Notaris Kant Notaris RANT Notaris Canters Let even op mblavkii. 1J' t&OEigousjss. Jachtbenoodigdhedenenz.enz- ,1 IlillkS k MY, Spekslagerij B< ADR. APPELS, COYSTANT TlimitOS, üe Wed, Joh, Verhuist Zonen, Advertentiën. Katoen sn Branders. fijne vleesch waren N ABB. AFP1LS- Antoon Hunninks LEVERPASTEI Katholieken, -:- Biljartfabrikant, Stoomwerktuigen. Machines voor Schoenfabrieken. Veiligheidstosstsllsn voor allo Machiasriia. SMEEDWERKEN. Reclame. Kleine Advertentiën. verkoopen verkoopen verkoopen HANGLAMPEN Nieuwe Poets-Olie JEfii-L&fflPüM cn MATGLAZEN» Huishoudelijke Artikelen Rijwielen-Onderdee'en. 9 K oopt niet in winkels, i waar zedekwetsende artikelen worden uit- gestald en voorhan den zijn. Luchtdroogtoestelien, W alk vaten voor looierijen complete Drijfwerken. WORDT GEVRAAGD 31 Uil illUl SI1UJ1IÜ10U Waar zegt de Uitgever. Een partij nieuw gezaagd Hout, bestaande in Hollandsche en Ame- rikaansche Planken, Schroten, Latten, Ribben, enz. te Drunen, zal bij inzet op Dinsdag 25 September En OPRUIMING van LANTAARN EN CARBIET. Water-, Gas-, en Electrische geleidingen. Koper-, Lood-, en Zinkwerken. Mastikedaken, enz. WAALWIJK. en van waalwijk. BUR< To< 1906, A. Rolham 65 Machinale Uitsnijderij met de wereldberoemde van Berkels snijmachine. P.S. Dagelijks eerste kwaliteit varkcnsvleesch. Karrenstraat B 358, 's-EQSCE Levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem, met de nieuwste banden «EXCELSIOR», die door het afgeven van haar zuiver effect uitmunten boven alle andere. GEBRUIKTE BILJARTEN Herstelplaats van FABRICEERT EN MONTEERT Specialiteit in het repareeren van Vermaakt STANZMESSEN in alle modellen. LEVERT EN MONTEERT GROVE EN FIJNE MECANICIEN, Bij de Markt- Waalwijk. stond een talrijke menigte, welke het Ko ninklijk Echtpaar hartelijk toejuichte bij aankomst. De Koninklijke standaard werd dadelijk van het Paleis geheschen. Opening der Staten— tieneraal. De Grafelijke Zaal bood bij de plechtig heid der opening ran de Slaten-Generaal den gewonen schitterenden aanblik. De meeste Kamerleden waren tegenwoor dig en in ambtscostuum. H. M. de Koningin droeg een crème satijnen robe met lint, waaraan het Groot kruis ran den Nederl. Leeuw. Z. K. H. de Prins droeg de groote ma rine-tenue. II. M. de Koningin las de Troonrede met krachtige stem. Een driewerf „ltve de Koningin leve de Prins* werd na de voor lezing aangeheven door de geheele vergade ring. Overal op de straten, waar de Koninklijke stoet passeerde, heerscht» buitengewone geestdrift onder de overtalrijke menigte. Na Hun terugkeer verschenen de Konin gin en de Prins op het balcon van het Paleis, waarbij luid gejubel uit het publiek opsteeg Uit de Hofwereld. H. M. de Koningin heeft *oor ongeTeer f 90.000 de heele buurtschap Gortel ge kocht behalTe een paar boerderijen, de school en de onderwijzerswoning. In het geheel een dertigtal huizen met ongeTeer 100 H.A. bouwland en meer dau 400 H.A. gemeenschappelijkeu heidegrond. De Dresdener Neneste Nachrichten meldt, dat Koningin Wilhelmina den 24eu dezer daar met geTolg verwacht wordt, om zich onder de behandeling te stellen ran den vrouwenarts geheimraad Leopold. „Us heit!" Zaterdag werd te Leeuwarden groot feest gevierd. In tegenwoordigheid van onze Koningin, den Prins en de Koningin-Moe der werd op het Hofplein aldaar voor het voormalige koninklijke paleis, het stand - beeld onthuld van „Us Heit'. Herhaaldelijk heeft men in de bladen berichten kunnen lezen over het standbeeld dat te Leeuwarden werd onthuld en onwille keurig zal menigeen zich hebben afgevraagd, wie dan toch „Us Heit' was. Vader des Vaderlands' werd Prins Wil lem van Oranje genoemd, „Us heit' (onze held) noemden de Friezen hun