Derde Blad. Gemeentefaaasveigadeiing, Provinciaal Nieuws. NIEUWSUIT KAATSHEUVEL. Reclame. Rummer 88. Zondag 4 November 1906. 29e Jaargang. Saldo 1903 1904 a 1905 1906 De Pink Pillen genezen een jongen molenaar. l WAALWIJK, 3 Nov. 1906 Gemeenteraad van Waalwijk. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Dinsdag 6 dezer, des namiddags 6,/4 uur. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot underhandsche verhuring van den veldtentgrond aan L. Ketels alhier. 3. Schrijven van Ged Staten betref fende eene nieuwe regeling der jaarwed den van den Burgemeester en den Secretaris. 4. Aanbieding1 der gemeente-rekening over 1905. 5. Idem der begrooting voor 1907. 6. Behandeling van reclames Hoofdei. Omslag. Winter uitvoeringen der Liedertafcl. Het seizoen van de muziekuitvoerin gen is weer aangebroken en als van ouds zal ook onze Liedertafel in November weer een Concert geven. Dit nu is be paald op Zondag 11 Nov. a.s. Te oor- deelen naar het programma, dat weldra aan heeren honorairen leden bezorgd zal worden, staat den liefhebbers der edele toonkunst een schoone avond te wachten. Behalve dat eenige nieuwe koren en soli ten gehoore gebracht zullen worden, zal ook het Waalwijksch kwartet, dat on langs te 's Bosch den tweeden prijs ver wierf, de nummers uitvoeren, waarmede het de bekroning verwierf. Wij twijfelen er dus niet aan, of het kunstminnend publiek zal a.s. Zondagavond de zaal Musis Sacrum geheel vullen. Nog vernamen wij dezer dagen, dat Oefening en Vermaak er in geslaagd is voornaar groot concert in Januari een sopraan van den allereersten rang te engageeren, nl. Mevrouw Coïni-Francisca uit Amsterdam. Gelijk de meesten onzer lezers wellicht weten, was deze sopraan verleden jaar nog als prima donna ver bonden aan de thans helaas opgedoekte Hollandsche opera, en behoorde zij tot een der zeer weinigen, die in staat zijn de beroemde Waanzinsaria" uit de laatste acte van Donnizetti's Lucia von Lammermoor welke van de menschelijke stem bijna het onmogelijke vergt, naar eisch te vertolken. Verder vernemen wij, dat zij, die zich thans reeds als hono rair lid opgeven, het recht zullen hebben ook a.s. Zondag de uitvoering bij te wonen. Van dit aanbod zal zeker door velen gaarne geprofiteerd worden. Mogen beide uitvoeringen, waarvoor Oefening en Vermaak naast zooveel mopite, zich ook zulke groote kosten getroost, met den besten uitslag bekroond worden. Tot ons genoegen kunnen wij mede- deelen, dat ook het publiek, op een volksmatineé kort na dit concert te geven, in de gelegenheid zal worden gesteld, de beide bekroonde kwartetten te hooren. St. Puulusvereeniging. De Tooneelclub der St. Paulusveree- niging heeft in studie genomen »De Pauselijke Zouaaf', drama met zang in twee bedrijven van Jozef De Marteau, dat op de tweede algemeene vergadering zal worden opgevoerd. Het stuk speelt bij Rome in het gebergtei, tijdens den oorlog tusschen Italië en de Kerkelijke Staten ten jare 1867. De eerste repeti ties zijn reeds begonnen onder leiding van den WelEerwaarden Heer Kluitmans, directeur der Tooneelclub. Koperslugers Donderdagmiddag 3 uur had op de bovenzaal van den heer Jos. v. d. Werff eene bijeenkomst plaats van de Koper slagers uit de Langstraat en omstreken. De opkomst was niet schitterend te noemen. Na eenige besprekingen werd besloten 'een voorloopig bestuur te be noemen, dat dan voor de samenstelling van een reglement zal zorgen. Gekozen werden de heeren Dekkers Capelle, als Voorzitter, van Laarhoven Heusden, Vice-Voorzitter, P. Gloudemans le Se cretaris en Simonis Raamsdonksveer 2e Secretaris. Zaterdag 8 December zal weer een vergadering worden gehouden. Verleend. Met