Boekhouden. Speelgoederen en Galanteriën Goud en Zilver. AN TOON HELEN, PEIN T BE-BOG A ERTS. GemeEnteraadsveigadering. Advertentiën. C. Th, J, van den GUNST". Hoiideiden Artikeien geschikt voor St Nicolaas-Cadeaux, Een mooi Prentenboek. Kunstinrichtinger, i 80GAERTS en Co., te Boxtel, Reclame. Ingezonden Stukken Handelsberichten. verpachten IlfT DE ETALAGE EN OVERTUIGT U. HTCfna» JÜSgfflABEIS. Het beste, ruimst gesorteerde en meest vertrouwde adres, is en blijft voor Waalwijk, Langstraat en omgeving WAALWIJK. De bloedarmoede is genezen. UITSPRAKEN KANTONGERECHT ff AALWIJK. Het Marktgeld over 1907. Onderwijs in dubbel en enkel boekhouden, Handelsreken en en Handelsrecht. Opleiding voor Examen en praktijk. laag zijn de prijzen en overgroot is de keuze in in onze Magazijnen Stationstraat WAALWIJK, tegenover de Botermijn- Klappeijstraat OOSTERHOUT. N.B. Niettegenstaande onze spotprijzen, geven we van heden tot 6 December ieder die voor minstens Eén gulden besteedt, cadeau Bekroond met de Hoogste Onderscheidingen voor Schoone Kunsten Eere-Diploma's, Gouden en Zilveren Medailles, nu weder zoo'n hcogloopende twist plaatshet ging- nu allen tegen den schoonzoon, maar het bleef nu niet bij schelden, stompen en vernielen van het huisraad. De woede bij den 22 jarigen zoon steeg zoo hoog, dat hij een brood mes greep en Van der Vorst een vree- selijke snede in den hals toebracht, waarbij de slagader werd doorgesneden. Vermoedelijk werd dadelijk na de gruweldaad de stervende naar buiten ge sleept en eenige passen van het huis in het slijk neergelegd, waar hij, zooals te begrijpen is, weldra den geest gaf. Na de volvoering dezer verschrikke lijke misdaad meende men zich nog aan de handen van den wereldschen rechter te onttrekken. Vader Bierens had den ellendigen, doch even brutalen moed zich naar het politiebureau te begeven, alwaar hij aan den hoofdagent De Natrix om politiehulp kwam verzoeken, want zijn schoonzoon was dronken en verwond thuisgekomen, hij zocht ruzie en was erg ondeugend tegen zijn vrouw. Twee agenten van politie werden uit gezonden om zoo noodig tegen nacht rumoer te waken, maar tot hunne ont steltenis vonden zij aan de woning van Bierens op de straat in een bloedplas liggen het lijk van H. van der Vorst, met eene gapende wonde aan de rech terzijde van den hals. De commissaris van politie werd ver wittigd, die weldra met zijn inspecteur en eenige agenten ter plaatse verscheen en een langdurig onderzoek ten huize van Bierens instelde, waarna Bierens, zijne vrouw en de zoon in arrest werden genomen. Hoewel de gearresteerden vasthielden aan het verhaal, door Bierens aan de politie medegedeeld, moet ech ter bij het nader onderzoek genoeg zaam gebleken zijn, dat de zoon den doodelijken steek toebracht. Het lijk werd naar het lijkenhuisje op de Algemeene Begraafplaats vervoerd. Ten huize van Bierens werd door de politie een in twee stukken gebroken broodmes met bloedvlekken op den vloer gevon den en in beslag genomen. Zaterdag voormiddag, ongeveer elf uur, arriveerde de justitie uit Breda en bij het afzenden van bericht is het onderzoek ten stad- huize in vollen gang- Vrccselijke brand vier slachtoffers. Het huis der wed, C- Van Santen te Beusichem bij Kuilenburg is heden-nacht een prooi der vlammen