J. DE O ROO I S l oom werktuig en Antrhacit- Rootjes Anthraciet irai m her ik». Verzamelt gebruikte Postzegels Bureau Bethelem Waalwijk, Baaidwijk eo Besoijen Levert puike BROODSOORTEN, Machines voor Schoenfabrieken. De Wed, Joh, Verhuist Zonen, Stokpaafdjes-Lelienmelkzeep Wei, C, P, Ml HILST co Burgerlijken Stand Advertentién. HUISSCHILDER B. ijchrijner en Zonen, Tarwebrood. Veiligheidstoistellea voor alle Maohlaeriên. SMEEDWERKEN. Eenig adres F. W. RATH, Voorradig A. C. Trommels Gemengd Nieuws, SMEEDWERKEN Vaals (Limburg.) Aatoc-a Tiolen, Waalwijk. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Rechtszaken. li andels berich ten VERFWAREN, M. Schrijn er 011 Zonen. Luchtdroogtoestellen, Walk vaten voor looierijen complete Drijfwerken. Eene lading puike 's-HERTOGEN BOSCH. Hooge Werkklokken. Adresboek Prijs f 0.60. ten aangemaakte en onaangemaakt p /a. VAN CAMPEN-Boiseb. CAPELL] Eenige Stoombioodbakkerij van de Langstraat Baardwijk—Waalwijk. Herstel plaats van Specialiteit in het repareeren van Vermaakt STANZMESSEN in alle modellen. MECANICIEN, Bij de Markt. Waalwijk. der beste Belgische en Engelsche DE NATUURW0LLEN ONDERGOEDEREN Bi JANSEN Sc TILANUS FRIEZENVEEN Waalwijk. in verschillende afmetingen. AANBEVELEND, WAALWIJK. waard is een blanke, zachte huid, ff jeugdig frissche rose teint, zond' zomersproeten, puistjes vetwormpje Zeer concurrente prijzen. met lange schuiven voor Schoen fabrieken. van alle Landen zelfs de meesl gewone, ten gunste der opleiding van minvermogende jongelieden tot priester missionaris. Als aan denken ontvangt men religieuse voorwerpen. van Uitgever hol. Nadat het eenige hekken beschadigd en een drietal kinderen (die wonderlijk ge noeg geheel ongedeerd bleven) om vergeloopcn had, werd het woeste liier tot staan gebracht. Onze dorpsgenoot, dhr. E. P. Simonie, ambtenaai ter Secretarie te Geertruidenberg is benoemd tot gemeente-ontvanger der ge meente Herven en Aerdt met standplaats Lobith Gisteren ontving onze dorpsgenoot, dhr A. W. B. Simonis het bericht zijner benoeming tot Chef der Bureau bij de Ex peditie-onderneming v. Gend Loos met stand plaats Helmond. Den benoemde onze felicitaties Rectificatie. Hier ter plaatse zal niet eenc Maria doch eene Elisabethsvereeniging worden opgericht. Deze vereenigiug stelt zich ten doel het bevorderen der goede be handeling van zuigelingen en kraamvrouwen KAATSHEUVEL, 17 Nov. 19U6. Priesterfeesten. Op 19 Nov. hoopt onzen tweede Ka pelaan de WelEerw. Heer P. H. Jaspers zijn 12Va jarig Priesterfeest te vieren. Ook onzen oudkapelaan J. J. Jacobs thans Kapelaan te Haaren herdenkt op dien dag hetzelfde feest. Ten slotte herdenkt ook een van Kaats heuvels geestelijke zonen den WelEer. A. F. Lombarts rector te Vucht op den zelfden dag zijn 12'/jjarige Priesterwijding. Het zal deze drie achtenswaardige Pries ters dp dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Oook wij wenschen hun geluk en hopen dat zij ook eenmaal hun zil veren feest mogen vieren. K S. A. Naar wij vernemen zal door het bestuur van onzen R. K. Volksbond, binnen een paar weken, Een begin gemaakt worden met de oprichting van »Rabat-spaarkas vereeniging* waarvan op de„ Algemeene vergadering van 18 Oct. li. door de Secr met een enkel woor werd melding gemaakt Hoe deszelfs werking zal zijn, wordt binnenkort den ledenter kennis gebracht Moge het bestuur met deze oprichting meer succes hebben dan met enkele andere pogingen, die zij tot verbeterring van werkmanstoestanden heeft aangewend echter zonder hare schuld. Wii bedoelen hier de poging door het bestuur gedaan om van de