genoegen deelen wij mede, dat Burg. en Weth. aan de R. K. Vereeni- ging van kantoor en handelsbedienden toestemming heben verleend om Dinsdag en Vrijdagavond van half negen tot half tien uur gebruik te maken van een der lokalen van de openbare school alhier om daar een cursus te houden in het boekhouden en handelsrecht. Zij die hieraan nog deel willen nemen, ra den wij aan zich spoedig bij een der bestuursleden op te geven, daar met den cursus spoedig een aanvang zal wor den genomen. Voetbal. Donderdagmiddag ten 2l/t uur had de aangekondigde match plaa's tusschen het 2e elftal van W. V. en P. H. alhier, die veel belangstelling trok. In den beginne werd flink tegen elkander opgespeeld, en met veel vuur aan beide zijden, maar langzamerhand bleek de superioriteit van W. V. dat won met 6—1. Morgen speelt het eerste elftal van W. V. een match voor den N. V. B. tegen Prins Hendrik te Vucht, op het terrein aldaar. Morgen ten 2Va uur komt het 2e elftal van D V. C- te Dongen een match spelen tegen het 2e elftal van W. V. op het terrein alhier. Schadepost. Naar men ons meldt had de schoen maker P. K. in de Antonius-Parochie alhier dezer dagen een leelijken tegen slag. 's Morgens vond hij een zijner 2 varkens dood in de kooi. Een varkens slager die het ruim 200 pond zware dier opende en onderzocht, kwam tot de ontdekking, dat het vleesch totaal on bruikbaar was. Het werd daarop n?et huid en haar in den grond gestopt. Zou het echter niet beter zijn hier eens een veearts geraadpleegd te hebben En zou dezer advies niet geluid hebben Maakt zoo spoedig mogelijk het andere dier af, zoo gij niet wilt, dat ook dit mis schien een gelijk lot moet deelen Met zulke ziekte kan men nooit te voorzichtig zijn. BAARDWIJK, Gevaarlijk spel. Dezer dagen werd hier door eenige kinderen een gevaarlijk spelletj.) gespeeld. Jeugd ziet geen gevaar. Eenige kinderen ongeveer 8 sl 10 in getal kregen in hun roekeloos breiu, wie het langst op de rails kon blijven staan toen de tram in aantocht was. Een dreef de roekeloosheid zoover dat hij om zoo te zeggen met de buf fels in aanraking kwam, gewonnen maar hoe? Ouders wees op uwe hoede. Schadepost. Dezer dagen bleef de koe van den Landbouwer J, v. S. alhier hij het kalven dood, eveneens het kalf DRUNEN, üp den 2eu November was het vier jaren geleden, dat alhier de St. Lambertus- veretuigiug van Verzekering op het Leven, .werd opgericht. Uit het heden verschenen jaarverslag blijkt dat de vereeniging thans 524 leden telt. Van af 1 Nov. 1905 tot 1 Nov. 1906 werd ontvangen Aan Contributie 1 596,45 Rente f 38,275 De uitgaven bedroegen Aan uitkecriugeu bij overlijden Bode ophaalloou Terugbetaald bij vertrek Rente bij aankoop van effecten 160,00 66,435 12,99 10,335 Ontvangsten Uitgaven Saldo 358,135 252,42 449,545 381,965 f 631,725 totaal 249 76 f 631,725 f 249,76 f 381,965 Reserve kapitaal f 1441,965 Bij de eerstvolgende algemeene vergadering zullen al de stukken, rekeningen enz. de vereeniging betreffende, voor de leden ter inzage zijn nedergelegd. Aan de beurt van aftreden zijn de Bestuurs leden L. Bataille, M. van Halder Jz. en P. Klerkx Een woord van dank voorzeker past ons aan den WelEerw. Heer A. I'. J. Werners, die als oprichter en geestelijk adviseur der vereeniging zoo onvermoeid werkzaam is, voor den bloei der vereeniging, die door alle wei- denkenden als eene weldaad voor de Parochie wordt beschouwd. En terecht. Want reeds van af het eerste oogenblik blijven jaarlijks den leden f254 aan op te brengen contributie gespaard, terwijl zij bovendiau reeds genieten van de winsten, die allen ten bate der leden worden aangewend. Dat de vereeniging groeie en bloeie van den gemeen ovember 1906, des Openbare ver£ teraad op Dinsdag namiddags 6 ure. Aan de orde I Ingekomen stukken, waaronder regeling jaarwedde Burgemeester en Secretaris. II Bespreking herhalingsouderwijs Wolfs hoek. III Beuoeming regeereud en toeziend arm meeBter. VLIJMEN. 