lOllillllTBlTklM li DE TOEKOMST. Limonades, Kwast en Grenadine, Leveit puike BROODSOORTEN, Wed. W. G. Vadgs, p. glmdehaTs" Gioote straat ■ij de Haven Waalwijk. Burgerlijken Stand Advertentiën. NIC. VAN DONGEN. Katholieken, Frits van Blad el, BIER B. Schrijner en Zonen, Tarwebrood. Petroleumlampen, BI Kamervuurwerk. Gas-W aterleidingen P. C. A. ROOTHAÈRT, I (1X li S1 i' NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Marine en Leger. Kerknieuws. Per t elefoon, U amlelsberiehten Koopt niet in winkels, waar zedekwetsende artikelen worden uit gestald en voorhan den zijn. Aanleg en onderhoud van Tuinen. van taxatie ko$en wordt eerste hypotheek verstrekt uitsluitend op Latd vanaf 3*4 °0 'sjaars. Strike ge heimhouding verze^rd. S li MINERAALFABRIEK. G. v. d. Heijden Czn. 15. Schrijner en Zonen. het. neei dier nun Gloeikousjes IIE ETALAGE. htgezonden Stukken Levert alle soorten bloemwerk, tafeldecoratie, bruidsbouquetten kransen, alsook de nieuwste mo dellen bloemenmanden, losse snij bloemen, als Rozen, Cactus, Dalias, Mombretias, Gladiolen, Chrysan themums enz. enz. Vraagt Teekening en Prijsopgaaf. Brieven onder No. 800 tireau van dit blad. Spuitwater op siphons. Gerste, dubbel Gerste, Lager, Oud Bruin, Pilsener enz. Eenige Stoombioodbakkerij van de Langstraat Baardwijk—Waalwijk. Ijzerhandel. Waalwijk. Gaslyra's, Ganglantarens, Wand en Sierlampjes enz. ook voor Petroleum-Gloeilicht. voor Gas en Petroleum. Prima Glazen. Spreekbuizen en Elerlrischt Geleidingen word" n aan zeer concurreererAc prijzen aan gele Solied adres voor Maotiekdaken ROOTE SORTEERING Zeemleder, Sponsen en Dweilen, TILBURG. Lavert met succes snelloopende volgens de nieuwste constructie' Ballen, Laken, Queuën enz, •h< dagen geweest, waarover de roep alge meen is. Om 11 uur werd de harmonie Willem III", saamgesteld uit het per soneel der sigarenfabriek van den heer G. Aarts te Bergeijk aan de kom der ge meente door de commissie afgehaald en door den voorzitter der commissie, den heer Gerritse een hartelijk welkom toe geroepen. Aan 't terrein werd zij ontvangen door den secretaris der afdeeling, den heer W. van Huiten. Daarop werd een mooi concert gegeven dat uitstekend van sta pel liep en namen de volksspelen een aanvang. In den fietswedstrijd met lange pijpen, behaalde den len prijs A. v. d. Griend te Hedikhuizen, Kouwenbergh te Luttèl- herpt den 2en en M. Zeeuwen Jz. te Haar steeg den 3en. Van de versierde fietsen trokken vooral de aandacht die van den heer P. Prinsen met een rijke bloemen versiering en die van den heer M. v. Hooff Wz die als Lohengrin in de zwaan de straat kwam afdrijven. Bij stemming over de toekenning der prijzen staakten de stemmen, 't lot wees den heer Prin sen den len, den heer v. Hooff den 2en prijs toe. De andere nommers bestonden in zak- loopen, driebeenloopwedstrijd en blaas- trappen voor deelnemers boven 16 jaar en in kaars-en stroophappen voor kin deren. Natuurlijk was hierbij groote belang stelling. Overal heerschte een zeer gezellige drukte. Om 6 uur bracht de eere-voorzitter den heer Aarts een har telijk woord van dank voor zijne belange- looze medewerking ter opluistering van het feest en deed Cecilia hare zusterver- eeniging Willem III uitgeleide. Van 7Vj— 101/j gaf Cecilia een mooi concert op de kiosk, dat zeer veel be zoekers trok, 't liep er zoo vol dat men gewoon qeue moest maken voor 't loket er waren dezen dag driemaal zooveel kaartjes verkocht dan Woensdag. De muziek was goed, de verlichting prach tig en de tuin overvol. Na afloop van het concert werd door de heeren Gerritse. H. Prinsen, A. G. Heesbeen en P. Prinsen vanaf de kiosk, dank betuigd voor de groote belangstel ling van hier en elders, voor de voor beeldige orde en prettige stemming, geen wanklank werd gehoord- Als waardig