Notaris KANT Notaris KANT Schoonheid Notaris KANT HEÏ ARBEIDSCONTRACT Maakt, Anthraciet GÜÜD Burgerlijken Stand Gemengd Nieuws Advertentién. Bericht van Inzet. Bericht van Inzet. Stokpaardjes Lslisamslksaep Fantaisiehoeden J. Sikkers en Zonen. W. Vermeulen, Voorradig A. C. Trommels. Katholieken, Stokpaardjes-Lelienmelkzeep Rijkspostspaarbank. an dels berichten publiek verkoopen Goedkoopste Hoeden en Petten magazijn. MG C. W. WOftMSER. Eene lading puike K oopt niet in winkels, waar zedekwetsende artikelen worden uit gestald en voorhan den zijn. -:- -:- Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende, hulpkantoren werd gedurende de maand Oct. 1906. Ingelegd f 11638.90. Terugbetaald f 1494999. Het laatste, door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 4669 UITSPRAKEN KANTONGERECHT WAALWIJK. Het beste, mooiste en bil- lijkste Drukwerk bekomt men bij de VV aalwijksche Stoomdrukkerij Een trein le tvater. Een der wagens van den electrischen spoortrein, die Zondag nabij Atlantic- City in den zeearm reed, die deze stad van het Amerikaansche vasteland scheidt is opgehaald. Men vond daarin een dertigtal lijken, aan wier toestand duide lijk zichtbaar was, welk vreeselijk draina daar onder was afgespeeld. De lijken lagen op en over elkaar, vele waren ge wond, sommige hielden elkander om klemd en alles toonde aan, dat die on- gelukkigen in hun doodstrijd nog ver woed met elkaar gevochten hadden. Een der geredden verklaart, dat toen de wa gen in het water lag, men de ruiten stuk sloeg om daardoor naar buiten te krui pen. Hij had zich reeds uit den wagen gewrongen, toen een hand zich aan hem vastklemde. Slechts met groote moeite gelukte het hem zich los te rukken, hij moest daartoe de pezen van die hand doorbijten. Aan de oppervlakte geko men zwom hij naar den kant, maar was' nog bijna verpletterd door den derden wagen, die juist van den pijler viel toen hij den wal bereikte. Er zijn niet meer dan 5i lijken gevonden, maar het aan tal omgekomenen moet belangrijk grooter zijn- De stroom is namelijk zeer sterk daar ter plaatse en verscheidene lijken moeten daardoor meegesleurd zijn er zijn een aantal gewonden, waarvan er 10, naar men vreest, niet meer genezen zul len. Het ongeluk moet worden toege schreven aan groote nalatigheid, waar door men verzuimd had de brug te slui ten bij de nadering van den trein. Een nioordherberg. Seheifiae agenten der Parijsche politie hebben een herberg ontdekt in de Ty- roler Alpen waar verscheidene reizigers vermoord en uitgeplunderd moeten zijn. In Augustus 1.1. verdween in de ber gen spoorloos een Parijzenaar, die het laatst gezien was te Bozen. De naspo ringen der detectives wezen uit, dat hij in een herberg, even buiten deze plaats, overnacht had en sedert heeft men niets meer van hem gehoord. Met behulp van de Oostenrijksche politie werd een inval in de herberg gedaan en bij huis zoeking vond men niet alleen kleeding- stukken van den verdwenen Parijzenaar maar nog verscheidene andere voorwer pen, die van roof afkomstig moesten zijn. De herbergier, zijn vrouw, zijn zoon en twee dochters werden daarna scherp ondervraagd en ten slotte vernam men, dat zij in den tijd van 2 jaar 7 reizigers hebben vermoord, die haar hun intrek hadden genomen. De lijken werden bij nacht naar den afgrond gedragen en daarin geworpen. Velen in den omtrek verdachten de bewoners van de moord- herberg, maar men durfde zijn vermoe