a Gemengd Nieuws Gemeenteraadsveigadering, Reclame. Ingezonden Stukken Üe rheumatiek kwelde hem. Hooge rente. In verband met de verdere afgifte van buitenlandsche wissels en goud, had bij de Nederlandsche Bank in de rente en discontokoersen een verhooging plaats van 1 zoodat deze thans is gebracht voor disconto's op 61/# u/o korte beleeningcn op 7% voorschotten in rekening-courant op 7%. Van kwaad tot erger. Dezer dagen kwam een haas, welks pooten in den natten buitenpolder mis schien wel wat koud begonnen te worden, den dijk over gezet om in den tuin van een onzer inwoners een naar hij meende, warmere en meer veilige schuilplaats te vinden. Langoor zag zich echter in zijne verwachtingen deerlijk bedrogen. Eenige daar aanwezige arbeiders begonnen een verwoede jacht op hem en hoe hoog hij ook tegen een schutting opvloog, het einde van de geschiedenis was, dat zij hem te pakken kregen, en in weerwil van zijne jammerlijke kreten naar den hazenhemel brachten. Welke metarmor- phose de vlugge viervoeter verder nog moest ondergaan, wordt niet gezegd, doch valt gemakkelijk te vermoeden. BAARDWIJK: Door den Burgemeester alhier is voorgedragen als gemeente veld wachter, M. Leijten, thans dienaar tan politie en onbezoldigd Rijksveldwachter aldaar, en is benoemd to' dienaar van politie C. Gom men, thans agent vau politie te 'a Hertogen- bosch, en wel met ingang van 1 April a. s. De Voorzitters van het Waterschap de Binnen en Buitenpolder van Baardwijk en den Buiteupolder van Waalwijk hebben gebruik gemaakt van de toestemming van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel om de buiteupolders eenige dagen door het Maaswater te bevloeien, waardoor de com muuicatie op Doeveren tijdelijk is gestremd. Met het aanvoeren der straatklinkers naar den aan te leggen weg lange den spoorweg tot de grene van Waalwijk is een begin gemaakt, zoodat met het leggen kan worden aaugevangen. In een algemeene vergadering op Don derdag avond bi Jan de Kort, van de af- deeling Baardwijk, Waalwijk, Besoijen en Sprang v.d. N. C. Boerenbond, welke goed bezocht was, werd verslag uitgebracht over de handelingen van den Boerenbond, van de Leenbank, Paardenverzekering en Braudas surantie, waaruit bleek, dat de afdeeling een bstig saldo had van f 42.58, De leenbank een winst van f 76.95s en de paardenverze kering met een voordeelig saldo van f 208.34 sloot, terwijl een bedrag van f 103225 bij de Brandassuranties verzekerd is. Tengevolge van bet overlijden van den Heer N. van Hoorn was eene vacature iD den Raad van toezicht, te Baardwijk, terwijl deze voor Besoijen nog met een lid moest worden aangevuld. Door bet Bestuur was voor beide plaatsen eene aanbeveling van twee personen opge maakt, n. 1. voor Baardwijk de Heeren P. Loeit Az. en C. Pulleus Wz. voor Besoijen de Heeren A. Musters en A. Schalken. Gekozen werden C. Pullens Wz. en A. Musters. Aan de beurt ven aftreding in het Bestuur waren, de Heeren W. van Woensel, W van den Broek en W. Klerkx. In den Raad van Toezicht, de Heeren Th van Loon en D. Loeff. allen werden herkozen. Daarna werden opgaven gedaan voor coo peratieven aankoop van kunstmeststoffen en de contributie opgebracht, waarna de verga dering uiteenging. DRUNEN. Met hoeveel moeilijkheden elke nieuwe onderneming te kampen beeft blijkt een keer te meer uit de op 28 Nov. 1906 geopende eerste Langstraatsche Stoom zuivelfabriek voor Drunen en ometreken. Zooals altijd waren er natuuilijk nog niet weinigen, die eerst de kat uil de boom moesten kijken; t was maar te uieuwerwetsch 't werd niet vertrouwd. Gelukkig dat verreweg de meesten zijn - bekeerd, eene uitzondering mag bet heeten als men nog op de wijse der voorvaderen deu karustaf hanteert. De fabriek telt op dez°n oogenblik 193 deelnemers sn verwerkt dagelijks melk van circa 650 koeien, ge middeld 6500 kilo melk per dag. Bij de laatste uitbetaling werden den deelnemers uitbetaald f 4.20 per 100 kilo melk vrij van alle onkosten, aan rijgeld, percenten voor aflossing, werkloon en dst wel nu le. Hei vetgehalte der melk aanmerkelijk lager is dsn in den Herfst. 