mi i- mmmw Spoorboekjes, Maakt, Waalwijk, Baardwijk en Besoijen. W. ZUUR HOUT, H. H. MARTENS, Wed, Th van Delft en Zonen, P. C. A. ROOTHAEET, Denkt om de rubriek kleine Advertenties. Levens verzekering-Maatsehapp ij De HoofdvectegeawooiiUger toor de Langstraat Adresboek van Waalwijk, Baardwijk en Besoijen. ANTQON TIELEN. RIJTUIG- en ZADELMAKERIJ C3-TTTST ST". Wollen en Katoenen Caehenez en TficotOndergoederen, Advertentiën. Vuc'nterstraat H 11. 'S HERTOGENBOSCH. W. Vermeulen, Aatoon Tielen, Waalwijk. Qosterhoutsohe Gementsteenfabrïek. Matrassen, Cauapé's, Fauteuils, enz. Ingezonden Stukken Antoon Tielen Waalwijk L. Si-kers Drunea A, v. d. Wee-Cools Kaatsheuvel. Adresboek Prijs f 0.60. Op a'le plaatsen, waar niet vertegenwoordigd, soliede agenten gevraagd, tegen hooge provisie. Steeds grooten voorraad Cementmetselsteen. CEMENTIJZER WERKEN, (SYSTEEMMONIEK), KUNSTZANDSTEEN. Vraag onze Reèiameknot. Heelkundige Instrumenten, Orthopaedische apparaten, Kunstledematen, Breukbanden en Lijfgordels, Artikelen voor Ziekenverpleging, MAGAZIJN van Brillen, Lorgnetten, Barometers Tooneel- en Verrekijkers, Messen en Scharen, Ballen, Laken, Queuën enz, öluit op voordeelige voorwaarden verzekeringen van af f 1000. Meest concurreerende tarieven voor Communie en Volksverzekering. WAALWIJK, RULSTRAAT H 39. OOSTERIIOUT, levert aan concurreerende prijzen alle voorkomende als Vloeren, Gewelven, Fundamenten, Trappen, enz. Steeds zoekt men naar een middel tot het maken van doeltreffende reclame. Hoe zal men 't best zijn publiek bereiken, zoo vraagt men zich af. Dat baart soms vele zorgen Wij wer.schen speciaal uwe aandacht te vestigen op de prachtige gelegenheid voor het maken van doeltreffende reclame, die u geboden wordt in het In dit Adresboek vindt men de namen Alphabetisch en ook gerangschikt naar de beroepen. Dit Adresboek welker oplaag de verwachting verre zal overtreffen, zal door een ieder begrijpelijkerwijze veel worden geraadpleegd. Is het nu niet uiterst doelmatig, dat handeldrijvende firma's uit deze plaatsen en van buiten die hier zaken doen. vertegen woordigers, agenten enz. dengene die het boek in handen krijgt aan t verstand brengen, welke artikelen men verkoopt, welke firma's of maatschappijen men vertegenwoordigt enz. enz., Talrijke annonces kwamen reeds inpersonen die ad- verteeren hebben grooten voorsprong op concurrenten die schitteren door afwezigheid. Het plan is van dit Adresboek om de drie jaren eene nieuwe, naar de eischen verbeterde en bijgewerkte uitgave te doen verschijnen. Eene advertentie in dit Adresboek ge plaatstblijft daarin dus 3 ja^en staan en komt dagelijks in handen van honderdendie Uwe firma juist moet bereiken. V. - 8-~ Vs - 8 Verkiest U een goed M A T R A S, vraagt dan prijsopgaaf aan bovenstaand adres. Opnieuw bekleeden van spoedig en zeer billijk. enZoo noodig worden te repareeren matrassen des morgens gehaald des avonds weer geheel in orde thuisgebracht. Tegenover de Botermijn. WAALWIJK. NEEMT PROEF! Ileercn winkeliers en schoenfabrikanten genieten rabat. je aanwezig. Natuurlijk is aanstonds van het geval aangifte gedaan bij de betrok ken autoriteiten en zijn bereids de noo- dige maatregelen genomenook is een streng onderzoek ingesteld. Een automobiel—springer. Er is wel eens over geklaagd, dat de automobilisten, tegenwoordig ook over drachtelijk in een kwaden reuk staande of beter gezegd rijdende, het der politie vaak onmogelijk maken hen bij over treding te bekeuren door eenvoudig hard door te rijden, wanneer de politie beambte hen sommeert stil te houden. De politie zou daartegenover machte loos staan, zoolang niet de wet de