dens niet uitspreken. Scheepsramp in liet Kuniial Het s.s. >Hermann«, Zondag van Ant werpen vertrokken, is in het Kanaal, in het gezicht van Goodwind, aangevaren door een 4-master en vergaan, waarbij 23 menschen verdronken zijn. Slechts een man overleetde de ramp de stoker Leopold Muser. De Hermann*, voor heen »Mount Bay*, was een schip van 2200 ton, electrisch verlicht, gebouwd in 1891 te Newcastle, met een lengte van 250 voet, een breedte van 37 en een diepte van 27 en machines van 250 p k. Het schip was van Bremen gekomen en op reis naar Malta. Zoodra het in het Kanaal kwam, kreeg het slecht weer, maar het hield goed stand in den storm. Tegen den avond stak de wind nog heviger op en om 8 uur zag de uitkijk een donker gevaarte dat het schip na derde- Terstond daarop had de aanva ring plaats en begon de >Hermann« te zinken. De bemanning zette in alle haast de sloepen uit. Een daarvan werd door een golf tegen het schip in stukken ge slagen, de andere sloegen om in de deining die het zinkende schip teweegbracht. De geiedde Leopold Muser, werd on der water gezogen, maar kwam weer bo ven en slaagde er in een sloep te be reiken, die ronddreef. Daarin bracht hij een nacht en een dag door, waarin hij vreeselijk te lijden had door honger en koude, totdat hij door den tiawler >Os- tende no. 89" werd opgepikt. Muser heeft niemand van zijn kameraden meer boven zien komen, hij weet ook niet wat er van het zeilschip geworden is Door de zorgen van den Duitschen consul-ge neraal te Antwerpen zal hij naar zijn va derland terugkeeren. Toeslag Woensdag 14 November 1906, 's avonds 7 uur ten koffiehuize der Kinderen D. VAN DER WESTEN te Drunen. bestaat in een teeder vlekkenloos ge zicht, frisch, rooskleurig uiterlijk, witte fluweelzachte huid en ver blindend mooie gelaatskleur. Dit alles verkrijgt men door vau BERGMAN Co., Radkbeul echte fabrieksmerk Stokpaardjes* p. St. 50 ets. bij ANTOON TIELEN ONDER' BAARDWIJK: Huis, Erf en Tuin, Sectie E. Nos. 477 en 490, groot te samen 0.05.80 H. A. toebehoorende aan Mej. Wed. G. F. van Bavel, te Baardwijk en kinderen. Voor najaar en winterseizoen voorradig in de nieuwste modellen. Voorts alle mogelijke soorten, qualiteiten eu modellleu Heeren-, Jongens- en Kinder- ü'E? Barets, Bontmutsen, IJsmutsjes, Tokjes, etc. etc. etc. Oenkl op onze uitgebreide collectie en concurrentie. D RL NEN. PRIJS 15 CENT. ANTOON TIELEN. Waalwjk. dat gij er bij komt, voor 16 gulden een splinternieuw Handnaaimachine, Hoog- arm, 8 jaar garantie, ook op 50 ct. per week, bij in verschillende afmetingen. AANBEVELEND, WAALWIJK. waard is een blanke, zachte huid, een jeugdig fri8sche rose teint, zonder zomersproeten, puistjes vet wormpjes enz. U krijgt dat door liet gebruik van p. St. 50 ets. bij ANTOON TIELEN. ad f 40. Aangenomen. 8. Schrijven van Gedeputeerde Staten, mel dende dat eeue verhooging der jaarwedden van den Burgemeester en den Secretaris door beu wenschelijk geacht en zij gemeend hebben die te moeten brengen respectievelijk op f500 en f700. Od. Staten vragen of daartegeu bezwaren bestaan. De Voorzitter zei, dat daardoor het salaris voor ieder met f 100 wordt verhoogd en gaf het woord verder aan d« leden. Wethouder Maijers zei, dat de ongunstige stand der gemeente financiën een vorige ver gadering aanleiding is geweest om een adrss om verhooging van salaris der onderwijzers afwijzend te besehikkeu en dat zich hier het zelfde bezwaar