Notaris RA NT Notaris RANT Winkelhuis N o tar is Canters De Buigemeester van Waalwijk. Vefkooping van Inboedel Advertentiën. Gemengd Nieuws te huur WINKELHUIS Mest- en Houtverkooping. Den geheslea Inboedel Amerika. BINNENLAND. Kleine Advertent en. Reclame. verkoopen verkoopen Bericht van Inzet. verkoopen I Deurwaarder GERRIS verkoopen Bij deze geven wij kennis van de 'geboorte van een Dochter MARIE. Een Huis, Schuur en Erf, sectie C No 18ó4, groot 3 aren 30 cen tiaren. Toebehoorende aan- en bewoond door A. P. J. van de Water, bakker aldaar. Een soliede firma wenscht op den besten stand, liefst omgeving Markt, een geschikt of een daartoe in te richten huis, te Waalwijk te huren Liefst spoedigst mogelijk. 1. Eene partij Straatmest lig gende in de Putsteeg. 2. Eene partij Straatmest lig gende bij de gasfabriek. 3. Eene partij droog Brand hout en dikke Boomtakken op het terrein der gasfabriek. 9chen werkgevers en arbeiders. Verder zijn plannen in voorbereiding lot invoering van ouderdomspensioenen-vcze- kariDgen, enz., eenige dier wetten zullen nog voor het bijeenkomen der Doema worden afgekondigd. De minister verklaarde, verder dat de geruchten, als zou dc Doema niet op den vastgestelden tijd worden bijeenge roepen ongegrond zijn. Bij keizerlijke oekas is bepaald, dat van heden af alle Russische onderdanen, zonder verschil van afkomst, met uitzonde ring echter van de Siberische vreemde vol ken, wat den staatsdienst betreft, gelijke rechten zullen genieten. Verder wordt de bepaling opgeheven, volgens welke boeren, die hoogere scholen bezoeken of in staats dienst treden, van de boerengemeente worden buitengesloten de boeren zullen verder in 't vervolg vrij zijn in 't kiezen hunner woonplaats en kunnen passen krijgen voor on bepaalden tijd. Rusland gaat vooruitEn niet z66 snel dat nieuwe ongelukken moeten worden ge vreesd. Reeds vroeger is reeds iets medegedeeld over de ontevredenheid die in Japan tegen Amerika heerscht. Ik heb, zoo seint Laf- fan's correspondent te Tokio, negentien jaren in Japan vertoefd en in al dien tijd her inner ïk mij niet, ooit in de pers zulke heftige aanvallen tegen de Amerikanen ge lezen tc hebben als tegenwoordig. De ver bittering is te wijten aan de volgende oor zaken Het protest van de Vereenigde Staten tegen het program van Japen iu Manlsjoerije het dooden van Japansche zeelieden (in de wateren v» n Alaska); de moord op den president der Japansche bank te San Fran cisco Rockefeller's aanvallen op de Japansche handels-eer de uitiluitingspolitiek op Hawaiide oorlogsdrrigementen van Khin, lid van het Congres; de uitsluitidg van Japansche schoolkinderen te San Francisco. Een hevige Cycloon heeft in Amerika gewoed. Uit de laatste berichten blijkt, dat de cycloon die Cub* teisterde, bijzonder hevig is geweest. Niet minder dan llümenschen, waaronder 16 buitenlanders, zijn daardoor omgekomen. De AmerikaMische oorlogsschepen, die op de reede bij Havana lagen, hebben alle het geweld van dcu *lorm zonder groote schade weerstaan, behalve de kruiser ,jBrooklyn", die werd op het strand geworpen. Meer dan 1000 legertenten zijn hoor den storm vernield; vele huizen stortten in van anderen werd het dak weggenomen. De materieele schade is ontzetteud groot. Ook verschillende schepen werden sterk gehavend De verliezen aan levens en goederen zouden m g belangrijk grooler zijn geweest, als niet de telegraaf nog sneller dan de storm