1.1. Woensdag had J- Verschuren, werkzaam bij den heer L. Daelmaus, het ongeluk van den hooizolder te vallen en tengevolge van dien val eene sterk bloedende hoofdwonde en een ontwrichten schouder te bekemen. Liet zich zijn toestand in het eerst ernstig aanzien, thans is deze naar omstandig heden vrij wel. We willen hopen, dat de oppassende man spoedig geheel hersteld zal zijn van de bij dien val opgeloopen kwetsuren. VRIJHOE VEN-CAPPEL. Donderdagavond gaf de zangvereenigiug «Hallejua» alhier een uitvoering, welke uitstekend geslaagd mag heeten. De opkomst van het publiek was zeer talrijk, dat met een hartelijk woord door den Heer Brummelkamp namens de vereeniging werd verwelkomd. Met het gezamelijk zingen van psalm 150 1 begoD de uitvoering. Daarna kreeg het programma zijn beurt, dat zoo rijk was aan schoone Christelijke liedereu. De verschillende koren werden uitmuntend ten gehoore gebracht, vooral het nummer «Het graf ouder den Meidoorn.» Hierin onderscheidden zich vooral de dames N. van der Waals, K. Kuipers en B. Kuipers, die hunne sola's goed van stapel Sluit u dus aau bij den R. K. Volksbond. Maar ik houd eene te lange inleiding voor mijn beoogd doel: te schrijven over het Ziekenfonds En toch heb ik dit uoodig als zijnde het voorportaal van dit fonds, immers, uieinaud kan hiervan lid worden, tenzij hij lieten loopen. Ook het lied «De liefde blijft» gelaten nog de groote physieke kracht, die er werd door mej. B. Kuipers op buitengewoon J in benarde tijdon kon uitgaan van zoo'n lichaam verdienstelijke wijze gezongen, waarbij de Heer Both nit Besoijeu het orgel-nccompagne- ment uitvoerde. Eveneens di-i t vermeld to worden «de Bas solo», die dooi 11 heer D. Ockers op onverbeterlijke wijze werd gezongen. Iedereen w s verbaasd over zijn zware Jaug- gerekte stem, die door het kerkgebouw klonk, als of er een orkaau woedde. Dezen krauigen zanger mag me:i waarlijk een woord vau lof niet onthouden en 't zal ons voorwaar zeer aangenaam zijn hem bij een volgende eventueele uitvoering weer te mogen ontmoeten. De «Sop aan solo» gezongen door mej N. vnu der Waals, ging van een leien dakje. Iedereen geraakte ouder den indruk van hare schooue melodieuse stem. Algemeen kan be weerd worden, dat zij haar zangers roem bij deze gelegenheid gehandhaafd heeft. Treden wij verder niet iu bijzonderheden, maar bepalen wij ons met te zeggen, dat de zangver- eeuiging «Hallejua» bij deze uitvoeriug ge noegzame blijkeu heeft gegeven, dat zij,baar naam heeft hooggehouden en er is geen twijfel aau of hij zal in wijdereu kring als tot heden weerklank vinden. Nog komt een woord van lof toe aau den directeur den Heer Kooien, onder wiens uitste kende leiding da zangvereenigiug zich tot zoo'n huogeu bloei heeft weten te verheffen. Ten hoogste- voldaan en in opgewekteu geest keerde het publiek huiswaarts. CAPELLE. Tot voorzitter van het Dage lijksch Bestuur van het Waterschap «De Bin* neupolder van 's Grevelduin Capelle.» is met algemeene stemmen benoemd de Heer R. Middelkoop alhier. Hedenmorgen ten elf uur hield den raad der gemeente eene openbare vergadering ter behandeling van 1 Benoeming ouderwijzer. 