"Buitenland" Advertentiën. 1 Frankrijk. Spanje. Rusland. Engeland. Duitschlaiui. Bf^NF-NLAND. Kleine Advertentiën. FIETS TE KOOP. zelfs van eersten raadsman der Kroon opving en te weten kwam, zoo maar aan de groote klok worden gehangen. Reeds het denkbeeld, dat de kanselier regelmatig aanteekening hield van alles wat de keizer en andere hooggeplaatste personen tot hem zeiden en wat zij geen oogenblik konden vermoeden, dat publiek gemaakt zou worden, maakt een zeer ongunstigen indruk. Die hooggeplaatste personen rekenden er blijkbaar op, dat wat zij in een ver trouwelijk oogenblik of expansieve bui aan één man mededeelden, bij dien éénen man ook een discreet gehoor zou vinden- En wat de rijkskanselier moeit weten en misschien zeifs moest weten, was uit den aard der zaak niet bestemd voor Jan en alleman. Waar zou het heen, wanneer een ieder datgene, wat hij in particuliere gesprekken te weten kwam, met angstvallige nauwkeuring, ging opschrijven en later voor 't voetlicht brengen van het groote publiek En krijgt deze handeling nog niet een veel bedenkelijker karakter, wanneer zij geschiedt door een hoogen regeerings- ambtenaar en staatsman als prins Hohen- lohe Dat een politiek man gedenkschriften nalaat, is niets ongewoons. Maar dat die gedenkschriften bizonder- heden en vertrouwelijke praatjes bevatten als in dit dagboek over Bismarck's ontslag te vinden zijn, is ergerlijk, temeer nu het boek gepubliceerd wordt, terwijl de meeste getuigen nog leven. Het vertrouwen in personen met ver antwoordelijke positie gaat er niet op vooruit. C. Een prachtig voorstel. is door de Fransche socialisten bij de Kamer ingediend. SI uit als gevolg van werkstaking een on dernemer zijn bedrijf en weigert hij het ouder de. oude voorwaarden voort tezettru, dan moet hij dit den burgemeester mededce- len. Dan geldt het bedrijf als opgeheven. De burgemeester roept aan cene commis sie van 3 arbeiders en 4 gemeenteraadsleden bijeen. Deze beslist na onderzoek van 5 dagen of al of niet schadevergoeding gege ven zal worden. Tegen deze beslissing is geen hooger beroep mogelijk en 2 maal 24 uur later nemen de gezamenlijke arbeiders als productieve coöperatie bezit van het bedrijf. Werkstaking dus ongestoord toegelaten. Uitsluitingen bedreigd met verlies van het oedrijt casu quo zonder schadevergoeding mie sterke minderheid, onder bepaalde om standigheden een meerderheid (zoo de meer derheid van den raad uit arbeiders beslaat of de burgemeester arbeiders raadsleden in de bedoelde commissie benoemt) onder de belanghebbenden beslist zonder beroep of dat zonder schadevergoeding zal geschieden. Is dit als uiting van het rechtsgevoel van het proletariaat te beschouwen Is dit een begin van de door Jaurès aangekondigde serie ontwerpen, bedoelende in 6 maanden Men heeft verleden w^ek zoo hard £?->-- schreeuwd ovei het tekort in Rusland. Maar in Frankrijk blijkt't nog een graadje erger. Uit Biserta (Tunis) wordt gemeld, dat de ouderzeesche boot, Lufin, onder bevel van ren luitenant en met een bemanning van 14 koppen, bij onstuimige zee verloren is gegaan. Het reddingswerk wordt met kracht voortgezet. Ook aan den overkant der Pyreueeën schijnt de anti-clerieilc storm nog sterker op te steken. In de Por'ugeesche kamer beeft de re- publikeinsche afgevaardigde Menezes bij den minister van justitie aangedrongen op in lichtingen over het telegrnm der Portugee- sche bisschoppen aan kardinaal Richard, aartsbisschop van Parijs. Dc minister antwoordde, dit hij den patriarch van Lissabon, die afwrzig was, had laten weten, dat hij hem over dat on derwerp zoo spoedig mogelijk wilde spreken. fin de vier Spaansche bisschoppen, die bij herderlijken brief hun sympathie uit spraken voor de Fransche katholieken en de eigen geloovigon opwekten tot strijd tegen den geest van Kerkvervolging, zullen door den bekenden feilen minister van Justitie als Senaatsleden worden ge straft Te Manchester is een door 40.000 per sonen bezoch'e vergadering gehouden onder leiding van den Katholieken bisschop Sal- ford, om te protesteeren tegen de onde.