Het dak cLer toekomst. Zeddamsehe Cementfabriek, Wed. W. G. Vaags BLADERifl DE TOEKOMST. Limonades, Kwast en Grenadine, P. Wei, C, F, VAN «HST en ZONEN, VULKACHELS en HAARDEN, Zeei groote sorteering. Lage, vaste prijzen I.C. ir, fOORliimTiLlNB Maakt, Gez. Zijlmaos, Advertentiëa. Katholieken, De Cement-dakpannen zijn beter dan andere pannen. ZIEIDIDA_3VL. Petroleumlampen, Kamervuurwerk. BIER Vuchterstraat H 'S HERTOGENBOSCH. SMEEDWERKEN j? W. Vermeulen, TH. WEIJNEN Arts, Kruidenierswaren en Comestibles, Reclame. Koopt niet in winkels, waar zede kwets en de artikelen worden uit gestald en voorhan den zijn. MINERAALFABRIEK. G. v. d. Heijden Czn. Prijs f 1.- f 2.- en f 3.50 per flacon. Hooge Werkblokken. Potkachels, Kachels met verwarm- voeten, Petrol.- en Gaskachels. van taxatie kosten wordt eerste hypotheek verstrekt uitsluitend op Land vanaf 3*4 0o 'sjaars. Strikte ge heimhouding verzekerd. Consultatie uitsluitend voor Huidziekten. YY AALWIJK. LEVE BORIAS. Het dak van CEMENT-PANNEN is stof- en sneeuwvrij en beslist goedkooper dan van andere pannen. Gij behoeft Waalwijk niet te verlaten. Ijzerhandel. Waalwijk. Gaslyra's Ganglantarens, Wand en Sierlampjes enz. innr. im uturne ook voor Petroleum-Gloeilicht. Gloeikousjes voor Gas en Petroleum. Prima Glazen. Spuitwater op siphons. Agentschap van de „PHOENIX", bekend al? Ie klasse Bierbrouwerij. Gerste, dubbel Gerste, Lager, Oud Bruin, Pilsener enz. Orthopaedische apparaten, Kunstledematen, Breukbanden en Lijlgordels, Artikelen voor Ziekenverpleging, MAGAZIJN van Brillen, Lorgnetten, Barometers Tooneel- en Verrekijkers, Messen en Scharen, SMEDERIJ, WAALWIJK, GROOTESTRAAT, met lange schuiven voor Schoen fabrieken. Ontvangen Nieuwste Modellen rriftj Hoogstraat A 7 8, Gorincbem. Brieven onder No. 800 bureau van dit blad. ST. JANSSINGEL 104a, 's-B O S C H. dagelijks behalve 's Zondags HANDEL IN aan concurreerende prijzen. Voor een paar weken dan, bevond ik mij te Utrecbt aan het Centraal station. liep het perron op en neer, daar ik een 10 minuten moeit wachten. Uit een bagage wagen zag ik een 40 50 doozen mat «choeuwerk te voor schijn halen. Alhoewel geen belang er bij,fwandelde ik er zoo kort mogelijk bij s/der doozen droe gen do bekende merken van verschillende Kaatsheuvelsche fabrikanten. Ik las de edicetten, die er door de expeditie onderneming, dus door van G. L. te Kuats- heuvel, daarop geplakt waren. Tot mijne groote verwondering las ik op alle doozen: VAN WAALWIJK naar ene. Ik begon toen aan de merken te twijfelen, daar echter mijn trein kwam aanrollen moest ik vertrekken, zonder toen nog nadere infor matie te kunnen nemen. De eerst volgende dag na mijne thuis komst maakte ik pro forma, een boodschap aan het kantoor van van (r. L. te K. Ik informeer de naar de verzending en moest tot de treu rige ontdekking komen, dat van Kaatsheuvel geen enkel doosje of pakje of wat ook, ver trekt, of Waalwijk heelt de eer, daaraau zijn naam te vorleeuen. Wat de aankomst van goederen betrefd is het al juist het zelfde gesteldvan de 20 pakjes die er aan komen zijn er wel 15 met het opschrift van naar Wen niet zooals behoort, van W naar Waalwijk voor Kaatsheuvel. Waar is dit toch dienstig voor? Waarom is dit sinds ruim 3 