Nummer 2. 30e Jaargang Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. 1 t Derde Blad. r yböYt\iau 6 Januari L907. AITOON I E L E N, e Provinciaal Nieuws. Gemengd Nieuws, ^ri r, NIEUWS UIT KAATSHEUVEL, «mhhw«agF^s:^-YTsa^sajaa^isaEMPaBi 1 t o K v r - •^7S-^-;KrSLC«7-^-3.TI~ SEBSE Waalwyksclie ra Courant, Dit Blad verschijnt Woensdag- en Z a t.e r <1 a g a v o >1 d. Abonnementsprijs per 3 maanden fO.-'ö. Franco per post door het geheele rijk f U.90. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. WAAL V IJ K. Telefoonnummer 38. Advkrtentiën 17 regels f 0.60 daarboven 8 cent per regel, groote letters naar plaatsruimte. Adverteutiën 3raaal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Voor plaatsing van een groot aantal regels en advertenties bij abonnement worden speciele zeer voordeelige contracten gesloten. Reclames 15 cent per regel. WAALWIJK, 5 Jan. 1906. Nieuwjaar Tot ons genoegen kunnen wij melden, dat Nieuwjaar ook ditmaal weer een kalm verloop heeft gehad. Zal die voor een gedeelte misschien moeten v orden toegeschreven aan het feit, dat het weder niet tot bezoeken uitlokte de hoofdoor zaak zal wel zetelen in de matigheids- ideé, die dank zij het streven der St Paulusvereeniging alhier, al meer en meer bij alle standen veld wint. Dat ruzie en vechtparten, baldadigheden enz. achter wege bleven, spreekt als van zelf- Spaarzaamheid en Vlijt Op Silvesteravond vierden de leden van bovengenoemde vereeniging hun feestavond bij den heer H. van Drunen- Jansen. Na een onderlingen wedstrijd op de billard om verschillende aardige prij zen, vereenigden zich de leden aan een wel voorzienen, uitstekend bereiden disch, waarvoor den heer van Drunen een woord van lof niet onthouden mag worden. Na den maaltijd bleet men nog gc- ruimen tijd bijeen om te genieten van de vele keurige voordrachten, die door de leden gehouden wei dt n, zoodat toen eindelijk het uur van sch.-iden sloeg, al len hoogst voldaan en in de beste orde huiswaarts keerden. Liedertafel „Oefening en Vermaak" Gelijk onze lezers weten zal de Lieder tafel op Zondag 27 Januari a. s. haar groot winterconcert geven met mede werking van de alom bekende sopraan Mevr. Coini Francisca. die ecu keur van liederen en aria's zal zingen. Naar wij vernemen, zal de entreé op dit concert voor niet-leden hooger zijn dan andere jaren, zoodat wij allen, die van dit concert willen profiteeren, aanraden eenvoudig honorair lid te worden. Voor den uiterst billijken prijs van drie gulden, kunnen zij dan alle repetetien en uit voeringen der Liedertafel het geheele jaar bijwonen en geregeld de zaal Musis Sacrum bezoeken. Concert. A. s. Zondag 6 Jan. bekende Baritonzanger Groenen voor het eerst optreden en wel te Oosterhout. De num mers die door den Heer Groenen zullen j worden voorgedragen, zijn als volgt 1. Aria Es ist genug Mendelssohn. 2. Goedeü Nacht Le Clercque. 