Tweede Blad. van 3 provinciaal Nieuws. n Gemeenteraad f G, NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. W en van offi- men >ro- »pen lummer 89. Donderdag 8 November 1906.29e Jaargang. jhte beid l en to or gen het ti. er 3000.15 Vs 2747.88 269.65 3,34 7# f 424.60 beid '"er e Echo van het Zuiden. WAALWIJK, 7 Nov. 1906 Leobond. Zondagavond ten zes uur had op dé paulvrszaal de vijfde algemeene jaarlijk se vergadering plaats van den Leobond. jot in alle hoeken was de ruime zaal ^vuld en nog zeer velen moesten zich een staanplaatsje behelpen. De president opende met den gebrui kelijke11 groet de vergadering en heette allen op deze vijfde algemeene verga dering hartelijk welkom. Het was hem genoegen, dat zoovelen waren opgeko- men en hij zag hierin het bewijs dat allen overtuigd zijn van het groote nut van Leobond. En waarlijk, zoo zei spreker, hoevelen zijn door den Leobond piet van den bedelstaf gehouden Wat al stoffelijken steun de Leobond in deze afgeloopen vijf jaar heeft verleend is moeilijk in woorden te zeggen. Zij die dezen steun hebben ondervonden zullen het beter kunnen getuigen. Spreker be treurt het daarom dat nog zoovele werklie den buiten de vereeniging staan en spoort de leden aan eens krachtig propaganda te maken. Ook maant hij de leden aan toch toe te treden tot de vakafdeelingen die reeds aan de vereeniging zijn ver bonden, want alleen in het verenigings leven zit de groote kracht. Hierna bracht de secretaris het jaar verslag uit, waaraan wij het volgende ontleenen Met genoegen geeft het bestuur dit jaarverslag, omdat het ledental bevre digend mag genoemd worden. 429 werk lieden zijn aangesloten bij de vereeniging. Betreurd wordt het dat vooral zooveel flinke jongelui nog buiten de vereeniging staan. Vooral dergelijke le-len moeten tot de vereeniging toetreden. Hierna worden de werkzaamheden en besluiten van het afgeloopen jaar voorge lezen. Aan contributie der leden is ontvangen de kolossale som van f2447.29, de do- nateursgelden hebben opgebracht f 268 7 5. Namens alle leden brengt de secretaris dank voor den steun van de donateurs ontvangen. Voor uitkeering aan zieken is uitge geven de som van 2021.18, hetwelk heeft plaats gehad in 457 uitkeeringen. Van Sept. tot Tan. 55 leden, van Januari tot ultimo Aug. 107 leden, waarvan 5 dertien weken uitkeering genoten hebben. Uitgegeven aan geneeskundige be handeling f518.50, aan geneesmiddelen f200, alzoo de som van f 718 50. Het totaal cijfer zou nog aanmerkelijk hooger zijn geweest, doch op de geneesmiddelen is een aanmerkelijke korting gegeven. Wanneer nu wordt nagegaan dat de 413 leden voor vrij dokter en apotheek 2 cent per week betalen, wat in het jaar een bedrag maakt van f430, dan ziet men, dat hier een tekort is van f288.50, wat van het ziekengeld moet worden bijgepast, dat eigenlijk in het reservefonds moest worden gestort. Volgerïs het reglement zijn wij verplicht in het re servefonds een bedrag te storten, doch door het hooge bedrag, gestort voor geneeskundige behandeling en genees middelen, is zulks geheel onmogelijk. De stand dei kas van het zieken fonds is Inkomsten Batig saldo f 247.74V» Contr. leden 2447.29 Bijdragen der donateurs 1 268.75 Rente 36.37 aan den Eerw. Adviseur, wien geen moei ten en opofferingen te groot zijn waar het geldt de belangen van den bond. Hierna komt de Eerw. adviseur aün het woord en zegt in de eerste plaats dank aan den secretaris voor diens jaar verslag en ook aan hen die reeds vijf jaar geheel belangeloos de contributie eiken Zondag ophalen. Verder doet hij mededeeling, dat op een andere manier gestemd zal worden n.l. dat de leden, op boete van 25 cent verplicht zijn hun stem uil te brengen. Zij die hedenavond reeds hun stem willen uitbrengen kunnen dit doen en verder is er gelegenheid Zondag