geworden. Ook menschenlevens zijn te betreuren. De weduwe, haar zoon Jan en beide kleindochtertjes zijn in de vlammen omgekomen. Het vee is gered door een zoon der weduwe, die naast haar woonde. Men vermoedt, dat de ongelukkige vrouw en de kinderen in den rook zijn gestikt. Omtrent den brand te Beusichem deelt men ons nog mede: Tot circa twee uur had de zoon Gijs bij zijne zieke moeder gewaakt, waarna hij zich naar boven te ruste begaf. We gens buikpijn moest hij evenwel tegen vier uur opstaan, toen hij opeens den brand in het achterhuis, waar de vier familieleden sliepen, ontwaarde. Van red den der ongelukkigen was van dat oogen- blik af geen spraken meer, daar dat ver trek in lichte laaie stond en vermoede lijk de menschen toen reeds gestikt of verbrand waren. Evenwel zou hij toch nog door het vuur geloopen zijn, indien men hem niet had tegengehouden. Daar op bracht men de koeien in veiligheid en redde men nog inboedel uit het voorhuis. De geheel verkoolde lijken van de vrouw en het kleine meisje Lena vond men in de bedstede en die van Johan na en Jan ervoor, zoodat men nog zou kunnen aannemen, dat deze laatsten nog getracht hebben de anderen te redden. Men vermoedt, dat de brand is ont staan door het omvallen van een petro le urn lampje. 2d. J. v. d. V. te Vlijmen, vistcherij, OTertr. 2 ra. f 2 of 2 m. 2 d -- H. v. .1. V. to fls»oor, overtr. aGvoor 2 m. f 2 of 2 m. 2 d J. v. E te Nieuwkaik, overtr. en boete «Isvoor. J. V. te Beioijen, overtr. alsvoor f0 50 of 1 d. Ca. v. S. te Vlijmen, overtr. prov. rag'. 11 o( 1 d. G. C. VV. te Kaatshe vel, overtr. moior- en rijvv. regl. fl of 1 d. B. S, te Baardwijk, overtr. en boete alsvooi. J. H. W., te Rotter dam, overtr. eu boete alsvoor. D. N. te Sprang overtr en boete alsvoor. J. A. M. VV. te Waal wijk, overtr. cn boete alsroor. A d. B. te Strang, overtr. en boete aUvoor. J. d. B. te alsroor, overtr en boete nli'oor. B. v. d. K. te Babiloniënbroek, orertr. alsvoor, f3 of 2 d. L. M. H. to Heulden, overtr. en boete alsvo/r. J. d. B. te Sprang, valschen naam opgeven f 10 of 10 d A. K. te Vlijmen, orertr. prov. regl. f 1 of 1 d. L. 11. C. te Kaatsheuvel, overtr. en boe'e alsvoor. L C. te alsvoor, overtr. motor- en rijwielirgl. f 0.50 of 1 d. A. J. M. en G. A. d. K. te Woalwijk overtr. veldpoli'ie ieder f 1 of 1 d. A. J. V. te Capelle overtr. alg. veiligh. Wet f 2 of 1 d. H. V. te Loonopzand, overtr. prov. regl. f 1 of 1 d. G. C. D. te Besoijen, dronkenschap (horh.) 3 weken hechtenis. C. v. K. te Waalwijk, dronkenschap f 2 of 2 d. J. v. D. te Capelle. j ach t del iet f 15 of 4 d. Ch. v. d. A. te Sprang overtr. leerplichtwet I 15 of 3 d. VV. A. A. te Kaatsheuvel, burengerucht f 3 of 3 Weken plaatsing in eene tuchtschool. A. v. B. te alsvoor, overtr. pol. verord., na verzet vonnis bekrachtigd. „De Pink Pillen genezen de bloedarmoede,, „Zoouls het brood den honger geneest,, Dc bloedarmoede komt voort uit een ge brek in de voeding, vu oorz rikt door maag storingen of eenvoudig door gebrek aan le vensvocht. Be Pink Pillen geven bij iedere dosis bloed. Zij doen niets dan dat, maar zij doen het goed. Daar nu de zenuwen haar voedsel ontiiiddelijk uil hi t biocd put ten, is de werking dier pillen op liet zenuw stelsel zeer dikwijls merkwaardig, en zij heb ben talrijke