be voegdheid gaf na vruchtelooze sommatie desnoods op den automobilist te schieten. In Bloemendaal denken sommige po litiebeambten daarover minder zwaar moedig. De in den Aerdenhout aldaar geves tigde politiebeambte Broek, oud-zeeman, ook wel bijgenaamd de automobielen springer, heeft in den laatsten tijd twee malen gelegenheid gevonden aan automo bilisten te toonen, dat met onze politie niet te spotten valt, hij springt eenvou dig in de rijdende automobiel, een kunststukje, dat alleen baron Von Münchhausen op zijn paard hem zou nadoen. Een echten baron, te Velsen wonende, is het overkomen, dat Broek achter in zijn voortsnellenden auto sprong en pardoes tusschen hem en zijn mede reiziger (men zegt den Engelschen ge zant) terecht kwam, waarop het voertuig onmiddellijk stop werd gezet. Wat was gebeurd De baron was met zijn medereiziger heengegaan naar den Aerdenhout, door twee politiebeambten gesommeerd stil te houden, daar zijn auto niet van de voldoende veiligheids- of verlichtingsmiddelen was voorzien, er werd met vaart doorgeredeneenigen tijd later komt dezelfde auto op den terugtocht wederom de politie te pas- seeren en stopt weer niet, waarop B. met een vliegenden ren zich aan de achterkap vastklampt en als ware hij in het want zich ophijscht en been voor been zich naar binnen werkt, met het bekende gevolg. Een moderne Rinuldo. In de Depontijnsche Alpen is dezer dagen een gevaarlijke roover, met name Guiseppe Crealin, die langen tijd schrik had verspreid in het dal van Lago Mag- giore, na een langdurige vervolging en een harden strijd levend gevangen. Dat gebeurde n.l. op den besneeuwden top van den berg Zeda. Reeds een paar jaar geleden had Crealin daar zijn hut opgericht, ter hoogte van 6630 voet, en van daar maakte hij in alle richtingen zijn rooftochten. De gemeenten in den omtrek hadden reeds veel moeite gedaan om hem te pakken, maar de brigant was hun altijd te slim af en paste weereen nieuwe liste toe.. Wanneer men hem op het spoor meende te zijn, verdween hij spoorloos, en later kwam het dan mees tal uit, dat hij weer eens het hof had gemaakt aan een boerendochter en, door deze geholpen, kon ontkomen, ook al had hij uit de woning wat souvenirs meegenomen. Ten slotte riep de politie militaire hulp in, en een twaalftal uitgelezen mannen kregen opdracht jacht te maken op den roover. Zij waren gekleed als gidsen, maar droegen toch een geweer en hadden een revolver bij zich. Heel voorzichtig, twee aan twee, drongen zij het woud door. Spoedig kwamen zij den roover op het spoor, maar hij was vlugger dan zij en hij versperde hun den weg door een boschbrand te veroorzaken. Dat gaf groote vertraging, een geheel stuk van het bosch brandde af en daarna werd de vervolging voortgezet langs de ver schillende paden, die bergopwaarts lie pen. Toen men nog 600 Meter van de top verwijderd was, verwelkomde Crea lin de soldaten met een kogel, die ech ter miste. Hij had zijn hut omringd met een borstwering en blijkbaar was hij op een belegering voorbereid. De soldaten zochten dekking en openden het vuur dat door den belegerde werd beant woord. Het was al laat in den middag en de aanvallers moesten er dus aan denken niet veel langer te blijvenin den nacht zouden ze doodvriezen. Hun handen verstijfden reeds, zoodat ze niet goed meer konden schieten. De roover schoot daarentegen heftig voort, totdat hij op eens ophield. De soldaten dachten aan een list en zij wachten, maar toen er niets meer werd gehoord, klommen ze naar boven. Ze braken de deur open en vonden den gevreesden man bewus teloos op den grond liggen. Hij was aan het voorhoofd door een kogel ge troffen, maar de wond was onbeduidend. In de hut vond men een groot bedrag aan geld en zeer veel kostbaarheden, een voorraad levensmiddelen voor een lang beleg en o. a. ook een aantal min nebrieven van allerlei schoonheden in de dalen beneden. Toen de gevangene bijkwam, waren zijn eerste woorden; »Zoo mijne heeren, daar hebt u mij eindelijk. Het is toch maar een aardige eerlijke strijd geweest, niet?