2e. De algemeene prijs der boter enorm is gedaald. Maar de boter beeft een kopersmaak baalt men verwijtend aan. Ja voor degenen, die geen kans zien om ze met koperen munt te betalen. De boter veroorzaakt ziekteD. Ja bij degenen die zich tevreden moeten of willeu stellen met margarine en daardoor een uit niet te noemen bestanddeelen sumenvoegsel of namaaksel der echte onvervalschte natuur boter beschermen. De boter bederft spoedig. Dat is dan zeker de reden waarom verschillende gegoede afnemers om de drie a vier weken eene be paalde hoeveelheid bestellen en steeds hunne grootste tevredenheid te kennen geven. De karnemelk werkt verderfelijk vooral op 't gestel van kleine kinderen boewei mij een geval bekend is waar juist het gebruik door den geneesbesr werd voor geschreven als geneesmiddelterwijl de karne- melk als oorzaak der ziekte werd aangehaald. Nog meerdere dergelijke lavterpraatjee te veel om op te noemen en soms te belachelijk om ze te weerleggen zou ik kunnen aanhalen. Komt en overtuigt u van de groo'sche inrichting der fabriek en bewondert wat de ondernemingsgeest, de wilskracht en de eens gezindheid van den boerenstand in de Lang straat heeft tot stand gebracht. Aanschouwt met eigen oogen, hoe hier de echte onver valschte natuurboter uit echte zuivere melk wordt bereid, en geen namaaksel, margarine of hoe men 't tiuem:n wil, zooals tot niet weinig schade voor den goeden naam der fabriek op minder nobele wijze is uitgebazuind. NIEUWKUIJK, In een vorig bericht maakten wij melding van den ernstigen ziektetoestand van een der Eerw. Paters Cisterciënz' rs in het klooster alhier. Reeds heden, moet< n wij helaas het over lijden van den jeugdigen kloosterling mede deelen. Sinds hunnen vestiging alhier, is dit het eerste overlijden dat in huu klooster plaats had. SPRANG. De arrondissements-rechtbank te Bosch deed Donderdag uitspraak tegen H. S. te Spaang, jachtdelict, appèl kanton gerecht W-alwijk, vonnis vernietigd ten opzichte der qualificatie, dezelfde straf als in prima; L. v. Z, te Sprang, alsvoor id. id. id. De loteliwg A. Havelaar der lichting 1907 uit deze gemeente, die op deu 5 Mrt. jl. bij het 8ste Reg. Int. te Geertruidenberg werd ingelijfd is dezer dagen met tijdelijk verlof huiswaarts gezonden en zal over acht dagen voor de Gedeputeerde. Staten te 's Bosch herkeurd worden. Dinsdagavond sloeg eeu 82 jarige vrouw die niet ver van haar woning was verwijderd tegen den grond. Zij werd door de buren in haar woning gebracht en deze kwamen tot de onaangename ontdekking, dat zij rezds was overledeu. De dokter constateerde dat een zenuwberoerte ren einde aan haar leven had gemaakt. De overledene laat meer dan 50 tal kinderen en kleinkindereu na. VRIJHOEVEN-CAPPEL. Het geboorte feest van De Ruijter te Vrijhoeven-Cappel en Sprang door de gecombineerde O. L. S. die gemeenten aldaar zal herdacht worden met welwillende medewerking van 't fanfare corps fSirena" en z'n instructeurs op Maandag 25 Maart. Uitgevoerd zal worden een gedeelte van De Ruijter-cantate ran Haaselbacü en Lijsen voorafgegaan en gevolgd door eenige andere toepasselijke liederen, terwijl een aandenken en eenige versnapsringen zullen worden uitgeieikt. Ten overvloede volgt hier 't beknopte programma. I. 1 uur samenkomst in de O. L. S. te Sprang kleine feestrede op De Ruijter. II. Zang, afgewisseld door 't uitreiken van ververschingen. III. Gezamenlijke tocht naar Vr.-C. IV. Als IL ongeveer. V. 't Uitreiken van eeu kleine versnapering en aandenken aan De Ruijter aan de jeugd van Spr. en te Vrijh.