Gemengd Nieuws. H andöisberichten Ingezonden Stukken Kleine Advertentiën. ik niet.» De heer van Schijndel«nu nog al meer, en dan nog meer. De Voorzitter: »met den uitspraak van den Hoogen Raad is 't afgeloopen.» De heer van Schyndel«het licht toch op de weg dat wij 't verliezen. Die mannen zullen elkaar toch wel niet af breken. De Voorzitter: «ieder kan natuurlijk altijd in hooger beroep gaan, en er is natuurlijk altijd eenig resico aan, maar er zijn wel meer zaken in 3e instantie gewonnen.» De heer van Dooren >'t Is een du- bieuzen zaak.» De Voorzitter: »ja, dat is een rechts zaak altijd. Daarna wordt 't voorstel van B. en W. met algemeene stemmen verworpen. V. Voorstel van B. en W. conform het advies in zake het adres om verlaging van den gasprijs. De Voorzitter: «wederom komt ter tafel het verzoekschrift tot verlaging van den gasprijs. B. en W. stellen voor conform het advies der gascommissie, den prijs niet te verlagen.» De heer van Schijndel»naar andere plaatsen met 't zelfde zielental als Waalwijk waar de inrichting van dien aard is, dat de fabriek aan alle eischen moest voldoen, al is dit niet zoo, en waar ze zoo gunstig is gelegen, is de prijs over 't geheel lager. Me dunkt dat 't publiek hier wel recht heeft op prijsverlaging.» De Voorzitter: «zoolang de financiën het niet toelaten, mogen we het niet doen.» De heer v. d- Broek »ik vind dat 't beter was er een Vs cent bij te doen, onder deze omstandigheden.» De Voorzitter«kunnen de heeren zich met 't voorstel van B. en W vereeni gen De heer van Schijndel»ik niet, ik zou de prijs een cent verlagen.* De heer Verwiel»ik geloof dat er een vergelijkende staat bij is, en dat is op plaatsen van omstreeks ons zielental overal bijna 't zelfde.* (Eenige plaatsen worden voorgelezen). De heer van Schijndel welke ge meente heeft zoon voordeelige exploi tatie, is zoo mooi gelegen Het voorstel van den heer van Schijn del wordt daarmee met alg. stemmen verworpen op die van den voorsteller na. VI De ontslag-aanvraag van J. de Bree als onderwijzer aan de Openbare school. De Voorzitter «ingekomen een adres van A J. Bree, om wegens vertrek naar elders, eervol ontslag, als onderwijzer aan de O. L. School alhier. B en VV. stellen voor A. J. de Bree eervol ontslag te verleenen met ingang van 15 Juni a.s. De heer Baijens. »Zou 't niet gevon den worden wat vroeger adresant zou gaarne 1 Juni vertrekken*. De Voorzitter: >'t hoofd der school zag 't liefst pas tegen de vacantie. Aangenomen. 7 Plan tot verbetering der gasfabriek. De Voorzitter »de heeren hebben de plannen van de vernieuwing van de gasfabriek gezien, 't Is een drieledig plan, ten le De herstelling van het zuiverhuis waar het thans staat, 2e Gedeeltelijke achteruitzetting van de fabriek, ter plaatse van de kolenopslag plaats en gedeeltelijk achter en 3e Geheele achteruitbrenging van de fabriek. De raming van plan I is f17800, van plan II f 25900 en van plan III f 32400 Alzoo komt de verbouwing, volgens de begrooting, wanneer de fabriek blijft zooals ze thans is op f17800, wanneer ze gedeeltelijk wordt achteruitgezet op 25900 en wanneer ze geheel wordt achteruit gezet op f32400. Volgens het rapport en advies van den directeur van de gasfabriek van Tilburg kan de werking van de fabriek zeer geschikt, zeer goed zelfs doorgaan op de plaats waar thans alles staat, terwijl de toestellen, die worden aange bracht, ontploffingen onmogelijk maken. Ook de onaangename reuk, hinderlijke schokken en stooten worden geheel weg genomen. In aanmerking nemende het groote verschil in prijs van plan I en lil zijn Burg. en Weth. en ook de gas commissie voor plan I, dat is de her bouwing van het zuiverhuis waar het thans staat. Burg. en Weth. stellen de raad van ook voor tot aanneming van plan I. L)e heer Baijens «Het voorstel, dat hier ter tafel ligt, tot verbetering van de gasfa- briek, is vastgesteld