patroons te verkrijgen den broodverkoop af te schaffen, zeker in het belang van den werkman. Wel beloofden een 10 tal pa troons dit misbruik af te schaffen, doch slechts 2 (zegge twee) deden dat. Treurig. In de Molenstecg ontstond j.l. Woens dag een hevige twist, waarbij bloed vloei de en de Marechaussee te pas kwamen- Zekere A. Z. en zijn wederhelft en M. L. en ega raakten handgemeen. Eerst genoemde sloeg laatstgenoemde een gat in zijn hoofd. De vrouw van Z. viel flauw op het gezicht van deze euveldaad. Een massa volk liep te hoop, totdat de politie tusschenbeide kwam En dat alles vond hierin zijn oorzaak, dat het zoontje van Z. een knol afnam van het zoontje van L. Wanneer zal men toch wijzer worden. 'T is treurig. LOON-OP-ZAND, 13 Nov. 't Was er gisterenavond druk bij den heer Th- Pijnenburg, de zaal was eivol. St. Cris- pijn vierde haar feestavond, waarop de heer Van Rijen eene mooie lezing hield over »Katholiekc Vakorganisatie" en het »Secretariaat van den Arbeid", waarvoor dan ook de geestelijke adviseur, de Wel- eerw. heer kapelaan den spreker wel verdienden dank bracht. Verder werd de avond gezellig ge maakt door eenige dillettanten van de «Sophia's-Vereenigingï en een paar »ko- miekelingen". Ten slotte werd er onder de leden nog een verlotting gehouden van huis houdelijke fikelen. Moge c ^o nuttige afdeeling van den Legerbewer(kersbodd nog meer groei en eii bloeien tot heil van den lederbe- werkc^sstand van Loon-op-Zand. Wij willen den berichtgever hierbij opmerken, dat naar wij vernemen we derom, of reeds sedert eenigen tijd een patroon, den broodverkoop heeft afge schaft nl. de Heer H. de Jong. Een stap in de goede richting. Ook wenschen wij er bij deze gele genheid nogmaals op te wwijzen, dat men nog steeds het verschil niet schijnt te begrijpen, of willen begrijpen tus- schen artikelen of berichten der redactie en ingezonden stukken, die buiten onze verantwoording gaan terwijl het opne men van deze, in 't geheel niet altijd de instemming der redactie bcteekent, dit houde men wel degelijk in 't oog vooral bij de verschillende inzendingen. Ook schijnt men ons naschrift inder tijd verkeerd begrepen te hebben wij geven ieder patroon 't recht om dr prijzen zijner artikelen naast de toen gewraakte en hoogst afkeurenswaardige prijzen te stellen, op dat men zich van dezen blaam kan zuiveren, maar men onthoude zich van aanbevelingen en reclame-makerij die daar niet thuisbe- hooren. Evengoed is 't ook een anders recht wantoestanden aan den kaak te stellen. Men ontzegge niet een ander, wat men te zijne tijd zelf verlangt. RED. Pastoorsfeest. Aanstaanden Dinsdag zal in de school der Eerw. Zusters het zg. »Pastoorsfeest« gevierd worden. Dit feest is nog een instelling van voor 20 jaren gedaan door Pastoor Jansen z.g. Na diens afsterven wordt dit gebruik door de familieleden, en andere weldoe ners in eere gehouden. De kinderen maken dien dag pret met zang en voor drachten. Zij ontvangen cadeautjes in den vorm van prenten en boeken, enz. Doch voornamelijk betreft het de arme kinderen. Die krijgen geschenkeu in den vorm van mooie warme kleeren. Voor waar een aangename dag voor de kin derhartjes. Ziekten. Tal van kinderen bezoeken onze scho len niet door de hier heerschende ma zelen. Dagelijks komen er nieuwe geval len bij. Ook zijn er een paar gevallen van roodvonk geconstateerd. Drukte. Er begint meer drukte te komeh in onze schoen-industrie. De voorjaarsor ders komen flink 'af.zoodat verschilende fabrieken het aardig druk beginnen te krijgen. We hopen, dat dit blijft aan- houdeml Diefstal. Tegen een