Adveiteeit in dit Blad. UITVOERINGEN. Burgerlijken Stand mum ubt kaatsheuvel. HmSEBT^^ üftiideisbc.richtci). LQQNSOHfiÜ^JfC. Uit gue.dhenn ver nemen wij, dal e (J-er B. Verhoeven alhier ziju welwillende inndewe kmg zil ver leen en als accompaguatear bij gelegenheid van de uitvoering, te geven doorde Z»nge,r<ereetiiging De Lotslem', waarvan het tijdstip Lier zal worden aangekondigd. r - werd nog aangedrongen, dat het Bestuur pogingen zal aanwenden tot verbetering der loonen daar de huurprijzen van de werkmanswoningen verbazend duur zijn en nog steeds stijgen evenals de levens middelen terwijl de loonen eer achteruit dan vooruitgaan. De Voorzitter antwoordde dat loon lijsten werden uitgegeven en dat het bestuur met deze gegevens zal handelen Daar, waar de nood het hoogst is, zal men het eerst verbetering trachten te brengen. Nadat door den adviseur nog een woord van dank en aanmoediging was gesproken sloot de Voorzitter met gebed deze vergadering. In Mcinorium Gisterenmorgen, om half negen, was onze gemeente getuige van een diep treurig en tegelijker tijd toch ook ver heffend schouwspel. De jeugdige, tot vóór enkele dagen nog zoo krachtige en levenslustige man de heer Johannes Hermanus Hurkmans echtgenoot van Mej. Maria de Cortie weggemaaid door de steeds meer en meer optredende vreeselijke ziekte >appendicitus gangrenosa4, werd van het Gasthuis alhier naar Besoijen over gebracht, op welks doodenakker hij zijne laatste rustplaats vinden zou De stoet werd geopend door de met rouwfloers omhulde banier der^ lieder tafel «Oefening en Vermaak4, geëscor teerd door de leden van het bestuur. Onmiddellijk daarachter volgde de baar gedragen door de in dubbele rijen op gestelde werkende leden van genoemde vereeniging Een prachtige krans dekte de kist. Dan kwamen de familieleden, vrienden en bekenden van den over ledene onder welke burgemeester Ver- wiel en vele notabelen van Waalwijk en Besoijen, te zamen een stoet vormende, zooals men er slechts zelden een te aanschouwen krijgt. Overal waar hij voorbij trok, stonden groepen toeschou wers geschaard, die, men kon het hun aanzien, opnieuw de gebeurtenis bespra ken, die elk met deernis had vervuld. Er werd gejammerd over de vernieti ging van dat frische, opgewekte negen en twintig jarig leven, over de wreede verstoring van dat overgelukkig, doch helaas zoo kortstondig huwelijk, over het heengaan van een werkkracht, die zooveel beloofde voor de toekomst, over alles eindelijk, waarin de overledene rechtstreeks of zijdelings als industrieel of onder welken titel ook, betrokken was. Tegen 9 uur kwam het stoffelijk over schot aan de Parochiale kerk en hier kon men voor het laatst nog eens een blik werpen op de lange rij personen, die ter uitvaart verschenen waren. Door den zwaren mist, die als een waas van droefheid over den stoet spreidde, kon men de achtersten niet herkennen en doemden dezen voor onze oogen op als schimmen uit het grijs verleden. Na afloop van den plechtigen lijk dienst toog men grafwaarts. Aan de groeve werd niet gezongen. De zangers der Liedertafel brachten niet alleen een lid, maar een door alten evenzeer be mind vriend naar zijn laatste rustplaats en het zwijgen was hier welsprekender dan het gezang van in de keel stokkende stemmen zulks geweest zou zijn. Mogen de diepbedroefde gade, ouders en verdere betrekkingen in de groote belangstelling op