ge waarschuwd had. Toch zijn de gevolgen at ernstig genoeg. In Havana staat het verkeer geheel stil. De spoorwegverbindin gen met het binnenland zijn ook verbroken. In Pinar del Rio is een windsnelheid van 120 mijlen per uur geconstateerd. f)e soldaten van het Columbiakamp waren toen het bericht van den naderenden storm werd geseind, aan boord der schepen ge- gaan. Dat daardoor tal van lerens behouden zijn, die anders stellig verloren zouden ge gaan zijn, blijkt wel uit de enorme ver woesting onder de tenten aangericht. In Havana, waar kerktorens en huizen instortten, ontstond een onbeschrijfelijke pa- nitk. Technische Hoogcschool tc Delft. Het aantal studenten aan de Technische Hoogeschool te Delft bedroeg op 15 Octo ber j.l. 1095 hiervan waren voor civiel 312; bouwkundig of architect 30; werk tuigkundig 529 scheepsbouwkundig 24; electrotechniscb 114^ scheikundig 147; mijn-ingenieur 68 ijkers 2; alle lessen 21 enkele lessen 39. De Ncderlundsohc Antillen. Blijkens een lt uier-telegram uit New York is aldaar uit Willemstad, op Curafio, het volgende telegrafische bericht, ontvangen Elf dagen achterren zijn zware regens gevallen, het ergst op 11 en 14 dezer, vergezeld door storm. Schade is toegebracht aan huizen, zeeweringen en aanplantingen. Kleine schepen in de haven zijn gezonken. De schade beloopt p. st. 300,000. Van het eiland Bonaire komt bericht dat de hoofd stad overstroomd is. Verscheiden kleine vaartuigen werden op het strand geworp?n, dtie ervan zijn geheel vernield De opva renden zijn gered. liet Automobilisme. Hoe sterk het automobilisme in ons land is toegenomen kan uit het navo'gende blij ken. Waren vóór de in-werkiug-treding der Motor- en Rijwielwet slechts voor geheel Nederland vanwege het Departement van W. H. en N. ongeveer 2054 numinerbewij zen afgegeven, waaronder een groot aantal aan personen, buiten het Rijk wonende thans blijkt voldoende, dat na de invoking dier wet het getal motorrijtuigen en dito rijwielen enorm is toegenomen. Er werden sedert 1 Januari j.l. door de navolgende provinciën afgegeven Rij- Nummer- bewijzen. bcwijzoD. Groniogen onder letter A 388 283 Friesland u B 279 191 Drente D 161 106 Overijsel u E 370 273 N.-Holland G 1422 1080 Z.-Holland H 1836 1293 Zeeland K 293 193 Utrecht. E 581 399 Gelderland M 851 592 N.-Brabant u h N 794 588 Limburg u n P 274 terwijl door het departement aan vreemdelingen werden verstrekt onder letter R 768 69!) totaal De Bali expeditie geëindigd. Een uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram meldt, dat met de zelfbesturen van de Balische landschappen Kloengkoeng en Bangli nieuwe politieke contracten zijn ge sloten en voor de tot het gouveruements- gebied behoorende landschappen Karang Asem en Gianjar nieuwe regelingen worden getroffen. Geheel Bali is rustig en de expe ditie kan als geëindigd worden beschouwd. Onze Nederlundsehe tijdrcgeling. Het Hold, schrijft Naar wij vernemen, hebbeu de internatio nale spoorwegovereenkomsten, waardoor onze Nederlandsche spoorwegn aatschappijen ge dwongen waren hetzij Greenwichtijd, hetzij Middel-Europeeschen tijd voor haar tijdsta- bellen te bezigen, niet meer zulk een dwingende kracht als vroege het geval was. Door de beide groote spoorwegmaat schappijen wordt daarom zeer ernstig over wogen den Amsterdamsclum tijd voor de dienstregelingen in te voeren. Daardoor zou het wetsontwerp tot invoering vau den Middel-Euro|*eschen