3. An der Weser Pressel. Moge de Heer Groenen bij zijn eerste optreden, in het muzale Oosterhout veel succes hebben, hetwelk hem zeker door al zijn muziekvrienden zal worden toegewenscht. Einde Januari gaat genoemde Heer medewerken op een Vocaalconcert te Zalt-Bommelterwijl hij nog over een paar engagementen in onderhandeling is Onze Verlichting. Naar we vernemen, is door den heer Albert Reijgers, technisch-student er. oud-inwoner onzer gemeente een request aan den gemeenteraad ingediend, inhou dende het verzoek, om maatregelen te willen nemen om te komen tot betere straatverlichting in onze gemeente. Dit verzoek is op verschillende in 't adres omschreven gronden gebaseerd en tevens worden de z. i. noodzakelijke verbeteringen aangegeven. Dit adres zal in een volgende vergadering worden behandeld, als wanneer wij 't in extensot hopen mee te deelen. Van verschillende zijden verzoekt men ons er de aandacht van bevoegden op te vestigen, dat het licht de laatste da gen wederom niet zoo goed was als den laatsten tijd, maar vooral en dat hebben we ook bij eigen ondervinding, een mis selijke lucht verspreidt. Biljart concours. Het biljartconcours bij den Heer H. zal onze alom de Heer Adr. in den vreemde Pullens alhier wordt morgen Zondag avond ten tien uur uitgespeeld, zoodat heeren liefhebbers die nog eens een kansje wil len wagen naar de mooie geldprijzen bestaande in f 15, 10, 5 en 2.50 hun geluk den ganschen dag nog kunnen beproeven. De beste speler staat thans aan 27 punten per tien stooten. Lezing. De reeds aangekondigde lezing met lichtbeelden door den weleerw. heerSuys, zal plaats hebben a. s. Dinsdag, op de zaal Musis Sacrum, des avonds ten 8 uur. Het entree is bepaald op slechts 10 cent, zoodat wij een zeer druk bezoek verwachten. De lezing te Schiedam gehouden, waar o. m. de burgemeester dier ge meente tegenwoordig was, had zeer veel succes. Morgen wordt nog eene te Schiedam gegeven en Dinsdag 15 Jan. in den Katholieken Kring te 's-Bosch. Aig Ned Bond van Schoenfabrikanten Maandag 28 Januari, wordt door bovengenoemden Bond eene algemeene vergadering te Tilburg gehouden. Be halve de behandeling van verschillende onderwerpen, zal een spreker optreden met een actueel onderwerp. Kantoor «mi Handelsbedienden A, s. Zaterdag. 12 Januari zal de R. K. Vereeniging van Kantoor en Handels bedienden, eene algemeene vergadering houden. AAN L)E ORDE lo Bespreking cursus vreemde talen. 2o Bespreking om begin Februari een bekwaam spreker te doen optreden. 3o Verschillende huishoudelijke zaken. Wuarschnwing Op de bijna spreekwoordelijke bereid willigheid aan het station S. S. alhier, schijnt een van de beambten, nl. de heer P. van 't Slot eene uitzondering te maken en wij achten het tegenover 't publiek zeer gewenscht, een ieder aan te raden zoo men een perronkaartje verlangt, te zorgen vijf losse centen bij zich te hebben, daar men anders gedu peerd uitkomt. Deze heer weigerde ons een perron kaartje te verschaffen, aangezien wij geen 5 losse centen bij ons hadden en daarom van een dubbeltje of grooter terug vroegen. Wanneer zijne voorschriften zoo luiden dan accoord, maar dan zouden wij genoemden heer toch aanraden, de beleefdheid tegenover 't publiek in acht te blijven nemen. Dit bericht heeft tot doel het publiek voor eventueele onaangenaamheden te waarschuwen. Voetbalsport. Morgenmiddag ten 2 uur zal op het terrein alhier W. V. een friendly game spelen tegen «Sparta4 uit Geertruiden- berg. IJs. De Bergsche Maas is weer vrij zoo dat de geregelde dienst met de stoom- pont tusschen de Langstraat en 't Land van Heusden en Altena weer is hervat De «Thor4 ligt nog steeds met averij aan de Moerdijk, zoodat deze dienst nog niet is hersteld. Drie booten der Holl. Buurtspoor wegen zijn reeds uitgevaren, twee ervan zijn tot Rotterdam gekomen, eene ech ter had reeds spoedig averij