dien morgen aan het stoffelijk overschot van hun man, zoon of broeder bewezen, de kracht en sterkte putten om den slag met kalme berus ting te dragen. (Ier. Kerk. De heer J. C. Aalders, candidaat te Dussen en beroepen predikant bij de geref. gemeente te 's-Gravemoer, deed met goed gevolg peremptoir-examen voor de classe 's-Hertogenbosch. Op dezelfde vergadering is de heer H. L. Both, candidaat te Besoijen, na afgelegd praeparatoir-examen, in de geref. kerken beroepbaar gesteld. De werklieden in Duitscbland. De schoenfabrikant, de heer Peter Nischam te Osterath, die eene adverten tie in ons blad van heden plaatst, ver zoekt ons te berichten, dat de personen, die va onze plaats reeds derwaarts zijn vertrokken, het allen zeer goed maken. Zijn er ook eenigen wederom naar Hol land teruggekeerd, dan is dit hun eigen schuld, omdat zij een onsolieden levens wandel leidden en al spoedig met de politie in aanraking kwamen daarentegen zouden de aldaar gevestigde families niet meer naar Holland terug willen. Man en vrouw verdienen toch dooreen- genonen aldaar f25 per week. Een en ander laten wij geheel en al voor rekening van den mededeeler. Weggeld Evenals de Bossche en Bredasche Hotelhouders, hebben de Hotel en Pensionhouders van Tilburg en Oisterwijk zich nu ook bij request tot de Provinciale Staten gewend om de voorgestelde heffing van weggeld niet aan te nemen. BAARDWIJK Als een bewijs dat de Stoomboterfabriek te Drunen uitmuntend werkt en goed beheerd wordt kan dienen dat er steeds aansluitingen bij komen van landbouwers uit deze gemeente. Groote arbeidsbesparing Deze week is een aanvang gemaakt met het in orde brengen der aardbaau voor den sau te leggen klinkerweg langs het spoor tot de grens van Waalwijk. De zuudverhoogiug zal eerstdaags worden besteed iu 3 perceeltn. Wij twijfelen er niet aan dat Waalwijk niet zal achter blijven om het overige gedeelte tot aan de Stationstraat te verharden, waar beide gemeenten een betereu rij en wan delweg rijker worden; voor zoo'h vooruit strevende plaats als Waalwijk is het ons inziens te weinig bezwaar niet direct te besluiten dan kan a. e. z mer nog van deze flinke ver betering geprofiteerd worden. Bij K B. van 28 Dec. 1907 No 17 is goedgekeurd 't besluit van den Raad tot hef fing van 80 upcenten op de hoofdoinsl. der personeels belasting ing. 1 Januari 1907. Naar wij vernemen zal door da tooneel vereen, van Waalwijk, „Dat buigt breekt zelden" weer eene uitvoering gegeven worden begin februari bij den ileer II. Mulders. Afgaande op het succes dat deze vereeuigiug heeft gehad bij eene vorige uitvoering staat ons weer een genotvolle avond te wachten. Een wielryder uit naburige gem. pedelde lustig een vroolijk lied neuriënd door de straat alhier. Hij was zeker onder een zaligen geluk kigen indruk. Op eens maakt hij een gier en komt iu een zeer nauwe batrekking met den klinkerweg, echter zonder schade uau fiets. Toch was de man blijkbaar zoo ver schrokken dat hij waggelend, misschien een weinig dol van den val? neven zijn rijwiel dan weg maar vervolgde. Was naby„de pomp vroeger een slechte afwatering zoodat bij regen het water bleef staan, hierin in nu door autoriteiten flink voorzien, 't is flink iu orde gemaakt Een degelijke waterloop is aangebracht daarbij is nog een groot eind bestrating iu aanleg by wijze vau trottoirs Dit laatste is reeds op verschillende gedeelten van don weg geschied zoodat voor voetgangeis en wielrijders weldra een flink pad neven den weg zal zijn aangelegd. Dezur dagen reed een bakker uit Drunen tegen een lantaarnpaal en wel met zooveel kracht dat deze omviel Met uen weinig oponthoud en hoogstwaarschijnlijk schade vergoeding kwam de man zelf overigens met den schrik vrij. DRUNEN. Bij onderhaudsche aanbesteding is het Huis te bouv.en voor de Wed. J. Els- hout opgedragen aan H. C. v. d. Meijs te Besoijen. BESOIJEN. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 1 Januari 19U6 1763 zielen, waar van 911 mannen en 862 vrouwen. Vermeerderde door geboorte met 37 mannen en 31 vrouwen en door vestiging met 82 mannen vn 75 vrouwen. Verminderde door overlijden met 29 mannen en 13 vrouwen en door vertrek met 108 mannen en 102 vrouwen, zoodat de bevolking op 1 Januari 1907 bestoud uit 883 mannen en 853 vrouwen, totaal 1736. Er werden 8 huwelijken voltrokken. SPRANG. Donderdag werd hat lijk van den schoenmaker Jnc van Dongen per boot van Rotterdam af naar zijne woning te Spi ang overgebracht. Naar wij vernemen is het lijk Zaterdag middag ter aarde besteld. Toen de heer P. K. Woensdagavond uit deze gemeente per fiets huiswaarts keerde, werd hij door een ongelukkig toeval over het stuur van zijn fiets geslingerd. De man bezeerde zich zoodanig, dat hij zich terstond onder geneeskundige behandeling moest stellen en tevens had hij door den val nog al flinke stukken aan zijn fiets gekregen. CAPELLE. Het polderbestuur van den binnenpold' r van Capelle heeft door de slooteu op te laten graven een flinke verbetering aan het molensteegjo iu de Heistraat ge maakt. Bevolking op 1 Jan. 1906 1334 m. 1212 v. samen 2546 z. Geboren 28 m. 47 v. Ge vestiga 72 m. en 76 v. Vermeerdering 100 m en 123 v. Overleden 21 m. 25 v. Ver trokken 113 m. 101 r. Vermindering 134 m. 126 v. Bevoikiug op 1 Jan 1907 1300 m. 1209 v. saipen 2509 z. zoodat de bevolking over 1906 is terug gegaan met 37 z. Gedurende datzelfde jaar werden 16 huwe lijken voltrokken. Dat iu deze gemeente groot gebrek is aan werk, blijkt wel hieruit, dat verscheidene werklieden tijdelijk naar Pruisen vertrokken zijn, teneinde aldaar zooveel geld te verdienen, als zij noodig zullen hebben om zhh nismede hun gezin voldoende van levensonderhoud te voorzien. Naar men verneemt, zijn zij geluk kig geslaagd, hoewel er vroeger daarin dikwijls velen werden teleurgesteld. VRIJHOEVEN-CAPPEL. Op Diusdag 26 Febr. e. k zal in deze gemeente een verkie zing plaats hebben van vijf leden-patroons en vyf leden-werklieden voor de Kamer van Ar beid voor het schoenmakersbedrijf te Waalwyk, Eventueele herstemming zal plaats hebben op Maandag 11 Maart daaraanvolgende. Donderdagmorgen werd door de politie van Kaatsheuvel aau de bakkers van Vrij hoeven on Capelle die met nun broodwagen onder Kaatsheuvel komen medegedeeld, dat het gemeentebestuur vau Kaatsheuvel een nieuwe gemeenteverordening heeft iu het leven geroepen en waaraan alle bakkers die oi der Kaatsheuvel brood verkoopon moeien voldoen De verordening is dan als 't volgt Het rogge, tarwe en lange mik moet precies 7» K. G. 1 of2K.G. wegen en tevens moeten zij gewicht en schalen in de kar bij zich hebben. WASPIK, 17 Januari. Diadag j. 1. werd voor een talrijk publiek door het Mannen koor der vereeuigiug //Volksvlijt en Volks vermaak* onder dr zinspreuk ^Virtus No- bilitat