Dienstbode. Notaris KANT DE VOCHT ZIT- Eft &LMPUIER ERSTKLOKKEN Aaüiracit- Nootjes, Verzamelt gebruikte Postzegels Bureau Bethelem Vaals (Limburg.) Waalwijk) Baardwijk eo Basoijen, Een mooie partij Timmeihout, ~1ïTn n EN L A N Advertentiën. DIENSTBODE Notaris VAN HAM Notaris VAM HAM Antoon Xisiea, Waalwijk. Yuehterstraat H 11 'S-HERTOGENBOSCH. Eenig adres DuitschJand. llusland- Noorwegen. Reclame. Kleine Advertentiën. verkoopeu verkoopen Adresboek F rij s 1 0.60. publiek verkoopen NIG. VAN 's-HERl OGEN BOSCH; PK KIPPIG :e DE» LEGGEH 2.500 EYEREN M ierpij nen. Het binden van alle soorten boe ken, in linDen, leder en prachtban den geschiedt solied, netjes, billijk en spoedig door de Waaiwijkeche Stoomdrukkerij van Antoon Tielen. Groot Billart-Concours, te houder, in het Café H. PULLENS, Waalwijk, (Pa rochie St. Antouius), begin Zondag 2 Dec. a.s. tot en met Zondag 6 Jan. Ie prijs f 15.—, 2e prijs f 10.3e prijs f 5. 4e prijs f 2,50. Alle dagen der week kan gespeeld worden vanaf 10 uur voormiddag tot 11 uur 's avonds. Prijs per nummer 10 cent. (Zie reglement in het locaal.) Voorspoedig bevallen van eene Dochter A. E. KNAAP geb Heijmans. Huur f 90 en verval. verkoopeu 1 8 jarig Ruinpaai d, 4 gevende en dragende Koeien, 1 Kalfvaars, 1 Hokkeling, 2 Kalveren, 1 vet Var ken, 6 Staak varkens, 10 Kippen, 1 Karnhond, Hoogekar, Aardkar, I andbouwgereedschappen, Melk- gereedscnappen, 20000 pond Hooi, bOOO pond Stroo, 50 vat Rogge, 8 vat Spurriezaad, eene partij Haver, eene pat tij Aardappelen, 1000 drooge Mutserds, al de Huis- meubelen, enz. enz. te Kaatsheuvel, z»l Maandag 17 December 1906, voor middags 10 uur, bij BART. WARTENBERG te Loonopzand te beginnen, op het stuk, publiek 5 koopen staande mast. 8 koopen staande mast. 2 perceelen masthout en vlaghei en 1 koop schaarhout. van Uitgever NOTARIS Voor een fatsoenlijk Heer is te Besoijcn tegen matigen prijs be schikbaar eene netle met of zonder pension. NIEUW. Vanaf lieden rerkrijgbaar Kerstklokken Hulst met bessen, Linten met pas send opschrilt enz., voor beta. s. Ken- feest, bijzouder geschikt voor Kerstgeschenk. ZIE ETALAGE. Aaubereleud, BLOEMENMAGAZIJN WAALWIJK. Interc. Telefoon 176. Orthopaedische apparaten, Kunstledematen, Breukbanden en Lijfgordels, Artikelen voor Ziekenverpleging, MAGAZIJN van Brillen, Lorgnetten, Barometers Tooneel— en Verrekijkers, Messen en Scharen, der beste Belgische en Engelsche Magazijnen Kanaal. Kantoor Sint Jozefstraat. van alle Landen zelfs de meesl gewone, ten gunste der opleiding van minvermogende jongelieden tot priester missionaris. Als aan denken ontvangt men religieuse voorwerpen. ONOPHOUDEND BESCHRJJVJHt^lo omdat hij geregeld correspondentie ontvangt ran kardinaal Merry del Val en welke orders aan de bisschoppen, priesters en geloovigen worden overgebracht en daardoor ongehoor zaamheid aan de wet bevolen. Ja, de toestand is wel dreigend en ver schrikkelijke dingen zijn in Frankrijk aan staande. Verkorting van Arbeidsduur schijnt ook voor schoolkinderen goed te zijn. Aan drie gymnasia te München is het stelsel van één schooltijd per dag ingevoerd dat ook iu Amerika in zwang is. De lee raren, die aanvankelijk groote bezweren daartegen hadden, zijn nu iu alle opzichten erover tevreden. In den verlengden voor middag-schooltijd word'J evenveel afgedaan als vroeger in twee rchooltijden, en voor lichaamsoefeningen en liefhebberijen komt meer tijd vrij, zoodat de jongens er licha melijk beier bij varen. De Münch tned. Wochcnschr. hoopt, dat ook de volksscholen dit voorbeeld volgen. Dit zou het naar en van huis loopen van de kinderen tusschen de schooltijden overbodig maken en daardoor het wonen in buitenwijken voor vele arbei dersgezinnen