door de gascommisie met algemeene stemmen min één. Deze tegenstem heb ik uitgebracht. Alvorens deze zaak door den raad wordt in behandeling genomen wil ik, in zoo verre ik vermag, U inlichten omtrent de rede die mij genoodzaakt hebben in doze zaak, met de commissie van gevoelen te verschillen. Gaan wij andere gemeenten na daD vindt men steeds de gasfabriek zoover mogelijk staan buiten de bewoonde gedeelten. En waarom Om de burgerij geen, of zoo weinig mogelijk den last te laten dragen van rook, vuil en stank, die elk gasfabriek afwerpt. Ook hier is begrepen dat de burgerij, zooveel er toe kan bijgedragen worden, daarvan dient ontheven te worden. Immers, om van niet te langen tijd terug te spreken heeft de gemeente in I 1905 een stuk grond aangekocht, omdat be* hoefte werd gevoeld tot verbetering van deu bestaande» toestand. Zoo bestond reeds bij het plaatsen van een nieuwen gasketel in 1905 het voornemen het zuiverhuis, ten bekwame tijde, te verplaatse» en geheel naar achteren te brengen. Ten bewijzen. I» het vooruitzicht daarop, werd toen tevens de buis onder de brug door gelegd om later te dienen lot aan voer der gas van de stokerij naar het daar te bouwen zuiverhuis Nu de gemeente, ten gevolge van d plaats gehad hebbende ont- plofliugzich vindt voor het gedwongen feit, het zuiverhuis te verauderen, vergrooteu en te verbeteren, ben ik het gevoelen toegedaan, dat nu ook het oogenblik daar is het gemeente bestuur niet langer het zuiverhuis langs den openbaren weg mag laten maar moet brengen naar achteren. Aan den raad zijn voorgelegd, drie verschil lende plannen Pian 1 begroot op f17800, plan II op f25900,plan III op f32400. Het blijft mij eenigzins duister waaruit het groote verschil in cijfers van plan een en plan drie voortspruit. Ook don deor B. en W. aangewezen adviseur is het omtrent dit punt met. den directeur niet eens Evenwel het verschil in kosten en de meerdere uitgaven van plan 3 kan niet opwegen tegen het groote genot dat de burgerij er van heeft, dat minder gevaar en ook de verfraaiing die de gemeente ten goede komt Ook op de oude plaats moeten nieuwe machiueriën gesteld worden. Oude worden uitgebroken en verzet. De kosten zijn genoegzaam even groot als het stellen daarvan in een nieuw zuiverhuis. Voor de groote kosten hebben we dan ook een? betere inrichting. Nu komt nog het voor deel dat de gemeente heeft dat bij achter plaatsing, de voorgebouwen vrij komen, die tot andeie nuttige doeleinden kunueu gebruikt worden, waarvoor reeds vroeger plannen en teekeniugen ontworpen zijn. Zoonis U nog in dit rapport zult bemerken is de commissie niet voor plan 2 Blijft dus over, een en drie. D« vraag doet zich voor Brengen we het zuiver huis Daar achteren of blijft het staan. Het is eene zaak van algemeen en publiek belang en dient deze vraag ernstig overwogen te worden alvorens te besluite». Ik durf daarom het voorstel doen, deze plannen tot nader onder zoek te stellen in handen van B. en W. die den raad, na deze raak ernstig onderzocht te hebben uitvoerig daarover zal kunnen inlichten om eerst dan een bindend besluit te nemen. Ik beb gezegd. De heer Gragtmans. »De heer Baijens weet zoo goed als ik, dat de groote kwestie bij de herbouwing zijn de gelde lijke belangen, die zitten hier in het spel 15000 gulden moeten nog worden afgeschreven, dat is 1000 gulden per jaar daarbij komen nog de groote kosten van verlegging van buizen enz. Er wordt nu al gesproken om de gasprijzen te verlagen en dat gaat nog niet eens Nu zou er dan nog 1000 gulden per jaar extra moeten worden afgeschreven. Zulke zware lasten kan de fabriek niet dragen, daarom zijn wij er voor alles bij het oude te laten, vooral nu ontploffingen zijn uitgesloten en reuk enz. niet meer zal bestaan. Daarbij komt nog, dat, wan neer de fabriek naar achter wordt ge plaatst het eene gedeelte van het andere ongeveer 70 meter