegen zijn de gemeente-erfgenamen in beroep gekomen. Gisteren was mr. H. A. Sassen, ad vocaat-procureur te 's Hertogenbosch, raadsman van de zeven bekende ge meentebesturen, in de gelegenheid ge steld om, op nader aan te voeren gronden tegen die voor mr. Rits gunstige uit spraak conclusie te nemen. Deze con clusie strekt tot vernietiging van het vonnis a quo met veroordeeling van den geïntimeerde in al de proces-kosten. Aan den geïntimeerde, Mr. Rits, is een termijn van 14 dagen verleend voor zijn conclusie van antwoord. Soeiale week. Heden is het te Utrecht vooral de dag der vakvereenigingsmannen. Mr. Aalberse spreekt over Vakorgani satie verder wordt gesproken over werk staking, en vanavond over 't collectief arbeiderscontract. Uit onze gemeente wonen vandaag een viertal werklieden, leden van den Leo-bond deze lessen bij en wel Arn. Peeters, Mar. Berens, gebr. Pennings. Moge zij de goede vruchten ervan plukken en ook onze vak-organisatie. Ongevul. Gisteren had een jongmensch, zekere Sch. werkzaam bij den heer B. v. d. H. alhier het ongeluk met zijn hand beklemd te geraken tusschen eene machine, zoo dat een vinger bijna geheel werd afge sneden. Diefstal. Met de Heusdensche stoomboot kwam gisteren te Rotterdam aan om werk te zoeken de 17-jarige arbeider L. M., uit Elshout. Zijn zak met kleeren en schoenen gaf hij aan een jongen dien hij niet kende te dragen. Na een uur rondge- loopen te hebben, werd de zak met goed tijdelijk in een walhuisje aan de Prins Hendrikkade nedergezet, waar hij later gestolen is, waarschijnlijk door den on bekenden wegwijzer. „Willem Teil" Maandag had door de leden der doe len Willem Tell« gevestigd bij den heer Adr. van den Broek-Hoefnagels, 't jaar- lijksche koning schieten plaats. Na een vinnigen kamp werd het hoogst aantal punten behaald door den heer Jan van den Dungen, die dus tot koning werd geproclameerd.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 5