van 122 uur op de Pauluszaal. Nog wijst Z.Eerw. er op dat er maat regelen genomen moeten worden om trent dokter en apotheker. Hij doet uit komen dat het zoo onmogelijk langer kan gaan. En om te verhoogen, zal z.i. ook zeer moeilijk gaan. Het bestuur zal daarom nog eens goed alles overwegen. Hierna verkrijgt de heer Hoes uit Tilburg het woord. Spreker begint met te zeggen, dat er actie is in onze dagen, actie op alle ge bied, op het gebied van handel en in dustrie, van wetenschap en kunst, van sport en vermaak, maar de actie die alles beheerst, is de sociale actie. Wij katho lieken voeren onze actie onder de banier der Kerk, de zuil en het bestand der waarheid. Hierdoor kan men ons van allen onderscheiden. Wij moeten niet alleen kath. zijn in de kerk, neen kath. in huis, in onzen bond, ook kath. in de maatschappij. Omtrent dit kath. zijn bevat de Pause lijke grondwet leeringen, die ons zeggen, hoe wij ons te gedragen hebben in onze handelingen. De Paus zegtDe christen democratie heeft bij het vervullen harer taak de strenge verplichting afhankelijk te zijn van het kerkelijk gezag door de bisschoppen en hare vertegenwoordigers algeheele onderwerping en gehoorzaam heid te betoonen. Het is geen verdiens telijke ijver noch oprechte toewijding zelfs schoone en in zich goede zaken te onder nemen als de goedkeuring van den eigen herder ontbreekt". Naar aanleiding van deze uitspraak behandelt spreker in schoone taal waar om of wij ons moeten vereenigen in R. K. vcrcenigingen en niet ir. christe lijke wêrkliedenvereenigingen. Met de woorden van het doorluchtig episcopaat katholieken in katholieke verecnigingen sluit spreker zijne rede die warm werd toegejuicht. Op de hem alleen eigenaardige wijze dankt de Eerw. heer pastoor den spreker en spoort de leden allen nog eens aan om eenieder het groote nut van het ziekenfonds aan te toonen. Hierna sluit de Voorzitter met den gebruikelijken groet deze vergadering. Parochie St. Antonius. Naar wij met genoegen vernemen is de toestand van den ZEerw. heer Pastoor Kuijpers vooruitgaande. Concert Liedertufel. Men verzoekt ons mede te deelen, dat onder de koren, die a. s. Zondag door Oefening en Vermaak op haar concert voor de eerste maal worden uitge voerd ook behooren >Hymne aan den Vrede" van Nieuwenhoven, geschenk van den heer Frans de Cortie en »Nim- Nacht" van Andriessen, geschenk f 3000.15 V» Uitgaven Uitkeering zieken f 2021.28 Geneesmiddelen 200. Gen. behand. 518.50 Diverse onkosten 8.10 mer van den eeniging. heer Jac. Pulles aan de Ver f 2747.88 IS Balans f f 252.2779 De stand der bondskas is: Inkomsten Batig slot f l51.60Vs Contr. leden Rente Uitgaven Reiskosten sprekers f 12.85 Drukwerken 75.42 Bijdrage arb.-secretariaat 20.65 centr. bestuur 10. Bureaukosten overlijden_j> 24.01 f 142.93 Balans f 424.60 142.93 f 281.67 Nog bracht de secretaris in zijn keurig ineengezet jaarverslag hulde en dank Cursussen. Naar wij vernemen is het bestuur van de R. K. Vereeniging van Kantoor- en Handelsbedienden bezig een leerplan te ontwerpen voor eert cursus in de mo derne talen. Wij hopen, dat de vereeni ging met dezen cursus evenveel succes zal hebben als met den cursus die zij geeft in het boekhouden éfi handelsrecht, welke Dinsdag 13 dezer een aanvang zal nemen. Donderdag 15 dezer des avonds ten half negen uur zal op de zaal Musis Sacrum eene algemeene vergadering woiden gehouden. Een unicuui. Als een groote zeldzaamheid kan wor den medegedeeld, dat de heer G. van der Heijden Czn. alhier, in het bezit is van een kip, die nu voor de derde maal heeft gebroed. Een achttal kuikens loopen lustig door de broedkooi. Het spreekt vanzelf dat de kooi op een warme plaats moet gezet worden, om de kui kens in het leven te houden. Uitvoering. De uitvoering Zondagavond gegeven, in de zaal bij deD