tijd overbodig worden. Wij behoeven niet te zeggen hoezeer wij deze oplossching zouden toejuichen. De Italinansche scheepvaart commissie De commissie voor het verbeteren der scheepvaartwegen in Italië met den aan haar toegevoegden Nederlaudschen ingenieur Woitman bezocht Vrijdag de werken van de Dieze met het scheepvaart-kanaal Enge- len-Hemiëtte-waard en de Zuid-Willemsvaart en werd daarbij rondgeleid door den inge nieur vaD den waterstaat Wijteuhorst, te 's Hertogenbosch. De commissie begaf zich vau Den Bosch naar Brussel voor het bezichtigen van bin- nen-scheepvaartwegen in België. 8020 5919 Zuid-Holland slaat dus zoowel voor rij- als nummerbewijzen het record en wekelijks neemt het getal aanvragen in die provincie toe. Reddingsbrigade. Men sellrijlt aan de Tel. uit Zuid-Limburg De directie der staatsmijnen in Limburg heeft een barer ambtenaren, den heer van Domen, denzelfde, die vóór een paar dagen tot adjunct-ingenier bij de staatsmijnen be noemd is, naar Bochum gezonden, om aldaar den cursus van de reddingsbrigade bij den mijnbouw te volgen. Uit de verschillende ademhalingstoestellen zijn een tweetal syste men uitgekozen en aangeschaft, nl. het Westfalia en het Dragertoestel, aldus genaamd naar de fabrieken, waar zij vervaardigd worden. Voorloopig zijn de toestellen geplaatst in een afzonderlijk vertrek van het bureauge bouw op de staatsmijn Wilhelmina; dit zal wellicht zoo blijven totdat de voorbereidende werkzaamheden op het terrein achter den rug zijn en hel voorloopig opgetrokkcü is. Waarschijnlijk zullen zeer spoedig reeds proeven met deze toestellen worden geno men. Op de mijn Wilhelmina zijn van elk der beide systemen Westfalia en Drager drie toestellen aanwezig. De voordeelen, aar deze beide soorten verbonden, zijn bij proeven, te Bochum gehouden, ten duidelijkste ge bleken. Het beginsel, dat er aan ten grondslag ligt, is tweeledig. Ten eerste moeten de ademhalingsorganen van den drager zoo volkomen mogelijk van de, bedorven lucht afgescheiden zijn. Ten tweede moet de uitgeademde lucht tijdens haar vrijheid in het toestel langs chrmischen weg weder voor inademing geschikt gemaakt worden. De toestellen wegen 15 h 16 kilogram. Gevaarlijke Oesters. Wij vernemen uit Den Haag, dat na gebruik van Nederl. oesters hier te la: de en in het buitenland ziektegevallen voor kwamen en deze zaak thans bij de regeering in onderzoek is. intusschen wordt het aanbevelenswaardig geacht, geen oesters te gebruiken, bij ver- ■ending waarvan niet is overgelegd een cer tificaat van onbesmetheid van putleri, ban ken of kweekplaatsen, waarvan zij laatstelijk afkomstig sijn, onderteekend door de be voegde autoriteiten. In Schiedam is eene gansche familie met hare genoodigde ziek geworden en ook in het naburige Waspik zijn alle personen die aan een souper deelnamen en oesters aten, ongesteld geworden. Ken merkwaardig geval van nona wordt uit Berlijn gemeld. Een 45-jarige gemeenteambtenaar viel den 20 Juni 1904 van een tram met het achterhoofd op de steenen. Schijnbaar bleef den man on gedeerd, maar kort daarop viel hij in slaap en thans, na 2 jaren en 3 maanden slaapt hij nog, terwijl men hem met kunst matige voeding in het leven houdt. Dc geniale bandiet, die te Köpenick voor kapitein speelde, heeft, zooals nu gebleken is. nog een streek uitgehaald, zooals thans, een be ambte van het station Rixdorf heeft verklaard. Men weet, 'dat hij, na zijn