EES SET lil MEISJE. Notaris RANT Steenhouwer. Goede Pantoftelmakeis Advertentiën. Bericht van Inzet. Een bekwame Steenhouwer, j! WESSELING BUITENLAND. België. Turkije! Kreta. Chin". Reclame. BINN FNLNÏ Kleine Advertentiën. Ziekten te Someren. Ingezonden Stukken Kaatsheuvel en van Gend Loos. Geachte Redacteur. Achtend, X. WORDT GEVRAAGD; Waar zegt de Uitgever. Direct gevraagd goed op de hoogte met grafwerk. Een telegram, gisteren nit Tesselt ont vangen, meldt den dood van den Heer Jan Van Rijswijck, tot voor enkele weken bur* gemeester van Antwerpen, „onze Jan* zooals hij daar genoemd werd. Bij zijn af treden om gezondheidsredenen hebben we op zijn groote verdiensten als advocaat, volksrede naar, burgemeester en kamerlid gewezen1 Van Rijswijck was 14- Febr. 1853 te Ant werpen geboren. Begiftigd met een scherp geheugen had hij zich zooveel talen eigen gemaakt, dat hij meestal in staat was de officieren van de vreemde schepen in Ant werp's haven in hun moedertaal toe te spreken. Maar slechts een taal bezat zijn liefde: het Vlaamsch. Vandaar, dat zijn heengaan ook voor de Vlaamsche beweging van beteekenis is. De gemeenteraad van Antwerpen heeft een crediet van 8000 franks toegestaan om de kosten der begrafenis te bestrijden, die met zeer groote plechtighe'd zal plaats hebben. Het Handelsblad van Antwerpen schrijft o m. yZijn lijdensweg is een lange geweest een lijdensweg, die vijf jaren gevraagd heeft om afgelegd te worden. Van over vijf jaren heeft hij den klauw van den dood op zijne schouders gevoeld, heeft hij de krachten uit zijn lichaam en de geestvermogens uit zijn brein, langzaam druppel bij druppel, voelen wegvlieden. Zijne vijf laatste levensjaren zijn eene martellie van alle dagen, van alle uren geweest.' Te Verviers, waar zooals men weet 18,000 werklieden zijn uitgesloten, zijn twee bommen ontploft, die echter slechts geringe schade toebrachten. Eén bom was gelegd in den kelderiugaiig van de woning van den fabrikant Lomboray, bij wien een maand geleden de staking uitbrak, die tot de tegen woordige uitsluiting aanleiding gaf. De an dere bom werd gelegd voor de woning van twee fabrieksbazen. De abbé Delarué (de pastoor van Chatenay) is terug. Hij is gevonden te Brus sel in gezelschap van een onderwijzeres. Maandng h idden we het in de Frausehe bladen gelezen, dat de. justitie zeker was van zij dood en dut zij den moordenaar op liet spoor was. Reeds uaren er lijkmissen bisteld Een treurig individu deze Delarue. Hij is 32 jaar, verliet zijn parochie Chatenay 23 Juli en men dacht, dat hij vermoord zou zijn. De anti-clericale bladen echter beweerden dat hij gevlucht was. Heel Frankrijk hield zich met de zaak bezig. Honderd verslag gevers waren ter plaatse, waarzegsters en andere produkten vaa modern bijgeloof ver- scheuen, zelfs een hyena werd aangevoerd om naar het lijk van den abbó te zoeken. De Patriot veronderstelt leslijke dingen van den ex-abbe. Niet alleen, dat hij on trouw is geworden aan zijn heiligste plich ten, hij heeft cok maanden lang aan de auti-clericale pers gelegenheid gegeven allerlei fantasterijen te publiceeren omtrent deze geschiedenis. Had hij maar dadelijk de waarheid gezegd. Ouder zoovele duizenden trouwe en eerbiedwaardige priesters loopt allicht een verloren zoon door. Doch welke redenen kan hij gehad hebben om het spelletje der anti-clericale pers aan te moe digen