heer G. Smolders door de Tooneelvereeniging »Dat buigt breekt zelden" mag volkomen geslaagd heeten. De zaal was flink bezet, en de uitge voerde nummers liepen goed van stapel. Gaarne brengen wij dan hulde aan de acteurs en hopen dat zij ons weer spoedig op zoo een gezelligen avond mogen vergasten. Ongelukken. Hedenmorgen toen zekere M., metse laar alhier bezig was een schoorsteen aan te smeren, verloor hij zijn evenwicht, viel van het dak en kwam op den grond terecht. Spoedig was hulp bij de hand en werd het jongmensch binnengedragen daar hij niet in staat was te loopen en zeer veel pijn had. De dokter werd ontboden, die verklaarde dat een been ernstig gekwetst was, hoewel niet ge broken. De jongen werd per wagen huiswaarts vervoerd. Toen zekere A, werkzaam bij den heer T. alhier met een zwaarbeladen wagen met doozen door de straat reed, kwam zijn wagen toen een rijtuig pas seerde, hiermede in botsing, doordat het rijtuig tegen de rails aan bleef glip pen. De man kon de wagen niet meer in evenwicht houden, zoodat de doosjes de straat over rolden, terwijl A. zelf met zijn hand tusschen zijn wagen en 't rijtuig bekneld geraakte, zoodat dit lichaamsdeel vrij ernstig werd verwond. Door den heer notaris de Vocht, in wiens nabijheid bovenstaande voorviel, werd den man direct de wonde gewas- schen en verdere hulp verleend, en door den heer Zeegers verbonden, nadat aangifte was geschied. Gisterenmiddag werd zekere K. uit Drunen, die per rijwiel onze ge meente passeerde, door een motorfietser dusdanig aangereden, dat beiden in den modder terechtkwamen en K. zich nogal ernstig bezeerde. Voetbal. Zondagmiddag speelde het 2e elftal van D. V. C. eene friendly game tegen het 2 e elftal van W. V. alhier, op 't terrein van laatstgenoemde club. Waalwijk speelde zeer goed, maar ook Dongen speelde met vuur. Nochtans lukte het D. V. C. niet een goal te maken en eindigde deze match met 6—0 in 't voordeel van W. V. 't Tweede elftal houdt zich kranig. De competitie-wedstrijd tusSchen 't eerste elftal van W. V. en P. H te Vucht, op 't terrein aldaar, ging niet door, daar P. H. speelde tegen 't tweede elftal van Willem II uit Tilburg, wat door de laatste w rd gewonnen 32. Wilhelmina 's Bosch won met 3 1 van Quick Nijmegen. Hercules te Enschedé won met 32 van Willem II te Tilburg. Sparta te Geertruidenberg won met 53 van B. V. S. te Breda. Olympia te Vlijmen won met 2 1 van het 2e elftal der B. V. C. te's Bosch. Aanbesteding. Op Woensdag 28 Nov., ten half elf ure, zal aart het gebouw van het Pro vinciaal Bestuur te s-Bosch worden aan besteed Het uitvoeren van vernieuwingen en herstellingen aan de verken van den Baardwijkschen Overlaat, met het on derhoud van die werken van 1 Januari tot en mét 31 Dec. 1907, benevens voor het zoo noodig leggen, onderhouden en weder opruimen in 1907, van de zomer- sluiting in genoemden overlaat- Begroo ting f 2000. Wedstrijd in voordruchten. De wedstrijd in voordrachten, uitge schreven door de koninklijke harmonie Apollo's Lust Eindhoven is Zondagavond begonnen met de afdeeling komische voordrachten, waarvan de uitslag is: le prijs A. van Ierland, te Tilburg, met De Boef; 2e pr. C. Heyne, te 'sHerto genbosch, met Ik heet Arjoanke 3e pr. Jacques Weck, te 's Hertogenbosch, met Dat heb ik niet4e pr. H. v. d. Heu vel, te 's Hertogenbosch, met Het Stak kertje ;,5e pr. Jac. W. Melkert, te Tiel, met Hanneske van Drumpt. De publieksprijs werd met 196 stem men toegekend aan den heer A. van Ierland, te Tilburg. BAARDWIJK. Gepasseerden Zondag had de derde procenteu-uit keering plaats van den bondabakker in hauden vuu het bestuur der coöperatie «Ons belang" welke bewees dat er in de laatste maand door den boud voor circa f 370 verbruikt was. lu 't geheel is er dus in de eerste drie maanden voor omstreeks f 900 