Derde Blad. Blieven uit het Nootden, Provinciaal Nieuws. Uitvoeringen. NIEUWS UST KAATSHEUVEL Reclame. Hummer 94. Zondag 25 November 19(16. 29e Jaargang. Het beste, mooiste en bil lijks te Drukwerk bekomt men bij de aalwijksche Stoomdrukkerij Een meisje van 9 jaren gered. q het Zuiden. XXXV. Na zoo ongeveer een jaar geëclpiseerd te zijn, komt Observator u, waarde le zers en lezeressen van de >Echo,c weer eens een episteltje aanbieden. De wintertijd en daarmede de lange avonden komen weer aan en dan wil men wel met Een mooi boekske In een hoekske die avonduren doorbrengen In dit ge val is het nu wel geen boekske, doch 't is lectuur, en die is op dezen tijd altijd welkom, als ze maar niet vervelend vuil is. Nu, ik zal trachten niet al te flauw te zijn en vuil, welk christenmensch zou 't in z'n hersens halen, iets, waarop slechts één percent van deze leelijke hoedanigheid van toe passing zou zijn, z'n lezers voor te zet ten. Doch nu ik 't zoo terloops over dit woord heb, wil ik toch even op de zaak ingaan, die op 't oogenblik on ze wakkere Roomsche propagandisten in de hoofdstad zoo terecht warm doet loopen. Men kan daar op Zaterdagavond niet in de Kalverstraat of den Nieuwen- dijk wandelen of ge ontmoet een ijverig propagandist der Algemeene R. IC Pro- pagandaclub, die u een papiertje in de hand stopt, waarop u ten sterkste ge waarschuwd wordt tegen den vuilhandel welke hoofdzakelijk culmineert in den handel van een soort platen en prenten, zoo smerig, dat iedereen, die ze ziet, er zich van afwendt met walging.* En wat ziet men nu Vele mcnschen, die deze papieren ontvangen, werpen ze dadelijk weg, zoodat het asphaltpla- veisel dier straten ten slotte bedekt is met witte en oranjekleurige papieren: Deze propagandablaadjes tegen den »vuilhandel« worden dus helaas gede gradeerd tot »straatvuil.* En wat ziet men verder Dat voor die winkels, welke pornografische pren ten en plaatjes uitstallen, sedert die actie meerderen blijven stilstaan dan vroeger. Is hiermede die actie, of liever, de vorm van die actie veroordeeld l iet antwoord hierop dient wel met groote omzichtigheid gegeven te worden. Im mers, een dergelijk optreden tegen het verbodene zal altijd een niet bedoelde reclame in zich sluiten. Nu is het maar vraagWat zal in deze krachtiger in werken, de opzettelijke propaganda tegen of de onopzettelijke reclame 1 Zeker is het, dat bij goedgezinden het eerste doel zal treffen, terwijl de laatste de zwakkere broeders en de met een Eva-natuur behepten naar de ver boden waar zal drijven. Doch dit laatste kon ook weer zijn goede zijde hebben, daar velen van diegenen, welke een onderzoek in loco gaan instellen, ten slotte toch de propagandisten gelijk zullen geven, waarmede zij dan toch voor de zaak gewonnen zijn. 't Gevaar blijft echter, dat ook enkelen, wier aan dacht nog niet zoo zeer op dien vuil handel* gevallen was, nu juist een ge vaarlijke kennismaking gaan doen. Daarom zij een tactvol optreden ten zeerste aanbevolen en wordt bescheiden in her innering gebracht het wel platte, maar toch ware spreekwoordRoert niet al te veel inwant dan gaat hij. 1 En thans, waarde lezers, een ander schoteltje. Gelijk reeds meer in deze brieven is opgemerkt, heet het, dat wij hier in het verlichte Holland leven. Men schrijft van hier uit toch wel eens over dat donkere Zuiden,* dat volgens