voordoet. Spreker iB er daarom, ofschoon er wel niet veel aan te doen zal zijn, niet voor z-:o maar voetstoots gunstig te adviseereu en stelt daar om voor dn regeling aan Gedeputeerde Staten over to laten en toveiiB te berichten, dat de luiad vertrouwt dat zij rekening zullen houden met deu ook aan hun college beken den fiuancieëlen toestand. Aldus wordt besloten. Na de gebruikelijke rondvraag werd hierna dvergadering gesloten. CAPELLB. Tegenwoordig de Heeren G. Vermeulen Wz Voorzitter, M. J. Rijken, W. Wachter, R. Middel koop, A. L. Sneep, J. van der Hoe»eo, en S. Oerlemans. De vooizitter opent de vergadering en zeg: Mijne Heeren. Bij den aanvang dezer zitting is 'f mij een behoefte een enkel wooid van hulde te wijden aan de nagedachtenis van wijlen ons oudste Raadslid, den Heer D. M. de Bruiju, die den 15cn dezer overleden is. Van «f 27 Februari iÖG7 zag hij telkens met groote meerderheid van stemmen zijn mandaat vernieuwen, eoodat de ingezetenen bijüa veertig achtereenvolgende jaren de behartiging van de belangen der gemeente aan zijne handen hebben toevertrouwd. En hij heeft getoond dat vertrouwen ten volle waard te zijn geweest. Zonder in bijzonderheden te treden, kan van hem worden verklaard, dat hij steeds nHar zijn beste weten en met innige overtuiging getracht heelt den bloei acr gemeen te verhoogen. Ik twijfel dan ook niet of 'k bet: d.» tolk van allen als ik zeg er zeker van to zijn, dat deze vergadering de nagedachtenis van het Raadslid de Bruijn nog langen tijd in her inhering zal houden. Alemi worden door den Secretaris de notulen op verzoek van den voorzitter voorgelezen, welke zonder op of aanmerkingen worden goedge keurd en geteekend. Aan de orde van behandeling worden nu gesteld de volgende punten: 1. Mededeeling ingekomen stukken. a. Afschrift van een besluit .an Heeren Gede puteerde Staten van Noord-Brabent dd. 6 Sep tember 1906, G. N. 41, g«steld op en houdende goedkeuring van het raadsbesluit dd.25 Augustus bevorens tot uitkerriog eener tegemoetkoming in de pensioeuebijdrogen »an de onderwijzers en de onderwijzeressen, die zijn toegetreden tot de Rijksverzekering van weduwen en weezen. b. Proces-verbaal van de op 22 September jl. bij den gemeente-ontvanger gedane kasopneiuing, waaruit blijkt, dat de boeken regelmutig zijn bijgehouden en dat in overeensiemraing daarme de in kas aanwezig was f400476. e. Een besluit van den Heer Commissaris der Koningin io Noord-Brabant dd. 29 September 1906, A. N. 87, le Afdeelir.g. 2. Bureau, (Provinciaal Bijblad No. 136), waar bij met ingang van .1 Januari 19U7 tot Zetters voor 's Rijks directe beladingen le Capellc zijn benoemd: de Ileeien W. Wachter en G. M. Ver- heijden. Gezegde drie stukken worden op voorstel van den Voorzitter aangenomen vuor kennisgeving, II Verzoek van een onderwijzer om ontslag. De Heer J. van Dommelen, oodeiwijzrr met verplichte lioofdacte aan de School in de Nieuw- straa', vraagt uls zoodanig eervol ontslag. De voorzitter stelt voor het gevraagde ontslag te verleenen en dal, zooals gebruikelijk is te doen ingaan twee maanden na de ontvangst van het verzoekschrilt om ontslag, zijnde 1 December e. k. Met algemeene stemmen aangenomen. III. Besluit te nemen betrelfende het voorstel tot vertiooging der jaarwedde van den Veldwach ter J. L. van der Linde. Ter toelichtiug van het voorstel tot verhooging der jaarwedde van deu veldwachter J. L. van der Linde omtrent welk voorstel