Artem* te Waspik met medewerking van de H.H Gebioi-ders Boesnach, Hollnirduche kankter-dut'Uisten en komieken, in de zaal der Vereeuigiug bij den lieer P. v. Dongt n Mouteits,teue schitterende uitvoering gegeven. De aanwezigen gaven uan ook herhaaldi- maleu blij Keil hunner tevredenheid, en een donderend applaus aau het slot bewees daarbij ten volle, dat de uitvoering buiten gewoon in den smaak was gevallen, DONGEN, Gt-d. Stilten van Noord-Brabant hebben hun goedkeuring verleend aan het besluit van den gemeenteraad van Dongen VLIJMEN. Do Ileer G. A, vau Stokkum, aannemer alhier, is door de gezondheidscom missie zetelende te Heusdeu benoemd ais deskundige om de commissie iu zako het toe zicht op de ualeviug der verordeningen als bedoeld m art. 1 der Woningwet bij te staan. De leden der kegelvereeuigiug „Alle Negen" hebben 1.1. Dinsdag weer een recht genoeglijk feeat gevierd, 't Was hun jaarlijk- sche teerdag, en de kegelaars weten dien heel aangenaam door te brengeü, vooral als de kastelein, zooals hier liet geval is, goed voor vaste en vloeibare mondkoBt zorgt. Zoo'u feestdag houdt dm goeden geest iu het gezel schap mede iuitaud en er bestaat dau ook vooreerst geen vrees, dat de kegelsport hier zul verloopeu. Het bij den Ileer H. Vugts te Haarsteeg gevestigde handboogschutters g«*zel»cliup «Clau dius Civilis, gaf 1.1. DinsüAgavond een soiree amusante, welke een talrijk publiek had gelokt, 't Was toch bekend, dat de Heer Weck uit 's-Hertogeubosch, die hier als ko miek reeds gunstig stast naugeschreveu, weder voor het voetlicht zou komen. Zijne voordrach ten hebben de toehoorders ook nu niet teleur gesteld. Mede beeft de Heer Adée, ook uit Deu Bosch, veel bijgedrageu tot het succes van den avond. Zijn prachtig, wegslepend spel op de viool vond bij iedereen bijval „Claudius Civilis» mag meer zulke avondjes op touw zetten. RAAMSDÜNK (dorp) Verleden Woensdag avond hield de landbouwvereenigiug „Raums- douk Dorp" een ulgemee e vergadering ten huiz- van de Dames Gez. Florit alhier. Nadat de betaling van het bestelde lyumoel was geschied, vroeg de hesr Diugemau Tim mermaus, Secretaris peuningmrester dor land bouwvsraeuiging aan den Voorzitter het woord Spreker wenschte een en ander te zeggen uuugaande een op te richten veefonds. Volgeus hem bestaat er iu het Dorp Wel een vereeni- ging van persouen, die overeengekomen zijn, het vlcesch van gestorven, doch voor de consumptie niet afgekeurde Lesten, ouderling te verkoopeu i 25 cent per pond. Daardoor wordt de schade voor den eigenaar niet zoo groot. Aangezien het echter menigmaal voor komt, dat het vleesch van gestorven beesten wordt algekeurd en de voordeelen van een veefouds in zulke gevallen groot zijn, hoopte de heer T. dat ook alhier evenals aan 't Veer en in Waspik een zoodanig fonds zal worden opgericht. Verder zeide spreker, dat hat bestuur der lundbozwveraenigiug iu overleg met den heer E. C. de Wit alhier er toe gekomen is, den heereu veehouders te Raamidonk Dorp het volgende voorstel te doen lo belanghebbenden geven hunne namen ep tot vorming van een voorloopige ledenlijst, doch zij verbinden zich tot niets. 