TRIMBOS, Waalwijk, Baaidwijk en Besoijen. H. J. Zijlmans, Gemengd Nieuws, Belangrijke Mededeeling „Bs Echo vaa bat Zuiden"- Advertentiën. B. Uchrijner en Zonen, Leveit puike BROODSOORTEN, Tarwebrood. Ni Biljartfabrikant, Aatsoa Xislsa, Waalwijk. Attentie s.v.p. Minerale Wateren en Limonades Marine en Leger. Handelsberichten. B. Schrijner en Zonen. Adresboek Prijs f 0.60. Hoewel onze advertentie-rubriek wel bij voortduring aangroeit, wordt er toch nog niet genoeg gebruik van onze advertentie kolommen gemaakt voor meer gewone dingen, om b.v. dienstbode en knecht aan te bieden of te vragen, de een heeft een paard, een hond, een koe, een kat, een kar, een wagen, een, ja wat ook te koop, of wenscht dergelijke zaken te koopen, welnu, dan moet daarvoor eene advertentie in ons blad worden geplaatst. Men moet er zich wel reken schap van geven, dat ons abon nementental steeds aangroeit, dat ons blad in WaalwijkBaardwijk DrunenBesoijenKaatsheuvel, Sprang Capelle Vrijhoeven— Cappel, enz. enz. algemeen, schier in elk gezin wordt gelezen en ook nog ver buiten onzen kring in de Langstraat en daarbuiten. Eene ad vertentie moet dus succes hebben. Maar werpt men ons tegen, heb ik zooiets, soms een kleinigheid te vragen of aan te bieden, dan is uwe advertentie-rubriek daar voor wat duur, nl. 60 cent op z'n minst. Nu dat erkennen we en we willen daarnaar handelen. Welnu men kan in ons blad eene adverler.tie als bovenbe doeld plaitsen, op z'n hoogste 6 regels (en hieraan houden we ons stipt) voor 25 CENTS een maal en 50 CENTS driemaal. Maar daaraan verbinden we twee condities, dat ze nl. vooruit moeten betaald worden en dat ze Dinsdags en Vrijdags in ons bezit zijn. Wenscht men de advertentiën gewoon gezet, dan vervalt men in de gewone regel prijs, daarom moet men er duidelijk bijzetten. kleine advertentie" anders wordt ze gewoon geplaatst. Wij vertrouwen dat eenieder in z'n eigen belang er een veel vuldig gebruik van maken zal, 't succes is verzekerd, vooral bij algemeen g. bruik van deze rubriek. Hoogachtend, De Administratie van Eenige bloom bi ood bakkerij van de Langstraat BaardwijkWaalwijk. 's-BQSCE, Levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem, met de nieuwste banden «EXCELSIOR», die door het afgeven van haar zuiver effect uitmunten boven alle andere. GEBRUIKTE BILJARTEN Onderstaande Firma maakt be kend dat bij hen te verkrijgen zijn DE ECHTE Heeren Hotel liers en Caféhou- houders beleefd aanbeiend heb ik de eer te zijn, WASPIK. dat de bijen te veel op zwermen hebben gewerkt. De opbrengst aan honig en was der zoogenaamde zetters bedraagt 32 ct. per K.G. ongezuiverd. Prov. Crt. Zelden nog had de Maandag te Gorinchem gehouden eerste najaarspaar denmarkt zoo'n grooten aanvoer en be zoek als ditmaal. Er stonden niet minder dan 1101 stuks aan de lijn, grootendeels uit weelde- en jonge paarden bestaande vooral de laatste waren in ruime keuze aanwezig. Naar verhouding werden er feitelijk niet veel zaken gedaan, wijl men gebruik makend van de vele vraag, die er in goede paarden tegenwoordig heerscht, wil profiteeren en tegen nog steeds hoo- ger prijzen wil verkoopen, hetwelk niet altijd vlotten wilde. Beste anderhalf-jarige werden in één woord duur verkocht. Men besteedde voor: Luxe paarden f 500 a f 700, werkpaarden f 200 a f 400, anderhalfjarig f 220 a f 330, veulens f 120 a f 100 hitten f80 a t 200. Landbouwtentoonstelling te Tilburg. Zondagmiddag werd de tentoonstelling te Tilburg door minister Veegens ge opend in tegenwoordigheid van den commissaris der Koningin en velschil lende autoriteiten. Nadat de Voorzitter de Excellence's 't welkom had toegeroepen, nam de mi nister het woord en wees op den grooten vooruitgang van den landbouw in de laatste 20 jaren, en verder op het nut van tentoonstellingen om den blik te