jaren zoo gewordon, voor dien tijd was het van Kaatsheuvel naar Is dit soms ter verheffing vau Kaatsheuvels naam en industrie, of is dit, heereu fabrikanten, uwer zaken belang, dus uwe reclame Is het dau wonder dat meerdere meuscheu die in het mhoeuvuk-thuis zijn uw dorp niet kunnen vinden en wel eens vragen Is Kaats heuvel een uithoek van Waalwijk? Bufiü, het is zoo en niet anders, maar laten we middelen beramen, om het te verbeteren. Wij hebbon een af deeling van den Alg. N. Schoenfabrikanten bond, met haren energieken voorzitter aan het hoofd. Deze afdeeling, lijkt mij de bevoegde persoonlijkheid in deze op te treden, en hun pogingen zullen beslist slagen. Ilun de les te lezen wat in deze te doen staat me te onbescheiden voor, daar ik er van overtuigd beu, dat èn voorzitter èn meerdere leden der afdeeling, daarin meer ervaren zijn als ondergeteekende, zou het bovendien ook nutteloos zijn. De verbetering alleen dit is ons betoog. Waalwijk kent zich niet te groot om met ander man's veeren te pronken, laten wij dan ten minste, Kaatsheuvelsche fabrikanten, ons te groot kennen om ons daar voor te laten gebruiken. Nog iets had ik op mijn kerfstok, doch dit zal ik tot later sparen ik bedoel aangaande onze postverbinding, daar echter onze geachts postdirecteur zich een anderen heimat gezocht heeft, wil ik liefst wachten tot een nieuwen fuctionari8 daar is. Dank heer Redacteur, voor de plaatsruimte. F. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik U voor het onderstaande een plaatsje in Uw geëerd blad. Zooals miji e gewoonte en trouwens van alle voorname lui is, heb ik dit jaar wederom mijna zomerreize gemaakt om uit te rusten van de leveu8vermoeienisseu en om eenigen tijd buiten de Veersclie drukte, gewoel en geklets te zijn. Dit alles om hen die denken dat X minstens dood is, gerust te stellen. X leeft nog en heeft het verslag over de gehouden raadsvergadering met aandacht gele zen, vooral wat bij punt (kade Boterpolder) gewisseld is. Bij deze quaestia is weer voor de zooveelste maal gebleken dat de V aorscha raadsleden, geene uitgezonderd, danig aan den leiband loopen. Hetgeue wat de heeren Simouis en van Dongen een algemeen belang ge lieven te noemen is geen algemeen belang, doch slechts het belang van enkelen. Nu deze qoaestie in schier alle café's in details bespro- is, kan ik gerust schrijven wat door enkele landbouwers verteld wordt. Verleden jaar toen bij belanghebbenden bij de kadeverffi.oging van den Boterpolder eeue collecte werd gehou den verklaarde dhr Si. ionis, ingelande in dien polder, dat hij daarbij niet het minste belang had en dat de onkosten dus ook door belanghebbenden gedragen moesten worden, en de industrie, waarmede nu geschermd wordt, mede geau belang daarbij had, enz. enz. Van den laatstgenoemde is men dat aan een bandje loopen reeds gewoon, doch dat dhr. Simouis nu ook deze baccil te pakken heeft is ons wel een beetje onbegrijpelijk en geheel in tegenstelling met zijn persoon. Men zou veel eer meeuen dat hij is om te regeersn dan om geregeerd te worden. Enfin, aan de lezers van dit blad om den volgenden Zondag te benutten dit eens uit te pluizen. De Raamsdouksshe leden stemden bij dit puut eenparig tjgen. Zij hadden daartoe het volste recht en kunnen hun stegen» volkomen motiveeren. Geheel anders is dit met de Veer- Eche leden. Bij het aannemen van het voorstel om een bedrag van f2000.