2e Uit de voorloopig® lijst worden 5 leden gekozen voor eene commissie, bulast met het bespreken der reglementen der soortgelijke fondsen teWaspik en te Raamsdouksveer, welke commissies zoo spoedig mogelijk deze regle menten, 't zy met of zonder wijzigingen ter bsoordeoling aal geve» aau de leden, voorko mende op bovengenoemde lijst Daar niemand zich tegen dit voorstel ver klaarde, ontstond spoedig eeu lijst van 46 ledau, waaruit ^oude'-schriftelijke stemmingen ongepaste aardigheden «en commissie van 5 leden uit verschillende wijken van het Dorp werden gekozen nl- de heereu: E C. de Wit, A. de Bout Bzu Knaap, Jos Kuijsters en J. Vissers Jzn. Voorts bedankte de hesr T. d« leden wel voor de ordelijke wijze, waarop de vargade ring had plaats gehad, terwijl hij tot slot den wensch uitsprak, dat deze eeiste schrede op dsn weg naar «en vceverzekering, ral leiden tot een flink en krachtig fonds welke rijpe vruchten in groote mate zullen worden geoogst. Nog deelde de heer Timmermans mede, dat door verscheidene landbouwers behoefte wordt gevoeld aan een weegbrug bij de trsinhalte alhier. Spreker d ielde mee, dat sr binueukort een vergadering zal worden gehouden tot bereiking van een dergelijk werktuig. Vergadering van de „10e Afdeeling Oosterhout der Noordbrabantscho Maatsch. van Landbouw op Maandag 21 Jau 1907 dss nam. om 4 45 ten huize van de Dames Gez. Floris te Raamsdonk Dorp. Deel 1. Notuleu laatste alg.- en van best.verg. 2. Ingekomen stukken. 3. Rekening en verautw, door den penningm. over 1905. 4 Onderwerpen, eventueel ingekomeu na 't verzenden van den oproepingsbrief. 5. Rondvraag en sluiten. Woensdagmiddag ontstond er door 't vlam vatten van goed, dat boven de kachel te drogen hing, een begin van brand in de woning der Wed. Rolberg-Pagie. Ook de bedgordijuen stonden reeds in lichte laaie, toen J. Bouwens de dsur forceerde en er in slaagde, den brand te blusscheu. De schade is aanzienlijk. moest rekenen lid te zijn. We noemen verder de Rabat-Spaar vereeuigiugook ws- r opgericht iu het zuivere belang vau den werkman. De Volks, oud heeft gevo ld, dat geen inuar- lijke kracht schuilt iu isolement, maar dat het uoodzakelyk is wil er in tijden vau nood phytieke kracht van uitgaan zich aan te sluiten bij andere lichamen Daarom har» aausluiting bij het „Secretariaat v. d. Arbeid" on bij den Geutralen Boud van R. K. Werk- licden-Vereeuigiug in het Bisdom te 's Herto gen botch." Heeft dus dtze Vereeniging geijverd voor meerders outwikkeliug, voor steun bij ziekte, voor bevordering der spaarzaamheid, voor macht zij heeft ook het dagelij ksch lot harer leden naar vermogen behartigd. Zooveel zij kou heeft zij geijverd voor af schaffing der gedwongen winkelnering, die thans gelukkig door onzen Patroonsbond een gevoeligeu knak is toegebracht. Steeds stond zij op de bres om de belangen harer leden te behartigen en hem een meer menschwaardig bestaan te verschatten Dat zij niet altijd naar wensch slaagde is niet te verwonderen Hier van dragen de nog honderden buitenstaanders voor een groot deel de schuld een aanval iu massa werkt meer uit dan een individueel gevecht. In deu laatsten tijd begint echter het leden tal aanmerkelijk te stijgen. Laat dit zoo voort gaan zorg, dat bij een tweede verjaring vau deu Volksbond het ledental minstens het dubbele bedraagt vah thans Eu hiermede Heil der 11. K. Organisatie bestuursleden. Voor 15 Jan 1.1. ziju bij het bestuur van den V ólksbond geen togeucandidaten ingediend. De altredende leden, de heeren U. Brands, (Jbr. Vesters en Adr. Aarts ziju dus als bestuursleden herkozen. Gefeliciteerd Zoo moet het komen. Nu door do