2 Adres verzoekende Rijksbijdrage iu de bezoldiging van tijdelijke onderwijzers, 3 Voorstel van Ced. Staten de jaarwedde vau Burgemeester eu Secretaris te verhoogeu en te brengen respectievelijk op f 600 eu f 800 Met algemeene stemmen is tot onderwijzer met verplichtte hoofdakte aan de school iu de Nieuwstraat benoemd, de heerP. A. Alicbael vau Waalwijk, tbaus ouderwijzer te Sprang. Iu ons volgend nummer ge\eu wij van deze vergadering een gedetailleerd verslag. RAAMSDONK, Deze week stierven alhier 2 ouiugeënte varkens aan de vlekziekte, één yan den heer B. Oomens en één van de Gebr. Van Dongen. Aau het postkantoor Raamsdonk en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand October 1906 ingelegd 1 7572,36, terugbetaald f8912,02 Laatste boeknummer 3452, RAAMSDüNKSVEER, Alhier heeft zich oen geval van Febris Typhoïdea voorgedaau De lijder is naar het R. K. Gasthuis overge bracht. Wij hopeu dat deze zeer gevreesde ziekte tot dit eene geval zal beperkt blijven DUSSEN, 2 Nov. Gister hield een prachtig motorrijtuig, iu den vorm van een tramwagen, waarin 16 personen binnen eu 6 buiteuop plaats nomen, een proefrit door onze geisoleerde streek. Te ll'/j uur op den middag arriveerde hij alhier op de heeureis eu te 8 uur 'e avonds op i'e terugreis. Verscheidene personen, ook enkele uit onze gemeente, maakten de reis mee. Het veroorzaakte èn 's middag èn 's avonds een ongewone vroolijke drukte. De rit moet goed geslaagd zijn. 't Is zeer te wenscheu, dat spoedig een geregelde dienst wordt ingevoerd, opdat wij uit ons isolement worden opgeheven. KAATSHEUVEL, 3 Nov. 1903. Abonné's Kaatsheuvel. Ons blad werd Woensdagavond met de gewone tram van 7 uur 's avonds verzonden. Zoodra wij vernamen dat de courant zelfs Donderdag niet was aangekomen, hebben we direct geïnfor meerd en uit dat onderzoek bleek, dat het pak mee doorgenomen was naar Tilburg en eerst Vrijdagmiddag in Kaatsheuvel terug kwam en bezorgd kon worden. Het geeft nu niet zoo'n blijk van op lettendheid van personeel en bestelhuis, maar nog minder van vlug herstel der gemaakte fout. Het pak had toch 's avonds weer in Kaatsheuvel moeten en kunnen zijn, vooral daar het nieuwsbla den gold- Adm. K. K. Ziekenfonds Onze tijd mag iu waarheid genoemd worden liet tijdperk der Vereeuigingen. Elk vak, elke lak der industrie sluit zich nauwer aaneen, hiertoe gedrongen door de steeds hooger opge voerde levensvoorwaarden, veroorzaakt door reusachtige productie iu minimum tijd, door bijnadoodenda concurrentie. Men begint duide- 1 ijk in te zien, dat het «allen voor één, en één voor allen» onontbeerlijk is geworden voor den werkmansstand. En da verschillende vak keu, ieder met zijne eigenaardige weuscben eu behoeften, hel ben zich opgelost in even zoovele lichamen. Zeer terecht werd door onze gees telijkheid ingezien, dat dit streven zou leiden lot allerlei verwikkelingen zoo op staatkundig als op godsdienstig gebied. Wel sympathiseerde zij ten volle met die zucht tot vereeniging, maar zij wilde voorkomen, dat die jonge levens in een maalstroom van woelingen hun graf zonden vinden. Wat was derhalve natuurlijker dan dat zij bet geheel wilde stellen onder Ka tholieke vlag? Door den godsdienst geleid zou elke vereeniging kalm voorwaarts gaan in goede richting, steeds werkend aan haar be langen, verzekerd ten slotte van haar doel. En thans bijna geen plaats is er iu het Katholieke Zuiden, waar men niet dusdanige vereeniging vindt. In 1.1. nummer van dit blad is u gewezen op het groote belang van aan- sluitiug bij onzen Volksbond. Verschillende malen reeds hebben wij u aangespoord hiervan lid te worde.i eu toch wij trotseeren glim lach en schouderophaling wij kun nen niet nalaten dit nogmaals te doen, overtuigd als we zijn van de waarheid van het spreek woord de aanhouder wint. En het is hier nog zoo hard noodig Pas ruim 300 arbeiders zijn lid en er konden er ruim 800 zijn. Welk eene kracht kon