gevallen van zenuwstoringen ge nezen die te voren aan gt-wuiic beh indelin gen hadden weerstand gebod n. Ik heb veel geleden aan ernstige bloed armoede met bleekzucht gep/ard, schrijft ons Mejuffrouw Petronella Pielersen te Dongen. Langui tijd had ik ten buitengewoon bleeke kleur en w*8 uiterst zwak. Ik zag er heel slecht uit, at niet meer eu sliep niet meer. Ik ging alle dngen achteruit en ik weet niet wat i-r gebeurd zou zijn indien ik de Pink Pillen niet had genomen. Ik bi b alle soorten van middelen gebiuikt om mij te genezen Londer eenige verbetering te on dervinden. Dank zij alleen de Pink Pillen beb ik spoedig een uitmuntende gezondheid weergekregen. Ik ben daarvoor zeer erken telijk. Mej. Petronella Pieterscn, geboren B?x woont te Dongen bij Breda. De Pink Pillen onderstruneu de krachten der jonge meisjes en berortleren hare ont wikkeling en haar groei. Zij zijn ten allen tijde een uitmuntend nuttig middel voor de vrouw, van af hare eerste jeugd tot op den kritieke» leeftijd. Zij zijn alzoo aan gewezen voor moeders wirr gezindheid is geschokt door »eelvuldige bevallingen, en aan vrouwen die door zorgen en verdriet zijn uitgeput. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede bleekzucht, neurasthenie, alcemeeue zwakte, m:iMgk-\alei)( scheelt hoofdpijn, zenuwlijden, hcupjicht, St. Vitus-uans. Prijs f 1.75 de doos, f9,— per 6 doo- zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toe zending postwissel. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur Voor het volgende verzoek ik U be leefd een plaatsje in Uw geeërd blad. Bij voorbaat daarvoor dank. Men deelt mij mede dat door het per soneel der hooiperserij der firma Huijs- man Lankhuijzen alhier, eene vrijwilli ge brandweer is gevormd en dat door genoemde firma reeds een stel spuiten aangekocht zijn. Deze maatregel is niet genoeg te prijzen en verdient door alle groote inrichtingen alhier, die door den aard van hun bedrijf gevaarlijk zijn, na gevolgd te worden. Hopende dat deze weinige regelen daar toe zullen bijdragen heb ik de eer te zijn. Raamsdonksveer, 4 December 1906. P. op 30 November 1906. Ca M. te Kaafpheuvel, bnrei gerucht, f 6 of 3 d. G. J. G. te Sprang, jachtwet orertr. f 12 of 6 d. J. J. te alsvoor, overtr. alsvoor. f 6 of 6 d. A. J. B. te B usiel, overtr. spoorwg regl. f 0.50 of 1 d. J. v. R. te Kaatsheuvel, dronkenschap, f 5 of 3 d. - J. P. te alsvoor, droDkenschsp (herh.) 3 d. hechtenis. P. v. d. K. te 's Bosch, overtr. alg veiligh. wet., f 3 of I d, - A. V. tc alsvoor, overtr. alsvoor, f 2 of LOONOPZ AND. (Vervolg en Slot.) Do heer de Bresser. Nu krijgen wij hoofd- «tuk 6 art. 6, kosten van instandhouden van schoollokalen eu ouderwijzerswouicgen. Deze post iB gebracht op f 400. De commissie wenscht deze post echter te brengen op f300. Aangenomen De heer vau Lier. Art. 9, kosten van het aanschaffen eu onderhouden van schoolboeken, leermiddelen eu schoolbohoefteu is gebracht op f 800. Is dat niet wat veel? Er zijn toch geen buitengewone uitgaven te doen. Volgens ae rekoniDg van 1905 is er f 550 aan deze post uitgegeven. Zou het ook niet wenschelijk zijn om die schoolbehoeften aan te besteden. De Voorzitter. Het Dag. Bestuur vraagt met nieuwjaar aan de hoofden wat zij noodig heb ben en dat wordt dan