slot werd ter eere van H. M. de Koningin en den Prins het Wien Neerlandsch Bloed aangeheven en daarmede eindigde deze welgeslaagde tentoonstelling, waarop de ijverige com missie in de eerste plaats en verder geheel Haarsteeg met eere en roem mag terugzien en waarvan de herinnering en de goede resultaten zullen voortleven tot in 't nageslacht. BAARDWIJK. Heeft de rogge-oogst de verwachting nog overtroffen, met de aardappels is het hier minder gunstig gesteld. Algemeen beweren hier de land- bouweis dat de struiken niet opleveren wat men in zoo'n mooien zomer zou kun nen verwachten, BESOIJEN. Voor eenige dagen werd een juffrouw alhier, die op de stoep voor het huis, met een paar buren stond te praten, onverwachts door een duize ling bevangen, met het gevolg dat zij op de steenen viel en eenige nog al ernstige verwondingen aan het hoofd bekwam. Zij werd opgenomen en in afwachting van den dokter, zoo goed mogelijk ver bonden. Voor eenige dagen werd het 4 jarig zoontje van Q. alhier door een wesp gestoken boven in het hoofd. Hierdoor ontstond een verzwering der hersenen, waaraan het kind onder hevig lij den is bezweken. Men kan zich de droef heid der ouders voorstellen. SPRANG. Naar wij uit goede bron vernemen, hoopt Ds. J. Visser predikant in de Ger. kerk alhier op Zondag 23 September a. s. zijn afscheidspreek te houden. Toen de Heer G. G- Donderdag middag met zijn geweer op jacht ging werd hij door den rijksveldwachter uit Loon op Zand gesnapt. De jongen moest terstond zijn geweer afstaan en werd voor die overtreding der wet be keurd. VRIJHOEVEN. Naar wij uit goede bron vernemen hoopt de Chr zangver- eeniging Halleluja binnen enkele weken weer eene uitvoering te geven. CAPELLE. In den nacht van Don derdag op Vrijdag wisten een paar die ven zich toegang naar den boomgaard van den Heer K. te verschaffen. Doch door het aanhoudend blaffen van zijn hond ontwaakte de eigenaar en begaf zich terstond naar buiten waarop beide dieven spoedig het hazenpad kozen. CAPELLE, 14 Sept. Naar wij lerne- ïneu bestaat het plan eene Terbetering in de straatverlichting aan te brengen, door het plaatsen van lantaarns op den weg van het station naar de kom der gemeente. In de hooipers van de firma Oer- lemans Zonen greep een ongeluk plaats, dat nog betrekkelijk goed is af- geloopen. De voerman v. d. L. geraakte door een ongelukkig toeval onder de met hooi beladen kar. Het rad ging over een van zijn armen, waardoor deze ern stig werd gekwetst, tengevolge waarvan de verongelukte nogal veel bloed verloor. Geneeskundige hulp werd terstond inge roepen. Reeds twee weken werd het zwart bonte kalf van l'/i jaar oud van Mej. Wed. v. d. H. op de weide op de Groo te Oudestraat vermist en is tot heden toe nog niet terug gevonden, hoewel gedurende genoemden tijd naar het beestje is gezocht. Degenen, die eenige aanwijzingen omtrent dat kalf kunnen geven, zullen goed beloond worden. In het gezin van A. van der Wiel, wonende op den Winterdijk No. 166 zijn twee kinderen lijdende aan Dysen terie. Door het Gemeentebestuur zijn de maatregelen overeenkomstig de wettelij ke voorschriften genomen. LOONOPZAND. 't Was feest in de Financier er zou koning en prij«geschoten worden door de gilde St. Crispijn. Hevig werd er gestreden. De heer A. Pijnenburg- Verm*»r werd tot koning uitgeroepen. De prijzen vielen ten deel aan de heeren De Kort, Vera en Wazeraans. Eerst laat in den avond eindigde het ge zellige feesl. MEEUWEN Ter voorziening in eene vacature in den gemeenteraad, ontstaan door hpt overlijden van den heer C. de Graaff Az. werden Donderdag drie lij»»en »an can didate» ingeleverd, twee met den naam Adr. L. de Graaff en een met dien van A A. Van Turnhout. RAAMSDONK, dorp, 14 Sept. Gisteren behaalde vos-merri»- van den heer C. F. Kommers