- wijswet. Charles Russell voorzag het oogen blik, wanneer de wet onder haar tegen- woordigen vorm mocht worden aangenomen, dat de Katholieken hun 600.000 kinderen van de openbare scholen zouden afnemen en zelf in hun opvoeding zouden voorzien. De regeerirg is niet van plan, zoo is juist aangekondigJ, haar wetsontwerp prijs te geven, onverschillig, of het door het hof van appèl gewezen vonnis, volgens hetwelk plaatselijke autoriteiten niet voor sectarisch onderwijs mogen betalen (volgens de bepa lingen der oude wet) bevestigd wordt. de socialiseering der maatschappij lot stand te brengen vraagt het Soc. Weekbl. Clemenceau heeft in een redevoering krachtig de bedoeling van de regeering be vestigd om den thans ingeslagen weg te blijven volgen, want de He December zal de laatste nacht zijn onder het stelsel van het Concordaat doorgebracht, den 12en December zal men ontwaken bij het licht van de zon der vrijheid. De wet zal op iedereen worden toegepast. Niets zal hem doen toegeven in den grooten strijd voor rechtvaardigheid en vrijheid! Zeker de vrijheid, waarvan we hier nog een staaltje geven De Fransche Serainarisien moeten, om vrijstelling van dsn dienst te hebben, elk jaar een certificaat inzendeD naur den Mi nister van Eeredienst „dat zij hun studiën voortzetten.* De Minister teekent dan zoo'n stuk en zendt het terug. Dit jaar zond de Minister de stukken, die 15 October retour behooren te zijn, niet terug. Waarschijnlijk zullen de Seminaristen na 1 I Dec. iu de kazernes worden geworpen Vanwaar de Minister het recht put om zoo te handelen Wordt niet naar gevraagd. Hij heeft de macht, dus bet recht. Leve de Vrijheid. Uit Frankrijk wordt bericht, dat nu weer negen burgemeesters in één departement door de regeering van hun ambt. zijn ontzet, omdat zij de kruisbeelden, die de onder wijzers uit de school hadden verwijderd, daar opnieuw hadden doen aanbrengen. Zulke korte berichten zijn zeer teekenend ze toonen, dat de regeering voorloopig niet voornemens is iets te doen tot toenadering en verzoeDiug, dat zij zich sterk gevoelt en meent den strijd tegen de Kerk bij de hui dige onverschilligheid der Fransche katho lieken gemakkelijk te kunnen voortzetten. Volgens de Temps bedraagt het tekort der Fransche begrooting over 1907 het ba gatelletje vaü 474 millioeu francs. Daaronder zijn niet begrepen de uitgaven voor de wet op de werklieden-pensioenen, welke reeds door de Kamer is aangenomen, doch d»or den Senaat tegengehouden. Bertha Krupp heeft gisteren, bij gel-ge heid van haar huwelijk met Gustave v. Buhleu und Haibach, 1 millioen mark ge geven voor het invaliedenfonds der arbeidrrs. Mevrouw de wed. Krupp heeft ook I mil lioen mark aan de arbeiders gegeven voor betere huisvesting. Keizer Wilhelm woonde gisteren te Essen bet huwelijk van Bertha Krupp bij. Aan tafel in de Krupsche Villa Ilügel hield de keizer een lange, ernstige rede tot het jong getrouwde paar, waarin hij wees op de plichten der menscben. Zonder plichten zijn geeu rechten denkbaar, en rechten zonder plichten leiden tot ongebondenheid en teu- Ijeloosheid. Wij komen zoo juist uil de kerk, zei de keizer, waar wij van Dengene gehoord hebben, die de hoogste plaats in de wereld had kunnen innemen en wiens leven toch uitsluitend aan de vervulling van den plicht, aan het werken voor zijn menschelijke broeders gewijd was. Mbt gouden letters sta boven de deur van uw huis het woord „Plicht". De keizer beloof de „seine liebe Bertha" steeds met zijn vriendschap ter zijde te staan. De Keizer heeft den bruigom den naam van Krupp v. Bohlen-Halbach verleend, met de bepaling dat deze naam tot instand