goed ge slaagde kunstgreep, te Berlijn gekomen is en daar «en pak burgerkleeding kocht dat hij met zijn rijtuig meenam. Later kwam hij met een kartonnen doos in de hand, waarin het pak kleeren was geborgen, in het station Rixdorf en vroeg op vriendelijken toon aan den beambte, of hij zich in de wachtkamer le klasse even verkleeden mocht. Hij wilde1— zei hij zich onopgemerkt wat gaan amu seeren te Berlijn. De beambte stond Jiet hem toe en zoo verwisselde de schelm in het station van gedaante. Dichtbij het station Rixdorf is het Tempelhofer- veld, waar men eenige stukken van zijn uniform, die hij weer meenam in dezelfde doos waar het burgerpak ingev\ eest was, teruggevonden heeft. Zijn sabel liet hij achter en hij verzocht den stationsbeam- te, die voor hem te bewaren, waarvoor hij hem 3 mark voor gat. Het bericht uit de Berliner Post volgens hetwelk men den »kapitein van Köpenick* reeds ge vat zou hebben, schijnt op een misver stand te berusten, want men zocht nog steeds naar den man. Zaterdagavond hield de gemeenteraad van Köpenick een vergadering naar aanleiding der ont slag-aanvrage van burgemeester dr. Lan- gerhans. Verscheidene raadsleden spra ken hun sympathie uit met den burge meester en huldigden hem voor alles wat hij tot bevordering van den bloei der gemeente had gedaan. Ook de sociaal democratische leden verklaarden, dat zij dr. Langerhans waardeerden om zijn groote onpartijdigheid en dat de schade door de gemeente geleden, alleen moet worden toegeschreven aan den overdreven eerbied voor alles wat een uniform draagt. Ten slotte nam de gemeenteraad met algemeene stemmen een resolutie aan, waarin de ontslagaanvrage wordt betreurd en de raad den wensch uitspreekt, dr. Langerhans alsnog als burgemeester te behouden. Zondag werd in den schouw burg van Köpenick een druk bezochte vergadering van burgers der stad ge houden, welke eveneens hun sympathie voor den burgemeester uitsprak. In ver band met een en ander heeft dr. Lan gerhans zijn ontslag aanvrage ingetrok ken. CHRYS \NTHEMUM5. Geregeld verkrijgbaar iu de prachtigsle kleuren, zoo wel bloem als plant. Concurreerende prijzen FRITS VAN BLADEL, Bloemist Waalwijk. Het. heste adres voor Jalousiën en Rolluiken is bij GERARD VAN DIJK, a. d. Haven Waalwijk. Jalousiën van*f f 2.75 per M2. Het binden van alle soorten boe ken, in linnen, leder en prachtban den geschiedt solied, netjes, billijk en spoedig door de Waalwijksche Stoomdrukkerij van Antoon Tielen. TE KOOP: Een puikbeste Hondenkar op veeren, geschikt voor 2 honden. Zich te vervoegen aan 't bureau van dit blad. Er biedt zich aan een net R. K. Meisje, oud 15 ja»r, als Kindermeisje. Adres Bureau van dit blad. PUIKE MOSSELEN en dagelijks alle soorten Groenten, bij REINIER VAN STEENSEL, Waalwijk. Op vene imchiuale Schoenfabriek wo'dt gevraagd een Schoenmaker-Coupeur, ievens goed Schoenmaker. Brieven met opgaaf van referentiën onder letter R, bureau dezer Courant. 