zal zijn verwijderd en toch moet er toezicht blijven, dat brengt ook weer kosten met zich mede. Voorts zal, als de gas vanuit de rettorten naar het zuiveringshuis door buizen moet gebracht worden in de winter spoedig zijn afgekoeld en de teer zal verdikken, zoodat daar ook weer een stoomleiding op zal worden geplaatst wat met de bediening mede gerekend 's jaarlijks toch 500, 600 a 700 gulden zal kosten. De heer Baijens: »ik heb daar even al gezegd dat het groote verschil van cijfers van plan I en III voor mij duister is en erg duister ook. Wat betreft de bediening van de fabriek, al staat de gebouwen 70 Meter van elkaar, dat is geen bezwaar Dat kan volgens mijnheer van Mierlo zeer goed. Nou en wat het dik worden van de teer betreft, die kan toch niet dikker worden dan ze al is. En wat betreft het stoom opbrengen, ik voorspel u, dat ge binnen 5 jaar daar toch reeds toe over zult moeten gaan. De cijfers van de fabriek zijn zoo slecht nog niet f 2850 rente, f 2500 aan aflos singen, f 3000 aan de gemeente voor gasverlichting, winst f 2200, dat is f10500. De heer Gragtmans »Ho, ho, die cijfers kloppen niet. De heer Baijens »de begrooting geeft dat toch zoo aan. De Voorzitter: »u begrijpt niet goed, waar dat groote verschil vandaan komt dat tusschen plan I en III bestaat, niet waar mijnheer Baijens. Volgens de be grooting komen de gebouwen op f 9000, teerput op f 3000, de stoomgeleidingen enz. op f 1000dat maakt al een ver schil van f 13000 en dan komt er nog voor hulpleidingen enz. f 800 bij, dat is een verschil van ongeveer f 14000. De heer Baijens: »maar komt daar op die plaats dan geen gebouw terug, dat zijn waarde houdt Krijgen wij daar dan geen stoomgeleiding enz voor, die we over eenige jaren toch zullen moeten aanschaffen en die oude dingen leveren die dan niets op Ik stel voor, dat dit punt aangehouden wordt, dan kan Burg. en Weth. de zaak nog eens grondig onderzoeken en ook de leden kunnen zich nog eens beter op de hoogte stellen. De Voorzitter»Burg. en Weth. heb ben de zaak in den breede onderzocht en bestudeerd. Er is geen wethouders vergadering in de twee laatste maanden geweest waarop de zaak niet is bespro ken geworden. Daarbij gezien het rap port van een heer van Mierlo kunnen Burg. en Weth. toch niet meer van opinie veranderen. Wij hebben de zaak grondig genoeg onderzocht. De heer Baijens: >de raadsleden zijn over deze zaak toch zeer bekrompen ingelicht. Als de fabriek blijft staan waar ze nu staat, zal dit steeds ten nadeele der gemeente zijn. Gevaar zal er steeds blijven, dat kan niet weggenomen wor den. Waarom woiden overal als in 's Bosch, Tilburg, Culemborg, Os enz. de fabrieken buiten de gemeente geplaatst? Omdat er steeds gevaar voor is en dat het altijd vuil als rook en roet mee brengt. Als er geen gevaar voor is, waarom heb je aan concessie noodig 1 En hier zetten ze het juist 'in het cent rum van de gemeente aan een hoofd ingang. De heer Gragtmans»daar kan nu voor worden ingestaan, dat geen onge lukken meer zullen gebeuren. De heer v. d. Broek: »kan u daar voor instaan, dat nooit geen ongelukken meer zullen gebeuren, mijnheer Gragt mans De heer Gragtmans »ja in zooverre. Kan u er voor instaan, dat bij u het huis niet invalt De heer v. d. Broek: >ge praat er net over of ge er voor instaat dat erin het geheel ongelukken meer zullen ge beuren.* De Voorzitter»het voorkomen van ongelukken is tot een minimum gere duceerd. De heer van Schijndel»ik ben het in deze geheel eens met den heer Bayens't heeft nu daar al zoo lang staan kijken, laat het nu nog maar een tijdje staan. Maar om nu 3 a 4 maanden er mee te wachten, zooals nu is gedaan, dat is niet noodig.