te, Itaamsdonksvecr op de te Ze venbergen gehouden Provinciale Centrale keuring een prijs van t 250. Den heer K. onze. gelukwensch met dit succes. Voor 't gemak, van h.h. peurders dient als curiositeit te worden vermeld, dat Mop de Visser uit Waspik eiken avond onder deze gemeente, komt peuren, niet met een tobbetje, maar met een drijvende parapluie, waar de gevangen palingen worden irge- wipt. Den heer de V. ons compliment voor deze leuke, practiiche gemakzucht. RAAMSDONK veer, 14 Sept. De dochter van den koperslager B. had gisterenmorgen het ongeluk bij het spoele van waschgoed in de haven te vallen. Een hulpvaardige schipper bracht ze spoedig op het droge. A. s. Zondag te 31/, «re zal dooi de St. Paulusvereeniging alhier eene ver gadering worden gehouden. Als spreker zal optreden de zeereerw. pater Luijben C. S. v. R. van Roosendaal. Bij de door het gemeentebestuur ge houden aanbesteding voor levering van pe troleum, lampen, glazen en pitten werd het laagst ingeschreven door de firma Simonis- de Kok alhier. WASPIK. Woensdag D alhier op den werf der heeren P. en A Ruitenberg met gunstig gevolg le water gelaten, het «talen rijnschip Adriana Maria*, groot 273 last voor rekening van den heer Jobs. Kemmeren te Capelle. KAATSHEUVEL, 14 Sep. 1906. Elect riciteit. Binnen enkele dagen zal de schoenfabriek van den heer M. Zacht gedreven worden door electriciteit. De motor voor electrische drijfkracht is reeds aangekomen, 't is een prachtige machine. Over een paar dagen zal hij ook de toestellen voor de verlichting ontvangen Genoemde heer levert hierdoor het bewijs, dat hier nog wel mannen go- vondeu worden, vol ondernemingsgeest. Laatste volksconcert. Op ZoDdag 16 Sept, 's namiddags ten 5 uur zal de Harmonie *Euphonia« haar tweede, maar tegelijk ook haar laatste volksconcert geven op de kiosk. Als het weer meewerkt dan is er on getwijfeld een druk bezoek te wachten. »Euphonia< zal zeer zeker haar best doen, om dit laatste concert naar wensch te doen slagen. Veel succes zij haar dan ook bij deze toegewenscht. Bedevaart Op Maandag 17 Sept, zal van hier de processie naar Bokhoven vertrekken. Was de deelneming aan deze beevaart enkele jaren terug zeer gering, de twee laatste jaren was hierin een merkbare verandering waar te nemen. Wij twijfe len dan ook niet, of dit jaar zal het getal dergenen die zullen opgaan naar St. Cornelis genadeoord groot zijn. De pelgrims vertrekken smorgens heel vroeg te voet om te Drunen op tijd in de eerste H. Mis tegenwoordig te kunnen zijn, en vandaar naar Bokhoven in de laatste H. Mis om 10 uur. Eenige huifkarren vergezellen de pelgrims. Veel devotie zij hun toegewenscht. Waarschuwing. Zeker tengevolge der zich hier al meer en meer toenemende zucht om naar het buitenland te vertrekken, wordt door de lioogere autoriteiten de waar schuwing gericht tot belanghebbenden, om, alvorens tot vertrek naar het buiten land over te gaan zich eenigszins op de hoogte te stellen van de daar heer- schende toestanden. Zij kunnen daartoe zich wenden tot de Burgemeester of rechtstreeks tot de in het buitenland wonende consuls, die hun omtrent loon. duurte der levens middelen, woninghuur enz. enz. eenigs zins kunnen inlichten. -r>T. ■1' *1' U" (Buiten verantwoordelijkheid der R.-dactie.) Met belangstelling heb ik de notulen der openbare raadsvergadering der ge meente Drunen van 31 Augustus jl. en het daarop gevolgd ingezonden stuk van N. N. gelezen en zou hieraan zeer gaarne willen toevoegen Beschouwt de gemeente-ontvanger zich, bij het declareeren van reis- en verblijfkosten, als lid eener commissie uil den raad, dan zal hij moeten toe geven, dat hij niet tot declareeren be voegd is, omdat hij geen lid van den Raad is Of is hij niet verplicht de inkomsten der gemeente ook buiten de gemeente te innen, als werkzaamheden aan zijn ambt verbonden Uit bovenstaande blijkt m. i. N. N. genoeg dat van Son wel degelijk in 't belang der gemeente Drunen heeft ge sproken en de Raad dier gemeente hiermede wel rekening mag houden. Dankend voor de plaatsruimte X Een getrouw lezer. 