'FE KOOP een zoo goed ais nieuw Paar dentuig «1* Haam, Zadel en Hoofdstel, alles geschikt voor ponny ot klein paard, voor t 12 bij MAR. HEIJS, Bakker te Kaatsheuvel. J. GROENEN. A. GROEN EN--Antiionij Besoijen, 21 Oct. 1906. ie Waalwijk, zal krachtens bevel der A-rondissrmenH- Rrchtbiiik te 's-Heitogeubosch d.d. 23 Juli 1906, tm koffiehui»*- der Kinderen D. VAN DER WESTEN te. Drunen, bij inzet, op Woensdag 31 October 1906, bij toeslag op Woensdag 14 November 191)6, tel kens ten of na 7 uur des avonds, publiek s'iniii—«Mwmi in uiTtr> Mijnramp in Zuid—Afrika. In de Simmer-East-mijn nabij Johan nesburg werd een bak afgelaten, waar in zich 23 Chineesche mijnwerkers be vonden. Op een diepte van 700 voet brak het touw, waardoor de bak onge veer 1000 voet diep viel. Alle menschen die er in waren werden verpletterd. Dc dankbaarheid van een inwoner van Zait—Bommel Uit dankbaarheid voor de verkregen wel daden en met den wensch dat velen nut mo gen trekken van zijne ondervinding, mach tigt. ons een inwoner van Zalt-Boinmel zijne verklaring te publicecren. De heer C. v. Osch. wouende Kerkstraat B 240 teZalt-Bommel, meldt ons: Vanaf het oogenblik dat ik met Foster's Rugpijn Nieienpillen begonnen ben, is het mij mogen gelukken een groote verlichting te bikomen in een nierziekte, waarvan ik reeds sedert drie jaren het slachtoffer geweest ben. Ik bad voortdurend een hevige, pijn in den rug en in do lendenen en in de liezen de urine bevatte veel bezinksel en was steeds troebel, de loozing geschiedde pijnlijk en branderig. Wat ik hier ook voor gedaan had, mijn ziekte werd steeds erger in plaats van min der, ik had ook veel last van duizelingen en schemeringen voor de oogen. Vanwege de hevige pijn die zich vau het benedenge deelte van den rug tot in de schouderbladen uitstrekte, was het mij menigmaal onmoge lijk naur mijn werk te gaan en dit maakte mij zeer mismoedig. Ten slotte vestigde men mijn aandacht op Uw heilzame pillen en ik ben zeer tevreden, dat ik U kan mel den dat twee doozen mij veel verlichting geschonkeu hebben. Om echter zeker te zijn van een algeheele genezing zal ik nog eeuigen tijd met de behandeling doorgaan. Ik ondergeteekende verklaar dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze die U goed dunkt. Indien gij op de een of audere wijze lijdt aan de nieren loopt gij gevaar eene ont steking aan de nieren te bekomen, steenen in de blaas, waterzucht, suikerziekte, enz. want aangetaste nieren genezen nooit van zelf indien men ze verwaarloost en zonder hulp laat, is het einde noodlottig. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die De Heer Van Osch gehad heeft. Wij waar- «chuwe.n tegen namaak en maken koopeuer op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te W aal wijk verkrijgbaar bij de firma Wed.Orie-Du- mouliu, Markt. Toezending geschiedt fran co na ontvangst vau postwissel af 1,75 voor één of f 10 voor zes doozen. Een HUIS met ERF en MOESTUIN te Drune.ii, sectie A Nos. 1765 en 1766, groot te. zuipen 0.25.31 H.A toebe- hoorende a n Mej. Pympbn« van Dal, wed. Adrians van Loon, wonende te Drunen, t'-n verzoeke van LEONAR- DUS DE BEER, landbouwer te Drunen, executant. Aanvaarding in eigen gebruik, voor zoover het vast goed is vertiuurd, bij het eindigen der huren voor zoover n et verhuurd, vanaf den betaaldag der koopsom. De huren komen voor den kooper vanaf den betaaldag der koopsom. Aanvaarding i lasten, 6 weken na den toeslag. Beualdag der koopsom 27 Dec. 1906. Een afschrift der veilconditiëu is neder- gelegd ter Griffier de. Arr. Rechtbank voor noemd op 26 September 1906. te Waalwijk, zal voor zijn Principaal publick ONDER WAALWIJK. De rerkooping zal plaats hebben te Waal wijk bij inzet Vrijdag 2 November 1906, sen koffiehuize van P. van Hulten, Tramstation, en bij toeslag Vrijdag 16 November daarna, ten koffiehuize vaD J. P. Botkrsia^'S, aau de Markt, telkeus des avonds