Tweede Blad. Provinciaal Nieuws. G, 9i Rummer 85. Donderdag 25 October 1906. 29e Jaargang. m te WAALWIJK, 24 Oct. 1906. jroote Nationale wedstrijd voor JVlf noen kwartetten, gehouden te 's Hertogenbosch, op Zondag 14 October 1906. (VERVOLG.) No. 9. Maastrichts Vocaal Kwartet. )0k aan het optreden dezer vier zangers ricl reeds dadelijk te bespeuren, dat zij ichhun «kennen» en «kunnen» volkomen ,ewust waren. Het fraaie *Ave Maria van "Witt werd heerlijk schoon en met groote zuiverheid ingezet. Al klonk iet geluid van den eersten tenor wat diep de keel, zoo ontwikkelde het viertal toch een vol en krachtig ensemble geluid, (jat zich door groote klankschoonheid onderscheidde. Had het kwartet op het oordje geen ongelukje gehad en lnunc et in horawat frisscher ge- tongen, dan ware de uitvoering het vol maakte dicht nabij gekomen. Ook de uitvoering van *die Thrdne [an J- Witt viel te loven, hoewel deze, nzonderheid wat de solopartij betreft, jeslist beneden die van Waalwijk stond, n het woord vergesz werd eene a ge- loord, terwijl mij het slot wat te sleepend voorkwam. Een daverende toejuiching viel het kranige viertal ten deel. No. 10. Oefening kweekt Kunst, HiÜegom. De tegenstelling met het vorige kwartet was hier zeer groot. De vocalen, vooral de *a», werden onzuiver uitge sproken, terwijl geen enkele stem door een mooi timbre uitblonk Het *Adoro e> van W. v. d. Ven, schoon geen on verdienstelijke compositie, maakte weinig ndruk. Nog minder bevredigend was de uitvoering van €die Vespervan Beet- joven. Het tempo was maar al door eel te langzaam en te trekkerig, zoodat elen met mij misschien gezucht zullen lebben: «Van al te saaie tempo's verlos ns Heerl Daarbij wist ook hier de bas net zijne reeds meer genoemde passages liet te woekeren en klonk het Jetzo* nz. erg dun. Het gepresteerde bleef eneden het middelmatige, zoodat Oefe- ing kweekt Kunst zich nog veel zal loeten oefenen om echte, onvervalschte unst ten gehoore te brengen. No. 11. Broederkwartet,'s Hertogen- osch. De gebroeders Litsenburg, die ink en toch niet aanstellerig optraden, erden bij hun verschijnen door het uditorium allerhartelijkst begroet. Ook oor hun zang hadden zij spoedig aller ,'mpathie verworven Zij beschikken ver mooie, goed geoefende stemmen, en ingen beschaafd en met gevoel. *-De geboortegrondvan Dupont is echter reen nummer om er furore mee te maken. )e strophe Niet alleen door 'tgolvend koren,waarbij elk der partijen beurtelings intoneert werd niet gelukkig weergegeven. Oneindig beter beviel *die Vesper van Beethoven. De opvatting van dit nummer geleek volkomen op die van het Bossche kwartet, dat met deze schepping reeds zulke schoone triomfen behaalde. Diezelfde opvatting bleek vooral duide lijk aan het slot, dat met volle kracht werd ingezet en geëindigd, terwijl de partituur, althans de mijne, daar ter plaatse geen torto voorschrijft. Toch dunkt mij, dat Beethoven, de man van tegenstellingen, die eenmaal gezegd heeft: «Kracht is de moraal van den mensch», deze opvatting zou hebben toegejuicht, irijl zij komt na een menigte pp- en pmorzando-passages- Onder daverend applaus van het op getogen publiek verlieten de broeders pet tooneel om plaats in te ruimen voor I No. 12. Inter Nos, 's Hertogenbosch, pit kwartet ofschoon in alle opzichten hinder dan zijn voorganger, maakte kochtans geen slechten indruk. De uit voering van *-die Thrdneverhief zich liet boven het middelmatige. De eerste enor zong wat zenuwachtig, de bariton liet fraai en op het woordGetraiimt* oorde men een aangenamen klank. Gelukkiger was het kwartet met: Zoo 'ij mijn lief wilt zijnvan Joh. v. Nunen. Jit is een dankbaar melodieus lied, dat oor inhoud vergoedt, wat aan den vorm nisschien nog ontbreekt. eerste bas was echter ook in dit nummer niet fraai. Het