verruimen en zijn werk met dat van een ander te vergelijken. Ook veeteelt en zuivel-productie is toegenomen. Hij spoor de verder aan tot deelneming aan de Internationale Landbouwtentoonstelling 't volgend jaar in den Haag te houden. Daarna werd de tentoonstelling bezich tigd. Eene vrij-aardige ingang geeft toegang tot het terrein, waarvan de aan leg o. i. niet zeer smaakvol was. De exposities, zoowel van vruchten, land bouwgewassen, machines, tuigen, vee voeder-artikelen, als meststoffen waren talrijk en goed te noemen, en er was veel volk. Des namiddags gaf de harmonie Sophia's- vereeniging een concert, en 't bloemen corso mocht zich niet in veel deelname verheugen, Het zal van ons niet gevergd worden dat wij al de inzendingen met namen gaan noemen of bespreken, alleen willen we de prijswinners uit onze omgeving even note«ren KONIJNEN. Rammen en Voedsters. 2 e prijs Mart. Elshout, 2e prijs M. Voedsters. Nieuwkuik. Vlaamsche Reuzen. Elshout, Nieuwkuik Ween er Reuzen. Blauw. Rammen. Ie prijs W. G. Uythoven, 's-Grevelduin- Capelle. Voedsters. Ie prijs W. G. Uythoven 's Grevelduin-Capelle. Voedsters met jongen. Vlaamsche Reus. Haaskleur. Ie prijs Jac. Pessert3e prijs Mart Elshout Nieuwkuik. Afdeeling D. Houtteelt, Landbouw producten, Landbouivgereedsc/tappen en Machines. Ter opluistering. E- V. Land- bouwovens Wed. W. G. Vaags, Waalwijk; id. id- f29 idem.; id. id. f39 idem. Afdeeling E. Planten, Bloemen, Vruchten en Groenten. Verzameling peren op naam. 2e prijs Chr. H. J. Sprengers, te Oud- Heusden. Verzameling appelen op naam. Ie prijs Chr. H. J. Sprengers te Oud- Heusden. Zondag werden 4000 entrée-kaartjes uitgegeven. Maandag werd een concours in hoef beslag gegeven en een melkerij-concours, waaraan de deelname vrij groot was en ook belangstelling in deze twee voor name zaken werd wel getoond, wat ook van het concours voor trekhonden kan worden gezegd. Gisteren was 't de dag der vee-ten toonstelling. Een dertigtal paarden kwa men in den ring, waarvan een twintig hengsten. De paarden waren goed te noemen, het rundvee was minder, vooral voor degenen die den laatsten tijd het prachtvee op onze markten en vooral bij de premie-markt heeft gezien. Vooral die onreine beesten aan de lijn, 't is onaangenaam te zien. 's Lands wijs, 's lands eer zal men zeggen doch de wijs deugt hier niet, en ook de eer is van twijfelachtigen aard, vooral met 't oog op de hygiène. Wolvee en varkens goed, maar weinig inzendingen. Het bezoek was natuurlijk groot bij de vee-tentoonstelling. Prijzen werden o. m. behaald Afdeeling A. Paarden. Klasse 1. Hengsten van warmbloedras geboren in 1903 of vroeger. Diamant" van de Vereeniging tot betering van het paardenras in de Lang straat en de omstreken, gevestigd te Raamsdonk. Klasse 3. Hengsten onverschillig welk ras, geboren in 1904. Cicero" van de heeren Gebrs. Oerle- mans-Van der Schans te Drongelen. Klasse 4. Hengsten onverschillig welk ras, geboren in 1905. Prins" van den heer G. J. W. Bran derhorst te Eethen. Klasse 7. Merriën geboren in 1904. »Marie" van den heer G. J. W. Bran derhorst te Eethen. Klasse 8. Merriën met haar veulen Aletta" van den heer H. Freericks te Waspik. Klasse 9. Veulens geboren in 1905, ruin of merrie. >Vo3" van den heer G W. J. Branderhorst te Eethen. Klasse 14. Merriën volbloed, afstam melingen van stamboekpaarden, geboren in 1904. Marie" van den heer G. J. W. Bran derhorst te Eethen. Klasse 15. Hengsten en merriën, vol bloed, afstammelingen van stamboek- paarden. geboren in 1905. Prins" van den heer G. J. W. Bran derhorst te Eethen. Afeeeling B. Rundvee. Klasse 1. Stieren met twee of meer breede tanden. >Jan", van den heer Dirk Vos te Dron gelen. Klasse 16. Stieren. Stamboekstier >Jan" van den heer Dirk Vos te Drongelen. Varkens. Klasse 22. Beeren (Yorkshire). Beer van de