14 Sept. 1906. Het 2e bataljon van het 2e regiment infanterie te Maastricht in garnizoen en de detachementen van dat regiment te Venlo en Roermond, zijn te 's-Hertogen- bosch aangekomen om er oefeningen in den omtrek te houden. In 125 tenten aan den Hinthameruitgang der stad ge plaatst, zijn de troepen gehuisvest. Het regiment grenadiers en jagers sterk 4000 man, gelegerd in het kamp van Zeist, bracht met muziek een be zoek ten paleize Soestdijk. De troepen defileerden voorbij het paleis. De Ko ningin-Moeder en de leden der hofhou ding verschenen op het bordes. Thans zijn de troepen weer in den Haag teruggekeerd. Binnenkort wordt te Bergenopzoom feestelijk herdacht het 50-jarig bestaan der R. K. Militaire-vereeniging. De zeereerw. pater J. Haagh C. S.s. R., de welbekende musicus, zal 19 Oct a. s. den dag herdenken waarop hij voor 25 jaren zijn H- Priesterwijding heeft ontvangen. De eerw. pater J. Hupperts van de Sociëteit van Maria te Oirschot is door zijn overheid benoemd tot professor aan een college in Canada. Óp het einde dezer maand zal Z.Eerw. de reis aan vaarden. In den ouderdom van 56 jaar is in het St.-Elizabethgesticht te Dongen overleden de zeereerw. heer J. L. H. Stams, oud-pastoor van Moordrecht. De zeereerw. heer Stams, die sinds 1900 pastoor te Moordrecht was, werd in 1880 tot priester gewijd. Eenigen tijd geleden had hij, wegens hevige ongesteldheid, van zijn parochianen afscheid genomen. WASHINGTON. Een zestal kruisers zijn gereed gemaakt om naar Cuba te vertrekken. De Amerikaansche gezant zal Zondag naar Cuba vertrekken vergezeld van minister Part, om te zien wat hij kan doen, om den toestand tot eene bevre digende oplossing te brengen. Roosevelt overweegt of interventie noodzakelijk is als anarchie mocht uit breken. Amsterdam. Een hevige brand is hedenochtend in de Brederodestraat uitgebroken in de drogisterij van den heer Roodema. Het vuur vond voedsel in de aanwezige chemicaliën en breidde zich snel en geweldig uit. De toestand van Oud-minister Bergansius blijft ernstig. WAALWIJK, 14 Sept. 1906. Bij veel aanvoer ter hoornveeraarkt was de handel vlug. Kalfkoeien prijzen von f 180.tot 265.— Kalfvaarzen prijzen van f 135.— tot 285. Varkens aangevoerd 70 stuks prijzen van 16.— tot 111,75 Boter aangevoerd 738 kilogr. prijzen vanaf 1.47 tot fl,55 Eicrenprijien van 41/» cent Per B'u^- Omtrent de huidenmarkt valt te be vestigen, wat wij sedert geruimen tijd reeds konden mededeelen, dat zij aldoor in eene opgaande beweging verkeert en blijft verkeeren. Om in details te treden zou ook slechts eene herhaling zijn van de quintessens der marktbeweging van eenige maanden herwaarts, en toch mag niet onvermeld blijven, dat er deze week op alle Europeesche stapelplaatsen weer belangrijke zaken werden afgesloten. Zoo zijn te Antwerpen al de Colon Liebig ossenhuiden van het 7e zeilschip uit La Plata boven de hoogste markt opgeruimd. Men verwacht nu het 8ste zeilschip der Liebig Mij. genaamd »Vaarbud«, half Juli afgeladen met ongeveer 12000 Eray Bentos os- en 4000 dito koehuiden, Mei slachting, waarvoor reeds zeilende, koop orders aanwezig zijn. De leermarkt is ten langen leste in eene veel betere positie gekomen, althans in de looierswereldin Europa zoowel als daarbuiten worden de prijzen min of meer belangrijk opgezet. Zoo betaalt men voor droog Columbia zoolleer van 22/24 pnd. 75 Cent, voor lichte gezou ten koeien 80 a 82J/s Ct. terwijl alhier de voornaamste looiers volgens oud sy steem hebben besloten, hun