die heeren zoowel sociaal-eco nomisch als moreel bij dat verlichte Holland ten achter staat. Hoewel ik, die meen, zoowel dat verlichte Hol land* als 't >donkere Zuiden* een beet je te kennen, hierover heel wat verge- lijkender wijze kon schrijven, wensch ik toch voor heden niet diep hierop in te gaan. Alleen wil ik even een paar fei ten releveeren welke zich dezer dagen op een dorp voordeden, een dorp, dat telken jare met zeer veel vreemdelingen in aanraking komt en dat dus door deze cosmopolitische kennismaking wat rui mer blik kan hebben. Welnu, daar werd, nog slechts kort geleden een ziekenstoel door een familie geweigerd, omdat hij kwain vanja, raadt eens, waarde lezers en lezeressen.... van een kol of tewel een tooverheks. En nóg sterker Een kind, dat daar dezer da gen stierf, heette beslist bekold. O, sancta simplicitas 1 O, heilige onnoozel- heid 1 En dat in het verlicht* Noord-Holland 1 Zou men zich weer niet terugwanen in die oude tijden, waarin van hexerijen, hexenexamen en meer van die lievig heden sprake was, waarin men nog ge loofde, dat een zeventienjarig meisje het met duivels hulp kon doen hagelen dat een knaapje van hoogstens veertien jaar melk uit ten bies kon tappen en van den grond opscheppen, of melk halen uit het heft van een mes, dat daartoe in een boom gestoken was enz enz, Ik zou werkelijk die scribenten, welke zoo gaarne het >verlichte Holland* tegenover het >donkere Zuiden» plaat sen, wille aanraden 1 »Och laat toch die eenerzijds geheel verkeerde en anderzijds belecdigende bijvoegingen weg en spreek liever in 't algemeen over Nederland, dat ons aller vadeiland is en wiens belangen ons, 't zij de bewoners overal in 't Noorden of in 't Zuiden en even sterk ter harte gaan. In één van mijn vorige brieven sprak ik van den handelsgeest, die hier bij de Hollanders bijna uit alles spreekt. Hij is, wat men zou kunnen noemen bij de Hollanders historisch ontstaan, hij is een stuk van hun karakter geworden, zelfs zoo sterk, dat de zuiver-economische leuze »niets voor niets" bijna bij alles den doorslag geeft. Teekenend kwam dit hier dezer dagen uit bij een brand. Op een zeedorp stonden drie nog onbe woonde winkelhuizen in brand. Een café, vlak daaraan belendend, liep na tuurlijk groot gevaar. Er moest dus van den inboedel, zooveel als nog mogelijk was, in veiligheid gebracht worden. En kelen grepen dan ook uit eigen bewe ging aan, doch velen bleven van verre staan. En toen men eindelijk aan een van deze vroeg: »Kom, pak nou ook eens aan 1" kwam het veelbeteekenend van zijn lippen »Wat kan ik er mee verdienen Verder commentaar is hierbij zeker wel oveibodig. OBSERVATOR. in studie zijn genomen »Wolfgang, de Zigeuner*, drama in 3 bedrijven. »Zoo gewonnen, zoo geronnen*, blijspel in 3 bedrijven. Uitrocring. Morgenavond zal de tooneclvcreeniging >Vooruithang zij ons Doel* hare eerste winteruitvocring geven, door omstandig heden in de zaal van den heerChr. van de Werff. Opgevoerd zullen worden »De twee broe ders* drama in 3 bedrijven en daarna Liefde, Vriendschap en List of de uit werking van het Extractum Longica Vivum, blijspel in een bedrijf. Voeg daarbij nog komieke scènes en 't zal een ieder duidelijk zijn, dat het publiek een gezellige, genotvolle avond wordt bereid. Een druk bezoek is dan ook zeker te wachten. Schilderstukken. Met genoegen vernemen