-Capptl. CAPELLE In eene vergadering, gehoaden door de leden der Rederijkerskamer Vrienden trouw" werd besloten in dit seizoen geen uitvoering te geven, oiudat verscheidene leden door treurige familie-omstandigheden buiten machte zijn hunnen steun daartoe te verleeuen. De loteling G. Verhagen der lichting van 1907 werd Donderdag, den .14 Maait j.l. door het college van Gedeputeerde Staten te 's Bosch ongeschikt bevonden tot het vervullen van militieplichten. WASPIK, 14 Maart 1907. Op de heden alhier gehouden groote voorjaarsmarkt werden aangevoerd 355 runderen, benevens 20 manden varkens. De handel was zeer ge animeerd de prijzen waren hoog. Het aangevoerde vet vee, voudt veoral willige koopers. Voor de «-arken» werden flinke prijzen besteed. Ook hierin was de handel levendig. Ondanks het slechte weer vonden de talrijke kramerijen geregeld koopers. De premiën vielen ten deel aan No. 75 A. Wagtmakers te Capelle. 49 A. Marteus, te Dongen. 181 B. Coelen te Dongevaart. 153 M. de Bont te Waspik 155 C. de Bont vaD Mierlo te Waspik 186 Jan in 't Groen te Dongen. 53 P. Sterrenburg te Capelle. 227 G. Geene te Kaatsheuvel. 190 Jan in 't Groen te Dongen. 189 Jan in 't Groen te Dougen. 125 L. Remmeren te Waspik. 167 J. Heijkant te Klein Dongen. 138 A. Smits te Waspik. 214 J. Kuisters te Raamsdonk. 45 W. Pols te Waspik. 219 Jan van Dongen te Raamsdonk. Toen zekere D. arbeider in de drijf- riemenfabriek van den heer Hagen alhier bezig was met huiden uit het walkvat te trekken, raakte dit plotseling los en begon te draaien D met zich voerende. Gelukkig werd het ongeval dadelijk opgemerkt door den heer F. S. zoou van den directeur der fabriek, die het vat oogenblikkeJijk deed stilstaau en den ongelukkige uit zijn netelige pusitie en van een wissen dood bevrijdde Dinsdagavond werd in de zaal bij den heer P. van Dongen-Montens door den heer J. Wintermans, zuivelconsulent voor Noord- Brabant te Eindhoven, eene voordracht ge- houdi n over coöperatieve zuivelbereiding, om lot de oprichting te geraken van eene room boterfabriek. Tot voorloopig bestuur werdan gekozen de volgeude heeren A. Smeur, J. de Bont Hz. en E. Rubens. RAAMSDONK(I)oep) 15 Maart. De lieer H. M. Janssens hoopt roet zijn gezin s. Maandag met den trein van kwart voor drie de reis naar Lidië te aanvaarden. Met welgevallen kan de heer J. terugzien op zijn 15-jarig onderwijzersleven in deze gemeente. Als onderwijzer door ouders geacht, heeft hij zich door zijn humaniteit ook buiten de school vele vrienden en goede bekenden weten te verwerven Noode zien de bewoners van het Dorp de familie Janssens vertrekken en voorzeker uit veler naam roepen wij hen een gelukkig vaarwel en een hoopvol tot weerziens toe. Als laatste huldeblijk zuil' n de schoolkinderen san het station de ver trekkeuden een afscheidslied toezingen. Naar wij vernemen is de heer Bloemen rijksveearts te Oosterhou', met ingang van 1 April in gelijke betr. kktng benoemd te Roermond. Ook de bezoeken aan 'l Dorp op eiken Dinsd. g en Vrijdag zullen aldaar ophouden. Allen die den het r B. in zijn qualiteit van vitarls noodtg hadden, zullen zeker hopen, dat de opvolger zijn voorganger mogeu evenaren in hulpvaardigheid. Deze week werden van den heer Koperenherg te Kaam<donksveer twee schapen loopende nkbij 't café van den h er H. van Sirien, door reu paar houden doodgebeten. Het Djg. Bestuur van hot Waterschap HDe steen van Kloosteroord* zal op Maandag 18 Maart des nam. ten 4 uur in het café va.t deu heer C. F. Kommers to R.ams- donksveer aanbesteden: Het verhoogen en vsizwaren der kade van genoemd waterschap in 3 perceelen. Aanwijzing 18 Msart des nam. 12 uur op den polder. N/idere in lichtingen gaeft de heer J. Dansen sillier. DUSSEN, 15 Miart. In de jl. gehouden vergadering van de R. K. Mannenvereeniging ,Ons Belang" is benoemd tot Secretaris, van genoemde vereeniging, in plaats vau den heer C. van de