houding van den naam Krupp zal overgaan op den mannelijken nakomeling, die eens volgens do testamentaire beschikkingen van Alfred en Friedrich Alfred Krupp iu het bezit van de fabriek en van liet vermogen zal komen. De overige nakomelingen zullen den naam v. Bohlen-Halbach zonder meer voeren. In 200 vergaderingen hebben Zondag de mijuwerkers in de voornaamste Duitrche steenkoleubekkens over de eischcn om loons- verhooging beraadslaagd. De sprekers betoogden over het alg meen, dat de eisch van de werklieden wegens de dure tijden rechtvaardig was en da! de vakvereenigingen wilden meewerken, om een werkstaking en dientengevolge een rsmp voor de Duitsche nijverheid af te wenden. Men sprak de verwachting uit, dat de mijn eigenaars niet zoo 9tijf op hun stuk zoud> n blijven staan als in het begin van 1905. Geheel Duitschlar.d is vol over de gedenkschriften van von Hohenlobe. De fingelsche pers verheugt zich erover, dat het binnenlandsch diplomatiek gescharrel van Duitscliland eens bekend wordt. Behalve in Engeland, stelt men ook in Frankryk buitengewoon veel belang iu de gedenkschriften van Hohenlohe. Er stann dan ook g-noeg dingen in over de betrek kingen van Duitschland met Frankrijk, die van geschiedkuudig belang zijn. Wat de Franschen het meest zeer heeft gedaan is de onthulling van Hohenlohe, dat tsaar Nikolaas voor zijn bekend bezoek a.tn Pa rijs iu 1896 zich eerst te Berlijn heeft ver gewist dat men daar er geen aanstoot aan zou nemen. Voor de beoordeeling van de waarde die het veelgeroemde bondgenootschap voor Frankrijk heeft, is dat feit een kost bare bijdrage. Von Hohenlohe heeft ontslag gekregen als «listriets-raad va» Opper-Elzas. De St -Petersburgsche corn spondent van het Journal seint bijzonderheden over d-- terechtstelling der 1 9 matrozen te Kroonstad. Fr woei dien ochtend een hevige ijskoude wind. De veroordeelden, die ten re«olutiou- d ai ren treurmarsch hadden aangeheven, werden op een rij geplaatst en aan een vóór hen langs gespannen lijn gebonden. Op het bevel vuur! gaf het executiepeloton geen salvo op de veroordeelden af, maar schoot er maar op los. Slechts drie der veroordeelden waren op slag dood de overi gen alleen gewond en dezen vormden een onbeschrijfelijk verwarde massa, waaruit jammerkreten, smeekingen en vervloekingen opstegen. De soldaten vuurden opnieuw, maar kon den niet mikken in dien krioelenden men- schenhoop Er morsten nieuwe patronen worden rondgedeeld aan de soldaten, die a bout portant bleien doorschieten tot er geen leven meer in den hoop te bespeuren viel. Terstond daarna werden de lijken iu zee geworpen. Volgers totdusrer ontvangen berichten gaat de lichting vun de Russische rekruten in alle deeien van het rijk, zelfs in de Ooslzeeprovincies en iu andere brandpunten van de om wenteling, in de voltnaakste orde haren gang. Een eigenaardig Hcht op de ordelijke wijze waarop de hchiii-g geschiedt, werpt echter een bericht uit Petersburg, dit de Lettische sociaal-democratr.n zich tegen de verwezenlijking van het Wiborgsche mani fest (dat o. a. weigering van voldoening aan den militairen dienstplicht verlangde) verklaard hebben, „aangezien de jonge re kruten in liet leger meer nut kunnen stich ten dan elders. De trein naar Moskou heeft volgens be richt uit Riga Zaterdag oponthoud gehad doordat revolutionnairen een geheel naakt uitgekleeden man levend op de rails gebon den hadden. De trein reed over den onge lukkige lieeu. Moordenaars natuurlijk onbe kend. Een tram te T'ga was bijna op een bom gereden de conducteur zag haar juist nog l'giren op de rails. Zaterdag zijn te Lodz weer dertien per- nen gehangen of doodgeschotrn. Te Petersburg zijn op ver/o^k van het hoofd der politie te Wiborg aangehouden drie Finsche arbeiders uit deze stad, die onder verdenking staan op 31 Augustus j 1. den kassier van den spoorweg Trikander