gemakkelijker maken. I)e proet is t nemen, maar wordt zoo doende die eene schooltijd weer niet te lang Uit de mededeel in «en van de regee- ringstafel is thans allerduiuelijkst geworden! dat de grenzen niet worden opengesteld voor den invoer van levend vee uit Nederland Volgens de laatste berichten doen thans 131,000 kinderen aan de schoolstaking iu Polen mee. De Times verneemt uit Petersburg dat prins Lwof, voorzitter van hel ceutrale comité van zemstwo's, zijne ervaringen heeft mede gedeeld, opgedaan bij een reis door Samara en Kazan. Hij heeft 1280 KM. afgelegd zonder een enkel dorp te vinden waar d<* bewoners behoorlijk te eten hadden. In elf dorpen was nog reu vooraad oud koren, in andere aten de dorpelingen schors of stroo, waarmee hun huizen gedekt zijn. Er waren nog maar weinig runderen. De boeren verkoopeu ze voor de waarde van de huid. Het Roodc Kruis heeft naar ver schillende streken geld gezonden, maar men kan er geen brood voor koopen. De boeren sterven van gebrek en ziekte Prins Lwol wijt den toestand aan de regecring, die de hulpverschaffing te Peters burg centraliseert, ten gevolge waarvan het onmogelijk is 40 millioeu hongerlijders, over een uitgestrekt gebied verdeeld, te spijzigen. Stolypin heeft de hulpverschaffing tc Pe tersburg gecentraliseerd, om bedriegerijen tc voorkomen. Da zaak van Lidwall heelt ge toond dat dit niet veel heelt gebaat en daarbij komt nu nog dat de plattelandsbe volking er veel erger aan toe is. Wederom verschillende geruchten loo pen in de pers over eene nieuwe onecnig- heid tusschen Ruslaud ou Japan. Men schrijft aan dit laatste landen China alle mogelijke eerzuchtige veroveringsplan nen toe. We zullen al die angstwekkende berich ten, gewoonlijk beursroauoeuvres maar niet mei'deelen. Rusland gaat twee pantserschepen bou wen van 21,800 tounen inhoud en bewa pend met 10 20-duims kanonnen. Ze zullen 21,600,00 roebels per stuk kosten en onder- tusachen heersebt in verschillende deelen des rijks ellendigen hongersnood, waarvoor de Czaar uit particuliere kas I millioeu roe bel gaf. President Roosevelt heeft den Nobel prijs voor den vrede gekregen, ongetwijfeld om de wijzs, waarop hij den vrede tusschen Rusland en Japan heeft tot stand helpen brengen en de vredelievende gezindheid, waarvan hij, ook in het nu hangende gesshil vau zijn eigen land met Japan, blijken heeft gegeven. Als nu maar niet een oorlog tus schen heide staten die prijsverleeniug be lachelijk gaal maken De Amerikaansche gezant nam den prijs voor hem in ontvangst. De in Stockholm aanwezige bekroonden, prof. Moissan uit Parijs (scheikunde), prof. Thomson uit Cambridge (natuurkunde) en de professoren Golgi uit Pa via en Ramon uit Madrid, die den prijs voor geneeskunde deelen, ontvingen uit de handen des konings den prijs, het diploma en de gouden me daille. Prof. Carducci uit Bologna, wien de prijs voor letterkunde is toegekend, was niet bij de plechtigheid aanwezig, maar had zich laten ver rangen door den secretaris der Italiaausche legatie, graaf Caprara. De Nobel prijzen bedragen dit jaar elk 141 480 fres. In het telegram waarbij Roosevelt zijn dank betuigt voor de toekenning van deu Nobelprijs voor den vrede, deelt hij mee, dat hij den prijs zal besteden aan de op richting van een vsst, industrieel vredes- comité te Washington, welks taak het zal zijn werkzaam te wezen voor betera en meer gelijke verhoudingen tusschen zijn landge- nooten, die ais kapitalistische of als veld- arbeiders a*u nijverheios of landbouwonder nemingen verbonden zijn. Iu hei beden- daagtche leven is het even gewichtig iu ds wereld der uaties, te ijveren voor een eer vollen vrede, die verkregen rechten eerbiedigt. Hare genezing