Wiel, die wegens vrr- trek naar 's Bosah ontslag gsnomen had, de beer F. A. van der Piuijm alhier. De Pink Pilien hebben hein genezen. De Heer H. Kaal, tuinman te Doetin- chem, schrijft ons ,lk geef u kennis dal ik het hsrstel mijner gezondheid aan de Pink Pillen dank. Ik ben geheel en al verlost van mijne rheumatiek en gevoel nergens meer pijneu, terwijl ik te voren niet anders kou loepen dan leunend op een stok en mijn lijden mij verhinderde te zit ten en te leggen De Heer H. KAAL. (Portret R. Vclsiuk, Dostinchem) Men schrijft ten onrechte de rheuma- tische pijnen toe aan de vocht. Dat deze de uitbarsting van de rheum»tische crisis begunstigen, kan toegegeven worden maar het is een dwaling te meenen dat zij de eenige oorzaak zijn. 'ndien de koude de eenige oorzaak ware, zou het voldoende zijn goed warm te bed te blijven, om de pijnen betrekkelijk spoedig te zien verdwij. nen. De rheumatiek, evenals de jicht, het graveel, het spit in de rug en de heupjicht, li bben tot oort«ak de afzetting, in de ge- wrichteo, de blaas en de nieren, van urine zuur. Hoe moet urinezuur, dat de pijnen veroorzaakt, worden weggevoerd Dat is het groote vraagstuk voor de rheumatiek- lijders. Het antwoord bevindt zich in den aanvang van dit artiksl, ondersteund door een voorbeeld uit duizenden genomen. De Pink Pillen zijn eveneens onovertroffeu tegen bloedarmoede, bleekzucht, zenuwlijden, maag kwalen. Prijs f 1,75 de doos, f9,per 6 dooien. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Neder- lend, en Apotheke i. Franco toezending tegen postwissel. KAATSHEUVEL, 16 Mrt. 1907 Inbraak. Iemand heeft zicb dezT dagen 'g nachts door het uitbreken eener ruit toegang weten te vertchaffen tot de schoenfabriek vau den heer v Uhert. Tot nu toe heelt meu nog geen diefstal kunnen vaststellen. De zaak is in handeu der politie. Telepkoon. Tot nu toe waren de telephoondraden hier zóö gespannen, dat ze voor velen moei lijkheden meebrachten bij het uitsteken der l vlaggen. Ook kwamen ze maar al te vaak in aanraking met de takken der boom*u in onze straat Hierin is thans voorzien. Palen van grooter afmeting zijn deze week gezet. Apollo. Onze harmonie «Apollo" zal dit jaar in Juli deelnemen aan eeu muziekconcours, dat te Amsterdam gehouden zal worden. By vootbaat het beste sncces Brutale diefstallen. Maandagavond was de knecht van bakker J. de Bont het slachtoffer van een brutale diefstal. Terwijl hij bij een zijner klanten in het Tweede Straatje in huis was, werd door een dief, zijn brandende lantaarn en zweep van het rijtuig genomen. Nog denzelfden avond werd door de Marechaussee een streng onder zoek. ingesteld, bij den vermoedelijkendader De lantaarn werd gevonden, buiten achter een regenton. Do zweep is nog niet terecht Vau een en ander is proces verbaal opgemaakt l.alie aardigheid. Toen Dinsdagavoud een vreemdeling de Rechtvart over fietste hadden eenige aanko mende vlegels de aardigheid om een stuk hout tusscheu een der wielen te steken. De fietser maakte een buiteling en «wam in deu sloot terecht. De laffe daders hadden iutusschen het hazenpad gekozen. Het is gewoonweg onbegrijpelijk boe iemand zulke laffe streken kan uithalen. De politie staat hier tegenover ook machteloos, daar de daderB onbekend blijven. Ife rauip te Tonloo. 'I hans eerst is het mogelijk, eenigs- zins aaneengeschakeld mee te deelen. hoe de ramp met het slagschip Jena is gebeurd. In het dok te Toulon lag, om geverfd en gepoetst te worden, een der prach tigste schepen van de Fransche vloot, met ongeveer 700 mannen aan boord, die hun gewone diensten en oefeningen verrichtte, toen ongeveer half twee in den namiddag een geweldige slag weer klonk - het achterschip werd uiteenge reten en verstikkende dampen verspreid de zich, waar omheen spoedig rosse vlammen omhoog staken. Nauwelijks was men van den schrik zoover hersteld, dat aan redden en blus- schen kon worden gedacht of weer don derde een slag en weer een, en meer der achter elkaar. Tot ver in den om trek vlogen de stukken, ook in de stad schrik en verbijstering veroorzakend ruiten braken rinkelend geheele rijen huizen langs scherven troften de voor bijgangers zoo werd een kind op den arm zijner moeder gedood en de arme vrouw zelve zwaar gewond wie het waagde op te zien, zag deelen van menschelijke lachamen slingeren door de lucht. 