door zijn zwijgen De Bleu beweert den man gesproken te hebben. Volgens dit blad vertelde de man kapot te zijn geweest van al het lawaai, dat men om hem gemaakt had. Hij zou zijn zinnen niet meer bij elkaar gehad hebben. En een openbaarmaking van het schandaal niet hebben aangedurfd. Volgens dit blad is de man zijn geloof niet kwijt, maar heeft hij groot berouw zwak geweest te zijn. De anti-clericale pers heeft nu natuurlijk weer een smakelijke kluit aan dit geval en zij werpt er zich met wellust op. Wat 'n nonsens. Omdat er één valt en honderd duizend staan blijven, is het leven dier honderdduizend veroordeeldTegtn de roorasche kerk zijn alle nonsensikalia geoor loofd. Het wordt Turkije nu waarlijk ernst met zijn mobilisatie. Ter verduidelijking van een telegram zij daarom hier melding gemaakt van hetgeen de correspondent van de Times schreef over de tegenwoordige betrekkingen van Turkije tot Bulgarije. Die betrekkingen, zoo heette het, zijn in een min of meer hachelijken toestand geraakt. De Turken zyn blijkbaar verontrust door de g duchte, dat Bulgarije binnen enkele dagen 100,000 mau op voet van oorlog zal heb ben, waarvan er 50,000 geconcentreerd zul len worden en in de districten tusschen Sainakob, Iktiman en Saraniiei. Men verzekert dat er een groote militai re bedrijvigheid heerscht naar den kant vau de Turksche grens. Strategische wegen wor den kunstig aangelegdoorlogsmaterieel wordt uitgedeeld en in Macedonië worden de redifs (landweer) gemobiliseerd. Het district Doemitza aan de grens was gekozen als schouwplaats voor de Bulgaar- scbe manoeuvres, maar is weder opgegeven ten einde de gevoeligheid van Turkije te outzien. Hoewel men hier vreest, dat Bul garije toebereidselen maakt met het oog op een botsing met Turkije, is het voor nie mand een geheim, dat de diplomatieke be trekking tusschen den suzerein en de vazal- «taten niets minder dan bevredigend zijn. Op Kreta neemt de opgewondenheid toe De Nationale Vergadering te Canea heeft een zeer rumoerige bijeenkomst gehouden. Venezelos sprak over de noodzakelijkheid vau een nationaal toezicht op Kreta toen Kondoeros hem in de rede viel. Er volgde een geweldig kabaal, verschilleude afgevaardigden werden handgemeen en de internationale troepen ontbonden de vergadering. De afgevaardigden hebben een verontwaar digd protest naar Londen, Parijs, Rome en Petersburg geseiud. Prins George is gisteren vertrokken. De post uit China zal voortaan wellicht de reis om den aardbol andeis doen. Blijkens een telegram uit Ottawa, heeft een dezer dagen een passagierstrein Quebec bereikt, na slechts 88 uren te voren uit Vancouver te zijn vertrokken. Die trein bracht de mail over, welke 30 Augustus uit Hongkong verzonden en over het traject Hongkong-Vancouver 18 dagen en 10 uur had gedaan. Een en ander bewijst, dat de reis van Hongkong naar Liverpool via Can ad e binnen de 30 dagen kan worden volbracht, d. w. z. in 10 dagen korter dan via het Suez-kanaal. IWMUU—ui l ISSI Wl JU—— ISUWWI—iwinn Er is niets wat iemand meer uitzijn hu meur brengt, niets wat uw geduld meer op de proef stelt dan jeuking der huid. Aam- heien maken u bijna krankzinnig, ze houden u den geheelen nacht wakker. Prik kelenden huiduitslag is even slecht en even moeilijk te genezen. Dergelijke kwalen worden met den dag erger. Dank zij ver klaringen gelijk de volgende, beginnen de menschen