ensemble van: En eeuzvige lente is nw en mijn, was zoo fniu als de slotregel«Zoo Gij mijn lief dit zijn» erg streelend voor het gehoor. Niettemin viel de uitvoering te loven. No. 13. Onderlinge Oefening, Zaan- am. De inzet van Harmonievan M ursen klonk heel mooi,, doch spoedig [egon de rest leelijk tegen te vallen. In passageO zvat luister enz was de mitatie verre van mooi. Ook op meer ndere plaatsen alsVormen zijn ontzdche- 'k heiren In dat koor enz. bleek het mble niet fraai, de zuiverheid niet d boven verdenking verheven. Er werd over het geheel te week, zonder kleur cn gloed gezongen, Dezelfde fouten vielen ook in Lieb istein Blümeleinvan Abt te constaieeren. Ofschoon dit zuiverder gezongen werd dan het vorige lieten ook hierin de nuar.ceeringen veel te wenschen over. Men hoorde bijna geen crescendo's of decrescendo's, noch beduidend verschil tusschen p en mf. Een flink forto werd heelemaal niet «re- hoord. Daarbij had ook het tempo op gewekter kunnen zijn. Dit kwartet, dat bij oefening toch wel goed kan worden wijl stemmateriaal nogal voorhanden is, zal wijs doen zoo nu en dan eens aan de woorden van Rubinstein te denken «Zing en speel mijn noten zoo gij wilt, maar maak ze in Gods naam niet ver velend.» No. 14. Euterpe van Amersfoort. Waarom zong dit kwartet Wandrers Nacht gebet van Weber niet in zijn oorspronke lijke taal Daarin klinkt het toch veel fraaier dan in de allerbeste vertaling. Doch ook nog om meer andere redenen kon de voordracht mij niet boeien, zij was nl. te week, ziel- en kleurloos. De forto's na de reprise hoorde ik zoomin als de hooge a voor den eersten tenor. Of schrijft hunne partituur die a niet voor? Zoo neen, dan is dat beslist geen verandering ten goede. Landsknechtstiindchen van Orlando di Lasso werd al evenmin gelukkig vertolkt. De staccato's op diri, diri, don waren veel te sterk, de middelstemmen niet fraai, de passage Ich bracht diri enz. beslist leelijk en de bas aan het slotniet zuiver. No 15. Entre Nous Amsterdam. Het laatste was hier niet het beste De eerste tenor beschikte over geen vol doende kracht, de bas was te hol, zoodat van een mooi ensemble moeilijk sprake kon zijn. Ook bij dit kwartet bleef de uitvoering van Harmonie-» van Lürsen beneden het middelmatige. De tempos van Das Kir chic in-* van Becker waren veel te langzaam. Vooral met de woorden Wohl und We hu werd onnatuurlijk lang getrokken. De naboot sing van het klokkengelui maakte vol strekt geen indruk. Waarschijnlijk door vermoeidheid der zangers (want zacht cn langzaam zingen is afmattend) kwamen de forto's tegen het einde niet meer tot haar recht, en werd ook de des van den tweeden tenor op het woordje viel niet gehoord. Met den dichter zou men hier uitge roepen hebben «Geef ons natuur en waarheid weer Hiermede was de kamp ten einde en ging de Jury naar het tooneel om vrijer te kunnen beraadslagen en stemmen. Middelerwijl maakte ook ik de begroo ting op en kwam daarbij tot de verras sende ontdekking, dat Waalwijk, Maas tricht en de Bossche Broeders een ge lijk aantal punten behaald hadden, nl. 33, zoodat de beslissing wie eersten, tweeden of derden prijs zou hebben, uiterst moeielijk was. Alle drie hadden één nummer schier onberispelijk, ook één iets minder fraai gezongen. Toch kwam het mij voor dat Maastricht met zijn tweede nummer t>Die Thrdne*- for- tuiniger was geweest dan Waalwijk met zijn iStilledoch niettemin had Stille-* een veel dieperen indruk gemaakt dan *De Geboortegrond-»zoodat ik mij met den uitslag der Jury volkomen vereeni gen kon. De uitslag was als volgt le prijs Maastrichts kwartet met 4 tegen 1 stem. 2e prijs Waalwijks-kwartet met 4 tegen 1 stem. 3e prijs Bossche Broederkwartet met 4 tegen 1 stem. 4e prijs Inter Nos, 's-Bosch met 3 tegen 2 stemmen. 