heeren Gebrs. Oerlemans te Drongelen. Daarna werd een druk bezochte hoofd- bestuursvergadering der Noordbr. Mij. van Landbouw gehouden, nadat het bestuur op 't stadhuis officieel was ont vangen. In deze vergadering werden vele zaken in 't belang van landbouw behandeld en besproken. Het bezoek was wederom druk te noemen. Vandaag de laatste dag, is 't concours hyppique, waarvoor de inschrijvingen zeer talrijk zijn, en dat bij 't prachtige weder wel een massa volk zal trekken. Moord. Een kort maar hevig drama heeft zich gisteravond te Amsterdam afgespeeld. Een drie-en-veertig-jarige scheeps bouwer leefde sinds geruimen tijd ge scheiden van zijn 46-jarige echtgenoote met wie hij geen gelukkig leven had. Hij woonde op Kattenburg in de buurt IJ. Door den man was meermalen gepoogd de geschillen bij te leggen en weer sa men te gaan wonen. Echter tevergeefs. Dit schijnt den man aanleiding tot wraak te hebben gegeven en die wraak heeft hij op een bloedige wijze genomen. Met een vlijmscherp mes gewapend, is hij tegen 9 uur de deur uitgegaan, heeft zich naar de buurt IJ begeven, om daar zijn vrouw op te sporen. Ruim half elf ontmoette hij zijn vrouw in de Gerard Doustraat, ter hoogte van perceel 22. Zonder bedenken viel hij op de vrouw aan en bracht haar verscheidene mes steken toe. Krankzinnig van angst en pijn slaakte de vrouw hartverscheurende kreten, die in een oogenblik die straat vol publiek bijeen brachten. De moordenaar werd door de burgers gegrepen, ontwapend en zonder eenig verzet naar het politiebureau in de Fer dinand Bolstraat gebracht. Inmiddels hield toegeschoten politie zich met de vrouw bezig, die op straat in haar bloed lag te baden. De groote slagader in den linkerarm was doorge sneden, zoodat het bloed er uitstroom de, terwijl het slachtoffer ook nog uit andere wonden bloedde. Zóó snel mo gelijk - nadat een politieagent vlug een eerste verband had aangelegd werd ze per brancard naar het Binnengasthuis vervoerd, maar reeds te 11 uur, kort na haar aankomst, was de vrouw over leden. Door den commissaris der 5e sectie den heer A. Kummer, werd nog voor middernacht een verhoor aan den man afgenomen, waarbij hij volledig zijn mis drijf bekende. Heden wordt hij naar het Huis van Bewaring overgebracht Vrceselijke ramp 200 dooden. LAHORE 25 Sept. Een boot, die Hindoes, meest vrouwen vervoerde, is in de Indus tweehonderd en kinderen omgeslagen. De boot zonk met al die aan boord waren, Een, die graag gevangen zit. Men meldt uit Amsterdam Voor de rechtbank alhier stond terecht een groot recidivist, iemand, die zich zijne veroordeelingen niet alle meer weet te herinneren, .omdat ze legio zijn. Nu had hij fweer een fiets gestolen. Een tijd lang had hij zich goedgehou- den hij was getrouwd met een vrouw met wie hij vroeger had geleefd, en die twee kinderen uit deze verbintenis had. Het nobel denkbeeld, die kinderen te wettigen, was de aanleiding tot het huwelijk geweest- Als pater familias had hij echter geen gelukeen zijner kinde ren werd ziek, hijzelf werd ziek, het gast- huis nam hen op, en na hun beterschap was armoede de geesel van het huisge zin. Hij raakte aan lager wal, zijn van oudsher te lange vingers kwamen in aan raking met een fiets, en de maatschappij bande hem toen weer voor een tijd uit haar midden. Vijf jaar gevangenisstraf werd tegen hem gevorderd. Beklaagde hield zelf een lange rede tot zijn rechters. Hij mat de weder waardigheden zijns levens breed uit, en kwam tot de conclusie, dat hij het goede deel had uitgekozen. De gevangenis, zoo concludeerde hij, was voor den mensch beter dan de vrijheid, en hij argu menteerde dezen paradox aldus: »Als je in de gevangenis goed doet, dan wordt je ervoor beloond, doch ben je in de maatschappij oppassend, dan kijkt nie mand naar je om." Op bovenstaanden grond verklaarde