ft I Notaris Canters Notaris Canters Anthraciet Anthracit- Nootjes, ilEMI m DER litt'. Halve Maantjes en Eierkoeken, J, WALT, v, d. RAMP S.S. BERLIN. Prachtige Ansichtkaarten KUNSTIMICHTIHG FOTOGRAFISCHE - j passu Specialiteit Artistieke I erg rooting en Kerkboeken. Stoomtabakfabriek „CA N TON" S. FICK, Oosterhout. Rookt (Tabak fijn) Le Adverientiën Bericht van Inzet Bericht van Inzet. JAN WINDELS. Eenig adres Fijne Koekjes as Banket Groenten in blik. Antoon Tielen, Waalwijk. Noord-Brabantsche Voor den VASTENTIJD ontvangen: FA-IRHSTONT-A. RÖOY AKKERS. FOTOGRAFIE ARTIKELEN. Antoon Tielen, DE STOOMWASSCHERIJ BLEEKERIJ en STRIJK-INRICHTING, B. „IDIE XjEÜJ"" Reclame. LANDBOUW. 's-H ERT OGEN 30SCH. Hotfotograaf, 's-Hertogeubosch, Kerkstraat A 113 Magazijn van Gouden Zilveren (overal verkrijgbaar.) Een gelukkig gezin. OntvangeD eene lading puike Afmeting 20 bij 30 cM. Prijs f 1.35 aan huis bezorgd. der beste Belgische en Engelsclte Zeer concurrente prijzen. Kantoor Sint Jozefstraat. vanaf 12 et per ons en liooger. en JJ EN aan concurreerende prijzen beslist goede qualiteit. in Kleurendruk. 12 verschillende gezichten van den ramp. PRIJS 5 CENT. Verkrijgbaar bij WAALWIJK, Grootestraat. RAAMSDONKSVEER, Keizerdijk. Puike Stokvisch, Gondsche Kaas, Komijne Kaas, Amerikaansch zelfrijzend Eierbakmeel. Appelsiroop, Sjams bij gewicht en in glazen potjes, Sardines en Zalm in blikken. Beleefd aanbevelend, Slu: BILLIJKE PRIJZEN. PRIMA AFWERKING. liet meest gesorteerde trouwde adres voor rro tvvjx alle genres. Prachtige keuze, Billijke prijzen Verder alle Religieuse en Luxe artikelen, geschikt voor cadeaux. Aanbevelend, TILBURG. OPGERICHT 1882. TILBURG. opmaken van Vitrages, Tullen Gordijnen alsmede voor hel uitstoomen van Wollen en I risme zijneen slaafsch parlement en een carricatuur stemrecht. Het is te hopen, dat de czaar niet tot ontbinding overgaat, want dat zoude zekere onder gang der dynastie zijn. Men zou het Czarisme kunnen ver klaren in zijn weerstand aan het volk in omstandigheden waarin getwijfeld moet worden of het volk iveet wat het wil. Er was een tijd, dat de Czaar doorging van den afgod van zijn volk en dat elk die aan zijn alleenheerschappij tornde de meerderheid tegen zich had- Nu tweemaal wetgevende verkiezingen hehben plaats gehad spreekt de wil des volks duidelijk en moet die wil geëer biedigd worden. Wee den vorst indien het volk hem niet meer wil. Een land behoort niet aan eene dynastie, het is niet het eigen dom eener familie, dat zijn théoriën, die uitgediend hebben. Misschien zal Nico- laas II telephonisch aangesloten met het paleis waar de Douma zetelt slecht ge zind zijn als hij de sprekers der oppo sitie, die de meerderheid is, aldus hoort spreken. Als hij verstandig is, moet hij echter niet zijn wraakgevoel involgen Eene wettig daargestelde en in praktijk gebrachte constitutioneele monarchie kan nog zijne .dynastie redden. Daaren tegen zou een nieuwe autocratische greep om de Douma te ontbinden de lont in het kruit zetten en het czarisme doen ondergaan. O. De vreugde weergekeerd met de gezondheid van bet kind. De gezondheid weergekeerd dank zij de Pink Pillen. De Heer Arthur van Haute-de Smet, 55, Vossenstraat te Gent, schrijft ons Wij on- dergeteekenden, ouders der