in te zien dat zij een geneesmiddel onder hun bereik hebben tegen deze ziekten. Mejuffrouw M. Smets wonende te Someren in Noord-Brabant, meldt ons Niettegen staande. al het mogelijke door mij er tegen aangewend is, had ik gedurende zes jaren geleden aan uitwendige droge aambeien. Bij het zitten hinderden zij mij en evenpens bij het loopeo en ik had veel last van de onuitstaanbare jeukingen. Ik wist niet, wat ik moest beginnen en dacht dat ik hier immer mee zou sukkelen, want alle voorge schreven zalven wa:en zonder resultaat ge bleven. Men vestigde toen mijn aandacht op de geuezingen door Uw Foster's Zalf verkregeu en ik ontbood dadelijk een doosje toen ik deze zalf drie dageD had toegepast, bekwam ik eene groote beterschap en een week later was ik geheel van deze onaan gename en lastige kwaal ontheven. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die Mej. M. SMETS gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en make»» koopers er op attent, dat op iedere doos dehandteckening van James Foster voor komt. Zij zijn te Waalwijk verkrijgbaar bij de firma Wed. Orie-Dumoulin, Markt. Toe zending geschiedt franco n» ontvangst van postwissel k f 1,75 voor één of f 10.voor zes doozen. Rijks Inkomstenbelasting. Instelling van radsn vau beroep voor de directe belastingen Tot dit doel zijn twee wetsontwerpen bij de Tweede Kamer ingediend. Het eerste is vergezeld van een breed roe rige toelichting, waarin de minister beeijfert, dut van het eerstvolgend vijfjarig tijdvak zou te berekenen zijn op een stijging van de gewone uitgaven met f 24.530.000. terwijl de stijging der gewone middelen en nkomsten, ongerekend grondbelasting en suikeraccijus, zonder belastingverhooging zou bedragen f 14.320.000, makende een verschil van ruim f 10 millioen. De minister beeft gemeend de voorkeur te moeten geven aan een stelsel, waarbij de splitsing behouden blijft voor de berekening van het inkomen, maar de losgelaten voor die der belastiug, in dier voege, dat de uit komsten der tweeledige berekening worden ineengesmolten en aldus één aanslag ontstaat. Daardoor komt men tot een meer doel matige regeling der progressie en tevens maakt de gedane keus het mogelijk, om zon der de geheimhouding der aanslagen op te heffen, aan de gemeentebesturen toe te staau de plaatselijke direc'e belasting van de^inge- zetenen der gemeente te heffen naar de iu- komens volgens dc rijksbelasting. (Een daar toe strekkende wijziging der Gemeentewet is in bewerking.) Van een en ander wordt een meerdere opbrengst verwacht van f 2.500.000. De voorgenomen wijziging der succrsie- wet zal een jaarlijksche bate kunnen brengen van f 1.5000.000 (in de bedoeling ligt o. a. voor te stellen voor de verkrijgingen in de rechte liju een matige progressie). De opbrengst der zegelrechten zal bij het tot stand komen van het desbetreffend ont werp f 1,000.000. meer opleveren. Uit de wijziging van de registratiewetge ving wordt een meerdere bate van f200 000 verwacht. Eenige (verbruiksartikelen, welke niet zijn levensbenoodigheden, kunnen voor belasting of zwaardere belasting in aanmerking komen. Op de mousseerende wijnen zal o. a. ge legd worden een extra-heffing van f 0.50 per flesch. De opbrengst van deze belasting is te ramen op f300.000. De opbrengst van een debietrecht op la- bak ten bedrage 10% ZHh eigens raming, f 2.000.000 beloopen. Pro memorie (nog niet ten volle één ton gouds wordt hiervan verwacht) wordt ver meld een belasting op speelkaarten ongeveer als in Duitscbland. Zonder het stelsel van vrijhandel prijs te geven, wordt van de technische heizieuing der tariefwet f 500.000 'sjaars verwacht. Recapituleerende komt de minister samen tot f8.000.000. Het ontbrekende, ruim 2 millioen, zou mo gen worden verwacht van het -- buiten re kening gelaten accres in de eerstvolgende 4 a 5 jaren van de opbrengst van den ac cijns op den suiker. liet Hof. Uit Dresden wordt geseind Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik ziju hier hedenochtend om 9 u. 12 m. per extra-trein aangekomen. Wegens het incog nito had er geen officiëele ontvangst plaats. Aan het station waren de commissaris van politie en leden van de Nederlandsche kolonie alhier. Ook was daar aanwezig jhr. van Hoogstraten. De Koningin in grijs-groen reiscostuum en met een lila hoed met witte veer op, zag er frisch uit en werd door bet publiek har telijk begroet. Zij reizen incognito onder den naam graaf en gravin van Buren. Bij koud, triest weer weid in een open hofrijtuig naar het landgoed Al b rechts berg gereden H. K. H. de Prinses van Wied, geb. Prinses Pauline van Wurtcmberg, zal wel dra op Soestdijk aankomen, ten einde eenigen tijd bij 11 M. de Koningin-Moeder te logeeren De hertogin van Albany, de moeder van de thans op Sotstdijk verblijf houdende prinses Von Teek, wordt meds aldaar ver wacht. De Zeven Provinciën. Gistermiddag is te Amsterdam een ver gadering gehouden van belangstellenden in de verwezenlijking van lui denkbeeld, om ter gelegenheid der vieriug van De Ruyters geboortedag een schip te bouwen overeen komende met het admiraalschip „De Zeven Provinciën." Er heeft zich eene commissie gevormd met opdracht de uitvoering vau het plan nader te bestudeeren. Hierin hebben zich bereid verklaard zitting te nemen de heerau N. McLeod. gep-ns. vice-admiraal, jhr. W. Six, Jan F. Meursiug en W. A. Huygens (N. v. d. D.) Een nieuw krankzinnigengesticht. Op de Staatsbegiooting is een som uitge trokken voor den bouw van een nieuw kra k- zinnigengesticht, waarvan de totaalkosten worden geraamd op f 1.941.450. Medemblik wordt te klein en voldoet niet meer aan moderne eischen. Zelfs door ver bouwing ware er geen gesticht geheel up-to date van te maken. Het nieuwe gesticht zal ergens in het midden dra lands komen te staan. Er wordt op deze begrooting f 125.000 voor aangevraagd, u.l. f 100.000 voorgrond en f 25,000 als eerste termijn van bouwkos ten. Ball. Blijkens een bij het ministerie van Kolo- niëu ontvangen telegram uit Nrdcrlandsch Indië, hetwelk zich aansluit bij het bericht waarvan de medederling werd gedaan iu de „Ned. Staatscourant" van 22 dezer No. 221, zijn de Bandoeugsche poeri's veroverd en beide vorsten met poeuggawa's, vrouwen en kinderen ten getale van ongeveer 400 bij een poepoetau gesneuveld. Onzerzijds zijn bij de gevechten gesneu veld 4 Ëuropeesche mindere militairen en gewond 1 officier en 9 Ëuropeesche militairen beneden dien rang. De correspondent der yN. R. Ct.' te Ba tavia seiude Zaterdag Den 19den deser is de poeri Kesimau bezet, waar buitgemaakt werden 10 kanonnen 68 geweren, veel munitie en wapens. Den 20steu had de opmarach naar Denpasar plaats, dat binnengedrongen werd onder eeuig vuur van den vijand. De vorst met poenggawa's en volgelingen