verbruikt. Daarna had op de bovenzaal van den Heer W. Pullens de uitkeeriug plaats der winstprocenten aan de leden van genoemde vereeniging, waar voor velen in zoo'n korten tijd een aardig duitje te halen was, als men weet dat reeds eokeleu omstreeks f5 netto in ontvangst namen. Daarbij komt nog dat er na 13 weken gratis brood verstrekt wordt aan zieke leden. Het geeft dus aardige voordeeleu lid dezer vereeniging te zijn. Dezer dagen hadden wij het genoegen bestek en teekening te zien der fabriek met woonhuis v. d. Heer C. de Vries alhier, zoo wel fabriek als woonhuis zijn degelijke flinke gebouwen. De fabriek die een flinke i'uimte heeft zal naar de laatste eisohen worden iuge- richt. Er zullen een 12 tal machines in geplaatst worden, door een motor in werking gebracht. Had de heer de Vries circa 80 knechts die buitiinshuis werkten, als dit gereed is (ongeveer Juni 1907) zullen voortaan de orders in deze fabriekuitgevoerd worden. Moge zulke onder nemingen met den besten uitslag bekrooud worden en zoo onze gemeente die elders be kend staat over uitstekende werkkrachten te beschikken, daar door meer en meer in bloei toenemen. fen. Ditmaal echter, was zij blijkbaar een eetjd te ver gegaan in dat kunstje. Zij pro- I beerde namelijk over de zoogenaamde Loint j te springen, 't geen haar zeker slecht is be komen, daar men haar niet dan met groote moeite op het droge kon brengen. DU UN LX, 7 Nov In de gisterenavond ten 6 uur gehouden vergadering van den gemeente raad is met algemeene stemmen betdotèu iu de Wolfshoek voortaau herhaliugs—ouderwijs te geven. Do regeling vnu de jaarwedden van Burgemeester en Secretarissen eu de bnooeming van een rogeerend eu toezieud ariuiueester werden uitgesteld tot een volgende vergadern g lu ous volgend nummer geven wij een ge detailleerd verslag. VLIJMEN. Toen hedenmorgen ongeveer 11 uur de landbouwer G. v. Engelen zich met ziju hondenkar op den op den weg tusschen Vlyim n en 's Bosch bevond, cvrkwum hem een ongeluk, dat gelukkig goed is afgeloopen. Den houd willende keereu, die ouder deu na derenden tram wilde, kwam hij zelf te vallen eu wel zoo, dat de tram hem eunige ontvel lingen en schrammen bezorgde. Voorzichtig heid met ingespauueu houden is blijkens dit voorval zeer aan te rnden. SPRANG. Uit goede bron veruemeu wij, dat Ds. D. van Lutterveld predikant aau de Ned herv. kerk alhier het beroep naar de gemeente Ütterloo heeft aangenomen. Naar wij vernemen zal het op 4 Dec. a. s. juist 12'/j jaar geleden zijn, dat de heer van der Heijden van Waalwijk optrad als directeur der Harpe Sions alhier. De vereeni- giug stelt zich voer, dit. feit te gedenken door m. op genoemden avond eene uitvoering te geven in haar kerkgebouw. Lag het aanvan kelijk iu hare bedoeliug op die avond uitslui tend of hoofdzakelijk werken uit te voeren, door genoemdeu directeur voor en na voorde Harpe Sions gedicht en getoonzet, op uitdruk kelijk verlangen van deu heer Vau der Heijden heeft zij vau dit laatste echter afgezieu, zoodat eeu gevarieerd programma teu gehooregebracht *al wordeu. WASPIK, 4 November. Minimumlijders. Bij de behandeliug der onderwijzers jaarwedden iu de raadsvergadering vau Vrijdag j.l., be- weeide eeu der vroede vaderen, dat de ouder wijzers allemaal meer dan tieu gulden per week verdienen, en dat zij hiervan goed kun nen bestaan. Wanneer mou echter weet, dat deonderwijzers behalve het Hoofd, allen minimumlijders zijn, dat de levensstandaard alhier zeer hoog ge uoemd mag worden, dat men hier voor wo- uiughuur f2,50 a f3,per week durft vragen dan zal ieder verstandig mensch begrijpen dat de ouderwijzers al verdienen zij ook meer dan f 10 per week, hier slechts ecu karig bestaan hebben en dan zal ook nieiuaud er iets oubillijks iuzieu, dat zij uaar verbetering hunner positie streven, te