van 200,000 Finsche marken te hebben be roofd. De aangehoudenen bleken in het bezit van eenige duizenden kronen in Zweedsche en Finsche munt verder revolvers en een door den gouverneur van Wiborg geteekend paspoort. De gearresteerden ontkennen alle medeplichtigheid aan den roof. In het zuiden is het al niet beter. Te Piatigorsk, een badplaats in den Kuukasus. zijn vijf gewapende mannen eergisterenavond in de woning van den directeur der Nobel- fabrieken binnengedrongen hebben de. be dienden gekneveld, den directeur met dolk steken vermoord en luet 500 roebel de vlucht genomen. Dc Koningin cu dc Prins in Saksen. Men schrijft uit Dresden dd. 14 dezer: Het is nu ongeveer drie weken dat. Ko ningin Wilhelmina en de Prins der Neder landen op het slot Albiechlsberg verblijf houden. Het prachtige, zachte herfstweer schijnt er toe nvde te werken, dat deze rustkuur H M. bijzonder goed doet. Bijna eiken dag rijdt de Koningin blozend en op gewekt in open rijtuig door Dresden en menig uur wijdt H. M. aan de bezichtiging *an de kunstschatten, waaraan deze stad zoo rijk is. Zoo bezocht Koningin Wilhel mina o. m. de beroemde door August III aangelegde scliilderijenverzameliag in het Museum, die, zooals men weet, in hoofd zaak werken uit de Italiaansche en Neder- land8che school bevat. En vo r een paar dageu werd ook de schilderijententoonstel ling in het gebouw der Kunst-Academie op de Brullsche Terrasse bezocht. Ook de hof opera heeft de belangstelling van de Ko ningin. Met Z. K. H. de Prins woonde H. M. de eerste wederopvoering van Weber's Oberon bij Op bet slot Albrechtsberg heerscht, on danks het in acht nemen van het strengste incognito, toch groote levendigheid. Een drukke wisseling van bezoeken met het Sak- sif-cbe hof heeft voortdurend plaats Dezer dage; bracht dc koningin-weduwe Carcla een bezoek aan Koningin Wilhelmina. Dc Koniogin en de Prins liebbeu ook een be zoek gebracht aan prins Johan George en prinses Mathilde, di" kort geleden ook op het slot Albrechtsberg erblijf hebben ge houden en die nu het slot Weesenstein in het Müglidal bewonen. Dit slot ontleent zijn bekendheid aan zijn eigenaardigen bouw rond een steile rots, die in vele vertrekken, deels als wand, deels als boog of gewelf te voorschijn treedt. Een zonderlinge verdee- ling der verdiepingen is daarvan het ge volg De kelders li/gen bv. op de vijfde ver dieping en de staiien op de derde. Ook de schilderachtige oevers der Elbe trekken Koningin Wilhelmina bijzonder aan. Zoo deed H. M. oulangs een tochtje op den stroom met een der salon booten van de Siichsische-Böhmische Damptschahrts ge- sellscliaft en bezocht bij die gelegenheid de Koninklijke Porseleinfabriek te Meissen. Koning Frederik August heeft giste ren met zijn zonen, de koningin-weduwe, prins Johan George en prinses Mathilde en gevolg bij Koniugin Wilhelmina op het kasteel Albrechtsberg gemiddagmaald. Zaterdagavond zal Koningin Wilhelmina deelnemen aan een jacht-diuer van het hof op den Moritzburg, waarbij ook de groot hertog van Weimar tegenwoordig zal zijn. De Siichsische Zeutral-Korrcspondent schrijft De jonge Koningin van Holland, die se dert kort voor herstel van gezondheid met Haar echtgenoot op het slot „Albrechtsberg" bij Dresden vertoeft, is reeds ofschoon Zij zeer teruggetrokken leeft de lieveling der Dresdensche bevolking. Men ziet de Vorstin des namiddags gewoonlijk in gezelschap van den Prius-Ge- maal of een der hofdames dikwijls en ook reeds 's morgens, een frissche wande ling maken langs de Elbe. Ook wel eens slaat Zij den weg „Zum Wcissen Hisch* in. De Koningin vestigt geenszins den iudruk van een zieke of herstellende te zijn Ze is het ook niet, integendeel, Ze is uitermate vroolijk, lacht en schertst met Hare omge ving eu toont zich een uitstekende wande- laarster. De sympathieke Vorsiin beheerscht het uiisch volkomen en