Patroonsbond bet voorstel is aangenomen tot afschutting vau uen broodver koop, en contant uitbetalen van loon, wordt ooor verschillende patroons nog verder gegaan, en ook de winkelnering geheel afgeschaft. Dooreen vijital flinke „bazen" is don knechts reeds auugezegd, dat met Vastenavond, de winkel aau den kant is, en de knecht voortaan contant wordt uitbetaald. Doch dan ook niets meer dan hij verdiend heeft. Dit is eou maat regel, die voor vele knechts wel la.tig zal ziju daar het potten bij den baas dau geheel vervalt. bakkers vergadering. Donderdagavond hielden de bakkers eene vergadering iu het café van deu lieer A. Snoeren. In huuue voorlaatste vergadering hadden zij besloten aldus te verkoopeu Roggebrood 4 pond 16 Cut. Grofbrood 11 ons 15 Cnt. Zoetbrood 13 ons 15 Cnt. Mik 11 ons 15 Cut. Bus-mik 77» om 15 Cnt. alles m«t 5% rabat voor leden liet bestuur van den R. K. Volksbond was hiermede echter niet tevreden en stelde voor Roggebrood 4 poud 15 Cut. Grof tarwebr. 27a poud 15 Cnt. Zoetbrood 3 pond 15 Cut Mik 11 ons 15 Cut. Fijn witbrood 77a ons 15 Cut. Krentenmik 9 ons 15 Cnt. met 5°/o rabat voor contant E*ue heilige discussie ontsp.n zich onder de vergaderden. Na eene flinke bespreking werd besloten het bestuur van den Volksbond te schrijven, die zij op hun voorstel niet kunnen ingaan- Da volgende week echter. Dinsdag, zullen zij opnieuw eene vergadering beleggen, waar dan vast gewicht en vasten prijs tullen worden vastgesteld Allen hebben beloold zich bij dr; meerderheid te zullen neerleggen. Ook de Patroons, die nog aau broodverkoop blyv. u doen, zullen dio prijzen moeten betalen en geen rabatzegsls zullen worden verstrekt, daar dit volgens bun mceuing tot de grootste knoei erijen zou aanleiding geven. Marecüaussée cn Kakkers. en degelijk fabriaaat zal zeker veel daartoe tot het aangaan van een kening van f 8ü,0U0, bedragen. voor het bouwen van ecu gemeente-gasfabriek. KAATSHEUVEL, 18 Jan. L9U7. K. K. Volksbond. Het is een verblijdend verschijnsel, dat er hier hoe langer hoe meer sympathie beginnen te voelen voor het werken en streven van den R. K. Volksbond. Wo moeten eerlijk beken nen, dat langen tijd zijn ledental ons droevig stemde en dat de lakschheid veler arbeiders ons werkelijk wrevelig maakte. Gelukkig begint hierin eene groote verandering te kernen. Onze werklieden beginnen in te zien, dat het in den tegen woord igen tijd, laat ik bet gerust zeggen, teuf levensbehoefte geworden is zich aan te, sluit.iu bij eene organisatie Eu dau is de R. K. Volksbond het aangewezen lichaam 1 Een juar beeft die Boud thans bestaan en mag zich verheng. n in waarlijk schooue in stellingen, door hem iu liet leven geroepen. We wijzen slechts op de Leesbibliotheek, die steeds voor de leden open staat en waarin zij een gemakkelijk en kosteloos middel vinden tot vermeerdering kunuer kennis op godsdien stig en politiek gebied. Op de tweede plaats wijzvn we op het Ziekenfonds, dat den aange slotenen hulp en bijstand verlesut in tijden van ziekten en waarvan elk het zich ten plicht Door onze Murechausiée zijn dezer dagen verschillende bakkers, op straat aangehouden om bet gewicht van het roggebrood te onder zoeken. Voorts behoort op het brood de voor letters van den bakkersuaam, benevens het gewicht iu Kilogrammen staan aangegeven. Het brood moet dau ook de a-.ugegeven wicht hebben. D« laatste tijd is hier niet op