te zamen 400 zijn gesneuveld, verscheidden werden gekrist gevonden. Alle groote gebouwen waren vóór de aan komst in brand gestoken. De troepen kampeeren in de poeri te Denpasar. Aan onze zijde 4 gesneuveld 18 gewond, gewond geen officieren. De beschieting dcor de marine had uitste kend doel getroffen. De twee vorsten van Badoeng zijn Goesti Ngoerah Pametjoetan, die krankzinnig is en Goesti Gdé Ngoerah Denpasar. De in hel t-legraui bedoelde Bidoetigsche poeri's zullen zijn die van Denpasar en van Pametjoetan. Het N. v. d. I) maakt bij het regeerings- telegram de volgende kautteekeniugen De voldoening dat de sterke poeri van Den Pasar zoo spoedig reeds na het eerste treffen werd veroverd, word bijua geheel weggenomen bij de smartelijke gedachte, dat daarbij zooveel mer.scbenlevens verloren gingen, bij geringe verliezen aan onze zijde. Men moei aannemen, dat zulks onvermij delijk i9 geweest en dit te meer wanneer men zich herinnert wat een „poepoetan* eigenlijk is. Volgens een oud-Balisch gebruik, dat van Hindoescheti oorsprong wordt geacht, geeft de vorst des lands zich niet over wanneer verdere teg nstand onmogelijk is, maar de dood verkiezend boven de schande van onderwerping of gevangenschap, gaat bij met zijn hoofden en vazallen en al ziju familieleden den vijaud tegemoet oin in den laatsten strijd te sterven. De ou Ie radja op Lombok heeft zich in 1895 vrijwillig onderworpen en is te Batavia in ballingschap gestorven, een zijner zonen echter, een gebrekkig man nog wel, is met al zijn volgelingeu bij eeu dergelijk poepoetau omgekomen. Men herinnert zich hoe de kampong door ouze troepen was omsingeld en onder vuur genomen, toen uit een pooit je een stoet naar buiten kwam. De Balische prins, op een draagstoel gezeten, was om ringd door zijn poengawa's en vele vrouwen en kinderen, allen in rijke gewaden gekleed, met prachtige, van goud en edelsleeuen fonkelende krissen en lausen in de band. Onder luid geschreeuw stormden zij op den troep in, de geweren knetterden en in weinige oogenblikken waren allen bezweken. Niet uitsluitend echter door dc geweerkogels der onzen, want velen bleken zichzelf te hebben gekrist. Een dergelijke wanhoopsdaad, maar op veel grooter scha»], is nu bij den poeri van Badoeng herhaald. De vorst is doof gebleven voor alle bemiddeling, tot het laatst heeft hij elk vergelijk algewezen en toen llij de overtuiging kreeg dat geen verdere tegen stand kou baten, heeft hij besloten tot den poepoetau, den zelfmoord in massa, waarbij al de rijnen zich ten doode wijdeu. Het is zeer te hopen, dat het verzet, na deze tiagische, maar toch eerbiedwekkende dood voor goed zal zijn geweken. Een her haling in Tabanan zou nog meer te betreu ren zijn. De correspondent te Batavia van het Hbld. seinde Ook Pamatjoetan is veroverd Men'vond 200 lijken, waaronder de vorst, met poen gawa's, vrouwen en kiuderen. Een tweede telegram van dezen corres pondent luidde De Radja van Badoeng, op een draagstoel gezeten, met de poengawa's en de vrouwen werden bestormd. Alleu ziju neergeschoten, Sadja Pametjoetan eveneens. De vrouwen kristen zich op de lijkenstapels. Dc bevol king van de hoofdplaats bood de onderwer ping aan. De verdediging van Den Pasar is zwak. De vorst van Badoeng, de poenggawa's vrouwen en kinderen, ongeveer ten getale van 20U, zijn gesneuveld. Verscheidene hebben zich gekrist. Wij hadden 4 ge sneuvelden, 16 minderen gewond. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Naar aanleiding van het ingezonden stuk door den Heer F. in Uw nummer vau Zondag 1.1. verzoek ik U beleefd opname voor het onderstaande. De opmerking van den Heer F om de firma vau Gend Loos door het bestempelen der be8temmiugsetiketten met «Kaatsheuvel" op die manier voor de Kaatsheuvelsche Schoen fabrikanten reclame te laten maken, vind ik al eeu zeer eigenaardige Ik mag toch met zekerheid aannemen, dat H.H. winkeliers oi handelaren in schoenen, in Holland woonachtig, wel weten met wie en waar zij zaken drijven, en als vaklui toch wel zooveel van de Schoenindustrie zullen weten en kennen, dat die industrie zoowel te Kaats heuvel als te Waalwijk uitgeoefend wordt. Daarenboven is de door die plaketiketten te maken reclame zoo klein mogelijk, daar de zendingen toch steeds uitsluitend in handen komen van Stationsbeambten of het personeel der firma v. Gend Loos, en meent U nu, waarde Heer F., dat dit personeel steeds bij elke zending, welke het iu handen krijgt, denktKijk, daar zitten schoenen in uit Kaatsheuvel Neen, zoover gaan hun gedachten niet en welk doel zou het hebbeu om die lui te laten zien, dat een zending van Kaatsheuvel komt, terwijl de geleidebrief, welke dergelijke zen dingen vergezelt, als officieele of zendiugsplaats Waalwijk aanduidt? Het komt mij voor, dat de Heer F. al zeer weinig met het innerlijke vau het expeditiewezeu der firma van Gend Loos op de hoogte is. Zooals ik reeds opmerkte is elke zending vergezeld van een geleidebrief, die aangeeft zijn volgnummer, datum, plaats van herkomst, bestemming, afzender, geadresseerde, aantal colli, merken, gewicht, met vermelding der betaalde of te ontvangen vracht, onkosten enz. Zulke geleidebrieveu worden afgegeven door de «factorij Waalwijk" en door Kaatsheuvel, dat geen factorij is, niet. Gesteld nu eens, dat er een zending aankomt waarvan het etiket als plaats van herkomst aangeeft «Kaatsheuvel" en de geleidebrief die de zending vergezelt, aangeeft «Waalwijk", dan klopt dit toch niet. Neem verder aan, hetgeen kan gebeuren, dat een dergelijke geleidebrief zoek makt, en de zending waarbij hij behoorde, aankomt, dan ziet de betrokken stationchef als plaats van afzending op de zending: «Kaatsheuvel" staau. Nu weet hij, dat Kaatsheuvel een sta tion is, doch niet dat hier geen factorij der firma v. Gend dc Loos gevestigd is en zal hij dus naar station Kaatsheuvel (Kaatsheuvel Capelle) om inschrijving seinen. Daar is van de zending natuurlijk niets bekend. U zult mij toch moeten toegeven, dat hier door greote vertraging iu de aflevering, en ook allicht verwarring, kan ontstaan Indien de doos als herkomst Waalwijk aangeeft, is dit geen bezwaar en wordt natuurlijk daarheen geseind, waar direct uit de registers der factorij blijkt van waar of van wien de zendiug af komstig is. De Heer F. kent blijkbaar he verschil Diet tusschen een factorij, zooal8 Waalwijk is. en een aanbrengkantoor zooals Kaatsheuvel. Om consequent te zijn, zouden dan de andere aaubrengkaatoreu zooals, Be. soijen, Baardwijk, Drunen, Sprang en Loon- op-Zand. alle ressorteereude onder Waalwijk, met evenveel recht «en eigen afstempeling kunnen vorderen en wat een moeiten en ver tragingen zou zulks, wanneer dit werd toe- geBtaan, niet kunnen veroorzaken? Of Waal. wijk nu op die eer van