betrokken van Adr. van der Wee, dat is een inwoner. liet eene hoofd heeft weer wat meer noodig dan de ander eu om te zeggen, dat heb je niet noodig, gaat toch niet aan. De heer van Lier. Als de hoofden er dan opgawezeu worden dat ze z,o zuinig mogelijk moeten zijn. Aanbesteding van drukwerk blijkt toch wel in het voordeel van de gemeente te zijn geweest. Als ik alleen die stemkaarten en oproepipgsbilletten eens naga, dan zie ik dat deze vroeger op twea cent per stuk kwamen en nu maar een cent. De heer He.sselmaus. Daar is niets tegen, dat dergelijk werk wordt aanbesteed. De heer van Lior. Maar het Dag. Bestuur zal het beat op de hoogte zijn. Moet er f800 geraamd worden, dan leg ik er mij bij neer. t Is alleen maar een opmerking van mij De Voorzitter. Ik zal de hoofden opdragen, zoo zuinig mogelijk te zijn. Art 1 van afdeeling II kan moeilijk worden behandeld daar de begrooting van het burger lijk armbestuur nog niet is ingekomen. De heer van Lier. Ik heb de Secretaris van het burgerlijk armbestuur dezer dagen gespro ken en die zei mij, dat hij in de meening bad verkeerd, dat hy een Bcbrijven zou hebben gekregen om de begrooting iu te zenden, maar hij zal het nu zoodra mogelijk doeu. De Voorzitter. Dat weet-ie toch ook wel dat hij ieder jaar de begrooting moet inzenden. Maar de begrooting zal wel met een nadeelig slot sluiten. De financiën van het burgerlijk armbestuur zijn ook zoo rooskleurig niet en als onze financiën beter waren, zon ik wel een hooger bedrag op de begrootiDg daarvoor willen brengen, maar De heer de Bresser. Wij zijn er wel van overtuigd, dat do som niet te hoog is. Hoofdstuk 7, art. 5, premiën voor markten. De commissie wil hiervan geen voorstel maken maar ik voor mij moet zeggen dat ik er altijd tegen ben geweest. Ik vind het geheel doelloos daar geld voor te geven. De Voorzitter. Ge kunt die f 25 gerust schrappeu. Ge krijgt er toch uooit iets door. De heer Uesselmans. Er komt toch geen beestje meer op de markt. l)e Voorzitter. Ik zou die f25 maar schrap pen men moet toch al de posten zoo zuinig mogelijk beramen, en dat is toch maar weg gegooid geld. De heer Cools. In Waalwijk en 's Bosch gaan de veemarkten achteruit, wat zullen wij dan geld gaan verknoeien om hier een veemarkt te gaan stichten De heer de Bresser. De commissie wilde er geen voorstel van maken om dat de som veel te gering is. De heer Cools. Ze komen nu alleen maar om de premie, handel is er niet. De Voorzitter. De post is wel niet groot, maar het is toch een groote dwaasheid om het geld zoo weg te gooien. De post voor het onderhoud en verplaatsen eener muziektent is verhoogd. Het zeil is ka pot eu in het voorjaar, als de teut wordt op gebouwd, moet deze geverfd worden. De heer de Bresser. Als 't er aanzat zou ik zeggen, laten we die f 25 voegen bij de sub sidie voor de drie harraonie's dat is toch niet te veel De heer Hesselmano. De muzikanten moesten er meer liefhebberij in hebben om eens een concert te geven voor bet volk. De heer Cools. Zeg m'n is, wie doet er tegenwoordig nog iets voor niets. De heer de Bresser. Hiermede ziju de uitgaven afgehandeld eu gaan we over tot de behandeling van de inkomsten. Het batig slot der door den raad voorl üpig gesloten rekening over het dienstjaar 1905, zoover de raad daaruau