prima zwaar leder niet meer onder de 90 Ct. per half kHo af te staan. Deze prijs is in evenredigheid der ruwe waar lang niet te hoog. Voor eikenschors en vreemde looi- middelen is de markt goed gestemd. PUSSEN, 13 Sept. Boterprijs per K.G. vau f 1,33, f 1.48, Middelprijs f 1.42. Aanvoer 61 KG. Eieren 11,IU de 26 Sluks. KAATSHEUVEL. De prijs der boter was heden op de mijn hoogste prijs f 1,47. middelprijs f 1,45. laagste prijs f i ,37. WAALWIJK. OVERLIJDEN: Jacobus Johannes Alesaie 2 ra. Francisca Cornelia Robben 8 ra.Johanna Maria Pijnenburg 55 jaren. HUWELIJKEN: Aotoniu» Fievie 54 jaren en Hendrina Aleida Kersten 42 jaren —o BAARDWIJK. HUWELIJKEN: Hendrikus Gerardus Donkers 26 jaar en Anlonetta Hendrika van Hullen 26 j. GEBOREN Franciscus L»ureutias Johannes z. vau Th. P. Pullens tn M. J. van HeWoirt Wilhelmus Carolus z. van M. He?selberth en Maria v. d. Pennen Elisabeth Johanna d. van Chrisiiaan Hoevenaar» en A. M. Schilders. Antoniu d. van Marinus van Gelder en M. E. van Sambeek Theiesia Maria Johanna d. van Godefridus Maas en C. D. M. vau S.»nivoort. Cornelia Adrian» d. van JohAnues He9selbert en Adriana van den Elshout. OVERLEDEN: Adri-tnas Wouterus van Leiden 4 m. Elisabeth Verhoeven wed. v,n Petrus Verhoeven 73 j. Leonarde Petronella de Munnik 4 ra. Petrus Mathijs Thijs- sen 3 ra. Anna Maria Verhulst 70 j. Hendrik v. Huiten echtg. van Peironelle Adriana de Gouw 43 j. Wouter Pullen» echtgen. van Anna Maria de Vries 77 jaar, RiAMSDONK. Van 31 Aagustas tot 7 September. GEBORENAdrianus C. z. v. Adrianus J. de Bont en Petronella M. Boo;;s Cornelia A. d. v. Johannes C Ooraen en Pieternella Krijnen Antonetta H. d. v. Jacobus Schipperen en Petronella J. Kieboom. HUWELIJKSAANGIFTEN Coenraad J. Bonis 26 j. en Magaretha W. van der Lirden, 22 j. Johannes C. vau Strien 28 j. en Adriana J. A. M. Kc-ulemans 22 j. OVERLEDEN Laurentia van Seeter», echtgenoote van Wilhelmus van Slrien 46 j. Fran- ciscav.Gilsö ra. Adriana J. de Rooij 9 ra. Petrus Fijneman, weduwnaar van Petronella van Slrien 69 j. Van 7 tot 14 September. GEBOREN: Johannes Philliphus z. van Hubertu9 Cornelis van Seters en Allegonda Wilhel- raina van den Elshout Cornelis Jonannes z. van Teunis Heesters en Hendrica Maria Knaapeu Marinus Josephus van Adria nus Fens en Adriana van Schijndel Petrus z. van Hendrik van Delfi en Wilhel- ïii in a van Beijnen. HUW.-A ANGIFTE Johannes Jansen 59 j. en Aleid» Johanna de Jongh 39 j beiden alhier. OVERLIJDEN: Adriana Heudrica Schipperen 4 maarden. M iria van Dongen 3 maanden Pieter Frcderik de Wit een maaDd. BLOEMIST WAALWIJK. BLOEMIST. WAAL W IJ K. Naar de laatste eischen des lijds ingerichte Levering van zeer fijne Agentschap van de „PHOENIX*, bekend als L klasse Bierbrouwerij. Steeds voorradig alle soorten Verkrijgbaar op heele en halve flesschen en ook per fust. Beleefd aanbevelend, 1876—1906. Speciaal het van ouds beroemde Dagelijks meermalen versch verkrijgbaar. Niet zelden door H.H. Geneeskundigen lanbevoleu wegens zijne lichte verteerbaar- beid en hoogc voedingswaarde. Prima grondstoffen. Geheel machinaal. Uiterst zindelijke bereiding (Systeem Küpper.) Beleefd aanbevelend, Ontvaugen EEN GROOTE SORTEERING Het I SC HE bladen met ver Duitscl striëelc plaatcc den. H aWorei door t woonp consul veftigc ten to priizer Op landsc hebbe' Wai (Heslist onschadelijk Koper-, Lood- en Zinkwerker. en verder alls Huishoudelijke artikelen tegen uiterst lage prijzen. AANBEVELEND Reparatiën en levering van spoedig en tot de minste prijzen. Vraag Leejceningen en prijsopgaaf. H wed D lonii dige met zijn aarc Maa land zaal verl E mof zelf: den sen daa I ver tot gin kra var vei 1 zei stc en mil we en ge ge scl en ga va tr£ bli hc vc ka aa ht zi N ni V cU

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 10