eersten stad houder Willem Lodewijk van Nassau en hieruit blijkt duidelijk, hoe hij door zijn „stugge' en „stoere* onderdanen, die niet zoo licht geneigd waren iemand een eere naam te schenkel), gewaardeerd werd. De Friezen hebben nu \oor hun meest beminden vorst een standbeeld opgericht. De „Vereeniging tot bevordering van Vreemdelingenverkeer' te Leeuwarden, die zich er voorgespannen heeft het werk uit te voeren, heeft daar alle eer van. Niet alleen heeft zij voor het financieele gedeelie zorg gedragen, flink is zij hierbij door particu lieren, allen Friezen, gesteuud. Eu toen 't met de gelden in orde was, toen Friesland genoeg had afgedragen om een flink standbeeld, het eerste in die pro vincie, te kunnen oprichten, werden mannen van naam gezocht om dit ontwerp te teeke nen en anderen om dit later uit te voeren. En hierin is meu volkomen geslaagd. Het ontwerpen van het beeld werd opgedragen aan den heer W. B. G. Molken boer, di recteur der Normaalschool voor teekenonder- wijs te Amsterdam. De uitvoering werd daarna opgedragen aan prof. Bart v. Hove, eveneens te Amsterdam. Het door dezen kunstenaar vcrraardigde' beeld is gegoten door de Compagnie des Bronzes te Brussel en het voetstuk is vervaardigd door den heer J. Rinse Jr. te Amsterdam. Het beeld staat op het Hofplein tusschen het voormalige Koninklijk Palcis, thans de woning van den Commissaris der Koningin eg het stadhnis. Betooging veer Algemeen Kiesrecht. Zondag hebben de sociaal-democraten en enkele anderen een groote betooging voor algemeen kiesrecht gehouden, op de drasaige weilanden van Oud-Roosenburgh in de Wa tergraafsmeer. Eerst spraken mevrouw Th. Haver en de heeren J. A. van Zutphen, H. Spiekman, J. A. Bergmeijer, Herman Gorter en J F. Tijhof, daarna kwamen in de katheders mevrouw H. Roland Holst en de heeren A. H. Gerhard, mr. P. J. Troelstra, uir M. Mendels, M. van Hinte en H. J. J. Eichels- heim. Zij betoogden allen de wenschelijkheid, de noodzakelijkheid van het algemeen kiesrecht en wekten op met volharding voor de ver- krijging van dat algemeen kiesrecht voor mannen en vrouwen te blijven strijden. Een drachtig moesten allen er voor optrekken. En er werd zooals 't ook op 't strooi biljet was geschied op gewezen, dat de regeering Grondwetsherziening betreffende het kiesrecht heeft toegezegd en dat daar door deze betooging een zeer groote practi- sche beteekenis verkrijgt. Er waren door 1100 afgevaardigden 670 vereenigingen vertegenwoordigd. De Sociale Week. Het jongste nummer der Mededeelingei van het Centraal Bureau der Kath. Soc. Actie geeft omtrent de Sociale Week o. m. eenige cijfers, welke wij hier laten volgen Er zijn genomen 289 weekkaarten, (be halve de pers), 259 dagkaarten, 886 morgen- of middagkaarten, 466 avondkaarteu A f0,25, J00 avondboekjes, 325 avondkaarteu a 10 cent. totaal 1755 kaarten. De 20 vergaderingen zij» achter-en vol gens bezocht door 5966 bezoekers, is ge middeld per les 298. Celebes! Blijkens een uit Nederlaudsch-Indië ont vangen regeeringstelegram zijn op CeltbeS op 16 dezer bij de oiniiugeling van een versterking te Talang (benoorden Rappang) gesneuveld een officier en een inlandsch minder militair en gewond vier Europeesche militairen beneden den rang van officier. Bali. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ont vangen telegram betreffende de militaire actie op het eiland Baii, is de vijand na geringen tegenstand uit het kampongcomplex zuidwest van Denpasar verdreven, 33 dooden met hunne wapens iu onze handen latende, üe bevolking der kampongs onderwierp zich en leverde hare vuurwapens in. De ge zondheidstoestand der troepen is goed. Poenggawa Pabean Sanocr kwam in onderwerping en leverde geweren in. In de omligg: ende dessa's werden bewegingen van den vijand waargenomen. Een lausaanvalop het bivak werd door vuur afgeslagen. Daarop werd een colonne uitgezonden om den omtrek van vijanden te zuiveren. Van deze colonne werden drie gewonden binnengebracht. De gesneuvelde officier moet volgens de N. R. Ct. zijn de le luitenant der in fanterie Ws. C. Schüffer, ingedeeld bij de, marechaussee compagnie van het 4e bataljon infanterie, die op Celebes ageert. Minister Bergunsius. De toestand van den oud-Minister, gene raal Bergansius, blijft ernstig. De nacht was vrij rustig. m Proffesor van der.Vlugt. Professor W. Van der Vlugt te Leiden, heeft, wegens gezondheidsredenen, bedankt als lid van de Tweede Kamer Dc vereeniging „Onze Vloot" heeft een manifest aan bet Nedorlandsche volk gericht, waarin zij z°gt te bedoelen de kennis van en de belangstelling in de Ne- derlandschc Zeemacht aar; te kweeken en te versterken en dus ook bij het, Nederland- sche volk het besef op te wekken en te verlevendigen van de onmisbaarheid eener kiachtige oorlogsmarine, zoo krachtig als onze nationale omstandigheden gedoogen. De vereeniging is van plan propaganda te voeren door volksvoordrachten, vlugschriften, lichtbeelden, requesteu, kortom een echte volkspropaganda. De lijst der onderteekenaren draagt name» van bekende mannen van elke richting; Charles Boissevain, Abr. Kuyper, de burge meester van Amsterdam Van Leeuwen, oud- minister Ellis, pastoor Everts. Ds. Talma, de hoofdredactear van De Nieuwe Courant Plemp van Duivelaud, e. m. a. Ken opzienbarende arrestatie. Maandagnacht is in zijn woning aan de Diergaardelaan te Rotterdam gearresteerd de notaris N. Bland van den Berg, directeur van de Znid-Hollandsche Hypotheekbank, verdacht van traudeleuae handelingen. Het tekort is f 761,949,17. De fraude moet hebben plaats gehad 20 jaar en wel door de aflossingen op grossen van hypotheken wel in ontvangst te nemen doch niet af te schrijven, of wel valsche grossen in de plaats te stellen. Het bedrag der leeningen werd door hem ten eigen bate aangewend. Hij is naar het huis van bewaring over gebracht. Groote ontstentenis heeft dit financieel schandaal weer gewekt. Staatsbegrooting. De tnillioei enrede is »an de taan. De siaatsbegrooting wordt thans bij wijze van uot* ingediend. Fe cijfers met de toelichting liggen thans voor ous. Beschouwen wij in de eerste plaats het overzicht, dat gegeven wordt van de finan cieele uitkomsten der diensijaren van 1892 tot en mst 1905, dan blijkt, dat in al deze 14 jaren op alle uitgaven slechts een tekort is geweest van ruim 81/# millioen gulden, terwijl het tekort het vorig jaar over de 18 jaren tot en met 1904 nog op ruim 10.8 millioen werd gesteld. Dit gunstige resultaat is het gevolg van twee oorzaken Vooreerst blijkt het tekort over 1904, dat ten vorige» jare nog op ruim 51/» millioen was begroot, slechts een kletae 4J/j millioen te hebben bedragen. En in de tweede plaats wordt voor het dienstjaar 1905, waarvoor bij de aanbieding der Siaatsbegrooting in 1904 een tekort van bijna 8.9 millioen werd geraamd, thans op een overschot van ruim f 738,000 gerekend. 