gelet, en werden deze bepalingen niet of halt nageleefd. De politie heeft nu gewaarschuwd. Men zij dus op ziju hoede. St. Paulus-vereeuigiug. Als bestuurslid der St. Paulusvereeuiging, alhier, heeft bedankt de heer Th. van Dort- moud. Over een paar dagen zal enne nieuwe verkiezing plaats hebben. Bibliotheek. De bibliotheek door da R. K. Volksbond opgericht, mag zich, in voordurende belang stelling verheugen. Hetgeen echter met alle zaken het geval is, zoo ook hier De verschil lende voorschriften, worden door de lrzere niet altijd opgevolgd- Het is daarom dat door het bestuur den lezers word ter kennis ge bracht, dat Zij, die eeu boek iu bruikleen hebben, verplicht zijn, dit terug t« bezorgen, den eerstvolgenden keer, dat de bibliotheek geopend is, op boete van 5 c?nt. Mooht iemand zijn boek nog ren termijn langer willen hou den, dau moet hij den bibliothecaris iu het bibliootheeksJokaal daarvan in kennis stellen met vertoon van het boek. benoeming. In plaats van den Heer A. Veltman, eerste klerk ten stadhuize alhier die met in van 1 Jan. 11. als gemeente—ontvanger be noemd te Stratum, is benoemd tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand den heer M. v. d. Wee, die ook zijD opvolger is geworden als eerste klerk. Den nieuwbenoemde onzen gelukwensch. WAALWIJK, 18 Jan. 1907. De handel ter hoorn veemarkt was heden bij tamelijken aanvoer vlug. Kalfkoeien prijzen run 1' ISO tot 230. Ka l vaarzen j rijzon van f i40 lot 205. Varkens aangevoerd 28stuks prijzen van 17. toi 1 9 75 Boter aangevoerd 1112 kilogr. prijzen vanaf 1.16 rot fl,24 Eieren prijzen van 5 tot 7 cent per stuk. De veilingen van Inl. huiden en vel len, respectievelijk 14 en 15 dezer te Amsterdam en Rotterdam gehouden, hadden een goed verloop de meeste kavels gingen ruim twee cents per K.G. hooger af, en dewijl ook uit Hkvre, Liverpool, Antwerpen, Hamburg enz. hoogere prijzen voor La Plata huiden en alle andere soorten, vooral in de zware wichten, gemeld worden, schijnt de huidenmarkt aan de verwachting die men van haar koesterde, geheel en al te zullen beantwoorden. In de productielanden blijft de stem ming ook zeer vast. Hoewel de leerprijzen zich nog weinig storen aan de willige huiden markt, langzaam maar gaande weg komt er toch verbetering, en eene min of meer belangrijke prijsverhooging kan in de naaste toekomst moeielijk uitblijven, daar er overal veel behoefte aan het artikel bestaat zoowel voor schoeisel als voor industrieel gebruik. Schors en alle looi- middelen, zonder veel handel, prijshou dend. De Schoenfabrieken werken ta melijk druk, met betere vooruitzichten dan verleden jaar. KAATSHEUVEL, 18 Jan. De prijs der boter was htdou op de mijn hoogste prijs fl,25. middelprijs f 1,20. laagste fl.10, prijs DUSSEN", 17 Jan. Botcrprijs per KG. vau fi,05, f 1.16, Middelprija fl.20, Aanvoer 59 K.G. Eieren 11,30 de 26 stuks. BAARDWIJK. Groot Vocaal Concert, te geven door het quartet Cecilia, met medewerking van de Liedertafel „Tot. Bloei der Toonkunst", iu de zaal van den Heer L. van Cromvoirt op Zondag 20 Januari 1907. Aanvang 7 uur. (Zie programma's -—o N1EU WKUIK. Groot Concert te ^eveu door de Liedertaf«l „Oefening baart Kunst" op Maandag 21 Januari 1907, iu het Café van den Heer G. de Bont Aanvang 6 uur. (Zie programma's.) —o LOONOPZAND. r Concert te geven door de fanfare „Sophia's- Vereenigiug", up Zondag 20 Januari 