* Crealin wordt beschreven als een slan ke, indrukwekkende verschijning, van on geveer veertig jaar. Hij is naar Milaan gebracht om «laar terecht ta staaa. U speelt toch geen voetbal, hoop ik zei de huisbaas tegen zijn nieuwen huurder. Nee. En u is ook geen scheidsrechter, hoop ik? Nee, waarom vraagt u dat? Zie u, ik wil op alles voorbereid zijn. De vorige huurder deed wel aan dat nonsens-spel, en toen hij te stijf was geworden om/ in een elftal te spelen werd-ie scheidsrechter en was alle Zon dagen van huis, wie weet op welk tnod- derveld. Toen op een keer krijgt-ie 't 'n z'n rug en daar slikt-ie me 'waarachtig z'n fluitje in, - ze blazen bij die non sens moet u weten op 'n kinderfluitje. En dat ding blijft rechtop in z'n lucht pijp zitten en toen, toen joeg-ie al gauw al z'n buren uit m'n huisies, want als-ie diep ademhaalde, gaf dat een ge gil als van een lokemetief, dat vat je. De menschen konden daar niet doorheen slape. Toen heb ik 'm m'n huis uit motte zetten. Arme kerel 1 Heeft men dat niet kunnen verhelpen Weet ik het Voor zoover als ik weet heeft-ie nou 'n goed baantje op 'n vuurtoren gekregen. Daar doet-ie nou met mistig weer niets anders dan z'n kop door 'n raampje steken en hard ademhalen. Hij maakt genoeg lawaai om elk schip, dat daar bij de ondiepten mocht zwerven, tijdig te waarschuwen. Jongedame (die in stilte een jongen dokter bemint): Nu heb ik al vieren twintig verschillende ziekten gehad en hij merkt nog niet wat me mankeert (Buiten verantwoordelijkheid der Radactie.) Of is het zijne bedoeling geweesi, zóó ruw zóó grof te zijudat ik het mij aan mijn eer ver plicht zou rekenen mij hekend te maken. Laat mij hem dan zeggen, dat zijne minachting mij niet bereiken kau en dat ik mij niet zal laten verlokken tot zoo'n onvoorzichtigheid. Werkelijk, de eerwaarde heer kapelaan moest in zulke Btukjes niet spreken van «mijn leven vol ware belangstelling voor de men schen". Alvorens dus te eindigen ral ik zoo vrij zijn, de beschuldiging van te schelden, aan den afzender te retourneeren. Heusch, hier is hit spreekwoord van den balk en den splinter wel van toepassing. Hij beeft van zich zeiven gesproken over een gemis aan groote talenten, ik moet tot mijn spijt daaraan toevoegen een gemis aan vormen. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte Interc. Telefoon 176. Haarsteeg 12 Oct '06. Mijnheer de Redacteur. Mag ik u nogmaals om een weinig plaats ruimte verzoeken in uw veelgelezen blad Op mijn vorig ingezonden stukje is een antwoord gekomen van den Eerwaarden Heer Kapelaan. Wat het zakelijke daarin betreft, is het antwoord ten mijnen opzichte erg sober. Ik had den heer J. A. J. beschuldigd, wetend of onwetend, de waarheid te kort te doen door te sc h rij von „Wat zaak moest zijn, was wei nig of niets". Het blijkt nu, dat zijn oordeel berust op mededeelingen van derden. Dit is altijd gevaarlijk matr te meer in ons geval, daar de broD, waaruit hij zijne gegevens ge put heeft, niet onbekend kon zijn met de vooropgezette antipathie van den eerwaarden inzender tegen deze tentoonstelling. Op mijne bewering, dat ook in oeroude tijden bij dergelijke gelegenheden feesten hoordeD,x wordt met een lange redeneering geantwoord. Dat de godsdienst die