meer nog, wijl iu de ntburige gemeente Raamsdouk met twee scholen eu mee;1 dun tweemaal zooveel perso neel, de salarissen met f50 verhoogd zijn, voor het hoofd der fcliool te Raumsduuksveer zelfs met f 100, eu dat men in diezelfde gemoeute ook nog 2°/o bijdraagt voor het weduwen eu weezénpensioen, wat ook hier het vorige jaar geweigerd werd. R AAMSDONS VEER. Gistereu woedde alhier een hevige storm. Van verschillende huizeu moesten het de schoorsteeueti en dakpannen ontgelden, iu de Buitenhaveu sloeg een lich- terschip der reederij M. Verschure en Zoon zoo geweldig tegen een der aanliegsteigers dat het daardoor balaugrijko schade opliep. Iu de Hooihaven werd van een aakscheepje de mast afgeknapt. Iu de Riethaven sloegen enkele aakscheepjes los. Schepen liggende in de Spoorhaven en iu de Graauhaveu, ondervonden geen noemenswaardige hinder. DONGEN. Gisteren-middag had zskere H. Spraugers, bezig zijnde bij den heer A. Smits de kar te laden, terwijl het paard door den stoomtram schrok, er onder te vallen met het noodlottig gevolg dat hij op de plaats dood bleef. BESOIJEN 7 Nov. Hedenavond half zes ure vergadering van Gemeenteraad. Punten van Behandeling 1 Ingekomen stukkeu, 2 Brief Gedeputeerde Staten Jaarwedden. leerlingen. Ik geloof wel, dat onze gemeente iu deze het record elaat. 't Is toch treurig, dat er zoo weinig belangstelling vau de zijde der ouders gesteld wordt iu het toekomsflg letfkn hunner kinderen Vbgelelub. liet was 11. Zondag «en gezellig avondje voor do leden van ife Voaelclub. Uunue eerste vercuderiug zou u 1 feestelijk worden gebonden. Toen de puuteu van het programma afgehandeld waren, zette ze zich aan hunne speeltafoltjes en vermaakte zich kostelijk. Een vroolijk liedje weerklonk nu eu dan, en ver hoogde de pret Toen ze 's avonds huiswaarts keerde was ieders meening dien avond genoten te hebben. Vechtpartij. Munndag namiddag waren de heeren P. eu R. samen uit. Ze krijgen ruzie on worden spoedig handgemeen. Denmrécliaussée'ekwainéu te hulp. Nadat zij flinke klappen hadden uit gedeeld, nam de twist een eind?. Eene koe, echte slootjesspringster, toe- behoorende aan deu landbouwer v. H. alhier kreeg het iu den kop weer sprongetje te wa- KAATSHEUVEL, 6 Nov. I90ö Verschrikkelijk ongeluk. De maand November, die voor ons dorp met zulk eeu treurige geschiedenis inzette, schijnt voor ons eeu muand vol rampen te zullen worden. De eersts dag dezer maand stierf plotseling de timn erman L. R. J 1. Zondag 4 November, bracht weer een ontzettende gebeurtenis. Dien morgen omtrent half tien, kwam de dienstbode van L. Dinge- maus nabij de «Dreef" door een geweerschot om het leveD. Het is de 17 jarige Cath. Suaphaau de eeuige dochter eeuer weduwe. Bezig zijude met haar huiswerk, is een geladen geweer dat iu een hoek der kamer stond, door een onopgelost ongelukkig toeval afgeschoten eu trof de ongelukkige iu het rechterzij. Op hut ocgenblik van het ongeval was er niemand in huis. Na eeu kwartier geleefd te hebbeu utierf zij zonder nog tot bewustzijn te zijn gekomen. De ontboden dr. de Both constateer de de dood De smart der moeder is onbe schrijfelijk. De deelneming allerwege is groot, daa.' de overledene bekend stond als een braaf eu oppassend meisje. Al weer een bewijs hoe roekeloos het is een geladen vuurwapen, onder ieders bereik in huis te hebben. Wlnterconcert. Verleden Zondagavond om 7 uur gaf de Harmonie «Euphonia", een goed geslaagd wiuterconcert voor een talrijk schare eere- eu honoraire leden. Het pogramma bevatte een 7 tal nummers waarvan 4 voor Harmonie 1 voor Liedertafel eu 2 voor Ülymphia". No. 2 voor Harmonie Fantasie de l'Opera ,,Mignon' van Clement was niet geheel vau ruw heid vrij te pleiten. ,,De Polonaise de Concours" vau Montague voldeed het best. De Lieder- tafel zong: Zij gerust, 0 Vaderland vau Dierkx Van het komisch gedeelte was Jan Ongeluk" de baas. Door de Pres werd de mededeeling gedaan, dat het bestuur de rekening die e-»u mnar.d lang ter vise gelegen had zonder dat op of aanmerkingen zijn gemaakt, als goed gekeurd beschouwde, eu dat deze week een begin zal worden gemaakt met het ophalen der contributie gelden. Herhaling—Ouderwijs. Maandag is hier het H.