* De Voorzitter: »is er iemand die het voorstel van den heer Bayens steunt om het tot een volgende vergadering aan te houden.4 De heer Verwiel»de zaak is eenigs- zins anders als door Bayens wordt uit eengezet. Indertijd is dat land aange kocht en toen is gezegd na zooveel jaren is er zooveel overgelegd en dan zullen we met de ovens ook het zuive ringshuis naar achteren brengen. Maar de verbouwing is boven de begrooting gegaan, zooals het gewoonlijk het geval is, en van de plannen is niets gekomen. Trouwens met een beetje meer attentie van den directeur van de gasfabriek zou het ongeval niet hebben plaats gehad. Volgens het advies van den adviseur kan de fabriek rendabel v\ erken zonder gevaar voor de omgeving, volgens plan I. De heer Bayens >U weet zoo goed als ik, dat er meermalen over gesproken is om de geheele fabriek naar achteren te plaatsen en als we centen hadden gehad was het in 1905 reeds gebeurd. De plannen waren er reeds voor klaar en allen waren we het er toen over eens. De Voorzitter: >dus u wil het nog aanhouden.* De heer Bayens »ja.« De Voorzitter: »Burg. en Wethouders lebben de zaak genoeg onderzocht en overwogen en wenschelijk is het, dat de zaken nu zoo spoedig mogelijk worden afgedaan. De zaak is voor behandeling rijp genoeg.* De heer Bayens »er bestaat toch nog verschil bij de commissie, adviseur en directeur ook.* De heer Gragtmans: »er is geen ver schil dat loopt alleen over de cijfers.* De Voorzitter »Burg. en Weth. stellen voor conform het plan I de fabriek te herbouwen.* Het voorstel in omvraag gebracht wordt aangenomen met 8 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Bayens en van Schijndel. De heer van Schijndel: >hoe komt het, dat het al zoover in orde gemaakt was voor er eenig besluit genomen was.* De Voorzitter«omdat de boel niet zou nat regenen De heer van Schijndel»ik heb van ter zijde hooren vertellen, dat het door Burg. en Weth. zoo maar is aangepakt en dat ter elfder ure, toen de commis sie is gekomen er mee is opgehouden.* De Voorzitter: »Er is opgehouden toen het waterdicht was, waar de muren ontzet waren is er wat bijgewerkt.* De heer van Schijndel»hoe groot zijn die kosten De Voorzitter: »dat weet ik niet.* De heer Gragtmans »dat had toch altijd moeten gebeuren.* De heer van Schijndel »nu is het besluit zoo gevallen, maar 't had ook anders kunnen zijn. 't Dagelijksch Bestuur had er geen recht op. Er wordt al aardig met de dubbeltjes van de belasting betalers omgesprongen.* De heer Gragtmans »'t moest toch gebeuren.4 De heer van Schijndel: »Ja, 't Dag. Bestuur is zoo onnoozel, 't zal wel order- gegeven hebben zoo te doen.* 8. Aanbieding van het kohier van den hooldelijken omslag en benoeming van een commissie van onderzoek. Benoemd werden de heeren Bayens, Hoffmans en van Dooren. De Voorzitter»verlangt iemand nog het woord.* De heer Bayens «naar aanleiding van het genomen besluit om de fabriek te herbouwen, daar waar ze staat, neem ik mijn ontslag als lid der gascommissie. Niet omdat ik mijn zin niet heb gekre gen, maar omdat ik er mij in 't geheel niet mee kan vereenigen, en zijne me dewerking aan de uitvoering ven dit plan niet kan verleenen en verzoek u een ander te benoemen. De heer Gragtmans: »'t lijkent er anders wel veel op. nu ge alleen staat ga je loopen De Voorzitter: »dat is iets voor een volgende vergadering en dan hoop ik dat de heer Bayens van zijn besluit zal zijn teruggekomen.* De heer van Schijndel«gebeurt het wel eens, dat de gasfabriek aan parti culieren kolen levert De VoorzitterJa dat is wel eens voorgekomen in tijd van nood, ook de fabriek heeft wel eens bij particulieren moeten leenen*. De heer van Schijndel: «Wordt dat goed geboekt*. De Voorzitter: >Zeei secuur». De heer van Schijndel>wie contro leert er als de kolen worden terugge bracht.