deze filosoof zich met het requisitoir wel te kunnen vereenigen. Malversatieën te Rotterdam. Sinds 20 jaar, dat is uitgemaakt, pleeg de notaris B. zijn malversaties. Hij be gon daarmee om een borgtocht van f20,000, door hem voor een vriend ge steld, en niet nagekomen te voldoen. En hij is er sinds mee voortgegaan, vervalsching op vervalsching plegende, in zijn dubbele kwaliteit als notaris en bank-directeur. De malversaties zijn uitgekomen, toen door het Bankpersoneel een afwijking werd gevonden in den naam en de voor letters van een hypotheeknemer. Wegens afwezigheid van directeur B. besloot de mede-directeur zich te wenden tot den persoon in kwestie en deze bleek er geheel onkundig van, dat hij een hy potheek bij de Z.-H. H. B. zou hebben genomen. Er ontstond argwaan en men kreeg den draad der vervalschingen in handen, met het bekende gevolg. De heer B. had zich in drieërlei hand schrift volkomen geoefend, zoo kon hij de verschillende handteekeningen van zoogenaamde cliënten volkomen naboot sen met die van den notaris Van E. te 's-Gravenhage. Ook beschikte hij over de noodige valsche stempels. Wie hem die verschaften, zal bij de instructie blijken. Gisterenmiddag omstreeks half vier is de notaris P. Sanders uit de vierde ver dieping van pand 138 in de Wijnstraat te Rotterdam, waar zijn kantoor en het kantoor van de Zuid-Hollandsche Hypo theekbank gevestigd zijn, op de straat gevallen. Levensgevaarlijk gewond is hij opgenomen en binnengedragen in het café op den hoek Van de Wijnstraat en Posthoornsteeg. Vandaar is hij per brancard naar het Ziekenhuis vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Van het aanvankelijk voornemen om den stervenden notaris P. Sanders naar het ziekenhuis te brengen is op last van dr, Mees Jr. afgeweken en de politie heeft hem daarop naar zijn woning aan den Nieuwen Binnenweg no. 308 gebracht Daar is hij kort na aankomst, omstreeks half vijf, overleden aan inwendige ver bloeding, gelijk dr. I. J. Hage, die den dood constateerde, verklaarde. De over ledene was 60 jaar. Door den subst.-officier van justitie mr. J. Z. Mazal en den rechter-commis saris mr. R. B. Ledeboer is hedennamid- dag ten kantore van notaris Sanders een onderzoek ingesteld. Piet Hein." op het telegram in ons Dc In aanvulling nummer van 1.1. Zaterdag dient nog gemeld, dat het nog gelukt is het lek der Piet Jlein te stoppen en 't naar hel droogdok te slepen. \lleen eene machinekamer heelt veel van 't water geleden. De „Jacob van Ileenskerk." Bij het reeds vermelde te water laten van het p.mtseischip Jacob van Heemskerk werd Zaterdagmiddag door Z. K. H. Prins Hendrik op de toespraak van den minister van Marine het volgende geantwoord Excellentie. Gaarne zal ik gevolg geveu aan uwe uit- noodigipg, om dezen firren bodem te water te laten. De naam, welken de Koningin aan dit ■chip gegeven heeft, moge ertoe bijdragen de herinnering leveudig te houden aan de groote heldengestalten, die onze vloot in de roemrijkste tijdperken onzer geschiedenis sierden, en het voorbeeld, door Jacob van Heemskerk gegeven ten allen tijde navolging vinden bij de zeemacht, en mogen zij, die, als straks dit pantserschip voltooid zal zijn, de eer zullen hebben daarop te dienen, de zelfde zeemansctup en even taaie volharding tentoonspreiden, en hun moed die van den wakkeien en edelen zeeheld evenaren. Jacob van Heemskerk, mijn beste wensclien vergezellen u op uweu wegvoer onze driekleur op alle zeeën tot roem vau Ko ningin en Vaderland De Prin» hakte daarop uiet het bijltje den draad of het louw door, waacaau de klink of laatste beletsel was vastgehecht, waardoor het schip op stapel werd gehouden en dat nu onder daverende hoera's het ruime sop koos. Het schip werd te vorigen jare op stapel gezet en is 98 M. lang en ongeveer 12 M. grooter dan