door de Pink Pillen. De Pink Pillen zijn goed voor de nier- pijnen. Het volgende voorbeeld bewijst wat zij kunnen uitwerken. Mej. O. Van Veen, Grootelige steeg, 21 te Utrecht schrijft ons: Ik heb hevig in de nieren geleden dat ik genoodzaakt ben geweest bijna gedurende een jasr het bed te houden. De geneesheeren wanhoopten aan mijne genezing. Ik zelve was o«k wanhopig en wist niet meer wat te doen. Toen gaf men mij den raad de Pink Pilleu te nemen. Ik kan naar volle waarheid zeggen dat zij mij volkomen ge nezen hebben. Ik geloofde niet dat mijne genezing blijvend kon zijn er. verwachtte dat de ziekte zou terugkomen. Dit is niet zoo geweest. Het is nu reeds een jaar dat ik met de behandeling heb opgehouden en ik heb sr-dert niet het minst meer geleden. Is dc ontsteking der nieren ernstig? Zeer ernstig. Om het waarom van dien ernst te begrijpen is het noodig te zeggen wat de nieren zijn en welke hun nut is. De nier is het orgaan dat lot roeping heelt onderweg zekere bestandeden van liet bloed vast te houden. Dat bloed, aldus ge zuiverd, vormt de urine die zich in de blaas gaat opboopen. De nier verricht een hoogst belangrijken arbeid. Zij laat slechts door de stolt n die nutteloos, zejfs schadelijk voor de werking van het organisme zijn zooals bijvoorbeeld het ureum, maar zij laat de albumine niet door. Deze hoogst belang rijke arbeid voert zij uif op de voorwaarde van in een goeden slaat van werkzaamheid te verkeeren. Indien zij ziek is doet zij het tegenovergestelde van haar plicht. Zij laat door wat zij moest terughouden, zij houdt terug wat zij moest doorlaten. OnmiddeJijK gevoelt men pijnen in dp nierstreek, in de lenden, gevolgd door bevingen en koorts De zieke heeft brakingeu, walging, be- benauwdheden, verschijnselen van bloedver- giftige stoffen die niet zijn uitgedreven. On der de oogleden rerloonen zich opzwellingen die zich over geheel het gelaat verspreiden en over de beenen. De zieke vergiftigt zich zeil. De Pink Pillen oefenen een uitmuntende werking uit op de nieren, en genezen bloed armoede, bleekzucht, neurasthenie, algemee- ue zwakte, maagkwalen, scheele hoofdpijn, zenuwjidneu en heupjicht. Prijs f 1.75 de doos, f9,— per 6 doo- zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toe zending postwissel. liet Hof. Ten paleize 't Loo worden thans plannen in gereedheid gebracht tot aanmerkelijke uitbreiding van de boerderij in het Koninklijk park. De aanbesteding kan binnen enkele weken tegemoet gezien worden. Wanneer een en ander gereed is, zal er plaats zijn voor een 80-tal runderen. Het werk geschiedt onder leiding van een architect uit Leeuwarden. Volgens de „Echo de Paris# zouden II. M. de Koningin eu Z. K. II. de Piiii3 der Nederlanden in den loop van Januari te (Jannes aankomen om daar eenigen tijd incognito te verblijven. Dit bericht wordt echter tegengesproken uit den Haag. Celebes (Mascnrempoeloe). Blijkens eon uit Nederlandsch-Indiö ont vangen telegram zrju, bij de verovering van de versterking Kaloempini in Masenrempoeloe (Zuid-Crlebes), op 10 December jl., gesneu veld één Europeesclie en een Amboineesche militair beneden den rang van officier, en gewond twee inlandsche militairen beneden dien rang. De vijand had 61 dooden. Djambi. Men seinde uit de Haag Blijkens een uit Nede,rlaudsch-Indië ont vangen telegram is Paugcran Singo, een zeer voornaam bendehoofd in Djambi ge sneuveld. Het munitiemagazijn te Tapa Toean. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ont vangen telegram vloog op 5 Drcember j.l. door zelfontsteking van springmiddelen, het munitiemagazijn te Tapa 'loean (Onderhorig heden van Atjeh) iu de lucht. Verbrand is een inlandsche vrouw. Gewond zijn zwaar, drie inlandsche militairen be neden den rang van officier, waarvan een is overleden licht, twee Europeescho en een inlandsche militair beneden den rang van officier, zoomede de echtgenoote van een onderluitenant en een inlander onbeduidend, drie inlandsche militairen beneden den rang van officier. Grondvvcts herziening. De mededeeling omtrent de laatste ver gadering der grondwet» Commissie in het W. v. h. R. is in zoover onjuist, dat op 20 December n.s. nog eene samenkomst zal plaats hebben en het rp.pport vóór het einde van dit jaar aan dc Koningin zal worden aangeboden. Naar wij vernemen is in ruime mate gebruik geiuaakt van de bevoegdheid afzon derlijke nota's in ie dienen. Tweede Kamer. In de Twetde Kamer wordt thans de begrooting van biuneulaudsche zaken be handeld, die tot dusverre tot weinig belang rijke debatten heeft aanleiding gegeven. Verschenen is de Memorie van Antwoord van den minister van Oorlog, waarin met kracht van argumenten en met overtuiging 'a ministers plannen betreffend het blij»end gedeelte, worden verdedigd en 't welk o. i. een goeden indruk zal maken; dit i« ons oordeel bij eene vluchtige beschouwing. Generaal Bergansius. In den toestand van deu oud-minister van oorlog, generaal Bergansius, is in de laatste weken een vrij gunstige wending gekomen. De patient, hoewel eenigszins pijnlijk, brengt over het algemeen rustige lachten door. Ook in de gedeeltelijke ver- lüintr.iüg. welke d«u patir t had etroffen, is ve.rbe'eiiiig ingetreden. Zaak Dc Geer en Lefèvrc de Montigny. Zaterdag kwam in deze strafzaak liet O. Mwaargenomen door mr. Besier, aan 't woord, Het requisitoir nam z-s uren in beslag. Alle ten laste gelegde feiten achtte 8pr. bewezen, zoo niet primair dan toch subsi- dair. Maar of beklaagde nu schuldig wer den bevonden aan 41 misdrijven (welke aan De Montigny warm ten 1 »ate gelego) of hv. maar 35, dat deed voor de straf ten slotte zeer w inig af, omdat bij samenloop van een tw.ede feit het maximum met een derde werd verhoogd, en voor het derde, vierde feit enz. geschiedde dit niet meer. De straf kon niet veel beneden het maximum blijven. Er waren echter verzachtende omstandig heden, waarvan spr. aanstipte de volledige bekentenis in de instructie afgelegd, terwijl voorts de Monlignj in de instructie had medegewerkt om tot het bewijs te komen, ook als het tegen hem ging. Bovendien had hij zich vrijwillig in hechtenis gesteld toen hij zich aan de grenzen bevond, want hij was trruggekeerd, en bij had zijn geheele vermogen beschikbaar gesteld. Er behoorde evenwel verschil to zijn tusschen de aan ge- Klaagden op te leggen stiaf, en wel in het nadeel van de Montigny. Deze toch was directeur van beide instellingen, de door hem gepleegde malversaties waren veel grooter in aantal, en van het oogenblik, dat hij de malversaties van de Geer had ontdekt, was hij do intellectueele leider ge weest. De lange preventieve hechtenis moest intusschen in beschouwing worden genomen en zij moest, althans voor een deel, in min dering van de op te leggen straf worden gebracht. Ter zake van 36 ten laste gelegde feiten van verduistering en 8 feiten van valschheid in geschriften werd door het O. M. tegen De Montigny gen quiicerd vijf jaren gevan geuiss'.raf, en ter zake van 19 feiten van verduistering, 2 valschheden in geschrifte eti 1 oplichting tegen De Geer vier jaren, terwijl ten op zichte van beiden werd gevorderd aftrek van 9 maanden preventieve hechtenis. Ten opzichte van bekl. De Montigny werd overigens vrijspraak geëischt voor eeuige ondergeschikte punten, ul. lift hem primair ten laaie gelegde sub A en B 5 a. Beklaagde De Geer had baardplukkend voor het overige geheel onbevangen het requisitoir aan