feesten geadeld heeft en tot kerkelijke gemaakt, is zeer waar. Maar dat door achttien eeuwen heen toch naast die karkelijke de wereldsche feesten bleven bestaan is ook waar. En daar over ging het hier. Ook had ik geschreven«nu kwam het „ergste aan, er moest naar huis gegaau wor- „den wat er toen gebeurd ie, schrijft ZEerw. „niet". Zijn antwoord hierop wil hij mij gaarne schuldig blijven eu doet het voorkomen alsof ik hem gevraagd had, mij die feiten te noemen. O neen, ik wist, dat hij dat niet kan en niet mag. Mijue bedoeling was alleen ZEerw. te wijzen op het gevaarlijke, om in zijne kwaliteit een schemertje zoeklicht hierop te laten vallen. Op andere plaats geeft dit misschien pas in een courant zeker niet. Maar al het geschrijf van den eerwaarden inzender draagt duidelijk het stempel, dat hij zich geen rekenschap geeft van de plaats, vanwaar hij spreekt. Indien hij neiging ge voelt, een uitstapje in de publieke pers te wagen, diende hij allereerst te beseffen dan niet te staan op de plaats, vanwaar hij ge roepen is zijn volk te kastijden. En dat heeft hij maar al te zeer vergeten. Over twee voorname punten van mijn vorig betoog bewaart ZEerw. een angstig stilzwijgen. En dat is in de eerste plaats de passage, waar ik een schemertje zoeklicht liet vallen op zijne houding tegenover de Harmonie van Haarsteeg. Eu op de tweede plaats de door mij duidelijk aangetoonde woordenverdraaiing, waar hij zich zelf citeert. Had de eerwaarde inzender daar niets tegen in te breDgen Soit De eerwaarde heer Kapelaau van Haarsteeg Bchijnt. er eene speciale voorliefde op na te houden, zijne tegenpartij bij voorbaat het schelden te verwijten- Ik zal de lieflijkheden in zijn vorige stukken aan het adres van andereu stilzwijgend voorbijgaan. Maar wil een paar complimentjes aau mijn ndreB laten hooren ge zijt wellicht een huichelaar van karakter, een lastig heerschap." «Gij maakt u klein, gering, verachtelijk". Moet zoo iemand nu werkelijk over het woordje brommeier klagen? Is wat hij schrijft geen scheidtaai Worden zijne krasse uitdrukkin gen minder scherp, omdat ze uit een gewijden mond komen? is voor hem het „noblesse oblige" niet geschreven Meent hij misschien, dat het epithaton zijner onderteekening hem het recht geeft dergelijke dingen te zeggen FABRIEK va» Uitgebreide keuze Machinale Slijp-, Polijst en Vernikkel-inrichting. BIJ dat gij er hij komt, voor 16 gulden een splinternieuw Handnaaimachine, Hoog- arm, 8 jaar garantie, ook op 50 ct. per week, bij Hoogstraat No. 78, Rotter am, Am sterdam, 's-Graveuhage, Dordrecht Culemborg en Tiel. TILBURG Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste constructie* Reparatiën en levering van spoedig eu tot de. minste prijzen. Vraag (tekeningen en prijsopgaaf van Uitgever Men zal daarin vinden eerst de namen Alphabetisch, daarna naar de ambten, bedrijven en beroepen gerangschikt, alle commissies, vereenigingen met besturen, openbard ambten, personen, enz. enz., zoodat het iedereen van groot nut kan en zal zijn. Onmisbaar voor iedereen. 3Ien bestellc zoo spoedig mogelijk. Verschijnt begin 1907. lSuropeenne. HANDEL IN BOUWMATERIALEN, STEENHOUWERIJ Reclame. De prijs is voor 3 jaren 1 pagina f 15. V* 5 - 4.- 1 8 - 2.50 Aanbevelend, Waalwijksche Stoomdrukkerij, int. van Del, Besogea ONTVANGEN voor het a.s. seizoen: Prachtige zwarte sajet, 12- lood zwaar, 35 Cent. Groote sorteering GEKLEURDE SAJETTEN. Speciaal Adres voor i SEIDENGAREN. Ackerman's MATTGAREN (ongegomd). I GLANSGAREN Merk: „TWEE GEKRUISTE SLEUTELS. Dit merk is van de beste garens het goedkoopste. Aanbevelend,

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 6