al glippen hier en daar Hollandsche k'anken van haar lippen, toch voert Zij levendig en met gemak een gisprek in het duitscb. Eeu warm hart toont Vorstin Wiibeliriina ie bezitten voor «ruien en kreupelen. Onlangs ont moeite Zij op een tocht langs de Elbe een oude man, die in den oorlog ran 70 een been heeft gelaten eu wiens knoopsgat een ordelint siert. De oude bood der Vorstelijke wandelaarster, Die. hij natuur lijk niet kende, lucifers te koop. Dadelijk ble*-f de Iiooge Vrouwe staan en vroeg den ouden krijgsman naar zijn omstandigheden Zij beval Haar begeleider, een Kamerheer den naam van den kreupele te noteereu en den volgenden dag kreeg deze man een geldgeschenk vun 50 mark (f 30) thuisge stuurd. Dit is slechts één voorbeeld Met de leden van het Saksische konings huis ouderhoudt Koningin Wilhelmina een levendig verkeer. Vooral in het hart de grijze koningin-weduwe Carol heeft Zij zich een plaats weten te veroveren. Handeldrijvende» Middenstand. Het Huisgez. verneemt, dat de minister van landbouw zeer spoedig komen zal met een wetsontwerp tot instelling eener com missie van enquête naar de toestanden in den handeldrijveilden en iudustrieelen mid denstand. Port voor dag- en weekbladen. Door dc uitgevers van De Tost en l)e Kalh. School, de heeren Van Mastrigt eu Vrihoeven te Arnhem, en diie anderen is aan de Tweede Kamer een adres gericht, waarin zij haar verzoeken, bij de behande ling van het aanhangige ontwerp tot wijzi ging der PosLwet het maximum gewicht van enkel port (*/g c nt) voor dag- en weekbla den van 40 tot 50 gram te verlu 90 Kilometer per uur. De Staats-Ct nr. 241 bevat een Konink lijk besluit tot nadere wijziging van het algemeen reglement voor den dienst op de spoorwegen Daarbij wordt o. a. bepaald, dat bij uit zondering voor sneltreinen, enkel voor rei zigers lste en 2de klasse, post en bagage, een snelheid van 90 kilometer in het uur wordt toegelaten, thans is 't 75 K.M. Dc Rijksmiddelen. Met slecht* f27,000 is de opbrengst van 's R'jksmiddelen over de maand September vnn dit jaar gebleven beneden die van dc gelijknamige maand van 1905. In cfen voorsprong op verleden jaar is dus door de maand September geen noe menswaard verschil gebracht. Werd over de eerste negen maanden van 1905 ontvangen f 108,034-,515,l31/a, het totaal over hetzelfde tijdperk bedroeg dit jaar f 112,735,041,27V2 zoodat we nog f 5,700,527,84 op het vorig jaar vooruit zijn. Het gaat goed met onze financiën. En me i zou zoo zeggen, dat de heeren in Den Haag de belastingen inaar 'ns wet verlagen moesten, uu de inkomsten zoo stijgen. Maai ze doen niets dan voorstellen indie nen ter verhooging der belastingen. Kamerverkiezing Leiden. Te Leiden zijn beden officieel candidaat gesteld voor hetlidmap.tschapvandeTwee.de Kamer de heeren mr. Mendels, te Utrecht H. Paul, te Leiden; jhr. mr. Siuissaert, te VGravenhage, en dr. J. Th. de Visser, te Amsterdam. Een schip gestrand. Een telegram uit Willemstad (W. Indië) meldt., dat dc Oranje N«»sau iu een zwaren storm gestrand is. lief schip zal waarschijn lijk geheel wrik wordn. De Prins Willem heef tevergeefs gei acht het gestr i de schip los te trekken. De Oranje Nass u, in 188A door de Ne- derlandsche Sche» inbouw Maatechappij te Amsterdam voor d< n Koninklijken West- Indi chen Maildienst te Amsterd -m gebouwd, heeft een inhoud van 1308 Registerton bruto en 809 Registerton netto. De hoofdafrae- tingen zijn lang 235 7, 'breed 33 eu hol 19 voet 8 Eng. duim De compoundmachi- ne heeft cylinders ven 29 en 35 Eng. duim diameter bij een slaglei.gte van 39 Eng. duim. Deze machines kunnen een kracht van 750 I. P. K. ontwikkelen. oogen. Steenkolen. (Jit Hclenaveen wordt gemeld, dat nn-i, borei de tot een diepte van over de 12A an ter, nog twee nieuwe lagen kolen heefc gevonden in 't geheel 7 lagen. Een Geschrift van dr. Kuyper. Van de hand