zulk eene vereeniging ont wikkelen Door eene flinke kas in staat ge steld, konden allerlei ondernemingen tot heil van den werkman worden ondernomen, daar- teveus bouil8lid is. Het ziekenfonds is thans in werking getreden voor die leden, welke 13 weken gecontribueerd hebben. Wij meenen thans goed te doen een enkel woord over deze instelling te zeggen, te meer nog daar ook de heer v. Rijen l.l. Zondag zoo warm deze zaak bepleitte eu allen uanspoorde hier van lid te worden. Onze moeite zal ruimschoots vergoed zijn, als wij het genot mogen smaken hierdoor enkelen voor haar te winnen. Iu dit fonds kan men zich iu 3 afdeeliugen verzekeren. De le afdeeliug omvat genees kundige hulp eu geneesmiddelen voor de ver zekerden. De contributie is zoo laag mogelijk gesteld 4 i\ 5 cent per week Dit vormt dus u écu jaar 2 i\ 21/» gid. Stel eens een oogen blik, dat g« ziek wordt. Hoe spoedig toch zijt ge dan uuo dokter eu apotheker een rijks daalder kwijtEen paar visites en ge hebt uwe contributie terug. Blijft de ziekte aanhou den dan gaan de oukosten verder uit de Kas. Iu dit geval zou het dus zeer iu uw voordeel wi zen lid te zijn vau dit fonds. Maar, zegt een anderik bon haast nooit ziek, ik ken geen ziek zijn, ik zou dus feitelijk betalen voor een ander. Volkomen waar, maar het kon ook zijn, dat een ander moet betalen voor u. Of zoudt ge misschien liever een panr dagen in het jaar ziek willen zijn om toch maar vooral geen anderen te doen profitecreu van uwe centen? Iu elke vereeniging heeft men risico. Neen, al waart ge zo» sterk als Ilerkules, dan moest ge u nop verzekeren eu geven dan die lage contributie uit solidariteitgevoel voor uwe zwakkere broeders. Zonder dit is er geen sprake vau een duurzaam bestaan eener ver eeniging Afdeeling 11 omvat de uitkeering van zie kengelden aan de verzekerden. De Ougevalleu- Wet voorziet thans iu ongelukken op werk plaatsen en fabrieken opgedaan. Hoeveel tal rijker echter zijn de ziekten, waaraan wij blootstaan en die ons déemeu tot werkeloos heid Wat zou er dan van velen wordeu, ge heel verstoken vau verdiensten? Gok hierin is voorzien door ons ziekenfonds. Tegen eeue lage contributie weer geeft zij uitbetaling iu tijden van ziekten. 90 dagen in het jaar, dus 1 dag iu de 5 kunt ge bij verzekering deel achtig worden aan deze voordeelen. En tal van meuscheu toch hebben telken jare dagen, ja weken, waarop zij wegens ziekte niet kun nen werken. We behoeven dus hierover niet verder uit te weiden. Afdeeling III omvat uitkeering bij overlijden, liet is ons allen bekend, dat een sterfgeval nogal kostbaar ia. Velen zitten iu zulke oogenblikken met de handen iu het haar en weten niet, hoe zij aan het geld zullen komen, noodig voor eene fat soenlijke uitvaart. Die vrees behoeft thans niet meer te bestaan Wordt lid vau den li. K. Volkshond en verzekert u dan hij het zieken fonds. Bij eene wekelijkscho contributie, vari- eerende tusschen 1 2'/2 ent, afhankelijk van ouderdom, bedraagt de uitkeering bij overlijden f' 25, voldoende voor eene nette begrafenis. Wanneer wij dit alles aandachtig overwegen dau moet ons dit stemmen tot groote waar deering dezer instelling. Eu wij kunnen niet begrijpen, dat nog zooveleu achteraf blijven staan, hun eigen voordeel niet beseffend. Zeker al die contributies zijn nog al zwaar, maar bij ern8tigen wil kan men veel. En dan, men behoeft zich niet iu alle klassen te verzekeren. Ieder neme, wat voor hem het meest dienstig is. We hopen en vertrouwen daarom, dat de oogen van vele arbeiders zullen opengaan bij den aanblik van zooveel goeds en nuttigs eu zij zich zullen aansluiten bij den R. K. Volks hond, alB voorhof van hot ziekenfonds. Gij