we dat drie mooie schilderstukken van den heer Jan van Delft, nl. »De Hoef*, Het Nachte gaalslaantje* en Duingezicht* die deze week in de nieuwe zaak waren geëtaleerd, in Amsterdam zijn verkocht. WAALWIJK. Eerste winteruitvoering te geven door de tooneelvereeniging .Vooruitgang zij ons doel*, op Zondag 25 November 1906, met welwillende medewerking van den heer A. Hurkmans, pianist, in de boven zaal van den heer Chr. van de Werff. Entrée heer en dame 25 ct., per per soon 15 ct. Aanvang 7 uur. NIEUWKUIK. Concert te geven door de Harmonie »De Eendracht* van Onzenoort en Nieuwkuik aangeboden aan de heeren honoraire leden, op Maandag 26 No vember 1906 in het café van den heer A. Merkx met welwillende medewerking der dillettantenclub »Ons Genoegen». Aanvang 6 uur. WAALWIJK, 24 Nov. 1906 I nspectie— Landweer. Evenals verleden jaar is ook vandaag weder in een der lokalen der openbare school de inspectie van de landweer gehouden. Aan verschillende miliciens, die bij dit corps overgingen, werden wapenen en uniformen uitgereikt. St. Ceciiialeest. Eergisteren, Donderdag, vierden de koorzangers uit beide parochiën weder het feest hunner Patronesse. De zangers der St. Johannes-parochie vereenigden zich des avonds aan een ge zelligen disch bij den heer Chr. v. d Werff waarbij het aan voordrachten niet ontbrak. De koristen der Antoniuskerk maakten naar men ons mededeelt, een rijtoer. Harmonie St. Crispijn. De harmonie St. Crispijn, die sinds een paar weken zonder directeur was heeft thans als zoodanig geëngageerd den heer A. Stravers van Kaatsheuvel. Wij meenen, dat de vereeniging in hem een goede keuze gedaan heeft- Genoem de heer Stravers toch, die meermalen zijne medewerking bij St. Crispijn ver leende staat bekend als iemand, die goed met muzikanten weet om te gaan terwijl hij wel getoond heeft, o. op den solisten-wedstrijd te Tilburg zoowel practisch als theoretisch uitste kend op de hoogte van instrumentale muziek te zijn. Het moge de bijna 70 jarige, oude harmonie met haren nieuwen directeur in alles naar wensch gaan. Tooneelvereeniging; „Onze Vrije Urenc. De tooneelvereeniging »Onze vrije uren* gevestigd bij den heer J. Fransen alhier, zal morgen ten 12 uur hare jaarlijksche algemeene vergadering hou den, Omstreeks Kerstmis zal eene groote uitvoering worden gegeven, waarvoor BAARDWIJK. II. Clemens. Zelden zal een patroonsfeest plechtiger gevierd worden dan hier. Bij deze gelegenheid was't beeld vun den II. Clemens als ook het koor in onze kerk prachtig versierd. Om 10 uur begon de plech tige Hoogmis die werd opgedragen voor de zielenrust der overleden leden van het Broe derschap v. d. 11. Clemens. De WelEerw lieer Kluitmans uit Waalwijk droeg het 11. Misoffer op geassisteerd door de WelEerw Heeren Suys en FrauBsen In een schuoue rede werdeu door den Eerw. Heer Kluitmans da verdiensten «u deugden geschetst vau den groot en heilige, en tevens zijn heiligen levens loop en marteldood aaugehaald. Des namiddags werd het Lof, opgedragen door den UoogEerwaardeu heer Deken van Drunen geassisteerd door den WelEerw. heer Kluitmaus Een prachtige procsssio trok ouder deze plechtigheid door de kerk, waarouder de kostt are relequio van onzeu grooteu patroon werd rondgedragen door vier koorknapen omstuwd met talrijke bruidjes. Beide plechtig heden werden gesloten door een krachtig lied