't Was een verschrikkelijk toneel en de meest ongevoeligen hadden tranen in de oogen. Zij die zich hadden kun nen redden van de ramp, vluchtten als zinneloozen. Men zag er loopen die op geen menschen meer geleken, 't Wa ren monsters, met verbrand gelaat en verdwaasde oogen, die liepen, zonder te weten waarheen. Om den eerste, die zich van het schip reeds had weten te redden, verzamelde zich een angstig luisterende menigte. Zij vernam van een roerganger, Giudi- celli, die als een wonder ontkwam, dat veel matrozen vergaderd waren in de zaal dur adelborsten, waar de adelborst Carlini eene voordracht hield over Hen drik IV. Eensklaps deed eene ontplof fing het schip daveren, Het gerucht kwam van het achterschip. Dank aan dit gelukkig samentreffen, dat er juist een voordracht plaats had, konden de meeste mannen die ze bijwoonden, zich redden. Zij snelden naar het voorschip en konden aldus de kaden bereiken. De hofmeester van den gewonden ad miraal vertelt Ik bevond mij in de eetzaal, waar ik mijn gewoon werk verrichtte. Het was omtrent half 2 heel juist weet ik het niet. Opeens een geweldige ontploffing onder de eetzaal en de appartementen van den admiraal. De ruiten vlogen in stukken, langs alle kanten sloegen scher pe vlammen op. Ik werd gekwetst aan het voorhoofd, de rook verstikte mij. Ik snelde naar de kamer van den admi raal, aan wien ik juist koffie had opge diend. Ik verwittigde hem en bemerkte tevens dat hij gekwetst was. De verwar ring aan boord onbeschrijflijk. Mannen waren overboord in de dok gesprongen of waren er door de kracht der ont ploffing ingeworpen, 't Is wel mogelijk dat zij die zich niet den schedel hebben verpletterd, er door den rook verstikt zijn. Vele manschappen zijn, opgesloten in ruimte die ze niet verlaten kouden, door de vieeselijke hitte verteerd. Ook de val van de twee zware, vuurmonden van 30.5 c.M. op het achterschip veroorzaaktr d«»n dood van velen, die onder bet wicht verpletterd werden. Te vijf uur konden brandweermannen aan aan booid gaan klompen uienscl.eiiïleesch aitgegloeide geraamten, het was een ont zettend schouwspel. Hoeveel dooden ge kwetsten er zijn is nog niet precies bekend de eerste getallen waren wat te groot genomen maar van ieder een honderdtal zulleu er wel wezen. De ontploffing is ontstaan door zelf ont branding van het kruid. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur. Het voetbalspel is tegenwoordig meer dan ooit in zwang. Oud en jong ziet men als om strijd zich met dit hier nog niet lang ingevoerde spel vermaken. Nu wij gunnen hun gaarne dat vermaak, vooral, wanneer het apel uitgeoefend wordt, op een afgesloten terrein, waar men niemand schade berokkenen kan. De jeugd echter is in de keuze van haar terrein niet angstvallig en speelt maar, waar het haar goeddunkt. Zoo kan men haar geregeld vinden b v. op de om geploegde akkers in de tweede Zeine, waar zij groote schade aanricht daar de door hen plat en hard getreden akkers niet meer geschikt zijn om er koren op te zaaien. Kan de veldwachter, aan wien het toezicht in de Binnenpolder is opgedragen, hier dan niet een stokje voor steken Naar wij hoorden is die man wel van goeden wil, doch beklaagt hij zich dat het meerendeel zijner proces sen toch maar naar de snippermand ver wezen worden. Als dat zoo is dan verwondert het ons niet dat de balda digheid op veld en akkers