1906 belooft ook weer een goed verloop te hebben, daar over de 8 eerste maanden reeds 48/4 millioen meer werd opgebracht dan 't vorig jaai. Voor den dienst 1907, raamt de minister de uitgaven op 186 millioen, de inkomsten op 1778/4 millioen, dus een tekort van 88/4 millioen. De begrooting van 1907 overschrijdt die van 1906 met ruim 48/4 millioen. De begrooting van een departement vraagt meer, de andere minder. Het tekort op den gewonen dienst is 81/, millioen. Hoewel 't resultaat bevredigend is, acht de minister de heffing van 10 opcenten op bedrijfs en vermogeu6-bela«ting toch nog noodzakelijk. Oudcrdom9 en invaliditeits verzekering. Zondag werd te 's Hage een groote ver- Het is sicehts eeD paar kilometers van hier verwijderd. dat zich het volgende geval voorgedaan heeft. Gij kent de plaats en mogelijk kent gij ook den Heer L v. Heivoort, te Aalst in Gelderland, die ons het volgende meldt Sedert eenigeu tiju was ik lijdende aaD een ongesteldheid der nieren, waardoor ik veel pijn 'eed in den rug juist hoven de heupen. Het w»s een dotfe ellendige, pijn die mij niet verliet en zich voj'al 's morgens hij het ops'aan deed gevoelen. Ik had dik wijls duizelingen en mijn mang ging er door vnn streek. De aanhoudende pijn hinderde mij dikwijls iu mijn werk en ik wist niet wat ik moest beginnen, want het werd van kwaad tot erger. Ik brgon toen Uw pillen te gebruiken en moet u eerlijk zeggen dat ik reeds dadelijk bij de inname «-erlichti g kon waarurm»» en na verloop van zes dagen was de pijn verdwenen. Ik wil (hans Dog een tweede doosje nemen om zeker te zijn geheel en al van mijne ziekte te worden genezen. Ik ben U ten zeerste dankbaar voor Uw onschatbaar geneesmiddel en ben overtuigd dat veel menscheu hierdoor vaD bun lijden verlost zullen worden. Ik ondergetekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. De zwakheid der nieren wordt aangeduid door een doffe pijn en zwakte in den rug. De zieke kan nauwelijks loopen de wreede pijn verlaat hem uiet gedurende den dag. 's Nachts is het hettelfde terwijl hij inet. smart -in zij» bed woelt, en tracht in te slapen, nimmer rustende op zijn rug, die 's morgens bij het opstaan pijnlijker dan ooit schijnt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de Heer v. Helvoor-. gehad heelt. Wij waar schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Waal - wijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie- Dumoulin, Markt. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. gadering der christelijke werkliedenvereni gingen genaamd Christelijke Arbeidsrasd. ge houden, waarbij talrijke kamerleden waren tegenwoordig, vertegenwoordigende 82000 ar beiders, tot bevordering eener wettelijke rege ling der invaliditeits- en ouderdouisverzeker. 't Woord werd gevoerd door de heer J. v. d. Molen, redacteur van patrimonium, mgr. Konings, eu dr. de Visser, die de zaak met kracht bepleitten. Met onverdeelde aandacht werden de drie sprekers aangehoord. Nadat de voorz. hun den dank der vergadering had gebracht, werd de volgende motie in druk roiidgegeve» en unaniem door de gansche vergadering aangenomen De groote vergadering van Chr Werkl.- vereenigingen, vertegenwoordigende 82000 georganiseerde arbeiders, 17 Sept. 1906 te 's Gravenhage samengekomen ter bespreking van liet vraagstuk der ouder- doms- en invaliditeitsverzekering voor werk lieden, overwegende, dat de iuvoer van een invaliditeits- en ouderdomsverzekering alge meen wenschelijk wordt geacht overwegende, dat sedert jaren de arbeiders telkens zijn teleurgesteld in hun ve.wachting dat deze zoo dringende taak lot stand komt betreuren, dat door intrekking van het desbetreffend wetsontwerp- Kuyper een po ging tot bereiking vau dat noodige doel is tenietgedaan spreken den wensch uit, dat het tegen woordig ministerie het toegezegde ontwerp met zoodanigen spoed zal indienen, dat het nog in deze parlementaire periode kan wor den ten einde gtbracht, en dat ook de voor stellen tot verkrijging van de middelen zoo tijdig worden ingediend, dat de invoering der wet geworden regeling geen vertraging lijde. Voor de aanstaande Markten steeds voor handen alle soorten TOUWWERK, als: Leverhalsters, Levertouwen enz. Con- curreerende prijzen. Minzaam