ter eere van den 11. Clamens door alle aan wezigen uit volle borst gezongen als gaven allen daardoor uiting van diepen indruk die zulke plechtigheden op hen gemaakt hadden Ongeval. Toen A. d. F. alhier bij den landbouwer M. op dieuB toezegging eeuig voeder voor zijn geit bij een koe wilde nemen, kwam het dier toevallig met den kop omhoog met het gevolg dat het met den hoorn genoemden d. F. een oog uitstiet. Oogenblikkelijk ia hij daarop naar Utrecht gespoord om zich daar onder behan deling te stellen. DRUNEN. Donderdagavond hield de onder linge veeverzekonug hare jaarlijksche alge meene vergadering in het café van den heer F. v Delft Nadat door den voorzitter de vergadering geopend, waB werd door den secretaris reke ning en verantwoording gedaan over het af- geloopen jaar, waaruit bleek dat er in kaB was de som van f 143 98s. De voorzitter zeide dat de kas niet al te goed gespekt is en stelde voor dit halfjaar en het volgende halfjaar ook een °/o f0 heffeu. Verder werd nog besloten dat voor de ruuderen, welke door het rijk worden geschat, het mindere bedrag door de verzekering tegen 80% zal worden bijbetaald. Nadat nog eenige kleine besprekingen hadden plaats gehad en de dag was bepaald, waarop de nieuwe schatting zal plaats hebben, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. NIEUWKUIK. Maandag a.s. zal de har monie »de Eendracht" hare eerste winteruit voering geven in de zaal van den heer A. Merkx. Zijn wij van deze vereeniging veel goeds gewoon, ook thans doet het programma ons groote verwachtingen koestereD. Als di recteur zal de heer C. van den Broek fuugee- ren, en daarmee is de leiding zeer zeker nau goede handen toevertrouwd. VLIJMEN. De heer Le Rutts, ambtenaar aan het postkantoor alhier, mocht dezer dagen voor het post-radicaal slagen. Wij wenschen genoemden heer van harte geluk met zijn be haald succeB. Dat er in onze Parochie veel vraag is naar goede zitplaatsen in de kerk bleek bij SPRANG. Woensdagavond sloeg de schoen maker J, S. van ziju stoel af en viel als een lijk op den grond terneer. Spoedig werd de dokter ingeroepenj en deze constateerde, dat het een zenuwberoerte was De man wordt gelukkig wat beter. VRIJHOEVEN. Teen de vrouw van den metselaar K. Dinsdagavond haar kind dat on geveer negen maanden oud is, op de schoot nam om het wat te laten gebruiken, kwam zy tot de treurige ontdekaing, dat het was over leden. Men kau zich goed voorstellen hoe groot de droefheid der vrouw is. CAPELLE. Juist op 't oogenblik, dat J. Wervers Donderdagmorgen met ziju fiets wilde uitwijken voor liet rijtuig vau den heer C. Vos Czn schoof het voorwiel vau 't rijwiel tenge volge van den slijkerigen weg, uit, met het gevolg, dat hij met zijn lichaam tegen het paard viel. Wonder boven wouder bekwam hij generlei kwetsuren, maar de fiets moest het ontgelden. Ilel achterwiel werd totaal verbogen, zoodat er veel kosteu aan verbonden zullen ziju, eer de fiets weer in bruikbareu staat zal zijn gebracht. De timmermansknecht van deu aannemer J. Quirijus, verwondde zich zoo hevig in de liukerhaudpalm door het uitglijden van den beitel, dat Dr. Frederiks te Waspik gonees- I kundige hulp moest verleenen. Tengevolge van dit ongeval, zal de getroffene eeuigon tijd rust moeten houden. WASPIK. Deze week kreeg de heer F. v. D. door den haast - bij het eten een stukje vleesch