* De Voorzitter»de boekhouder ge loof ik.4 De heer van Schijndel»als een wethouder kolen gaat leenen en hij kan dan kolen terugbrengen welke hij wil waar de motoren van de vuiligheid van stil staan, dan begrijp ik wel dat ze voorstellen om het salaris van den di recteur met 200 gulden te verhoogen. Maar dat is toch niet gepermiteerd. Ik heb ook nog hooren vertellen, dat de gemeente zal beboet worden omdat een mandaat niet behoorlijk was gezegeld. Is dat waar?4 De Voorzitter: »dat is een plakzegel geweest dat niet behoorlijk was be schreven4. De heer van Schijndel»heeft de gemeente daar dus niet voor behoeven te betalen.4 De Voorzitter: >Neen4. De heer Hoffmans »hoe zit het met die woningen van Van Tilburg, waarvan onlangs al een adres is geweest.4 De Voorzitter >ik moet er eerstdaags nog met van Tilburg over spreken.4 De heer Hoffmans »er zijn honderden woningen slechter dan die van Van Tilburg, dat is toch onbillijk.4 Niemand meer het woord verlangend sluit de Voorzitter deze openbare ver gadering. Een vreeselijke val. In een der Parijsche »Music-halle» vertoonde gedurende eenige avonden een paar koorddanseressen haar kunsten, en ten einde het amusement te verhoogen deden ze zulks boven een leeuwenkooi, waarvan het dak was weggenomen. Maandagavond brak door een onbeken de oorzaak plotseling het touw, zoodat de beide vrouwen vielen en tusschen de leeuwen, twe prachtexemplaren van kracht terecht kwamen. De dieren die tot dusver vreedzaam rondgekeken hadden, stortten zich onmiddelijk op de danseressen en begonnen haar met hun klauwen te be werken. Natuurlijk wekte dit alles niet weinig sensatie onder de toeschouwers. Van alle kanten weerklonken luid kreten eenige dames vielen zelfs flauw. Het drama in de kooi werd ondertus- schen voortgezet. Eén der vrouwen had de tegenwoordigheid van geest, uitgestrekt te blijven liggen en al schuivend de deur te bereiken, zoodat het haar gelukte te ontsnappen. De ander, die na den val onmiddelijk opsprong, werd door een der dieren terdege gehavend. Ten slotte gelukte het 't perseneel de vrouwen te bevrijden. Hoewel haar kleeren in flarden hingen en ze geheel met bloed bevlekt waren, kwamen ze nog even op het toneel om voor het publiek te buigen. Hun toestand geeft geen aanleiding tot ongerustheid. Een vreeselijk trainongeluk heeft plaats gehad op den straatweg nabij Spandan, Woensdagavond om 7 uur passeerde een electrische tram, die naar Berlijn reed, den overweg van het spoor. Het was een arbeiderstram, vol werklieden, die van hun werk terugkeer den De afsluitboomen waren open, dus meende de bestuurder der tram, dat de baan vrij was, maar juist toen hij het kruispunt had bereikt, naderde een trein met volle vaart, die tegen den achtersten wayen van de tram botste. Deze werd totaal vernield en van de passagiers wa ren er 2 terstond dood, 9 zwaar en 13 licht gewond De baanwachter, die ver geten had den overweg af te sluiten en daardoor het ongeluk veroorzaakte, is gearresteerd. Een huiselijk drama is 'afgespeeld in het Spaansche dorp Villabanez. Een landbouwer, Manuel Castrillo, aldaar woonachtig, had het on geluk gehuwd te zijn met een vrouw, die zich telkens bedronk. Toen hij weer thuis kwam en zijn vrouw beschonken vond. hing hij haar in de woonkamer op, waar op hij naar de gendarmen ging en zijn daad bekende. Men vond de vrouw dood. De moordenaar werd in hechtenis genomen, dochde openbare meening in 't dorp is beslist in zijn voor deel wat niet wegneemt, dat hij naar Madrid gevoerd is en zich daar voor den rechter zal te verantwoorden hebben. Het ongelukige echtpaar had 2 kinderen waarvoor de dorpsoverheid thans de zorg op zich heeft genomen. **RAAMSDONKSVEER, 2 Mei. Dele week werd in liet „Huis ten Drijl" eene vergadering gehouden, waarvan het doel was de vorming eener maatschappij tot exploitatie eener acetyleengasfabriek. Als de leden der voorloopige commissie werden gekozen de heerenBroeders, P. Van Dongen Sr., Koperen berg, D Lank, huizen, A. Van Seters P. Simonis en M. C. Zijlraan8. A. s. Zaterdagavond om 6 uur zal er ten huize van Mej. de Wed. Boons in het Dorp eene vergadering gehouden wor den tot