in de vorige vergaderiDg de stcinmeu hebben gestaakt brengt de voorzitter Dog in 't midden, dat daarmede wotdt beoogd de verheoging met f50, -- der jaarwedde te verbinden aan den persoon van den tfgenwoordigen veldwachter J. L. van der Linde. Komt de betrekking van veldwachter te vaccseren, dan blijft Ce aauvangsjsarwedde f425. Gezegd voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. IY. Vastsielliug gemeente-begrooting voor 19U7 De voorzitter geeft het woord aan de Com- mtssia in wier handen de begrooting in de vo rige vergadering is gesteld om verslag uit te brengen. De Heer 8. Oerlemans aan dat verzoek vol doende, zegt, dat bij de Commissie is gesproken over de wenschelijkheid om voor de wegen io plaats van grint macadam aan te schaffen en betoogt de deugdelijkheid van dat verhardings materiaal. De Voorzitter antwoordt, dat de gemeente op 't oogenblik waarschijnlijk grint genoeg in voor- raud heeft ook voor 't jaar 1907. .Mocht echter in den loop van dat jaar aanvul ling vau 't onderhoudiugsmateriaal noodig zijo, dan kan macadam worden aangeschaft. De Heer Sneep vraagt den Voorzitter nog of de bijplaatsing vbd de lantaarnpalen, waartoe reeds 'besloten is, spoedig kan worden tegemoet gezien, waarop de voorzitter bevestigend ant woordt. De Heer Oerlemans weder aan t woord zijnde, rapporteert verder dat de Commissie op de geraamde uilgaven en ontvaugsteo overigens niets heeft op of aan te merken, weshalve eprekor namens de Commissie voorstelt de be grooting, zooals zij door Burgemeester en Wet houders is aangeboden vast to stellen in ontvangst op f21140,66 en in uitgaaf op een gelijk bedrag. Dit voorstel wordt na een korte gedachtenwis- seling met algemeene stemuieu aangenomen. V. Benoeming Lid van het algemeen Armbe stuur op de aanbeveling zijn i;eplaaatst; de hee ren 1 A. J. Verhoeven, 2e A. van der Hoeven, waarvan eerstgenoemde met algemeene s euimen werd benoemd. Op do vraag van den Voorzitter of nog iemand het woord verlangd, zegt de Heer Wachter nog gaarne het gevoelen van den Raad ie willen kennen omtrent een ocderwerp, dat niet op het convocatiebiljet voorkomt. Bedoeld onderwerp betreft de uitoefening der geneeskundige armeupractijk. De armenpractijk wordt tot heden door de alhier gevestigde ge neeskundigen, ieder op zijne beurt, gedu7ende een jaar waargenomen. Spreker zou echter eeu andere regeling willen in oeren en 'l daarheen willen leiden dat de aamla-tig n bij den aanvang des jams konden aeuwijzeu door welken Dokter zij hot geheele jaar wenschteu te worden behardeld. In den regel zal de armlastige wel dien Dokter kiezen iD wiens nabijheid hij woont, 't Zal dau niet inesr noodig zijn dat de armlastigen, woonach tig aan den Westelijken dijk, mosten gaan naar Dr. van dsr Meulen op de Hoogevuart of dat •rslastigsR uit Yrijhoe*su-«appel verplicht zij» zich te wenden tot een der geneeskundigen in de Kom van Capelle. Voor de armen zou zoodanige regeliDg dus gemakkelijker zijn en 't heelt ook dit voor, da', zij hun Dokter kunnen kiezen terwijl 't mede zou zijn in 't belang der Dokters niet alleen om den korteren afstand naar hunne patiënten maar ook omdat dan d* armendokter niet ge noodzaakt Z'l zijn te komen op het terrein, waar een collega in dsn regel zijn praktijk uit oefent. Het salaris van f600. 