en moest bij Keizersveer blijven liggen. De dienst met Rotterdam zal worden onderhouden, met Amsterdam nog niet. BAARDWIJK. Van wege de Coöperatieve Stooraboterfabriek is ovwr de laatste twee weken iii deze geraeeute uitgekeerd eeu be drag van f583,92 voor geleverde jmelk, welke uaar hot gehalte wordt betaald. Dat dit laatste nog al varieerend is, blijkt dat het laagste gehalte is 2 8 eu het hoegste 4 1%. Door de Staatscommissie voor den Landbouw ingesteld bij Koninklijk Besluit van 20 Juni 1906 No 72, is den Burgemeester alhier opgedragen eeu onderzoek in te stellen naar den oer-onomischen toestand der land bouwarbeiders, mede in verband m-t bet klein grondbezit, voor de gemeenten Baardwijk. Waalwijk en Besoijen, waarvoor een vragen lijst ter beantwoording is toegezonden. Naar wij uit go.-de bron vernemen zal einde Januari eon groot concert gegeveu worden 111 de zaal van den lieer li v. Crora- voiit, di or het quartet Cecilia onder leiding van den Heer Herman Venverloo Concert- zanger, Organ is: Directeur der St Catha'ina kerk te Amsterdam, met medewerking van de liedertafel Ten gehoore zullen gebracht worden verschillende quartet ten Terzet van Haijdu, Liederen enz De Liedertafel zal uitvoeren de' schooue kerstcantate van Nueueu, met het Te Den ra van Verhuist, de Solo tenorpartijen zullen van beid* werken gezongen worden door den Heer Venverloo Deze prachtige uitvoering aan te bsveleu is hier verder ounoodig, wij twijfelen niet of de zaal zal stampvol zijn bij zoo'n zeldzaam rijk program Wij wouscheu dan ook Tot Bloei der Toonkuust succes met deze grootsche on derneming. a s. Zoudag Driekoningendag zal in de kerk na het L f weder opgevoerd worden de kers!cantate van Vau N nemen die geacom- pagueerd zal worden door den componi t van dit schoo ie toonwerk, den heer van Nnenen en den heer Klem uit Lishout, het koor zal be geleid wordeu met piauo eu harmonium VLIJMEN Het 50 jarig jubilé vau Peter van de Wiel is den laatsteu dag vau het ge passeerde jaar met veel luister gevierd. Het feest begon reeds des morgeus iu de fraai versierde looierij en werd 's avonds ten huize der patroon, den lieer A Wagenberg vooit- gezet, waar de jubilaris met zijne huisgenooten eu mede arbeiders recht hartelijk onthaald werden en Peter met eenige fraaie cadeaux werd verrast Oudejaarsavond en Nieuwjaarsdag zijn in onze gemeente heel rustig voorbij gegaan. E>-ne enkele kleine schermutseling, welke niets te beteekenm had, hier eu daar wat schelden en gekrakeel, maar geen ernstige feiten, welke de tu8schenkomst der politie noodzakelijk maakte Een goed begin dus Bij de voor de gemeente Vlijmen gehou den visscherijverpachtig zij eenige Tilburgsche Heeren, pacht rs van de jacht in het Ven, ook pachters van het daar gelegen vischwater geworden. BESOIJEN. Naar wij vernemen zal door het Parochiale Zangkoor alhier op Zondag 13 Januari a. s. des uamiddag om 6 uur, nogmaals eene uitvoering worden gegeven van het De- keude Oratorium «Emmanuel" vau deken Müller. Deze uitvoering geschiedt op verzoek van zeer velen, die of door het slechte weder verhinderd waren op te komen, of gaarne nog eens een herhaling van het werk zouden hooreu. Wij twijfelen niet of ook deze uitvoering zal, evenals de vorige, weer een groote schaar liefhebbers der edele tooukuust uaar het kerkgebouw lokken. Ongeval Door de gladheid van den weg