allen hebt den heer v. Rijen Zondag zoo uit bundig toegejuicht, welnu toon, dat het u ernst wastoou, dat ge met der daad wilt zorgen voor de toekomst van u en de uwen. Nog maar al te vaak zijn wij door eigen schuld oorzaak van veel wee eu lijden, en toch Waren alle menschen wijs En wilden daarbij wel, Deez' aarde ware een paradijs, Nu is ze vaak een hel Allerheiligen. Allerzielen. De-ze twee kerkelijke feesten kenmerken zich door een meer dau gewone godsvrucht der geloovigen iu ouze beide parochieëu. Eeue on telbare schare naderde op deze beide dagen lot de H H. Saciamenteu van Biecht en Com munie. Bij alle 11. U. Missen waren de kerken gevuld met geloovigen. De beide tempels waren in feestgewaad en ouze koristen muntten uit door de schoonste jubelzangen. Doch ook toen na den middag de kerken zich ontdaan hadden van leestgewaad en zich gehuld iu plechtig rouw, bleken beide Gods huizen te klein om de geloovigen te bevatten, die in eerbiedige aandacht, de predikaties volg den over onze lijdende broeders in het Vagevuur In de parochie Berkdijk werd deze medita tie gehouden om 3 uur door den ZeerEerw. Heer Pastoor Eras en te Kaatsheuvel door de WelEerw lieer van Heoswijk Kap. Toen op Allerzielendag 's avonds het klokgelui de ge loovigen opriep voor den plechtigen kruisweg, gingen zeer velen opnieuw tempelwaarts om deze eindplechtigheid bij te wonen. Voorwaar zulke dagen zijn dagen van op recht geestelijk genot en schenken troost iu dezen tijd van vrijdenkerij. Euiunciputie der Vrouw. De voerman J. v. D- zou in het straatje even aanleggen in het café van v. W. Ilij krijgt er woorden, waarop het meisje v. W. een mes haalt en v. D. daarmee een flinke veeg over hst gezicht geeft. Zij is ongetwijfeld ook lid van de vereeniging, ter verkrijging der emancipatie der vrouw Rechtszaak. Een ingewikkelde diefstalzaak die bijna een jaar geleden alhier bedreven moet zijn, wordt door de Justitie ter haad genomen. Het betreft een schoenerdiefstal ter waarde van omtrent f80, die ten nadeele van J. Wijdemous in de maand December is geschied. Een veertien tal personen zijn gedagvaard. Door verraad of doordat een der medeplichtigen zich heeft ver praat is de politie op het spoor gekomen. Naar «men» zegt moet ook de kooper van het gestolene bij de politie bekend zijn. Wij zijn benieuwd naar den aficop van deze strafzaak. Verzoek. Bij de bevoegde autoriteiten is een verzoek schrift ingekomen van L. v. d. Hoven schoen fabrikant alhier, om vergunning, tot het plaat sen van een gasmotor en tot uitbreiding zijner fabriek. Grondige bezwaren hiertegen kunnen schriftelijk worden ingeleverd hij het Dage- lijksch bestuur onzer Gemeente. Vreemd. Zekere L. R. Mr. timmerman alhier werd eergistereumoigen f Donderdag) dood gevonden door zijn zoon. Hij scheen den lantsten tijd niet geheel normaal te zijn. LOONUPZAND, 2 Nov. Morgen viert de gilde «St. Hubertus» feest bij Mej de Wed. Biemans- Wijt vliet. Voor den R. K. Lederbewerkershou 1 zal op 12 dezer optreden de heer A. vau Rijen uit Tilburg met het onderwerp: Werkliedeu- organisatie en 't Secretariaat van den arbeid. l)e heer Hcnricus van Gorp, molenaar te Tilburg (prov. Noord-Brabant) schrijft ons het volgende „Sedert langen tijd leed ik aau de maag, die slecht werkte eu mij nau welijks voedde. Voor mijne maaltijden on dervond ik maagkrampen en brand. Na te hebben gegeten verteerde ik mijn eten zeer langzaam en pijnlijk, en gedurende al den tijd dat mijn voedsel in vertering was had ik hartkloppingen, hoofdpijn en in het bijzonder een soort van spanning aan de slapen. Gedurende mijn spijsvertering had ik een groote neiging iu te slapen en onder vond ik een