's jaars, dat voldoen de kan worden geacht, zou tusschen do Dokters zijn te verd«-elon iu verhouding tot het getal in 't jaar behandelde patiënten. Spreker heeft de zaak ook besproken met de drie Dokters, die er wel mee kunntn instemmen, 't Komt er nu maar op aan een en ander foed te leglementeereD, en om daaitje te gera- en zou het wenschelijk zijn, dat ieder Dokter hier, een schema van zoodanige regeling op maakie en bij het Gcmeer.te-bestuur inzond, om daarna ui' drie stukken een goed geheel te kun nen same< stellen. Kan ook de Raad zich in principe vóór zoo danige regeliijg verklaren, dan zouden de Dokters behooren te worden uitgenoodigd tot het tuzen- den van voormeld stuk. Spreker zou daarom gaarne zien, dat de ver gadering reeds nu in beginsel vari zijne meerling ten deze deed blijken Na gehouden beraadslaging verklaart de Raad tich in principe vóór de door den Heer Wachter uiteengezette regeling en draagt het Dagelijksch Bestuur op de drie Dokters schriftelijk uit te noodigen ieder eene regeling op te maken en in te zenden. De Heer Sneep vestigt nog de aandacht op den slechten toestand v, n den Zandschelweg langs L. Verduijn en vraagt of daarin geen verbetering is te brengen. Da voorzitter antwoordt, dat bedoeld* weg in beheer en onderhoud is bij het Waterschap .Het Eendenneet* en dat de door spreker reeds vroe ger aangewende pogingen om dien weg verbe terd te krijgen niet hebben mogen baten. Verder niets meer aan de orde zijnde en nie mand meer het woord verlangend, sluit de voorzitter de vergadering. te Waalwijk, overtr. al8"-oor f 16 of 8 d. A. VV. C. M. te Besoijen, overtr. alsvoor f 15 of 10 d. H. H. O. te Vrtjh Cappel, overtr alsvoor vrij Th. K. te uUvoor overtr. alsvoor, 2 m. f 0.50 of 2 m. ld. J. F. K. te Waalwijk dronken schap, 3 d. hechtenis. J. N. en J A II. b-iden te Sprang, overtr. prov. regl. ieder f 2 of 2 d. A. v. P. te Loonopzand, overtr. en boete alsvoor C. J. v. 1). zonder vaste woonplaats, dronken schap f 10 of 3 d. I*. B W. S en .Is. B. allen te Vlijmen, overt, prov. regl. ieder f 1 ol ld. D V. te Veen, dronkensch-p bij herh. 8 weken hechtenis. A. W. C. M. te Besoijen, opgave valschen naam f 25 of 15 d.JA. I>. te's Bosch dronkenschap, f 2 of 2 d. M. v. O. te Kaats heuvel, overtr. pol. verord. f 2 pf 1 d. H. P. J. v. D. te al-vcor, overtr. alg. veiligh. wet f 3 of 2 d. H. A. J. v. G. te 'n Bosch overtr. als voor f 1 of 1 w ek tuchtschool.. 7. WAALWIJK. GEBOREN Hendrikns z. van J. van den Hoek en J. M. Vos. Isidorus z. van J. vau Kuik eu J. M. A. Brands. Franciscus Johnunej z. van A. van Eeten en J M. de Vries. Hendrik Willem z. van W. Kuijs- ten eu N. Versteeg. OVERLEDEN Antonetta van Assen, echtgenoote van '»V. van Kuijk 62 j. Hl) VV .-AANGIFTE Johannes Franciscus Krol 29 j. en Jo9ephina Antonetta van Hulten 29 j. Caroius Antonius Odulphu» van den Hout 31 j. en Klasena Kunst 34 j. DRUNBN. Over de maand October. GEBOREN: Cornelis Adriann3 z. van Hendriktu de Gouw en Wilhelmina van der Veu. Norbertus Awgustinus Jicobus, z. van Au- gustinus Surtel en Maria de Beer. Geer truida d. van Wouterus Theodorus van Wel en Johanna van Delft. Catharina d. van Adritnus Elshout en Elisabeth Lommeis. Ludovica Adrians, d. van Adriauus vau Loon en Maria Sluisveld. O E RL EDEN Fraucisca Maria van Huiten echtgenoote van Jan Baptist Manders. 71 j. Catliarinn Johanna van den Hoven echtgenoote van Johannes Elshout 45 J, Cornelis van Noort echtgenoot van Maria de Wit, 81 j. Cornells van Dal, weduw naar van Johanna van Delft, 81 j. GEHUWD. Johannes Wouter van Loon, 25 j. en AHegonda Broei'mijn, 20 j. Johannes Berkvens, 32 j. eu Jorephmu Maria Anna de Gouw, 33 j. HU W.