Notaris RA INT Waalwijk, Baardwijk en Besoijen. i Gemeenteraadsvefgadeiingen Advertentiën. Bericht van Inzet. BUKS Najaarskeuringen Aatoon Tielsa, Waalwijk. f1 Reclame. in Noord-Brabant. Adresboek Prijs f 0.60. Nieuws van belang voor RAAMSDONK. KAATSHEUVEL. BERGEN-OP-ZOOM, 18 October, L. J- C. BOGAERTS, C. J. J. DANIELS, -+-€>- li I buren ontwapend en aan de politie over geleverd. De toestand der twee gewon den is hachelijk. Moord (e Lichterveide. Dinsdagavond is er op den hoek der herberg De Blauwpanne, tusschen Lich terveide en Gits, een vreeselijken moord en diefstal gepleegd. De vrouw van H. Kimpe, landbouwer aldaar, rond de 50 jaar, was om 8 uur 's avonds bij een der buren eene boodschap gaan doen en had de deur niet gesloten. Tijdens hare afwezigheid zijn er een of meer dieven in huis gedrongen. Zij zullen waarschijnlijk door de vrouw bij hare terugkomst verrast geworden zijn en, uit vrees van bekendmaking of aan klaging, haar met een broodmes den hals afgesneden hebben. De man van het slachtoffer, die naar de kermis van Gits was en om 8 ure 8/t te huis kwam, heeft haar in dien staat gevonden. De hals was letterlijk doorgesneden en het broodmes lag bebloed naast het slachtoffer. Verder bemerkte hij dat de moordenaars 200 fr. en al het goudwerk der vrouw meegenomen hadden. Deze misdaad heeft in den omtrek eene groote opschudding teweeg ge bracht. Vreeselijke moord. Men schrijft uit Aken aan de Limb. Koer. Eergisteravond te 11 uur wilde de politiebeambte J. den uit het verbeter huis te Steinfeld ontsnapten 19-jarigen W. S. arresteeren in zijn woning. Reeds herhaaldelijk had J. aan de deur geklopt en in naam der wet toegang gecischt. Eensklaps ging de deur open. S kwam te voorschijn en zonder dat een woord gewisseld was, schoot hij J- een kogel in het hart, zoodat hij dood neerstortte. S. vluchtte de straat op en wierp zijn nieuwe, met nog verscheidene patronen geladen revolver van zich af. Een dienst doend politiebeambte vernam spoedig wat gebeurd was, holde S. na en haalde hem in. Eerst na een verwoed gevecht, waarbij S. den agent op alle mogelijke wijzen mishandelde, slaagde deze laatste er in hem te overmannen en hem naar 't commissariaat van politie te brengen. Vandaar bracht men hem naar de ge vangenis, waar 'n verhoor plaats had. Dc neergeschoten politieagent was een man van circa dertig jaar, 5 jaar in dienst der politie, gehuwd en vader van verscheidene kinderen, terwijl dezer dagen een nieuwe familieuitbreiding te wachten stond. Bij zijne superieuren stond hij uitstekend aangeschreven. De vrouw van den vermoorde vertoefde voor het oogenblik buiten Aken bij fa milieleden. In de laatste jaren is het in Aken maar al te vaak voorgekomen, dat politiebe ambten van den recherchedienst in de uitoefening van hun ambt door woeste misdadigers aangegrepen en mishandeld werden, doch zoo ongelukkig als J. is nog geene te pas gekome*\ Uit Steinfeld zijn in den laatsten tijd zooveel individuen ontsnapt, dat een ver scherpt toezicht meer dan ergens noo- dig is. Nog geen veertien dagen gele den ontsnapten er 3 te gelijk- Wat den moordenaar zelf betreft ver neemt men, dat hij bij den vroegtijdigen dood van zijn vader, door zijn moeder een arbeidzaam oppassend vrouwtje werd opgevoed. De uitstekende opvoeding kon echter niet verhoeden, dat de booze elementen van zijn karakter zich sterker ontwikkelden. Reeds 3 maal is hij uit het verbeterhuis ontsnapt, de laatste maal in Augustus. Reden waarom hii onmiddellijk opj. geschoten heeft, schijnt te zijn, dat hij in hem den beambte her kende, die hem reeds eenmaal naar het verbeterhuis heeft teruggevoerd. Automobielongeluk. De