aanbevelend, S. R E M P T, Zadel- en Matrasmaker, Sprang 6. BIEDT ZICH AAN Een net R. K. DAGMEISJE, 15 jaar, ter opleiding in een winkel of Kindermeisje. Te bevragen Bureau dezer Courant. Een mooie, trouwe WERKHOND wordt te koop aangeboden. Prijs f 15. Brieven onder motto „Hond' Bureau van dit blad. Biedt -zich aan een persoon als Loop knecht of welk werk ook. Na 'ere inlichtingen bij den Uitgever van dit blad. Een R. K. Meisje te Baardwijk, beeft nog 8 dagen in de week disponibel om te werken ofwel te naaien. De beste getuigschr ften staan ten dienste. Wie zegt de Uitgever. te Waalwijk, zal voor JAN BRAAT Joostzoon te Made, op Donderdag 20 September 1996, 's middags ten 12 ure, aan de Haven te Waalwijk om coDtanl geld, publiek te Waalwijk, zal ten verzoeke van den Heer J. GERRIS te Waalwijk, ten koffiehuize van VAN AMELSVOORD tegenover de R. K. Kerk v»n den Berkdijk onder Kaatsheuvel, bij inzet op Woensdag 26 September 1906, bij toeslag op Woensdag 3 October 1906, telkens ten of na 5 uur des namid dags, publiek ONDER LOONOPZAND. KOOP Eeu Bouwterrein met Erf en Tuin, sectie H Nos. 2288, 2289, 2294, 2295 en 2150, groot te zamen 0.05.76 H.A. gelegen ter plaatse genaamd „S'raalje'. KOOP II. Een perceel Bouw- en Weiland, sectie H No. 1809, groot 0.46.00 H.A. gelegen ter plaatse alsvoor. Bij den toeslag komen knopen I en II in massa. KOOP III. Twee perceelen Heide, sectie H No«. 589 en 590, groot te zameu 0.54.20 H A. ter plaatse „Hoog" Heide." Aauvaarding in genot en lasten bij de betaling der kooppenningen. Bij gelegenheid van den toeslag zal tevens publiek VERKOCHT worden do. Afbraak zich bevindende op het bouwterrein onder Koop I en afkomstig van het afgebrande huis. 1906, ter herberge van M. VERBOORD bij de Tramhalte „Priemensteeg* te Vlijmen en bij toeslag op Dinsdag 9 October 1906, ter herberge vau G. VAN ENGELEN tegenover het station te Vlijmen, telkens des namiddags om 5 uur, ten verzoeke vnn de Erven der Weduwe ADRIAAN VAN HELVOIRT ONDER VLIJ M EN. EERSTE KOOP. Een perceel Bouwland, gelegen aan tien Provincialen Straat weg en daardoor zeer geschikt voor Bouwterrein, ter plaatse „Lage Heide', kadaster sectie H nummer 2727 groot 19 aren. TWEEDE KOOP. Een perceel Bouwland gelegen in den Mortel ter plaatse „Grooten Naakten Hoek', kadaster sectie A nummer 388, groot 16 aren 20 centiaren, Aanvaarding 15 Maart 1907 of zooveel vroeger als het land geruimd zal zijn. De Gro'id- en Polderlasten zijn voor de koopers vanaf 1 Januari 1907. Betaling der kooppenningen bis weken ua den toeslag. ONTVANGEN een mooie sorteeriug aan elk aannemelijk bod. Met beste adres voor voor ZILVER en NIKKEL, wonderschoon en vlug, die het eens heeft geprobeert blijft Alle mogelijke soorten Het beste adres voor het leggen van Mij beleefd aanbevelend, Telefoon No. 46. Prijscourant Gerookt vleesch Gerookte ham Gekookte ham Saucise de Boulogne Cervelaat worst (prima) Tongenworst Bloedworst per ons, 20 16 20 20 22 16 6 maakl daar toebe Static Da den 3 Ontbijt spek (doorregen) zeer lekker 11 Blokworst 14 Leverworst I 10 Leverworst II 8 Boterham worst I 12 Boterham worst II 10 Gekookt gerookte ossentong 40 Gekooktgerookte varkentong (zeer fijn) 30 Gerookt varkenshaas 18 per pond. Spieren gerookt vleesch 90 Rolpens 60 Knakworst per paar 20 Metworst (om te koken) 50 Varkensrib (gerookt) 65 ilamburgersrib 75 Hoofdkaas 25 Beleefd aanbevelend 20 en 25 cent per blikje. Ook steeds voorhanden tegen zeer billijken prijs. Verder verkrijgbaar alle biljart benoodigd- heden, als: laken, Queueu, ivoren- en imitatiehallen, pomraeranzec, ouwels, etc. Reparatiën geschieden spoedig, net en billijk.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 2