iu de keel. Het bleek echter, dat de omvaug vau het stukje grooter was dan de slokdarm des heereu v 1) die het dientenge volge zóó benauwd kreeg, dat do hulp der geneesheereu Fredericks eu Claassen moest worden ingeroepen. Deze konden gelukkig nog zorgen, dat het brokje ziju weg naar de maag vervolgde eu redde v. D. alzoo van een wissen verstikkingsdood. de J. 1. Donderdag gehouden banken en stoe len verpachting. Voor een 5 tal nieuwe banken waren zooveel liefhebbers dat elke bank 50 eu meer gulden opbracht, hoewel de andere banken in dat gedeelte der kerk niet veel meer dan 10 gulden gelden. Het Ceeiliafeest is weer achter den rug en volgens getuigenis der zangerB zoo luister rijk gevierd als iu geen jarpu het geval was. Bij deze gelegenheid zijn een 3-tal aspirant leden als lid aangenomen, zoodat ons zangkoor thans 13 leden telt. Zeker nog eeu geiiug getal voor eene gemeente als Vlijmen, hoven- dien nog een ongeluksgetal, maar het mag zonder vleierij gezegd worden, wat ons koor in quautiteit te kort komt, wordt vergoed door de qualiteit. Woensdag en Donderdag der volgende week de laatste week voor den Advent zullen de leden der St. Barbara achuti hun jaar- lijksch gildefeest vieren. Met dans eu kaartspel brengen de schutsbroeders de beide dagen door, terwijl de keuken en het bufiet van de Wed de Falier zorg dragen, dat de leden der schuts hun nat eu droog krijgen. Grpasseerden Donderdag had de 17 jarige J. v. Bokhoven werkzaam bij A. v. Engelen het ongeluk zich met de vlugzeis in het beeu te hakken, zoodat ds hulp van den dokter moest worden ingeroepen en de jongeling per kar naar de ouderlijke woning moest worden vervoerd- BESOIJEN Op 6 December a s. hoopt de heer 11, vau Liempt alhier den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaar hij de politie in dienst trad. Moge het den trouwen ambtenaar gegeven zijn nog vele jaren zijn functie met ijver te verruilen. RAAMSDONK(dorp) 23 Nov. Vergadering der Laudbonwvereeniging rRaamsdonk Dorp» op Zaterdag 24 Nov. a s. 's avonds ten 7 uur bij de Dames Gez. Floria alhier. Doel aan besteding plm. 100 zak maïs, 100 zak Auier. lijnkoek eu 100 zak gebroken Araer. lijnkoek. Levering binnen acht dagen na gunning. Prijs opgave gevraagd b.j leveriug van 50 zak gelijk Prijsopgave van erwten, maïs en lijnkoek bovendien monsters van minstens een halve L. tijdig in te zenden bij den Secretaris, den heer D. Timmermans. 't Is de heer J. Faassen, stcenkolenhau- delaar alhier, die 't eerst geniet van de voor eenige dagen iu dienst gestelde los- en laad plaats alhier. Voor genoemden heer arrivoerdeu hedenmorgen twee wagons steenkolen, waarop heel poëtisch door een der ambtenaren de vaderlaudsche driekleur werd geplaatst. DUSSEN', 23 Nov. Woensdag 28 Nov. as. zal de fanfare Wilhelmina" alhier haren ledeu het eerste wintercoucert aanbiedeu. Bobalve zes uitgelezeu muzieknummers, waaronder deo schuone ouverture »L& Rosière" en den he rlijken wals »Eoln" zullen vier voordrachten »De Wereld vergaat »De politieke Dorps kleermaker of Kiest Kobus,« Klaas Pummel voor de keuring" (Duot) en »Ik heet Arjoaueke" worden opgevoerd. Wij twijfelen niet of met zoo'u mooi pro gram, zal Wilhelmina Bucces hsbben met baar uitvoering. Gisternacht zijn, naar wij vernemen, bij een inwoner vau den Dijk alhier, zes kippen ontvreemd. Een leer voor andere om hunne hokken van goede sluiting te voorzien. KAATSHEUVEL, 23 Nov. 1ÖUÓ. Armen—concert. Door onvoorziene omstandigheden wordt het concert dat de Harmonie Apollo* jaarlijks geeft ten bate der St. Viuceutiusvereeniging op 8 Dec. dit jaar op Zondag 2 Dec. 