5e prijs Inter Nos, Zalt-Bommel met 3 tegen 2 stemmen. Aan het gejuich en gejubel in de zaal scheen schier geen einde te komen. Landelijk ging de menigte uiteen hoogst voldaan over het gehoorde en uiterst tevreden over de heeren juryleden, die zich door groote minzaamheid onder scheidden en voor ieder, die hen ge naakte, een vriendelijk woord over hadden. Den wedstrijd in den avond kon ik tot mijn spijt niet bijwonen. Van be voegde zijde vernam ik echter, dat deze wedstrijd over het geheel tegen viel en in gehalte onder vele opzichten beneden dien der tweede afdeeling bleef. Het verplichte kwartet Nacht*- van Averkamp, werd mij afgeschilderd als een uiterst moeielijke compositie, die ondankbaar was voor het gehoor en door geen enkele vereeniging, zelfs niet door Orpheus* van den Haag, tot zijn recht gebracht werd. Nu, moeielijk en mooi gaan maar heel weinig samen. Uit het feit, dat er bij de Jury sprake geweest moet zijn den eersten prijs niet toe te kennen, blijkt voldoende dat het gepresteerde in de hoogste afdeeling beneden de algemeene verwachting bleef. Ook uit den uitslag valt de onvoldaan heid der Jury genoegzaam te consta- teeren. Deze was als volgt lev prijs. »Orpheus» 's-Hage met 4 stemmen 3 blanco. 2e prijs. »Sempre Animate» met 5 tegen 2 stemmen. 3e prijs. Excelsior» 's-Hage met 4 tegen 3 stemmen 4e prijs. «Harmonie* Amsterdam met 6 tegen 1 stem. In de Jury hadden nu behalve de reeds genoemde heeren, ook de heeren Joh. YVagenaar van Utrecht en M. J. Ogier van 's-Bosch zitting gehad. In den Eere-wedstrijd tusschen de eerste en tweede prijswinners van beide afdeelingen zong Waalivijk derdens en voor gekozen nummer >Stilte€ var. Haydn, dat toen fortuiniger uitgevoerd werd dan in den namiddag. Een zeer groot deel van het publiek kende Waal wijk den eere-prijs toe, maar toen Orpheus een herhaling gat van het Ave Maria van Fr. With, was alle kans verkeken en ontving deze laatste vereeniging de vier kunstwerpen met algemeene stem men. Een geanimeerd bal besloot de fees telijkheden van den dag, waarop het Bossche Vocaal-kwartet met rechtmatigcn trots mag terugzien. A. C. v. D. HEIJDEN. Waalwijk, 20 October 1906. St. Puulusvcrceniging. Verleden Zondag hield de St. Paulus- vereeniging alhier haar aangekondigde vergadering op haar zaal, welke flink bezet was en waar wij zelfs verschillende niet-leden bemerkten die wellicht van de introductie hadden gebruik gemaakt. Na opening door den President werden 6 nieuwe leden aangenomen, die in handen van den President hunne gelofte afleg den en welke door dezen op de hem gemoedelijke wijze werden gefeliciteerd en ernstig aangemaand trouw te blijven aan hun gegeven woord, ondanks mogelijke bespotting, een offertje van hen misschien gevraagd zou worden. Tot het houden eener bespieking was voor deze gelegenheid genoodigd de heer Th. Makaaij, Bondspropagandist der St. Paulusver. in het Bisdom van 's-Bosch te Stratum Flink heeft Spr. zich van zijn taak gekweten zelden hoorden wij zoo'een duidelijke, bevattelijke lezing, vooral geeselde hij het kwaad wat de zoogenaamde matige drinker doet en gaf ons verschillende tafereelen te aan schouwen hoever de alcohol velen brengt en reeds gebracht heeft. Heel aardig toonde spreker aan, dat van 3 mudden gerst. 