afzendingskantoor wel zoo groot zal gaan, betwijfel ik ten zeerste, Ik durf zelfs met zekerheid te beweren, dat het geheele personeel der firma van Gend Loos te Waalwijk, en velen met hen, gaarne de eer van afzending aan Kaatsheuvel zouden laten, indien zij van die lange en zware avond en nachtdiensten bevrijd werden en, mag ik m'n meening vrij uit zeggen, dan is het aan de H.H. fabrikanten van Kaatsheuvel, die er veel, zeer veel toe kunnen bijdragen, om in die lange nacht- en avonddiensten, waarin zooveel van het personeel gevorderd wordt, verbetering te brengen. Het is niets dan een oude sleur en gewoonte om eiken nacht zoo laat met verzendingen aan te komen. Waar op andere plaatsen wel vroeg verzonden wordt, zie ik niet in, waar om dit iu Kaatsheuvel ook niet zou kunnen plaats hebben. Het is slechts door de inschik- keiijkheid der firma van Gecd Loos en het hulpvaardige personeel, dat die late verzen dingen kunnen geschieden. Ook Uwe opmerking omtrent goederen van aankomst, is ongegrond. De voorschriften zeggen, dat goederen, bestemd voor Kaats heuvel, van eeu etiket «voer Kaatsheuvel", (met de vermelding er bij van «naar Waalwijk") mo ten voorzien zijn en nu mogen we toch wel aannemen, dat hieraan door de betrokken factorijen zoo stipt mogelijk de baud wordt gehouden. Het kan wel eens gebeuren, dat een enkel collo slechts voorzien is van het etiket «voor Waalwijk", doch hierdoor ontstaat niet de minste vertraging, en ik zie niet in, dat hierdoor minder reclame voor de Kaatsheu velsche Schoenfabrikanten zou gemaakt worden. Uw voorbeeld dat vau 20 zendingen slechts 5 voorzien zouden zijn met het opschrift «voor Kaatsheuvel" moet stellig overdreven zijn, en ik meen vrij te kunnen zeggen, dat 6/8 A 7/8 der goederen, bestemd voor Kaatsheuvel, steeds van het bedoelde etiket zijn voorzien. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte, verblijf ik Hoogachtend, H. 24 September 1906. J. S. Mijnheer de Redakteur A. s. Vrijdag zal de stemming plaats hebben in de vacature van voorzitter van den buiteupolder van Waslwijk. Naar ik verneem komt de burgemeester van Waalwijk, Ridder de van der Schueren als zoodanig irnstig in aanmerking en zou hij deze benoeming zich wel laten welge vallen. Doel van mijn schrijven is als mijne mee- niug uit te spreken, dat deze keuze eene goede zou blijken tc zijn, zoowel iu 't be lang van polder als gemeeDte. Dank voor de ruimte. I. .LIJMIJ». 1 Voor de aanstaande Mtrkten steeds voor handen alle soorten TOUWWERK, als: Leverhalsters, Levertouwen enz. Con- curreerende prijzen, Minzaiin aanbevelend, S. R E M F T, Zadel- en Matrasmaker, Sprang 6. Biedt zich aan een persoon als Loop knecht of welk werk ook. Na ere inlichtingen bij den Uitgever Tan dit blad. kunnen werk bekomen bij A. KERST, Capelle. te Waalwijk, maakt bekend dat het perceel Bouwland al daar aan de le Zeine, groot 1.03.60 H A., toebehoorende aan GEBR. PEIJNEN- BLJRG, is ingezet en verhoogd tot f 2200 Toeslag Donderdag 27 September 1906, 's avonds 7 uur ten koffiehuize van A. VAN DEN BROEK, tegenover het Station te Waalwijk. Dagelijks kan ten kantore van genoem den Notaris verhoogd worden. Brieven letter Z. bureau Gratis Adv.blad Enschede. voorheen CREMER Co., Bolsward. Zilveren Med. Amsterdam 1883. IJZERAARDEN BUIZEN RR AINEERBUIZEN. MKTSELSTEENEN.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 2