van dr. Kuyper, die ook dt uitgaaf van het verhaal zijner reizen vo0r. bereidt, zal spoedig een geschrift het lj^ zien over Kerk en Staat, NR. Ct.) Bali. De correspondent van de N. R. Ct, Batavia seint Bangli heeft toegestemd in een nieu» contract, afs'and van grondgebied, uitleye. ling van vijandig gezinde hoofden, die gij. teren naar Banjoewangi overgebracht zijn uitlevering van vuurwapenen, bezoek van het landschap door onze militaire macht. Ook het laatste bedrijf van de Bali-expe. ditie is dus haast afgespeeld en gelukkig ♦ot dusver zonder bloedvergieten. Dawa Gde Anom Oka, vorst van Bangli, heeft wel eenigen tijd van beraad genomen, maar de reed-» begonnen „verkenning" schijnt dee noodigen indruk gemaakt te hebben, zoodat ook hij toegestemd heelt iu het sluiten van een nieuw coutract, afstand doen van grond, gebied en uitlevering van de vijandige hoof. den, vermoedelijk de djaksa's Dawa, Posio Kandal en Ida Mada Daosh, die reeds met bekwamen spoed ziju overgebracht naar dm Javawal, naar Banjoewangi. Het slot van het telegram lezen wij «Jj volgt„Om aan den eisch nopens de in Ir, vering van de vuurwapens kracht bij ir zetten brengt onze militaire macht een be. zoek aan het landschap". I)e harde slagen, in Badoeng en Tabanan gevallen, hebben wel den noodigen indruk gemaakt. De vorsten van Kloengkoeng eu Bangli zullen wel zoo in hun vrijheid van han :elen beperkt worden, dat geen vrerj behoeft te bestaan voor herhaling van de gebeurtenissen. Gelet op de gemakkelijkt wijze waarop wij genoemde radja's tot reden brachten, is in de naaste toekomst groote voorzichtigheid plicht. Tweede Kamer. In de zitting van Maandag werd behandeld de regeling van de Rechtspositie der Iu- laudsche christenen. Toegelicht werd door den Aliu. van Ko loniën een aangebrachte reg. wijziging op art. 1, ten doel hebbende te bepalen, te dat een inlandscbe vrouw gehuwd met een Europeaan onderworpen zul zijn aan rle bepalingen voor Europeanen. Keert zij echter na de ontbinding van het huwelijk in de inlandsche maatschappij ter ug dan zal zij wedtr onderworpen ziju aan de bepalingen voor de inlanders. De Bredasche afgevaardigde, de Kath Indische specialiteit, lichtte hierna een amendement toe oin te schrappen de bepa ling dat christen geworden vreemde Ooster lingen zullen zijn onderworpen aan de bepalingen voor de Europeanen. Verder stalde hij een tweede amendement voor om den Gouverne ur-Generual de bevoegd heid te geven niet Europeanen met, Europe, uneu gelijk te. stellen. De gelijkstelling, op oordeelkundige wijze toegepast kan de YVes- tersche beschaving bij de inlanders ingang doen vinden. Naturalisatie kan niet baten. De heer van Deventer verdedigde het eerste amendemeut Bogaardt, doch het tweede amendement werd door hem bestreden. Na uitvoerige discussie werd het eerste amendement aangenomen met 3 7 tegen 35 stemmen. Het tweede amend rment werd ingetrokken. Gevraagd urocenten. Adres G. Waalwijk. Nieuwe Fiets door omstandigheden met 25 pCt. verlies te koop. Brieven onder No. 6 aan het Bureau van dit blad. Te Koop een mooie kleine Biljart met toebehooren, zeer geschikt voor klein Bierhuis of jongens onder elkander, voor 15, bij MAR HEIJS, Bakker te Kaats heuvel. Hedeu overleed zacht en kalm, na v„7. e-ïne korte ongesteldheid, onze ge- ■j liefde Vader, Behuwd- en Grootvader de Heer Dirk Mattheus de Bruijn, in den ouderdom vau ruim 72 jaren. A. P. DE BRUIJN. P. DE BRUIJN-Zijlmans. Vrijhoeven- Cappel. C. KONINGS P. J. KONINGS-de Bruijn. Rotterdam. J. A. DE BRUIJN. A M. DE BRUIJN- VAN WaGENIXGEN. V Grevelduin- Capelle s-Grevelduin-Capelle, 15 Oct. 1906. Een Korfdraagster. goede VERHOEVEN, Bakker Gevraagd een Machine-Zwikker of een bekwaam Vakman, die het wil leerrn kan direct iu dienst treden. Brieven letter A, bureau van dit blad

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 2