niet reeds eene bepaalde bestemming beeft gegeven, bedraagt f 691 12. De opcenten op de hoofdsom der grondbelasting eu op die dor persoueele belasting bedragen f 4214 21 zijnde 40 op de hoofdsom der belasting op de gebouwde eigendommen, 10 op de hoofdsom der belastiug op de ongebouwde eigendommen en 50 op de hoofdsom der persoueele belasting. Afdeeling II, plaatselijke directe belastingen, art. 1, hoofdelijke omslag of andere directe belasting naar het inkomen. De commissie heeft besloten hieromtrent geen voorstel te doen, doch aan den raad over te laten of rij don hoofdelijken omslag vrensch Ue verhoogen, dus op f!'000 to brengen, ja dan neen. Mijns iusziens zou f 9000 de draagkracht van de gemeente re boven gaan. f 8000 is voor eene gemeente als Kaatsheuvel al hoog genoeg. De Voorzitter. Wij kunnen dit jaar nog wel f 2000 maken door vier stukkeu te ver- koopen. Provinciale schuld, maar 't is de groote vraag, zal Ged. Staten dit goedkeureu. Bij verkoop dier stnkkeu geraken wij wel een jaar uit dien toestand, maar een volgend jaar komen we weer voor hotzelfde geval te staan. De inkomsten en uitgaven moeten balanceercn. Do uitgaven zijn nu ook hoog, doordat er veel moet worden afgelost. 't Is 'n onvergeeflijk iets van 't vroegere bestuur, dat steods de buitengewone uitgaven, als de school van den Loonschen dijk enz van de gewone inkomsten werden genomen- In zulke dingen, 't is waar de aanvragers genieten er ook wel de vruchten van, maar toch zeker ook het nageslacht en dezen mogen er dan toch ook wel wat in bijbetalen. Verder geraak je daardoor altijd zonder kasgeld. De heer van Lier. Maar waar moeten die f 1000 vandaan komen. De middenstand, om het zoo eens uit te drukken, wordt reeds zwartr genoeg, te zwaar reeds getroffen. De Voorzitter. Wanneer wij progressief aan slaan, dan zal het niet van den werkman of van deu middenstand komen, neen men moet het hooger op gaan zoeken. Als de Hoofdelijke omslag geregeld wordt zooals het behoort, dan verzeker ik u dat de mindere man er maar f 200 in plaats van f 300 in zal bijbetalen, dat hij dus maar voor 2°/o zal worden aange slagen. De neer Cools. Dat zal wel iets meer zijn. De Voorzitter. Ik mag hier geen gebruik maken van de gegevens die ik heb, maar als u de inkomsten eens kon bsoordeelen Bren gen wij den Hoofdelijken omslag nu niet op f 9000 en gaan wij de stukken verkoepsn, wat dau het volgend jaar? De heer Verhagen. Mogelijk breekt er een beter jaar voor ons aan. 'k Zou nog maar eens eeu jaartje afkijken. De heer van Lier. Dat hebben wij een vorig jaar ook gedaan. De Voorzitter. Ik heb het al zoo dikwijls gevraagd, wat zult ge dan een volgend jaar doen. De heer van Lier. Als de middenstand en de werkman niet zwaarder worden getroffen, dau is 't iels anders, maar om ze nog zwaar der te gaan belasten ben ik tegen. Ze zijn reeds zwaar genoeg belast. De heer Cools. In overeenstemming met de bedrijfsbelasting wordt aangeslagen. De Voorzitter. Men behoeft nog niet eens progressief aan te slaan. Als wij het dau nog maar percentsgewijze doen. Ik ken hier lieden, die in den hoofdelijken omslag voor ongeveer f 2000 zijn aangestaan, nog niet eens, voor f 1700 en volgens hun eigen aangiften zijn zij in de bedrijfsbelasting voor f 3500 aangeslaau, na aftrek van