2 mudden waren bestemd tot bereiding van het gerstenat en van de 16 mudden graan slechts 1 mud bestemd was voor een bakker en 15 voor Schiedam. Zoo hield spreker bijna ander half uur het publiek bezig en eindigde ,zijn betoog dat de drank bestrijding is een plicht van Christelijke naastenliefde. Een kort woord van dank door den Adviseur was zeker hier niet misplaatst. Zooals gewoonlijk werd ook dezen avond het aangename met het nuttige gepaard het mannenkwartet Zang en vriendschap (ook leden der vereeniging) zou deze vergadering met een drietal kwartetten opluisteren »U zegene God" van Mücke. »Di£_jtranen"~"van Jan Witt en »Die vesper" van Beethoven welke zeer goed werden gezongen, vooral de tenor solo Mignon" zoo onberispelijk gezongen door den Heer G. Verhoeven mocht veel bijval oogsten. Ook de tooneel vereeniging der St. Paulusvereeniging liet zich niet onbetuigd «Amsterdamsche Straatzangers" komisch duet werd heel aardig voorgedragen en kermis te Tri- meltjes-Dijk, Groot drankbestriiders-spee- takel scène voor 7 personen welke zeer de lachlust opwekte van het publiek. Voldaan keerden allen huiswaarts en drukten de hoop uit dat het Bestuur tot meerderen groei en bloei der St. Paulusvereeniging dezen winter meer zulke vergaderingen zal uitschrijven, llnuze. Maandagavond hield de afd. «Waalwijk en Besoijen" der Hanze eene algemeene vergadering in 't hotel Verwiel, wegens onvoltalligheid der vergadering van Woensdag 1.1. bijeengeroepen. Het bestuur nam collectief ontslag in weerwil van den aandrang van verschil lende leden om aan te blijven. Het be stuur wilde beslist de proef of onder anderer leiding niet meer leven en voor uitgang in de afdeeling zou zijn te krij gen. Er zijn hier een kleine 60 leden en er komen er gewoonlijk hoogstens 10 a 15 ter vergadering en ook 't geen de Hanze tot dusverre kon uitrichten, was z. i. te gering. Verschillende leden verzochten het bestuur als nog op zijn besluit terug te komen, om gezamenlijk te pogen de zaak zooveel mogelijk te verheffen, daar anders de afdeeling groot gevaar lijdt. Nochtans meende het bestuur daar aan niet te moeten voldoen en werd overgegaan tot de keuze van een bestuur, wat tot resultaat had, dat slechts 3 be stuursleden konden worden gekozen, nl. de heeren Van Alfen, Walth. v. d Heij den en PI. Keijzers, die voorloopig, onder eene bepaalde voorwaarde de benoeming aannamen. Na een kortstondig bestaan van_ half jaar zal met 1 November te 0< hout ophouden te verschijnen Het blad van het R. K. Noord-Brabantj Volk. Het oude «Kanton Oosterf zal dan weer als weekblad herrijze Stoomzuivel fabriek. Wij kuu;( geuoegeu, als vuu zeer betrouw ingelicht, mededeelen dat het n? teeriug der maGhiueriëu aan de s fabriek te Drunen zoover vordert, d half November de fabriek in werking gesteld worden, zoodut de landl' deze gemeente op dien tijd met der melk kunnen begiuucn. CAPELLE. Bezig zijnde met de werk zaamheden in de Hooipers van de Firma Oerlemans Zonen, kreeg H. v. O. het ongeluk een pees te verrekken in zijn rug, zoodat hij den arbeid moest staken en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Tot Voorzitter van het Dagelijksch Bestuur van het Waterschap «De Oosten- sche en Westensche Buitendellen, onder de gemeenten Waspik, Capelle en Vrij- hoeven-Capelle is benoemd de HeerB. A. Middelkoop, Notaris alhier. - Maandagnacht is er bij de Firma Adrs. Oerlemans Zonen een rijwiel uit t Zniden. 3 9 r Lezing ui et lichtbeelden. Zooals wij in ons vorig nummer mede deelden, zal de schoenmakersvakver- eeniging in combinatie met de leerlooiers a. s. Zondag eene feestvergadering in »Musis Sacrum houden en zal de wel- eerw. heer Suijs daarbij eene lezing met lichtbeelden houden. Eene bepaalde le zing is dit niethet doel is meer om aan de hand van de natuur, het werkelijk leven en de kunst in den geest eenige interessante punten in eigen en vreemde landen te gaan bezoeken. Wij hebben reeds een en ander vernomen, wat ter sprake zal komen en wat in beeld zal worden vertoond en dan mogen we ge rust zeggen, dat er naast veel interes sant en nuttigs, veel aangenaams en kod- digs te genieten zal vallen dien avond. Op verzoek van velen zal de eerw. heer Suijs, bovenstaande lezing herhalen voor 't publiek en wel Maandag tegen een entrée van 10 cent en Dinsdag tegen een entrée van 