heer Vlaming Utrecht, die gisteroch tend door een automobiel van baron Van Zuylen aangereden werd is 's mid dags in 't ziekenhuis aan de gevolgen dier aanrijding overleden. Het ongeluk heeft zich als volgt toegedragen. Beide heeren Etmans en Vlaming, liepen op den Vleutensche weg op zijde van dien weg, doch het voornemen kwam bij hen op, om aan de andere zij de van den weg de automobiel te laten voorbijgaan, ten einde meer beveiligd te zijn voor de stof. Toen de heer Vlaming dit voornemen wilde uitvoeren, dus vóór hij 't werkelijk deed, en niet wetende dat de automobiel, die zij enkele oogen- blikken tevoren op verren afstand achter zich gezien hadden, leeds bij hen was werd hij door de tuf*tuf gegrepen, 't Spatbord nam hem op en hoewel de chaffeur oogenblikkelijk remde, schoof de auto nog een eind vooruit en sleepte 't slachtoffer mede, met 't bekende treu rige gevolg. Volgens de heer Etmans reed de auto echter met groote vaart en waren ook de personen die de tuf-tuf op dien weg gezien hadden, van ditzelfde gevoelen. Zou bij kalme vaart, bij een botsing meteen enkele persoon, 'tspatbord zwaar beschadigd worden, zooals hier 't geval was Hier ter stede is het algemeen bekend, dat de auto's van baron Van Zuylen van Nijevelt van de Haar meest al in dollen vaart rijden. WAALWIJK Wanneer het schip is gezonken weet ieder een U te vertellen, hoe het gered had kun nen worden. Hoeveel waarheid i* er niet in dit oude gezeg 'e. De eenige raad die waar heid voor ons heeft, is diegene welke ons bijtijds gegeven wordt, i it is juist waar om een Culemborgsche raadgeving zoo goed en waardevol is, want zij geeft hoop en mord aan ii deren nierlijder. Zij zegt C hoe ge weder gezond kunt worden, doch gij moet dezen raad tijdig opvolgen. Mejuffrouw G. v. d Ham, Goilberdingeu- poort 7 teCulemborg meldt ons Hel is ruim twee jaar geleden sinds de pijn in den rug en lendenen begon. Ik had snijdende steken in den rug gepaard met hoofdpijn en dui zelingen en meestentijds waren mijne enkels en polsen dik opgeloopen. Doorloopend ge voelde ik mij zwaar vermoeid, vooral 's mor gens bij het opstaan. Mijn urine bevatte veel bezinksel en was steeds vuil en troebel ik was totaal ongeschikt geworden om eeuig werk te verrichten en op mijn jeugdige leeftijd van 24 jaar, was ik zeer ïneLuclio- liek door de gedachte, dat ik op deze wijze verder zou moeten sukkelen. Ik hoorde loen Foster's Rugpijn Nieren Eilleu en hoe- Het voorstel van den heer Timmermans in stemming gebracht, wordt met bijna algemeene stemmen verworpen. 2. Aanbieding gemeeutebegrooting dienst 1907. De Voorzitter. Vinden de heeren het goed dat we de begrooting behandelen, zooals vroe ger is gedaan. We zullen haar op de secre tarie ter lezing neder leggen, de commissie kan ze dan nazien en in de volgende maand kun nen wij baar dau behaudelen. De heer van Dongen. Welke heeren behoo- ren tot die commissie? De Voorzitter. De Wit, Simonis en uw per soontje is niet? De heer van Dongen. Neen, ik beu er nooit bijgeweest. De Voorzitter, (nadat de secretaris het had nagekeken) De Wit, Simonis en Zijlmans. heer Simonis, zegt dat de schoolcora van veel goed deze pillen hier it de buurt doen toen ik er mee begon ondervond ik dat dit de mediciju was die ik moest hebben. Ik ging voort met Uw p llen en na een dag of acht gevoelde ik veel verlichting mijn nieren wrken thans weer natuurlijk, ik beweeg mij weer met gemak en gevoel mij inderdaad een geheel ander inensch dan eenige maanden geleden Proefondervindelijk kan ik zeggen dat U w ge i-esmiddel prachtig werkt. Ik ondergeteekende verkla.tr dat het bo venstaande waar is en machiig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. (Waterzucht) Deze gevaarlijken kwaal dient te worden toegeschreven aan het overvloedig water afkomstig uit het bloed, dat doorge drongen is tot in h.t weefsel der huid en dat eigeulijk had moeten worden uitgedreven door filtreeiing indien de nieren in goeden toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menschen werd ons mede gedeeld dat dergelijke gevallen volkomen ge nezen werden door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. v. d. Ham gehad heeft. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de haudteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waal - wijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie- Dumoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissels f 1,75 voor één of f10.voor zes doozen. Openbare vergadering van den gemeenteraad ©p Dinsdag 11 September 1900, des namiddags ten 5 uur. Voorzitter de WelEdachtb. heer Mr. G. Heere. Te 5.15 uur opeut de Voorzitter de verga- deriug aanwezig al de leden, De Voorzitter verzoekt den Secretaris voor lezing te geven van de notulen der vorige vergadering Deze worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Voorloopige vaststelling gemeentereke ning dienst 1905. De Voorzitter. Verlangt iemand hierover nog nadere inlichtingen. De heer Timmernans. Ik zou nog gaarne van u vernemen hoe hoog do uitgaven, de ontvangsten en het saldo is. De rekening heelt wel op de secretarie ter visie gelegen, doch ik ben niet wezen kijken en toch stel ik er belang in. De Voorzitter. U bedoelt de balans De heer Timmermans. Ja. De Voorzitter. De ontvangsten bedragen f 27871 07 de uitgaven f 26097,44, alzoo sluitende met een batig slot van f 1773.63. De heer Timmermans. Was hot niet goed, mijnheer de Voorzitter dat voor het nazien der rekening eene commissie werd benoemd. Ik meen dat in elke gemeente van eeuig belang dat wordt gedaan. Ik bedoel, dat deze com missie dan rapport uitbrengt evenals bij de begrooting. De moeite is niet heel groot en bovendien het is zoo de manier van werken in den tegenwoordigen tijd. De Voorz- Alles is nu toch ook verantwoord. De heer Simonis. Ik gevoel ook nog niet veel voor het benoemen van een commissie om de rekening te onderzoeken. Het mar cheert zoo nu heel goed. Nu alweer een com missie. De heer Timmermans. Ik meen dat het toch iu iedsre gemeente van eanig belang wordt gedaan. De heer van Dongen. Ik ben er ook niet voor, dat de rekening door eene commissie wordt nagezien. Zooals nu, kan ieder lid het zelf doen. Ik vind dat, wanneer een com missie daarvoor wordt benoemd, de leden eenigszins het recht van zelf nazien wordt ontnomen. Nu kan iedereen die wil rapport uitbrengen. De heer Timmermans. En bij de begrooting dan, dat is toch hetzelfde. De Voorzitter. Dat is niet waar. De be grooting dient beredeneerd, te worden, maar een rekening niet, dat is een dood lichaam. Maar maakt u er een vooistel van. De heer Timmermans. Ja. De Voorzitter. Dan zal ik iu stemming brengen of het noodig is dat voor het nazien der rekening eene commissie wordt benoemd. De heer Timmermans. Pardon, ik heb niet gezegd dat het noodig is, ik heb gezegd of het niet wenschelijk is. De Voorzitter. Het gebruik is tot heden, dat de rekening 14 dagen ter inzage ligt, maar willen ze. nu er een commissie voor hebben, mij goad missie het adres van de onderwijzers, om ver hooging van salaris achterwege heeft gelaten. De commissie zal zorg dragen dat in de vol gende vergadering, als de begrooting wordt behandeld, advies wordt gegeven. De Voorzitter Weuscht de raad, dat de commissie voor het onderzoek der