f 650 nog. De heer Hesselmans. Dat scheelt ongeveer de hell't, 't is kras. De Voorzitter. En dat weet ik niet alleen. De leden van het college van Zetters wetou dat ook, zeker zoo goed als ik. De heer Cools. Ik zou Ged. Staten inzage geven van het kohier, aan kunnen zij zelf oordeelen of te hoog of te laag is aangeslaau. De heer Hesselraaus. Als ze komen recla meereu, laat ze dan 't aanslagbiljet van de bedrijfsbelasting overleggen. De heer van Lier. Nu er voor mij zulke lichtpunten zijn opgegaan, nu kan ik mij goed vereen igeu met het voorstel om den hoofde lijken omslag met f 1000 te verhoogen. Immers hier zit het zwaartepunt juist in. Het vorig jaar, toen ik rapporteur van de commissie was, heb ik gezegd Immers door verhooging van den omslag zou juist de middenstand, om het zoo uit te drukken, het zwaarst worden getroffen, den werkman, waaruit verweg het grootste getal inwoners bestaat, die van han denarbeid in het onderhoud van zijn gezin moet voorzien, die daarvoor moet zwoegen en tobben van den vroegen morgen tot den laten avond en dezen zou dau nog een zwaardere last worden opgelegd. Mij dunkt, hij drukt reeds zwaar genoeg, nl laten wij het bij f8000. Dat ieder naar vermogen de lasten der ge meente drangt, wij moeten het erkennen is billijk, iB plicht zclls, doch daar moeten gren zeu zijn, eu die grenzen ziju naar het oordeel des Commissie bereikt, zoo zo reeds niet zijn overschreden. Ziet, mijnheer de Voorzitter, daar is nu verandering ingekomen. Nu u de toezegging hebt gedaan, dat de werkman en den midden stand door verhooging niet wordt getroffen, alleen zij die volgens recht en billijkheid ver hoogd moeten worden, nu ben ik er voor den hoofdelijken omslag te breDgeu op f 9P00. Do Voorzitter. Ik erken ook gaarne, dat do werkman reeds zwaar genoeg wordt getroffen, doch deze zal niets meer behoeven te betalen. De heer Cools. Ja die worden eigenlijk te zwaar getroffen. De heer Verhagen. Het komt my voor, dat het beter is, dat wij eerst die stukken eens verkoopen, dan kannen wij nog eens afzien. Na nog eenige discussie ward in omvraag gebracht de hoofdelijke omslag op f9000 te brengen, 't welk werd aangenomen met 9 tegen 1 stem. Tegen stemden de heer Verbagen. De heer de Bresser. Dau krijgen we hoofd stuk II afdeeling IV, art. 1 gasrechten, deze ziju geraamd op f6175. Da commissie heeft hiertegen geen bezwaar maar wenscht in 't vervolg een gespecilëerde rekening. De Voorzitter. Daar zal zorg voorgedragen worden. De heer de Bresser. Afdeeling VI art 10 schoolgelden voor het gewoon lager onderwijs is geraamd op f450. De commissie komt dit wel wat laag voor, vooral nu voor het onder wijs zooveel wordt gedaan. Wij stellen dan ook voor deze post van f450 op f600 te brengen De heer Verhagen. De commissie is missi hien van oordeel dat er lui zijn, die niet behoeven te betalen, alhoewel dit wel wenschelijk was De Voorzitter: men is indertijd zeergemakke lijk geweest in het heffen van schoolgeld. Wij zullen de lijsten eens gaan herzien, dan kunnen we deze post od f600 brengen, 't Is anders wel eigenaardig hier bij het openbaar onderwijs komen ze aanhoudend klagen, dat het school geld te hoog is en bij de Zusters betaalt men vlotweg, maar uogeeus, we zullen de lijsten eens herzien. De heer de