bespreking der aldaar te plaatsen fairbank. C. v. P 33 jiar, arbeider te Haams- donksveer, mishandeling vandenmaréchausiée B W. op 17 Maart aldaar. Eisch f 15 boete of 15 dagen hechtenis, HEUSDEN. Alhier zal een zendingsfeest worden gehouden op Hemelvaartsdag, aan vang 2 uur op het versierde terrein bij de Kerk, Putterstraat. Toegang vrij. WAALWIJK, 2 Mei 1907. Beesten veel aanvoer en h udel vlug. Kalfkoeien prijasn van f 185 tot 240. Kalfvaarzen prijxeu van f140 tot f195 Weivee werd nan hooge prijaen vlug verkocht. Wei-lammeren aangevoerd 210 stuks prijaen van f 6 tot 110.25 Varkens aangevoerd 209 etuka prijaen van 17,— tot 1 13 25 Boter n iugevoard 888 kilogr. prijzen vanaf 1.07 tot f 1.20 Eieren prijaen van 3 tot 31/: eant per stuk. Ofschoon zich de omzettingen op de Europeesche marktplaatsen niet verleven digd hebben, blijven de noteeringen voor prima provenancen onveranderd hoog. Op inferieure soorten en oude partijen werd hier en daar eenige concessie ver leend, overigens is de stemming over 't algemeen flauw. Opmerkelijk is het, dat in Plata voortdurend belangrijke zaken worden gedaan tot buitensporig hooge prijzen. Een partij van 10,000 Kemmerich Saladeros ossen met half en winterhaar werd verkocht a f 94 frs. Antwerpsfhe pariteit, terwijl voor frigo- rifics zelfs 96 frs. werd betaald. De iederprijzen zijn in ons land wel is waar niet in evenredigheid met de huiden markt, maar men zou zich toch aan misrekening kunnen blootstellen, wanneer men op een daling zou rekenen. Voor zwaar zooileder komt meer vraag dan vóór eenige weken het geval was en licht leder blijft (daar de schoenmakerij flink werkt) goed gevraagd. Eikenschors schijnt iets meer dan verleden jaar te zullen kosten. In vreemde looimiddelen is de markt stabiel. DOSSEN, 2 Mei. Boterprijs per KG. van f 0.93, f 1,26, Middelprijs fl.18 Aanvoer 99 K.G. Eieren 10,75 de 21 stuks. KAATSHEUVEL, 3 Mei. De prijs der boter was hedeu op de mijn hoogste prijs 1,46. middelprijs t 1,40. laagste prijs 1,25. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). M. de Redacteur. In antwoord op de vraag die ,,Een werk gever" stelt in uw nr. van 28 April, omtrent het geval mat den voorzitter der Kamer van Arbeid, diene 't volgende, waaruit men wel zal zien aan wieu in de/e de fout is, en dat ondergeteekende absoluut niet schuldig is aan hetgeen de inzender hem tracht aan te wrijven, nl het achterhouden van hetgeen hem niet toekomt, d. i. de korte «trekking van 't geen hij wil aeggen. Ondergeteekende werkt een 8—tal jaren voor firma Gebr. van Eijck, con ditie is een jaarlijksche huurpenning van f 5. met een paar schoenen, sloof enz. Nu had ondergeteekende zich 5 weken voor Vastenavond weer verhuurd, ontving de huur penning maar nog niet 't paar schoenen waarom meermalen reeds meermalen was ge vraagd. Nu ontstonden er meermalen moeie lijkhedeu, o-a. nog werd hem een paar laarzen ter vervaardiging thuis gebracht, waarvan 't bovenleer een groote snee bevatte. Hij liet se direct terngbrengen, en toch braoht de firma 75 cent hiervoor in rekening Dit was toch wat al te erg en daarom maakte hij 't plan zijn ontslag te nemon vroeg nogmaals om schoenen, maar ontving de schoenen, d goed waren van 't jaar 1906, nog nie was in April 1907 nog geen tijd. Dit wa t< ch bar. Hij nam zijn ontslag, hield de 5 gulden als waarborg voor de schoenen en de poneerde het bedrag bij den heer v Ghert lid der K. v. A. te Kaatsheuvel, waar ze ten allen tijde in ruil van de verschuldigde schoe nen, in ontvangst zijn te nemen De lanrzen nog in mijn besit, zijn hem reeds thnis ba zorgd. Dit is de ware jniste toedracht en zeker zal de zaak voor ieder onbevooroordeeld mensch thans in beter daglicht zijn. De Voorzitter der K. v. A. "V 111 miwiv ji'Wtisf-w" Ter overname gevraagd eene partij goede Aardappelen. Waar zegt de Uitgever

Echo van het Zuiden | 1907 | | pagina 6