aandoening van walging. Ik heb vele middelen gebruikt, want ik wilde met alle geweld genezen omdat die ziekte hoogst onaangenaam is voor een jongen aian van 24 jaren maar het mocht mij niet ge lukken. De geneesmiddelen bleven zonder uitwerking eu ik leed altijd even erg. Eeu geneesmiddel evenwel zou mij voldoening schenken en mij genezeu. „De Pink Pil len*. De Pink Pillen hebben mij volkomen genezen, zij hebben mij eeu nieuwe maag gegeven. En nu eet ik met smaak, verleer mijn voedsel gemakkelijk, zoodat ik daarvan alle voordeel heb.» De meerderheid der ziekten waaraan dc menschheid lijdt, hebben heel dikwijls geen anderen oorsprong dau de verslapping van de krachten der maag. Inderdaad, wan neer het verteiingstoestel slecht werkt en te iangzaam, eu dan de overblijfselen der spijs vertering niet behoorlijk uit het darmkanaal worden verwijderd, komt de gezondheid 011- middelijk in gevaar. Het bloed ondergaat en bederft dat veroorzaakt wordt door het indringen in het organisme van nadeelige giststotfen, werkelijke vergiften die de ern stigste ziekten kunnen ten gevolge hebben. Bovendien kan de prikkeling, te weeg gebracht door de ophoopiug van overblijf selen dei spijsvertering, inwerken op de be langrijkste organen eu hevige stoornissen veroorzaken in het zenuwstelsel en d«u bloedsomloop. in enkele dagen genezen de Pink Pilleu de maag, herstellen Je eetlust en bevorder en de spijsverteering. Maar daartoe alleen bepaalt zich hunne werking nietzij ver wijderen uit het lichaam liet ureum, het uriue-zuur, de uraten, stolfeu welker onvol komen verwijdering het bloed vergiftigen eit rheumatische, jichtige en zeuuwsloreude aan doeningen te voorschijn roept, zoowel als huidziekten, puisten, prikkelingen, uitslag, eczema. De Pink Pillen zijn bovendien een krachtige bloedhersteller en een krachtbron voor het zenuwstelsel. Zij bestrijden de bloedarmoede, de bleekzucht, de verzwak king eu overwinnen de neurasthenie. Prijs f 1.75 de doos, f9,— per 6 doo- zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toe zending postwissel. SPRANG. Vergadering van den Raad der gemeente Sprang, gehouden 31 Oct. 1906. Tegenwoordig waren de Heeren M Vos. F M de Jong, B Verhoeven J C Maijers en C G II II Meijer, tevens voorzitter. Na opening der vergadering zijn de notulen der vorige vergadering gelezen eu goedgekeurd. Aau de orde van behandeling werden gesteld de volgende punten 1. Mededeeling dut tot Zetter der Directe belastingen zijn herbenoemd de Heeren J C Maijers en B Verhoeven. Aangenomen voor kennisgeving. 2. Vaststelling Snnpletoir Kohier Honden belasting, dienst 1906, tot een bedrag van 1 9 Aangenomen. 3. Benoeming plaatSTervaugend ouderwijzer voo rhet Herhalingsouderwijs. Met algemeene stemmen wordt benoemd do lieer P. A. Michael. 3. Af- eu overschrijving op de begrooting voor 1906. Wegens verhoogiug der verplegingskosten voor elke krankzinnige met f25, wordt de daarvoor bestemde begrootiugspost met f75, verhoogd, te vinden uit deli post voor onvoor ziene uitgaven. Aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. om het salaris vau den Veldwachter met f25. verhoogeu eu te brengen op f325. met vrije woning en tuin benevens f 50. voor bovenkleeding. Met algemeene stemmen aangenomen. 6. Vaststelling der Gemeente-hegrooting voor 1907. Poft voor post wordt voorgelezen eu waar noodig toegelicht. Het totaal der ontvangsten en uitgaven is geraamd op een bedrag van f10567. Met algemeene stemmen zonder wijziging aangenomen. 7 Voorstel van B. en W. tot verhuring der kamer onder het Raadhuis aau M J yan Dongen op de oude voorwaarden voor 1 jaar

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 9