Bresser. Verder heeft de com missie geen op of aanmerkingen meer. De Voorzitter. Heeft een der heeren nog iets omtrent de begrooting te zeggen, dau kunnen zij dit doen. Niemand?.... Dau zal ik de begrootiug in ziju geheel nog eens in omvraag brengen. Bij omvraag wordt deze aangenomen met 9 tegen 1 stem, die van den hoer Verhagen. Hierna gaat de raad over in geheim comité ter behandeling van het supletoir kohier. «B-leron 6 nuchtere kalveren, 10 vette varke, n 483 biggen. qs Kal fvuarzen Melkkoeien 11/j jarige ossen Guistc vaarzen Pinken Greskalveren Nuchtere kal»-. i 190 k 1160 22; 1130 k 24, f 100 a jij- 1110 i 150 f 60 gn f 35 A 60 12 k 2j van 21 23 11. pe, Aangevoerd 10 vette varkens per half kilo, 483 biggen van I I stuk. Aangevoerd schapen en lammeren; scht pen fa en lammeren f ktoer itni Eieren f 190* 2.per 26 stuks. Bot»r 68 k 70 et. per kilo. ROTTERDAM, 3 Dec. Tarwe per heet., 0.—a 0.—, Per 100 K.Q f7.a 9.50 naar kwaliteit. Rogge was van 15.50 tot 6. G«ret. Winter per 100 kilo f 0.— 10.Zonu. per 100 kilo f 0.— a f0.— en Chevalier per löj kilof0.a f0.—w Haver per 100 k.f 6.75 a 7.30 Witte Boonen, van 12.50 tot 14.50. Bruine boonen van 7.tot f 9.35 Blauwe Erwten naar kook en kwaliteit ^erkochl ven f8.—tot 8.75 od vertrouwde kook daarbove. Koolzaad f a f ROTTERDAM 4 Dec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 'U paarden veulen, 1 ezel, 833 magere en Sty vette runderen^ 245 vette 145 nuchters en 86 graskalveren, 17 schapen of lammerenvarkeui 294 biggen, 3 bokken of geiten. Koeien en ossen 26 tot 40 cent, stieren 24 4 32 kalveren 40 k 55 c. per kilo. Melkkoeien f 115 a 280, kalfkoeien f160 af 315 stieren f 70 a 210, pinken 40 k125 graskalven» 40 a 100. vaarzen f 70 a 180, alles mager ver biggen f 8.— a 14,paaideD 165 a 140. Nuchtere kalveren mager ver 40. fok- 16.— k 25.— slacht- BESOIJEN, 4 Dec. De prijs der boter, 1. 1. Dinsdag te Besoijen op de mijn aangevoerd, bedroeg, de hoogste f 1,20 do laagste: f 1.09 De pr. der eieren was 6 61/* cent. GOR1NOHEM, 3 Dec. De aanvoer van granen was heden gering men gewonen handel. Ristarwe 1 8a 8.20 roode dito f 7,35 a 7,45 witte dito I 7 50 it 7 65 Inl. rogge 5,15 o 6.25 Bnitcul dito 5.10 a 5,20 gers 14.70 a 4,80 havor 3,65 a 3,75 dnivenboonen f7,40 7 50 blauwe erwten 0ii 0.allea per hectoliter. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 232 f 8.- - 12.— Op de botermarkt werden aangevoerd 28/8«# 24/16 *n. en 268 stukk.-n a '/s kilo. P ijs D. qnal 62, 2e qua), f 60, 3e qual. f58 Per kilo 75 a 80 ct. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Waalwijk, zullen Zaterdag 15 De cember a. 8., voormiddags 11 uur, (en RAADHUIZE in het openbaar Lceraar M. O, Groote straat No 851, WAALWIJK. Fabelachtig welke men zijn overleden familieleden toedraagt, uit zich het best in de aanschouwing hunner beelteuis. Men werpt zoo gaarne een blik op dierbare personen, die zijn heen gegaan eu om ons hunne trekken voor te stellen, beschouwen wij hunne portretten. Een portret, dat de persoon ons levend voor den geest doet komen, is ongetwijfeld een in olieverf geschilderd portret Men vindt ze iu aile formaten en prijzen om hiermede nader kennis te maken vrage men de geïllustreerde prijscourant bij de

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 6