25 cent, beide dagen in Musis Sacrum Looiers vak vereeniging;. Zondagavond ten 6 uur hield de looiers- vakvereeniging op de bovenzaal van den heer Chr. v. d- Werff hare maandclijksche vergadering, die slecht was bezocht- In behandeling kwam de aansluiting van den diocesanen bond, waarin nog geen besluit werd genomen. Ook de verdere huishoudelijke bespre kingen gaven geene definitieve besluiten. Wanneer zal men de organisatie, waarvan men lid is flink steunen? Door algemeene tegenwoordigheid, maar dat men dan de zaak ook serieus opneme, en groote en moeielijke kwesties dege lijk behandele Voordracht. Maar wij vernemen komt de heer An- dries PToklage, onderwijzer alhier, in al fabetische volgorde als no. 2 voor op de voordracht als hoofd der O. L. School te Oss. Binncnpolder. Tot bestuurslid van den Binncnpolder is 1.1. Maandag gekozen de heer Alphons Hoffmans. Coupeurs—vereeniging In de Zondagavond ten half zeven uur op Musis Sacrum gehouden vergadering van de Alg. Noordbrabantsche Schoen maker Coupeursvereemging is besloten, zoo de financiën het toe zullen laten, een wedstrijd uit te schrijven in het uitsnij den van vellen. Zeer zeker zullen de fabrikanten het plan van deze vereeniging toejuichen, daar het zich bekwamen in het zoo voor- deelig mogelijk uitsnijden van vellen, voor hen van groot finantieel belang is. Plechtigheid. Zondag had er in onze parochiekerk eene groote plechtigheid plaats, nl. het afscheid van den missionaris, den wel- eerw. heer Maaijwee. In ons volgend nummer hopen we een uitvoerig verslag daarvan ook met bij zonderheden zijner missie enz. te geven. Voctbulmutcb. De match Zondagmiddag gespeeld tusschen P H. alhier en V. W. te Be soijen, trok veel publiek en eindigde met 40 in 't voordeel van Waalwijk. Bijztindcrhcid. Het prachtige en zeldzame najaars- weder roept natuurlijk verschillende bij zonderheden te voorschijn. Zoo staan in den tuin bij de eerw. zusters de aardbeien en tuinboonen in vollen bloei, op eene andere plaats bot ten de struiken der roode en witte bes sen voor de tweede maal uit. Nat Militie. Bij koninklijk besluit is ontheffing van werkelijken dienst, welken zij in dit jaar ingevolge art. 111 der wet gehouden zijn te volbrengen, verleend o. m. aan Andries Cornelis Maijers, Besoijen, 2e regt. infantrie. Thedorus van Riel, Loonopzand, 6e regt. inf. Ongeval. Gisteren had een werkman op de Stoomtimmerfabiiek het ongeluk met zijne hand tusschen het zaagmachine te geraken, zoodat zijn duim ernstig werd gewond. M. v d. Bcrgh. De Schoenindustrie schrijft Zooeven vernemen wij dat de Heer M. van den Bergh te 's-Bosch plotseling is overleden; telephonisch hebben wij aangevraagd of dit gerucht waar was en ontvingen van zijn schoonzoon de be vestigingdaarvan. Reeds geruimen tijd was Z.Ed. lijdende, en op de nog kort geleden gehouden vergadering in Tilburg moest hij door eene benauwdheid bevan gen, het vergaderlokaal verlaten. Toen reeds was het hem wel aan te zien, dat de kwaal waaraan hij lijdende was, den man die steeds met zooveel energie ge werkt heeft, had geknakt, ofschoon hij zelve nog vol moed, en in de verbeel ding leefde dat zijn ziekte niet van zoo'n ernstigen aard was. Dat het echter al zoo spoedig zou afloopen had niemand kun nen denken. Hedennacht is hij om 1 uur plotseling overleden, zijne vrienden, en dat zullen velen zijn, zullen met innige deelname deze tijding vernemen. Aan het hoofd van een der grootste zaken in onze branche heeft hij gewerkt zoo lang het dag was, en ofschoon niet alles onverdeelden bijval mocht vinden heeft hij ook zeer veel gedaan om de Schoenindustrie op hooger peil tc brengen. Zijn aandenken blijve in eere 1 De heer v. d. Bergh was door zijn personeel zeer bemind. Hij was lid van den gemeenteraad, bestuurslid van liefdadige