kwam de arbeider v- d O. te valk-u, met het ongelukkig gevolg dat hij zijn been brak. Per as moest hij huiswaarts worden gebracht, al- geneeskundige hulp werd verleend. VR1JHOEVEN-CAPPEL. Voor de tweede maal afgekondigd de bekendmaking inzake de inschrijving voor de nationale militie in de maand Januari 1907. Voor het doen van aangiften ter iuschrijving zal meer bepaald gelegenheid gegeven wordeu op Zaterdag den 12 Januari 1907 des voor middags vau 10 tot 12 uur. Diusdag 1 Jauuari had er iu het Geref. kerkgebouw alhier, een feeBt plaats voor de kinderen der Zondagschool De middag werd pleizierig voor de kindereen doorgebracht en elk kind keerde tegen den avond met eeu klein geschenkje en eu iu goede stemming huiswaarts. Maandagavond j.l. hialdeu de leden der Chr. zaugvereeuiging «Halleluja" hare gewene jaarlijksché v -rgaderlng waarop eene bestuurs verkiezing moest plaats hebben. Het bestuur werd dau uaar gewoonte weer herkozen, u.l de heem W. Kuijpers tot President. A. Hom mel tot Secretaris-penningmeester, A. Spiorings tot Secretaris eu J. C. van der Waals tot comxniiiarii. Toen de Heeren M. v. B. en L. B. uit Sprang Dinsdagavond door de Heistraat huis waarts keerden, werden zij door een groepje schijnbaar dronken personen aangevallen. Zij sloegen naar het gerucht gaat de heer M. v. B. tegen den grond waarna zij hem een flinke snede in het voorhoofd toebrachten. Den heer L B. die met te schoppen de vlegels vau ziju lijftrachtte te houden werden enkele steken in ziju been toegebracht. De politie heeft een streng onderzoek inge steld doch, na.ir men vernoemt is het haar nog niet gelukt de daders te viuden LOONSCHEN DIJK Naar wij uit goede bron veru»-meu. hoopt de Chr- Zaugvereeuiging «De Lofstran" alhier in de volgende maand reu uitvouring te geven CAPELLE. 28 Dec 1906 Hedenavond werd iu het lokaal van den heer L F van Dongen te Capelle, de eerste winteruitvoering gegeven door de Rederijkerskamer: «Vrien dentrouw." Niettegenstaande het onguustige weder was de zaal zeer druk bezetniet alleen door honoraire leden, doch ook door talrijke vreemdelingen Naar gewoonte werden opge voerd een drama en een kluchtspel en wel «Wraak" en «de kiesvereeuigiug van Strom- pelhorst," komische ensemble scène. Hadden wij van doze uitvoering een" groota verwachting slechts denkende aau de uitvoe ringen vau 't vorige seizoen geenszins ziju wij iu ouza verwachtiug teleurgesteld. Waren bij de vorige uitvoeringen de hoofdrollen toegedacht aan andere leden, thans berustten zij bij de jongero krachten. Bijzonder trof ous de kalmte, waarmode de rollen werden gespeeld Wol trof men hier en daar eeu leemte aan, doch deze zonken iu het niet bij de wijze, waarop bet geheel werd gespeeld. Een eigenaardig tooueel leverde vooral het tweede bedrijf op, u. 1. het Speelhol. Hierdoor kreeg het publiek eeuig dankbeeld vau hut roulette- en viugt-et-uu spel. Het- kluchtspel trok vooral ouze aandacht, door da eigenaardige typen hierin voorgesteld De manier, waarop de acteurs ook hierin hunne rollou vertolkten, was uitstekend. Het publiek schaterde. Eeu geanimeerd bal besloot dezen gezelligen avond. Heeft Gapelle slechts ééue vereeniging, trotsch moge het op zulk eeue ziju. En daar om, gij Capelleuraas steunt deze vereeniging niet, alleen financieel, maar moedigt hare leden aau door trouw de uitvoeringen te bezoeken. Eu gij