-AANGIFTE. Adrunus Philippus vau Assen 32 j. en Cornelia Klerks, 21 j. Lamber- lus van de Wijdeven, 23 j. en Hendrik» Somcrs, 32 j. Franciscus Jorephus Petrus Klijn, 33 j. en Johanna Wilhelmina Hubert» Loelï, 30 j. SPRANG. Over de maand October. GEBOREN: Johinna Loniz., d. van Johannes Vo» en Johanna Louiza Paans. Sebrecht Arnoldus, z. van Arnoldus van Vuuren en Maria Johanna de Bie. Adriana, d. van i Lambert de Rooij en Maria Elisabeth vau Peer. Christiaan, z. van Wilhelmus Ar noldus Hilkhuizer. en Adriana Zwijger. Adriana Pieiernella, d. van Pitter Braspen ning en Alida van der Schans. GEHUWD: Arie Ophorst, 32 j. van Besoijen met Antonia Haverhals 28, j. Carel Pau- lides, 23 i. met Huibertje Wilhelmina Scholt, 22 j. Willem Johaunes van C»mpen, 26 j. met Jacoba Cornelia Haverhals, 23 j. OVERLEDEN: Pieternella Haverhals,echtg. van W.deBie,45j.Albertus rtn Zeist.7 mnd. Johan Wilhelm Genuit, wed. va» Cat- harina Sulster, 81 j. Hendrika van Vuu ren, echtg. van Adriaan Brouwers, 81 j.— Johanna Nieuweuhuizen, 11 mnd. Lam- bertus Kruijf, 20 mud. CAPELLE. Over de maand October. GEBOREN Diik Gerrit, z. van Jucobus Praijs- sens eu Johauna van Oversteeg. Maria Anna, d. van Dingeotan vau der Wiel en Auna Maria Rozenbrand. Dina, d. vau Cornelis Wagemakers en Pieternella van Haaften. Adriana Wilhelmina, d. van Cornelis van Peer en Gerdina Kruijf. Harriette Maria Johanna, d. vau Jacob Kommer» eu Maria Bogera. Adriaan Hendtik, z. van Jan Hendrik Spierings en Adriana Johanna van Oosterhout. Hen drika Wilhelmina d. v#n Antouie v*u Beek en Pieternella Roomer. Cornelis, z. van Cornelis van Peer en Jacob* Neiings. OVERLEDEN Jacobus Bogers, 46 j. echtgenoot vau Adriana Maria de Rooij. Adriana van Peer, 18 j. Dirk Mattheus de Bruijo, 72 j. weduwnaar van Meggelina Smits. Jacobus Faro, 7 weken. Melia Adriana van der Schans 3 weken. GEHUWD: Pieter Bakkeren. 26 j. te Dongen en Johanna Cornelia Verduijn, 23 j. RAAMSDONK. Van 26 Oct. tot 2 November. GEBORENFranciscus Adrianus z. van Adri- anus van den Kieboom en Adriana Soeters. Jacoba Cornelia d. van Franciscus Cor nells Knaapen en Geet truida vaD den Els hout.Hendrika Johauna d. van Leendert Pols eu Sijke Ros. OVERLEDEN: Geertruida Maton oud 4 weken. Johannes de Geus oud 2 mnd. HU W.-AANGIFTE Antonina *an der Westen oud 35 j. en Maria Pelronella Theuns oud 24 j. beide wonende alhier. 31 October 1906. J. t. D. te Capelle, jacbidelict vrij. A. v. V. te Tilburg, straatschenderij, vrij. P. P. te ,Raarasdouk, J. M. Loonopzand, J. L. II. v. D. eu. C. C. M. v. D. beiden te Besoijen, J. L. te Vlij men. A. J. R. 'e Elshout, allen overtr. motor-en rijwielregl. ieder f 1 of 1 d. A. N. V. te Til burg, •verfcr. aliv»»r 12 »f 2 i. tt. C. H. WAALWIJK, 2 Nov. 1906. De aanvoer ter hoorn veemarkt was heder. onbe duidend, doch jn de weiden en op de Malton zijn dezer dagen verschillende stuks nagenoeg rijpe kalfbeesten o.a. vo-r Belgische rekening tegen hooge prijzen opgekocht. Kalfkoeien prijzen van f 000.tot 000.— Kalfvaarzen prijzen ran f 000.