instellingen, in t kort algemeen geacht man. Journalistiek. BAARDWIJK. St. Crisp ij it üiuuui'j was het de pntroousdag voor de vak' St. Crispijn. Eeiie 11. Mis opgedrageJ geestelijk en tijdelijk w Iziju der lede door ulleu trouw bijgewooud. OngevalDezer dagen had hier'H geval plaats dat nog zeer goed afliep, uit Roermond kwuiu ten behoeve van ïu aanbouw zijnde kerk maat en mod uuar de ramen dvr kerk alhier. Hiei vo noodig 2 groote ladders om te sa vijftig sporten te vormen om die li bereiken. De onderste ladder die dot' alhier bereidwillig was afgestaan b- die persoon zich op de bovenste sp_ vond en wel aan een kant. Iu zoo'n g positie moest de man naar bened» Gelukkig waren enkele personen daar om heiu te helpen anders was hij b-', naar beueduu ge6tort. Als nu het de ladder zul vergoed worden is afgeloopen. JRioleering. Op het Laageii begonnen met het maken eener ric uivoer van hot regenwater dat vo> lunzen zoodanig bleef staan dat d als versperd waren bij elke fliukir voorwaar eeuo goede en uoodzuke tering. Een miuder uuugeuaii van een schilder uit een de dupe is geworden, het vuu velen, plnatB gehad. De schilders-patroon ha eou huis te verven, doch persoueel kou hij niet op den bèx klaar ziju, waarom hij krachten m bijzoekeu. Hem werd uaugeradeu J. Waalwijk, die iu een oogoublik nov wat kan verzetten aan verf. Da patroon, slecht hier bekend, gaat naar Waalwijk ontmoet op markt J. L. Ouze patroon denkt in dezen Jan onze J. de M. te zieu (iu zeker opzicht scheelt het ook niet voel) en vruagt hum of hij niet voor een paar dagen iu Baard wijk bij die en die wil komen werken. J. L. die niets afslaat dan vliegen, zegt toe «u stapt den volgenden morgen reeds vroeg naar het werk. De patroon was er nog met, daarom vroeg J L. rnuar aan dec eigenaar wat of hij moest doen. nDat zal dau verveu zijn," antwoorde deze, «daar staat de pot met verf. Voor J. L. was verven nog iets nieuws ouder de zon, maar te oud om te leeren ben je nooit en zoo begon J. L. te kwasten vau heb ik jou daar. De prachtigste vegen en strepen wist hij aan zijn penseel te onttrek ken, een Mesdag gelijk. De patroon die inmiddels op de plaats des onheils was aangekomen stond zeer verbaasd. De vegen en strepen hier met heele »kladders" er op gesmeerd en daar niets, kouden hem niet bekoren. Spoedig kwam hij echter tot de ondekkiug dat hij zich vergist had iu den persoon. J. L. houdt ook wel van 'n drupke, maar was daar om J. de M. nog niet. Tnbleau Een mooi oud stuk kwam weer iu ons bezit betivffende het Ambrosius-gild. We deelen dit ter gelegener tijd mede. BESOIJEN. Hedenavond ten half zes ure vergadering van den Gemeenteraad. Punten van behandeling. 1. Ingekomen stukken. Vaststelling arihenrekening 1905. Idem gemeeutebegrooting 1907. 4 ij Wijziging heffing hoofdelijke omslag. Wijziging begrootiug 1906, Vaststelling Suppletoir Kohier Uoofde- 2. 3. 4. 5. 6. lijke omslag. Zaterdagavond waren de werkende leden der Liedertafel Oefening baart Kunst iu hunne zaal uitgeuocdigd op een fijn souper hun dooi den President den WelEd. Ileer H. Zeegers gulhartig aangeboden uit erkentelijkheid voor de blijken van beluugstelliug bij ZEd's zilve ren bruiloft ondervonden. Het was een gezel lige avond die den leden nog lang in dankbare herinnering zal blijven. Ah. Zondag zal de Lie.lertafel Oefening baurt Kunst naar eerste wiuterconcert geven waarop o a. de in Utrecht bekroonde koren zullen worden ten gehoore gebracht, terwyl wij uit goede bron vernemen, dut de heeren A. Groenen, A, Frokluge en A. Ilurkmaus hunne gewaardeerde n edewerking zulleu ver- leenen. Op deze uitvoering die in alle op zichten schitterend belooft te zijn, vestigen we de aandacht der kunstlievende leden en muziekliefhebbers

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 5