Rederijders, werkt eendrachtig samen, gaat voort op den ingeslagen weg, opdat gij uwe vereanigiugeu verre vooruitstreve Toont, dat niet bet vele goed, doch het goede veel is 4 Juu. Hedenmorgen waagden eeuige jongeus zich nog op het ijs eeuer sloot Een vau hen, minder bang dan zijue makkers, ging al verder, met het gevolg, dat hij tot zijne armen door het ijs zakte. Met een nat pak en den schrik kwam hij er al. RAAMSDOKSVEER, 4 Januari Door de Vereeniug van Huiseigeunren zal op Vrijdag a 8. in het café W. J. Simonis eene vergade ring worden gehouden. Doel Uitreikiug der controlekaarten en betaling der contributie. Gisteren ontstond in het cufé van A. B. op het Sandoel brand doordat tengevolge van de niet baukvastheid vau eeuige bezoekers deze omsloeg juist tegen eene b:audende lamp Deze viel op don grond, eu de olie liep uit de lamp en begun weldra te branden. Een der bezoeker» had de tegenwoordigheid van geest zijn jas over de vlammen te gooien zoodat allies spoedig gebluscht was. De brandweer behoefde niet uit te rukken. Assurantie dekt de schade. BENEDEN LANGSTRAAT. 2 Jan Export- handel. De handel iu vleesch en vet gaat bijzonder goed. Vooral vette kalveren wordeu druk gevraagd iu de prijzen vau 54 tot 62 cent per kilo, levend gewicht. Doordien het drukste vau den slachttijd over is, is de han del in velte varkens minder en betaalt men daarvoor 29 a 20 cent per pond. Nuchtere kalveren wordeu aau hooge prijzen omgezet terwijl het in biggen en konijnen Blap gaat. Schapenhaudel. Het wolvee bleef het geheele afgelo"pen jaar stug in prijs en de verdere vooruitzichten staan ook gunstig. Votto jaar lingen voor het buitenland kunnen 28 a f 36 worden genoteerd overhouders f 17 a f 22. DUSSEN, 3 Jan. Naar wij vernemen is het reglement der sociëteit, in het csfé Heessels alhier opgericht, in werking getreden. De contributie bedraagt f3- per jaar. De Heereu G H. Milleuaar, W. A. Verhoeveu en Joh. v. Housev.ijk zijn respectievelijk tot voorzit- zitter, vice voorzitter eu secretaris-penning meester gekozen. Woensdagavond is de gewone veigaderavond. Het bestuur van den polder «Het Zui- develd" heeft den Gautel alhier doeu uitgraven met dit gunstig gevolg, dat die p lder nu zoo goed als van zelf uitwatert op het zijkanaal eu dus voor do toekomst veel waterschade zal voorkomon. DRIMMELEN. Da heer H. Spuijbroek te Drimmelen schoot oudejaarsdag persoonlijk 52 eendvogels eu met nieuwjaarsdag, schoot deze heer met een genoodigde 142 stuks. Een mooie buit dus Deze Nieuwjaarsdag dag is ditmaal in tegenstelling met vorige jaren kalm en rustig voorbijgegaan. Van dronkemau8tooneelen eu vechtpartijen bleven wij verschoond. Wel zag men nu en dan een enkele zwaar beladeu persoon den weg naar huis zooken, doch daar bleef het dan ook bij. Van het jaarlijkBch nachtrumoer door de nieuwjaarszangers was ook geen sprake Al mrer en meer doet de weldadige werking zich gevoelen van de tegenwoordigheid eener brigade Maréchautsée, die door haar beleidvol optreden allerwegen ontzag verworven heeft. Ongeval. Door de gladheid had op Nieuwjaarsdag zekere M. P. het ongeluk te vallen eu brak ziju boen Per kruiwagen is hij naar ziju woning vervoerd, waar de dokter een verband legde. Afgekeurd. Van de 11 aanstaande militieplichtigen die zich uit ons dorp ter keuring aangemeld hebben wegens verschillende lichaan agebrekeu, zijn er 9 