gehord De Montigny daaren tegen gaf door zijne verhoogde gelaatskleur en zijne benauwde gelaatstrekken zijue innerlijke out roering te kennen. Donderdag a.s. zal mr. Kappeijne van de Cappello het woord verkrijgen voor het houden van zijn pleidooi; zoo noodig zal de rechtbank Vrijdag, deu daaropvolgenden dag, ook in deze zaak zitting houden. Raamsdouk, 8 Dec. 1906. Eenige eu algemeene kennisgeving. f f Heden overleed te 's-Bosch, f na een kortstondige ziekte, voorzien v.i:i de H.H Sacramenten on ze g< 1 iel Je Moeder en Grootmoeder Mevrouw Johanna Regina Landheer, Huisvrouw van den Heer JAC. PERNOT. MaR'L J. M. KL1JBKRG- Pernot E. W. K LIJ BERG en Kinderen. Waalwijk, 12 Dec. 1906. Mevrouw VAN BRONCKHORST-Lbyds te Stratum bij Eindhoven, verlangt dadelijk eene flinke voor NOODHULP of voor vast. tc WAALWIJK, zal voor de Wed en Erven P. SCHOEP te Baardwijk, bij inzet ten koffiehuizo van G. PULLENS Wzn. in „het Vosje# te Baardwijk, op Vrijdag 14 December i 900bij toeslag ten koffiehuizc van J. A. van SCHIJNDEL aldaar op Vrijdag 28 December 1906, telkens ten of na 7 uur des avonds, publiek ONDER BAARDWIJK. KOOP 1. Een Huis met 2 woningen en Erv n, sectie E Nos. 915 en 916, grootte zaïBfU U.01.60 H A. Verhuurd voor f 2.50 pef week. KOOP 2. Een Huis met Erf, sectie E No. 917, groot 0.01,50 H.A. Verhuurd voor f 1.50 per week Bij den toeslag komen koopen 1 en 2 in massa. Koop 3 Een Huis met Erf, sectie E No. 64-2, groot 0.02 50 H.A. Verhuurd voor f 1.10 per week. KOOP 4. Een Huis met Erf, sectie E No 643, groot 0 01.46 H A. Verhuurd voor f 1.40 per week. Bij den toeslag komen koopen 3 en 4 in massa. KOOP 5. Een Dubbrlhu-s met Tuinen, sectie E Nos. 1028, 1193 en 1191, groot te zamen 0 04 70 H A. Verhuurd voor f3.per week. KOOP 6. Een Dubbelhuis met Tuin, sectie E Nos. 1031 en 1032, groot te zamen 0.02.57 H.A. Verhuurd voor f 1.50 per week. Bij den toeslag kernen koopen 5 en 6 in inasst, De huren zijn vo»r de koopers vanaf den Maandag volgende op den betaaldag der kooppenningen: de lasten gaan in 1 Jan. 1907. te Kaatsheuvel, z 1 ten verzoeke en ten huize van de kin- derm JAN VAN AMELSFOORT op het Kr»anven te Loonopzand, Donderdag 13 Decembei 1906, voorin. 10 uur precies, publiek Voor Mej. de Wed. C. Basters. 10 koopen staande mast. Voor de heereu Peter en Martien Kemmeren. Voor den Heer Inn. Lombarts. Voor den heer J. Bern. Timmermans Wg. De mast is bijzonder geschikt gedeeltelijk voor kloof en brandhout en ten deele voor heinhout, hopstaken, boonstaken en ander gerief. Men zal daarin vinden eerst de namen Alphabetisch, daarna naar de ambten, bedrijven en bei oepen gerangschikt, alle commissies, vereenigingen met besturen, openbare ambten, personen, enz. enz., zoodat het iedereen van groot nut kan en zal zijn. Onmisbaar voor iedereen Men bestelle zoo spuudig mogelijk. Verschijnt begin 1907. te Waalwijk, zal ten verzoeke van den heer A. JANSEN te Hedel op Maandag 17 December 1906, des morgms te 10 ure ter herberg® van G. ROOIJMANS te Elehout, gemeentt Oudheusden Te bevragen onder letter A. aan hef bureau van de „Echo van het Zuiden.# Jl!, FABRIEK van Heelkundige Instrumenten, Uitgebreide kcuae Machinale Slijp-, Polijst en Vernikkei-inrichting. vrij van gruis en steen, per wagon eo uit onze overdekte magazijnen. Zeer concurrente prijzen. Telefoon 340. P.S. Prijscouranten worden bij aanvrage r.mco toegezonden. A. B. C. reisgids op aanvrage gratis verkrijgbaar. Voor verdere inlichtingen en toezending van Poategels wende men zich tot het Zelfs gedurende de guurste winterkouden per jaar voor 10 kippen Onbeduidende uitgave Schr: aan P.-J. VAN AKEN 7, Kort* Noordstraat t. ANTWERPEN tBelgl#

Echo van het Zuiden | 1906 | | pagina 2