's avonds om 6 uur gegeven. Naar wij uit vertrouwbare bron vernemen, zal de heer 0. de Bont uit Dongen ziju medewerking verleenen. Wij twijfelen dan ook niet- of evenals vorige jaren zal dit concert een massa bezoekers trekken. V ooral omdat de opbrengst ouze armen ten goede komt. Sint Niooluus. Wanneer men 's avonds langs ouze hoofd straten wandelt kan men «au de uitstallingen duidelijk zien, dat het feest van St Nicolaas iu aantocht is. De verschillende winkeliers iu speelgoed, meubelmagazijneu, hoedenwinkels, wolleugoederen, bakkerswinkels, enz. hebben hun beste beentje voorgezet. Te veel om allen afzocderiijk te bespreken, verdient toch m i. wel een bijzonder woord van lof, de ruime en keurige etalage bij den heer A. v. d. Wee-Cools op de Vaartkant. Duidelijk blijkt hier bij,- dat men niet iu deo vreemde behoeft te gaan, om ziju iukoopen te doen, van welken aard dan ook. Tot inkeer gekomen? Bij den heer A. v. B. in den Berkdijk werd jl Maandag esn looden buis van de goot ge stolen. Door de politie werden verschillende personen gehoord en op enkele plaatsen een onderzoek ingesteld. Verleden Woensdag echter vond hij smorgens het gestolen voorwerp bij zijn deur liggou. Bepaald heeft de dief berouw gekregen, of zou hem soms de angst voor ontdekking hiertoe gedreven hebben. Op vrije voeten. De 16 jarige M. L. die door de Maréchaussee was gearresteerd, als verdacht, de dader te zijn, van den inbraak met diefstal van f25 bij den winkelier A. van Amelsvoort van Bokstel de vorige maand gepleegd is jl-Woens dag weer op vrije voeten gesteld. Er zijn geen overtuigende bewijzen van zijn schuld aanwezig- Hoogstwaarschijnlijk z«l deze brutale diefstal ongestraft blijven. Wel te bejammeren. Mazelen. Ten gevolge van die hier alom heerschende kinderziekte waardoor bijna alle kinderen der bewaarschool der Eerw. Zusters zijn aangetast ziju de localeu der bewaarschool voor 11dagon gesloten. Het verloop der ziekte is niet kwaadaardig. Nog slechts twee sterfgevallen zijn voorgekomen, bij kinderen die reeds aan de beterhand waren, doch te vrosg woer bsiiten liepen, tegen den raads des dokters in. Alen zij duB voorzichtig. Koning—schieten. De heer M. v. NieuwBtadt heeft op de flobsrt- club dit jaar koning geschoten met 157 punten. Geëngageerd. Welke goede reputatie onze muzikanten in den vreemde hebben, blijkt woer uit het feit dat de heereu L. eu U. v. Gullick en J. van Amelsfoort als instructeurs ziju geëngageerd voor do onluug8 opgerichte fanfare te Vrijhoeven Cappel. Eene prachtige uitgebreide ST NICOLAAS— ETALAGE vun GulanteriCn, Lederwaren, Luxe- Artikelen, Speelgoederen enz In alle genres en prijzen, vindt men bij A. VAN OER WEE- COOLS, Vaurtkant. Kaatsheuvel. Praetiieh. Zoudeu do werkende leden van »Euphouia" eerst hun pot verteren, besloten werd hem dit jaar te de el en. De leden hadden den aap liever in den zak. Zij konden er dan mee doen, wat ze wilden. Wel zoo practisch 1 Festival. Bij Euphonia beBtnat h-1 plan tegen het volgend jaar een festival uit schrijven, bij gelegenheid van haar 30 jarig bestaan. Wij hopen in staat to zijn hierover binnen kort eens terug to komen. LOONOPZAND. 