toeneemt, maar dan vragen wij toch in gemoede Wordt het niet hoog tijd, dat die politieman steun in plaats van tegenwerking ondervindt In het belang van de landbouwstand die van zijn arbeid en duur gepachte gronden gaarne de vruchten plukt, zou het ge wenscht zijn, dat aan het voetbalspel op genoemde plaatsen een einde worde ge maakt. U, Redacteur, hartely'k dankend voor de verleende plaatsruimte. X. LANDBOUW. VLIJMEN. Openbare vergadering van den gemeente raad op Woensdag 13 Maart 19Ü7, /les voor middags ten half tien uur. Voorzitter de WelEd.achtbare heer P. A. Zwaans. Tc 10 uur opent de Voorzitter de ve-gadering; aanwezig de heeren van Stok- kum, Boom, J. v. Engelen, vau OijeD M. de Vaan, van Hoof, van Wordiagen en A. de Vaan afwezig de heer van Hcesbeer. L)e Voorzitter verzoekt den secretaris de noiulen vao de vorige vergadering te willeu voo' lezen. Deze worden ua voorlezing ooveranderd gocdgekeuid en vastgesteld. Aan de orde 1. Ingekomen stukken, a. Beredeneerd verslag van het geen mei betrekking tot verbetering der volks huisvesting iu de gemeente is verricht in het jaar 1906. b. Schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het vorig raadsbesluit waar bij aan het hoofd der openbare school t 75 gratificatie werd verleend. c. Jaarveislag vau de schaarcommissie nadat dit verslag door deu secretaris is voor gelezen, worden deze stukkeu voor kennisge ving aangenomen. 2. Benoeming van een stembureau voor 1907. Na stemming, viije stemming en herstem ming werd gekozen als plaa'svervangend voor zitter de heer M. de Vaan, wethouder eu als leden werden gekozen de heeren van Oijen en M. de Vaan, Wethouder, als plaatsver vangende leden de heereo van WordrageD en Boom, als vierde lid is izekozen de heer J. van Eogelen en als plaatsvervangende vierde lid de heer G. van S'okkum. 3. Wijziging begrooting. De Voorzitter. De opbrengst van de lan- deiijen hebben over 1906 meer opgebracht, dan bij de behandeling van de begrooting werd verwacht, zoodat de post voor het sala ris van den notaris niet hoog genoeg is uit- get-okken. Van de andere posien kan het echter wel worden afgeschreven. Vinden de heeren dat gord Zonder hoofdelijke stemming wordt aldus besloten. 4. Stemming over het voorstel van Burg. en Weth. inzake de vaststelliug van de rooi lijn in de nieuwe Stationstraat. De Voorzitter. Verlangt hierover uog iemand het woord De heer van Wordrageo. Wat is nu het voorstel van Burg. en Weth. hoe breed wil men de rooilijn hebben vastgesteld? De Voorzitter. Het voorstel van Burg. en Weth. is de rooilijn te bepalen op 2 Meter Met 5 tegen 4 stemraeD werd het voorste van Burg en Weth. Aangenomen. 5. Aangehouden adres van bewoners van de Voordijk om een klinkerweg en straat— verlich'ing. Burg. en Weth. stellen voor afwijiend op het verzoek te beslissen daar de fi> ancien geene buitengewone uitgaven toelaten. De Voorzitter. Hoe denkeu de heereo hier over. Ik ben in princiep niet tegen verbetering van de wegen, heizij van klinker of griutwe- gen. Op het oogenblik zou ik er echter niet toe over willen gaan, daar de financiën het beslist niet toelaten. Nu heb ik wel gehoord, dat er een lid heeft gezegd, dat dit geen bezwaar is, dat geid kan wordeu opgenomen, doch dit zou ik niet gaarne doen. De re den is u hiervan bekend Ik denk over eenigen tijd mijn ontslag te nemen en nu zou ik niet gaa-ne juist hiervoor nog een leening sluiten. Ik st 1 daarom dan ook voor het adres indachtig te houden tot ua afloop van de verpachting der landerijen en het voorstel van Burg. eD Weth. aan te nemen, Waatschijnlijk zullen dan nog wel meer wegen voor verbetering in aanmerking k^men b.v. de Oraujeweg en de weg aan de Haar steeg enz. Op hei oogenblik zou ik het niet gaarne hebben dat voor de wegen een geldlcening wordt gesloten.

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 10