begroot ing met eenige personen wordt vermeerderd. Dc heer Timmermans. Ik geloof, dat de commissie groot genoeg is De Voorzatter. Dan bied ik, ter voldoe ning aan artikel 203 der gemeentewet de begrooting met de noodige bescheiden aan. 3. Ontwerp verordening regelende de wijze vnu atkoudigiug der plaatselijke verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, en het voorschrift om van-de gedane afkondiging te doen blijken. De door Burgemeester en Wethouders aan geboden concept verordening werd door den secretaris voorgelezen en onveranderd goedge keurd en vastgesteld. 4. Ontwerp verordening houdende regeling der afkondiging van pnblikatiëu en verorde ningen (buiten die tegen wier overtreding straf is bedreigd). Ook deze verordening werd iu zijn geheel ineens door den secretaris voorgelezen en niet, zooals in enkele bladen staat, artikels gewijs behandeld. De verordening werd zonder aaumerkiug goedgekeurd en vastgesteld. 5 Adres van 31 belanghebbenden om ver hooging der kade van den Boterpoldcr. Omtrent dit onderwerp ontspon zich een dikwijls verwarde en uiteenloopende discussie. Wat ons mogelijk was te verstaan, zullen we weergeven. De Voorzitter. Wie verlangt het woord? De heer Timmermans. Is het niet te moeielijk om het adres nog eens voor to lezen. De Voorzitter mompelt dat het voor de kort van geheugen zijnde leden nog wel eens kan worden voorgelezen. Uit het door den secretaris voorgelezen adres blijkt, dat adressanten er op wijzen, dat door het bestuur van den Boterpolder geen vei hooging alleen wordt aangebracht, aange zien de ingelanden by overstroominggeeuschade er door lijden eerder voordeel;wel een groot deel der ingezetenen en greot industrieelen. Adres santen wijzen er verder op dat hei dus een algemeen belang is als de kade wordt ver hoogd, reden waarom zij den raad verzoeken de kade voor rekeniug der gemeente te ver hoogeu, althans voor eeu groot gedeelte. De heer Simonis. Ik wensch alleen te zeggen dat ik het volkomen eens ben met adressanten als ze zeggen dat het een alge meen belang is. De groot&tfe helft der indus trieelen zou met deze verhooging zijn gebaat, reden waarom ik mijn stem aan het adres zal geven. De heer Timmermans. Het doet mij voor komen, dat, als wij op dergelijke adressen ingaan, wij een zeer gevaarlijken weg iu slaan. Dit adres, dat, zooals ik in de vorige vergadering reeds gezegd heb, van zeer in grijpenden aard is, zal, wanneer het wordt ingewilligd, door vele andere adressen worden gevolgd, die dan, billijkheidshalve, ook in ingewilligd dienen te worden, want de bewo ners van andere punten der gemeente zullen ook gaarne vloedvrij willen worden gemaakt en als deze met een adres aankomen kunnen wij het hun ook niet weigeren. Tot op heden hebben wij iu onze gemeente nog al een goedkoop huishouden gehad, maar als dat zoo zal moeten gaan, zal het duur worden. Bovendien, het komt mij voor dat het niet op den weg van den raad ligt om hier iu te voor zien. Ik zal niet ontkennen dat de industri eelen er mede zijn gebaat, en ik zal ook de laatste zijn die de industrie niet behartigt, maar aangezien het m. i. niet op de weg van den raad ligt, zou ik er niet op ingaan, De Voorzitter. Verlangt nog iemand het woord De heer Simonis. Meduukt dat, wat mijn heer Timmermans aanhaalt voor geen argu menten geldeu. Als in 't vervolg anders besturen of personen met een dergelijk adres komen zou ik er ook op ingaan, althans wau- neer ze dezelfde degelijke argumenten hebben als thans die ingezetenen. De heer Kamp merkt op, dat er nog eenige polders zijn, waarvan de kade zoolaag zijn dat al reeds lang het land bij hoogen vloed