-O. begonnen met 3 Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Dinsdag 6 dezer, des namiddags 68/* uur. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot onderhandsche verhuring van den veldtentgrond aan L. Ketels alhier. 3. Schrijven van Ged- Staten betref fende eene nieuwe regeling der jaarwed den van den Burgemeester en den Secretaris. 4. Aanbieding der gemeente-rekening over 1905. 5. Idem der begrooting voor 1907. 6. Behandeling van reclames Hoofdei. Omslag. Voorzitter. De edelachtb. heer Bur gemeester. Afwezig de heer J. J. van Dooren. Na opening der vergadering worden de notulen voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. I Ingekomen stukken. a). De kas bij den gemeente-ontvan ger is opgenomen en in orde bevonden. b). Ged. Staten hebben herbenoemd tot leden van het college van Zetters de heeren Jud. Timmermans Wzn. en Jud. Timmermans Bzn. Voor kennisgeving aangenomen. c), De Voorzitter. Hedenmiddag is nog ingekomen een adres van den heer A. C. van Tilburg met verzoek aan den raad om zijn besluit tot onbewoonbaar verklaring zijner woningen te herroepen.* Aangezien dit request niet op zegel is gesteld, mag het niet in behandéling komen. II Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot onderhandsche verhuring van den veldtentgrond aan L. Ketels alhier. De Voorzitter: >1 Januari 1907 is de huurtermijn verstreken, en daarom stel len B. en W. voor de veldtentgrond weer voor 6 jaren op dezelfde condities aan Ketels voor f 50 te verhuren.* Aangenomen. III. Schrijven van Ged. Staten betref fende eene nieuwe regeling der jaarwed den van den Burgemeester en den Se cretaris. De voorzitter: »Er is ingekomen een schrijven van Ged. Staten waarbij wordt voorgesteld het salaris van den burge meester te brengen op f1100 en dat van den secretaris op f1250. Burg. en Wethouders stellen voor het voorstel van Ged. Staten wit betreft de salaris- verhooging met f50 van den secretaris niet te accepteeren, maar gezien de vele werkzaamheden en de activiteit van den secretaris, het salaris te brengen op f1400*. De Heer VerbuntWelke verhooging is dat De Voorzitter: »f200.« De heer Ver wiel«Voor de verhoo ging van het salaris spreekt nog een argument, wel niet voor de toekomst, maar voor den huidigen persoon, nl. het groot aantal dienstjaren is voor ons zeker een appreciatie.* De Voorzitter»Voor den raad zeker een argument, maar Ged. Staten deelen wij alleen 't besluit mede. Niemand er tegen het salaris van den burgemeester te brengen op f 1100 en den secretaris op f 1400. Dan zullen we 't Ged. Staten mededeelen.» IV Aanbieding der gemeente-rekening over 1905. De Voorzitter«Ik heb de eer U aan te bieden de rekening over 1905. In ontvangst op 95003-779» in uitgaaf 95 665.0972, met een nadeelig saldo dus tot te van f 622.02. en verzoek de heeren benoeming eener commissie over gaan.* Na herstemming gekozen als le lid de heer Hoffmans, die niet in aanmer king wenschte te komen; evenmin de heeren Baijens, van den Broek, Klijberg, van Schijndel. De Voorzitter «Aangezien de meeste leden buiten de commissie wenschen te blijven, stel ik voor de rekening ter visie te leggen en aan B. en W. op te dragen ze verder te onderzoeken.* Aangenomen. V Idem der begrooting voor 1907. De Voorzitter»Ik bied U namens B. en W. aan de gemeente-begrooting voor 1907, in ontvangst op 70170,98,

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 5