— uit te trekken als subsidie voor de te bouwen los- en laad- plants S S. kouden zij hun *voor« evenmin motiveeren als nu hun «voor» met betrekking tot den Boterpolder. FlapdTe Raamsdonk mag men echter niet al te kwaad zijn, we mogen hier nog eens f1000,verknoeien en zijn dan quitte. Over het overige in die vergadering behan delde een volgende keer. Met dank voor de plaatsing, Uw dw. dienaar X. Raam8donksveer, 19 September 1906. kermisdeuntjes de groote hoop van beider kunne was op straut en zoo bleef die gezellig heid duren tot twaalf uur; toen ging men al joelende huiswaarts. De tweedo Woensdag was de tentoonstelling weer geopend en kwam de Harmonie van Bergeik hier een bezoek bren gen. De leden van dat gezelschap speelden zeer wel en na het bijwonen der volksfeesten vertrokken zij weer. Volksfeesten en soort kermissen immers hooreu bij de Mij. van land bouw. üok dezen avond zou de harmonie van Haarsteeg spelen en speelde niet minder laog zoowat de zelfde stukken- Opgewekt door mu ziek en verhit door drank was de ontzettende massa, meestal niet van de elite, ruim woelig en wild. Ach nu stond men twaalf uur ge passeerd nog te springen en te schreeuwen en ging eindelijk de hoop uiteen naar huis, deels door de straat, deels over den dijk of andere wegen als gekken liedjes uitbulderende, zoodat cr van slapen geen sprake kou zijn. Zoo lag de tentoonstelling ten einde. Nu mag men zeggen gezellig bijeen geweest, geen wanklank werd gehoord, groot succes, alles goed afgeloopen, van harte gefeliciteerd. Het is waar, er is niet gevochten, niet gesto ken met messen, nog moord gebenrd Maar waartoe die nachtpartijen aanleiding gaven, voeral ten platte lande; Wat er gebeurt daar mede moeien sommige menschen zich niet, die dergelijke zaken op touw zetten. Daaruit blijkt, dat zij zijn ofwel hoovaardigen, die in onver schilligheid zich aan niets storen ofwel onwe tenden BORIAS. M. de R. Naar aanleiding van bovenstaand stuk van Borias voorkomende in nde Noordbrabanteru van Woensdag 19 Sept. zult U mij zeer ver plichten door 't volgende in uw veelgelezen blad te willen opnemen. Bij voorbaat mijnen dank. Borias is een dwaze vent. Hij schrijft een stukje zonder end. Hij drijft den spot met groot en klein En wil een wijze vader zijn. Ook loopt hij over van de gal Zijn schrijven raakt noch kant noch wal Hij gunt geen sterv'liug wat plezier Eu houdt ook niet van voel vertier. In alles ziet hij zonde of last, Ook als men op de zaken past Als men ziju vrouw of Kroost wat gunt, Dan heeft hij het op ons gemunt In ons dorp mag men heel wat doen, Al strookt het ook niet met fatsoen, Als men stil, gedweetjes leeft, En sommigen maar goed wat geeft. De «Landbouw» beeft het weer gedaan, Omdat hij niet is naar de maan. Doch werken doen we frank en vrij En van nature zijn we blij. We strekken niemand ook tot last, En nemen vriend en maag te gast. Ons vroolijk hart zuigt geen venijn, Doch 't wil nog niet gedwongen zijn. Wij gunnen Borias veel lol, Én daarbij een meer schrandr'en bol. Ook is de vent nog muzikaal. Doch kletst veel zonder zin of taal Bergeijk toch speelde «wonderwel» Maar «Caecilia» most naar da hel. Zy speelt te vroeg, zij speelt te laat, En blijft met altijd in de maat. Nu Borias, schrijf maar weer raak, Al is uw stijltje niet veel zaaks. Wij werken voort voor vrouw en kind En slaan uw praatje in den wind. Haarsteeg 20 Sept. 1906 VERITAS. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nier» ii Pillen geeft, dezelfde die de HeerSpeekcnbriuk gehad heeft Wij waar schuwen tegen namaak en make» koopers er oj) attent, dat op iedere doos dr- handte.-kening van Jainrs Foster voorkomt. Zij zijn te Waal wijk verkrijghaai hij d" firm i YY rd. Orie- Diiinoulin, M'»rkt. Toezending ■„'••■«<■hi.lt fr.tiiC" na ontvangst. v»*i po<iwi««i'l al I voor éé'i ot f I ttvoor z s donzen. M. de R. Dat gesuoef en geschetter 'n prachtig verloop gahad de laudbonwteutoonstelling te Haarsteeg zeldzaam üuccti, werd ik moei en meende ik eertt maar pen en inkt te laten rusten, nu ik daar in de Echo fan het Zuiden een half blad vol van zie, moet ik er ook een paar peukrassen aan nageven om aantetoonen.dat het weer is gelyk bijna altijd met die zaken. Wat zaak moest zijn is weinig of niet en wat er niet bij behoort of hoogstens als bijzaak een weinig kan geduld worden, is hoofdzaak- Een massa volk was op de been, de harmonie zou de tentoonstelling opluisteren en schrijft de Echo er heerschte eeue aangename gezelligheid ouderling, ook de elite uit Vlijmen was er tegenwoordig. Wacht eventjes daar, de elite was er maar ook een groote hoop met-elite hoor en die gezelligheid kan soms veel te ver 8aau* De harmonie speelde nog om 10 uur. Het slotnummer was een potpourri van allerlei Om u te overtuigen van iets dat gij hier onder uw bereik hebt. De openhartige ver klaring van een inwoner van Waalwijk boe zemt iedeieen belang in, het komt er niet op aau welken leeftijd bij heeft of tot welk geslacht hij behoort. De Heer B. C. Speekenbrink, de ons wel bekende coufiseur en patissier, Haveneinde te Waalwijk, zegt ons: Ik kan niet nalaten U te melden welk een prachtige uitwerking Foster's Rugpijn Nieren Pillen bij mij gehad hebben en ik kan ze niet genoeg loven. Ge- luimen tijd geleden kon ik de eerste ken- teekene» waarnemen van pijn in de lendenen en in den rug, die steeds erg*r werd, totdat mijn rug ten laatste zoo zwak en pijnlijk was, dat wanueer ik bukte, mij nauwelijks kon oprichten. De laatste zes maanden wa» de pijn zoo hevig dat ik er heelemaal ge bogen van liep. Men zeide mij dat het heupjicht was en dikwijls was ik niet in staat het geringste werk te doen en moest ik het bed houden: Alles wat ik ervoor aangewend had schonk mij niet de minste verlichting. Toen ik mij over mijn heupjicht beklaagde, raadde een van mijn kennissen mij aau het eens met Uw pillen te probee- ren. Ik ontbood eer. doosje en reeds bij het begin gevoelde ik hiervan de weldadige wer king, ik ging door met de pillen en na het gebruik van twee doozen gevoelde ik mij een ander mensch. Mijn rug was steeds sterker en zonder pijn en uit dankbaarheid voor de volkomen genezing, wil ik steeds gaarne sndere lijders op Uw voortreffelijk geneesmiddel wijzen. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaaude waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Het gevaar dat een nierziekte na zich sleepen kan; De nierziekte komt zachtjes aan en men kan haar jaren onder de leden hebben zonder dat de lijder de ware oorzaak zijner kwaal kent. Misschien heeft hij hoofd pij o, pijn in de lendenrenuwpijn, heuppijn rheumatiek, een gevoel van overspanning en buitengewoue prikkelbaarheid, vermoeidheid en neerslachtigheid, hartzwakte, waterzucht Omvangen KEN GROOTE SOKTEERING (Beslist onschadelijk.) Naar de laatst» eischen des tijds ingerichte Levering van zeer fijne Steeds voorradig alle soorten Verkrijgbaar op hrele en halve flesschen en ook per fust. Beleefd aanbevelend, Als de bladeren valltn en de temperatuur ver andert vatten duizenden menschen in ons land eene koude. Het is dan zaak op te passen Uit eene gewone, verkoudheid kunnen de ergste ziekten ontstaan. Hoe dikwijls hoort men niet zeggen de longontsteking ot tering, die hem •ten grave >lerpte kwam voort uit eene ver waarloosde verkoudheid. Past du* op, gij die. door eene. .-erkoudheid zijt aangetast, gij die fluimt., L'ij allen die lijdende zijt aan borst- en longaandoeningen. Gij allen die. uwe gezondheid liefbebt, neemt uwe toe vlucht tot de Abdijsiroop, Klooster Sancta Panlo, die aau het lichaam de noodige krachten geelt om alle gevaar van koude vatten te weerstaan. De ABDIJSIROOP, Klooster Sancta Paulo bevrijdt u van d* hoest van de benauwdheid en van het piep-n op de bjrst. Zij maakt de fluimen gemakkelijk los. De Abdijsiroop belt-,': dat de kwaal in hevigheid toeneemt en brengt zeker verlichting en genezing teweeg. Mej. J. PUREVEEN te Ouder-Amstel had gepasseerd jaar eene zware koude opgedaan, die gepaard ging met hoesten. Dit duurde etu geruiinen tijd to'dat Mej. PUREVEEN tot het gebruik van ABDIJSIROOP over ging. Na het gebruik van 2 fLcons is zij geheel hersteld. Y rtm Alp f Gij dezezelfde soort Abdijsiroop bekomt, die M'j. JU-I.' i- JJl PUREVEEN bi ui kt heeft. Deze alleen geneest eu is kenbaar aan den ROODEN band om de flescb, waarop de handteekening van den generaal-agent L I. AKKER, Rotterdam voorkomt, alle andere is namaak. De, namaak geneest nooit. VerkrijgbaarIf aalwijk bij HERMAN ZEEGERS, Firma van Gils, Geer- truidenöerg bij J. van Bavel, Kaatsheuvel bij Jacob Esch, Loonopzand bij G. Peters, Raamsdcnksveer bij Jos. van Aalst Zn.„ Sprang bij W. Geenen, Waspik bij G. Dusseldorp. Moerdijk bij J. Ai.sems, Capclle bij J. L. Cové, Raamsdonk bij P. P. van Dongen, Baardwijk bij Gez. Klerx Vrijhoeven-Capclle bij A. A. Moouen. 14) Interc. Telefoon 176. FABRIEK van Heelkundige Instrumenten, Uitgebreide keuze Machinale Slijp-, Polijst en Vernikkei-inrichting enz. bevelen zich beleefd aau tot het leveren van lichte en zware Steeds in voorraad en in bewerking Verder bevelen wij ons beleefd aan voor alle REPARATIE aan Machines voo- schoeutabrieken drijlwerken, enz. dat gij er bij komt, voor 16 gulden een splinternieuw Handnaaimachine, Hoog- arm, 8 jaar garantie, ook op 50 ct. per week, bij Hoogstraat No. 78, Rotterdam, Am sterdam, 's-Gravenhage, Dordrecht Culemborg en Tiel. Spreekuur IE1/,2 uur. Behandeling en onderzoek met X-itralei Minzaam aanbevelend.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 6