1907, iu de vaal bij den Heer A. Pijnenburg. Aanvang 6 uur. WAALWIJK. GEBOREN Ludovicus v. J. Knuist eu Cornelia ven Eelen. Catbariua Cornelia d. v. Th. A. Schapendonk en W. M. van Daalen. r Laiuberlus Johannes Jtcobus zj van J. C. Triiubrch en M. C. C. Marks. Johannes Maltheus z. v. J. van Doelen en J. Dekkers. Comelis Josopliu» Jaaubus z. v. J, Th. Mahieu en J. A. van deu Broek. Johanna Sophia d. v. J. Verhootdslad en C. 11. Kooij- maus. Jacobü6 Johannes z. v, J. Smulders en M. Lommers. UVEKLEDEN: Geeitruda Martina Maria de Ruijter 10 maanden. Johannes Hermanua Hurkmans, echtgenoot van M. C. C. de Corii'e 29 jaren. Antouie Smolders echtg. vau Johanna Virhoeven 63jaren. Reiner van Loon echtgenoot van H. van Loon 62 jaren. RAAMSDONK. Van 12 tot eu met 18 Januari 1907. GEBOREN Arnoldus Antonlus z. van C A. Vissers en Th. Rollcnbeig- Maria Petro- nella d. vau N. van der Put en A. Fijne man. Willem Hendrik s. van W Dank eu A. M.Okkeis. Cornelia Antonius z. van A. de Wijs en W. van Turnhout. Johanues Mariues z. vau P. Schipperen en M. J. Kantors. Maria Geertruida d. van A. Blom on J. E. Weterings. HUW.-AANGIFTE Mariuus J. Leppers oud 23 j. wonende la Oosterhout eu Bert» Kanters oud 19 j. wonende alhier. HUWELIJKEN: Autoi-ius A. Verschuren oud 27 j. eu Jostphina C. Stapa oud 23 j. beiden wonende alhier. OVERLEDEN Comelis A. J. Rombouts oud 1 maand. Maria A. van Kuijk oud 8 j. Cornelia van Steenoven oud 87 j. An tonius M. van Selois oud 2 maanden. Anionia J. J es pers oud 11 jaar. Op 18 Januari 1907. H. S. te Sprang, in dronkenschap de orde ver storen vrij. J. V. ie Kaatsheuvel overir. als- voor 7 d. b. G. N. W. v. 0., en J. V. beiden ie Sprang, VV. v. D, T. B. tn A. J. v. L). te Kaatsheuvel. P. v. d. V. te Loonopzwnd, J, M. te Waalwijk, VV. v. d. L. te Vlijmen en P. v. W. te Nieuwkuik allen dronkenschap iedrf f2 ot 2 d. M. D. te Kaatsheuvel dronkenschap f 10 of 3 d. A. L te alsvoor overtr. alsvoor f3 ol 2 d. Dezelfde valtchen naam opgeven f 10 of 10 d. A. P. tc 's Gravenmoer, overtr. alg. veiligh. wet f 3 of 2 d. C. v. Z. te Capelle overtr. alsvoor 10.50 ot 2 d. J van K. te Waalwijk overtr. IJkwct f 1 of 1 d. Al M. v. L. te Teteriugen, overtr. en bo-*te alsvoöT. Th. K te Kaatsheuvel overtr. en boe-.e cisvoor H. P. te Waalwijk overtr. alsvoor 3 iu. 10,50 of 3 tri. ld. J. K. te Waspik overtr. alsvoor f2 of 2d. W.v. D. en J. H, te Kaatsheuvel, burengerucht ieder f 3 of 2 d. C. M. te alsvoor buicngerncht t 6 of 3 d. J. V. te alsvoor b rengerucht, f 8 of 3 d. A. K. tc Sprang ove ir. prov. regl. f3 of3 d. B. Z. te VVaspik overtr. stierenregl. t 3 of 2d. J. P. te Hasi-elt, C. v. d. A. en H. A. J. B. te Kaatsheuvel overt, motor- eu rijwiel regl. ieder 1 of 1 d. L. B. te alsvoor overtr, alsvoor f 2 ol 2 d. - J. D. te Vlijnen overtr. alsvoor fl oi' 1 d. J d. J. Capelle overtr. drankwet f25 ot IU d. N. B. en A. B. ie Haarsteeg (lledik- huizen) overir. v.ldpol. iedei f 4 of 3 d. A. K. tc Kaatsheuvel overtr. Woningwet f 15 otlOd. M. v. d. 11. ie Baardwijk overtr. motor- en rijwielwet 2 ra f 1 of 2 m 1 d. J. P. te Nieuw kuik overir. leerplichtwet f 2 of 2 d. J. v. Z. Azn. te Sprang over r. alsvoor f 1 of 1 d. A. L. li. te Kaatsheuvel, straatschenderij, 1 maand lucht school mei een proeftijd van 1 jaar. H. J. K. Baardwijk, overtr. prov. regl. straf vau berisping. uvp.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 10