ouder water wordt gezet. De heer Timmermans. Zooals onze geachte wethouder Kamp terecht opmerkt zijn er nog andere polders welker kaden zoo laag ziju dat ook ieder oogenblik het water er over heen vloeit, waardoor de kleine huisjes onder water komen te staan. Ik ben zooals ik reeds ge zegd heb, eeu sterke voorstander en behartiger van de industrie, maar h t ziju hier zooals hier straks is beweerd, bijna allen groot in dustrieelen en die kunnen toch, beter als die bewoners van die kleine huisjes, deu toestand zelf verbeteren. De heer van Dongen. Die polders welke Kamp voorheeft, ziju de Zuid eu Oostpolders, maar daar wordt eerstdaags door het Rijk in voorzien. Naar alle waarschijnlijkheid zal daar dau geen water meer overheen loopen. Mocht echter later blijken dat zulks toch nog het geval is, welnu dau kan men nog komen. De heer Timmermans: De heer van Don gen schijnt eeu andere opvatting te hebben. Het Dagelij ksch bestuur van den oostpolder heeft in overleg met den fungeerenden ingenieur besloten om op kosten van het waterschap nog meer te verhoogen. De kade wordt 20 M hooger gemaakt alleen op kosten van het waterschap. De heer van Dongen. Als dat waterschap zoo vrij gevig is moet zij het zelf weten. Al8uu outspiut zich een discussie waarbij alle ledeu tegelijk praten, waardoor er van niemand iets te verstaan is. üp het laatst werd de heer van Dongen verstaanbaar, en zei toen Nou als het dan zou blijken dat het nog zoo zou zijn, dan is het nog tijd genoeg om subsidie te vragen. De haer Timmermans. Toen op 12 Maart het water de kade is overgeloopen, is er eeu gat ingeslagen waardoor er veel water is in gekomen. Als dat niet was gebeurd was er nooit zooveel water ingestroomd. De heer Simonis. Ja er is toen eeu gat iugeslaan, dat heh ik ook gezien. De heer van Dongen. Dat is een gevolg van het overloopen. De heer de Wit zegt op een vraag van een der leden, hoe hoog de waterstand toen was. Da heer van Dongen zegt dat de beide polders in desolaten toestand- verkeereu. De heer de Wit. Sinds de Mantmond er is hebben ze nooit meer geloopen. De heer van Dongen. Er is nooit iets aan gedaan. De heer de Wit. Ho, ho, ge durft het toch nog al erg maken hoor Wederom ontspint zich een verwarde dis cussie De Voorzitter, üp het oogenblik wordt cr behandeld om f 1000 te geven, waarvan nog dit jaar moet worden voldaan, daar het werk voor de winter moet geschieden. De heer Timmermans. Moet daar f 1000 aan worden bijgedragen. De heer van Dongen. Dat bedrag zal er ongeveer voor noodig ziju, behalve dat ze dau zelf nog doen. De Voorzitter, ja, 't is eeu een maximum 't kan wel minder zijn ook. De heer Timmermans. Ik blijf beweren dat het een groot bezwaar is om er op in te gaau Na nog eenige discussie zegt de Voorzitter dat, nu iedereen zijn gevoelen heeft gezegd, hij het voorstel in omvraag brengt.. Dit jaar wordt nog een voldaan het volgend jaur de 3Jit ongeveer iu het voorjaar. v. Laarhoven: Voor. De Wit: Tegen. Zijl- mans: Tegen. Timmermans: Er sterk tegen. De Voorzitter. Er sterk tegen, er sterk tegon, or behoeft niets anders gezegd te wor den als er tegen of voor. De heer Timmermans. Er tegen dan. v. Don gen: Voor. Simonis: Voor. De Bont: Tegen. Dorren boom: Voor. De Bt-uijn: Voor. Kamp: Tegen. De voorzitter. Eu ik ben er ook voor. Dus dan is het voorstel aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. De heer Timmermans. Mag ik nu zoo vrij ziju te vragen, dat, als andere requesteu in komen dezo ook worden ingewilligd. De Voorzitter. Dat is iets van latere zorg. 6 Uitloting aandeelen in de verschillende geldleeningen ten laste der gemeente. Werden uitgeloot: vau de leening 1891, nos 4 en 59, groot f 250idem van de leaning 1899, no. 21, groot f 500 idem van de leening 1900 no. 1 groot f250 en idem vandeleeuiug 1903 uo. 3 groot f125 welke aandeelen den 2en Januari 1907 ten kautore vau deu gemeen te-ontvanger betaalbaar ziju. 7 Ingekomen stukken. a. Verzoek van Mejuffrouw M H. Dhomen, verloskundige, belust met de armenpraktijk alhier, om verhooging vau hare jaarwedde. üp verzoek van den Voorzitter wordt door den secretaris het adres voorgelezen. Hieruit blijkt, dat zij verleden jaar op haar verzoek f 100 gratificatie heeft gekregen, dat zij op het oogenblik nog tegen dezelfde zware concurrentie heeft te strijden, zoodat zij van f300 niet kan bestaan. De Voorzitter. Verleden jaar is haar f 100 als gratificatie gegeven. Ik stel voor deze f 100 maar bij haar traktament te doen, en haar salaris dan van f300 op f400 te brengen. De heer Timmermans. Is het niet noodig dat hiervoor e.:rst het advies van het algemeen armbestuur wordt ingewonnen. De Voorzitter. Neen, dat is niet noodig. De heer Timmermans, ümdat ik wel eens van een heb hooren zeggen, dat hun het vorig jaar in 't geheel niets is gevraagd. De Voorzitter. Dat is onwaar, ik heb het toen zelf aan twee leden gezegd. De heer Timmermans. Ja, ik zeg ook dat ik het maar van eeu persoou heb hooren zeg gen, ik weet het niet officieel. De /Voorzitter. De veiloskuudige is alge meen gezien en geacht. l)e heer Simonis. Ik ben er ook voor haai de f 100 bij wijze vau verhooging te geven, dan behoeft het ieder jaar nit-t terug te komen. Met algemeeue stemmen wordt besloten, haar jaarwedde met f100 te verhoogen eu nlzoo te brengen op f 400. b. Besluiten van Ged Staten. 1 d.d. 6 September 1906 no. 54 G. houdende goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 25 Au gustus 1906 uo. 22, tot het. doen vau eenige buitengewone uitgaven, waarvoor de middelen bij de gemeeutebegrooting dienst 1907 niet ziju aangewezen. 2 d.d- 6 September 1906 no. 54 G., houden de goedkeuring van het Raadsbesluit d.d. 25 Augustus 1906 no. 23 tot het doen vau uit gaven uit den post onvoorziene uitgaven dienst 1907. Beide stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Daar niemand het woord meer verlangt sluit de voorzitter de vergadering. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 13 September 1906 des voor- middags ten halt tien uur. Voorzitter de WelEd. Achtb. heer van Besouw. Te kwart voor tien uur opent de Voorzitter de vergaderingaanwezig de heeren Teulings, Hesselmans, De Bresser, van Kuijk, van Lier, Rijken, Elias, Daleu, Verhagen, Cools, van Dortmond en van Beurden afwezig de heer van den Assum. De Voorzitter verzoekt den secretaris voor lezing te geren van de notulen der vorige vergadering. Na voorlezing worden deze onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. Adres vau de afdeeling Langstraat van den Boud vau Ned. onderwijzers, houdende verzoek de salarissen spoedig eu afdoende te dat, als een onderwijzer groote zorgen heeft over zijn bestaan dit aan het onderwijs schaadt. Dringend verzoeken zij den raad de salarissen afdoende te verbeteren. De Voorzitter. Verlangt iemand het woord B. en W. stellen voor het als kennisgeving aan te nemen. Aangenomen. 