de Everlsende Kortenaeren de Piet Hein, en 14 M. grooter dan de pantser- schrpen Koningin RegentesDe Ruyter en Hertog Hendrik, doch 2.8 M. kleiner dan de Trompen 1.8 M. kleiner dan de Koningin Wilhelmina. De romp is geheel van staal en 15.2M breed en gaat 5.7 M. diep met een water- verplaatsing van 5000 M3. De stalen gor del i* 100 tot 150 m.M. dik. De bewapening zal bestaan uit 2 snel- vuurkanonneu van 27 cM., de middelbare bewapet-ing nit 6 snelvuurkanonnen van 15 cM Voor de lichte bewapening >ijn, be halve de torp.do's, bestemd 10 stukken ge- schut van 7.5 en 4 Jan 3 7 c M. kaliber. Het schip is voor kustverdedir ing van Nederland bestemd. vonaiMVMi vnt^nvj BESOIJEN, 25 Sept. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste f 1,80 de laagste t 1.14 De pr. der eieren was 4 a 51/, cent. GORINCHEM, 24 Sept. De aanvoer van granen was heden gering men gewonen handel. Ristarwe 8. - a 8.20 roode dito f 7,30 a 7,45 witte dito I 7,50 ii 7.65 ml. rogge 5.15 a 6.25 Bnitenl dito 5.10 a 5,20 gers 4,75 a 4,85 haver 3,60 a 3.70 duiveuhoontn 17,50 a 7 60 blauwe erwten 0.a 0.alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 434 runderen 24 nuchtere kalveren, 28 votte varkens en 634 biggen. Ie qual. aalfkoeier 1180 A 260 Kal vaarzen 1140 a 200 Melkkoeien 1160 210 11/j jarige ossen f 90 a 120 Guiste vaarzen 110 a 140 Pinken f 60 90 Graskalveren t 25 k 40 Nuchtere kal». 12 a 18 Aangevoerd 2S vette varkens van 24 ii 26 ct per half kilo, biggen van 1 9,i 13. per stuk. Aangevoerd schapeD cn lammeren; scha pen fa en lammeren f afDer stok Eieren I 1.30 a 1.40 per 26 stuks. Boter 70 i 75 ct. per */s kilo. ROTTERDAM, 24 Sept. Tarwe per heet., 8.50a 9.25, Per 100 Kr f8 75 a 9 75 naar kwaliteit. Kogge was van f5.50 tot G.20 Gerst. Winter per 100 kilo f 0.— 10.— Zom». per 100 kilo f8.a f8.50 en Chevalier per Ifi kilof 8.50 A f8.90. H U Haver per 100 k.f 6 50 a 7.50 Witte Boonen, van 16.50 tot 17- Bruine boonen van 10.50 tot f 11.— Blauwe Erwten naar kook en kwntireit erkocht van f850 tot 9 en vertrouwd» kook diarbovfr Koolzaad f 17 50 k 1 18.25. ROTTERDAM 25 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd paarden, 1 veulen. ezel, 172L magere en 613 vette runderen 220 vette 113 nuchtere en 5u ttraskalveren, 0 schapen ot lamineren 11 varkeoi 337 biggen, 2 bokken of geiten. Koeien en ossen 26 tot 39 cent, stieren 25 a 33 kalveren 37 k 50— c. per '/j kilo. Melkkoeien f 120 a 280, kalfkoeien f195 af stieren f 90 a 225, pinken a graskalvciti f 35 a 95 vaarzen f 50 a 1,70 alles mager vee biggen 9.50 a 14.—, paarden f 55 a 130. Nuchtere kalveren fok- 14.k 25.slacht, f 8.50 k 12.50 Op de botermarkt werden aangevoerd 56/8en 35/16 vn. en 304stukkco a >/i kilo. P'ij»]t qual ,60 2e qual. f 5,6 3e qual. f52 Per kilo 75 a 80 ct. 1876—1906. Speciaal het van ouds beroemde Dagelijks meermalen versch verkrijgbaar. Niet zelden door H.H. Geneeskundigen aanbevolen wegens zijne lichte vertcerbaar- heid en hoogc voedingswaarde. Prima gronilstoffen. Geheel machinaal. Uiterst zindelijke bereiding (Systeem Klipper.) Beleefd aanbevelend, Karrenstraat B 358, Ook steeds voorhanden tegen zeer billijken prijs. Verder vtrkrijgbaar alle biljartbenoodigd- heden, alslmceu, Queueu, ivoren- en imitatiehallei', pommeranzen, ouwels, etc. Reparatiën geschieden spoedig, net en billijk. van Uitgever Men zal daarin vinden eerst de namen Alphabetisch, daarna naar de ambten, bedrijven en beroepen gerangschikt, alle commissies, vereenigingen met besturen, openbare ambten, personen, enz. enz., zoodat het iedereen van groot nut kan en zal zijn. Onmisbaar roor iedereen. Men bestelle zoo spoedig mogelijk. Verschijnt begin 1907. LET OP Uw Dienstwillige Dienaar, Elke bestelling wordt uiterlijk binnen 2 dagen uitgevoerd.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 6