reizend koopman in pot- looden zekeren D. B., geboren te Gro ningen, thans gedetineerd wegens dief stal van margarineboter en klosjes garen gepleegd op 27 September jl. te Waal wijk ten nadeele van Maria Schoemans, welke zaak heden werd berecht, eischte het O. M., dat werd waargenomen door den substituut-officier van justitie mr. Van der Sluijs, 4 maanden gevangenis straf De toegevoegde verdediger mr. S. W Holleman, vroeg aftrek der preventieve hechtenis. de geringe en korte daling, veroorzaakt door de hekende flauwe stemming der Inlandsche slachthuiden en vellen, loste maken. Enkele angstige looiers hebben de prijzen min of meer gedrukt, ze zijn meer hoopvol en voor het grootste ge deelte met hun product uit de markt, terwijl er thans eene afwachtende hou ding wordt aangenomen. Inl. schors zonder handel vreemde looimiddelen over 't algemeen stationair met geringen omzet. DUSSEN, 15 Nor. Botcrprijs per K.G vau f 1,28, f 1.39, Middelprijs f 1.34. Aanvoer 91 K.G. Eieren f 2,00 de 26 stuks. KAATSHEUVEL, 26 Oct. De prijs der boter was hedeu op de mijn hoogste prijs f l,33. middelprijs f 1,30. laagste prijs, f 1.13 8 M. A. R., 29 jaar, schoenmaker, geboren te Dongen, wonende te Kaats heuvel, had zijn slag goed weten te slaan in den nacht van 22 op 23 Mei 1905 26 paar boventuig voor pantoffels, zwarte stof leestklaar, 6 paar pantoffels van dezelfde stof, 8 rollen zwarte trijp en een vel zwart satijn leder had hij weten te bemachtigen, goed als hij bekend was met de werkplaats van Weijdemans te Kaatsheuvel. Niettegenstaande deze diefstal al reeds ruim een jaar gepasseerd was, kwam hij toch aan 't licht doordat bekl. zelf zijn mond voorbij praatte. Beklaagde stond ter zake van dien diefstal 8 Nov. j 1. terecht en eischte het O- M. te dier terechtzitting eene gevan genisstraf van een jaar en zes maanden. De Rechtbank deed gisteren uitspraak en veroordeelde bekl. tot dezelfde straf als door het O. M. werd gerequireerd, met bevel tot zijne onmiddellijke gevan genneming. Deze veroordeelde is gisteren morgen door de maréchaussée uit Kaatsheuvel gevankelijk te 's Bosch binnengebracht. Voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft Donderdag terecht gestaan de Duit- sche deserteur P. W. C. oud 38 jaar, orgel draaier, geboren te Anspach, thans ge detineerd, die op 10 September j.l te Best H. C A. Looijmans door een re volverschot'van het leven heeft beroofd. Beklaagde ontkende moedwillig op L. te hebben geschoten, wel heeft hij twee schoten gelost, maar alleen in 't wilde, niet om iemand te treffen. Het O. M. eischte tegen hem 6 jaar gevangenisstraf. WAALWIJK, 16 Nor. 1906. De aanvoer der hoornveemarkt was heden niet too belangrijk, doch het aanwezige ree werd vlug verkocht tegen ferme prijzen. Ook op de «tullen werden deze week nagenoeg rijpe kalfbeeslen voor Belgische rekening opgekocht Men besteed de voor prachtexemplaren zelfs tot f310, per stuk. Kalfkoeien prijzen van f 160.tot 276.— Kalfvaarzen prijzen ran f 155.— tot 195. Varken» aangeroerd 65 stuksprijzen ran 16.25. tot til. Boter.aangevoerd 903 kilogr. prijzen vanaf 1.15 tot f 1,27 Eieren prijzen van 7 tot 8 cent per stak. Daar de Inlandsche huidenmarkten overal in 't buitenland, zoowel als in ons land van eene vastere stemming blijk geven, acht men de daling, die in Oc tober en begin November plaats gehad heeft, zoo goed als geëindigd, men ge looft, dat eene verdere belangrijke re ductie vooreerst niet waarschijnlijk is. De markt voor buitenlandsche huiden, vooral voor de nieuwe slachting in La Plata, blijft zeer vast gestemd. Niet de minste concessie