ongeschikt, voor den dienst ver klaard. Alzoo zullen bijna de hoogste num mers dienstplichtig ziju. Voor velen eeu leelijke tegenvaller. Armeneoncert. Aanstaanden Zondagavond geeft de Harmonie «Euphouia" haar jaar lij ksch Armeneoncert voor diegenen welke «bons" gekocht hebben van de bestuursleden bij hun juarlijkscheu rond gang. Voor vreemdelingen ziju deze bouB aau den ingang der concertzaal verkrijgbaar f 0 50. Het concert belooft prachtig te zyn, hetgeen wij van «Euphouia" verwachten. Exumen Ds aanstaande soldaten ui*. n/,o G eragouts voor de lichting 1907 die wenscken in bezit te komen van een getuigec^» militaire bekwaamheid, of oei' weuscheu aau te gaan bij het ren moeten zich op 12 Juu. a s voormid 9 uur beviuden te 's Bosch in le Gitadulka^ KAATSHEUVEL, 4 Jan. 1906. Afgevaardigde. Tot afgevaardigde ter vergadering van den cnntralen Bond van R. K. Werklieden in het Bisdom '3 Bosch op Zondag 6 Jan a. s 's na middags om 12>/j uur, in de St. Paulusver eeniging t» 's Bosch is door het bestuur van onzen R. K. Volksbond gekozen de' beer W. Roestenberg. We vertrouwen hem deze taak ten volle toe. Ongeluk. Toen de Landbouwer A. S. in de onmidde- lijke nabijheid van een hooiöchelft aan 't werk was, viel deze eensklaps naar beueden, zoodat hij onder het hooi bedolven werd. Bewusteloos werd hij er ouden uitgehaald. Ziju toestand is vrij zorgelijk. Een Pruchtun Een jongmensch te nsterdnm een van die bekende ,ot- oidsche typen, die, altijd gentlemun-hke gekleed geweldig meneer willen L zraider een sou inkomen zo >i.gmarisch dan, kreeg dezer dagen -en r-nb-:dwing baren lust om toch ook eens in een auto te rijden. 't Was net een mooie middag. Daar moest wat op gevonden vordea, en d'r werd wat op gevonden De automobiel lustelinp si e raar de bekerde zaak van de heer 0 Gil der, in de Van Ostade ran erxocht daar het praatje, dat de familie Van Loon op weg naar Amst r rat een defecte automobiel bij SLrarcjl- stond en requireerde een flinke auto met twee (sicl) chauffeurs, om "'die f.11 het weigerachtige voertuig f te brengen. Van Loon is hier een wel-klinkcnde De heer Mulder springt er aan- voor in de hou; y, der" zij:, uit, laat materiaal co uwen mer en tien minuten later tul-tuft de «deftige klant4 naar Sloterdijkl De kerel zwelgt van gerot, fijn vind-ie 't; goddelijk heerlijk. Jonge "rat pt zoo'n dingl ....In Sloterdijk natujrlijk peen de fecte auto. Zal intusschen heiv.eld zijn* Dan maar naar het Victoria hoiel, v.aaiffi de familie logeert! Vooruit ...re i het weer in vliegende vaart V. Vc- toria-hotel vliegt 'tjongmensch dadelijk naar binnen, praat hee< .riro :1 met den groom doet, of 't in orde is, en stuurt de chauffeurs met hun auto naar huis. De rekening met een dikke fooi er op, kan volgen 1 Dat toertje was den banjer zóó be er meer van moest, heb- dadelijk. Daarom werd, praatje, opnieuw aange- den heer Leonard Lang, deze had geen auto thuis. Toen andere zaak, die we om be- naam. stonds orders nemen vallen, dat hij ben, en liefst met hetzelfde klopt, nu bij maar naar een grijpelijke redenen zooals straks zal blijken niet nader zullen aanduiden. Hier lukte de manoeuvre weer en andermaal autode 't kereltje naar Sloter dijk. Defecte automobiel weer weg. Dan maar terug naar stal, de hotel-mop durfde hij blijkbaar niet weer uithalen Maar

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 5