22 Nov. De oersto drie dagen der week werd hier druk gefeest. Maan dag op drie plaatsen tegelijk en wel door de kruisboogschuttersgezelschappen bij de heeren C. Hornman en M Beerens en door «Niouw St. Crispijn- bij Mej. Ie Wed. Wijtvliet-Biemans 't Ging er daar lustig toe ©u de consumptie was best. Dinsdag eu Woensdag was 't feest voor ■Cecilia" bij de heer Th. Pijnenburg, waar oudergewoonte heerlijk werd opgedischt en naast het ernstige kaartspel eu den opwekkenden zang ook menige mop werd uitgehaald. wPeidutski" met zijn Lena zijn geweldig te keer gegaan bij de arrestatie van den eersten, die eeu jaartje moest gaan brommen Vrouw lief .maakte geducht gebruik van haar kruk. Dat muisje zal eeu staartjo bobben Eergisteren kon men in het PET/T-J0UR' NAL van Parijs het volgende lezen. Al weer eene genezing door de Pink Pillen. Wanneer men de waarde wil weten der Pink Pillen, behoeft men nist ver te zoeken. Er is altijd iemand in de buurt aan wien de Pink Pillen zijne gezondheid hebben weer gegeven. Dicht bij ons, rue Fontaine-au- Roi n° 5, in het 9e arrondissement, woont de heer Viel, wiens dochtertje door de Pink Pillen genezen is. Dezer dagen schreef de heer Viel daarover bet volgende: Jonge Juffrouw Viel. „Veroorloof aan een gelukkig ouderpaar u hunne gelukwenschen voor uwe wonderda dige Pink Pillen aan te bieden. Wij waren ten einde raad over de slechte gezondheid van ons dochtertje van 9 jaren hare zwakte eu hare bleekheid veroorzaakten ons het groot ste verdriet eu wij waren wanhopig doordat de geneesmiddelen die bij andere kinderen slagen, op haar zonder werking bleven Een schoonzuster van my had de Pink Pillen gebruikt eu zich daarbij wel bevon den. Toen zij ons zoo ongerust zag over de gezondheid van ons dochtertje, haalde zij ons over de Pink Pillen te probeeren, iu een gift zooals die door kinderen moet ge nomen worden. De Pink Pillen hebben aan ons dochtertje onmiddelijk goed gedaan. Zij heeft dadelijk hare frissche kleur herkregen, haar eetlust is heel goed geworden en zij is veel beter gaan slapen. Weldra gevoelde het kind zich sterk en vroolijk en ging weer met genoegen naar school. Wij zijn nog ernigen tijd voortgegaan haar de Pink Pil len te doen gebruiken en onze lieveling ie uu volmaakt gezond. De Pink Pillen zijn een bijzonder goed geneesmiddel voor kinderen, meisjes en jon gens. In de groote steden, in de sterk be volkte buurten vooral, kwijnen zij, bet ont breekt hen aan lacht, hun eetlust ver mindert, zij worden bleek en zwak, doen bij de minste tocht verkoudheden worden door zorgeloosheid chronische keelontsteking ea het kind is dan geheel en al vatbaar voor tuberculose, waarvan overal de besmetting zoo veelvuldig dreigt. De Pink Pillen bestrijden krachtig die toenemende verzwakking der kindersn. Zij helpen hen gemakkelijk door deo groei heen. geven hen rijk en zuiver bloed en een fris sche kleur. Zij ontwikkelen de eetlust, be vorderen de spijsvertering eu de opname van het voedsel. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede bleekzucht, algemeene zwakte, maagkwalen, zenuwlijden, rhcumatiek, St. Vitus dans. Prijs f 1.75 de doos, f9,- per 6 doo- zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toe zending postwissel.

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 9