ten 7 uur. Brieven Letters N. v. d. W., aan het Bureau van dit blad. te Drunrn bericht dat de ten verzoeke der Erven van d-* IIi-eren ADRIANUS en PETRUS VAN Bl'UL geveilde onroerende goederen zijn ingezet als volgt Onder Nieuwkuib. KOOP I. Het Hais met Erf, Boomgaard en Tain, zeer gunstig gelegen aan de Groote Straat in de onmiddellijke na bijheid van de R. K. Kerk, het Raad huis en de Tramhalte, kadaster sectie C No. 1481, groot 17 aren 03 centi aren opt 2900 - KOOP II. Het perceel Bouwland gelegen achter het woonhuis van Martinus Ber- kelman» vóór de Middelsloot ter plaatse „de Akkers" aectie C No. 1062, groot 35 aren 60 centiaren op f950 COOP III Het perceel Bouwland gelegen achter het woonhuis van Petrus van Baaien over de Middelsloot ter plaatse z/het Venbroek" sectie C No. 1260, groot 48 aren 60 cent, op f1250 COOP IV. Het perceel Bouwland gelegen aan en ten westen van koop drie achter het woonhuis van Frans van Buul over de Middelsloot ter plaatse bet //Ven- broek" sectie C No. 137, groot 15 aren opf450- KOOP V. Het perceel Bouwland gelegen achter het woonhuis van A. van Melis ovtr het spoor ter plaatse „het Laag' sectie A No. 114, groot 57 aren 40 centiaren opt 1000 KOOP VI. Hel perceel Bouwland gelegen aau en ten oosten van koop vijf achter het woonhuis van Adriaan Fitters over het spoor ter plaatse, „het Laag" sectie A No. 118, groot 16 aren 10 centi aren opf 500.— KOOP Vil. Het perceel Bouwland achter het woonhuis der weduwe Antoon de Gouw over het spoor ter plaatse „het Laag" sectie A No. 40, groot 40 aren 70 centiaren op f600 KOOP VIII. Het perceel Bouwland gele- gen achter het woonhuis van Th. Kooii- mans over de Middelsloot ter plaatse „het Venbroek" sectie C No. 74, groot 15 aren 30 centiaren op f 330- Ondei Drunen. KOOP IX. Het perceel Bouwland gelegen tegenover hel woonhuis van Geiardus de Gouw a.-,n den Keiweg ter plaatse „Kuiksche Heide", sectie B No. 1179, groot 63 aren 53 e nt., op f1175. Onder Helvoirt. KOOP X. Het nerceel Dennenbo«ch gele- gen in de Kuiksche Hoef ter plaatse „Helvoirtsche Heide" sectie A No. 1096 groot 43 aren 50 cent. op f70 De toewijzing zal plaats hebben op Vrij dag 26 October 1906, des namiddags 5 uur, ter herberge van W 1LLEM LOEFP te Nieuwkuik. zal op Vrijdag 26 October 1906, dei voormiddags om elf uur, in het openba»r ter plaatse Om lH/s uur voormiddag. TE WAALWIJK. te Waalwijk, zal Dinsdag 30 October a. S., voorm. 9 uur, ten woonhuize van S HOOGLAND, Koopmau te Waalwijk, Stationstraat, a contant waaronder mahoniehouten Linnenkas', Pe nantkastjes, mahoniehouten- en andere Tafeli, Stoelen, waarbij met trijpen zitting, Cuisi- nière en Vulkachels, Carpetten, Vloerkleeden en Loopers, Regulateurklok, Naaimachine met kast, benevens .Keukengerief. VOORTS Zwart marmeren Pendule met coupes, kris tallen Karaffen, Schalen, Wijn- en Likeur glazen, Botervlootjes, waaronder met zilver en berliner zilver gemonteerd, gouden Di- meshorloge, idem Broches en Belletjci, D.nnesriug met juweelen steen. Alsmede een zoo goed als nieuwen Hana wagen op veeren en Collings patentas, Toon bank, Bfsculen en gewicht enz. Bezichtiging twee uren voor den aanvang der verkooping. De verkooping geschiedt ten verzoeke vso den H.E.G. Heer Mr. E. O. J. Bn. va>" Hövel tot Westerflier, Advocaat-Pro cureur te 's-Bosch, als Curator in het fail lissement van genoemden Hoogland.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 2