wordt er op de produc tieplaatsen in uitzicht gesteld, zoodat men op buitengewoon hooge prijzen in dit najaar en in de eerste maanden van 1907 moet rekenen. Leerprijzen en de richting der leer- markt j»egiaaea zich laagzamerhaad van WAALVI IJK. GEBORENJohanna J.coba d. v. J. v. Veld hoven en J. E. Claauen. Philippus Aoronius z. v. Al. W. Vorhoofstsd en J. v. Kuik. Heuricus Lamborlus z. v. J. Th. Henkelman en H. van der Lenden. OVERDEDEN Ma'hcus Cornells van den Hoof 8 mud. GEHUWD: Antonie Augimiuns Schreven 3S j en Luc a Maria van Kviupcn 27 j. HUW. AANGIFTENFrancucua Hoatdiik 27 j. en Helena Heiman 22 j. KAATSHEUVEL. Van 1 17 November. GEBORENJohanna Anlonia d. van Tl), van Wanronij en A. Leuptos. -- Johnnnea Ma- rinus z. v. W. v. Boxtel en A. C. Go ver*. Louisa Cornelia Johanna d. v. Al. II. v. d. Horst en Al. C. Koning». Petrus Cor nelia Wilhelmus d. v. C. Corneliasen en J. M. A. van Loon. Henrietta Theod'-ra Johanna Maria d. v. M, A. v. Beurden en C. B. C. Al. van Eijck. Maria Anna d. r. Ph. van Gulik en P. Pruimboom. Antoniu» Cornells i. v. M. Pruijmboom en G v. Gulik. Johannes z. v. M. Hoeve naar en W. v. d. Velden. Johan es z. v. G. Dingeinaus en Th. v. Dongen. OVERLEDEN Johannes Iiozcribrand 3 ra. Lamberius Roestenburg wi-dr. v. Johanna Groo.'zivageis 55 j. Waltherus Jou om-s Wilhelmus van Riel 2 ro., ovei leden ie Tilburg. C»thaiina Johanna Snaphaan 16 j. Johannes van Oversteig 1 m. Huibrrdin* Klis 7 j. HU W,-AANGIFTEN Hcndrikus La •rijsscn, 25 j en Maria Vriemen 26 j. llu bert us IJpeUar, 32 j. en Johanna Roestenberg 31 j. Johannes Hubertus de Beer, 27 j. en Maria Louis* Lodoviea Fabrie, 26 j. Johannes Dames, 40 j. en Maiia van Os, 42 j. Arnoldus Alberiu« de Wit, 43 j. en Adriana v*n Boxtel, 39 j.,— Gijabirtus Hamers, 38 j. en Wilhelmina'van der Vel den 33 j. Geiardus van Nonen, 32 j. en Adriana van der Velden, 27 j. KAAMSDONK. Van 10 tot 16 November 1906. GEBOREN Adriana Johanna Wilhelmina .Maria d. van Theodorut Kolsteren en Anna, Adri ana Kieboom. Coroelus Adrianns, v var, Adriauiig Weterings en Johanna Miria Rasenberg. Johanna Potmnella, d. van Hendricus J. van Seters en Wilhelmina Broeders, Antoniu* Petrus, z. van Joiiaunes L. Buijks en Adriana van Drunen. Petrus Jorephu* Johannes, z. van Johannes Al. Kieboom en Maria Jacoba van lersel. HUVV'-AANG: Marinas Christinus Quist 22 j. te Capelle en Geertruida Peironella Hen- drika de Borst 27 j. alhier. OVERLEDEN Onharina Anna Zijlmans oud 4 j. Geerirui van Varik Wed. Gisbert Gisbcrs oud 74 jaren. zou zij hem een schelwoord of spotten de benaming toegeroepen hebben. Zon dag was Vanderhulst nogmaals het slach toffer geweest van dergelijke bespottin gen, hetgeen hem radeloos maakte, des te meer daar hij sedert eenige tijd door een ongeneeslijke ziekte is aangetast. Dinsdagavond ontmoette hij op den W aterlooschen Steenweg een jonge vrouw waarin hij meende zijn gewezen echtge- noote te herkennen. Hij volgde haar en loste een revolverschot in hare richting. Voorbijgangers en een toegeloopen po litieagent konden hem niet beletten nog een tweede schot te lossen, dat de arme vrouw vlak in de borst trof; het slach toffer viel, op slag dood. De woedende menigte wide ded moordenaar lychen. Deze werd door de politie naar het politiebureau gebracht, waar eenige oog- enblikken later het lijk de vermoorde vrouw werd binnen gebt acht, Een agent herkende in deze laatste zekere Josephina Bronze, van Horion Lozemont, 25 jaar oud. Met het lijk geconfronteerd, erken de de moordenaar wcenen'd en bevend zijne ijselijke misdaad. Een nauwkeurig onderzoek is over dien