— tot 000. Varkens aangevoerd 120 stuks prijzen van t 7- tot 111, Boter aangevoerd 981 kilogr. prijzen vanaf 1.27 tot f 1,33. Eieren prijzen van 6 tot 7 per stuk. In vervolg op ons markloverzicht der vorigo week, kunnen wij thans consiateereD dut de inlaudsche huiden, welke den laateten tijd overal buitengewoon hoog wateu opgedreven, niet meer diezelfde drukke vraag genieten, en nu de reactij ondergaan, die niet kon uitblijven, daar iu Ditilschland b. y. de prijzen der inlaudsche huiden in de laatste maanden metcirea 25% zijn gestegen, terwijl de La Plata's o.a. slechts ongeveer 10% hooger staan. Hoe men tot deze wan verhouding geraakte, is ons een raadsel, doch zeker is het, dat de mat kt der inlaudsche huiden veel te hoog was opgevoerd en dezo nu tot een meer geë— venredigd niv«au gebracht zal worden. Deze daling beïnvloedt de Europoesche markten, niet zoozeer, omdat de prijzen zakken, doch vele koopers zijn wantrouwig geworden en schijnen den verderen loop van zaken eens te willen afzien, vooraleer tot verdere beduidende aankoopen over re gaan. Vandaar mindere vraag op ulle hoofdmarkten voor I.a Plata huiden en andere soorten èn minderen omzet. Indien deze gang van zakeu niet te lang duuit, bestaat er voor de positie der huideumarkt hoegenaamd geen gevaar, doch in hot tegenovergestelde geval was de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de verkuopers zich williger zouden toonen, om de vraag we derom aan te lokken. Den tijd van het jaar echter in aanmerking ge po men, gelooft men niet dat eene daling van eeuig belang zelfs mogelijk is, en werd er ook al wat concessie toegestaan, zou deze toch hoogst waarschijnlijk niet groot zijn, daar de inkoops prijzen voor de Importeurs steeds zeer hoog blijven, zoodat deze ftnaucieele kwestie natuurlijk ook haar invloed zal uitoefenen. De lederprijztn zijn nog aldoor stijgende, en de looiers kunnen voor hun fabrikaat de hoogste koersen bedingen. Over looistoffen is in 't olg*meeii niets bij zouders te oieldeu. Dc eerste berichten omtrent den nieuwer, oogst Velonea spreken van eene middelmatige kwaliteit, met vaste prijzen, doch met zekerheid kan men nog uiet bepalen. DCJSSEN, 25 Oct. üoterprijs per K.G. vau f 1,532, f 1.48, Middelprijs f 1.42. Aanvoer 44 K.G. Eieren tl,4U de 26 stuks. KAATSHEUVEL, 26 Oct. De prijs der boter was hedeu op de mijn hoogste prijs fl,38. middelprijs f 1,35. laagste prijs, f 1.20 te Waalwijk, maakt bekend dat het lluis, Schuur en Erf te Waalwijk, Sectie C no. 1854, groot 3.30 aren, toebehooreude aan A P. .J. VAN DE WATER aldaar, is ingezet en verhoogd tot f 1550 Toeslag Vrijdag 16 November 1906, 's avonds 7 uur precies, teil herbrrge van J. P. BOTERMANS, aan de Markt te Waalwijjc. Dagelijks kan ten kantore van ge:.oeinden notaris verhoogd worden. te Waalwijk, maakt bekend dat liet riuis, Erf en Moes tuin te Drutien, Sectie A nos. 1765 en 1766, groot tezamen 0.25.31 II A torbe- lioorende aan Mej. DYMPHNA VAN DAL, wed. van deu Heer Adrianus van Loon, wonende te Druilen, ten verzoeke van LEON AR DUS DE BEER, landbouwer aldaar executant is ingezet en ver hoogd tot f 4000. Dagelijks kan ten kantore van genoem den notaris verhoogd worden. te Waalwijk, zal voor zijne, principalen ten koffiehuize van J. A. van SCHIJN DEL te Baardwijk bij inzot op Donderdag 22 Nov. 1906, bij toeslag op Donderdag 6 Dec. 1906^ telkens 's avonds 7 uur, v - L-r" P.S. Ook aan huis te ontbieden. du'delijk verklaard voor Werkgevers en Arbeiders, DOOR Verkrijgbaar in den Boekhandel VAN Hoogstraat No. 78, Rotterdam, Am sterdam, 's-Gravenhage, Dordrecht Culembori; eo Tiel. van BEKGMANN d Co., Radebeul. fabrieksmerk „Stokpuurdjes.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 10