kleine Germaine van Haute, zijn verheugd bij deze te kun nen verklaren, dat ons meisje, dank zij de behandeling met de Pink Pillen, de eetlnst die zij verloren had heeft teruggekregen, en da' haar slechte kleur heeft plaats gemaakt voor een gezond en bloozend gezichtje. Haar bloedarmoede is verdwenen. Wij staan toe dat dit getuigenis en het portret van ons dochtertje worden publiek gemaakt, opdat andere oudera kunneti te weten komen hoe he'l/.aam de Pink Pillen zijn voor bleeke bloedarmoedige kinderen.* en Germaine Van Haute (01. Weekman). Talrijk zijn de gezinnen met een jonge ling of een jong meisje waarvan de gezond heid ongerustheid wekt, met kinderen die niet zoo krachtig zijn, niet zoo welva»end als zij zijn moesten. Indien zij een behan deling volgen, die voldoening geeft, houd dan daarmee niet op, maar ga er mee door. Zoo zij al, zonder goeden uitslag, voor geschreven behandelingen hebben gevolgd, wanhoop dan niet, neem een proef mat de behandeling der Pink Pillen dio in talrijke gevallen genezing hebben gebracht, daar waar andere middelen zich onmachtig hebben ge- toond, Wanneer zij 18 of 20 jaren oud zijn, zijn de jonge lieden en de jonge meisjes op een leeftijd te belangrijk dan dat hunne gezondheid niet alle voldoening moet geven. De jongeling brengt zijn studieën ten einde, legt examens af of gaat er afleg gen die over zijn toekomst beslissen. Het jonge meisje is op een leeftijd om een hu welijk aan te gaan. Een slechte gezond heidstoestand kan hen dan een belangrijk nadeel berokkenen. De Pink Pillen komen te hulp aan alle jongelieden die niet zoo welvarend, niet zoo sterk zijn als zij moesten zijn. Zij geven bloed, geven krachten, ver sterken het zennwstelsel, herstellen het ver lies door overwerking te weeg gebracht. Zij geven een gezonde kleur, ontwikkelen de eetlust, begunstigen de spijsvertering, verzekeren de volkome opname van het voedsel. Zij bestrijden de zwakte onder le hare vormen, en versterken de werking van alle organen. Prijs f 1.75 de doos, f9,— 6 doozen, zen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toe zending postwissel. Groenteateelt. fOnbekend maakt onbemind.' Dit heeft langen tijd zoo gegolden van de kunstmest stoffen in den tuinbouw, maar hierin is een merkbare verandering gekomen sinds op de Rijkstuinbouwproefvelden eenige jaren ach tereen proeven worden genomen, om de uitkomsten bij uitsluitend bemesten met kunstmest en die bij alleenlijk bemesten met stalmest, beide over langen termijn, met elkaar te kuuneu vergelijken, en na te gaan of de stalmest zonder bezwaar door kunst mest kan wordm vervangen. In het Uit treksel uit hst Verslag der Rijkstuinbouw proefvelden in Gelderland 19U6 lezen we o a. bij proefveld V te Warnsfeld*Hier is (dus) bet voordeel sterk aan den kant van den kunstmest; zoowel aardappels als kool gaven etenals in 19U4 op deu kunst mest het meest. De totaalopbrengst is zeer goed, te meer, daar liet afvriezen der aard appelen in aanmerking moet worden ge nomen. Vooral ook wijl deze cultuur niet te veel arbeid vereischt en daardoor goed in het bedrijf van vele tuinders-landbouwers past, mag zij voor hen aanbevelenswaardig genoemd worden. Dit jaar is ze dan ook, tengevolge van de goede uitkomsten in het vorig jaar, reeds toegepast. Ook in de goede werking van kunstmest begint men door 't verkregen resultaat meer en meer vertrouwen te stellen, zoodat, er thans door verschillende tuinders de proef mee wordt genomen.' Op één dier velden waren de uitkomsten als volgt. De perceelen 1 en 8 met ver schillende kunstmeststoffen bemest, gaven per Are 110 K.G. vr. aard. h f 3.15 is f 3.46 16U bloemk. f U.08 is f 12.80 30 f 0.11 is f 3.30 Perc. 2 en 5, 80 K.G vr. 120 bloemk. 