2. Benoeming onderwijzer Kaatsheuvel. De Voorzitter. Er zijn drie sollicitanten. De Bout, Heeswijk, Besseling, 's Ileerenberg en De Stichter Leerdam. Van het hoofd der school ia volgens wette lijk voorschrift advies ingekomen hetwelk door den voorzitter wordt voorgelezen. Het hoofd der school, de heer van Woerkom zegt geen der sollicitanten te kennen. De heeren De Bont en De Stichter zijn van af April pas bij het ouderwijs, terwijl Besseling reeds 6 jaar bij het onderwijs werkzaam is, reden waarom hij de voorkeur aan dezen geeft. De Voorzitter. Een sollicitant heb ik gezien, de twee andereu niet. Vroeger werd door ons omtrent de sollicitante» informaties ingewonnen. Ditmaal hebben wij hiervan geheel afgezien. In de 10 jnar dat ik hier Burgemeester ben heb ik de overtuiging gekregen, dat men op de informaties dikwijls weinig op aau kan. Zel den krijgt men slechte informaties, altijd goeie' en dan valt het later nog vreeselijk veel tegen. Nu moet de ondervinding maar leeren wat en hoe de nieuwbenoemde is. De Voordracht door B. en W. opgemaakt bestaat uit. Ie candidaat J)e Bout, Heeswijk. 2e n De Besseling, 's Heerenberg. 2e n De Stichter, Leerdam. De heer Verhagen. De Bont, is dat die jongen die rond is geweest. De Voorzitter. Ja. De heer Verhagen. Dat zag er een heel nette jongen uit. Bij stemming verkrijgt de heer De Bont 12 stemmen en de heer De Stichter één stem, zoodat de heer De Bont met ingang van 1 October is benoemd tot onderwijzer. De Voorzitter. Verlangt nog een der heeren het woord niet dan gaat de raad over in geheim comité ter behandeling van reclames tegen de Hoofdelijkeu omslag. te Waalwijk, maakt bekend dat het perceel Bouwland al daar aan de le Zeine, groot 1.03.60 H A., toebehoorende aan GEBR. PEIJNEN- BURG, is ingezet en verhoogd tot f 2200.— Toeslag Donderdag 27 September 1906, 's avonds 7 uur ten koffiehuize van A. VAN DEN BROEK, tegenover het Station te Waalwijk. Dagelijks kan ten kantore van genoem den Notaris verhoogd worden. verhoogen. De Voorzitter leest het adres voor waaruit blijkt, dat naar de meeuiug der adressanten, de traktementen der ouderwijzers eu onder wijzer essen veel te laag ziju, waarom zij den Raad verzoeken, de in de gemeente vigeereude regeliug van jaarwedden der onderwijzers en onderwijzeressen zoodanig te wijzigen, dat hun •eu aanmerkelijke verhooging van jaarwedden wordt toegekend. De het adres vergezellendo memorie van toelichting wordt eveneens door den Voorzit ter voorgelezen. Hieruit blijkt dat de ouderwijzers op een traktement van f 500 aangesteld, niet kunnen rondkomen daar, als zij eenmaal hun acte als hulponderwijzer hebben behaald, dau juist eerst hun groote studie tijd aanbreekt en dat studie ook geld kost. Verder wijzen zij er op DE PROVINCIALE REGELINGS COMMISSIE voor de Paardenfokkerij in Noord-Brabant, maakt bekend dat de in 1906 zullen gehouden worden EINDHOVEN, 16 October, aanvang 3 uur. 's-HERTOGENBOSCH, 17 October, aanvang 10 uur. aaiuang 11 uur. ZEVENBERGEN, 19 October, aan vang 10 uur. Eigenaren of houders, die hengsten ter keuring weuschen aan te bieden, zijn ver- plicht daarvan vóór 28 September schrif telijke aangifte bij den Secretaris, den Heer C. J. J. DAN1ËLS te '9-Hertogenbosch in te zenden op daarvoor bij hem te verkrijgen iuschrijvingsbiljettea. Een hengst 11a bovengemelden termijn aangegeven, wordt bij de keuring uitgesloten, tenzij de Commissie geen bezwaar tegen toelating heeft eu de eigenaar of houder vóór den aanvang der keuring eeue «om van f 10.bij voornoemden Secretaris heeft gestort. VHertogenbosch, 10 S?pt. 1906 De Regeliiig.-Cctnmissie voornoemd, Voorzitter. Secretaris. van Uitgever Men zal daarin vinden eerst de namen Alphabetisch, daarna naar de ambten, bedrijven en beroepen gerangschikt, alle commissies, vereenigingen met besturen, openbare ambten, personen, enz. enz., zoodat het iedereen van groot nut kan en zal zijn. Onmisbaar voor iedereen. Men bestcllc zoo spoedig mogelijk. Verschijnt begin 1907.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 6