verschrikkelijken moord ingesteld. Ondergetcekende heeft de eer het gesel» publiek van Cipelle en omstreken beku ie maken, dat hij zich h--eft gevestigd en wat verder tot het vak behoort. Tevens zijn bij hem verkrijgbaar alle soc benevens eene prachtige sorteering Voor prompte en nette bediening wor ingestaan. Mij in ieders gunst beleefd aanbevelend Hoogachtend, Uw dw. dn., verkrijgb*' eenkun verteerbaar- Verschillende stukken, o.m- Brieven uit het Noorden, enz. moeten tot een volgend nummer blijven liggen. Thuiswerkers en dc Ongevallewet. Naar wij vernamen zijn er reeds 3 schoenfabrikanten verbaliseerd doordat zij de thuiswerkers niet op hun loonlijst hadden gebracht, ook vernamen wij dat die schoenfabrikanten die hun thuiswer kers niet op hun lijst hadden gebracht, aangemaand zijn om de loonlijst over die jaren bij te werken, en het verschul digde bij te betalen. Reeds over meer dan een ton werkloon zal, zoo als wij vernemen, moeten bijbetaald worden. Over dezen maatregel heeft indertijd verschil van gevoelen bestaan tusschen de Directie, Inspecteurs en agenten, toen was besloten dat thuiswerkers niet verzekeringsplichtig waren, thans is een ander besluit afgekomen, wat zegt dat zij wel degelijk verzekeringsplichtig zijn, en dat over de verloopen jaren moet bijbe taald worden. Vooral in dit laatste schuilt naar onze meening een groote onbillijk heid en zal het zaak wezen van het bestuur om in overleg met de verschil lende fabrikanten die daarvan de dupe zijn te trachten daarin verandering te krijgen. Bereids is aan het. bestuur der afdeeling Kaatsheuvel over deze aange legenheid geschreven om op Maandag 19 Nov. aldaar een bespreking te houden over deze quaestie. 1876—1906. Speciaal het van ouds beroemde Digeüjks meermalen versch Niet zelden door II.H. Gc aanbevolen wegens zijne lichte lieid en hooge voedingswaarde. Prima grondstoffen. Geheel machinaal. Uiterst zindelijke, bereiding (Systeem Küpper.) Btleefd aanbevelend, FABRICEERT EN MONTEERT LEVERT EN MONTEERT GROVE EN FIJNE ZIJN VERKRIJGBAAR BIJ enz. U krijgt dat door het gebruik van p- van BERGMANN 4 Co., Kadebeul. fabrieksmerk „Stokpaardjes. St. 50 cis. bij ANTOON T1ELEN. en Een verschrikkelijk drama. heeft Dinsdagavond groote opschudding verwekt in het kwartier van den Water- looschen Steenweg te Charleroi. Om streeks 7 nur 's avonds heeft de mijn werker Jozef Vanderhulst, geboren te Winxele, een jonh meisje gedood, in de volgende omstandigheden De man leefde reeds sedert eenige jaren gescheiden van zijne wettige vrouw, An ne Lens geheeteo, welke allerhande kwa de geruchten van hem verspreidde. Telkens als zij Vanderhulst ontmoette vrij vau gruis en steen, per wagou uit onze overdekte magazijnen. Magazijnen Kanaal. Kantoor SiDt JozefstraaL Telefoon 340. P.S Prijscouranten worden bij aanvrage franco toegezonden. A. B. C. reisgids op uanvruge gratis verkrijgbaar. SMEDERIJ, WAALWIJK, GROOTESTRAAT, bevelen zich beleefd aan tot het leveren van lichte en zware Sleed8 in voorraad en in bewerking Verder bevelen wij ons beleefd aan voor alle REPARATIE aau Machines voor schoenfabrieken drijfwerken, enz. Voor verdere inlichtingen en toezendioj vau Postcgels wende men zich tot het Men zal daarin vinden eerst de namen Alphabetisch, daarna naar de ambten, bedrijven en beroepen gerangschikt, alk commissies, vereenigingen met besturen, openbare ambten, personen, enz. enz., zoodat het iedereen van groot nut kan en zal zijn. Onmisbaar roor iedereen. Men besfclle zoo spoedig mogelijk. Verschijnt begin 1907.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 10