12 totaal f 19.56s met stalmest brachten op aard. h f 3.15 is f 2.52 a f 0.07 is f 8.40 f 0 08 is f 0.96 totaal f 11.88 Met kunstmest oogstte men dus 30 K G. aard meer en circa 60 bloemk., terwijl voor deze ook 6011' hoogere prijs kon worden bedongen. De grootere winst was p.r Are f 7.68*, Op proefveld XV, in den Pomologischen tuin te Tiel, onderzocht men de vervroe gende werking van Chilisalpeter bij spinazie, kropsla en wortelen. Pij alle drie gewassen was de uitslag zeer in 't voordeel der on- beme8te bedden 2 van de vier bedden, ieder lang 8 M, breed 1.25 M., ontvingen bij ieders gewas 150 gram Chili, hetgeen 2-maal, telkens na een week bij de spinazie en na 2 weken bij de wortelen, herhaald werd. Bij de spinazie was het verschil zoo groot, dat van de onbemeste bedden op 26 April van elk bed reeds 10 kinmandjes (62 pond) gesneden kon wordt n, terwijl het gewas op de andere bedden zoo slecht groeide, dat het zoo goed als niet oogstbaar werd. Ook bij de wortelen was een over eenkomstig verslag. Terwijl de onbemeste bedden goed groeiden en tijdig een behoor lijken oogst leverden, bleven de andere in opbrengst ver achter, terwij: de worteltjes zoo laat oogstbaar waren, dat zij althans voor vroeg gewas niet meer in aanmerking konden komen. Bij de sla konden de kroppen van de bedden met Chilisalpeter een week eerder gesneden worden dan de andere, terwijl het gewicht van eerstgenoemde een derde grooter was, dan van laatstgenoemde. De uitwerking van het Chilisalpeter, zegt de Verslaggever, was op het geheele proef veld bepaald verrassend. Op proefveld VI, vak C, bij Rhabarber, was ook de werking van Chili niet alleen aan het aantal, maar ook aan de dikte der stelen duidelijk merkbaar. Paragon leverde met Chili ran 1 Mei 1 Aug. (12 planten) 60 K.G, zonder Chili van.2 Mei1 Aug., eveneens van 12 planten, 54s/4 K.G. Victoria gaf met Chili van 4 Mei18 Juli van 12 pl. 43 K.G., zonder Chili 'van 9 Mei20 Juli van 12 pl. slechts SI1/* K.G. Bij Victoria vooral dus een zeer belang rijke oogstvermeeidering en een vervroeging van enkele dagen I Deze resultaten zullen zeker tot navolging opwekken. Bloemen. Eerst sedert betrekkelijk korten tijd is het gebruik van kunstmest voor bloemen in zwang gekomen. Men heeft «indelijk ingezien dat bloemen en andere potplanten evenals de cultuurgewassen door sterke bemesting veel schooner, sterker, welriekender en vruchtbaarder gemaakt kunnen worden. Vroeger meende men alleen te kunnen volstaan met gieten en nu en dan verpotten, nu is men algemeen tot het inzicht gekomen dat dit niet genoeg is en men een potplant wel degelijk gedurende haar groei en bloei met doelmatig gekozen kunstmest kan steunen. Het gebruik van kunstmest voor bloemen, zoowel in potten als in den volleu grond, is vooral zeer toegenomen door het warm pleidooi in *Eigen Haard' door deu heer van Pesch. De bloemenmest, verkrijgbaar bij G. J. Krol en Co's kunstmesthandel, Zwolle, is sedert op de meest verschillende planten en steeds met uitmuntend succes beproefd o.a. is de uitwerking gadegeslagen op Geranium, Fuchsia, Azalia, Reseda, Rozen, Hysciuten, Cyclamen, Primula, Knol- en Bladbegonia, Heliotroop, Epiphylium, Tro- pacoluin, Tradescantia, Ficus, Aralia, Dra- ceana, Eucalyptus, Oranjeboonen, Chrysan themum, Laureatirus, Aranearia, Anemonen en meer andere. De planten worden veel forscher, de bloemen ve&l grooter en wel- riekender en talrijker. De uitwerking is zoo in het oogloopend, dat een twijfelaar door één proefneming bekeerd zal worden. De bloemenmest is zoodanig samengesteld dat men om de 4 weken een eierlepeltje vol er van op den pot kan doen, men ver- Heelt daar«oe de mestatot zoo gelijkmatig mogelijk over de geheele oppervlakte. Broedmachine. Het is geen Amerikaanscbe humbug, waunesr we zeggen, dat in Amerika, waar ongeveer 130 broedmachine-fabrikanten zijn, tegenwoordig de Elrctrivche R-guUteur vu 1 Th. H. van Beneden te Heelsum (Geld.) bijüa algemeen wordt gebruikt. En dit be hoeft niet te verwonderen, want geen enkele Regulateur ter wereld werkt zóó uiterst accuraat en eenvoudig. Dat deze in Amerika gebruikt wordende Regulateur werkelijk de uit vinding is van genoemde fabrikant, is gecon stateerd door di* Redactie van A» icultura uit de aan haar overgelegde stukken (Zie Avicultura van 21 Dec. 1906). Bij dezen Electrischen Regulateur kan de temperatuur zelfs geen honderste gedeelte van één graan te hoog of te laag gaan. Verbroeden der eieren is dus totaal onmogelijk. *ln «11e mogelijke opzichten overtreft de broedmachine Ideal' alle fabrikaten der wereld, terwijl de behan deling uiterst eenvoudig is. Hei is werkelijk de ééuige machine, die aan de hoogste eischen voldoet en dus de beste en goed koop is. Op aanvrsag wordt de Catalogus gratis en fr<nco toegezonden. te Drun~n bericht dat de ten verzoeke d-*r Familie VAN DOMMELEN geveilde onroe rende goederei onder de gemeente Oud- heusden door. inzet en verhooging slaan als volgt Koop I op t 1900, Koop II op f 700, Koop III op f 650 en Koop IV op f 1020. De toeslag zal plaats hebben op Dinsdag 12 Maart 1907 des namiddags 6 uur ter herberge van JAN KLERKS in *deu Hoed' te Elshout. te Drunen bericht dat hei huis met eif i*n tuin gelegen aan den Voordijk onder Vlijmen is ingezet op f 980. De toeslag zal plaats hebben bij uit branding van waslicht op Vrijdag 15 Maart 1907 des namiddags 6 uur te» herberge van HERM. DAELMANS te Vlijmen. WAALWIJK. vrij van gruis en steen, per wagon en uit onze overdekte magazijnen. Magazijnen Kanaal. Telefoon 340. P.S. Prijscouranten worden bij aanvrage r.iuco toegezonden. A. B. C. reisgids op aanvrage gratis verkrijgbaar. (HUISHOUD EN FIJNE) -an het bekmd beste merk HOOGSTRAATEN'. Aanbevelend, LEd. dw. Dienaar, Brood-, Koek- en Banketbakker WAALWIJK. FILIALEN: WAALWIJK. QA'' zmm Genoemde artikelen toorden in on kor Ut mogelijken lijd en tegen billijke conditiën geheel als nieuw afgeleverd. beveelt zich a: 11 voor het met toebehooren, enz Katoenen Dekens. S[ Dag* N aanh heid Pri U

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 2